Kultūros, kalbos, istorijos politika

Algimantas Rusteika. Žūtbūtinė Kalno kova su gamta ir jo tvarkytojais

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 18 d. 13:03

3     

    

Algimantas Rusteika. Žūtbūtinė Kalno kova su gamta ir jo tvarkytojais

Tai, sakot, atsibodo vis apie Gedimino kalną? Man irgi. Bet nepakenčiu nuo vaikystės, kai nuo mūsų ką nors slepia ir nepasako.

Toliau stebime žūtbūtinę Kalno kovą su gamta ir jo tvarkytojais. Tvarkytojai-darkytojai dar tyli, bet kalnas po truputį griūna toliau. Jau ir specialistai nebeneigia nei didelės griūties galimybės, nei medžių atsodinimo būtinumo (žr. ČIA).

Po sekmadienio nakties įvyko dar kelios šlaito nuoplovos ir nedidelė nuošliauža, kalno būklė dar pablogėjo, pastebimi nauji šlaito įtrūkimai virš jau įvykusių nuošliaužų ribos.

Beje, kaip praneša Kultūros paveldo draugai, nuošliauža įvyko ir Pagramančio piliakalnyje, nuo kurio taip pat 2013 m.buvo „nuskusti“ medžiai.

Šlaito grunto įtrūkimų pastebėta ir Trijų Kryžių kalne.

- - -

Trumpai:

Praeito ketvirtadienio nuotrauka pietrytiniame šlaite. Dvi „kelnių klešnės“ – dvi nuošliaužos.

Vaizdas po sekmadienio nakties. Kairė plėvelės „klešnė“ jau nuimta, o gal nunešta naujos nuoplovos. Matyti du dideli giluminio vandens ištekėjimai, kurie persilieja per pakilimo taką ir matomi žemiau jo šlaito žolyne.

Dešinioji plėvelės „klešnė“ taip pat naujo grunto nuslinkimo beveik palaidota, kairėje matyti besiformuojanti nauja nuošliauža – trečioji „klešnė“.

Vaizdas vėlai vakare.

Formuojasi naujas šlaito atitrūkimas po baltais maišais. Nuotrauka nuo Trijų Kryžių kalno.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Snapas       2017-10-19 8:03

O kur garsiai įvardintos kalno gelbėjimo “specialistų” pavardės? Ar tai tie liustracijos neišgaudyti slapukai? Nes, manau, sąžiningas, patriotiškai nusiteikęs Lietuvos pilietis tikrai negalėtų taip kenkti - visais įmanomas būdais stengtis sunaikinti Lietuvos valstybės simbolį Gedimino kalną. Ir tos ypatos turi pavardes ir pareigas. Kodėl taip vyksta Lietuvoje: galima kenkti valstybei visokiais būdais, vogti milijonus, teismuose taršyti nekaltuosius ir toliau likti nebaudžiamiems? Juk, pagaliau, turime teisę žinoti savo “didvyrių” pavardes, kad jų vaikai ir vaikaičiai būtų “pašlovinti” už jų gimdytojų nuopelnus Lietuvai. Gal dar vis tikitės, kad eisime už jus balsuoti?

Antanas       2017-10-19 0:34

Manau, kad geriausia idėja Lietuvos 100-čiui, paskelbti visus KGB sąrašus. Kalnas su pilimi manau nuslinks išvakarėse Lietuvos 100-čio kaip “dovana- nelaimė” už nuvairuotą Lietuvą. Tai ne gamtos darbas. Gamta protingesnė už žmogų. Tai Lietuvos debiliškų manau kenkėjų darbas išpjaunant medžius. Medžiai laikė dirvožemį ir naudojo drėgmę.

Otkatas       2017-10-18 17:27

Kol “valstybė” saugos KGBistus,kalnas slinks.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.