Įžvalgos, Diskusija

Algimantas Zolubas. „Kryptis Lietuva“ – kada valstybės galvos liausis kiršinti tautą?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugpjūčio 10 d. 14:04

12     

    

Algimantas Zolubas. „Kryptis Lietuva“ – kada valstybės galvos liausis kiršinti tautą?

Vyriausybės tinklapis 2017 m. liepos 20 d. paskelbė, kad Vyriausybės kanceliarija organizuoja apdovanojimus „Kryptis Lietuva“ ir kviečia visuomenę teikti iniciatyvas, kuriomis užsienio lietuviai skatinami sugrįžti ir dirbti Lietuvoje arba jiems padeda lengviau integruotis sugrįžus po daugelio metų, praleistų svetur. Apdovanojimuose kviečiamos dalyvauti biudžetinės ir viešosios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, verslo įmonės ir privatūs asmenys.

Bendrauju su išvykusia į JAV asmenybe, kuri, kiek man žinoma, ten dirba grynai Lietuvai naudingą darbą ir tik mažą savo laiko dalį skiria darbui savo buities reikmėms tenkinti. Kadangi ją domina reikalai Lietuvoje, jai pasiunčiau mūsų Vyriausybės kanceliarijos projektą „Kryptis Lietuva“.

Pasirodo, pasiųsta žinia smogiau jai į paširdžius, nes sulaukiau tokio atsakymo:

Ačiū už informaciją. Keliolika minučių nerimavau, ar atsakyti Jums ar vyriausybei, ar iš viso šitą laišką ištrinti. Mano darbo grafikas labiau negu pilnas ir jau daug ką darau miego sąskaita.

Pasisakysiu.

Perskaičius mane išpylė prakaitas. Kas ir kada vyriausybėje ir valstybės galvų lygyje supras, kad visos šios iniciatyvos, „sudarančios spec. sąlygas diasporai grįžti“, yra ne kas kita kaip tautos kiršinimas. Bolševikai per okupaciją kai pradėjo, tai dar nebuvo sustoję, aiškinti, kad diaspora yra išdavikai, ir tas yra pasėta tautos pasąmonėje, ir toliau laistoma.

Argi nėra aišku, kad bet kuriam galą su galu vos suduriančiam LT gyventojui tokios iniciatyvos yra kaip spjūvis į veidą. Kodėl tam, kuris galėjo išvažiuoti ir atsistoti ant kojų, sudaromos spec. sąlygos, o jam, kuris negalėjo išvažiuoti (dėl sergančių tėvų ar mažų vaikų), ne tik nebuvo žmogiškų sąlygų gyventi, bet ir jis vėl tampa mažiau reikšmingas… Spjūvis į veidą yra ir man, gyvenančiai diasporoje, būtent dėl vienos priežasties, kad ši iniciatyva bolševikiškai nematomai ir nekaltai sudaro sąlygas LT gyventojui nekęsti manęs ir kerta per švenčiausią tautos dalyką – žmogiškus santykius ...

O kur Vyriausybės konkursas: „Vyriausybė skelbia apdovanojimus Kryptis LIETUVA ir kviečia visuomenę teikti iniciatyvas, kuriomis LIETUVOS GYVENTOJAI skatinami NEEMIGRUOTI ir LIKTI dirbti Lietuvoje ir jiems padeda lengviau suprasti globalią ekonomiką ir persikvalifikuoti į geriau apmokamas specialybes“.

Tuo tarpu atsakymas yra labai paprastas. Ką mes visi (Valstybėje ir Diasporoje) galėtumėm padaryti, kad Lietuvoje gyventi būtų gerai, kad būtų vertinamas žmogus, kad būtų investuojama į žmogų (jo protą per švietimo sistemą), kaip į vienintelį lietuvių tautos turtą (Lietuva neturi naftos kraniuko), kad žmonės rinktųsi pačias inovatyviausias ir pažangiausias pasaulines specialybes, būtų patys inovatyvūs, ir Lietuva galėtų konkuruoti pasaulinėje rinkoje, kad visiems užtektų duonos ir niekas iš Lietuvos nevažiuotų, jeigu susikrovė lagaminus – išsikrautų, o jeigu išvažiavo, – sugrįžtų.

