Įžvalgos

Algimantas Zolubas. TS-LKD, sąmoningai pažeisdama Konstituciją, eina į susinaikinimą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 13 d. 13:38

15     

    

Algimantas Zolubas. TS-LKD, sąmoningai pažeisdama Konstituciją, eina į susinaikinimą

Išmintingi Lietuvos Antrosios Respublikos Konstitucijos kūrėjai, įtvirtinę lietuvių kalbą kaip valstybinę, drauge įtvirtino ir patikimą saugiklį – kalbos reikalus turi teisę keisti, kitaip tvarkyti tik Tauta ir tik referendumu. Tačiau mūsų politikai taip įsismagino, taip įsijautė į visagalio šeimininko vaidmenį, kad per pastangas apeiti ar peržengti Konstituciją eina į susinaikinimą.

Andriaus Kubiliaus projektas dėl asmenvardžių rašybos – didžiulė, gal nebepataisoma politinė klaida. Kai tam pritaria ir partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, ir grupė TS-LKD narių, tai jau yra simbolinė TS-LKD savižudybė. Ir ne mažiau tikra.

Protestus prieš projektą paskelbė Vilniaus ir Kauno Sąjūdžio tarybos, Lietuvos laisvės kovotojai (LLKS), kitokio sprendimo iš Seimo tikisi ir 69 tūkst. Lietuvos piliečių. Juk tai uraganas – po jo politinėje arenoje TS-LKD gali nelikti arba liks tik jos draiskalai.

Patriotiškai nusiteikę Lietuvos piliečiai nepamiršo, kaip Andrius Kubilius, būdamas atsakingu Sąjūdžio sekretoriumi, savo neveiklumu naikino Lietuvos Sąjūdį, jo sąskaita tvirtino Tėvynės Sąjungą, dabar štai toks sprendimas – tarsi pasišauta galutinai sunaikinti TS-LKD, gal net susitarta dėl vietos po kitos, naujos partijos skverneliu.

Žala jau padaryta, tačiau jei projekto autorius atsiimtų siūlymą, padėtį dar galėtų sušvelninti – proga dar neprarasta.
Šviesaus atminimo muziejininkas iš Uoginių Adomas Petrauskas lankytojams sakydavo, kad, be Bažnyčios paskelbtų šventųjų, dar šventa yra Tėvynė, kalba gimtoji ir duona juodoji, todėl kas per rugių lauką plačią brydę mina, paniekina duoną, tas išduos ir Tėvynę.

Juo labiau neatleistina brydė per kalbą.

Trumpai apie autorių: Algimantas Zolubas – Lietuvos Sąjūdžio, TS-LKD, LLKS narys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aldona       2017-04-26 21:36

Gaila,kad tenka nusivilti ir G.Landsbergiu.O norėjosi tikėti.Lenkai ,pamatę net konservatorių padlaižiavimą,norės dar ir dar.Jau tokie tie mūsų lenkai—begaliniai norai,nepasitenkinimas bet kokiu atveju,konfliktai.Išskirtiniai žmonės.Jiems vis tiek bus viskas negerai.Todėl nors patys savęs nepaverskime durneliais.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-04-15 23:01

Kviečiu pasiskaityti 2017-04-07 straipsnį “Alko cenzūra lietuvių kalbai įsisiautėjo”

