Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Partijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Algimantas Zolubas. Konservatizmas yra atoveiksmis į nutautinimą

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 26 d. 10:12

15     

    

Algimantas Zolubas. Konservatizmas yra atoveiksmis į nutautinimą

Menam laikus, kai sovietiniai ideologai Lietuvą ketino paversti teritorija be lietuvių. Sovietų Sąjungoje tautybė, išskyrus „vyresniojo brolio“ tautybę, buvo ignoruojama arba žeminama. Taip daug tautybių ir jų kalbų išnyko, o imperijos sudėtyje esančios visos tautos buvo vadinamos „sovetskij narod“ (tarybinė liaudis).

Tačiau asmens dokumentuose priklausomybė nacijai (tautybė), tikėtina, buvo fiksuojama tik tam, kad matytųsi, jog esi „vyresnis brolis“ ar „mažesnis brolis“. Globalizmo – sąmokslo prieš žmoniją – siekis taip pat yra „ištirpdyti“ kosmopolitiniame katile visas tautas ir tautybes, kad šios pagal vieno dirigento mostus vieną himną giedotų.

Demokratijos mechanizmas, kuris savyje jokių vertybių neturi (vertybės yra arba jų nėra visuomenėje, kuri tuo mechanizmu naudojasi), tėra tik aritmetine dauguma paremtas valdymo būdas. Ir šio mechanizmo akiratyje nei tautos, nei tautybės nėra (!); tėra valstybė ir pilietybė.

Taigi, naudodamiesi šiuo mechanizmu, globalizmo apaštalai sėkmingai gali naikinti tautas, jų savastį, paveldą. Natūralu, kad esant veiksmui, randasi ir atoveiksmis, nes dėsnis veikia gamtoje ir visuomenėje. Tik jei gamtoje atoveiksmis kiekybiškai lygiavertis veiksmui, visuomenės gyvenime atoveiksmis gali būti net didesnis už veiksmą.

Lietuva, ištrūkusi iš sovietinės vergijos, ištroškusi nepriklausomybės ir laisvės, demokratiją pasitiko kaip „šventąją karvę“, tarsi joje ir būtų įkūnyta nepriklausomybė ir laisvė. Iškart (gal beždžioniaujant Vakarams) iš asmens dokumentų dingo tautybė, įstojus į Europos Sąjungą, Lietuvos Trispalvė dingo net ant automobilių numerių, nekalbant apie šių vėliavų privalomą kėlimą valstybinių ar tautinių švenčių proga.

Tautos gimimas yra istorijos gelmių slėpinys. Žinoma tik tai, kad tauta gimsta žmonių istorinio likimo bendrystėje; juos vienija bendras istorinis likimas. Taigi, istorinio likimo bendrystė ir yra kiekvienos tautos esminis bruožas. Istorinio likimo bendrystę puoselėja ir saugo konservatizmas, jis ir yra tikras tautos dvasios sergėtojas.

Konservatizmo reiškinys nesipriešina dabarties ir ateities kūrybai, pažangai, tačiau jis pripažįsta vienodas teises praeities kūrybai, tradicijoms, paveldui, pripažįsta ne tik esamų ir būsimų, bet ir buvusių kartų teisę gyventi tautoje, jis priešinasi užmarščiai pasiglemžiančio laiko tėkmei. Žmonijai nepavaldus laikas veržiasi atiduoti pirmenybę šiandienai ir rytojui, tačiau per konservatyvųjį pradą turime daug materialaus bei dvasinio paveldo dalykų, kurių paveikti laikas nepajėgus. Grožimės senovinėmis šventyklomis, buvusių civilizacijų išlikusiu paveldu, tautų, tautybių kalbų įvairove veikiausiai todėl, kad visa tai ženklina tarsi nevaldomo laiko antspaudas – konservatyviojo prado sankcija tolimesniam gyvenimui.