Ir dar:
- emigracija nėra nuotykis, tai yra didžiulė trauma tiek išvažiuojantiesiems, tiek pasiliekantiesiems, t.y. visai tautai;
- Lietuvai gyvybiškai reikalinga stipri diaspora – Atsarginė Lietuva. Visada buvo reikalinga, visada bus.

Ką gi turėjau jai atsakyti?

Iš tikrųjų Amerika į negandas patekusiems lietuviams visais laikais buvo saugi pastogė ir ramybės uostas, prasigyvenimo, savo buitį pagerinti Lietuvoje šaltinis. Juk nuo raudonojo tvano pasitraukę lietuviai išliko, likę laisvėje be Tėvynės, ją nešiojo širdyse, įvairiais būdais veikė nepriklausomybės atgavimo kryptimi. Tik ne kokie neišmanėliai, o tikri Lietuvos priešai teigia, kad Smetona pabėgo, kad Lietuvos inteligentija be reikalo emigravo – tarsi kūjis virš jos galvos ir pjautuvas po kaklu nieko nereiškė; tai patvirtino čia likusių ministrų, karininkų bei eilinių karių ir iškilių civilių gyventojų tragiški likimai.

Atsakiau taip:

Esu viena proga parašęs: „Kur lietuvis ar jo kapas, ten dalelė Lietuvos“. Todėl nesisielokite – Jūs esat dalelė Lietuvos.

Vyriausybė kurpia susirūpinimo ir veiklos regimybę, o iš tikrųjų kiršina čia pasilikusius ir išvykusius lietuvius, jokių pastangų užtvenkti bėgančią iš Lietuvos upę nededa. Girdi, patys susigrąžinkite, nes nebebus, kas uždirbti galėtų jums pensijas.

Tiesioginiai procesai vyksta lengviau nei grįžtamieji: sudėti lengviau nei atimti, dauginti lengviau nei dalinti, eiti į priekį lengviau nei eiti atbulom, o yra procesų, grįžtamojo veiksmo neturinčių. Sprogus bombai, ją sudarančios medžiagos neišnyksta, tačiau jų surinkti jau neįmanoma.

Beveik tris dešimtmečius valdžios vartėsi ir tebesivarto pertekliuje, stebėjo sprogstančią emigracijos bombą tarsi linksmą fejerverką ir staiga ... „praregėjo“. Nematė lavininės emigracijos, žudymų ir savižudybių, neviltį malšinančiųjų alkoholiu.

Nuo krypties rodyklės sukiojimo ten ar atgal, keleivis savo kelio krypties nebepakeis, nes „kas tik klausė kvailo vado, tas tikrai nelaimę rado“ („Apuoko ir asilo“ moralas“). Ne kanceliarija premijomis už siūlymus „grįžkit į Tėvynę“ turi rodykle manipuliuoti, o Vyriausybė turi išgirsti mano čia paminėtos „emigrantės“ balsą.

Teisi laiško autorė kad paskelbtos iniciatyvos yra ne kas kitas kaip tautos kiršinimas. Nuo savęs pridursiu, – blogai užmaskuotas skatinimas emigruoti, nes absurdiškas veiksmas sukelia atitinkamą atoveiksmį.

Algimantas Zolubas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jau gal pusvalandis kai šiandien 2017.08.12 d.       2017-08-12 4:00

antrą valandą nakties nusileido lėktuvas Karmėlavos areodrome atskraidines per visą Baltijos jūrą  iš emigracijos mano anūką, tai ar „Kryptis Lietuva“ pakvies visuomenę (ypač darbdavius). Ar Vyriausybės kanceliarija suorganizuos apdovanojimą ir padės lengvai integruotis į sukurtą Lietuvoje bespredelą su minimaliausiu uždarbiu,ar suarganizuos verslo įmones mokėti padorų atlyginimą (kad nereiktų galvoti, kaip pragyventi ir nusipirkti pačio brangiausio visoje Europje lietuviško maisto) į kurią nors nesikreiptų dėl darbo? Apie privačius asmenis nekalbu.