http://www.ekspertai.eu/alko-cenzura-lietuviu-kalbai-isisiautejo91963/

remeja       2017-04-14 19:03

daug metu remus ir balsavuus uz Konservatorius, teks rimtai apsispresti ar jie verti to balso. Ypac po sios iniciatyvos, visiskai absurdiskos. Kubilius jau ne pirma karta pasizymi ivairiom iniciatyvom, vos tik lenkai trepteli koja. Buvo nuotykis su tais kalendoriais, kai lenkam nepatiko, kad kazkokia moterele atspausdino zemelapius su Lietuvos etninemi zememis, liepta tuos kalendorius su zemelapiais isimti is pardavimo, veliau bendros stovyklos su lenkais, po kuriu sekdavo ivairios iniciatyvos, kaip lenko korta - ivedimas, pasiulymai del kalbos reikalavimu susvelninimo ir. t.t. Visi suprantam, kad yra problema su kitatauciu vardu rasymu, bet lenkakalbiai negali sau reikalaut iskirtiniu nuolaidu. Lietuvoje gyvena ir kitu tautiniu bendruju zmones, tad jiems gal irgi noretusi matyti ju pavardes uzrasytas original kalba. Bet sitaip darydami isimtis nusivaziuosim iki aburdo, Lietuvos neliks ,kaip valstybes. Koks Lietuvos pareigunas sugebes teisingai perskaityti pvz. korejietiskai parasyta Lietuvos piliecio pavarde…..Ner ko cia nesuprasti, jei esi ar nori buti Lietuvos pilieciu, pavarde privalo buti rasoma valstybine kalba. Visi kiti originalus irasai, galimi, tik antrame ar kitame puslapyje. Sitaip ir siulo Talkos uz valstybine kalba grupes nariai. Kubiliaus pasiulymas visiskai netinkamas.

Marginalas       2017-04-14 17:12

Pamatęs tiek daug išmintingų minusiukų prie tiesos apie sekimo lustą su antena (tokie “pasai” pritvirtinami prie šunų, kad nedingtų), kuriame jokių raidynų, išskyrus 0, 1 iš viso nėra, galiu tik pasveikinti tuos komentatorius galutinai suburliokėjus, nes rodos, dar garsusis “akademikas Pavlovas” apibūdino maskolių “tautą” kaip reaguojančią į pirmuosius signalus, bet nesugebančią logiškai susieti turinio.

Marija Jakimavičienė       2017-04-14 11:52

Per šiuos rinkimus “dantis sukandus” dar balsavau už TS-LKD,  tik Gabrielių perkėliau žemyn. Labai gaila, kad TS “suvalgė” LKD, kurie dabar yra beveik bebalsiai, gal tik vienas kitas,  atrodo, yra teisingų normalių pažiūrų, tiek kalbant apie šeimos ir valstybės išlikimą, tiek apie mūsų žemę, kalbą ir tas nelaimingas raides. Keista, kad tokie protinguoliai mūsų ponai nesupranta, kad nusileidus lenkams dėl tų raidžių, jie nenorės daugiau? Juk jų apetitas ir godumas nepasotinamas. Tegul džiaugiasi, kad galės rašyti antrame paso puslapyje. Galėtų prisiminti ir iš vidurinės mokyklos laikų keletą eilučių: “Kažygiu mes Donelaitį šiandien laikom, kurs laimėjo didžią kovą mums. Priešas kirto kumštim geležine, o jisai kalbos gimtosios grynumu.” Nuoširdžiai linkėčiau LKD atsiskirti nuo TS. Tikiu, kad bus pritarančių.

Antanas       2017-04-13 21:54

Šį kartą konservatoriai pasirodė, kad verti tik karvės šūdo.
Jokio balso jiems !!!

Liepai ir kitiems       2017-04-13 21:06

Manau, kad teisingiau teigti, jog “konservatoriai” ne tiek už saves susinaikinimą, kiek už Lietuvos, kaip valstybės ir lietuviškos kultūros, susinaikinimą. Juk jie NETGI NESLEPIA, kad jų ateities vizija “globali Lietuva 2030”, kas reiškia, kad bent geografinės Lietuvos pasaulyje neturi likti. O gyvenimo taisyklė tokia, kad, jeigu tauta neturi savo valstybės, palaipsniui dingsta ir tauta su savo kultūra.

