Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Vis dažniau skaitau rankas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 14 d. 10:08

39     

    

Algimantas Rusteika. Vis dažniau skaitau rankas

Kasdien susitinku daug puikių rankų, nors ne visada pamatau. Stiprios, su geležiniais bepročio paspaudimais, slepiančios nepasitikėjimą ir dvejones, ar glebios bailio rankos. Šlapi ir šalti melagio delnai, šiltos ir nuoširdžios tikrumo plaštakos, švelnūs, išsiilgę mylimųjų pirštai.

Būna švytinčios ar uždarytos, kartais linksmos, kartais liūdnos ar tuščios, pilnos nevilties, būna parodymui skirtos kvailos ir plastmasinės, bet, skirtingai nuo veidų, – visada gyvos. Pastebėkit kada troleibuse – tai gatavi apsakymai. Man įdomiau už akis – žino visas nuodėmes ir prisimena, ko nenorim. Ne veltui šuo apuosto rankas – kvapas viską išduoda.

Jų nepaslėpsi, neužmerksi, jos pabąla ar ima drebėti, kada teisėjai ir galingieji išeina prieš žmones ir liudija neteisingai. Štai nekantrios, o būna apmirę, būna įžūlios ar pavargę ir lėtos. Krauna ant juostos duoną, pieną ir pakelį bulvių, vyną ir pigias pėdkelnes mažajai, nes vis tiek sudraskys. Štai traukia nuolaidų kortelę ir laukia, trindamos pirštais, kas bus.

Rūpinasi, myli ir neapkenčia, ir nelengva joms, ir sunkiai dirba, džiaugiasi mažais dalykais ar įsitempia visom gyslom, kai pykstam dėl niekų. Atveria begėdiškus ir nuostabius meilės pasaulius. Vakarais ant jų sumirga beprotiška ekranų šviesa ir nurimę atspindi tą patį, ką visi žino ar ko mes nežinom, apkabina pagalves, išjungia savo šviesą ir pradingsta.

Kartais jos susitinka ir liečiasi, ir nuteka kitam šiluma, įsijautę ir tikintys net pajunta sielą. Rankos iš gyvojo pasaulio su bėdomis ir laimėmis moka kalbėtis ir tylėti. Dažnai juokingos, nukramtytais nagais ir dar nebaigta, skania odos šerpetėle, neretai ne itin išmintingai prižiūrimos, bet visada tikros. Iš jų susideda šita šalis.

Kartais reikia valios neužsimerkt ir mėgstu pasakymus be žodžių. Vis mažiau skaitau ir nebe viską, ką reikėtų, pažiūriu, kažkaip staiga pasenau, nebeįdomios tos gražios nesąmonės, nuvalkiotos tiesos ir ištikimybės, iškilmingai kartojamos dešimtmečiais. Bet vis dažniau skaitau rankas.

Ne be reikalo sakydavo kadaise vaikui – pabučiuok motinai ar seneliui ranką. Kas pabando – supras. Kaip ir tas, kur paskutinį kartą atsisveikinant žiūri ne į veidą, kuris seniai išėjęs, o į rankas, kurios viską pasako. Ir pamena lūpomis jų šaltį.

Neprisimenu laidų, straipsnių, filmų, kur pamatyčiau rankas ir jų gyvenimus – be pasityčiojimo ar apsimestinės užuojautos, be sensacijų smarvės, politinių ar biznio interesų ausų. Su paprastu supratimu ir paprasta žmonių meile.

Rankos yra Lietuva. Visada vienos ir tylios – matyt, čia nebesusisiekiantys gyvenimai. Karalystėj už veidrodžio atsiremkit delnais į lango stiklą, prisiglauskit kakta. Ir per tą skaidrią atskirtį, šaltą erdvės prisilietimą pajusit laiką, save ir pasaulį – tai Jeruzalė prieš Velykas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