Lietuvių tautos kelias nužymėtas kovomis dėl išlikimo, dėl prarastos ar prarandamos laisvės, dėl teisės į tautos vertą būtį. Nuo seniausių laikų tautai ir jos valstybei iškylančių grėsmių akivaizdoje Lietuva sutelktai atitinkamu atoveiksmiu priešindavosi grobikams. Tačiau, būdama tarp Rytų ir Vakarų „ant vieškelio, ant kelio didžio“, patyrė teritorijos dalybas tarp grobikų, nešė okupantų uždėtą vergijos jungą. Praradusi valstybingumą, nesant vadovybės, tauta telkėsi į įvairius sambūrius, sąjūdžius sukilimams ar net partizaniniam karui. Konservatyviojo prado dėka ir dvasios galia vėl ir vėl rasdavosi galimybė išlikti, tautai vėl ištarti: „Aš čia gyva“. Veiksmas pralaimėdavo, atoveiksmis laimėdavo.

Išsivadavusi iš sovietinės vergijos Lietuva, nesvarstydama pavojų tautai, tautiškumui, nenumačiusi išlygų, be atodairos nėrė į demokratinių valstybių bendriją – Europos Sąjungą (ES). Kad ta bendrija, panašiai kaip SSRS, naikina tautines, krikščioniškąsias bei bendražmogiškąsias vertybes, aptiko tik tuomet, kai „demokratiškoji“ sąjunga pradėjo įsakmiai diktuoti savo sąlygas, pareikšdama viršenybę savo nuostatų prieš jos narių nuostatas. Jei kurios naujos ES narės priešinasi tokiai politikai, joms ES grasina sankcijomis.

Suliberalėjusi mūsų politika, nes tokios jau partijos, nors įvairiai vadinasi, priešintis ES diktatui net nebando. Antai net TS-LKD partija, kuri save įvardija kaip konservatyvią, daugeliu atvejų eina Europos liberalų pėdomis, pamindama tautines vertybes.

Ne konservatyvioji partija, o tautiškai susipratęs jaunimas, priešindamasis prieš tautinių vertybių naikinimui, organizavo 2011m. kovo 11 d. eitynes. Intelektualais pasivadinę kosmopolitų pasekėjai ir net Valstybės veikėjai eitynes smerkė, dalyvius įvardijo įžeidžiančiais žodžiais. O gal reikėjo bent susimąstyti, kodėl vyksta tokios eitynės; juk tai – konservatyviojo prado apraiška, atoveikis į nutautinimą, natūraliai kylantis tautinio atgimimo reiškinys.

Norint išvengti atoveiksmių, veiksmai turėtų būti kitokie. Konservatyvusis pradas budi tautos, tautiškumo sargyboje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqw       2018-07-12 10:31
Pikc       2018-02-27 21:46

“Šioje partijoje dar yra kelios raidės [...]” - Tas ir bėda, kad ten TIK raidės. Negi tikrai dar kas nors turi iliuzijų, kad tai Briuselio garbintojų kosmopolitų šutvei rūpi Tėvynė (TIKRA, o ne sajūzas), kad genderizmo ir lytinių iškrypimų propaganda suderinama su krikščionybe, o Partijos Vado diktatūra (žr. atvejį su L. Kasčiūnu, kai Anūkas jam nurodė, su kuo galima susitikti, o su kuo - ne) reiškia demokratiją?
O keli padorūs žmonės reikalingi tik naivesnių rinkėjų balsams pritraukti - jokios nors kiek realesnės įtakos “Partijos Linijai” jie neturi ir neturės - niekas neleis.

to> Autorius - Kaziui        2018-02-27 18:37

Taip tai tai, bet gi konservatoriai yra pripažinta teroristinė partija ir joje sėdi daugiausiai KGBistų(pagal “Respublika). Taigu buvusių KGBistų nebūna. Kol jie nebus išnaikinti iš tos partijos jų perauklėti bergždžias reikalas.

