Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Algimantas Zolubas. Tautos valia įsiteisėja – Lukiškių aikštėje Vilniuje stovės Vytis

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 28 d. 18:53

24     

    

Algimantas Zolubas. Tautos valia įsiteisėja – Lukiškių aikštėje Vilniuje stovės Vytis

2016 m. vasario 16 d. vertinimo komisija paskelbė geriausius Vyčio paramos fondo paskelbto skulptūros, įamžinančios kovojusius už Lietuvos laisvę, konkurso rezultatus. Daugiausia komisijos narių balų surinko ir konkurso 1-ąją vietą laimėjo skulptorius iš Klaipėdos, Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas už skulptūros projektą „Laisvės karys“.

2017 m. gegužės 2 d. Seimas, 91 parlamentarui balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir vienam susilaikius, priėmė rezoliuciją „Dėl neatidėliotinų veiksmų siekiant sutvarkyti Lukiškių aikštę Vilniuje ir pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progai“.

Priimtu dokumentu Seimas atsižvelgė į tai, kad Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais; tačiau praėjus aštuoniolikai metų nuo tai nustačiusio Seimo priimto nutarimo įsigaliojimo, nėra jokio aiškumo dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo darbų užbaigimo iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo; Vyriausybės skirto finansavimo nepakanka net būtiniausiems aikštės sutvarkymo darbams užbaigti, o kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialui lėšų iš viso neskirta. Taip pat atsižvelgta į tai, kad idėjai 2018 m. vasario 16 d. Lukiškių aikštėje būtų pastatytas ir atidengti paminklas „Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti“, kuriame yra numatyta vieta tautos ir valstybės simboliui Vyčiui, pritarė visuomeninės patriotinės organizacijos.

Priimta rezoliucija, siekiant, kad iki 2018 m. vasario 16 d. būtų galutinai sutvarkyta Lukiškių aikštė Vilniuje ir pastatytas visų laikų kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimo įamžinimo memorialas, Seimas prašė Vyriausybės skirti papildomų lėšų Lukiškių aikštės sutvarkymo darbams užbaigti iki 2018 m. vasario 16 d.; pritarti Vyčio paramos fondo iniciatyvai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga iki 2018 m. vasario 16 d. Lukiškių aikštėje, Vilniuje, pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą su Vyčio skulptūra.

Kartu Seimas ragino Vyriausybę ir Vilniaus miesto savivaldybę, bendradarbiaujant su Vyčio paramos fondu, operatyviai spręsti visus organizacinius klausimus, susijusius su paminklo „Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę“ pastatymu iki 2018 m. vasario 16 d.

Nors Lietuvos šviesuomenė beveik vieningai pasisakė už visuomenės surengtame visuomeniniame konkurse išrinkto Vyčio paminklo „Laisvės karys“ statybą Vilniaus Lukiškių aikštėje, tačiau iki šiol kultūrine kompetencija ir organizaciniais gebėjimais nepasižymėję  Kultūros ministerijos valdininkai ir Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) veikėjai paskelbė naują konkursą su internetiniu suktai sukurptu balsavimu, sau pasilikdami teisę net į 50 proc. balsų galią. Konkursas „įvyko“, „nugalėtojas“ (ne Sakalauskas) paskelbtas, pripažintas projektas – žemių sangrūda, pavadinta bunkeriu. Partizaninis karas prieš sovietinius okupantus Lietuvoje vyko 1944–1953 metais, tarsi jiems ir palikta vieta tęsti savo būtį požemyje. O kur memorialas „per amžius kovojusiems ir žuvusiems“?

Kultūrinio paveldo departamentas nurodė, jog pagal galiojančias vertingąsias aikštės savybes aikštėje neturi būti į „bunkerį“ panašių žemių sangrūdų, todėl projektas patenka ir į teisinę koliziją. 

Įvertinus susiklosčiusią padėtį, visuomenės ir Seimo nuomonę, Kultūros ministerijos konkursą ir laimėtojo paskelbimą turime laikyti niekiniu.

Siūlymai koreguoti „bunkerio“ projektą prilygtų mėšlo perdirbimui į medauninką (spalva gal būtų panaši, bet pirminis kvapas išliktų).