Liepa       2017-04-13 20:16

Koncervai seniai repetuoja susinaikinimą: patriarxas Tata priglaudė norvegų pinigus, skirtus Lietuvos žmonėms, galimai aktyviai globojo kgb archyvus,skraidino žemes, visom keturiom ES parlamente balsavo už sodomistinį Lunaček projektą. O kur dar aktyvi ir produktyvi “literatūrinė” patyčių kūryba, skirta vidinei rinkai: “kirmėlynas, šunauja, kremlinas” ir pan.// Anūkėlis Gabriukas paveldėtoje ES kėdėje balsavo už genetiškai modifikuotų sojų įsileidimą į Europą, dabar aktyviai “integruoja” lenkiškas raideles į “skurdžią” lietuvišką abėcėlę.// Na, ką apie juos gali pasakyti? Pragaro padarai ir tiek.//

Džeikui       2017-04-13 19:51

“Autorius bando irodyti , kad sumaisius ismatas ir uogiene gausis kazkoks naujas produktas, ne ismatos.”
Nesupratau. Kas, pagal tave, šiuo atveju, tos išmatos? Nejaugi lietuviškos kultūros tradicijos ir jų saugojimas?! Fui, kaip smirda tavo komentaras.

Marginalas vertintojui ir Nebeiteisusui       2017-04-13 18:14

Be “kažkokių lustų”, pats negausi atlyginimo, neišvyksi į užsienį, nepadarysi piniginės perlaidos, žodžiu tapsi pilietiškai neįgalus. Tas “kažkoks lustas” ir yra tikras “pasas”, tik priklausantis ne Lietuvos Respublikai, nes jo duomenys atviri globaliems resursams ir iš ten nebegali būti grąžinti. Dėl “kažkokių lustų” graikai, savo vyskupų skatinami, surinko milijonus parašų ir privertė savo valstybę atsisakyti elektroninio teroro bent šalies viduje tiems, kurie gerbia laisvę ir nori laisvės, bet ne vergovės. Kodėl suburliokėjusiems šitai nedaeina, negaliu suprasti.
Pelenais galvos barstyti nereikia, lenkai nėra prastesni nei lietuviai ar latviai, nes prieš karą latviai atkakliai vadino VISUS baltus latviais, o lietuviai VISUS baltus atkakliai vadino lietuviais, negalėdami vieni su kitais susitarti dėl Šventosios. Įsivaizduok, kas būtų buvę, jei kurių nors jėga persvertų? Ar nepasikartotų “valstybinės kalbos” reikalas? Su kaimynais reikia elgtis pariteto principu, bet ne isterijas kelti savo populiarumui pūsti. Dugino doktrina yra faktas, pasiieškok internete.

Nebeteisus       2017-04-13 17:42

Nebeteisus, anot Marginalo, autorius, nes jis, žinodamas ką žino Marginalas, tai nutyli. Ir savo nutylėjimu meluoja, išduoda tautą, piktinasi lenkiškomis raidėmis, taip skatindamas nesutarimą su lenkais, sekdamas Dugino doktriną, kėsinasi griauti „katalikišką kordoną“. Aiškiaregystė! Autoriui lieka pasibarstyti galvą pelenais, prašyti Marginalą atgailos ir išrišimo arba palaukti kol jis išsivaduos iš tokių „vizijų“.

vertintojas       2017-04-13 16:55

Autorius pataikė į dešimtuką, o Dzeikas ir Marginalas iš lyrinio nukrypimo straipsnelyje vienas Dievo žodžius, kitas kažkokius lustus rado, todėl nei tvorą, nei į mietą nepataikė.
Krapštykite giliau, juk dar galima ir negerai kalbantį muziejininką koneveikti, rugiuose kukalių, o duonoje ašakų rasti.

Oi oi oi       2017-04-13 16:52

Duok Dieve, kad konservai ir liberastai ko greičiau susinaikintų.

