Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Partijos

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 24 d. 15:15

61     

    

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

2020 m. birželio 22 d.

Atėjo metas kalbėti viešai ir visuomenei žinoti nepagražintą realybę ir iš pozicijos, ir iš opozicijos stovyklų. Ir baigti vieną kartą tuos žaidimus „skęstančiais“ ir jų „gelbėtojais“, manipuliavimą rinkėjų viltimis, sukeliantį vien nusivylimą ir netikėjimą  niekuo. Žinau, ne viskas, matyt, patiks. Bet sveika, vieša diskusija geriau už tuščius lozungus, nuvalkiotus eilinių „gelbėtojų“ pozavimus ir pačios visuomenės saviapgaulę. Tiesa išlaisvina.

Lietuviškos sisteminės opozicijos istorija: daugybė smulkių entuziastų ir būrelių, kurie tarpusavyje nesutaria dėl smulkmenų, raidžių, kokio nors įvykio vertinimo – ir niekada nesutars. Nors tikra priežastis – kiekvienas toks būrelis turi vaduką, kuris žiauriai neapkenčia kokio nors kito būrelio vaduko ir už nieką pasaulyje to neatsisakys.

O aplinkui su spragėsių maišeliais ir bokalais prie ekranų palinkę tūkstančiai sofos filosofų, kurie geriau žino, kaip viską reikia daryti, tik nedaro, nes tie, kurie daro, jiems per kvaili ir nieko nesupranta. O kad parodytų, kokie jie patys protingi, kaip gerai viską supranta ir padarytų – rašo komentarus, kuriuose nieko nesiūlo, tik kritikuoja kitus už tai, kad kritikuoja, ir nieko nesiūlo.

Lietuvos opozicijos tragikomedija susideda iš kas ketveri metai ateinančių naujų gelbėtojų, kurie nieko neišgelbėja ir nuo kurių juos labai mylėję ir už juos galvas dėję gelbėjamieji po poros mėnesių nusisuka, ima labai nebemylėti ir ieškoti naujų gelbėtojų. Be abejo, tokius vėl suranda ir stebuklinė pasaka prasideda iš pradžių.

Prieš rinkimus valdantieji kuria priedangos struktūras, aktyvuoja opozicijoje infiltruotą įtakos agentūrą, „pakabina“ kompromatais lyderius ir nuomonių formuotojus. Tikslas paprastas ir visada pasiekiamas – susijaudinusi nuo permainų vėjo aktyvioji visuomenė nužygiuoja paskui naujai iškeptus vedlius į akligatvį.

Šią publiką nesunkiai atpažįstame pagal neįtikėtiną veiklumą, radikalią kalbėseną ir esminių sprendimų pakeitimą populiariais niekniekiais. O taip pat pagal keistą elgesį per svarbius balsavimus ir kitais lemiamais momentais, ką jau turėjome progos stebėti.

Prabėgo ketveri metai ir istorija kartojasi. Vėl skamba tie patys vienybės šūkiai, vėl kyla dar pilietiškai nenumirusių žmonių vilties banga. Esam krikščionys – net tie, kurie netikim, laukiam gelbėtojo. Manau, gelbėtojų mitą, politikos kuluaruose seniai vykstančias opozicijos vienijimosi derybas, galimybes ir realybę atėjo laikas aptarti viešai. Visuomenė turi teisę žinoti.

Tauta ir realybė

Pagrindinė praėjusių dešimtmečių pamoka sisteminei opozicijai yra ta, kad sąjūdinė patirtis ir gatvės demokratija nebegali būti pagrindinė taktika. Mitingai, pareiškimai ir kitos viešos pilietinės akcijos gali būti ir bus reikalingos žmonėms žadinti, valdžiai atskirais klausimais pagąsdinti ir vienetiniams skauduliams slopinti, bet ne jomis bus išspręsta valstybės ateitis.

Per prabėgusius metus tauta buvo dar labiau užzombinta, kritinės masės jokioms reikšmingoms akcijoms nėra. Kiek bekviestum, į mitingus susirenka keli šimtai tų pačių etatinių, senyvų protestuotojų, kurie visi seniai vienas kitą iš matymo pažįsta. Jei taip ir toliau – greit mus vaikai vežimėliais suveš.

Tautoje vyrauja nusivylimas, raginimai kitus pakovoti, o gudruoliai su bokalais jus pakritikuos, kad viską darot ne taip, o kaip reikia – nesakys. Nebesvaikim – jokių masinių atgimimų, jokių sąjūdinių, masinių manifestacijų nebuvo, nėra ir nebebus. Aktyviajai visuomenės daliai teks pereiti per rinkimų mėsmalę įveikiant visuotinį naujosios bajorijos ujimą, pasipriešinimą ir patyčias.

Politinę sistemą galima pakeisti tik iš vidaus, žaidžiant pagal jos taisykles. Tai ne vienkartinis veiksmas, ne momentinė revoliucija, kurios ilgisi visi kvailiai ir tinginiai, o procesas, ilgametis ir nuobodus politinis darbas, kur bus strategija ir taktika, nutylėjimai, klaidos ir apgaulingi judesiai, sėkmės ir pralaimėti mūšiai. Ir niekas neplos, tik niekins ir juoksis. Valstybės atgavimas – ne įvykis, o kelias, kuriuo pasišventusiems reikės eiti visą likusį gyvenimą.

