Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Zombiai

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 5 d. 22:45

25     

    

Algimantas Rusteika. Zombiai

Ir štai jie vėl išsirikiuoja kaip viščiukai. Už nugarų – beveidės „palaikymo komandos“ su kokiais nors idiotiškais šalikėliais ar retkarčiais iškelia kokį užrašiuką. Ant veidų – prieš veidrodį surepetuota „aš esu gražus(-ži), bet protingas(-ga)“ mimikos raumenukų kombinacija, trūksta tik pralinguojančios ant 20 cm kabliukų blondinės su garbatkėlėmis dekoruotais nuogais klubais ir bamba, kojomis iš pažastų ir iškilmingai linguojančiais papais, su plakatu „Aplodismentai!“

Durnių laive prasideda pokalbių šou.

Dabar išsižiokit, išpūskit akis, nutaisykit idiotiškai, bet protingai linksmą išraišką ir gomuriu garsiai: „A - A - A - A!“ Tai iš numirusių prisikėlusio zombio jakilaitiškas juokas. Jis vėl čia, nes niekam negali patikėti užduoti iš anksto tam ar tai, kuriems ir kurioms reikia, žinomų klausimų (šitokia patirtis, o kiti dar prasipliurps!). Ir juos užduodant, aišku, sarkastiškai pasišaipoma, kad tie klausimai iš anksto, atseit, žinomi… „A - A - A - A!“.

Viščiukai visi čyrpsi teisingai, vienodai, po dešimties minučių susilieja į vieną melodiją ir jau nebeatskirsi, kur ir ką kuris, kartojamos iš anksto patarėjų parengtos ir mintinai išmoktos prieš veidrodį frazės, kurios saviems ir žinantiems klausimus atleidžiamos, o kitiems paskelbiama, kad į temą neatsakė... „A - A - A - A!“. O jei kuris nors bando tikrai kalbėti ką galvoja, o ne kaip kuo labiau patikti pirkėjams, tas atrodo iškritęs iš konteksto ir neadekvatus.

Bet tai juk ir nesvarbu, ką galvoji – svarbu, kad patiktum, o tam reikia kalbėti ne ką darysi – juk to, kas tiems už kameros patinka ir ką kalbi, niekada nedarysi, bet ar kas patikrino anksčiau ir ar ateity patikrins? Svarbu pažerti kokių nors smulkmenų, parodančių, kad žinai situaciją. Ir štai, jau ir pabaiga, susitiksim, sako prikeltasis iš numirėlių... „A - A - A - A!“ O kas kalba, ką tikrai darytų ir ko reikia visiems – niekam neįdomus: čia, kur mato kaimų runkeliai, reikia pasakų.

O kai baigiasi „A - A - A - A!“, sugrįžtama į feisbuko burbulą, čia juk verda tikrasis gyvenimas! Už pinigus pirktoje reklamoje (mažomis raidelėmis pamatykit – „rėmėjai“) kandidatas labai ryškiai fotografuojasi su visais įmanomais ir neįmanomais nelaimėliais, invalidais, turguose ir pirtyse, su nuskriaustaisiais ir mažumomis, laukiu nesulaukiu selfių reanimacijose, skiepų kabinetuose, morguose ir krematoriumuose.

Ir po kiekvieno „posto“ tarp savųjų nuvilnija: „dalinkimės“, „reikia laikų“, „dirbam“! Ir pasipila: „Mes už Rapolą!“, „Tik už Marytę!“ Burbulo keli šimtai gyventojų pasijunta labai reikšmingi ir svarbūs, vienas kitą tik glosto, tik laikina, nors niekas jų daugiau nemato, tik jie patys, o netyčia užklydę abejojantieji draugiškai apspjaudomi… Labai patartina įdėti kokio nors Kalabibiškio apmusijusios skelbimo lentos nuotrauką, kur ką tik pakabinau savo numylėto kandidato numylėtą plakatėlį (kurį po 15 min. kas nors nuplėš) ir buvau labai savas.

Ir tai tikrai labai svarbu. Nes balsuojama ne už tą, kuris geresnis (kas kalba tiesą, visada yra pažeidžiamas ir mažiau mylimas), o už tą, kuris populiarus, labiau žinomas ir meluoja visiems pataikaudamas. Prekę perka tą, kuri kasdien reklamoje, o reklamoje tai, už ką sumokėta arba kas transliuotojui yra savas.