Autorius - Kaziui       2018-02-27 4:54

Pasitraukimas iš partijos drauge reikštų ir poveikio partijai netekimą. Šioje partijoje dar yra kelios raidės (TS-LKD) dėl kurių reikia pakovoti, kitose partijose ir šito nebėra.

Rašau laiškus TS-LKD frakcijos Seime nariams kaip bendrapartietis, peikiu už išdykavimus, paviešinu juos žiniasklaidoje, bandau taisyti partiją iš vidaus. Kartais išgirsta, bando taisytis. Manau, jog, pasitraukus iš partijos, tūnoti, būtų blogiau. Geranoriška kritika - partijai į sveikatą.

Dzeikas       2018-02-27 4:43

Sovietijoje lietuviu nacionalizma galima pateisinti ir suprasti - ne savo noru ten atsidureme, o jega ir klasta. Besiginantis turi teise rinktis ginkla.
Taciau Europos Sajunga vienintele iseitis neslunkiams norintiems gyventi kuriant, o nevagiant.Atejome ant chaliavos, priputo (ne eiliniai , o elitas) dabar pajute ,kad reikes saskaitas apmoket tepa slides, tautiskuma prisimine.
Lietuva - Donelaicio slunkiams ir Zemaites drieziams.Ka irodinejame savo trumpa ir negarbinga istorija, praktika - tiesos kriterijus.Ne as sugalvojau.

Al.       2018-02-26 23:55

Manau, komunočekistai pasistengė į visas partijas įveisti savo agentų. Kai kurias jų tiesiog perėmė. Ar tokiose dirbti toliau ar pasitraukti - svarstytina. Manau, reikia sukurti visiškai naują pagal vieną požymį - žmogus turi būti sąžiningas ir atsidavęs Lietuvai. Ir pirmiausia rūpintis apsisaugoti nuo užgrobimo.

Pikc       2018-02-26 22:27

“palikdamas tą neaiškią partiją” - Na, mano akimis žiūrint, ta partija netgi LABAI aiški. smile

Kazys       2018-02-26 21:49

Gerb.Autoriau,Jūs kantrus,bet ir protingas,ar nenuveiktumėt ką nors naudingo dėlei to,kas Jums lygtai rūpi,palikdamas tą neaiškią partiją?

Išsigimimas       2018-02-26 20:11

Apie sveiką konservatizmą Lietuvoje kalbos nėra.Pavadinimą uzurpavę konservatoriai kaip ir aršūs liberalai kovoja prieš tautiškumą, lietuviškumą, moralę. Daugiausiai iš visų partijų ten prilindę KGB agentų. Algimanto vietoje spjaučiau į tą nešvarią šutvė.

>hau       2018-02-26 19:45

jei taip toliau tesis, sekančius rinkimus Vokietijoje laimės AfD. bus juoko kai anūko neįleis į Buntestagą.

Pikc       2018-02-26 19:04

“ten amerykański bilioner węgierskiego pochodzenia” - na, ne vengrų jis kilmės, šiaip jau. wink

