Algimantas Zolubas:  Bebaimiai

Tiesos.lt siūlo   2013 m. balandžio 7 d. 22:10

0     

    

Algimantas Zolubas:  Bebaimiai

llks.lt

Iš mano gimtojo Laukminiškių kaimo (Kupiškio r.) kilęs knygnešys Kazys Gabriūnas, sugebėjęs pakliūti pas Rusijos carą su prašymu panaikinti lietuviškos spaudos draudimą, deklamuodavo:

Jei ne ant šio svieto, tai ant Dievo sūdo
Negalės nuslėpti nė menkiausio grūdo.

Tame pačiame kaime, jei kas nedorai pasielgdavo, buvo įspėjamas: „Jei nebijai žmonių, bijok Dievo“.

Dabar Laukminiškių kaimas susigūžęs, nes senoliai išmirę, o jaunėliai gimtąsias bakūžes į miestus išmainė. Tik paminklas knygnešiui iš Laukminiškių kaimo bei Unės Babickaitės-Graičiūnienės, jos brolių Vytauto, Kazio ir Petro Babickų memorialinis muziejus liudija apie dorovingą ir garbingą šio kaimo praeitį.

Prisiminiau atvejį, kai minimo kaimo jaunuolis, kortomis prasilošęs ir nenorėdamas skolos grąžinti, kažką pavogė. Tai sužinoję trys kaimynai, nenorėdami paklydėlio atiduoti teisėsaugai bei siekdami išsaugoti kaimo garbę, dar ir jaunuolio tėvams paprašius, surengė teismą. Neužrašytas, bet išsakytas verdiktas buvo: „atlyginti nukentėjusiajam padarytą žalą, jo atsiprašyti, pasižadėti kortomis iš pinigų daugiau nelošti, daugiau nenusikalsti“. Jaunuolis, gal sąžinei prabudus, gal vengdamas kaimo pasmerkimo, viską ištesėjo, o tolimesnį savo gyvenimą ženklino nepriekaištinga dorove. Taip buvo anos, nepriklausomos Lietuvos laikais. Mūsų laikais apstu bebaimių nusikalsti.

Dabar tenka kalbėti jau ne apie kaimo, ne apie miesto ir ne apie jaunuolių, o apie Valstybės vardu veikiančių teisėsaugos pareigūnų, kurie nei Dievo, nei žmonių nebijo, dorovę. Ir ne gąsdinimo Dievo rykšte, ne moralizavimo dėlei, o šaukiantis pagalbos tų, kurių valioje yra verdikto nusikalstantiesiems paskelbimas. Bebaimius jau tramdyti reikia!

Kalbu apie neva nusikaltėlės Eglės Kusaitės bylą.

Ši byla, sukurpta Lietuvos pilietei E. Kusaitei, kaltinant ją ketinimu neva įvykdyti teroristinį aktą prieš Rusijos ar jos statytinės valdžios Čečėnijoje karinę struktūrą, iš tikrųjų yra kolaboravimo su Lietuvai nedraugiška šalimi bei čečėnų tautos laisvės siekių išdavystės aktas. E. Kusaitės teroriste laikyti negalima, nes Maskvos ir Čečėnijos nesutarimai tęsiasi jau nuo seno ir tai nėra siejama su terorizmu, ką yra patvirtinę daugelis tarptautinių organizacijų ir Lietuvos Seimas, priėmęs 10 rezoliucijų ir pareiškimų čečėnų teisių gynimo klausimais.

Šiuo metu E. Kusaitei, be pagrindinės bylos, yra iškeltos dar 4 bylos. Tai Lietuvos teisėje negirdėtas, jau istorinis Lietuvos teisinės sistemos gėdos atvejis. Beje, E. Kusaitei jau priskaičiuota piniginių baudų ir teismo išlaidų apie 20 tūkst. litų. Pagrindinėje byloje kaltinimai suformuluoti akivaizdžiai provokaciniais ir neteisiniais veiksmais.

Pati ikiteisminio tyrimo pradžia buvo siekis ne išaiškinti nusikaltimą, o jį imituoti. E. Kusaitė VSD buvo „globojama“ nuo 13 metų ir labai panašu, jog buvo rengiama tam, kad ją demaskavus būtų pateisinta Lietuvos VSD kovos su terorizmu veikla, tokios veiklos finansavimas. Faktiškai, pagal kaltinimo formulavimą, prokuratūra E. Kusaitę kaltina terorizmu Rusijos karinėje bazėje, o tokios veikos tokiame objekte – t. y. karinės diversijos – nenumato tarptautinė kovos su terorizmu konvencija. E. Kusaitė tokiu atveju pagal tarptautinę teisę turėtų būti traktuojama kaip kombatantė ir už karo veiksmus nebaustina, o gal net skatinama apdovanojimu. Antai čečėnų būriuose prieš rusiškąjį okupantą kovojusį Liną Vėlavičių, kuris žuvo prie Arguno 1995-aisiais, čečėnai pripažino savo didvyriu, o Lietuva jo palaikus pargabeno ir laidojo valstybės lėšomis.

Kol paskelbs verdiktą tie, kas jį turi skelbti, Tauta turi žinoti minėtus „bebaimius“, pasmerkti jų nedorą veiklą. Įvertinant tai, kad VSD vadovo pavaduotojas Romualdas Vaišnoras, VSD antiteroristinio skyriaus vadovas Arūnas Paukštė, prokurorai Justas Laucius ir Mindaugas Dūda savavališkai susidėjo su tarptautine nusikalstama organizacija – Rusijos FSB, atvirai parodė savo teisinės, politinės, istorinės ir moralinės sąmonės pakrikimą, kuris liudija apie Lietuvos valstybinės ir humanitarinės nuostatos krizinį lūžį ir cinišką piktnaudžiavimą tarnybiniais įgaliojimais, prilygstantį Valstybės išdavystei, jie negali dirbti valstybinio darbo. Todėl būtina reikalauti, kad būtų atleisti.

Generalinės prokuratūros veiksmai šioje byloje parodo, kad visuomenę jie laiko mankurtais ir veikia absoliučiai be jokios atsakomybės ir kontrolės. Pažymėtina, kad generalinis prokuroras Darius Valys nesuvokia situacijos ir jos nevaldo, todėl kyla abejonės dėl jo kompetencijos, juo labiau, kad į jį tuo reikalu buvo ne kartą kreiptasi. Jeigu ne Rusijos FSB ir Rusijos teisės doktrinos prisiėmimas bei įtraukimas į Lietuvos teisinę sistemą, E. Kusaitės bylos visai nebūtų. Parodykite pasaulyje valstybę, kuri savo pilietį sutraiškė niekingos Rusijos FSB rankomis… Lietuva parodė pavyzdį, kuris privalo būti įvertintas ne tik moralės požiūriu, bet ir teisiškai.

O pabaigoje klausimas Prezidentei: ar suvokiate, Ekscelencija, kad vykdoma Lietuvos valstybės išdavystė? Jei taip, ją sustabdyti yra Jūsų galioje.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.