Pajėgos

Einšteinui priskiriamas klasikinis idioto apibrėžimas: kartoti veiksmą be rezultato ir tikėtis, kad kada nors vis tiek pavyks. Kiek buvo rinkimų, tiek buvo opozicijoje besivienijančių, kartais net susivienydavo. Štai 2012 metais jau buvo labai sėkmingai susivieniję dabar vėl besivienijantys tautininkai su Centro partija ir dar pora darinių, net ir vadinosi Nacionaliniu susivienijimu už Lietuvą. Gavo 0,9 % balsų.

Jokia opozicinė antisisteminė koalicija iki šiol neperžengė balsų barjero. Ir neperžengs, nes, kaip parodė ir 2016 m. Seimo rinkimai, ir 2019 m. ES parlamento rinkimai, balsuotojų mes turim 7–8 proc. Ir juos dalinasi maždaug tiek pat partijų. Daug politinių nulių sudėjus didelio skaičiaus nesigaus, reikalingas bent vienetas priekyje. Kas vienijasi?

A.Juozaitis dvejus metus kūrė partiją ir su tautininkais, ir su centristais, ir su tvarkiečiais, t. y. su dauguma tų, kurie dabar vėl tarpusavyje ar su kitais įnirtingai vienijasi. Nesukurta nieko. Galiausiai perimtas miręs politinis darinys – pensininkų partija. Nei struktūrų vietose, nei realiai aktyvių narių, nei jokio, bent mažiausio tinklalapėlio, nei vienintelio tekstelio ryšiui su žmonėmis. Visą partiją galiu išvardyti ant rankos pirštų, suvažiavimą su veikliais nariais galima surengti kavinėje prie vieno staliuko. Nieko nenoriu įžeisti, bet tokia tiesa – tai politinis nulis su A. Juozaičio autoriteto etikete.

Tautininkai, nesugebėję net sudalyvauti praėjusiuose Seimo rinkimuose, ar jaunalietuviai su savo 0,5 % balsų ir merdėjančiais, seniai numirusiais skyriais ir „popieriniais“ nariais? Kurių visa veikla – pažygiuoti su deglais – ir kuri remiasi kelių dar nepraradusių ambicijos, beviltiškai pavargusių žmonių blėstančiomis pastangomis?

Vienintelis vienetas ir suinteresuotas asmuo yra Centro partija. Nuo praeituose Seimo rinkimuose jų dominuojamoje koalicijoje gautų 6 % balsų sumažinę savo rinkėjų iki pernai ES parlamento rinkimuose gautų 4,8 %, o šiemet apklausose sulaukiantys 1,1–2,5 proc. rinkėjų palaikymo. Negana to, virš LCP pakibo reali grėsmė prarasti net vienmandates apygardas – tą parodė neseniai vykę papildomi rinkimai atsilaisvinusiose apygardose. Akstinu vienijimuisi tapo suskambęs pavojaus skambutis tapti politiniais bedarbiais.

Tiesa, skirtingai nuo galimų koalicijos partnerių, kurių partijų kasose švilpauja vėjai, centristai turi pinigų rinkimams. Jiems vieninteliams vienijimasis ar jo spektaklis naudingas, net jei nepavyktų, nes tarp protesto balsuotojų lūkesčiai dideli ir galima pasididinti reitingus nuoširdžių naivuolių ir jų emocijų sąskaita.

Eilinį niekaip niekada nesuvienijamos opozicijos suvienijimo bandymą vadinčiau N.Puteikio projektu, nes tai jo asmeninio išlikimo politikoje projektas. Todėl D. Kuolio „Lietuvos sąrašas“ ir R. Dagio „Krikščionių sąjunga“ iš bendro sąrašo projekto pasitraukė, nes suprato, kad ten laukia vien praradimai.

Lietuvai reikia ne gelbėtojų, o naujų veidų ir sąmoningos visuomenės veikimo, pasitikint savo lyderiais, realaus ir sunkaus darbo. Jokia nauja politinė jėga, turinti normalius, veiklius žmones vietose, neis į politinę avantiūrą su neaiškia pabaiga, su bet kuo ir bet kokiomis sąlygomis, kada nulinis rezultatas aiškus iš anksto.

Realybė ir galimybės

Pagal Seimo rinkimų įstatymą, partijų koalicijai reikia 7 proc. balsų, kas visai dabartinei susiskaldžiusiai opozicijai be Krikščionių sąjungos ir Lietuvos sąrašo šiuo metu nei iš tolo nešviečia. Tam, kad neatsirastų gudručių ir kokia nors partija savo sąrašu nemaskuotų realios koalicijos, nustatyta – jei vienos partijos sąraše bus 2 žmonės iš kitų partijų, jis automatiškai bus laikomas jungtiniu ir taikomas 7 proc.reikalavimas. Taigi sujungti į vienos partijos sąrašą kitų partijų lyderius praktinės galimybės taip pat nėra.

Seime galima turėti vieną ar penkias vietas, bet nuo to niekas nei per mikroną nepasikeis, nes esminių reformų įgyvendinimui reikia 71 balso, o dažnai ir 94. Ar bus koalicijos, ar jų nebus, rudenį tai nieko nelems, nes ne šiuose rinkimuose bus sprendžiamas naujų politinių jėgų atėjimo ar sistemos pralaimėjimo klausimas.