Lukiškių aikštėje Vytis įsiteisėja.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Asai       2017-11-30 12:30

Sodininkai turi “PRIKAUPĘ” lapų, žolių galtų nemokamai atduoti bunkeriui paskatyti ir bulbų galėtum ant bunkerio pasodinti. Svečiai pasikastų ir ant laužo galtų išsikepti.

Belieka padėkoti autoriui Al.-paveikslėliams       2017-11-30 8:54

už analizę ir poziciją.
Vis dėlto reikia, kad pasisakytų ir kiti patyrę skulptoriai, nes kritikui, kuris teigtų, jog tokių naratyvų galima prigaminti begalę, kol kas neturėtume, ką atsakyti.

paveikslėliai       2017-11-30 2:55

Pafotošopinus daug ką galima padailinti. Tačiau tikrovėje saulė nekabos visą laiką specialiai tokiame taške (žemai vakaruose) kad apšviestų taip kontrastingai. Lietuvoje dominuoje lietingas, apsiniaukęs oras, tad dažniausiai apšvietimas bus išsklaidytos šviesos ir tas daiktas bus tiesiog “joks”, plokščias. Pirminiame variante, eskize kitame paveikslėlyje, skulptūra buvusi dvigubai didesnė ir ant keletą kartų aukštesnio postamento. Sanrykis su žiūrovu lyg ir geresnis, bet… aikštės krašte tokia ilgo ir aukšto postamento masė visiškai užstotų aikštės erdvę, dėl ko apsižiūrėjus buvo sumažintas postamentas iki tabletės storio. Mechaniškai sumažinus skulptūrą ji ant to padėkliuko pasidarė komiška.
Žirgas skulptūroje padarytas arkliu, nes gyvūno ir žmogaus ūgių/proporcijų sąntykis neadekvatus- arkliukas per mažas. Arklio galva pagal kūna per didelė, arklio kūnas yra per striukas, per trumpas. Kaip mulo, (arklio ir asilo mišrūno proporcijos), tad atrodo gana kvailai.
Autoriui nepavyko sukurti tūriškai patrauklaus skulptūros vaizdo iš priekio ir iš nugaros, todėl niekur neaptiksime reklaminių atvaizdų iš minėtų rakursų- matyt gėda skelbti.
Deja, paminklui stovint prie prospekto šaligatvio, išilgai, paraleliai prospekto ašiai, skulpūrą matysime daugiausiai iš priekio ir iš nugaros, nes žmonės prospektu nelaksto lyg gepardai, einant lik paminklo, artėjimas prospektu prie aikštės yra lėtas. Nebent visi ten nusileistų parašiutais.
“Padigrožėti” pavyks nedidelėje erdvėje stovint gatvėje arba kitapus gatvės atsirėmus nugara į kgb rūmų sieną. Iš kitos pusės, t.y. žiūrint iš didžiulės aikštės erdvės pusės- vaizdas bus koks? Joks? O gal tiesiog nevykęs. Nes zikariško monetinio panašumo dėl kurio čia visi marškinius plėšiasi nuo krūtinės, visai neliks- skydas tai bus kitoje pusėje ir šuoliuos atvirkščia herbui kryptimi. Yra tokia primityviai sena dailininkų klaidas gaudyti skirta gudrybė į piešinį ar skulptūrą pažiūrėti prieš veidrodį. Praktiškai visada pasimato klaidos. Skulptūroje klaidos išlenda vaikštant aplink.
Primarginta tetalėmis, komplikuotų, neišgrynintų išorinių kontūrų skulptūrėlė, žiūrint nuo aikštės pusės, konkuruos su pastatų fasadais ir vaidas bus nelabai akiai komfortabilus.
Prastas, mėgėjiško lygio darbelis gal ir atitiktų kokio dvylikamečio mokinuko lygį vaikų dailės mokyklėlėje. Ne daugiau.
Profesionalios kritikos tas kūrinėlis neįgalus atlaikyti elementariausiose pozicijose. Neturint argumentų, kičo fanams, iš bejėgiškumo, belieka kritiką apšaukti beprotyste. Nyku.

