Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Algimantas Zolubas. Trečias dešimtmetis su neišmanėliais

Tiesos.lt redakcija   2017 m. liepos 24 d. 17:31

8     

    

Algimantas Zolubas. Trečias dešimtmetis su neišmanėliais

Jei artoją nuo žagrės pasodintume į Boingo kabiną vietoj piloto, lėktuvas ne tik kad nepakiltų, bet ir iš vietos nepajudėtų, nes artojas savo akiratyje nebuvo matęs tiekos mygtukų ir rankenėlių. Todėl artojas ir nesėda į piloto kabiną. Kad taptum lėktuvo vadu, turi atitinkamą mokslą išeiti, pilotavimo patirties įgyti, gauti atitinkamą kvalifikacijos patvirtinimą.

O ko reikia, kad taptum politiku, valstybės vadovu?

Politika yra valstybės reikalų tvarkymas, tarsi turėtų būti ir aukščiausio lygio politikos mokyklos. Tačiau valstybės reikalų tvarkymo mokyklų nėra, todėl į politiką gali eiti bet kas – ir artojas nuo žagrės, ir bet kokių mokslų daktaras. Leidimus išduoda „šventąja karve“ vadinama demokratija. „Šventajai karvei“ nerūpi einančiojo į politiką išsilavinimas, ištikimybė valstybei, turimas turtas, kad klaidą padaręs galėtų valstybei atlyginti. Nelaiko renkamieji net pagrindinio valstybės įstatymo – Konstitucijos – egzamino. Trumpai tariant, tinka visiškas neišmanėlis. O jam leistina viskas, ko nedraudžia demokratiškai priimti įstatymai.

Pachlavanas Machmudas, XIV amžiaus išminčius ir poetas iš Bucharos, musulmonų kanonizuotas šventuoju, yra parašęs:

Lengviau Kaukazo tris šimtus kalnų į trupinius sumalt piestoj
Ir dangaus skliautą nudažyt devyniskart savu krauju,
Sėdėti dešimt metų požemio vienutėj
Nei būt su neišmanėliu akimirką kartu.

Tik vienu, specifiniu, tačiau Tautai itin svarbiu – rašybos asmens dokumentuose – klausimu pateikiu nepilną neišmanėlių, savo bendrapartiečių, sąrašą:

Pritarė Kirkilo-Kubiliaus projektui 70 Seimo narių, tarp jų – TS-LKD frakcijos nariai: Andrius Kubilius, Antanas Matulas, Dainius Kreivys, Edmundas Pupinis, Emanuelis Zingeris, Gabrielius Landsbergis, Gintarė Skaistė, Ingrida Šimonytė, Irena Degutienė, Kazys Starkevičius, Kęstutis Masiulis, Mantas Adomėnas, Mykolas Majauskas, Monika Navickienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rasa Juknevičienė, Sergejus Jovaiša, Tadas Langaitis, Vytautas Kernagis, Žygimantas Pavilionis.

Prie visiškų kalbos reikalų neišmanėlių, tačiau turinčių įstatymų leidybos galią, turėtume priskirti technokratą, premjerą Saulių Skvernelį, kuris neva pasišovė kurpti pavardžių įstatymą pagal Kirkilo-Kubiliaus projektą.

Sakytume, ne akimirką, o dvidešimt septynerius metus „šventoji karvė“ mus įkalino būti su neišmanėliais. Netruks ateiti nauji Seimo rinkimai. Įsidėmėkime šias ir kitas pavardes, kad išvengtume taip ilgos „akimirkos“.

Nebandykite, bendrapartiečiai, manęs už tariamą įžeidimą atiduoti teismui, šalinti iš TS-LKD partijos (esu jos eilinis), nes mano teisumą liudys 70 tūkstančių peticiją pasirašiusių Lietuvos Respublikos piliečių, tikri mokslininkai, bet ne partinei drausmei kaip sovietmečiu pasidavę neišmanėliai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gal ir nieko tie lenkai       2017-07-25 13:39

bent geriau negu rusai ar vokiečiai.
——
tik lenkai turi savigarbos ir aišku, niekina tuos, kas jos neturi.
(lietuviai neatrodo kad turi savigarbos)

tai       2017-07-25 10:15

čia davimas tautai suprasti kad bus jungiamasi prie Lenkijos?

Marginalas       2017-07-25 8:47

Autorius, deja, pats neišmanėlis, jei laiko globalių spectarnybų lustą “Lietuvos dokumentu” (ir dar daugiskaitoje! įdomu, kas dar be konclagerinio lusto?) Rašyba ten tik iš dviejų raidžių: o-1, jokių lenkiškų. O “lenkiškas” kabinkitės išvietėse, jų niekas neskaitys, tai maskavimo dekoracija kvailiams.