Tai bus rinkimai, kai mirštančios, negyvybingos ir imitacinės opozicijos struktūros ir jų tikri ar save tokiais įsivaizduojantys lyderiai galutinai iškeliaus į politinę nebūtį, o ateinančios rimtos, naujos pajėgos susitelks ir įgis galių.

Rudenį spręsis, ar konservatorių grupuotė galutinai praras šalį ir taps trečiąja partija, ar sugrįš jų pagrindine atrama visą dešimtmetį buvusios D. Grybauskaitės tvarka ir papročiai, kai šalis buvo valdoma „europeizuotais“ KPSS ir KGB kadaise naudotais metodais. Tai bus pagrindinė kova – visi kiti klausimai antraeiliai arba vertintini tik tame kontekste. Valdžios tam jau sukurta ir butaforinė R.Dagio partija, nusiurbsianti nepatenkintųjų TS-LKD krikščioniškos pakraipos žmonių balsus, kad neatitektų „svetimiesiems“, o sėkmės rinkimuose atveju jie neabejotinai balsuos, kaip sistemai reikia. Tą jau asmeniškai įrodė pats R.Dagys balsavime dėl 3 % barjero patekimui į Seimą ir faktiškai užblokavęs bet kokias mažų partijų galimybes.

Lietuvos viltis – ne tie 7–8 % gelbėtojų laukiančiųjų, kurių balsus vis dalinasi ir niekaip nepasidalina „sisteminė opozicija“ ir kurių skaičiaus niekam niekada nepakaks. Reali valstybės ateities galimybė – tų 50 %, kurie neateina į jokius rinkimus ir nusivylę viskuo, pažadinimas.

Šie žmonės nebetiki Lietuva ir niekada už politinius numirėlius, sulekiančius ant kiekvienos nelaimės patupėti populistus, šimtąkart girdėtus ir matytus „gelbėtojus“ ar susitepusiuosius valdžia nebalsuos, už visokias jų koalicijas – taip pat. Kada mūšyje kariuomenė išblaškyta ir galutinis krachas artėja, likę gyvi kariai nesivienija apie rėksnius, neadekvačius svajoklius ar jau seniai pralaimėjusius.

Tai bus rinkimai, kai mirštančios, negyvybingos ir imitacinės opozicijos struktūros ir jų tikri ar save tokiais įsivaizduojantys lyderiai galutinai iškeliaus į politinę nebūtį, o ateinančios rimtos, naujos pajėgos susitelks ir įgis galių. Paskutinėj, sprendžiamojoj konservatorių išėjimo kovoj prisidės prie valstybės parazitų pralaimėjimo ir atvers vartus į kitą Lietuvos politinę realybę.

Derybos

ELTA pranešė, kad birželio 5 d. Naisiuose vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavime pranešta apie formuojamą koaliciją, LVŽS tarybos nariai pristatė šešis bendrus su koalicijos partneriais iškeltus kandidatus vienmandatėse apygardose, tarp jų – Centro partijos „Gerovės Lietuva“ lyderis Naglis Puteikis. Centro partija viešai šios informacijos nepaneigė, vadinasi, ji yra teisinga. O birželio 16 d. paskelbiama apie bendrą sąrašą su tautininkais ir A.Juozaičiu – tai kuri koalicija iš jų yra tikroji?

Taip opozicijos derybų sėkmės viltis buvo palaidota, nes tokie interesai ir veiksmai bet kokį patriotinėmis besiskelbiančių jėgų susivienijimą daro iš principo neįmanomą. Net „derybos“ dėl jų tampa parodomaisiais spektakliais, skirtais laimėti papildomų taškų rinkimuose.

Atsiskleidė besidomintiesiems seniai žinoma, bet vis iš mandagumo nutylima „nesisteminės stovyklos“ problema – dalies veikėjų vertelgiškumas ir cinizmas. LCP eilinį kartą aukojama vardan jos lyderio daugiau kaip du dešimtmečius vykdomo politinio verslo, skirto vieninteliam tikslui – užsitikrinti asmeninę ir šeimos gerovę.

Nacionalinis susivienijimas buvo pakviestas į opozicijos derybas, kurias inicijavo Lietuvos ateitimi susirūpinę visuomenininkai. Nuoširdžiai troškome jų sėkmės, nors iš karto nesiryžome įsitraukti, atsižvelgdami į karčią tokių derybų patirtį ir nekėlusius pasitikėjimo N. Puteikio politinius veiksmus, nuolatinius pažiūrų ir partnerių kaitaliojimus (išstoja iš valdančiosios frakcijos todėl,  kad valstiečiai kelia į prezidentus S.Skvernelį, o po to pats remia prezidento rinkimuose S.Skvernelį; ultraliberalas A.Guoga – Nr.1 LCP sąraše rinkimuose į Europos Parlamentą; siekis išstumti iš prezidento rinkimų G.Nausėdą ir raginimai prieš prezidento rinkimus nebalsuoti už „bankų kandidatą“, t. y. faktinė agitaciją už I.Šimonytę ir konservatorius). O kur dar ištisus metus trukę ir net menkiausių rezultatų nedavusios derybos dėl „jungimosi“ į vieną darinį su A. Juozaičiu…

Į pagrįstą NS prašymą konkrečiau išdėstyti derybines nuostatas ir pozicijas nebuvo atsakyta ir darėsi vis aiškiau, kad „derybos“, priešingai geriems pasiryžusių tarpininkauti visuomenininkų siekiams, LCP lyderio pastangomis virto tik jam naudinga viešųjų ryšių akcija, skirta kurti „vienytojo“ vaizdinį ir pateisinti tuo pat metu jau rengtą sandėrį su nomenklatūrinėmis LVŽS ir LSDP viršūnėmis.

