Liustracija ir desovietizacija

Algimantas Zolubas. Gyvastingas komunistinis raugas

Tiesos.lt redakcija   2016 m. birželio 14 d. 1:44

17     

    

Algimantas Zolubas. Gyvastingas komunistinis raugas

Ministro pirmininko patarėja, LSDP pirmininko Algirdo Butkevičiaus pavaduotoja Auksė Kontrimienė 2016 m. birželio 8 d., prieš po dienos vyksiantį Seimo posėdį, kuriame turėjo būti svarstoma rezoliucija dėl LKP pasmerkimo, išplatino rašinį, pavadintą Lietuvos nekomunistai, vienykimės! (15 min.lt, Čikagos aidas, Kontrimiene.lt, Kauno diena, Veidaknygė, LSDP Vilnius.lt), kuriame davė aiškų signalą LSDP frakcijai bei buvusiems LKP nariams Seime nebalsuoti už tokią rezoliuciją.

Komunistinės kilmės LSDP, pasižyminti senąja partine drausme, signalui pakluso, juolab kad jis sukėlė nostalgiją šūkiui „Visų šalių proletarai, vienykitės!“. Pakluso ir kitose frakcijose išsibarstę buvę komunistai bei „bevardžiai“ komunistai. LKP smerkiančią rezoliuciją 2016 m. birželio 9 d. Seimo posėdis balsų dauguma atmetė, taigi ši partija šiame Seime nebuvo pripažinta nusikalstama ir šalies gyventojų genocido vykdytoja.

Už Seimo nario Audroniaus Ažubalio pateiktą projektą buvo 37 Seimo nariai, prieš – 24, susilaikė 33. Už balsavo opozicinės TS-LKD ir LS frakcijos, taip pat keli Seimo narių Mišrios grupės nariai, visi kiti buvo prieš arba susilaikė.

LSDP pirmininko pavaduotoja ir Ministro pirmininko patarėja agitaciniame savo rašinėlyje bei posėdyje pasisakę LSDP frakcijos nariai priekaištavę, kad neva konservatoriai pasiūlė rezoliuciją siekdami sau palankesnės padėties prieš Seimo rinkimus, sako netiesą gryną.

Rezoliucija Seimui buvo pateikta iškart po konferencijos „Lietuvos gyventojų sovietinio genocido organizatoriai ir vykdytojai: istorinis, moralinis ir teisinis atsakomybės įvertinimas“, vykusios 2015 m. gegužės 22 d. LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Šioje Konferencijoje dalyvavo ir už rezoliuciją balsavo Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos nariai, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, asociacijos (26 organizacijos) ir Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos bei ne privilegijuotųjų kėdėse, o sovietiniuose gulaguose kentėjusiųjų atstovai (315 asm.).

Tai daugiau nei dukart viršijantis Seimo narių skaičių atstovai, vienijantys represijas patyrusiųjų balsus, todėl jinai gyvuos ir be Seimo malonės, o Seimo sprendimas tepasilieka pelnytai užmarščiai.

Gera tai, kad iš tikrųjų įvyko akivaizdus liudijimas, koks gyvastingas išliko komunistinis raugas, koks tas garsinamas LKP atsiskyrimas nuo SSKP tebuvo tik be išpažinties, be atgailos ir be Tautos duoto išrišimo kosmetinis gestas, palikęs buvusiesiems kruvinos kilmės dėmę.

Ją nusiplauti viltis išlieka.

P.S.: 2015-05-22 Seimo Kovo 11-osios Akto salėje priimta rezoliucija

Sovietinės okupacijos sąlygomis, 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos partizanų aukščiausioji vadovybė pasirašė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Deklaraciją, kuria paskelbė, kad LLKS prisiima atsakomybę vadovauti nepriklausomos bei demokratinės Lietuvos valstybės atkūrimui, o „Komunistų partija kaip diktatūrinė ir iš esmės priešinga pagrindiniam Lietuvių tautos siekimui ir kertiniam Konstitucijos nuostatui – Lietuvos nepriklausomumui, – nelaikoma teisine partija“.

1999 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimas, įvertindamas LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos reikšmę Lietuvos valstybės tęstinumui, priėmė Lietuvos Respublikos įstatymą dėl LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos. Įstatymas nustatė šio dokumento statusą Lietuvos Respublikos teisės sistemoje – pripažino jį kaip Lietuvos valstybės tęstinumui reikšmingą teisės aktą.