Pikc       2017-07-25 0:13

Kažkoks groteskas - ten, kur lenkams reiktų duoti rimtą atkirtį ir aiškiai pasakyti, kad jie neturi teisės kištis į Lietuvos vidaus reikalus - be muilo lendama jiems “tolerantiškon vieton”, o ten, kur reiktų juos (ir Vyšegrado šalis apskritai) palaikyti prieš Briuselio neomarksistų savivalę - stojama piestu. Aš matau vieną paaiškinimą: “mužiko sindromas”. Trumpai tariant, save “valdžia” beigi “elitu” laikanti fauna dvasiškai yra baudžiauninkai - jie niekina savo tautą, bet keliais šliaužia pas “poną” (šiuo atveju - lenkus), tačiau kai iškyla DIDESNIO pono (šiuo atvejo - eurosajūzo politbiuro) interesai - tada jau pilvu šliaužiojama prieš jį, o lenkai dergiami. Juokingiausia, kad šita šliaužiojanti fauna su pranašumo jausmu dairosi aplinkui - o juk tiek lenkai, tiek Briuselio kopūstai tokius šliužus niekina ir niekins, nes kas negerbia savęs, kitų pagarbos tikrai nenusipelno.

danajų dovanėlei       2017-07-24 23:21

Tai ką dabar daro lenkai, labai gadina reikalus putleriui kremliuje ir merkel-junkerams briuselyne.
Todėl gana smalsu- kuriai niekšų pusei tarnauja suskis agentas bandantis krušti mums protą manipuliacojomis?

Dovanokit,       2017-07-24 22:58

ne pirties, o patirties reik turėti. Na, o šitie žmonės: “Andrius Kubilius, Antanas Matulas, Dainius Kreivys, Edmundas Pupinis, Emanuelis Zingeris, Gabrielius Landsbergis, Gintarė Skaistė, Ingrida Šimonytė, Irena Degutienė, Kazys Starkevičius, Kęstutis Masiulis, Mantas Adomėnas, Mykolas Majauskas, Monika Navickienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rasa Juknevičienė, Sergejus Jovaiša, Tadas Langaitis, Vytautas Kernagis, Žygimantas Pavilionis” puikiai žino ir suvokia ką daro ir kodėl taip daro, ir yra atsakingi. Tik rinkėjai nesuvokia arba nenori žinoti, ką renka. Nenori žinoti, kad Europa nėra Lenkija - vien Lenkija, o kur kas rimtesnės už Lenkiją šalys. Tas pasiteisinimas, kad Dievas lietuviškai nesupranta - tik lenkiškai, nieko vertas. Jie myli Žečpospolitą, tą buvusį Lietuvių pragarą ir tiek ne už dyką, o už kažką. Ką jie veikė, kai Gorbis dar neleido ar jo dar nebuvo valdžioje, nagi patyrinėkite, politologai. Va tam jūs ir reikalingi, o ne politikai daryti. Politologai ir istorikai politikos nedaro, o tyrinėja.

Na jau, na jau       2017-07-24 22:42

Politikos mokslus baigęs politiku netapsi, nes tam reikia visuomeninės veiklos ir žmonių interesų atstovavimo pirties ir rinkimų, o ne politikos tyrinėjimų, žmonių interesus atstovaujančių žmonių politikos tyrinėjimų. Kas bus, jei siauros specializacijos veikėjai ims atstovauti tik specialistų interesus? Tų žmonių interesus, kurių dėka specialistais tapo, pavyzdžiui, okupacijos ar Centro Komiteto dėka kaip dabar, kad tapo aukščiausios klasės specialistais, vairuojančiais šalį kur? Į Europos uodegą. Visi premjerai yra ir buvo specialistai ir dar kokie, o mokslų daktarai. Kiek VU rektorių būta Seime, o naudos jokios - nunykimas. Žinoma, VU kolchozų plėtros specialistėms ne vieta turėtų būti Seime ar ES parlamente. Mokslinio komunizmo specialistams ar planinės ekonomikos specialistėms kaip dabar. Maldeikienė turėtų eiti į pensiją, nes ką jinai ten Maskvoje studijavo ir už ką laipsnius rinko, a? Nagi patikslinkite? Juk turime teisę žinoti ar jau nebe?

išmanusis       2017-07-24 20:01

Kaip gerai, kad p. Zolubui netrukdo barkodas kaktoje ir lusto antena pakaušyje. Demokratijos karvė, sako Zolubas, jam nebešventa. Bet konclagerio numeris pase tinka. Toks ir “praregėjimas”.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.