Visiems politikoje dalyvaujantiems tapo aišku, kad apsisprendęs patekti į Seimą su sisteminių partijų parama N. Puteikis vienasmeniškai sudarė „personalinę uniją“ su minėtų partijų vadovais. Visiška jo, kaip pirmininko, priklausomybė rinkimuose nuo nomenklatūrinių partijų yra nesuderinama su jo paties vadovaujamos partijos savarankiškumu ir faktiškai paverčia LCP satelitine LVŽS-LSDP koalicijos dalimi ir priedėliu.

Kas ateina

Ne pralaimėjimo, iliuzijų griūties ir realizmo, o apsimetėlių pergalės, permainas nešančių  danajų reikia bijotis, nes tą jau turėjome. Nėra didesnių kovotojų prieš naujoves ir permainas, kaip nugalėję kovotojai už naujoves ir permainas. Jie įves kokias tik nori naujoves ir permainas, kad nebebūtų jokių naujovių ir permainų.

Artėjant Seimo rinkimams Lietuvos politinių jėgų lauke išryškėjo dviejų baigiančių susiformuoti nomenklatūrinių partijų blokai, kurie grumsis dėl teisės nevaržomai savintis ir dalintis šalies turtą. Dėl to TS-LKD, Liberalų Sąjūdžio, Laisvės partijų „dešinieji“ kovos prieš LŽVS formuojamą „kairiąją“ koaliciją su LSDP ir LCP, pastarųjų partijų vadovams laviruojant ir lūkuriuojant šių grupuočių grumtynių baigties ir sprendžiant, prie kurios asmeniškai naudingiau prisišlieti atėjus lemiamam valdžios postų dalybų momentui.

Nacionaliniam susivienijimui toks tautą ir valstybę žlugdantis nomenklatūrinis veikimas yra iš principo nepriimtinas. Jokiomis aplinkybėmis nedalyvausime priešrinkiminuose ir porinkiminiuose Lietuvą toliau griaunančiuose nomenklatūrinių klanų sandėriuose. Esame įsitikinę, kad dar nėra išsemtos visos galimybės sukurti iš tiesų antisisteminę ir nuoširdžiai siekiančią bei galinčią pakeisti pragaištingą valstybės raidos kryptį nacionalinę ir patriotinę santalką.

Kalbėtis bus galima tada, kai bus kam ir dėl ko kalbėtis. Kai bus priimtos ir visuomenės svarstymui pateiktos programos, suformuotos asmenybių komandos ir nubrėžti politiniai tikslai. Lietuvai gyvybiškai svarbios sąjūdinės politinės santalkos laikas atėjo, todėl kreipiamės į visus nebeturinčius iliuzijų dėl nomenklatūrinės politikos padarinių piliečius ir patriotiškai mąstančius visų partijų narius padaryti viską, kad tokia santalka atsirastų.

Argi neišgaravo optimizmas, kas vakarą stebint ekranuose besitampant sočias menkystas ir praeities pamėkles, kurios sprendžia mūsų likimus ir moko šiuolaikiškumo? Mūsų stuburas perlaužtas, šviesuomenė išstumta į paraštes, suskaldyta, papirkta lengvais tarptautinių projektėlių pinigais ar paversta patyčių objektu. Žadintuvas dar tiksi, tačiau laiko turime nebedaug.

Artėjančių rinkimų baigtis ir Lietuvos perspektyvos lemiamai priklausys nuo to, ar pagaliau pabus esminių permainų sekiančių visuomenės sluoksnių sveikas protas ir realybės jausmas. Atėjo metas suprasti ir pripažinti, kad ketvirtį amžiaus naudotas vienijimosi būdas su partijų „apskritais stalais“, iš anksto pasmerkomis „derybomis dėl koalicijų“ vedė į niekur ir atėjo kitokios, tai yra visai kitais principais grindžiamos, iš tiesų sąjūdinės politinės santalkos laikas.

Neįstengiantys arba nenorintys suvokti naujų realijų ir sąžiningai vertinti sisteminės opozicijos stovyklą kamuojančios moralinės, idėjinės ir organizacinės krizės masto bei mėginantys toliau eiti seniai pramintais, į aklavietę vedančiais keliais turės prisiimti atsakomybę už tokios politikos rezultatus ir padarinius.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

,,Genialios'' R.idėjos...       2020-06-28 2:01

Patiko ta straipsnio vieta- neimsime 7-8 proc. tautiškai nusiteikusių rinkėjų balsų, o taikomės į 50 proc. tų kurie neina balsuoti… ,,Genialu,,

