Algimantas Zolubas. Skleidžiamos netiesos priežastis

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 18 d. 1:43

20     

    

Algimantas Zolubas. Skleidžiamos netiesos priežastis

Rašinyje „Vyriausiojo policijos komisaro atgaila už miliciją“ (DELFI.lt 2018 m. sausio 15 d.) Ramūnas Bogdanas, greta kitų brandžių minčių, teigia: Kada nuodėmės kupra nebeleidžia vaikščioti iškėlus galvą, kada saviškių kaltė maudžia lyg sena žaizda, atimdama ramų miegą, kada suvokiama, jog po savęs kiekvienas palieka vienokį ar kitokį pėdsaką – tuštumą, gėdą ar pasididžiavimą, – tada ateina atgailos metas.

Autorius teiginį, regis, taiko buvusios sovietinės milicijos luomui, konkrečiau – Sauliui Skverneliui. Ir įspėja: Atsargiai su raiteliais, kurie nekreipia dėmesio, ką sutrypė kelyje jie ar jų luomas. Nes kitas sutryptasis galite būti jūs.

Blaivi įžvalga, gerai parašyta, taikliai pritaikyta.

Generalinis policijos komisaras Skvernelis ar jam pavaldūs pareigūnai 2012 metų gegužės 17 dieną pasiuntė į Garliavą 240 sovietinio OMON-o tipo policininkų, kurie pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, tampė ir mušė tiesos reikalaujančius žmones (tai užfiksavo vaizdo kameros), akivaizdžiai smurtavo. Antsiuvuose ant jų rankovių buvo Vytis, todėl jie išniekino valstybės simbolį. Dabar tie tampyti ir mušti, budėję žmonės vėl tampomi po teismus. Ne taikūs budėtojai, o „omonininkai“ ir juos pasiuntę pareigūnai turi būti už tai teisiami. Atgailos čia nepakanka.

O kaip su kitais, KGB, kolaborantų, teisėjų, prokurorų luomais?

KGB etatiniai darbuotojai be išpažinties ir atgailos buvo atleisti kaip karinio dalinio kareivėliai, dažnas gauna LR ir RF pensijas, kiti dirba verslo ar kitokiose galimai priedangos struktūrose.

Kolaborantai – kgb agentai ir bildukai, kurie atliko VSD „klebonui“ išpažintį, neatlikę nei žodžiu, nei raštu atgailos, buvo įslaptinti, kiti, neatlikę išpažinties, dabar viešinami.

Teisėjai, net kėdžių teismuose nepakeitė, tik po smakrais ant grandinės Vytį pasikabino, tarsi lojalumą valstybei pabrėždami, Gedimino stulpais grandinę pasigražino.

Sovietiniai prokurorai be liustracijos, be atsiprašymų, be atgailos, be melo detektorių, pratęsę nenutrūkstamą darbo stažą nepriklausomoje Lietuvoje, taip pat vytį prisisegė.

Todėl iš luomų, kuriems buvo priimtina LSRS NKVD komisaro Lietuvoje Aleksandro Gudaičio-Guzevičiaus Kalvio Ignoto teisybė, laukti tikros tiesos – beviltiška.

Bažnyčiose tikinčiųjų bendruomenė Mišių pradžioje žodžio liturgijos metu kalba labai prasmingo Atgailos akto žodžius: „Prisipažįstu visagaliam Dievui ir jums, broliai seserys, kad labai nusidėjau mintimis, žodžiais, darbais ir apsileidimais“. Nors tarp nusidėjimų apsileidimai minimi ketvirtoje vietoje, tačiau dažnai jie būna trijų pirmųjų priežastimi.

Kai teisėsaugos institucijos, nesusimąstydamos, jog jos nėra valstybė, priima sprendimus valstybės vardu, o visuomenė mato akivaizdų sprendimų nepagrįstumą, ji iš valstybės įsakmiai reikalauja TIESOS.

Sausio 13-ąją apdovanota Laisvės premija, iš Seimo tribūnos prabilusi vienuolė Nijolė Sadūnaitė išreiškė neigiamą nuomonę teisėsaugos atžvilgiu, tepaprašė neslėpti tiesos, neslėpti žmogaus. Ji išreiškė tiesai neabejingos visuomenės lūkestį.

Aukšti valstybės vadovai, kuriems privalu žinoti ir skelbti visuomenei tiesą, Prezidentė ištarė „nežinau“, Premjeras pasišaipė, vienuolės žodžius vadindamas melu.

Tiesos ir žmogaus slėpimas – tik valstybės apsileidimas? Jei tai apsileidimas, jis – nusikalstamas, skleidžiamos netiesos priežastis.

