E.Kusaitės byla

Algimantas Zolubas. Valstybei malonė suteikta be dekreto

Tiesos.lt redakcija   2015 m. liepos 15 d. 9:03

6     

    

Algimantas Zolubas. Valstybei malonė suteikta be dekreto

2015 m. liepos 3 d. Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo 4 asmenims, tarp jų – ir Eglei Kusaitei. Eglė Kusaitė atleista nuo 75 MGL (2823,80 eurų) dydžio piniginės baudos mokėjimo.

Malone vadinti atleidimą nuo piniginės baudos mokėjimo už nusikaltimą nereikėtų, nes bauda tikrai neadekvati jos padarytiems nusikaltimams. Čia reikėtų klausti: ar valstybė nepadarė nusikaltimo prieš Lietuvos pilietę iš jos jaunystės išbraukdama mažiausiai penkerius metus, sužlugdydama jos fizinę sveikatą, sukeldama nepataisomą moralinę traumą. Ir už tai tarsi suteikta valstybei malonė už padarytus nusikaltimus neatsakyti, žinoma, – be dekreto.

Daugelis jau pradeda pamiršti prieš penkmetį pradėtą E.Kusaitės bylą. Tačiau tiesos ir teisingumo siekio dėlei, jos pamiršti nevalia, todėl skaitytojui verta šį tą priminti.

Iš žiniasklaidos žinoma, kad E.Kusaitė, dar nepilnametė, pateko į Lietuvos VSD „globą“, kuri prilygo nusikalstamai provokacijai tapti teroriste ir tuo pasinaudojus, gauti antiteroristinei veiklai skirtas lėšas, sau priskirti antiteroristinės veiklos nuopelnus. VSD, nederinusi su atitinkamomis tarnybomis, bendradarbiavo su Rusijos FSB, jos atstovams Lietuvoje leido tardyti kaltinamąją. E.Kusaitę nuteisė Vilniaus apygardos teisėjai V. Švedienė, J. Damanskienė, A. Pažarskis. Kokia teisėjų kvalifikacija, jeigu jie ,,nematė“ akivaizdžios provokacijos teisiamosios atžvilgiu? Tai ne teisinė klaida, o angažuotumas prokuratūrai ir VSD. VSD provokatorius A.Paukštė šiemet nusižudė, A.Požarskis 2014 m. lapkritį paskirtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju, J.Laucius, E.Kusaitę pasiuntęs į teismą, toliau dirba prokuratūroje.

Panašiai kaip čečėnų tauta, lietuvių tauta, patyrusi sovietinės okupacijos žiaurumus, dešimtmetį partizaniniame kare kovojusi su okupantu, tačiau galiausiai atgavusi laisvę ir nepriklausomybę, nebuvo ir neliks abejinga laisvės siekiančiai čečėnų tautai. Lietuvos visuomenė įvairiais būdais rodė paramos ir pagalbos ženklus už laisvę kovojančiai čečėnų tautai. Ar Lietuvos pozicija pasikeitė Čečėnijos Respublikos Ičkerijos nepriklausomybės atžvilgiu, kad mūsų saugumo tarnybos ir prokurorai pradėjo veikti prieš tautą, kovojančią už laisvę? Ar jų reikalas kištis į Rusijos Federacijos problemas, kai Lietuvoje su savo bylomis nesusidoroja?

E. Kusaitė buvo išteisinta 2014 m. balandžio 4 d., taigi prokuratūrai buvo palikta teisė kasacine tvarka skusti šį nuosprendį iki liepos 4 dienos. LAT skelbia, kad skundą gavo liepos 10 dieną. Labai panašu, kad siekdama išsaugoti mundurą prokuratūra Teismui sprendimą dar skundė, tačiau dėl procedūrinio pažeidimo tikėjosi, kad skundas bus atmestas, nebereikės prokuratūrai aiškintis teisme dėl jos pačios procedūrinių pažeidimų.

Apeliacinis teismas taip pat pažymėjo, kad E. Kusaitės veiksmai buvo žinomi Valstybės saugumo departamento pareigūnams, tačiau toleruoti – viza į Rusiją išduota tam, kad būtų sulaikyta kelionės metu ar nuvykus. Tokie pareigūnų veiksmai įvertinti kaip nusikalstamos veikos provokacija.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) gruodžio 3 d. kasacine tvarka nepradėjo nagrinėti išteisintosios Eglės Kusaitės bylos dėl ketinimų įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje. Į posėdį buvo atvykęs tik Generalinės prokuratūros prokuroras Artūras Urbelis. Kaip žinome, E.Kusaitės gynėjas Kęstutis Stungys mirė. Teisėjas Vytautas Masiokas paskelbė, kad teismas gavo ir E.Kusaitės prašymą atidėti jos bylos nagrinėjimą dėl dviejų priežasčių – mirus gynėjui K.Stungiui ir dėl jos sveikatos problemų.