Povilas       2020-06-24 13:12

“Demokratijos silpnybės glūdi tame, kad ekonominės ir politinės valdžios savininkai turi galingas priemones, kurių pagalba jie įtakoja viešąją nuomonę pagal savo interesus. Pati sistema neišsprendžia problemų, tačiau disponuoja vertingu modeliu, kurio pagalba problemos gali būti išspręstos. Viskas priklauso nuo gyventojų moralinės ir politinės kokybės. – A. Einšteinas.”
Negaliu garantuoti,jog ši citata tiksli, bet joje žiauriai daug tiesos.
Mano nuomone, mūsų demokratija serga. Ir įtariu, kad nepagydomai.
Tiems, kas kalba, jog žmonija neišrado geresnės valdymo formos nei demokratija, galėčiau atrėžti, jog nelabai seniai tūlas vergvaldys tą patį galėjo pasakyti apie vergovinę santvarką.
Gerb. Rusteikos rašinyje aš matau dorą žmogų, atsidūrusį demokratinės sistemos akligatvyje.
Doriems ir protaujantiems šioje sistemoje vietos nėra.
Tokie teturi dvi išeitis:
-arba gyventi savo kiemelyje užsisklendus;
-arba šūkauti tyruose, be tribūnos ir be suprantančios publikos.
Aš patenkintas, kad man nereikės gyventi ateityje, kuri dabar kuriama.

to Prašalietis       2020-06-24 8:33

Pačiam reiktų sakyti ne “Landsberginis”, o “Stribų laivas”, supratai? Landsbergis valdžioje tebuvo tik pustrečių metų ir tai su “Šatrija” ir LK(b)P CK Pirmuoju fiureriu.

stasys        2020-06-24 8:15

Vaidui Vds .. turėkit sąžinės taip dangstytis žodžiais . Jokie žodžiai negali atpirkti žmogaus nuodėmių ..tad nuo jų ir pradėkite .
Pirmas laiptelis : -  ko vertos mažos mergaitės ašaros suaugusiųjų ginčuose ?
- Tikra dvasinė Tiesa niekada neplaukioja paviršiumi . Ji visada paslėpta po suaugusių žmonių nuodėmėmis .
( pirmoji pamoka) .

čiuku čiuku tuku tuku       2020-06-24 6:24

Na, 99 % daugumai vis dar atrodo, jog stebuklingas išsigelbėjimo traukinukas dar tik atrieda išganingais švč. rinkimų bėgiais.

Al.       2020-06-24 2:45

Jei ,,traukinys nuvažiavo”, kokiu tikslu gaišti savo brangų laiką nuolatiniam to kartojimui? Kaip tas nesibaigiantis atsisveikinimas kalbant telefonu. Na, atrodytų, jei sudie, tai sudie.

Sąjūdžio patirtis- sėkmės laidas...       2020-06-23 23:44

Manau,daugelis pritaria, kad Šimašius- 100 proc. ultraliberalas būtų verčiamas NS ir Ko pastangomis ir visaip spaudžiamas…
Prisimenu, kad A. Guogą kai kurie NS aktyvistai vadino ultraliberalu. Su tokiu pastarojo vertinimu, Armonaitės, Čmilytės ar Zuoko liberalų kontekste, nesutinku.. Ne veltui LS jį išspyrė už bandymus apvalyti tą nuožmią ir korumpuotą, proglobalistinę partiją- ,,lovio’‘partiją...Net lyginant A. G. su liberalkonservatore Maldeikiene jis ,kiek žinau, atrodo nuosaikus ,man regis, prolietuviškas ,nors ir liberalus asmuo. Regis A.G. nebuvo vagis ,bet avantiūristiškas gabus lošėjas, ir norėjo atsikratyti korumpuotų vagių valdžios LS gretose…Manau,kad tragiškoje Lietuvos išvalstybinimo ir nutautinimo situacijoje, BAISESNĖJE nei Sąjūdžio laikais,demokratams verta į savo pusę lenkti, kontaktuoti su panašiais ,,lovio’’ partijų disidentais.
Nugali , išplaukia,manau, ne tie, kurie skendimo situacijoe išdidžiai rėžia, kad geriau nuskęsiu, negu su nuodėmingais, plaukiančiais šalia, reikalų turėsiu…Gyvenime pilna nuodėmingų, bet adekvatūs politikai , savo ir tautos labui, manau, turi su jais kontaktuoti. Todėl pritariu tikro sąjūdininko L. Medelio nuostatoms, o ne aršiai, atsiribojimo nuo visų nusidėjelių, politinei linijai…
Tačiau su šimtaprocentiniais niekšais ar vilkais avinėlių kailiuose- niekada. Toks vienas ,,avinėlis’, rupšnojantis seimo pievose, ir sukūrė naują krikščionių politinę organizaciją... Toks M. Puidokas, įlipęs samoningai į kremlininko Uspaskich ,,valtį’’ ar visiškas savanaudis chameleonas Pranckietis ,manau, irgi panašūs blogiukai, su kuriais koktaktai gali tik išpurvinti demokratus..
Sąjūdis, skirtingai nuo kategoriškos, vienuoliškai asketiškos ir tyros LLL, pasiekė pergalių ir Nepriklausomybės, nes neatsiribojo nuo nuodėmingujų ( tarkim, LKP PROLIETUVIŠKOS DALIES) laikydamasis nesiskaldymo ir telkimosi principo vardan kilnesnių tikslų. Manau , jog sėkmė rinkimuose, ir ne tik, lydės tuos ONS oponuojančius politikus kurie laikysis laiko patikrintų ir universalių Sąjūdžio principų, o ne LLL asketiško pavyzdžio. 90 nuošimčių rinkėjų yra ,deja, jau lietuviakalbiai ir einantys nuodėmingu, ne politinės tautos keliu. Todėl ONS oponentai turi sėkmės labui turėti reikalų su tais politikais- ne ultromis, ne niekšais, nes jie atstovauja milžinišką lietuviakalbių liūną...
A.

