Demokratija ir valdymas, Nevyriausybinės organizacijos

Algimantas Zolubas. Priimtos aktualios rezoliucijos

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 10 d. 10:29

3     

    

Algimantas Zolubas. Priimtos aktualios rezoliucijos

Lietuvos Laisvės Kovotojų sąjungos nariai ir rėmėjai, susirinkę šių metų balandžio 8 dieną Vilniaus įgulos Karininkų ramovėje į savo ataskaitinį susirinkimą, įvertinę kultūrinio bei gamtos paveldo būseną Lietuvoje ir teikiamas išskirtines privilegijas tautinėms bendrijoms, priėmė rezoliucijas Dėl kultūrinio ir gamtos paveldo išsaugojimo ir Dėl išskirtinių privilegijų neteikimo tautinėms bendrijoms.

Dėl paveldo išsaugojimo

Teisinio nihilizmo ir įteisinamo neteisingumo akivaizdoje ragina:

- Seimą ir Vyriausybę deramai vykdyti priežiūrą tarptautinių įsipareigojimų, kuriuos Lietuva ratifikavo Kraštovaizdžio bei Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo konvencijos apimtyje;

- Kultūros ministeriją nedelsiant atšaukti Kultūros paveldo departamento Pirmosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos 2016-02-09 aktą Nr.KPD-RM-627/1 kaip niekinį nuo pat jo patvirtinimo dienos ir griežtai įvertinti neleistiną Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos veiklą Trakų istoriniame nacionaliniame parke;

- Valstybinę kultūros paveldo komisiją griežtai įvertinti Trakų senamiesčio (un. Nr.17114) teritorijos ribų keitimą kaip pavojingą Lietuvos kultūros paveldo naikinimo precedentą ir nepritarti ūkinei veiklai Trakų senamiestyje (un. Nr.17114) ir jo apsaugos zonose bei Trakų istorinio nacionalinio parko Trakų senamiesčio urbanistiniame draustinyje;

- Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrą pirmininką asmeniškai užtikrinti Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pradžioje priimtų nutarimų dėl Trakų istorinio nacionalinio parko išsaugojimo įgyvendinimo tęstinumą ir įvertinti valstybinės žemės parke perleidimo privačių fizinių ir (ar) juridinių asmenų planuojamai veiklai legitimumą ir to pasekmes;

- Lietuvos Respublikos Prezidentę inicijuoti vieningos kultūros ir gamtos paveldo apsaugos institucijos prie Lietuvos Aplinkos ministerijos sukūrimą arba inicijuoti Lietuvos Kultūros ministerijos esminę pertvarką į Lietuvos Kultūros ir paveldo ministeriją;

- Seimą ir Vyriausybę liautis legalizuoti tuos statinius, kurie teismų jau buvo pripažinti neteisėtais;

- Vyriausybę pagaliau pareikalauti materialios atsakomybės iš tų valstybės tarnautojų, dėl kurių išduotų leidimų valstybė turi kompensuoti už nugriautus neteisėtus statinius.

Dėl išskirtinių privilegijų tautinėms bendrijoms
konstatuoja:

Tautinių mažumų įstatymo projektas Seimui pateiktas praėjusią kadenciją, tačiau jis nepasiekė priėmimo stadijos. Parlamente ne kartą registruoti ir skirtingi įstatymų projektai, įteisinantys nelietuviškų pavardžių rašybą asmens dokumentuose. LLR akcijos skatinama lenkų tautinė bendrija, save neteisėtai įvardijanti tautine mažuma, kelia šurmulį Lietuvoje ir Lenkijoje.

Kita LLRA ir Lenkijos valdžių pretenzija yra pavardžių rašymas asmens dokumentuose su nelietuviškomis „w“, „q“ ir „x“ ir kitomis raidėmis. Keisčiausia, jog nepaisydami Konstitucinio Teismo nutarimų ir išaiškinimų, kurie leidžia tik lietuvišką rašybos variantą, kai greta vardo ir pavardės įrašo valstybine kalba piliečio paso kitų įrašų skyriuje būtų pateikiamas ir vardų bei pavardžių įrašas kitos kalbos rašmenimis, jei pilietis to pageidauja, perdėm suliberalėję kai kurie Seimo nariai ir net Premjeras, atsisakę vertybinių Tautos ir jos valstybės nuostatų, nepaisydami 70 tūkst. Lietuvos piliečių parašų už kalbos išsaugojimą, įkyriai braunasi net nelegaliais būdais prastumti kažkokį Seimo nutarimą, tenkinantį LLRA reikalavimus.

Nepritarimas šiam siūlymui, kurį palaiko dauguma Lietuvos žmonių, Konstitucinis ir Vyriausiasis administracinis teismai bei Lietuvos Prezidentė, tampa ne tik valdančiosios frakcijos skaldymo įrankiu priešininkų rankose, bet ir valstybės pamatinių vertybių naikinimu, pačios Tautos ir valstybės išdavyste.

Reikalauja:

1. Valstybines institucijas ir žiniasklaidą vertinti Lietuvos lenkus, kaip ir kitus kitataučius, kaip tautinę bendriją, bet ne kaip tautinę mažumą, nesuteikiant jai teisių į išskirtines privilegijas, o esamas išimtis teikiant tik tiek ir tol, kol šaliai ir biudžetui nekils naujų uždavinių, sietinų su šaliai iš išorės keliamomis grėsmėmis ar kt. ekstremaliais atvejais.

2. Kadangi mūsų teismai ir ES Teisingumo Teismas nusprendė, jog Lietuvoje tik lietuviškais rašmenimis rašomi vardai ir pavardės nepažeidžia jokių europinės teisės normų, diskusijas bei svarstymus valstybiniu lygmeniu dėl nelietuviškų „w“, „q“ ir „x“ ir kitų raidžių rašybos nutraukti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas       2017-04-10 13:25

Apie rašmenis ir “dokumentą” (jis tik vienas vienintelis, įklijuojamas) siūlau savo komentarą prie Dainiaus Razausko straipsnio.

Neduok Dieve tiems       2017-04-10 12:03

jeigu būtų įteisintos ne lietuviškos raidės.

Agnė       2017-04-10 11:54

Pritariu ir pasirašau po šiuo reikalavimu

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.