NS spindesys ir skurdas...       2020-06-17 0:18

Dvejopi NS standartai?   
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/susivienijusius-tris-politinius-darinius-i-rinkimus-ves-juozaitis-noretu-30-mandatu.d?id=84543043
Nei Sinica, nei Šopauskas nepatalpino savo infoburbuluose info apie CP, KS ir tautininkų susitarimą dėl bendro sąrašo…ONS purvasklaida patalpino, alkas patalpino…
Prokremliniai ekspertai.eu kartu su Radžvilo kompanija nutylėjo…
Skystos NS blauzdos ir prastas pliuralizmo lygis…Verkia NS veidmainiai dėl LRT vienpusiškumo, o patys infoblokadą galimiems patriotiškiems sąjungininkams daro…Primenu- pseudodemokratas , liberalų medžiotojas Šopauskas akiplėšiškai netalpino net 35 piliečių raginimo mažiukams telktis…
Kaip Sąjūdžio tradicijų žmogus, esu pakraupęs nuo begalinių NS lyderių kliurkų ir veidmainysčių tvano….Kokia apsimetėlių pseudodemokratų kompanija susispietė NS viršuje- man plaukai piestu stojasi…Rusteika, Šapalas,Mirončikienė, Plumpa ir Ko- garbūs žmonės pasipūtėlių ir veidmainių aplinkoje ten uždus ir pataps nežinia kuo…Apie Rusteiką ten sukiojasi jo opusuose kritikuojami personažai-plastmasiniai asmenys su teisingais šūkiais ir tekstais, bet kreivais poelgiais…
Jie kas dieną man vis atrodo neadekvatesni ir atitrūkę nuo žemės ir politinės tautos likučių interesų...Koks sukrėtimas reikalingas tai grietinėlei,kad jie atsipeikėtų? Negi tik visiškas NS krachas spalį juos prablaivins? Ko gero, ir tas, sparčiai artėjantis miegančios Neadekvatų Sambūrio (NS) partijos fiasko spalį profesoriaus bus išaiškintas, kaip vieno visuomenininko baisių laiškų poveikio Lietuvai pasekmė, nors juos gauna tik dešimtys žmonių......NS didieji spjauna į visus Sąjūdžio principus bei į elementarų solidarumą su kitais demokratais?

Sąjūdžio keliu...       2020-06-16 17:18

http://alkas.lt/2020/06/16/centristai-tautininkai-ir-santalka-lietuvai-jungiasi-i-bendra-sarasa-2020-m-seimo-rinkimuose-tiesiogine-transliacija/
Manau, jog visi adekvatūs visuomeniški ir patriotiški lietuviai- ONS oponentai – sveikina Sąjūdžio vienijimosi principui ištikimus besitelkiančius politikus. ,,Stasiai”, ,,žemaičiai” ir Ko samoningai talkina esamam proglobalistiniam ONS režimui, nuožmiai smaugiančiam daugumos teises, tautą, valstybingumą. Kiekvienas doras ir įžvalgus žmogus, save priskiriantis politinei tautai, turi raginti artimus aukoti GPM dalis šioms partijoms, patriotinėms NVO bei CP draugiškai Sandraugos profsąjungai. NS didžiūnai, duok Dieve, gal dar atsikvošės…Judošius, savanaudis, konformistas ir pasipūtėlis J. Dagys, išdavęs demokratišką 3 procentų kartelės įstatymą ir flirtavęs su niekšeliais Pranckiečiu bei Butkevičiumi ir Ko, tai kompanijai būtų tik gėdos ženklas.

MAN       2020-06-16 15:32

naudingesnis pasirodė Godos Jocevičiūtės straipsnis - konkretus, aktualus..

stasys        2020-06-16 5:59

Reikia uždrausti Sąjūdžio pavadinimą vartoti kam papuola . Po tiek metu jo valkiojimo visokiais pirmeiviais ar šeip ‘politinėmis šoblomis” jį jau teks gerai šveisti siekiant nuo jo nukrapštyti visokius perėjūnus . Dėka tokiu manipuliacijų pats Sąjūdis , jo istorinė atmintis,  tapo fragmentiškai suskaldytas į ‘teisingus’ ir ne. o tai diskredituoja viena svarbiausių Lietuvos nepriklausomybės atkūrime dalyvavusiu politiniu organizacijų .  Žiūriu aš į tuos paišinais pirštais nučiupinėtus Lietuvos simbolius ir nenorom suprantu kad prie to jau nesinori prisiliesti ..

Al. Algirdui       2020-06-16 0:59

Žmonių per jėgą nei vienytojais, nei politikais nepadarysi. Jei kam atrodo, kad reikia vienytis, tegul pradeda. ,,Tarp mūsų yra neabejingų žmonių, kurie patys tikrai nesibalotiruos rinkimuose ir sutiktų tokį vienijimosi procesą pamoderuoti”. Į ką NS vadovai tikriausia atsakytų, kad ,,mes tikrai nesivienysim, bet sutiktumėm tokį procesą pamoderuoti”. Daugelis sutiktų ,,pamoderuoti”, bet kodėl niekas nenori patys dirbt ?  Radžvilo vietoj tikrai susirūpinčiau praktiniu darbu, bet vienytis vargu ar rasčiau su kuo. Matyt dar neužaugo tie tautos vaduotojai.

