Istorija, Demokratija ir valdymas, Partijos, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Algimantas Zolubas. Dvi birbynės – vienas tonas

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 10 d. 22:30

16     

    

Algimantas Zolubas. Dvi birbynės – vienas tonas

Pamatęs, kaip kūrėsi Tėvynės sąjungos partija, parašiau politinę pasakėčią „Gegutė ir devynbalsė“. Ją 2013 m. rugsėjo 9 d. paskelbė Lietuvos žurnalistų interneto portalas. Ten rašiau:

Lietuvos nedraugų nuostata – išeinant pasilikti – realizuojama ne vien per priedangos organizacijas, bet ir per įsiterpimą į demokratinį valstybės valdymą – per partinę sistemą. Kai kurių sąjungų, akcijų, partijų kilmė – ne lietuviška, jos lojalumu Lietuvos valstybei nepasižymi, nes išsirito iš nedraugių kiaušinių, padėtų į Sąjūdžio lizdą.

Gegutė ir devynbalsė

Kukuot kimiu balsu gegutei pabodo,
Devynbalsę išgirdus gilumoje sodo,
Savo vaikus sumanė išmokyt giesmės,
Nors reiktų netekti savos prigimties.


Devynbalsės lizdely kai rados kiaušiniai,
Gegutė nutaikius savą dėjo tyliai.
Patikli giesmininkė klastos nepažino;
Tausojo, perėjo, maitino mažylius.


Vienas iš jauniklių labai greit įmito,
Išmėtė mažylius kaip koks parazitas.
Vargšė giesmininkė vienturtį augino,
Kol gegutė skristi draugėn pavadino.


Tačiau gegužiukas balso nepakeitęs,
Ne prie giesmininkės, prie motinos taikės;
Vienodai plunksnavos, vienodai kukavo,
Ir elgės vienodai pagal prigimtį savo.


***

Kartais į draugiją klastūnas atklydęs,
Prisiplaka veikiai kaip tikras dalyvis.
Tačiau toks veikėjas per klastą užgimęs,
Nesunkiai suardo ir pačią draugiją.

Lietuvos persitvarkymo sąjūdis buvo galinga, plačios visuomenės palaikoma, vedusi ne tik į Baltijos kelią, bet ir į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, organizacija. Tačiau 1993 m. buvo įkurta Tėvynės Sąjungos (TS) partija kaip Lietuvos Nepriklausomybę iškovojusio Sąjūdžio darbų tęsėja, į kurią Sąjūdžio vadovų skatinama sugužėjo politinį kapitalą jau įgijusi didžioji Sąjūdžio dalyvių dalis.  Sąjūdis nukraujavo, buvo paliktas saviveiklai.

TS-LKD įsikūrė 2008 m. gegužės 7 d. susijungus Tėvynės sąjungai (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai) ir Lietuvos krikščionims demokratams.

Jungtinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija taip pat vienijo politinius kalinius ir tremtinius, kurie tęsia istorinę Lietuvos laisvės kovos ir rezistencijos išsaugojimo misiją. Taip pat TS-LKD viduje veikia tarpukarine tautininkų linija besiremianti Tautininkų frakcija kaip atspindys 2007 m. įvykusios Tautininkų sąjungos prisijungimo prie Tėvynės sąjungos.

Tačiau, faktiškai, artėjant TS-LKD ir LSDP pozicijoms, Tautininkų frakcija iš partijos buvo pašalinta, politiniai kaliniai ir tremtiniai dėl amžiaus natūraliai pasitraukė, dabar jau projektuojama palikti tik TS, o LKD atsisakyti (atsikratyti ideologijos, narių?). O svarstant pavardžių rašybą dokumentuose neva opozicionieriai, buvęs TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius ir buvęs LSDP pirmininkas Gediminas Kirkilas įkyriai pučia birbynes vienu tonu. TS-LKD frakcija birbynių paveikta, regis, skyla. Panašu, jog, anot žurnalisto, TS-LKD liks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos priekaba. Tai turėtų paaiškėti jau netrukus – įvykus balsavimui Seime dėl pavardžių rašymo dokumentuose.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

albina       2017-06-13 16:58

Va taipgyvenam:melioratorius svekatos apsaugai vadovavo,medikas Olekas vadovauja urėdijų reformai,kalbos reikalus tvarkyti pasišovė laborantas ir restauratorius,norėjo kaip geriau lenkams,o išėjo,kad net lenkai juokiasi.Normalaus mąstymo vyrai aprimtų bent kiek,juk praslinko į Seimą tik pagal sąrašą,kas reiškia visišką žmonių nepasitikėjimą.Bet gėdos jausmo ir sąžinės pas abu nerasta.

Agnė       2017-06-12 13:47

Gabrielius pribaigs konservatorius grąžydamas baltas rankeles ir dosniai kritikuodamas Karbauskį. Tepadeda jam ...

Totoris       2017-06-12 12:57

Kubyyyyyyliau, TS-LKD narių pasitikėjimą Tavimi galutinai sugriovei, dabar drauge su Kirkilu griauni pasitikėjimo partija likučius!
Atsipeikėk! Įsiklausyk į kalbos profesionalų ir visuomenės balsą. Skelbk viešą prisipažinimą klydus ir partijos kolegas klaidinus. Jau dabar politikos patvoryje esi.Būsi išstumtas iš politikos patvorio į istorijos šiukšlyną.

2K.       2017-06-12 11:27

Ne kiaulės, o kuiliai iškastruoti.