Al.       2017-11-30 2:30

Pasižiūrėjau. Jau ir anksčiau maniau, kad nieko gero - dabar matau, kad, tikrai šūdas.Viskas - visas išplanavimas tragiškas. Vien jau tas jungimas laisvai vingiuojančių takelių su atrėžtu gabalu pleciui,tas ratas - lyg koks taikinys ar malūnsparnių nusileidimo vieta. Ir tokioj aplinkoj tas energingas raitelis atrodo nei į tvorą,nei į mietą.Kam mums visatai? Palyginimui, įsivaizduokim,kad nutarėme pastatyti Kryžių - kaip krikščionybės ženklą. Jų juk nemažai ir pastatyta.Bet pajuskit skirtumą tarp, tarkim,Katedros aikštės pakrašty pastatyto kokių kelių metrų aukščio taisyklingo kryžiaus ir,tarkim, kryžiaus, kuris vainikuoja Katedrą. Katedra, tarsi, tik jo pamatas, bet tiek išvystytas, kad kryžius tampa įspūdingu meno kūriniu. Arba Trys kryžiai - juk jie skiriasi nuo tiesiog į žemę įkastų trijų kryžių, nes sudaro savitą meninę kompoziciją, be to į tą kompoziciją įjungia ir patį kalną ir ant jo augantį mišką. Vilniaus forumas, manau, parašė teisingai. Save gerbiančiai tautai tokia trizna nereikalinga. Geriau, kol kas tuos pinigus skirkim mokykloms. Deja, didieji tautos gelbėtojai latifundinikai juos skiria pontijams pilotams.

Polemizuojančiam        2017-11-29 21:22

su afekto būsenoje esančiais, tokiais, kaip p. Juozapas,
patariu netęsti (bent kol nesibaigs magnetinės audros).
Kitus kviečiu dar kartą pasižiūrėti nors keletą “Laisvės kario” atvaizdų:
https://www.madeinvilnius.lt/wp-content/uploads/2017/11/1-Caikauskas-2.png
http://pilotas.lt/wp-content/uploads/2017/02/image-7.jpg
http://cac.lt/files/images/279996/Caikauskas_4_281x400.jpg
Nevarykim Dievo į medį.

Irgi Mielam       2017-11-29 19:23

Ar mums pautai svyla? Gal kažkam atsiskaityti privalome?
O gal čia koks nors socsorevnovanijos vajus “k znamenatelnoj date”.
Ne laiko trūksta, o atsakomybės, savigarbos ir protelio.
Taip, ta aikštė ne parodų kompleksas ir ne aukciono prekystalis.
Tai vieta per/apie/pagal kurią apie lietuvius ir jų valstybę, apie Lietuvos kreatyvumo galių vertę spręs mūsų vaikai, anūkai, proanūkiai.
Pagal tai kaip atrodys ta aikštė, kas joje bus, apie lietuvių tautą spręs atvykėliai ir svetimšaliai.
Jums rūpi kaip mažiems darželinukams patenkinti vienadienį kaprizą. Bet kuria kaina. O man ta kaina kurią tektų sumokėti už mano vardu pakeptą balvoną- man ta kaina yra nepakeliamai per aukšta.
Nes aš turiu ne tik manau gana neblogai išlavintą suvokimą apie meną, aš turiu dar svarbesnį dalyką:
savigarbą.
Orumas man neleidžia viešai apsikakoti prieš vaikus ir svečius.
Tryda jubiliejaus proga yra dirbtina.
Ar tikrai turime labai daug ką švęsti?
Kuo skiriasi masinė jubiliejaus psichozė nuo išpardavimų akcijų maximose?
Kai viskas pigu ir viena ir kita proga, nematau skirtumo.
Visa isterija buldozeriu brukant bevertį golemą yra tiesiog vartotojų visuomenės tuštybė.
Rėksniai trokšta vartoti Vytį. Dalinai tai yra ir protestėlis prieš valdžiukę.
Kai balsavimai “ant bajerio” už valincko klounus.
Aš labai norėčiau Vyčio kuriuo galėčiau didžiuotis.
Noriu tokio Vyčio prieš kurį sužavėti lietuviško genijaus kūrinio, pagarbiai kepures nusiimtų net pikčiausi priešai.
Ar suvokiate skirtumą?

suvalkietis       2017-11-29 18:54

Turiu šimto litų banknotą. Greta turiu šimtinę perpieštą “iš akies” pieśtuku ir nuspalvintą flomasteriais.
Atrodo gražiai. Įdedu į gražų voką ir einu pas Juozapą- pasveikinti su gimtadieniu. Juozapas apsidžiaugia ir pastato man čierką, o Juozapienė nuklojo stalą kumpiais ir kelbasom.
Man irgi smagu- pasveikinti kaimyną nieko nekainavo, o pabaliavojau kaip už šimtinę.
Bet va, niekaip nesuprantu- kodėl Juozapas nebesisveikina.
Nemaniau, kad jis toks blogas žmogus- dovaną pašandino.
Nu, tai kas kad šimtinė netikra,  bet sveikinau tai lyg su tikra!