stasys        2020-06-23 22:10

Kažkaip gaila butu tokia diskusija nuplauti vieną mygtuką paspaudus . Čia autorių jau turėjo sąžinė užgraužti .. pliekiasi po jo str. piliečiai kas pasiūlys tikroviškesni masalą subrendusiam mailiui gaudyti . Be abejo kiekvieno teisė turėti savo nuomone ko reikia laimingesnei Lietuvai . Autorius prirašė kvailysčių visą puslapį  , reigardai su juozapais pridėjo dvigubai ..rezultate neaišku ar kas skaitė str. autoriaus .O gal kaip visada .. išsitraukė kai kas savo senus konspektus nupūtė spiečiaus dulkes ir vėl viską  iš naujo .. “pa novamu” ..

Alui       2020-06-23 20:13

Šviesios mažumos sprendimai realizuojami, kai populiacijoje yra bent minimali kritinė masė potencialiai galinti priimti, suvokti siūlomas idėjas ir turinti motyvacijų jas įgyvendinti.
Lietuvoje tokios palankios terpės būtino minimumo tikrai nėra.
Tiesiog toks faktas.
Nepatogus, bet nepaneigiamas.
Nuvažiavo traukinys.
O kakojančių, istorijos traukiniai nelaukia ir negrįžta pasiimti.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-23 18:44

Kai komunistė Dalia Grybauskaitė užsirioglina ant NATO tanko bei su vandalu Mariumi Ivaškevičiumi išniekina partizanus ir Gitanui Nausėdai tylint, tai labai didelis pavojus Tautai bei Lietuvai (pavojus nacionaliniam saugumui).
- Kodėl nėra kariuomenės sukilimo?
- Todėl, kad nėra vado.
______________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų
2020 birželio 23

Al.       2020-06-23 16:58

Bet kurioj visuomenėj svarbius ir teisingus sprendimus daro mažuma. Ir nepaisydama likusiųjų ignoravimo. Vardan ko ? Vardant tos…

> " R..."       2020-06-23 15:32

O jeigu su komentatoriumi “Al” diskutuoja koks nors Silvestras ar Marcelė? Susidaro įspūdis, kad gerb. Al tik pėja jog kalbasi su kažkokiu “Juozapu”. Na, niekam nedraudžiama spėlioti, tačiau spėliojimas yra tik spėliojimas. Niekada negali būti tikras visu 100 %. Gal jūs “Raigerdai” esate aiškiaregys, o gal spec. tarnybų darbuotojas, jeigu turite tokį nekvestionuojamą pagrindą vienareikšmiškai tvirtinti?
Galite parodyti ekstrasenso arba saugumo darbuotojo pažymėjimą?

visiškai nenarcizui Raigerdui       2020-06-23 15:22

Jeigu vardas tamstai yra pagrindas argumentams, tuomet belieka tamstą pasveikinti.
Esate tikras proto bokštas:)
Kadangi pagooglinti p. Raigerdui problema, kai realių kotrargumentų nėra,  p. Raigerdas imasi plūsti oponentą.
Tamsta karštuoli, pirma paneikite oponento teiginius argumetais ir faktais, o po to jau putokite.
Įrodykite, kad nėra įrodymų apie visuomenės santvarkų evoliucijos raidą tais aspektais dėl kurių pagrįstumo ūmai viešai kibote į atlapus.
Jeigu negalite paneigti, malonėkite elgtis kuklėliau, antraip publika pradės įtarinėti, jog tas gaivus narcizų žiedų kvapas sklinda būtent nuo tamstos smile

Raigerdas       2020-06-23 15:07

Na va, ačiū komentatoriui Al., kad padėjo į dienos šviesą ištraukti komentatorių Juozapą. O taip buvo kruopščiai užsimaskavęs, kad niekas jo neatpažintų ir še tau, viskas tapo aišku. Atpažįstamas Juozapas tapo ir po šitų žodžių, skirtų man:“Nebent ne visas raides pažįstate. Tada užtruktų šiek tiek ilgėliau”(Raigerdui 2020-06-23 14:41). Ką gi, Juozapas, panašiai liko ištikimas savo narciziniams įpročiams, kaip alkoholikai kartais išlieka ištikmi savo įpročiams. Nieko nepadarysi, priklausomybė lieka priklausomybe, ir pats, matomai, jis iš to neišsikapanos. Tai atvejas, kai žmogui reikalingi “gelbėtojai”. Prisimenu, kaip Juozapas “rašė eskizus Lietuvos Konstitucijai”, o dabar užsimojo sukurti net “naujos santvarkos modelį” Lietuvai. Apetitas auga. Na, taip, kur jau čia prof. V. Radžvilas gali lygintis su Juozapu, kuris turi vidurinį išsilavinimą ir plius dar Aukštąją ar Žemąją Narcizų mokyklą (šito nežinau, bet bandau spėti).