  • Google+
N.Sadūnaitės „Tie-SOS!“ Seime

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vilnietis       2018-01-19 11:26

Gal Skvernelis atsakytu kiek šimtų tūkstančių iššvaistė saugodamas nežinia nuo ko Deimantę ir Stankūnaitę. Ar policija tokia neįgali, ar jai neleidžia kažkas išaiškinti grasintoją, jei toks yra.
O gal čia pinigų plovimas.
Gal seimas sukurs tokią komisiją. Lauksim.

Virsmas       2018-01-18 22:17

KGBistai pražydo NIEZABUDKOMIS žydrai,žydrai…

Misteris       2018-01-18 22:15

Puikiai sudėliotos mintys.
Stebiuosi Tiesos.Lt portalo produktyvių straipsnių gausa.

lai       2018-01-18 22:13

lai paviešina neprisipažinusius KGBistus ir atleidžia iš valstybinių įstaigų už neprisipažinimą - neprisipažino vadinasi turi ką slėpti ir neprisipažinę KGBistai galimai dirba Lietuvos nenaudai būdami valstybinse įstaigose, kad pasibaigus Briuselio pinigams Lietuvą priduotų ten kur buvo.

Norėčiau žinoti       2018-01-18 20:01

  Būtų labai gerai , kad atsakingi vadai paaiškintų, kur gerbiamos Nijolės kalboje yra melas, o kur tiesa. Nesitiki ,kad ši moteris viską pamelavo. O žinoti mums reikia. Dar vienas neaiškumas, kodėl žadėjęs parvežti į Lietuvą Neringą, prokuroras nesilaiko pažado?

to $+$ 13:52       2018-01-18 14:13

Sakai, kodėl nieko nedaro? Delfyje jau konservai pagal reitingus pirmoje vietoje, tai ir ima striokas. Pabandyk pajudinti bent vieną konservą, koks šaršalynas sukyla, o po to tylu. Va ir gaunasi konservai geriausi iš geriausių lojikų-skalikų. O skalikams pavaldūs prokurorai, teisėjai, nupirkta žiniasklaida, net Gaidys skelbėjas. Kaip dauguma dundukų nesupranta, kol konservų bent vienas sėdės seime, tas vienas aplos visą 140 avių ūkį. Ir tylės šiknas suraukę iš baimės, kaip avys.
Kai šuo užpuola avį, likusios pabėga iki saugaus atstumo, sustoja ir ir stebi situaciją... Jos nesivienija prieš šunį, Jos tiesiog džiaugiasi, kad užpuolė ne jas…
  Va taip lietuviai ir gyvena beveik 30 metų.

$+$       2018-01-18 13:52

Ramūno Bogdano straipsnyje aprašomai problemai turėtų būti skirtas didesnis dėmesys, nes Lietuvoje, kažkodėl, visas dėmesys skiriamas KGB ir jos agentų veiklai, paliekant be jokio dėmesio kagebisto brolio-milicininko veiklą. O juk milicija, prokuratūra ir teismas buvo tos pačios represinės sistemos dalys, tik mažiau politizuotos nei KGB.

Žinoma, nereikėtų pasiduoti emocijoms ir pradėti naują raganų medžioklę, bet situacija kai į šalies prezidentus stumiami du buvę milicininkai, tikrai yra neadekvati. Pretendentų reitingavimas turėtų būti kokių nors būdu reglamentuojamas/ribojamas, nes tai kas dabar vyksta yra akivaizdus smegenų plovimas.

Žinant Lietuvos piliečių politinį analfabetiškumą nuolatinis “reitingų” skelbimas yra ne šiaip sau paslėpta reklama, bet nusikaltima veikla, kurią vykdo tam tikros grupuotės, siekiančios prastumti konkretų pretendentą į prezidentus.

Lygiai toks pat scenarijus buvo vykdomas prieš D. Grybauskaitės kandidatavimą, todėl ir turime šalies vadovą, kuris sugeba tik šnibždėti į ausį apie tai, kad nieko nežino. Nemanau, kad Seimo nariai to nesupranta. Klausimas - kodėl nieko nedaro?!

vil       2018-01-18 12:47

Ačiū Jums už neabejingumą,manau,kad tylėti visiems mums nebegalima.Ar gali būti vadovu toks žmogus,kuris drįsta pavadinti gerb.N.Sadūnaitę melage,kai visi viską matė, žino ir girdėjo?Tai jau įžūlumo viršūnė.