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba (Atkuriamasis Seimas) 1991 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. I-1690 Lietuvos Komunistų partijos (LKP) veiklą Lietuvoje uždraudė, Vyriausybei pavedė pareikalauti iš Sovietų Sąjungos vyriausybės nedelsiant perduoti Lietuvai visą dokumentaciją ir archyvinę medžiagą, susijusią su LKP (SSKP) organizacijos veikla Lietuvos Respublikos teritorijoje, įpareigojo Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą spręsti klausimą dėl teisinės atsakomybės asmenų, kurie veikdami LKP (SSKP) struktūrose organizavo ir vykdė veiksmus, nurodytus šiame nutarime.

Tačiau nei SSKP, nei jos padalinys LKP iki šiol neįvardintos ir nepasmerktos kaip lietuvių tautos genocido organizatorės ir vykdytojos teisiškai valstybiniu lygmeniu.

SSKP ir Vokietijos Reicho Nacionalsocialistų partija kartu pasidalino Europą ir pradėjo Antrąjį pasaulinį karą. Abiejų absoliučią valdžią turinčių totalitarinių partijų tikslas buvo pasaulio užkariavimas.

Iki Antrojo pasaulinio karo, jo metu ir po jo SSKP įvykdyti genocido, karo nusikaltimai, nusikaltimai žmoniškumui turi būti įvertinti ir pasmerkti aukščiausiu oficialiu tarptautiniu lygmeniu. SSKP privalo būti nuteista lygiai taip, kaip buvo nuteista Nacionalsocialistų partija.

LKP buvo sudedamoji ir integrali SSKP dalis, SSKP valios paklusni ir iniciatyvi reiškėja bei įgyvendintoja Sovietų Sąjungos okupuotoje Lietuvoje.

Konferencija „Lietuvos gyventojų genocido organizatoriai ir vykdytojai: istorinis, moralinis ir teisinis atsakomybės įvertinimas“, atsižvelgdama į SSKP ir jos padalinio LKP nusikaltimų turinį, pobūdį ir mastą, remdamasi Konferencijos konstatuojama dalimi, nusprendė:

  - įvardinti ir paskelbti SSKP ir jos padalinį Lietuvoje – LKP – nusikalstama represine organizacija 1940–1941 ir 1944–1991 metais, Lietuvos gyventojų genocido organizatore ir vykdytoja, tokią nusikalstamą veiklą pasmerkti (pareigybių sąrašas – priede);

  - pakeisti Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 99, 100, 104, 105, 106, 107,108, 114, 115, 118, 120, 122 straipsnių redakcijas ir nurodyti, kad už juose išvardintus nusikaltimus atsako ne tiktai Lietuvos Respublikos piliečiai, kiti fiziniai asmenys, bet ir juridiniai asmenys;

  - kreiptis į Lietuvos Respublikos Seimą Konferencijos sprendimą įteisinti Valstybės teisės aktu;

  - Siūlyti Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei kreiptis į Europos Parlamentą dėl SSKP ir jos padalinio LKP, kaip tautų genocido organizatorių ir vykdytojų nusikalstamos veiklos politinio įvertinimo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tikrieji komunistai       2016-06-15 18:27

socialdemokratai

Tikrieji komunistai       2016-06-15 8:17

konservatoriai ir jų padlaižiai liberalai.

Įspūdis       2016-06-15 7:28

To “Letas Palmaitis Įspūdžiui     2016-06-14 22:57”  O kiek Jums Letai Palmaiti metų? Dėl palyginimo ...

Letas Palmaitis Įspūdžiui       2016-06-14 22:57

Įspūdžio įspūdis beviltiškai paseno.

Įspūdis       2016-06-14 13:33

To “Letas Palmaitis Įspūdžiui   2016-06-14 12:39” , o kokiu tikslu turėčiau žvalgytis, ką turėčiau siekti pamatyti tuo žvalgymusi?