Dzūkė       2020-06-15 21:19

    Jeigu rankos yra padoraus žmogaus, jos yra šventos kiekvienam ,kurios užaugino jį, išleido į gyvenimą. Jos nurimsta sudėtos ant krūtinės , papuoštos Šventu paveikslu ar Rožančiumi, mūsų Tėvų ir Motinų rankos.Bučiuojame Jas atsisveikindami amžiams ir liekame amžinai Joms skolingi, palaimintoms mūsų Tėvų rankoms…

trolis algirdas be stabdžių       2020-06-15 20:58

piktybinis triolis visą portalą apklojo savo paklodėmis.
nebaudžiamumas tik skatina kenkėją.

Pagarba Sąjūdį menantiems...       2020-06-15 19:14

Padėkos verti yra šios 35 lietuvių- pilietinės gvardijos- Raginimo ,sistemos oponentams vienytis į kumštį rinkimams, signatarai.
Astra Genovaitė Astrauskė (Vilnius), Raimundas Gaižauskas (Vilnius), Mantas Janavičius (Vilnius),  Jonas Baltušis (Kaunas), Audronė Daubarienė (Raudondvaris), Algirdas Karčiauskas (Kaunas), Mindaugas Patackas (Kaunas), Stasys Narutavičius (Šiauliai), Elvyra Valiukaitė (Kaunas), Virginijus Partaukas (Klaipėda), Dionyzas Varkalis (Klaipėda), Rūta Zabielienė (Kaunas), Vilius Konstantinas Mikalajūnas (Kaunas), Nijolė Malakauskienė ( Šiauliai), Virginija Jurgilevičienė ( Klaipėda), Vida Stankūnienė (Šiauliai), Virginijus Baranauskas ( Kaunas), Gediminas Sinevičius (Klaipėda), Bronislavas Deveikis (Kaunas), Romualdas Repšys (Vilnius), Laima Skinulienė  (Kėdainiai) , Nendrė Černiauskienė, Danutė Isevičienė (Kaunas), Agnė Zeirytė (Vilnius), Albina Adomonienė  (Kaunas),Vytautas Šalomskas (Kaunas), Rimantas Kanapienis (Vilnius), Laima Miliukienė (Rumšiškės)., Bertulis Gediminas (Klaipėda), Aldona Gricienė (Kauno raj.), Linas V. Medelis, Molėtų r., Antanas Barzda (Kaunas), Liudmila Juciuviene (Šiauliai)., Algimantas Rėklys (Kaunas), Stasė Sudintienė (Klaipėda).
Tai Sąjūdžio dvasiai ir adekvačiam politiniam elgesiui ištikimi visuomeniški lietuviai.Viena jų- mokytoja Astra nepalūžo net už trispalvę pabuvojusi policijos- sistemos sargų naguose..Nepabūgo ir paraginti ONS oponentus telktis po bendros programos (reformų) vėliava tam, kad politinės tautos likučiai Seime galėtų turėti savo frakciją.Nedidelę savo užuovėją nuo nuožmios prooligarchinės, proglobalistinės ir antivalsybinės politikos buldozerio. Priebėgą, kuri, iš frakcijos nediduko ,,laužo’’ ,tariantis,laikantis programos, bendraujant su piliečiais- darniai veikiant, galėtų tapti ugnies siena liberalglobalizmui. Užuovėja,sudarančia galimybę atsitiesti sunykusiems tautos, valstybės ir demokratinių reformų gynėjams.
Po panašiu Šviesuolių raginimu atsirado 11 laikų žmonių, ištikimų proto ir Sąjūdžio, o ne vienos partinės grupuotės, krypčiai…
Ištikimos LLL tradicijų paveldėtojos- NS vadovybės politika sulaukė irgi 11 laikų.Tai antisąjūdinės,skaldytojiškos, pavienio šventuolių būrio krypties rinkimuose šalininkai.Tie Šviesuomenės Raginimo oponentai rankas matomai trins iš džiaugsmo,kai didingoji ir teisuoliškoji NS, snūduriuodama kaip dabar, spalį  pelnytai gaus 1,8 procento, o Santalka 6,9 procento balsų
daugiamandatėje…:):)

stasys        2020-06-15 15:36

Pasirodo užmiršau šiame str. gerbiamam A.Rusteikai įkasti į kulną ..Gal sąsius žino į kurį kojos A.Rusteika pageidautu ?

Manau,        2020-06-15 15:06

kad Rusteikai, o taip pat ir NS bei jo vadovams reikėtų paaiškinti visuomenei, kas čia darosi. kodėl taip NS puolamas, kas ten per derybos kuluaruose vyksta, kas ten opozicijoje vėl ką rengia niekam nežinant, kodėl žmonėms apie tai nepranešama? Negi slaptoji diplomatija, kaip senais laikais? Kur viešumas?