Michailas Jefremovas ir Lietuvos realijos       2018-01-18 11:07

Хрен  с бугра  к  отцу пришел.
В Кремль пролез  пройдоха.
И спросил,  а хорошо,  что живем мы плохо?
Отвечал ему отец, все с тобой ясно.
Ты гад дедовский гонец, или не согласен?
Посадить тебя бы рад, но нельзя к несчастью.
Ты же мой электорат, ты опора власти.
Уж приперся, так садись, расскажу малеха,
Что такое зашибись, что такое плохо.
Если дядя с дядей дружит и его целует в рот
Нам плохой такой не нужен.
Он мерзавец и урод  хорошо поступит тот,
Кто дубинкой новенькой дядю этого побьет.
Богатеет твой сосед, прямо расцветает.
Хорошо тебе, да нет, хуже не бывает.
Чтоб домашним объяснить, стол пустой к обеду.
Нужен хату подпалить гнустному соседу.
И тогда со всей душой говоришь плаксиво.
Голод это хорошо, хорошо что живы.
Мальчик по дорожке шел прогуляться просто
И нечаенно  нашел Крымский полуостров,
Он его к своей стране присоединяет,
Объясните дети мне, как он поступает?
Мы гордимся малышом, те кто против гады.
Брать чужое хорошо если очень надо.
Разъясню тебе сейчас, тут такие мерки,
То что хорошо для нас, плохо тете Меркель.
Тети визы не дают,  держат нас за лоха,
Значить тетя, йомае, поступает плохо.
Между плохо с хорошо  коротка дистанция,
Нам хотели сделать шок,  применили санкции,
Нам такой удар смешон, мы небудем охать.
Плохо трюфель их омон, хорошо  хартоха,
Хорошо когда фашист нам грозит бандерой,
Скажут  вот националист и пенсионеры,
Скажут брокер и банкир, бомж и выпивока,
С Украиной крепкий мир это очень плохо.
Вы хотите, не пойму, чтобы как на Майдане?
Это хорошо кому, НАТО и Обаме.
Сейчас такие времена, слушайте детишки,
Нужно чтоб жила страна хорошо не слишком,
Я такой ответ нашел просто и не тужесь,
Плохо, это хорошо, нужен ужас-ужас.
Ну давай же иди, нафиг ты тут нужен.
Хорошо себе веди или будет хуже.
Хрен с бугра домой пришел попроси со вздохом,
Если нынче хорошо  то, что такое плохо!
       

prisipažino - neprisipažino       2018-01-18 10:18

prisipažino gal 1 proc. kgbukų,
komunistai nei vienas neprisipažino, kad tarnavo ir tarnauja velniui ir okupantui.
——
tai tikrai negeranoriškai skamba raginimas paskelbti tuos 1 proc prisipažinusių - pas kuriuos nors truputėli buvo/yra sąžinės.

Janina       2018-01-18 10:13

Didžiulę pagarbą jaučiame kovotojams už tiesos žodį, ne tik vienuolei p. Nijolei o ir ypač p. Algimantui.
Niekaip nesuprantama, kodėl neskelbiami vardai tų KGB talkininkų, kurie prisipažino ir dabar sėdi valdžioje, Tai kiūtis, kuri Lietuvai neleis nieko gero pasiekti.

Daina       2018-01-18 10:12

Kodėl mes reikalaujame liustracijos? Kad sužinotume jų vardus? Taigi, apsidairykime per šventes - jie visi įsisega nezabudkas. O jei jauni, tai, reiškia, jų vaikai ir vaikaičiai. Juk aišku kaip dieną, kad jie patys trokšta būti atpažinti. Jų sielos taip klykia prisipažinti… O mūsų valdžia - marijonetinė, tik menki vykdytojai. Pagal kieno dūdelę jie šoka galime suprasti pagal muziką. Tik paanalizuokime ir suprasime.

Stasys       2018-01-18 9:48

Teisingai ir nuoširdžiai išdėstyta. Ačiū garbingajam autoriui ! O tie, kurie žemina, šmeižia, kaltina melavimu mūsų šauniąją seserį Nijolę Sadūnaitę, atrodo kaip negarbingi menkystos, dvasios nabagai ....

Klausimas premjerui       2018-01-18 9:38

Patikslinkite, ką būtent melavo gerb. N.Sadūnaitė? Arba atšaukite savo negarbingą kaltinimą!!!

nuomonė       2018-01-18 9:29

Lietuva neužmirš. Bet kiek joje dar jautrių kitų skausmui žmonių? Manau, kad ateinančias šventes pasitiksime ir vėl spengiančioje tyloje ir abejingume. Deja, bet mus, kuriems skauda, gali paguosti tik Dievo paliktas pažadas.

beveik beviltiška...       2018-01-18 9:02

atrodo, kad situacija beviltiška:
- tarybukai-kgbukai toliau viską valdo ir valdys.
Žmogiškumo, patriotizmo, krikščioniškumo - jokio…
——-
melstis belieka, ir tikėtis: stalinas numirė, brežnevas numirė, andropovas numirė - padvės ir putinas…
——-
iš kankinės A.Dirsytės maldų:
SAVO širdyje tapykim Jėzaus paveikslą, kovodami už tiesą, gėrį ir grožį.
Jėzau, padėki man teisingai suprasti tiesos, gėrio ir grožio vertybes,
leiski man nenuilstamai jų siekti, kad visa savo esybe tarnaučiau Dievui ir Tėvynei.