Įspūdis       2016-06-14 13:20

To “Letas Palmaitis Įspūdžiui     2016-06-14 12:39” , netikiu kad Letas Palmaitis nepaseno per 20-30 metų - čia jau būtų prieš gamtos dėsnį - “viskas nuolat keičiasi”, o dėl pabudimo - šiaip tai keliuose prieš saulei tekant - siūlyčiau ir tamstai išeiti į gamtą prieš saulei tekant kai dvi tris minutes iki saulės patekėjimo nustoja čiulbėti paukščiai, pajusti tą absoliučią tylą trunkančią  2-3 min. iki saulės patekėjimo ir su saulės patekėjimu išgirsti pliupsnį gamtos garsų ir paukščių čiulbesį. Ir nesukit galvos dėl tų lustų

Letas Palmaitis Įspūdžiui       2016-06-14 12:39

Įspūdis paseno bent 20-30 metų. Laikas pabusti ir apsižvalgyti.

ruta       2016-06-14 12:19

Suprantu , kad izulus cinikai konservatoriai ,  paskelbdami Marksizmo -leninizmo katedros destytoja tai rezistentu , tai patriotu , galiausiai ir partijos garbes pirmininku , tai komunistinio rezimo uolia funkcioniere su liberalais prastume i prezidentus ,parode koks ju tikras veidas , net   ju ‘stalciuje ‘taip ir liko liustracijos ,desovietizacijos projektas , bet taip norisi prie valdzios , kad vis mojuoja pseudo patriotinem savo ‘veliavom’ , deklaracijom, kursta kara, kad kaip nors ant vienos is siu ‘bangu ’ pralysti vel prie lovio ,jooo, reikia skubeti , viskas jau prichvatizuota ,paskolu prisiimta auksciausiom palukanom .., o iki ES pinigu uzdarimo kraniuko liko mazai laiko ..
Gal garbingi / jeigu tokiu dar liko ../ istorikai kada nors panagrines sita konservatoriu jovala , kai viskas buvo daroma , kad Lietuva sunikti ..

irdar       2016-06-14 10:42

Ir dar ... komunistų raugu tai labiausiai atsiduoda bvęs komunistas Butkevičius su buvusiais komunistais persivardinusiais socialdemokratais, o buvusio komunisto Butkevičiaus vienmandatėje suformuota praktika tai tokia :  darbdaviai oficialiai neįdarbina žmonių, darbdaviams dirbdami žmonės neturi socialinių garantijų, pranešti apie darbdavio fintus baisu nes buvusio mokinisto Butkevičiays vienmandatėje suformuota praktika susidoroti ne tik su tais kurie informuoja bet ir su jų vaikais, buvusio komunisto Butkevičiaus vienmandatėje baisu dirbti, nes suformuota praktika susidoroti darbe

Dėl26       2016-06-14 10:17

Ar ne laikas valdžai desovietizuotis? Per 26 metus buvę komunistai parodė kad negeba vadovauti valstybei - Lietuva skolinasi ir skolinasi, sugriauta pramonė, žemės ūkis, prarasta rinka,  žmonės skursta,  apie 800 tūkst išvyko, regionuose fizinis ir dvasinis merdėjimas nuo minimumo, regionuose jokios perspektyvos - vyksta jaunų žmonių  kraustymasis į Vilnių ir į kitas valstybes.
Atsistatydinkit buvę komunistai.

atsiskyrė...       2016-06-14 9:58

kai komunistai net nusiperst negalėjo be Maskvos leidimo..
o dabar seka pasakas, kad jie savu noru (be Maskvos komandos ir instrukcijų) atsiskyrė nuo Maskvos
kvailiukai arba piktybiški tuom tiki, o komunistai ar LSDPistai ir toliau smaugia Lietuvą bei lietuvius.

Įspūdis       2016-06-14 9:43

susidaro įspūdis kad CCCP komunistai su KGBistais užsimanė būti turtingųjų klase ir įgyvendino savo geidulius žingsnis po žingsnio: godulys, po to buvo perestrokia ir perestrokos vadas Garbačiovas,  po to sąjūdis ir Lansbergis… Buvusių KGBistų sarašai slepiami iki šiolei - kokios priežastys?

Pikasas       2016-06-14 9:35

Tai jau netgi ne raugas, o išrūgos, kurios turi specifinį dvoką. Visoje šioje situacijoje siūlau atkreipti dėmesį į keltą aspektų.

