Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Algimantas Zolubas. Ar tinka Sausio 13-ajai neužmirštuolė?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 7 d. 6:00

24     

    

Algimantas Zolubas. Ar tinka Sausio 13-ajai neužmirštuolė?

Neužmirštuolė – kukli, penkių žiedlapių, žydra, auganti bet kur, kur dirvožemis ne smėlis, kur drėgmės pakanka, auganti grupėmis gėlė.

Jai sparnuotus žodžius skyrė Maironis:

                Tiek duota žiedeliams gražių pavardžių 
                Iš margo gėlių sutvėrimo;
                O vis tik, man rodos, gražiausias iš jų
                Jo vardas: gėlė atminimo!

Gėlę tarsi galėtume laikyti lietuviška, nes ji čia gerai tarpsta, ilgai žydi, nors spalva daugiau Europos Sąjungai ar slavams tinka. Jei jau neužmirštuolę norime pamerkti į vazą ar dovanoti, tai imame puokštę. Iš tikrųjų po vieną neužmirštuolę nedovanojame, todėl ir jos žiedelio mūsų tautiniuose raštuose nėra, iki 2014-ųjų tokio simbolio niekur nevartojome.

Sausio 13-ajai turėjome kelis, istorines šaknis turinčius simbolius: Trispalvę, Vytį, Gedimino stulpus, Vyčio kryžių. Su jais Lietuvos piliečiai ėjo į partizaninį karą, į Baltijos kelią ir į dainuojančią revoliuciją, su jais 14 pasišventėlių žuvo prie Bokšto. Koki paika galva panūdo šiuos simbolius keisti į penkialapį, savo forma primenantį Kremliaus penkiakampę?


Neužmirštuolės idėja atėjo ne iš visuomenės, o iš valdžios, su visuomene nederinus. Aukščiausi šalies vadovai, išsikirpę iš žydro kartono penkialapius blynelius ant atlapų pasikabino ir įsakmiai paskelbė neužmirštuolių vajų.

Lietuvoje paplitęs penkis žiedlapius turintis, geltonos ir žalios, lietuviškų spalvų augalas vėdrynas, tačiau sumanytojams jis netiko, nes jis neturi tokių istorinių šaknų kaip neužmirštuolė. O neužmirštuolės simbolis šaknis turi, yra plačiai žinomas kaip masonų simbolis.

Pradžioje tai buvo „Į saulę“ (Zur Sonne) Didžiosios ložės simbolis, patvirtintas 1926 m. Bremeno suvažiavimo metu. Jį vartojo visoje Vokietijoje. Vėliau, 1938 m., buvo padarytas – tapo aukų, skirtų Vermachto ginklavimui ir „Žiemos pagalbos“ kampanijai, simboliu.

Tuomet masonai, kažko nepasidalinę su Vermachto vadovybe, jo atsisakė, bet po karo Visos Vokietijos Didžiųjų Ložių Suvažiavime jis buvo sugrąžintas ir dabar vartojamas ne tik Vokietijos, bet ir viso pasaulio masonų. Jis reiškia pagarbą visiems, kas žuvo dėl masonų idėjų ir žinomas visame pasaulyje.

Tiesa, neužmirštuolės simbolis dar vartojamas Rusijoj Motinos dieną pažymint, armėnų genocidą ir ukrainiečių holodomorą minint, tačiau Sausio 13-osios aukų mastas nevertinamas kaip genocidas.

Taigi mūsų valdžiukė ir viešųjų ryšių specialistai pasižaidė, bet dabar neužmirštuolių vajus turi baigtis, nes jis tebuvo vajus.

Jei Sausio 13-ąją Seimo salėje išvysime neužmirštuoles, galėsime tarti, jog vajus virsta provokacija, o Seimas – masonų lože, kuri išreiškia nepagarbą Sausio 13-os aukoms, nes jos šių simbolių net nepažinojo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:10
Pilietė SS       2018-01-17 18:15

Kadangi visas spalvotas revoliucija rengė masonai, tai dabar jie apsireiškė atvirai savo ženklais, duodami suprasti kieno čia tvarka, valia, ženklai ir atminimas.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-01-15 4:45

“Algimantas Zolubas. Ar tinka Sausio 13-ajai neužmirštuolė?”
Kalba eina ne apie gėlytę, kalba eina apie iš kitų PAVOGTĄ naudojamą ženklą, lyg savų Lietuva neturėtų. Taigi toks atsakymas: VAGIMS Sausio 13 šis ženklas labai tinka.

Albina       2018-01-9 15:42

Paradas prasidėjo:URM vadas komjaunuolis Linkevičius su nemaža neužmirštuole,o LNK žinių berniukas taip skubėjo,kad prisisegė dešinėje pusėje,po pusvalandžio persisegė į kairę.Bet jeigu autorius yra TS narys,tai galėtų šį tekstą persiųsti partiečiams?

Kuklus, smulkus       2018-01-8 19:03

neužmirštuolės žiedelis komercinių TV laidų vedėjų ATLAPUOSE pavirto į mutantą, forma ir spalva panašų į bulvės žiedą - toks neskoningas, vizualiai išpliūręs ir amorfiškas…... Tik AMEBOS gali segėti ir demonstruoti tą kartonlapį.....

Marginalas       2018-01-8 16:56

Seimui toloka iki masonų ložės, jis tik užsakymų vykdytojas.