Lenkiu galvą...       2018-01-18 8:56

Lenkiu galvą ir klaupiuosi prieš Lietuvos SĄŽINĘ- sesę NIJOLĘ SADŪNAITĘ ir dėkoju
jai,kad drįsta pasakyti viešai tai,ko nepasako Lietuvos VISUOMENĖ.Lietuva bus tol
gyva,kol turės tokias drąsias dukras ir sūnus,kurie žino TIESOS žodžio vertę ir drą-
siai stoja jo ginti.Gėris ir tiesa turi būtinai nugalėti blogį,nes tik ant padorumo
ir teisingumo laikosi pasaulis,taika ir visuotinė piliečių gerovė.
Algimantai ZOLUBAI,dėkoju Jums už tai ,kad nuolat prižiūrite Lietuvos gėrio,tiesos,
TĖVYNĖS meilės aukurą.Budite ir saugote taikią mūsų Tėvynės Lietuvos padangę.AČIŪ !!!

Juozas       2018-01-18 8:48

Labai panašu, kad nesiruošia atsakyti ir dabar. Antai Skvernelis trečdaliu padidino žvalgybos pareigūnų atlyginimą. Tai labai nenustebkite, aktyvūs akcijų dalyviai ir nepriklausomų portalų apžvalgininkai, jei pastebėsite “uodegas”- tokia jau mūsų valstybės šiuolaikinė politika…
Laikykimės, vyrai ir moterys.

Sveikinu       2018-01-18 7:24

Gerb. Algimantą, nedvejojant einantį sesers Nijolės keliu.

Rūta       2018-01-18 5:22

Ačiū už straipsnį. Nesuprantu, kaip Seimas priėmė įstatymą, kad prisipažinę yra įslaptinami 75m? Koks tokio sprendimo motyvas?N. Sadūnaitės pasėtas Tiesos žodis dygsta. Iki vasario 16 liko mažiau negu 1 mėn.


Rekomenduojame

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Raimondas Kuodis Andriui Navickui: „Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja“

Neregėti kirtimai: masiškai pjaunamas nacionalinis Dzūkijos parkas – elitinių Europos parkų dalis ar stichinė dykynė? (video)

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Austrija uždarys užsienio valstybių finansuojamas mečetes ir deportuos imamus

Stambulo konvencija iš arti: manote, šįkart Seimas balsuos sąmoningai, perskaitęs visą, ne tik pavadinimą ar preambulę?

Geroji Naujiena. Kas tik vykdo Dievo valią, tas man ir brolis, ir sesuo, ir motina

Doug Mainwaring. Planuotos tėvystės organizacija dangsto seksualinius nusikaltimus?

Raimondas Navickas. Neturit pingų naujiems automobiliams? Tuomet mokėsite dar ir mokestį

Algimantas Rusteika. Kaip valstiečiai pasirūpins ūkininkais ir pagaliau Lietuvoj atsiras regioninė politika

Irena Vasinauskaitė. Sustabdykime vietinės valdžios patyčias iš paprasto žmogaus

ESTT sprendimo dėl vienalyčių santuokų reziumė

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Feministės, nustokite menkinti moteris. Atsakymas Sandrai Vilimaitei

Verta prisiminti. Vytautas Rubavičius. VSD vėdinimui – „Privacy Act“ įrangą

Atodangų metas. Patvirtinta: praėjusią savaitę Vilniuje rasti partizanų vado A.Ramanausko-Vanago palaikai

Andrius Švarplys apie biurokratinį terorą, kurio šaukiasi JT ekspertė Dalia Leinartė

Kauno Sąjūdžiui – 30! Diskusija jubiliejaus proga (video)

Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas

Nuo bačkos. D.Grybauskaitė: Stambulo konvencija yra svarbiausias europinis standartas kovai su fizine, seksualine, psichologine ar ekonomine prievarta

Liutauras Stoškus: Vilniaus bendrasis planas. Apie juodų kačių gaudymą tamsiame kambaryje užrištomis akimis

Andrius Navickas – atminties praskaidrinimui: Iš ko V. Bakui derėtų išieškoti kompensacijos už Leo.lt aferą?

Seimo pirmininkas studentui Vytautui Vyšniauskui: „Ar ką nors gero padarei?“ (papildyta video)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.