Nesitikėjau       2020-06-15 14:10

iš Rusteikos tokio nesąmoningo rašinėlio .

Sprendziant       2020-06-15 12:54

pagal tai, kaip puolamas NS, V.Radzvylas ir V.Sinica, galima prie ju drasiai deti pliusa.Kai kam jie yra kaip apsinas vienoje vietoje.

Gerb. Prezidente Gitanai Nausėda,       2020-06-15 0:45

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda
Jums artimiausias dvasia ir parama kaimynas, tiesiakalbis:
„Kova už seksualinių mažumų teises - ideologija, destruktyvesnė už komunizmą!“, kadangi vaivorykštėje - ir raudonojo, ir rudojo (maro) spektrai.

tikras lyderis       2020-06-15 0:09

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda šeštadienį pareiškė, kad „LGBT ideologija“ yra „labiau griaunanti“ nei komunizmas.
“-Mes turime savo tradicijas. Mes turime savo kultūrą, kuri yra paremta 1050 metų istorija…
Mes neleisime, kad [Lenkija] iš mūsų būtų atimta.
Mes neleisime jokiai ideologijai, nei komunizmui, nei socializmui, nei jokiai kitai ją atimti iš mūsų, nes tai mūsų identitetas.
Ir tegu niekas nesiima vesti mūsų vaikų neteisingu keliu, nes mes to neleisime“, – sakė Lenkijos prezidentas.

>Prisidirbusio (geležinkeliuose) Algirdo K.        2020-06-14 22:16

Pataikėte į dešimtukę, į, kaip teisingai pastebėjote (kas domisi, žino),
“Prisidirbusio (geležinkeliuose) Algirdo K.” G-tašką! - Paklodžių paskleidė.

CP,KS,tautininkai kalbasi, NS-šaiposi...       2020-06-14 21:54

NS vedlių neadekvati ranka atmetė ir tautos šviesuolių prašymą.

DĖL PILIETINIŲ-PATRIOTINIŲ JĖGŲ SANTALKOS IR BENDRADARBIAVIMO LR SEIMO RINKIMUOSE
2020 m. balandžio 29 d., Kaunas

Gerbiami Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovai, aktyvieji nariai, kreipiamės nuoširdžiai susirūpinę dėl Lietuvos valstybės ir mūsų žmonių, kaip politinės tautos, egzistencinio tęstinumo.

Yra nemaža tikimybė, jog nei viena minėta politinė jėga būsimuose Seimo rinkimuose neperžengs 5 proc. barjero. Ne todėl, kad minėtos politinės jėgos neturėtų iškilių lyderių ir idėjų. Tiesiog stinga lėšų, užblokuotas priėjimas prie žiniasklaidos, o didelė dalis rinkėjų yra paveikti, netgi apkvailinti oligarchinės žiniasklaidos. Rezultatas, kuomet Seime nebus NEI VIENOS tautinę valstybę, tradicines vertybes ir pilietinę demokratiją ginančios politinės jėgos yra visai realus. Dar po 4 metų jau nebebus ką ginti ir gelbėti. Tautinės valstybės išmontavimą, oligarchinės nomenklatūros ir neoliberalizmo siautėjimą privalu stabdyti nedelsiant. Lietuvos politinės situacijos diagnozė ir vertybės, kurių pagrindu galėtume išlikti, pastaruoju metu bene išsamiausiai buvo apibūdintos V. Radžvilo veikale „Opozicija Lietuvoje“. Vertingų, taiklių įžvalgų yra N. Puteikio ir A. Juozaičio politinėse programose. Tautininkai, nebodami valdžios ir medijų priekaištų,  kasmet organizuodavo Kovo 11 d. eitynes.  Nesuderinamų ideologinių vertybinių priešpriešų tarp minėtų politinių jėgų nėra.

Raginame užmiršti nesutarimus, asmenines nuoskaudas ir kilnių vertybių pagrindu, kurios jau daug kartų išdiskutuotos, viešai žinomos, pradėti derybas dėl santalkos rinkimų kampanijos metu ir bendro rinkiminio sąrašo sudarymo.  Klausimas, kaip išvengti 7 proc. teisinio barjero koalicijoms yra techninis. Pagaliau, surėmus pečius, netgi ir šis barjeras gali būti sėkmingai peršoktas. Svarbu, kad tautiška ir pilietiška rinkėjų dalis matytų susitelkimą tradicinių vertybių ir tautinės valstybės renesanso vizijos pagrindu.