Mielas Juozapai,        2017-11-29 18:41

juk visi supranta, kad komentatorius 16:33 kalba tik apie A. Sakalausko
ir jo komandos pateiktą Vyties projektą.
Laiko svarstyti kito Vyties ir jam lygiavertės alternatyvos tiesiog neturime.
Iš kur kyla Jūsų ir dar keleto “meno ekspertų” klaidingas vertinimas dėl Vyties? .
- Lukiškių aikštė nėra meno kūrinių parodų salė ir tautai svarbaus simbolio vienokia ar kitokia materializacija nebūtinai turi tapti meno šedevru,
kad būtų laiku įgyvendinta. Nors neabejotina, kad kiekvienas to trokštame - kuo meniškiau, tobuliau atvaizduoto pagrindinio simbolio.
Antra vertus, Sakalausko “Laisvės karys” didžiulėje Lukiškių aikštės erdvėje,
nors ir esminė, bet tik detalė.
Trečia, Lietuvoje į valias laisvų erdvių naujai kūrybai greit beprasidėsiančiame valstybės atkūrimo naujame šimtmetyje. Neužsiciklinkime, judėkime pirmyn.

Vosui       2017-11-29 17:07

bukas padare, kaip tau negėda taip įžūliai niekšiškai meluoti?
parodyk vietą kada ir kur, nors kartel,į juozapas yra pasisakęs prieš Vytį.
nerasi svolačiau.
o kad juozapas yra prieš Vyčio išniekinimą niekdaryste, tai tikrai toli gražu ne vienas ir tas pats.

Vos išvysta žodį "Vytis",        2017-11-29 15:33

Juozapą tuoj ištinka antivytinis logorėjos priepuolis.
Nykštukų maigytojau, pakramtykite, bent kavos tirščių - turėtų liautis.

beišlyginiui       2017-11-29 11:07

Tai kad Zikaras nebuvo sukūręs tūrinio Vyčio.
Entuziazmas ir bukumas yra labai prastas derinys.
Be išlygų.

Kai kas Vyčio iš STIKLIUKŲ       2017-11-29 10:26

Matyt jo protėvis buvo kilęs iš INDĖNŲ...

Statyt ZIKARO VYTĮ       2017-11-29 10:21

Be išlygų.
Niekas geresnio pavyzdžio iki šiol taip ir nesukūrė.

Vytis turi būti,       2017-11-29 9:49

o ne supilta žemės krūva.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-11-29 3:15

Manau, kad Vyčio Lukiškių aikštėje nebus, nes Lietuva yra OKUPUOTA.

Okupantui tokie dalykai niekada nepatiko ir nepatiks.

Reikia pirmiausiai OKUPANTUS iš valdžios išvyti.

Darbai turi būti daromi nuosekliai.

Okupantą išvarome ir Vytį pasistatome.