 

Jules       2017-08-11 20:31

Former Bolsheviks’ai nori, kad eiliniai lietuviai būtų raudonųjų oligarchų vergais, kad kiekvieną jų žingsnį ir kiekvieną mintį, nuomonę žinotų Bankas ir supremaciai.

VaidasVDS       2017-08-11 16:25

Kartais (o šiaip tai labai dažnai, bet mes to nepastebime) išmintis glūdi paprastume.
“Nežinoma lietuvė” pateikė Vyriausybės kanceliarijai atsakymą: “kad būtų vertinamas žmogus, kad būtų investuojama į žmogų (jo protą per švietimo sistemą), kaip į vienintelį lietuvių tautos turtą (Lietuva neturi naftos kraniuko), kad žmonės rinktųsi pačias inovatyviausias ir pažangiausias pasaulines specialybes, būtų patys inovatyvūs, ir Lietuva galėtų konkuruoti pasaulinėje rinkoje, kad visiems užtektų duonos ir niekas iš Lietuvos nevažiuotų”.
—-
Dabar Vyriausybė turėtų apdovanoti tais visais apdovanojimais (be konkurencijos) “nežinomą lietuvę”, pasiraitoti rankoves ir įgyvendinti jos idėjas.
Bet yra bėda, ir didelė. Reiks keisti santvarką, visus vadovus ir krūvas visokiausių pareigūnų, kurie, kaip Lenkijoje, rėks: antikonstituciška, antihumaniška, pažeidžiamos žmogaus (valdžiagyvių) teisės ir t.t.

Tautiniam patriotizmui.       2017-08-11 9:34

Siūlote vergiją?

Visi kažkodėl       2017-08-11 9:33

labiau nori gyventi atsarginėje Lietuvoje svečio teisėmis,o pareigas palikti tiems,kurie gyvena pagrindinėje Lietuvoje.Kažkas ne taip.

suteikus dviguba pilietybe       2017-08-11 8:05

sugriztu nemazai pensininku su savo pinigais ir keletas jaunesniu,.

tautinis patriotizmas veikia       2017-08-10 22:57

tautiniai patriotai iš VMI, Sodros ir kitų institucijų labai seka, kad neatsirastų komunistų partijos neaprobuotų laisvų bei turtingų žmonių - t.y. buožių.
bet kokia iniciatyva, nesuderinus su komunistų partija (ar neturint “stogo”) skaudžiai baudžiama.
——-
(gerai gyvenasi Lietuvoje raudoniems, mokantiems otkatologijos pradmenis, kitiems gerai gyventi tautinių patriotų uždrausta)

ein, zwei politzei, drei, vier - premier       2017-08-10 21:32

Paduosime pilietį Zolubą į teismą. Prisiųsim straipsnį ir pasodinsim.
Už šmeižtą.
Nes mes tikrai nekiršiname tautos.
Mes ją tiesiog naikiname.

Problemos išsprendimo būdas - tik vienas       2017-08-10 20:19

Lietuvos valstybę nuo visiškos katastrofos gali išgelbėti tik tautinis patriotizmas. Tik verslininkų tautinis patriotizmas gali paskatinti vardan visos Lietuvos gerovės savanoriškai mokėti didesnius atlyginimus samdiniams, tik tautinis patriotizmas samdinius gali stipriau pririšti prie savo Tėvynės Lietuvos ir jos dvasinės kultūros. Jeigu tautinio patriotizmo nėra, visus užvaldo siekimas kuo labiau materialiai praturtėti ir turime tai, ką šiandien turime: skurdų tiek materialinį, tiek dvasinį gyvenimą Lietuvoje ir su tuo susijusią tautiečių masinę emigraciją.

$+$       2017-08-10 16:46

Tai jau tikrai: “kas tik klausė kvailo vado, tas tikrai nelaimę rado“!