Taikli gerb. Algimanto Z. argumentacija:       2018-01-8 12:47

“Jei Sausio 13-ąją Seimo salėje išvysime neužmirštuoles [...], tai vertinsime
kaip “nepagarbą Sausio 13-os aukoms, NES jos šių simbolių NET NEPAŽINOJO”.
Mūsų didvyrių kraujas dar kartą ir tikroviškai pašventino (nes nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už Tėvynę ir draugus atiduoti) mums visiems puikiai žinomus simbolius,
bet tarp jų jokių penkialapių žydruolių nebuvo.
Tik Lietuvos priešas gali tautai šventus ir todėl galią(!) teikiančius simbolius,
su kuriais buvo einama į kovą ir laimima, šalinti ir juos pakeisti anemiškos
ir mums istoriškai nereikšmingos spalvos popieriukais. NK

Bussmagu stebėti       2018-01-8 11:44

Stebėsime mūsų priešus, juk reikia žinoti kas yra kas. Pvz. mane labai nustebino, kad toks buvo gerbiamas muzikologas Urbaitis padėjo savo parašą prieš Vytį Lukiškio aikštėje. Taip kad tokių neaiškių asmenybių yra apstu, reikia juos įsidėmėti, kad nerinktume į valdžios postus, o priimtume kaip Valstybės gruivėjus.

Algimantas       2018-01-8 9:42

Sausio 13-ajai ženklinti neužmirštuolę pasiūlė TS-LKD partijos, kuri save laiko konservatyviojo prado puoselėtoja, atstovai. Konservatyvusis pradas skatina saugoti paveldą, tradiciją, istorinę atmintį. Ką reiškia Trispalvės, Vyčio, Gedimino stulpų, Vyčio kryžiaus išmainymas į neužmirštuolę? – Tai – nežaboto liberalizmo apraiška, partijos ideologijos keitimo ženklas. Quo vadis, (kur eini), TS-LKD?

Kiemsargis       2018-01-8 6:42

Tomas Baranauskas. Sausio 13-osios „neužmirštuoliai“: chamizmas keičia pasiaukojimą?

Pramogų vėjas       2018-01-7 21:31

Mokyklose vaikams per pamokas rengs neužmirštuolių, pagamintų iš trispalvių vėliavėlių, pamoką. Kaina - tik 3 eurai.

Pikc       2018-01-7 18:30

->”Įdomu” - sugalvojo libkonai (ta pati šutvė, kurie ir sąvoką “patriotizmas” iš viešo vartojimo išgujo, pakeitusi apolitišku “pilietiškumu”, dėl ko tiek Sausio 13-os aukų paminėjimas, tiek šiukšlių rinkimas tapo vienodomis “pilietiškumo akcijomis”), o įgyvendino toks chamiškas šiukšlė Saldžiūnas. Daugiau apie tai: http://alkas.lt/2016/01/11/t-baranauskas-sausio-13-osios-neuzmirstuoliai-chamizmas-keicia-pasiaukojima/

Algimantas       2018-01-7 18:12

Ačiū gerb.straipsnio autoriui,kuris pirmas Lietuvoje įvardino -kas yra kas.

Palikime vaikus       2018-01-7 14:52

Registruokime, fotografuokime tuos, kurie per valstybines šventes vaikščios su nezabudkom, kad kai prireiks galima būtų pateikti kaip nusikalstamą veiką prieš Lietuvą.

taip       2018-01-7 14:35

Jei straipsnis pasirodytų pagrindiniuose info, gal bent dalyje mokyklų vaikams nebūtų segamos neužmirštuolės. Bijau, kad jau darželiuose galime išvysti mėlynuojant. Žmonės nesigaudo, nesigilina, tiesiog veikia pagal pvz. Seimas turėtų tapti pavyzdžiu.

Penkialapė       2018-01-7 14:03

mankurtizmas, visko, kas sava atsisakymas, nuolankumas visiems prašaliečiams, beprincipingumas, bailumas - štai penkialapė liberalmarksistų “gėlelė”.

Įdomu       2018-01-7 13:16

Kažin kas sugalvojo tą gėlę segtis? Juk trispalvė buvo ir yra to laiko simbolis,juk ji buvo tada pavojuje,su ja žmonės ėjo prieš tankus ir net gyvybes atidavė.Ne su tom kvietkom gi. Prie ko čia ta masonų gėlė?

registruos, registruokime...       2018-01-7 11:20

kas tarnauja velniui - bus matomas su mėlynu masonu simboliu.
tikras lietuvis bus matomas su trispalve.
——-
masonai, komunistai bei kiti velnio tarnai įdėmiai seks, kas kokį simbolį įsisegs.
——
reikia ir mums žiūrėti, kas kokį simbolį įsisegs - viskas taps aišku, kaip du kart du

ruta       2018-01-7 11:01

Aciu Autoriui , bet ka daryti su liberalbolsevikais , kuriu apstu visuose politinese UAB ..jie gi is kelniu issoks , kad tik parodyti savo lojaluma sistemai ..

albina       2018-01-7 10:13

Bet…straipsnis ne tam portale,todėl daug daug neužmirštuolių pamatysime.Jeigu Vytis atgyvena,jei Vėliava su Vyčiu ne simbolis,tai ko gali tikėtis?

Istorinis teisingumas       2018-01-7 10:04

Vaivorykštę grąžinti vaikams, jie tegu nešiojasi žydrąją gėlelę.

vil       2018-01-7 9:58

Labai teisingos mintys,o mūsų kvailumui kaip matom ribų nėra ...

Agnė       2018-01-7 8:23

Aš už mūsų tautos simbolius! Jais didžiavomės ir su jais ėjome į nepriklausomybę. Palikime šitą žydrąją ramybėje.

Neužmirštuolės tai trikriausias       2018-01-7 7:39

Gėjų, lesbiečių simbolis pažymintis, kad jis pi-de-rastas.


Rekomenduojame

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.