Įžvalgos

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 1 d. 3:53

10     

    

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Lukiškių aikštės Šimtmečio rato centre 2018 m. sausio 12 d. ir 2018 m. vasario 16 d. buvo pašventinta ir įamžinta kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę 111 relikvijų ir jas lydintys dokumentai. Jas iš įvairių vietų pristatė per 300 mylinčių savo kraštą ir gerbiančių istorinę atmintį savanorių.

Relikvijas nuleidus į Šimtmečio rato ertmę ir ją  užsandarinus, buvo uždėta granitinė plokštė su įrašu Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę. Atmintis ir pagarba. Pats Šimtmečio rato projektas su savivaldybę ir architektais buvo suderintas. Nesant lėšų, Šimtmečio rato darbai pagal projektą: rato formavimas, armatūros tvirtinimai, skaldos išpylimas, plytelių išklojimas ir kiti darbai buvo vykdomi Vyčio su laisvės kovotojų memorialu projekto ir kitų aukotojų lėšomis.

2018 m. birželio 25 dieną vandalas išniekino šimtmečio rate esančias relikvijas, viena kapsulė su dokumentais buvo pagrobta, tačiau greitai surasta.

Fondas su kitomis patriotinėmis visuomeninėmis organizacijomis, kad esant tuščiai ertmei nesikartotų išniekinimai, nusprendė operatyviai atšventinti relikvijas ir dviejose granitinėse plokštėse iškalti jų sąrašą. Tai neatskiriama sąsaja tarp dokumentų esančių ertmės viduje ir išorėje. Tuo siekta viešumo, kad būtų žinoma vilniečiams ir svečiams. Tai buvo iškilmingai atlikta šių metų liepos 6 dieną Valstybės dienos proga. Relikvijų pagerbimą atliko kariai, o relikvijų atšventinimą – Pilypo ir Jokūbo bažnyčios kunigas brolis Mindaugas Slapšinskas OP. Apie atliktą darbą savivaldybė buvo informuota, paprašyta užtikrinti Šimtmečio rato priežiūrą ir tvarką. Tačiau…

Liepos 23 dieną gautas pranešimas, kad granitinės plokštės su relikvijų sąrašais pagrobtos.

Kitą dieną paaiškėja, kad grobikė yra Vilniaus miesto savivaldybė, o pašventintos plokštės atsidūrė įmonės „Grinda“ sandėlyje drauge su Žaliojo tilto paniekintomis skulptūromis.

Pasirodo, šios įmonės sandėlyje, neinformavus visuomenės, atsidūrė dar vienas paminklinis akmuo su įrašu „Lukiškių aikštėje bus įamžintas partizano, laisvės kovotojo atminimas 1995“. Pažadėta prieš 23 metus…

„Grindos“ sandėliuose įkišta tūno ir juodo granito plokštė iš Lukiškių aikštės su užrašu „Žuvusiems už Tėvynę“, kurią pašventino dar monsinjoras Alfonsas Svarinskas.

Čia dera pažymėti, kad Šimtmečio rato suformavimas ir raidžių iškalimas granitinėse plokštėse Vyčio fondui ir kitiems aukotojams atsiėjo, neskaitant kitų išlaidų, 32 tūkstančius eurų.

Vilniaus miesto savivaldybės elgesys, prilygstantis kriminaliam ir šventvagiškam, piktina visuomenę, nes iš tikrųjų niekina kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antanas       2018-08-1 16:53

Ko sėdi “apkasuose”, partizanai, Šauliai, jeigu Ginkluotųjų pajėgų  vadė  Prezidentė dažnai primena apie hibridinius karus Lietuvoje, tad partizanai į kovą. šiandieną  kitokie karai ir kitokie turi būti jūsų  ginklai - TIESA. Monsinjoras Alfonsas Svarinskas partizanų  atminimui įsteigė  sakrališką  parką. O jūs partizanai, šauliai, kariškiai ten religinio susibūrimo metu, leidžiate prekiauti tarybinių  profesorių  išleistomis knygomis apie komunistės garbinimą. O monsinjoras buvo jūsų  vadas, kapelionas. Tai ko išmokote tarybiniuose lageriuose? Ar Jums reikia naujos drąsios vadės Pleterytės, kad pakeltų į  kovą už moralinę  TIESĄ?

to Laimutis       2018-08-1 14:54

Tai kas čia ne klaida, o Vilniaus mero požiūris į kovotojus už Tėvynę.

Laimutis       2018-08-1 13:54

Vilniaus miesto savivaldybės elgesys NELEISTINAS.

Padarytą klaidą būtina NEDELSIANT ATITAISYTI.

Suderinta ,pašventinta...       2018-08-1 13:49

  Derinti reikėjo su kultministre Jonssone o pašventinti turėjo Šiuolaikinio Meno Centras.

Julius       2018-08-1 10:44

begalinė gėda šimašiui su visa komanda, žodie gėda yra per švelnus.

StasysG       2018-08-1 9:41

Vilniaus savivaldybė lietuviško tautiškumo atminimo neįsileis. Niekada.

Persasi       2018-08-1 8:31

  mintis, kad tai ne tik lenku su liberasto Simasiuko rankomis ivykdyta provokacija.Visa ivykiu eiga Lukiskiu aiksteje yra strategiskai ir izuliai organizuojama akcija.

Ramiros       2018-08-1 8:28

Prieš kelias dienas praėjau pro Lukiškių aikštę. Pasidarė nejauku ir skaudu…. Viena senutė, sėdėjusi ant suoliuko priešai aikštę pasakė, kad reikia būti labai durnam, kad šitaip sumaitoti tą, buvusią gražią, aikštę .... Taip iš tiesų mano akimis žiūrint iš tos aikštės liko tik kažkokia tai neskoninga, plika ir pilka dykvietė, prie kurios nesinori grįžti ... Tas laukinis, debilizmu bei nesąžiningumu perpintas lietuviškas liberalizmas yra labai skaudi “dovanėlė” Lietuvai ir jos vaikams ...O už relikvijų išniekinimą, pirmiausia, mano manymu,  turi atsakyti Vilniaus meras ir prie jo prisišliejusi kultūros ministerė.

Jules       2018-08-1 8:09

Vilniaus liberastai siautėja.

Pastaba       2018-08-1 6:27

Visos tautai brangios relikvijos privalo būti grąžintos į aikštę, o už jų grobstymus (kitaip nepavadinsi) atsakingi asmenys - griežtai nubausti.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Gitanas Nausėda: stulbinamai greitai auga atlyginimai ir beveik nebedidėja kainos!

Karolis Venckus. Žinia apie Neringos Venckienės likimą sklinda po pasaulį

Vytautas Sinica ir Martynas Katelynas apie A.Žukausko ir V.Vyšniausko susitaikymą: Kas iš tiesų buvo paneigta, o kas patvirtinta?

Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Kaune teisiamas 13 vaikų nuskriaudęs pedofilas – aukos būdavo apsvaiginamos

Vytautas Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas?

Vytautas Landsbergis. Dar apie sukilimą

Algimantas Rusteika. Jūsų dėmesiui – naujas, valstybės lėšomis statomas spektaklis

Algimantas Zolubas. Aktualūs pašto vokai

Italijos vidaus reikalų ministras nori „sugriauti“ Briuselį ir lygina jį su Berlyno siena

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.