      Lietuvos komunistų partija ir prieškariu (užsislaptinę) ir po karo buvo SSKP filialas. Teko skaityti, kad tada, kai Lietuva buvo okupuota sovietinės imperijos, Lietuvoje buvo rasta tik visai nedidelis skaičius komunistų. Iš minimų 200 KP narių buvo tik 40 lietuvių. Nežiūrint jų dažnai niekinio išsilavinimo, tačiau jie buvo susodinti į svarbius postus. Būdami juose šie talkino sovietinėms represijoms. Tame tarpe ir vežimams į Sibirą. Tik šiek tiek vėliau buvo atsiųstas 2000 “pastiprinimas” iš sojūzo.

      Okupaciniais metais LSSR komunistų partijos kolaboruojantis filialas turėjo tik vietines teises ir galias, prižiūrint specialiam KGB 2-am skyriui. Visi kiti skyriai privalėjo paklusti LSSR KP vadovybės nurodymams. Verta pripažinti, kad LSSR KP atsiskyrimas nuo SSKP buvo svarbus žingsnis. Nors atsiskyrę komunistai siekė tik “suvereniteto suverenitete”, tačiau tuo metu tai buvo vis šis tas. Tad pasmerkiant komunistų partiją, kaip Lietuvos okupantę, o jos LSSR padalinį kaip kolaborantus, verta pripažinti, kad tarp “brazauskinių” ir “burokevičinių” buvo nemažas skirtumas.

      LSSR komunistai Aukščiausioje taryboje nebeturėjo daugumos ir tai lėmė, kad buvo priimtas sprendimas siekti visiškos Lietuvos laisvės. Visa tai leidžia teigti, kad LSSR komunistų partija okupuotoje Lietuvoje buvo kolaboruojanti organizacija ir tai verta atitinkamai įvertinti. LSDP atstovai ir jų satelitai DP bei TT atstovai tam atkakliai priešinosi ir tai parodo, kokios šaknys juos vis dar vienija ir veikia.

Pasirodo        2016-06-14 7:48

Zolubas konservatorius. Tai štai kodėl jo rašinys persmelktas neapykanta.

Prie ko čia LSDP       2016-06-14 7:40

Nes tikriausi komunistai ir KGBistai yra išverstakailiai konservatoriai ir liberalai modernūs globalistai Lietuvos naikintojai. Jeigu dar bent vienas Lietuvos pilietis dar nesuprato, kad konservatoriai ir liberalai yra aršiausi Lietuvos priešai, todėl jie ir kelia tokius klausimus , nes nori išsibalinti. Kaip jie besistengtų jiems to nepavyks nes net runkeliai supranta kas yra Lietuvos priešai.

pasirinko smaloje virti       2016-06-14 7:33

nelaimingi tie komunistai, kgbistai, globalistai, pederastai, pedofilai - samoningai pardavė savo sielas velniui, dėl geresnio ėdalo pasirinko amžinybę smaloje virti.
pasimelskim už jų nuodėmingas nelaimingas sielas,

Letas Palmaitis       2016-06-14 2:48

Komunistais vadinami buvę nomenklatūrininkai, kurie išliko valdžioje ne ven per melagingą patriotinę retoriką, bet svarbiausiai todėl, kad tiko globalistinei politikai bei “Vakarų” planams susodomodemokratinti Maskoliją su jos tegu praeityje ir komunistiniu, bet ateičiai naudingu globalistiniu įdirbiu maišant tautas į konglomeratą. “Vakarams” šiuo metu persiorientuojant į akistatą su Maskolija (nes vis dėlto joje veikianti Kinijos “Gogo” trauka daug stipresnė nei “Vakarų”), Lietuvoje lyg ir atsiranda prošvaisčių nusikratyti seno promaskoliško nomenklatūrinio balasto.
Nors nuo tokių bandymų blogiau tikrai nebus, vis dėlto net ir nusikratymas nieko neišspręs: jų vieton ateitų daug gudresni ir modernesni globalistų tarnai. Galbūt (o tai daugeliui tik ir svarbu) sumažėtų įžūlių neteisybių, materialiai pagerėtų daugelio gyvenimas, tačiau dvasinis naikinimas tik stiprės, o žmogaus pavertimas biorobotu spartės.


Rekomenduojame

Vinco Kubiliaus reportažas iš Simono Daukanto aikštėje vykusios tradicinės „Tie-SOS!“ akcijos

Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.