Nėra garantijos, kad trijų politinių jėgų simpatikų balsai automatiškai sumuosis. Visgi, veikiant sutelktai,  didėja šansai, jog patekimo į parlamentą (5-7 proc.) barjeras bus įveiktas. Atsiranda viltis turėti Seime adekvačią politinę jėgą, kuri pradėtų demokratinės tautinės valstybės atstatymo ir tolesnio kūrimo darbą. Net maža frakcija, būdama koalicijoje, gali atlikti reikšmingus darbus. Prancūzijos pasipriešinimo naciams istorija rodo, kad egzistenciškai grėsmingomis, lemiamomis aplinkybėmis susivienyti ir kartu siekti pergalės sugebėjo be galo kontrastingos politinės jėgos – nuo golistų iki socialistų ir komunistų. Kas nežino istorijos, amžinai lieka vaikais. Grėsminga situacija užgulė Lietuvą jau seniai. Ši santvarka, tarnaujanti saviems ir svetimiems galingiesiems ir jau atsikračiusi milijono piliečių, pati neišsimontuos.  Laikas pradėti derybas dėl vienijimosi. V. Kudirkos žodžiais tariant: „vardan tos Lietuvos“.

Tarp mūsų yra neabejingų žmonių, kurie patys tikrai nesibalotiruos rinkimuose ir sutiktų tokį vienijimosi procesą pamoderuoti, patarpininkauti. Žinoma, jeigu tik mūsų pasiūlymas nebus abejingai atmestas.

Prof. habil. dr. Alvydas Butkus
Algirdas Endriukaitis, signataras
Habil. dr. Kazimieras Garšva
Prof. habil. dr. Gediminas Merkys
Leonas Milčius, signataras
Doc. dr. Romualdas Povilaitis
Vilius Puronas, dizaineris

Dieve, kiek komentatorių,naudingų idiotų..       2020-06-14 21:04

 
Kurių proteliai norėtų užkimšti burnas 35 šio Raginimo signatarams…:)
Piliečių kreipimasis į oligarchinei ,,valdomos demokratijos‘‘ santvarkai oponuojančių partijų vadovus

  Raginame esamai santvarkai oponuojančių  Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovus kuo greičiau pradėti derybas bendro rinkiminio sąrašo klausimu. Esant abipusiam norui, prie šios gupės galėtų prisijungti dėl organizacinių problemų ir sistemos blokados daugelio deramai neįvertinti tautininkai. Esame įsitikinę, jog pavieniui šios jėgos spalį  neturi jokių  galimybių peržengti penkių procentų kartelės daugiamandatėje apygardoje.Politinei tautai priskirtinų rinkėjų, ko gero, beliko tik keliolika procentų. Daugumos smegenis jau ,,išplovė“ galingas propagandinių manipuliacijų mechanizmas, už pinigus plušantis liberalių grupinių interesų ir globalistinių sluoksnių naudai. Vertybiškų rinkėjų balsai neišvengiamai beveik tolygiai išsibarstys per šiai santvarkai oponuojančių partijų, bei, tokiomis subtiliai apsimetančių,  kitų partijų sąrašus. Kuklūs šios partinės trijulės žmogiškieji ir finansiniai ištekliai bus išeikvoti perniek,o samoningų rinkėjų  lūkesčiai patirs stiprų smūgį. Per Seimo rinkimus 2024 metais šalyje, greičiausiai, jau nebebus jėgų, galinčių organizuotai ginti politinės tautos, valstybingumo ir demokratijos likučius.
  Atstovaudami nykstančios politinės tautos interesus, geranoriškai prašome išvardintų partijų vadovus aktyviai veikti vienijant išsisklaidžiusius oligarchinės- nomenklatūrinės ,,demokratijos‘‘ oponentus. Raginame pasinaudoti telkiančia Sąjūdžio pradžios patirtimi. Pasirinkusiems rinkimuose individualaus kovotojo kelią, teks prisiimti atsakomybę už nuspėjamas liūdnas pasekmes tiek savo partijai, tiek valstybingumui ir demokratijai. .
  Manome, kad bendrą sąrašą galinčias sudaryti pajėgas turėtų susieti įsipareigojimas bendrai sudarytam kompleksinių politinių-ekonominių  reformų paketui.  Jo populiarinimui ir įgyvendinimui Seime dirbtų bendra frakcija, ten galinti atsirasti bendro sąrašo sėkmės rinkimuose atveju. Reformos   turėtų būti skirtos ,,valdomos demokratijos‘‘pakeitimui demokratine santvarka. Politine sistema, skirta tarnauti piliečių daugumos,  valstybingumo ir lietuvybės naudai, o ne savų  ir svetimų  galingųjų interesams tenkinti.Viena iš mums priimtinų  konkrečių reforminių idėjų yra bendras CP ir KS vadovų  antinomenklatūrinis siūlymas, jog politikai turėtų  būti išrenkami ne ilgesnei nei dviejų kadencijų trukmei iš eilės. Pavyzdys-  prezidento rinkimų įstatymo normos. Yra gerų  reforminių  idėjų Kauno forumo dokumentuose ir kitų organizacijų  siūlymuose.
  Palaikome idėją, kad   partijų  atstovų internetinių (skaipu) derybų  eigą  karantino salygomis galėtų stebėti 3-4 nepriekaištingos reputacijos visuomeniški žmonės, nesibolotiruosiantys šiuose rinkimuose.Tokios grupės dalyvavimas galėtų  būti privalomas visuose paminėtųjų  partijų  derybų etapuose, įskaitant ir derybas dėl vietų bendrame sąraše.
Bendro sąrašo formavimas ir pasiskirstymas vienmandatėmis apygardomis yra sunkus procesas, galintis sąlygoti ne tik sėkmę rinkimuose, bet ir bendro įtakingo politinio darinio susiformavimą ateityje. Tik šis nelengvas vienybės kelias, politinių reformų ir tautos bei valstybės išsaugojimo vardan, yra trapus šviesesnės demokratų ateities garantas. Pavieniui jūsų partijos spalį neišvengiamai pralaimės šios vėžinės santvarkos, iš  šalies jau išgujusios milijoną žmonių, armadai. Svajojame apie oligarchinės ,,valdomos demokratijos“  santvarkos smaugvirvės pašalinimą nuo tautos ir valstybės kaklo.Todėl raginame Jus kilniai ir neatidėliojant rinktis vienintelį perspektyvų kelią-  Sąjūdžio vienybės ir nesiskaldymo kelią.
                                      2020.05. 08