Juozapas       2017-11-29 0:15

Na, bet grįžkime prie temos. Čia taip pat dar daug erdvės pasižvalgyti plačiau.
Štai, p. Zolubas krykštauja- svajoooonė mandig išsipildys. Kai kam iš džiaugsmo jau net nebesvarbu kur. Tiks ir Kaune- by tik trigubai didesnis.
Šlovė matjošaičiui ir “Karaliui”- pastatyyyys Vytį. Septynių metrų! Aleliuja!
O dabar mieli ponai, pabandykite suraukti siauras kaktas pamėginkite sujungti negudrios dėlionės detales iš viso lukiškinio kipišo fone vykstančių paralelinių dalykėlių:
Režimo įmyžo tvarumas iškleręs kaip niekada;
Žmonės nebetiki partijomis;
Seimo rinkimams numestas kolūkinis/policinis kaulas gerokai pašvinko ir neteko prekinio žvilgesio;
Būtina kažkuo palopyti skyles ir nuraminti buratinų tarpe atsirandatį murmėjimą;
Būtina sukalti tvaresnį chuntos vadovybės darinį. Ir mažesnį- nes…
Kai baigsis briuseliškų eurikų srautai, mažas biudžetas nebepakels išlaikyti daug valdžiakiaulių. Visiems pinigų neužteks;
Yra sprendimas patraukt nuo lovio sysaldomkratus ir liberiukų homjaunimą.
Be to ant nosies prezidentinis rinkimų cirkas,... o kandidatų kuriuos rinktų džiaugsmingai tai nėra!
Kaip prišaudyti daug riebių zuikių vienu šūviu?
Va tam ir sukurtas Vyčio serialas.
Muilo operos tikslai pasiekti-
1. liberastai tapo dar labiau nekenčiami. Jiems kaip konkurentams ir atviriems Vyčio priešininkams nuo rinkėjų bus bučkis į brisiaus galą.
2. Emocijų ištroškusiai publikai duota muilo opera, plebėjai turi už ką kovoti ir mažiau turi laiko keikti santvarkos šaknis. (Ne do revoliucijų kai taip labai to Vyčio reikia);
3. Visi politikai kurie dabar pasisakys “už Vytį, už Vytį”, gaus induligencijas, pelnys šlovę ir liks populiarūs buratinukų tarpe;
4. Zylės ir sinicos vietoj to kad perėtų žvirblį saujoje, kurtų Lietuvos ateities planą, dabar su Talka vaikosi briedžius giriose;
Taigi, spektaklio libretas nors ir paprastutis, bet prastuomenė dar neišrankesnė, juolap jog ant jauko užkibo ir propatrijonai.
Cirkas su ” kova už Vytį” pavyko puikiai.
Klounai gaus į kailius butaforinėmis pletnėmis, “karaliai” ir kiti tarnybų pažai gaus premijas, mulkiai gaus arklio parodiją, o Pretendentas į daukantynės palocius įjos ant tikro žirgo.
Smagu!
Famfarų ir fejerverkų bei plojančių plebėjų ovacijų fone, visokios smulkmenos, tipo Stambulo konvencijų ratifikavimai, junkersinės “integracijos” stūmimas ir kitos galutinio Lietuvėlės pribaigimo smulkmenos niekam nebus įdomios, o jeigu pora zylių ir pacypaus, jų niekas nebegirdės.
Juk turėsim realistiny Vyty!
Nerealiai siurrealistinė ir makabriška puota maro metu:)

 

Tarabilda (senas vilnietis)       2017-11-29 0:14

Atiduodu Kaunui Sakalausko Vytį. O mes Vilniuje pasistasysime Aušros vartų arką su Vyties vitražu. Lukiškių aikštėje.

aba       2017-11-28 23:25

Nėra to blogo,kuris neišeitų į gera.Duokdie,kad merui Matjošaičiui pavyktų derybos su gerb.Kavaliausku,ir VYTIS būtų pastatytas Kaune.

Juozapas       2017-11-28 22:48

Idėja atsisakyti briuselinio pašaro, juolab argumentai tam yra geras nestandartinio mąstymo pavyzdys. Be abejo, klykiačių prieš būtų pakankamai, tad epitetu “absurdas” vargu bau ar būtų apsiribota.
Parama pati savaime nėra blogis. Vienok, labai svarbu-
kas teikia,
kokiais tikslais,
kaip tos lėšos panaudojamos
ir kas yra naudos gavėjai.
Paklauskimesavęs nuoširdžiai- kuris iš paminėtų punktų yra realiai skaidus?
Tuo pačiu pabandykime prisiminti - kada ir kur sūris būna nemokamas?
Be abejo, staigus ES pinigų kranelio užsukimas turėtų nemenką šalutinį poveikį.
Tačiau,...
Turime nepamiršti fakto jog 2020-siais oficialiai baigsis ES fondų parama(?) Lietuvai. Tad finalsinė duobė mūsų jau laukia, o kritimas dugnan gali būti dar skaudesnis nei prie kubyyliaus.
Jeigu ES danajiškų dovanų bus atsikratyta visuomenei reikalaujant, režimas kaltę dėl finansų kolapso suvers vargo pisuokliams- atseit “patys prašėte”.
Ir taip nusiplaus rankas bei paliks švarūs ir pūkuoti.
Vienžo, iš principo Lietuvos atjunkymo nuo briuselinio papo idėjai pritariu.
Tačiau kada, kaip tai padaryti dar reikia pamislyti.
Negalima su žmonėmis daryti eksperimentų.
Ypač kai du trečdaliai gyvena skurde- pirmiau devynis kartus matuok ir tik tada kirpk.
Tad gal logiškiau pirma atsikratyti režimo, o po to tvarkyti santykius su ES.
Gal ir klystu, bet galima diskutuoti. Sakyčiau- reikia.