Marginalas kelintą kartą       2017-04-13 16:01

Matyt Džeikas teisus vertindamas neteisingai sustatytus prioritetus. Jo pasakymas apie padargo nukirtimą, jeigu jis trukdo susisiekti su D-vu yra klasikinis abraominis, sveikinu Džeiką! Su D-vu nesusisieks tas, kuris padargą iškelia aukščiau D-vo. Nebūtinai toks bus ateistas, nes pagonys nėra ateistai. Bet pagonims padargai tapatu dievams.
Tačiau galbūt Autorius nevisai tiksliai išreiškė tai, ką norėjo pasakyti? Bent man aišku, kad jis irgi painioja kalbą ir rašybą, plg. vis tuos pačius du tekstukus, su “lenkiškomis” raidėmis (jei Autorius patriotas, jis privalo žinoti, iš kur) ir su “lietuviškomis” raidėmis:
Aithwars ir deiwes to negal padariti, Beth ing peklas vgni weikiaus gal istumti.
K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.
Kaip matyti, tekstukas su “lenkiškomis” raidėmis (w, h) parašytas lietuviškai, o tekstukas su “lietuviškomis” raidėmis (č, š, “tvirtaprade” sukirčiuotos balsės) parašytas nelietuviškai!
Autorius teisus, kad KALBOS reikalus turi tvarkyti pati tauta ir referendumas.
Toliau visur Autorius NEBETEISUS! Nes jo šnekama ne šiaip apie kalbą ar apie rašybą, bet apie asmenvardžių rašybą. Matyt žinodamas mano komentarus, jis nutyli, kad tai rašyba vad. „DOKUMENTUOSE“. Čia prasideda melas ir net tiesioginė Autoriaus išdavystė savo tautos atžvilgiu. Juk šiuo metu vienintelis „dokumentas“, kuris vadinamas „asmens identitetą patvirtinančiu“ (o lagerine kalba – nurodančiu, kuris vergas prikabintas prie to „dokumento“) yra tik vienas - elekrtroninis globalių spectarnybų LUSTAS, užrašytas nuliukais ir vienetukais, nes kitokio elektroninio rašto dar nėra. Šis kiekvieno sistemos vergo sekimo lustas yra įdedamas nori į kortelę, nori į “Lietuvos” “pasą” su visomis jo kartoniniame aplankėlyje įrašytomis ar neįrašytomis W, H ar kaip kitaip, kurių niekad niekam neprireikia nei atidarant kiekvienam ubagui kontroliuoti ir šokdinti PRIVALOMŲ sąskaitų banke, nei perkant bilietus užsienin, nei sudarant sutartis t.t., nes biometriniai vergo duomenys nuskaitomi tik iš nuliukų ir vienetukų kombinacijų.
Užstodamas tokį „dokumentą“ Autorius palaiko apgaulę, neva konclagerinis elektroninio sekimo lustas, iš kurio duomenys apie kiekvieną lietuvį negrįžtamai nuteka į globalių tarnybų tinklą, neva esąs “Lietuvos pasas”.
Užuot įteisinant pavergėjo primetamus sekimo lustus lietuviškais pasais, pirma reikia išsikovoti lietuvišką nacionalinį pasą be elektroninio sekimo lusto, kaip Europos Sąjungoje išsikovojo Laisvę gerbiantieji graikai, o tik po to svarstyti rašybą tikrame neelektroniniame pase, kuris priklausytų ne globalioms spectarnyboms, bet Lietuvos valstybei.
Daugiau: sekimo lustas – dar ir pavojus valstybės saugumui, nes visų piliečių duomenys galų gale atsiduria už valstybės ribų. Pvz., šios dienos sąjungininkai ryt gali tapti Maskolijos sąjungininkais, tačiau karių lustų duomenys (pagal kuriuos galima atsekti kariuomenės susitelkimą su centimetriniu tikslumu ir paleisti elektroniškai nukreipiamas raketas) liks pas buvusius sąjungininkus, kurie jau priešai (plg. Vakarų “garantijas” dėl Ukrainos valstybės suvereniteto savo teritorijoje mainais į jos atsisakymą nuo branduolinio ginklo).
Be to, Autorius nutyli, kad už viso šio triukšmo yra pasipiktinimas (išreikštas ir Proteste) LENKIŠKOMIS (bet ne latviškomis) raidėmis. Nesutarimas būtent su lenkais visiškai atitinka Dugino doktriną, pagal kurią svarbiausia yra griauti “katalikišką kordoną”, atskiriantį Maskoliją nuo Vokietijos.