eilinis       2020-06-14 20:51

širdimi jaučiu, kad teisus ne VR su savo sukurta abejingumo valstybei sistema… baikit erzinti tautą su savo nesusikalbėjimais, proto galiūnai, nes seimą matysite kaip savo ausis, o tautos rankų atatinkami pirštai jums parodys liaudišką špygą...

Prisidirbusio (geležinkeliuose) Algirdo K.       2020-06-14 20:26

desantavimas čia, kaip ir Prašalaičio, Dzeiko, LIETUVIŠKŲ JUNGTINIŲ PAJĖGŲ,
kurios Tiesos.lt temos ir jų autoriai geriausiai parodo leftistiškai liberalaus pandeminio užkrato žalą Lietuvos valstybei, jos suverenumui.
Beje, jei kalbame apie Ražvilo ranką, tai ji buvo labai taikli (žaidžiant krepšinį), vyrukas dar ir puikiai gynėsi, o ir kojas tvirtas bei greitas turėjo (žaidžiant futbolą). [Nėr kaip pameluot, nes dar yra daug liudininkų].

Kis       2020-06-14 19:07

cia klausia Radzvilo kokios rankos.?Svarios rankos ir blaivus protas,to mums siandiena labai truksta,nes viskas jau buvo.

Egidijus       2020-06-14 18:36

Dieve, kiek daug apdergti gali vienas idiotas. Ar ne paprasčiau būtų jį pasiųsti į izoliaciją, bent šiame portale?

įtūžusiam Algirdui       2020-06-14 18:26

sušaudyk visus, sušaudyk, ketvičiuok ir sudegink.
o po to nepamiršk nusivalyti putas nuo burnytės.
ir rankas nusiplauk.
juk tu pats švariausias, a ne smile