Penkeri metai praėjo nuo E. Kusaitei pateiktų kaltinimų, byla akivaizdžiai subliuško, tačiau šioje byloje išlieka klausimai: 1) ar Valstybės saugumo departamentas drauge su Generaline prokuratūra Eglės Kusaitės gyvenime nevykdė sunkios nusikalstamos veikos? 2) kokia materialinė ir moralinė žala padaryta teisiamajai? 3) kiek ir kokių procedūrinių pažeidimų jos byloje padarė minimos institucijos? 4) kada pagaliau bus iškelta baudžiamoji byla Lietuvos prokuratūrai ir VSD už kolaboravimą su priešiškos valstybės institucijomis?

Jei LAT imtųsi nagrinėti ir duotų atsakymą į šiuos klausimus, būtų baigta byla, prilygstanti Lietuvos pilietės terorizavimui, bei duota gera pamoka teisėsaugos institucijoms.

Akivaizdų kolaboravimą galima įžvelgti Lietuvos prokuratūros ir teismų veiksmuose. Vien E. Kusaitei sukurpta byla dėl įtariamų ketinimų įvykdyti teroristinį aktą neturi teisinio pagrindo, nors kam nors ir galėjo taip pasirodyti per specialiai provokuojamus teisiamosios pasisakymus. Pats bylos nagrinėjimas uždaruose teismo posėdžiuose, pasislėpus po abejotinos švaros teisėjų mantijomis, tiesiogiai rodo įtariamo kolaboravimo slėpimą nuo visuomenės.

E. Kusaitės bylos aplinkybės visuomenei tapo pakankamai gerai žinomos, todėl tikėtasi, kad visuomenė Lietuvos teisinį bendradarbiavimą, prilygstantį tikram kolaboravimui su nedraugiška valstybe, sugebės sustabdyti, kad tokį „bendradarbiavimą“ valstybė įvertins kaip nusikalstamą. Tačiau taip neįvyko. Dar neaišku, ir kas nurašyta: ar prezidentės dekretu – E.Kusaitei teismo skirta dviejų tūkstančių su viršum eurų bauda, ar be jokio dekreto, patylom – milijonais eurų vertintina žala, padaryta E.Kusaitei valstybės vardu? Pridursime, kad amnestuoti tik pinigai, o teistumas E.Kusaitei trijose bylose liko.

Neturėtume pamiršti, kad Lietuva yra ES narė, kuri turi visas galimybes pasiprašyti padėti apsiginti nuo savos teisėsaugos, tampančios kitos valstybės parankine. Tačiau tokios gynybos pirmučiausia turi imtis mūsų valstybės atitinkamos institucijos. Tylėjimas šiuo atveju prilygsta dalyvavimui nusikaltime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis: PS       2015-07-20 16:34

“расследовавший нападение на «Шарли Эбдо» комиссар полиции Франции Эльрик Фреду вскоре также был найден мертвым.” -
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2015/07/20/109689/sharli-ebdo-bolshe-ne-budet-oskorblyat-proroka-mukhammada-(alejkhi-salatu-vasalam).shtml

