Demokratija ir valdymas

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 1 d. 2:53

10     

    

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Lukiškių aikštės Šimtmečio rato centre 2018 m. sausio 12 d. ir 2018 m. vasario 16 d. buvo pašventinta ir įamžinta kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę 111 relikvijų ir jas lydintys dokumentai. Jas iš įvairių vietų pristatė per 300 mylinčių savo kraštą ir gerbiančių istorinę atmintį savanorių.

Relikvijas nuleidus į Šimtmečio rato ertmę ir ją  užsandarinus, buvo uždėta granitinė plokštė su įrašu Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę. Atmintis ir pagarba. Pats Šimtmečio rato projektas su savivaldybę ir architektais buvo suderintas. Nesant lėšų, Šimtmečio rato darbai pagal projektą: rato formavimas, armatūros tvirtinimai, skaldos išpylimas, plytelių išklojimas ir kiti darbai buvo vykdomi Vyčio su laisvės kovotojų memorialu projekto ir kitų aukotojų lėšomis.

2018 m. birželio 25 dieną vandalas išniekino šimtmečio rate esančias relikvijas, viena kapsulė su dokumentais buvo pagrobta, tačiau greitai surasta.

Fondas su kitomis patriotinėmis visuomeninėmis organizacijomis, kad esant tuščiai ertmei nesikartotų išniekinimai, nusprendė operatyviai atšventinti relikvijas ir dviejose granitinėse plokštėse iškalti jų sąrašą. Tai neatskiriama sąsaja tarp dokumentų esančių ertmės viduje ir išorėje. Tuo siekta viešumo, kad būtų žinoma vilniečiams ir svečiams. Tai buvo iškilmingai atlikta šių metų liepos 6 dieną Valstybės dienos proga. Relikvijų pagerbimą atliko kariai, o relikvijų atšventinimą – Pilypo ir Jokūbo bažnyčios kunigas brolis Mindaugas Slapšinskas OP. Apie atliktą darbą savivaldybė buvo informuota, paprašyta užtikrinti Šimtmečio rato priežiūrą ir tvarką. Tačiau…

Liepos 23 dieną gautas pranešimas, kad granitinės plokštės su relikvijų sąrašais pagrobtos.

Kitą dieną paaiškėja, kad grobikė yra Vilniaus miesto savivaldybė, o pašventintos plokštės atsidūrė įmonės „Grinda“ sandėlyje drauge su Žaliojo tilto paniekintomis skulptūromis.

Pasirodo, šios įmonės sandėlyje, neinformavus visuomenės, atsidūrė dar vienas paminklinis akmuo su įrašu „Lukiškių aikštėje bus įamžintas partizano, laisvės kovotojo atminimas 1995“. Pažadėta prieš 23 metus…

„Grindos“ sandėliuose įkišta tūno ir juodo granito plokštė iš Lukiškių aikštės su užrašu „Žuvusiems už Tėvynę“, kurią pašventino dar monsinjoras Alfonsas Svarinskas.

Čia dera pažymėti, kad Šimtmečio rato suformavimas ir raidžių iškalimas granitinėse plokštėse Vyčio fondui ir kitiems aukotojams atsiėjo, neskaitant kitų išlaidų, 32 tūkstančius eurų.

Vilniaus miesto savivaldybės elgesys, prilygstantis kriminaliam ir šventvagiškam, piktina visuomenę, nes iš tikrųjų niekina kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antanas       2018-08-1 15:53

Ko sėdi “apkasuose”, partizanai, Šauliai, jeigu Ginkluotųjų pajėgų  vadė  Prezidentė dažnai primena apie hibridinius karus Lietuvoje, tad partizanai į kovą. šiandieną  kitokie karai ir kitokie turi būti jūsų  ginklai - TIESA. Monsinjoras Alfonsas Svarinskas partizanų  atminimui įsteigė  sakrališką  parką. O jūs partizanai, šauliai, kariškiai ten religinio susibūrimo metu, leidžiate prekiauti tarybinių  profesorių  išleistomis knygomis apie komunistės garbinimą. O monsinjoras buvo jūsų  vadas, kapelionas. Tai ko išmokote tarybiniuose lageriuose? Ar Jums reikia naujos drąsios vadės Pleterytės, kad pakeltų į  kovą už moralinę  TIESĄ?

to Laimutis       2018-08-1 13:54

Tai kas čia ne klaida, o Vilniaus mero požiūris į kovotojus už Tėvynę.

Laimutis       2018-08-1 12:54

Vilniaus miesto savivaldybės elgesys NELEISTINAS.

Padarytą klaidą būtina NEDELSIANT ATITAISYTI.

Suderinta ,pašventinta...       2018-08-1 12:49

  Derinti reikėjo su kultministre Jonssone o pašventinti turėjo Šiuolaikinio Meno Centras.

Julius       2018-08-1 9:44

begalinė gėda šimašiui su visa komanda, žodie gėda yra per švelnus.

StasysG       2018-08-1 8:41

Vilniaus savivaldybė lietuviško tautiškumo atminimo neįsileis. Niekada.

Persasi       2018-08-1 7:31

  mintis, kad tai ne tik lenku su liberasto Simasiuko rankomis ivykdyta provokacija.Visa ivykiu eiga Lukiskiu aiksteje yra strategiskai ir izuliai organizuojama akcija.

Ramiros       2018-08-1 7:28

Prieš kelias dienas praėjau pro Lukiškių aikštę. Pasidarė nejauku ir skaudu…. Viena senutė, sėdėjusi ant suoliuko priešai aikštę pasakė, kad reikia būti labai durnam, kad šitaip sumaitoti tą, buvusią gražią, aikštę .... Taip iš tiesų mano akimis žiūrint iš tos aikštės liko tik kažkokia tai neskoninga, plika ir pilka dykvietė, prie kurios nesinori grįžti ... Tas laukinis, debilizmu bei nesąžiningumu perpintas lietuviškas liberalizmas yra labai skaudi “dovanėlė” Lietuvai ir jos vaikams ...O už relikvijų išniekinimą, pirmiausia, mano manymu,  turi atsakyti Vilniaus meras ir prie jo prisišliejusi kultūros ministerė.

Jules       2018-08-1 7:09

Vilniaus liberastai siautėja.

Pastaba       2018-08-1 5:27

Visos tautai brangios relikvijos privalo būti grąžintos į aikštę, o už jų grobstymus (kitaip nepavadinsi) atsakingi asmenys - griežtai nubausti.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.