Jei V.R. ranka būtų dirigavusi Sąjūdžiui...       2020-06-14 18:16

Tai bendradarbiavimo su geriečiais komunistais nebūtų buvę, priešų ir nepatikimųjų būtų surasta marios…Rezultatas tokių ,,neklystančių’’ ir ideologiškai tyrų vedlių būtų buvęs aiškus…Neprikl. valstybės nebūtų 90 nuošimčių...
V.R. aibę tekstų paskyrė įrodinėjimui, kad Juozaitis ne bendražygis…Jo sekėjas Sinica tęsia šią kraupią nesąjungininkų medžioklę...Jo melas apie CP tariamą Šimonytės rėmimą 2 ture, bei apie slaptą Skv.,Karb. ir Puteikio (Molotovo-Rib. paktą) susitarimą rodo,kad Neadekvatų Sambūris( NS) padės ONS pribaigti valstybingumą ir pol. tautos likučius, nes NS varo save ir visus mažiukus į spalio krachą.Tai paranojiškas, boševikinis mąstymas,kai aplink tik priešai,o paskui ,po kracho rinkimuose, pamatys veidrodyje dar vieną priešą...Maldeikienė buvo teisi,kai šaipėsi, kad R. komitetas negavo ES mandato dėl susipriešinimo su kitais geriečiais..
Paplokim, nes be nuodėmių tik V. R. svita, o kiti aplink-šunsnukiai ,tik
skirtingų spalvų...Jiems niekšai ONS lageryje -seime, niekšeliai- tarp CP, KS, tautininkų ar dar kitokių..
NS vedliai gaus savo atpildą jau greitai- savo niekingus maksimalius 2,5 procento, nes paranojiškai bijo visų,...Bijo net kalbėtis su mažiukais,vengia derėtis, tik nuo Olimpo kalno kaltina visus aplink ir mėto akmenis į nusidėjėlius ratu aplink..(NS ,,demokratas’‘.Šopauskas bijo portale bet kokius tekstus vienijimosi ar rinkimų tema talpinti, nes tiek 35 plebėjai,tiek LR šviesuolių būrys su Raginimais tartis ir telktis yra neišmanėliai, dundukai ir provokatoriai….Teisuoliai ir šventieji tik Neadekvatų Sambūryje, todėl Dievas jiems rinkimuose jau ,pagal Šopausko mąstymą, jau garantavo pergalę...) Šopauskai ir sinicos žliumbs tik spalį, o dabar jie mėto aplink akmenis, o rink. kampaniją už juos vykdo tik šv.Petras? Nes NS miega letargo miegu, nors reitingai ir žinomumas-nuliniai ir bus tokie…
Jei Puteikis,tarkim, tai sąjūdžio laikų teigiamas komunistas, tai NS šulai būtų tais laikais būtų palaidoję Nepriklausomybę.. Nes negarbė ir pavojus -bendras žygis su geriečiais komunistais…
NS viršūnės pralaimėjo rinkimus jau dabar ir pardavė Lietuvos valstybingumą jau dabar, nes išdavė pagrindinį Sąjūdžio principą...Jie ir ne krikdemai, nes užmėto nusidėjėlius akmenimis ryžtinga kieta širdimi, nes tik jie be nuodėmių...Užmėtytų ir tą Kristaus išgelbėtą moterį- svetimautoją...Jūs jų šventumu ir neklystamumu tikite? Aš ne aklas ir patyręs, todėl netikiu…
Prisiminkite,kaip Tvarkos sąrašo Seiman žmogus…...... (NS AKTYVISTAS dabar…) Budnikas mėtė ką tik viešai akmenis į ,,nusidėjėlį ‘’ Juozaitį ....Tik už tai, kad šis tik derėjosi su Tvarkos aktyvo dalimi dėl naujos organizacijos…
Man trūksta žodžių stebint NS šulų neadekvatumą, nerealizmą ir tariamą šventumą...Sąjūdininkas klaipėdietis D. Varkalis,kaip ir aš, teigia,kad jie nemoka bndrauti su žmonėmis, bijo jų ir nepasitiki….
Neadekvatumo kaina- Lietuva federacijoje,nes seime demokratų frakcijos dėl NS destrukcijos ir balsų išsibarstymo nebus…
Politinio tyro uodegizmo strategijos besilaikantys pol. naujokai iš NS tiek neadekvatūs ,kad nesuvokia,kad jie, esamomis ONS, koronos ir savo TOTALAUS RINKIMINIO PASYVUMO SALYGOMIS, negaus nei vieno mandato… Po juodojo spalio kaip partija pasilaidos, nes kam tokie paranojikai ir neadekvatai šventuoliai bekels simpatijas?
A.

Prašalaitis pastebėjo NS fanų veidmainystę       2020-06-14 17:58

Jų dauguma bučiuoja NS politinei grietinėlei rankas, bet savo pinigų ar GPM dalies NS nepervedinėja…Beje, NS neadekvatai ir neprašo lėšų, kadangi jie rinkimuose pavieniui dalyvaus tik dėl akių...T.y. jie apgaudinės savo naivius rėmėjus- rinkėjus, nes jau dabar sinicos,rusteikos ir radžvilai žino,kad balsai nueis į kanalizaciją...Taip profesoriškai jie mulkina savo šalininkus.

Galvoju       2020-06-14 17:48

Kokios slykscios tarybinio profesoriaus pianisto Landsbergio rankos.Kokios slykscios meluojancios Grybauskaitės rankos.Kaip visada įdomus Rusteikos mąstymas.

Ramiros       2020-06-14 17:31

O ką reiškia kai rankos virpa ir koks tas žmogus jų turėtojas ? Kliunka, “maitvanagis” .....

puikuoliui       2020-06-14 15:13

Puikuojiesi mužiko mentalitetu?

puiku       2020-06-14 14:34

dar laukiam esė apie b y b i u s ir p i z e s.
Jos kūniškam žmogeliui irgi daug pasako.