Kodėl jie       2017-06-12 11:26

tokie svoločiai?! Girdi ausies krašteliu, mato akių krašteliu, o paskiau galvoja visai be smegenų.

Totoris       2017-06-12 4:59

XIV amžiaus poetas iš Bucharos, musulmonų kanonizuotas šventuoju, yra parašęs:

Lengviau Kaukazo tris šimtus kalnų sumalt piestoj
Ir dangaus skliautą nudažyt devyniskart savu krauju,
Sėdėti dešimt metų požemio vienutėj
Nei būt su neišmanėliu akimirką kartu.

Neišmanėlis - 2K

tamarui vl myželiui       2017-06-11 21:27

O kam tau literatūrinė kalba? Tu gi šuva.

T. Vatnikienė       2017-06-11 21:04

Būtina lietuvių literatūrinėje kalboje įteisinti rusiškus keiksmažodžius, nes jie atėję iš ietuviams labai draugiškos, artimos tautos, yra lietuviams seniai įprasti, plačiai vartojami šnekamojoje kalboje ir labai pagyvina lietuvių kalbą.

Marginalas Autoriui       2017-06-11 20:03

Koks blasavimas seime, kokie dar “dokumentai”? Nėra jokių kitų “dokumentų” išskyrus vieną, be kurio esi pilietiškai neįgalus negalėdamas nei įsidarbinti, nei atidaryti sąskaitų jau privalomu sekimo įrankiu kiekvienam padarytuose bankuose, nei pervesti žmonai pinigų, nei sudaryti sandėrių, nei keliauti - nieko! Kokia nuostabi Laisvė, ruskaja matj!
Ir tas dokumentas yra elektroninis lustas, surašytas tik dviem raidėmis: “0” ir “1”. Jokių “lenkiškų”. O lenkiški yra mulkinamiems idiotams to lusto kartoniuke, kurio iš viso niekam nereikia.
Vadinti “Lietuvos pasu” globalinio (net iš UŽSIENIO globalinio tinklo) sekimo įrankį gali tik arba Lietuvos priešai, arba paskutiniai kvailiai. Ateityje šis “Lietuvos” “pasas” pagaliau bus subendrintas su banko kortele, o atsiskaitymas grynaisiais panaikintas. Tada elektroninių vergo grandinių nebe nutrauksi, dėl pavalgymo darysi bet ką, kol, pagal didžiojo humanisto Bernardo Shaw svajones apie “humaniškas dujas”, ateis laikas privalomai eutanazijai nebesugebantiems palaikyti banko sąskaitos augančios - bus gražus, gėlynais apsodintas orvelinis konclageris vardan Visuomenėslabo!
Dar kartą: luste rašoma ne raidėmis (lenkiškomis ar dar kokiomis), bet tik NULIUKAIS ir VIENETUKAIS: tokia yra ta geniali elektroninė abėcėlė, tik iš dviejų raidžių!
Tokiu būdu idiotai diskutantai ir karjeristai, vadindami globalių spectarnybų sekimo įrankį “dokumentu”, t.y. “Lietuvos” “pasu”, tik palaiko tą pačią jų kritikuojamą globalią ideologiją. Maža to, skleidžia nesąmonę, neva nuo “demokratinių rinkimų” (t.y. oligarchinės apgaulės pastatant “valdžioje” oligarchų tarnus ir skelbiant įstatymais tai, kas priimama atsitiktinių žmonių balsų dauguma), bet ne nuo globalių faktorių priklauso Lietuvos likimas.
Išvada: jiems svarbu patiems patekti prie lovio, kad iš ten tarnautų tam pačiam oligarchiniam socializmui.
Tikėkite tikėkite vaigauskiniais rinkimais ir seimais, kol dar demokratiniai žaidimai tęsiasi!

rename       2017-06-11 17:22

2K =  dvi kiaulės

Alia žiūrėk tu man       2017-06-11 15:01

Kaip jie tinka vienas prie kito.

Raigerdas       2017-06-11 11:27

Taip, dvi skirtingos partijos, bet veikimo principai vienodi. Niekas jų nedomina, tik sėdėjimas valdžioje ir geras atlyginimas, privilegijos, ir dar krūva klapčiukų, kuriems taip pat mokomi valstybiniai pinigai. Jiems reikia ten laikytis tiesiog dantimis įsikabinus, nes negali žinoti, kaip ten pasisuks reikalai, kaip ne kaip, bet padaryta žala valstybei yra 685 milijonai litų. Susidaro įspūdis, kad tai tik 0,685 ct padaryta valstybei žala. Bet Kubilius po to dar namą pasistatė ir t.t. Vienu žodžiu, ką nori tą daro, nes valstybėje klesti visiškas nebaudžiamumas ir nulinė atsakomybė. O gal vis gi “valstiečiai” vis gi išdrįs pareikalauti atsakyti už šią žalą?

Stasys       2017-06-11 8:31

Och, 2K !

Agnė       2017-06-10 10:25

Nuotrauka gera! Dvi vienos galvos pusės. Dėl akių pešasi, vienodai elgiasi. Dabar bėda-tauta suprato pagaliau! Ne tie valdžioje!

Tai ne birbynės       2017-06-10 6:55

Tai tikri šakalai.

Kaip socdemai gali kęsti Kirkilą.       2017-06-10 6:53

Buvo tokia aušrina-marina, ačių Dievui - dingo. Tai gal socdemams laikas pradanginti ir tą neskustaburnį Kirkilą?


Rekomenduojame

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.