Nenusiminkit, dabar nieko neįvyks, ir nesidžiaukit tie, kuriems džiaugsmas, kad nieko neįvyktų. Šitą pasaulį valdo pinigai ir pelno perspektyvos, ir jau greitai, tikrai greitai situacija ims nebeduoti pinigams pelno, nes žlunganti ir mirštanti sistema pelno negeneruoja. Ir tada pokyčiai prasidės, o tie, kurie dabar pralaimėjom, nebus nugalėtojais, nes nugalės pinigai. Bet argi tai svarbu, jeigu nebus taip, kaip nenorim?

Ir tada prisikėlę iš numirusiųjų zombiai mikliai persiorientuos ir vėl skambės jų „A - A - A - A!“. Ir vėl įnirtingai šlapinsis pavėjui, kuo labiau pasikeis vėjas – tuo įnirtingiau ir gausiau. Nes durnių laive zombiai yra permainų ženklas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nakanunie       2019-05-7 19:06

Kaip prie BREŽNEVO.
Niekas ir tada netikėjo jo pezalais per plenumus,bet visi rimtomis burnomis gaudė jo frazes ,kad gyventi būtų geriau.

Jooo       2019-05-7 19:03

SUBINLAIŽIŲ derliaus NUĖMIMAS prasidėjo…
Nelabai kas benori jų paslaugų,bet tie nabagai kito amato neįvaldę.

stasiui       2019-05-7 18:56

Sudėtinga buvo išmąstyt? Apie pasvirimo ašį? O pas patį su pasvirimu, ar viskas gerai?

stasys        2019-05-7 8:08

R.Paulauskas ..savo gretose pasiūlė kompromisą ir balsuoti už S.Skvernelį ..argumentas ir blogyje galima rasti gėrio likučiu .. Pagal mane tai čia tas atvejas kai sakoma ” jei skęsti tai su orkestru”.  Kada politikai tampa pragmatikais ..o fizikai politikais .. mes keičiame pasaulio pasvirimo ašį ir pasaulis tampa pilkas .. nes nelieka skirtumu .

izmas       2019-05-7 5:47

Didžiausias lietuvių bejėgiškumo šaltinis yra pseudo-maironizmas.
Pseudo romantika jus pražudys.
To kvailumo chrestomatinis pavyzdys yra aviniškas manymas, jog
“trolius gereusia ignoruoti”.
Durnumo viršūnė!
Ignoruoti blusas ir utėles?
Bomžų filosofija, netikėlių.
Ignoruokite kol blusos ir utėlės nugrauš galvas.
( Nieko tokio- tose galvose tik skystašūdis. Menkas praradimas)

> Nediskutuokit...       2019-05-6 19:25

Klonas personažo “Taigi”...

>Rods,taip paprasta...        2019-05-6 19:23

Pataisau:
“visiškas” stasys.

Rods,taip paprasta...       2019-05-6 17:21

Kaip ten pripažino nausėda:nereikia impulsyviai reaguoti.Yra lengvas būdas:neskaityti *amžino*Stasio komentarų,lai nebūna nykščio nei aukštyn,nei žemyn.Pats pasitrauks ten,kur diskutuos,ginčysis,prieštaraus,tokia jau natūra - drumstėjas.

stasys        2019-05-6 16:46

kvepia revoliucija nukreipta prieš stasiu .. smile

> Nediskutuokit...       2019-05-6 13:22

Gal žinote, ar ,,stasys” yra dar vienas ,,dzeiko-juleso” klonas, ar atskiras personažas?

Adminui       2019-05-6 11:10

Ar Jums nenusibodo to šiukšlės stasio be pertraukų liejamas šlamštas? Tikras komjaunuolis ,kgbistas ar šiaip visiška šiukšlė? Kiek galima kentėti? Varykit lauk, tegul eina į savo kontorą, pasiima užmokesį ir dingsta, nors vienas portalas tegul būna šių gyvių neapvemtas. Daugeliui tai jau nusibodo, nes tai jau nepanašu į žmogaus nuomonę, o į tikslingą vėmimą.