Letas Palmaitis: taisymas       2015-07-16 12:51

buvo pasirašę

Letas Palmaitis       2015-07-16 12:48

Tesingumas bus atkurtas tik atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę, bet ne numatytos ateityje visai panaikinti ribotos autonomijos globaliniame projekte sąlygomis. Realiai svarstant, to niekad nebus iki pat Armagedono.
Gerbiamas Autorius nepabrėžė labai svarbaus momento, kurį yra linkusi neigti “Lietuvos” neteisėtvarka. Eglės veiksmai, jei tikėsime, kad kaltinamasis aktas nemeluoja, t.y. noras vykti į vad. “Rusiją” ir kariauti su ja čečėnų partizanų gretose, atitinka tarptautiškai pripažintą kombatanto statusą. Taigi Kusaitės procesas yra nusikaltimas vad. “tarptautinei teisei”, nes čečėnų partizaninė kova vyko (ir tebevyksta Kaukazo Imarato sudėtyje) už nepriklausomybę po brutalios agresijos į šią de facto pačios “Rusijos” (Jelcyno) pripažintą nepriklausoma šalį (Jelcynas ir Maschadovas buvo pasirašė atitinkamas šalių bendradarbiavimo ir santykių normalizavimo sutartis - kaip žinia, “Rusijos” pasirašomos sutartys visada tinka nebent tualetiniam popieriui).
Kitas Autoriaus netikslumas - parašymas be kabučių (arba bent be klaustuko), neva A. Paukštė “nusižudė”. Kiek man teko gilintis į E. Kusaitės bylą, tiek supratau, kad A. Paukštė geriausiai išmanė šiuolaikinio islamo problemas. Be jo pašalinimo, kaip nurašyto veikėjo, kuris “per daug žinojo”, kita susidorojimo priežastis gali būti būtent jo puiki erudicija islamo reikaluose. Mat po nesėkmių Sirijoje, kada “Vakarai”, vardan savo demokratijos fasado pirma puolę šalinti banditą al Asadą, išsigando galingo džihado, išbandančio Sirijoje musulmonų vienybę ir ėmė banditą remti, keičiasi tarptautinių globalinių teroristų politika kovoje su neklusniu islamu. Jau JAV spectarnybų fiaskas su provokatoriškiems tikslams įkurta al-Kaeda, kuri išslydo iš kontrolės ir pavirto nepriklausomu džihado tinklu be taip geisto “centro”, taip pat ryškus teroro aktų prieš “Vakarus” sumažėjimas bei veiksmų perkėlimas į karo frontus, privertė globalistus, kol kas nesėkmingai palaikančius islamo baubą savo pačių provokacijomis (“Bostonas”, “Charlie”, sprogdinimai Jeruzalėje), sumanyti tokią naują “al Kaedą”, kuri iš principo NEĮMANOMA be Centro, o tai ir yra vad. ISIS “kalifatas”. Dabar visos provokacijos bus daromos ISIS vardu. Tam spectarnyboms reikia naujų islamo žinovų, kuriems senieji (kaip A. Paukštė) neturi trukdyti. Juk dabar reikia dirbti ne su kusaitėmis, bet su autentiškais musulmonais, kurie mokosi ES šalyse. Suprantama, tai tik mano spėliojimas, tačiau pačią mintį suprasite paskaitę šią “15min” publikaciją: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/islamo-valstybes-perspejimas-vakarams-jus-niekur-nebesijausite-saugus-57-514980#.VaO_HjUr6B8.gmail
Manyčiau, naujasis “Paukštė” jau instruktuoja atitinkamus veikėjus paieškoms studentų kvailių, kurie ISIS vardu susprogdintų Lietuvoje kad ir kokią nors Maximą. Juo labiau, kad jau yra pretekstas Rygoje (ten reikėjo pašalinti netinkamą premjerą). Mano “pranašystė”: jeigu tai įvyks, matysite, kad džihadistai, be abejo, bus likviduoti vietoje (kad tik neprašnektų teisme!) Nieko naujo, tokia yra moderni praktika. Užtat Lietuvoje po to galėsime atsisveikinti su daugeliu interneto portalų bei laisvu komentavimu.
Orwello idėjos gyvuoja ir laimi!

to:ruta-       2015-07-15 18:21

prajuokinai, zmogau! Apie koki Seimo teisinguma gali kalbeti, jei tik 12 sek. pakako ,,isrinktuju” komisijai, Venckienei kaltumui irodyti, o 80 Seimo judu balsavo uz jaunos teisininkes suemima, net jos kaltes neirodzius - pakako 12 sek. sukurpto siuzeto! Todel, artejant rinkimams i Seima, visi turime galvoti ir prisiminti, kad uz jokius sarasus nebalsuotume!

ruta       2015-07-15 15:11

Tiketis teisingumo Lietuvoje , na ka jus ,dabar iprasta praktika visai kitokia - laukti koki zenkla duos Prezedentura ir svarbu pataikyti , prisitaikyti ...
Byla buvo gryna ‘pakazucha’ - kaip ’ sekmingai ’ dirba saugumas.Tas pats buvo ir prie Laurinkaus , kai sefo gimtadienio proga buvo gaminami ‘spionai’ ..
Seimas is viso daugumos atveju amoraliai tyli , matomai savo asmenine gerove daaaaug svarbiu uz viesa.Baisiausias dalykas pas musu , tai vieningumo stoka , nes kitaip, tas visas korupcinis , amoralus , propagandinis , izulus sistemos darinys butu jau senokai ten , kuo kiekvienas politikas nusipelne - kalejime , istorijos siukslyne ,darbo birzoje , prie konteineriu
..

 

 

 

 

 

 

 

 

Negi       2015-07-15 14:48

teisingumas nebus atkurtas?
Tai nusikalstama, kas buvo padaryta su to jauno žmogaus gyvenimu…


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.