Spjuvį į veidą dar būtų galima iškęsti, bet kai tau ketvirtį amžiaus tuštinasi ant galvos ir dar reikalauja paduoti popieriaus, lieka dvi galimybės: arba kęsti, dantis sukandus, jei neturi galimybės išvykti, arba susikrauti lagaminus ir…

Kai geriausiu metų Valstybės tarnautoju nominuojama “masculine female”, kontoroje, kur viršininkų leksikos “riebumo” galėtų pavydėti pati Paša Angelina, kur kas antras vadovaujantis arba buvusių giminaitis, arba “pažangesnės” orentacijos - grįžti į tokią degeneratų valdomą valstybę, gali norėti tik beprotis.

Saliamute pasakyk       2017-08-10 15:51

ar pavasaris į Kowno dar sugrįš?
Uj kas dabar mokės pencijas į atsargą išėjusiems valstybės saugomiems KGBėšnykams ir kitokio raugo aktyvistams.
Uj,Tamstos, tik nesakykite,kad jie turės mihrti badu žiurkių bačkoje.

Verdiktas       2017-08-10 15:44

Tėvas buvo komunistas,
O sūnelis EUROpistas.
Uha ,tovahišči(taip sakydavo Lėninas).


Rekomenduojame

Prokuratūra perka slaptų liudytojų paslaugas ir dėl kainos nesidera?

Verta prisiminti. Justinas Marcinkevičius. Didžiausia išdavystė lietuvių kalbos istorijoje

Andrius Švarplys. Verslas žada: „Lietuva neišvengiamai taps Šveicarija“... O kol kas…

Algimantas Rusteika. Kas galėtų paneigti?

Tomas Dapkus. Kodėl ES paramos milijardai nepasiekia Lietuvos ekonomikos?

Darius Kuolys: Apie Tadą Kosciušką – tautos laisvės ir garbės gynėją

Valstybės kontrolė: užsienio investuotojų pritraukimas mažai rezultatyvus

Valdas Vasiliauskas. Mankurtų kultūros ministerija

Ir švedų moderatai*  pasisako už griežtą imigracijos politiką

Vytautas Sinica. Dar kartą apie istorijos perrašinėjimą

Izraelio Aukščiausiasis teismas: nėra pilietinės teisės į vienalytę santuoką

Raimondas Navickas. Anti-Merkel’is: Austrijos lyderiu taps konservatorius tikrąja žodžio prasme. Naujoji Vyriausybė bus griežtai antiimigracinė?

EBPO rekomendacijos Lietuvai: gerinti ugdymo ir mokytojų veiklos kokybę, konsoliduoti aukštojo mokslo įstaigas

Popiežius Pranciškus: Būkime budrūs – nežaiskime pagal velnio taisykles

Robertas Grigas. Pasąmonėje išlikęs baudžiavos genas

Kviečiame į LRT dokumentinio filmo „Alfonsas Svarinskas“ pristatymą Vilniaus karininkų ramovėje

Kastytis Braziulis. Kaip užvaldyti valstybę

Vytautas Radžvilas. Nietzsche, Vytis ir šiandienžmogio buvimo beprasmybė

Gitenis Umbrasas. Menininkai neturi kitos išeities – tik savo kūnais užlopyti slenkantį Gedimino kalną ar stotis prieš abejingumo volą

Liudvikas Jakimavičius. Rudens etiudas. Pro automobilio langą

Vidmantas Valiušaitis siūlo: „Cvirką – į Grūto parką arba į Klangius, o į jo vietą – Kosciušką“... O ką manote Jūs?

Aleksandro Merkelio knygos „Antanas Smetona“ sutiktuvės-konferencija

Andrius Kubilius. Žiurkių pjautynės, arba Juokiasi puodas, kad katilas juodas

Geroji Naujiena: „Aš visa galiu tame, kuris mane stiprina“

634 iš 700 prieglobsčio prašytojų Danijoje melavo apie savo pilietybę – visi išsiunčiami iš šalies

Vytautas Rubavičius. Kultūros ministrė – kaip ant delno (papildyta video)

Raimondas Navickas. Gėjų šeimų naujienos: Įvaikintojas užmušė 18 mėnesių mergytę po dviejų savaičių „tėvystės“

Danijos ministras pirmininkas: „Mes uždarysime savo sienas laimės ieškotojams“

Žilvinas Nečiūnas. Gedimino kalno naujienos

Vytautas Rubavičius. Skvernelis ir Popiežius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.