Alui       2020-06-23 14:56

Mielas Kolega, tamstos samprotavimai gana logiški ir siūlymas beveik teisingas.
Tik yra vienas “bet” - o vardan ko?
Gyvulių kaimenei nereikia jokios Lietuvos ir jokios Tiesos ar kažkokių vertybių.
Dėl 0,5 proc. dorų ir protingų mažumos?
Taip, tarsi būtų verta, bet kad vat mat - šnipštas iš to bus.
Nes ką savo krauju ir prakaitu, aukodami laiką ir sveikatą pagaliau sulipdysime, totali dauguma gyvulių apšiks ir sutryps.
Esame tame taške, kai idealizmas pavėluotas dalykas.
Ramunėlių kompresai nabašnykų neatgaivina.
Liūdna, gal būt netgi skaudu, jog taip yra, tačiau neverta žudytis jau realiai visiškai beviltiškoje situacijoje. Galite deklamuoti kiaulėms Homerą, Doneklaitį, galite cituoti Kantą, galite groti kiaulėms Bethoveną ar Bramsą - kiaulėms yra visiškai pox.
Lygiai taip lietuviakalbėms kiaulėms yra pox istorija, kultūros paveldas ar krašto ateitis.
“Pasičiupt nachaliavai. Če ir dabar. Po manęs ir Tvanas. Ne mano pupos, et cet - dėl šitų skeltanagių norite gaišti savo laiką ir aukoti sveikatą?
Kitas klausimas - kiek tarp saujelės dorų yra protingi? Kiek tarp protingų yra išmintingi? Kiek tarp išmintingųjų yra turinčių šviežių idėjų?
Jeigu norėsite suskaičiuoti, vienos rankos pirštų tamstai bus per daug.
Štai tokia tikroji padėtis. Realios padėties suvokimas išblaivina ir apsaugo nuo sizifiškų veiklų.

Raigerdui       2020-06-23 14:41

“Bevardis tvirtina, kad “pilna pavyzdžių”, bet negali duoti nei vieno pavyzdžio, “kuomet 1 žmogaus mintis kardinaliai pakeitė civilizacijos eigą”.”
.
Žmogau, yra toks dalykas kaip gūglas (pvz. - http://www.google.lt”.
Pasidairykite ten penkioliką minučių ir prisirinksite ketetą šimtų puslapių teksto su 100 proc. įrodymais.
Nebent ne visas raides pažįstate. Tada užtruktų šiek tiek ilgėliau.

Al. Raigerdui ir bevardžiam Juozui       2020-06-23 14:30

Tą Reikia daryti paverskim Darymu. Pradžiai, susikurkim labiau tam pritaikytą portalą. Tiesos.lt skelbia, kad ,,tai atvira Lietuvos piliečių svetainė, siekianti skatinti diskusijas, kviečianti drauge tartis visais Lietuvos Respublikai svarbiais klausimais”. To ir reikia, bet nematau aš to tarimosi drauge. Per daug pašalinių barnių, per mažai sistemos. Tiesiog švietėjiškas būrelis (ko irgi reikia). Tik be vedančiojo. Suėjo į kambarį keliolika žmonių ir ,,tariasi”  - vienas rėžia prakalbas, kitas tyčia visus erzinas, keli kampe mušasi, dar kiti tyliai klauso arba ruošiasi išeiti.

Raigerdas>Bevardžiui2020-06-23 9:31       2020-06-23 14:28

  Ir toliau Bevardis drožia savo, nors jam buvo pasiūlymas pasirašinėti slaptažodžiu. Ir ką tas Bevardis nori čia apgauti, kad išstato savo komentarus šimtais su įvairiais pavadinimais. Tai ko bijai Bevardi? Kitų komentatorių ar redakcijos? Ir aišku, Bevardis mokys kitus moralinių dalykų, bet pats į tai nusispjaus.
Bevardis porina:“Nesutinku, nes civilizacijos istorija paneigia tamstos kategoriškas išvadas.
Pilna pavyzdžių, kuomet 1 žmogaus mintis kardinaliai pakeitė civilizacijos eigą”. Taip, jūs turite teisę nesutikti su manimi ir tai yra neginčytinas dalykas. Tačiau motyvacija tam nesutikimui vis vien turi būti ir ji negali būti klaidinanti. Paimkime keletą pavyzdžių iš Bevardžio komentaro. Bevardis tvirtina, kad “pilna pavyzdžių”, bet negali duoti nei vieno pavyzdžio, “kuomet 1 žmogaus mintis kardinaliai pakeitė civilizacijos eigą”. Ir nors pacitavau labai aiškią frazę iš Biblijos:“Ir žodis tapo kūnu”, bet jis nesupranta jos, nors tu kuolą jam ant galvos tašyk. Imu kitą Bevardžio frazę:“Pirmykštės bendruomeninės santvarkos modelis truko šimtus tūkstančių metų”. O kur įrodymai tokio superpuper genialaus Bevardžio atradimo? Pasaulis dar tokių faktų nėra girdėjęs, nes mokslininkai yra patvirtinę tik vieną moterį, kuri buvo maždaug prieš 150 000 metų, t.y. pirmoji Ieva. Bet Bevardis, skirtingai nei tvirtina genetikai, rašo, kad “Pirmykštės bendruomeninės santvarkos modelis truko šimtus tūkstančių metų”. Tai, gal Bevardis gyveno dar tais laikais, kai dar Ievos nebuvo? Kyla klausimas: tada, kas jį pagimdė? Bevardis labai uoliai kritikuoja prof. V. Radžvilą. O ką pats esi sukūręs geresnio, nei padarė V. Radžvilas? Ar pačiam ne keista, kad pats esi neįgalus net slapyvardį susikurti, bet kritikuoji prof. V. Radžvilą? O gal Bevardis nori parodyti, kad jis yra protingesnis už V.Radžvilą? Bet tada “Žodis turi tapti kūnu”. 