Dzeikas       2017-04-13 15:05

Autorius bando irodyti , kad sumaisius ismatas ir uogiene gausis kazkoks naujas produktas, ne ismatos.
Tik taip suprantu Dievo ir isvestiniu dalyku - tevynes, kalbos, tradiciju maisyma.
Taip, kalba reikia puoseleti ir nedarkyti jos.Nebutina uosto krovikui kalbeti akademine kalba, taciau susilaikyti nuo gramatiniu normu darkymo ir keiksmu imanoma.Tevyne ir tradicija (prie kalbos) irgi tera tik PADARGAI kurie padeda ir per kuriuos zmogus siekia artumo su Dievu.Taciau negali tai, kas sukurta Dievo prilygti paciam Kurejui.Ir jeigu, perfrazuojant Biblija,- padargas gundo tave - nukirsk padarga, nes geriau tau be padargu but su Dievu, negu su padargais pragare.
Autoriui patriotine tryda istiko is to ir nusikalbejimas.


Rekomenduojame

Lyman Stone. Gimstamumo šuolis Lenkijoje

Vytautas Rubavičius: išgyvenu, kad Sąjūdžio dvasia seniai išblėso

Žymiausia Lietuvos disidentė s. F. Nijolė Sadūnaitė: mylėti savo priešą labai sudėtinga

Sekso ekonomika

A. Ramanausko-Vanago dukters Auksutės Ramanauskaitės-Skokauskienės kalba per iškilmingą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą

Nuo bačkos. Liberalas A.Gelūnas: „Maniau ir tebemanau: Liberalų sąjūdis šauniausia, šiuolaikiškiausia, europietiškiausia politinė komanda Lietuvoje“

Kun. Robertas Skrinskas. Pamąstymai apie Lietuvą.

Geroji Naujiena: „Kas vykdo tiesą, tas eina į šviesą“

Liudvikas Jakimavičius. Lietuva tiems, kurie už Lietuvą!

Švenčiame Kovo 11-ąją – Lietuvos Vilties dieną

Verta prisiminti. 1990 m. kovo 11-oji – diena, kai Lietuva atgavo savo vardą, savo balsą

Algis Krupavičius. Refleksijos pagal Europos socialinį tyrimą. Politiškai apatiška ir išgalinta visuomenė

Vytautas Daujotis. Neapykantos kalba?

Algimantas Rusteika. Permainų dvelksmas

Algis Krupavičius. Refleksijos, arba Lietuva Europos socialinio tyrimo akimis

Kun. Robertas Grigas JAV teisėsaugai: Apginkite p. Neringos Venckienės teisę į bešališką ir teisingą teismą

Verta prisiminti. Kovo 11-osios Respublikos vizijos

Benas Johnsonas. ES fondai – „didžiausias Centrinės ir Rytų Europos korupcijos šaltinis“

Irena Vasinauskaitė. Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [1]

Aušrinė Balčiūnė. Kad atsilaikytume prieš blogį, turime sutelkti jėgas

Algimantas Zolubas. Diagnozė: sutrikęs protas, pasiligojusi valia?

Vertybinis lūžis. Stambulo konvencija: ar žmonija išsaugos moterį?

Laurynas Kasčiūnas, Albert Komar. G. Palucko socialdemokratų Tautinių mažumų įstatymas – meškos paslauga Lietuvai ir tautinėms bendrijoms

Vilniaus forumo kreipimasis į Lietuvos Respublikos piliečius dėl nacionalinės manifestacijos „Už Kovo 11-osios Respublikos idealus“

Sesuo Nijolė Sadūnaitė JAV Prezidentui Donaldui Trumpui: „Jokiu būdu neišduokite korumpuotai Lietuvos Respublikos teisėsaugai Neringos Venckienės“

Valdas Vasiliauskas. LRT – naujosios nomenklatūros tėvonija

Liutauras Stoškus. „Jei ši informacija yra teisinga, tai yra dugnas“

Povilas Urbšys. Apie V. Tomkaus „KGB voratinklį“

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(IV). Ar istorija yra gyvenimo mokytoja?

Vytautui Rubavičiui skirta signataro Donato Malinausko premija – sveikiname!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.