Nediskutuokit su       2019-05-6 9:54

“stasiu”, beprasmiška! Jis čia tam, kad gadintų orą, tai tegul pats ir uosto savo bezdalus!!!

stasys        2019-05-6 9:42

grumstas > aš tik paklausiau Jus papildėt , raudonas linijas sau brėžia kiekvienas asmeniškai .Aš to klausimo taip radikaliai nestatyčiau , o pridėčiau ir šiek tiek perspektyvos kad Lietuva po truputi keičiasi ir gražėja ..  p.s. trisdešimt metu apkasuose pratupėjus sunku bus stubura ištiesti ...spėlioju.

Jeigu...       2019-05-6 8:54

Jeigu bent 4-5 kandidatai tikrai galvotų ne apie save,o apie Lietuvą,būtų susitarę dėl vieno kandidato.Todėl galvoju,kad jiems Tėvynė nerūpi.Jeigu mes būtume vieningesni,tai nereikėtų nė II turo.Dabar gi bus teisi RESPUBLIKA:TS/KP projektas išsklaidyti balsus ir prastumti du pirmus savus bus įgyvendintas.Nes Puidokui reikia nuosavos partijos,Puteikiui pinigų ir reklamos,Mazuronis nė pats nežino ko norėtų,Vytenis-Povilas vykdo Palucko užduotį,- vienok vaizdelis labai apgailėtinas.Tik kaimas ir Kaunas gal bandys atlaikyti.

to ,,mes ne zombiai "        2019-05-6 8:44

O kam Juozaičiui gražinti, jei jie buvo ir yra valdžioje: viskas už 75 metų įslaptinimo užraktų. Kas už tai balsavo?

grumstas>       2019-05-6 8:37

Neklaidink Stasy, tavo agitacijoje nepaminėti “broliškų” partijų
30 metų valdymo epocha Lietuvoje .
Broliškos , nes jų programos viena nuo kitos nesiskyrė savo esme, ir tos programos visada sutartinai išmetomos į šiukšliadėžę.


Tad turėtų būtikomentare:

....<<dar TRISDERŠIMT+ penkeri metai apkasuose ar sprendimas su išlygomis ..?

stasys        2019-05-6 8:35

padarysiu prielaida kuri nebūtinai gali reikšti tiesa . Gal autorius prieš rašydamas savo str. per ilgi vartė Jeronimo Prūso koliažus ? Na iš kur dar imti tuos zombius ..

A mes       2019-05-6 8:33

balsuojame už Banką ir tik už Banką, kuris dar nė karto nėra pralaimėjęs. Mes už stipresnį ir jums patariu taip pat balsuoti tik už Banką, už lietuvišką Makroną, kas rusiškai reiškia - ” больше”.

> Jausmui       2019-05-6 8:29

Išmokit su bendrapiliečiais kalbėti kaip su žmonėmis, ir runkelyno sumažės. Juk taip paprasta…

Jausmas       2019-05-6 8:17

savotiskas.Ir gera ir negera.Labai jau taikliai autorius atskleide musu runkelyno ir valstybes dvasine ir mentaline busena.

Vilnietis       2019-05-6 7:50

Jei kas nesuprato - straipsnis skirtas A.Juozaičiui paremti.

stanislav ivanovich       2019-05-6 7:35

Ar tik ne maskoliux būsi? Su savo “mol”, “kuličkom”.
Putlerio “zaslanij kazačok”?
Ant Lietuvos “vodu mutitj”?

Kad ir Kinija,jie       2019-05-6 6:54

kad ir už centus,bet gamina ,kantriai legaliai nelegaliai pardavinėja.O Europa nuėjo perpardavinėjimo keliu,ji mažai gamina ir todėl žūsta,nes be darbo žmogus praranda savo esmę.

mes ne zombiai       2019-05-6 6:26

mes renkam juozaitį.
jis sugražino komunistus
jis sugražins rusus bei tarybų valdžią.
VOT !!!

stasys        2019-05-6 5:58

Sako didžiausias demokratijos rodiklis rinkimuose kai nežinai už ka balsuosi iki pat paskutinės minutės ..Nesu tikras ar tokia praktika teisinga , pagal mane greičiau problema . Susitarti su savimi pačiu daug sunkiau nei pasiusti vidutinybe pas velnią ant ‘kuličkiu’ . Tam kad ne ‘trolinti’ autoriaus abejonių paklauskime jo pačio sprendimo. ?  dar penkeri metai apkasuose ar sprendimas su išlygomis ..? šalikėliai ir marytės neturėtu tapti argumentu .


Rekomenduojame

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.