Prieš Galijoto milijardus - Dovydo Tiesa       2018-02-26 15:22

CitizenGO skelbia, kad finansinis spekuliantas Sorošas Atviros visuomenės fondams skyrė net 18 000 000 000 (18 mlrd.) dolerių,
(prieš tai buvo skyręs dar daugiau - 32 000 000 000 dolerių!!!)
- abortų, vienalyčių “santuokų”, genderizmo ir sekuliarizmo propagandai.
Mat atviram krikščioniškosios Vakarų civilizacijos priešui tapo neramu,
kad LGBTI neokomunistinės ideologijos ekspansija gali ir nepavykti.
****************************************************************************
Apie tai plačiau šiame šiandien gautame informaciniame laiške (lenkų k.):
«W Ameryce Łacińskiej mamy do czynienia z falą fałszywej narracji, która zagraża prawom społeczności LGBTI, mobilizując wyborców i ruchy konserwatywne. Jeśli ta fałszywa narracja będzie kontynuowana, prawa kobiet i społeczności LGBTI zdobyte z takim wysiłkiem, mogą być zagrożone» (Soros)
*****************************************************************************
“Sprawa wygląda tak, że ten amerykański bilioner węgierskiego pochodzenia
rozpoczął radykalną walkę przeciwko naszym wspólnym wartościom,
których CitizenGO broni każdego dnia: życia, rodziny i wolności.
Aby zrealizować swój plan przekazał na rzecz swoich organizacji
- Open Society Foundations kwotę 18 000 000 000 dolarów.
Jeszcze nie tak dawno przekazał równie niewiarygodną kwotę 32 000 000 000 dolarów.
Soros chce by te pieniądze służyły promocji aborcji na całym świecie,
tzw. małżeństwom jednopłciowym, ideologii gender i radykalnemu sekularyzmowi, który zaczyna się od wpędzania chrześcijan na margines a skończy się całkowitym usunięciem ich ze społeczeństwa.
Jaki więc oręż przeciwko temu mamy? By przeciwstawić się straszliwym planom Sorosa opłacanym bilionami dolarów? Przede wszystkim to my mamy racje. Prawda jest po naszej stronie i jesteśmy po dobrej stronie tej historycznej bitwy.
Ta ciemna strona ma setki tysięcy dolarów, ma prawdopodobnie wszystko,
ale nie prawdę. Niemniej jednak nie czujemy się zniechęceni,
również Państwo nie powinniście się tak czuć. To walka Dawida z Goliatem…
a wszyscy wiemy, ze tym który ostatecznie wygrał był właśnie Dawid.”
**************************************************************************
P. S. Vakar per įv. TV plačiai parodytos karingai protestuojančios mytukinio susidorojimo propagandistės atvirai pripažino, ko siekiančios galiausiai
- Stambulo konvencijos, užkrėstos sorošiniu gender-virusu, ratifikacijos Seime.

hau       2018-02-26 12:52

“Konservatizmas yra atoveiksmis į nutautinimą” teigia autorius. Tačiau mūsiškiai konservatoriai regis tam nepritartų. Turiu galvoje Vokietijos parlamentarų ignoravimą.

Šiomis dienomis...       2018-02-26 12:24

Šiomis dienomis mačiau per televizorių kaip kažkuriame viršūnių susitikime ES
senis Junkeris taip godžiai apkabinęs kažin kokį europinį biurokratą bučiavo,kad
man sukėlė šleikštulį ir priminė kadaise Brežnevo su Honekerio bučinį.Tam seniui
jau , atrodo, ne visi varžteliai sukasi reikiama kryptimi???
Tai, kas dedasi Lietuvoje,su tautybių išsaugojimu,su lietuvių kalbos devalvavimu,
vietovardžių naikinimu,numatytos lietuvių kalbos abėcėlės keitimu,Lietuvos Konsti-
tucijos pavertimu nereikšmingu dokumentu,tai Lietuvos ir ES marksistų užvaldymas.
Rafinuotu būdu Europą paversti stalinistų siekiu padaryti ją silpna ir nesugebančia
ginti savo valstybių ir piliečių teisių gyventi ramioje taikioje aplinkoje.Senstantys Europos biurokratai nesugeba blaiviai mąstyti ir nesirūpina Europos ateitimi,nes
žino,kad jos ateitis jų asmeniškai jau nepalies.Jie vadovaujasi posakiu - “po manęs nors ir tvanas”.

O varge,       2018-02-26 12:08

ponas rašo tarsi iš 19 a. maldaknygės. Kitąsyk prieš aiškindamas kitiems bent pasidomėkit, ką reiškia Valstybė ir Valdovas, valdininkas ir pavaldinys, prievolė ir prievarta. Šią svetainę lanko ieškantys Tiesos. Jie čia MOKOSI skirti “grūdus nuo pelų”, Teisingumą nuo teisės, Kristaus mokymą nuo mėgėjiškų tauškalų.


Rekomenduojame

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.