Tarabilda       2017-11-28 21:45

Gydykimės nuo seklaus mąstymo. Kai tik kažkas rezonansinio ir idiotiško nutinka, atsiranda tokia plintuso lygio publika, kuri ima ir suranda kaltus - tai Kultūros ministrę, tai Šimašių, ar dar kokį nors neįgalų funkcionierių. Baksnoja pirštais, - va radome kaltą, kelia vėjus facebukų stiklinėse.
Nė velnio. Labai būtų paprasta, tarytum spyris į subinę tokiems kažką keistų. Galit spardyti pasturgalį ir Skvirnui ir Karbauckiui kiek tik norit, kaip ir daroma, bet nesikeičia absoliučiai niekas. Reikalai tik ritasi pakalnėn ir darosi tiesiog katortrofiškai siaubing čia gyventi.
Bet neieškoti išeities būtų labai neatsakinga. Taip jau milijonas nugaravo nežinia kur ir jokios idėjos neturi, dar labiau negu čia likę ir siūlantys absurdus kaip idėją Lietuvai.
Nepatikėsit, ką pasiūlysių, kaip išeitį Lietuvai iš tos beviltiškos moralinės duobės į viršų krapštytis. Idėja kai ką šokiruos, bet tai ko gero vienintelė išeitis ir galimybė atsitiesti.
Reikia, tiesiog būtina atsisakyti bet kokių ES pinigų per fondus ir programas. Tie neuždirbti pinigai, kuriuos kažkas ten vos ne dykai maišais dalina iškreipia mūsų ekonomiką, socialinius santykius ir ne stato, o griauna valstybę. Statistikos eilutėse nesimato, kas juos dalinasi ir kur jie nusėda. Ir už kokius tokius nuopelnus. Va kai šitai suprasim, kai liberastinė mazgajobų armija nebegaus pinigų tautą uiti ir durninti, tada gal kažkas ir pajudės iš mirties taško.

niekaip nesuprantu,       2017-11-28 20:37

kaip ta nuozulni plokstuma gali buti paminklu “per amzius kovojusiems ir zuvusiems”?

Maža ką jie nutarė       2017-11-28 19:58

Yra Tautos ir Tautos išrinkto Seimo sprendimas: Lukiškių aikštėje VYTIS.Ir Baigta, jokių bunkerių.

Vyksmas       2017-11-28 19:26

Vyksta išvalstybinimas ir ištautinimas liberastinių “vertybių ” pagrindu. Skubama į gyvulių ūkį. Kultūros m-je -mankurtai, Seimo kultūros komitetas - miega todėl šimašiniai saviveiklininkai įsijautė ir su pasigardžiavimu tyčiojasi iš Seimo ir visuomenės.

VYTIS       2017-11-28 19:22

tai laiko ir išmėginimų patikrintas lietuvių Tautos simbolis. Jį niekinantys, dergiantys “žinovai ir ekspertai” turėtų praryti savo liežuvius - nevalia dergti savo šaknis, savo genties pasirinkimą su kuriuo, aukojantsūnums ir dukroms brangiausias aukas - savo Gyvybes, buvo kuriama ir ginama Tėvynė.


Rekomenduojame

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Garsioji knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ – jau ir lietuviškai

Nuo bačkos. Buvęs eurokomisaras Vytenis Andriukaitis: jei negali skiepytis, pasirink kitą profesiją

Vengrija: Vakarų Europoje dygstant mečetėms, mes statome bažnyčias

Nuo bačkos. V. Čmilytė-Nielsen apie lytinį ugdymą mokyklose: jis turi būti paremtas mokslu, o ne ne religinėmis dogmomis

Tomas Baranauskas. Tariamoji kova su virusu ir jos tikroji prasmė

Vytautas Sinica. Skvernelio melas

IŽA: ydinga LRT finansinė kontrolė iškreipia žiniasklaidos rinką

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.