Prašalaitis       2020-06-14 14:14

>> Burliokui 2020-06-14 13:41

Nepažįstu nei vieno nei kito, bet tik jiedu panašias nesąmones rašinėja.

Rusteikai smagiau       2020-06-14 13:58

Rašyti miniatūras, nei apie sistemos kilpą ant šalies kaklo.Ją užveržti padės A.R. bendrapartiečiai,atsisakantys bendru kumščiu rinkimuose smogti lovio partijoms.

Proxodimcui       2020-06-14 13:41

Įkyruolio Algirdo klausk, tai jis ten (11:29) šakojasi

Prašalaitis       2020-06-14 12:30

*pervedėte

Prašalaitis       2020-06-14 12:29

>> “Dangus griūva” (Juozapui?) 2020-06-14 11:29

Šimtinę ar bent jau penkiasdešimtinę į NS sąskaitą pervėdete?

Profesoriaus rankos...       2020-06-14 11:46

Šaltos,slidžios ir prakaituojančios…

aciu autoriui       2020-06-14 11:45

zodziai tiesiai is Zmogaus Sirdies.

NS fanai užbūrė vordą-karpo tekstą:)       2020-06-14 11:29

Pritariu komentatoriams-autorius tikrai stebina…
Gebėjimu produktyviai kurti:  nuoširdžiai, vaizdingai, gabiai apie bet ką. Tik ne apie esmę - valstybės bei tautos nykimą ir pasmaugimą ONS kilpoje, padedant arba tylint aklai ir kinkadrebei inteligentijai…
Esmė- sistemai pergalingi rinkimai- poryt.
Esmė ir tame, kad Radžvilas ir Ko NS sukūrė matomai tam, kad sistema bet kuriuose rinkimuose laimėtų triuškinančiai.
Esmė trečia- NS veikėjai todėl ir VISIŠKAI nesiruošia rinkimams,atmetę Sąjūdžio patirtį, ir atims 1-2 procentus iš kitų demokratų.
Taip Radžvilo fanatų bendruomenė pasitarnaus, esamų (pagal V.R…),,politinės tautos griuvėsių ,, ir valstybingumo likučių pavertimui dulkėmis…Iš dulkių- eurolietuvių -2024 metais rinkimuose jau nieko teigiamo nebebus. Tad reiškiu nuoširdžią pagarbą autoriui ir NS kūrėjams už ,,puikią,, nevykėlių ir ONS talkininkų- mulkių -strategiją.
Jei autorius būtų atviras ir orus,ko gero ,pasakytų skaitytojams: susitaikiau su NS ir demokratų krachu rinkimuose bei to pasekme-galutine polit. tautos mirtimi ir manęs nepriversite rašyti rinkimų ir žlugimo tema…

bulka       2020-06-14 11:11

paduokite kas nors tam asilui Algirdasui ilgą itališką batoną - kad užsikimštų.

Eilinis geras Rust. opusas       2020-06-14 11:05

Pritariu komentatoriams-autorius tikrai stebina…
Gebėjimu produktyviai kurti:  nuoširdžiai, vaizdingai, gabiai apie bet ką. Tik ne apie esmę - valstybės bei tautos nykimą ir pasmaugimą ONS kilpoje, padedant arba tylint  aklai ir kinkadrebei inteligentijai…
Esmė- sistemai pergalingi rinkimai- poryt.
Esmė ir tame, kad Radžvilas ir Ko NS sukūrė matomai tam, kad sistema bet kuriuose rinkimuose laimėtų triuškinančiai.
Esmė trečia- NS veikėjai todėl ir VISIŠKAI nesiruošia rinkimams,atmetę Sąjūdžio patirtį, ir atims 1-2 procentus iš kitų demokratų.
Taip Radžvilo fanatų bendruomenė pasitarnaus, esamų (pagal V.R…),,politinės tautos griuvėsių ,, ir valstybingumo likučių pavertimui dulkėmis…Iš dulkių- eurolietuvių -2024 metais rinkimuose jau nieko teigiamo nebebus. Tad reiškiu nuoširdžią pagarbą autoriui ir NS kūrėjams už ,,puikią,, nevykėlių ir ONS talkininkų- mulkių -strategiją.
Jei autorius būtų atviras ir orus,ko gero ,pasakytų skaitytojams: susitaikiau su NS ir demokratų krachu rinkimuose bei to pasekme-galutine polit. tautos mirtimi ir todėl manęs nepriversite rašyti  rinkimų ir žlugimo tema.

Potencialus balsuotojas        2020-06-14 10:24

kokios gi NS lyderio prof. Radžvilo rankos ?


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.