Už pataisytą tradiciją       2020-06-23 11:33

Vis tik būkime atviri ir išdrįskime pasakyti, kad šiuolaikinis karalius yra nuogas… Demokratija be dorovinės dedamosios – tai santvarka, vedanti visuomenę į sugyvulėjimą. Argi šią tiesą nepatvirtina pats gyvenimas, žiūrint į istorinę praeitį ir jos ateitį? Taip, istorijos eigoje buvo padaryta ir moralinių klaidų, tačiau jokiu būdu nereiškia, kad dėl to dorovę ir tradiciją galima išvis paneigti, kaip kokius „prietarus“ ar „atgyvenas“.

Raigerdui       2020-06-23 9:31

Nesutinku, nes civilizacijos istorija paneigia tamstos kategoriškas išvadas.
Pilna pavyzdžių, kuomet 1 žmogaus mintis kardinaliai pakeitė civilizacijos eigą.
Iš esmės išsprendžiamą komunikacijos problemą, jūs rodote kaip neįveikiamą kliūtį.
Civilizacijos raida gali tik sulėtėti tam tikrais momentais, bet ji niekada nesiliauja.
Galilėjaus, Koperniko idėjoms teko patirti milžinišką pasipriešinimą iš didžiausių to metų galių pusės. Šiandien apie plokščią žemę ar geocentristinį visatos modelį sapalioja nebent psichiniai ligoniai.
Pirmykštės bendruomeninės santvarkos modelis truko šimtus tūkstančių metų.
Vergovinės santvarkos modeluis išsilaikė keletą tūkstančių metų.
Feodalizmas gyvavo keletą šimtmečių, kapitalizmui 150 metų, o liberastinei “demokratija” jau vos per keliasdešimt metų priėjo liepto galą.
Baigtinio santvarkos modelio negali būti iš principo.
Apie “demokratijų” nepakeičiamumą šneka tik mulkiai arba tokios režimo formos išlaikymu suinteresuoti naudos gavėjai, t.y tokie niekšai kaip sorošas, rotšildas ar geitsas.

Raigerdas>Bevardžiui2020-06-22 16:19       2020-06-23 9:19

Bevardis klausia:“Jūs daug prirašėte, įtikinėjote, stengėtės ir dėl ko? Kad suprastume, jog santvarkos modeliai negimsta lydekai paliepus jemelioms panorėjus?” Aš parašiau komentarą jūsų atžvilgiu tik todėl, kad jūs klaidinate kitus žmones, o kad jūs klystate pats, matomai, šito nesuvokiate. Lietuvoje yra tokių žmonių, kurie siūlo kitiems daryti kažkokius utopinius dalykus už kuriuos patys atsakyti nenori. Štai jūsų siūlymas:“Parašykime naujos santvarkos modelį, sukurkime naują valstybės funkcionavimo ir kūrybos modelį, suprojektuokime kaip turi atrodyti orūs ir efektyvūs visuomenės, bendruomenių, atskirų piliečių saveikų ryšiai.
Sukurkime Lietuvos, kaip orių žmonių bendrijos maketą ir pasirūpinkime, kad jis pasiektų kiekvieną širdį ir protą”. Ar jūs pats suprantate save, ar tai beviltiška jūsų apie tai klausti? Jūs pažiūrėkite nors į šitą sakinį:“Sukurkime Lietuvos, kaip orių žmonių bendrijos maketą ir pasirūpinkime, kad jis pasiektų kiekvieną širdį ir protą”. Kas per “orių žmonių bendrijos maketas”? Parodykite man tokį maketo pavyzdį. Ar yra nors vienas pasaulyje žmogus, kuris būtų tokį dalyką sukūręs? Ar jūs norite būti tas pirmas Kolumbas, atradęs Ameriką? Visa tai rodo, kad jūs kalbate tai, apie ką neturite jokio supratimo. Jeigu aš klystu, tai parašykite apie savo patirtį, kur jūs buvote sukūręs pats nors kažkokį tai maketą? Kur galima tai pamatyti? Manau, kad atsakymo į šį mano klausimą nebus, nes jūs net nesugebate susigalvoti savo slapyvardžio arba nick’o, kad kiti komentatoriai galėtų jus atpažinti, bet kviečiate kurti kosminio lygio projektus. Yra neatitikimas, t.y. jūsų žodžiai negali tapti kūnu. Biblijoje parašyta: “Ir žodis tapo kūnu”. Kiek šimtmečių praėjo nuo to laiko, kai buvo parašyta Biblija? O jūs ją skaitote ir nesuprantate, kad ji buvo parašyta jums tik tuo tikslu, kad jūs tai vykdytumėte.
  Įsivaizduokime dar ir tokį dalyką, kad štai Bevardis iš Lietuvos, dar su keleta savo pasekėjų ima, ir sukuria tą maketą ir nuveža parodyti Rotšildams ir sako: “Ką jūs čia veikiate, matote kaip reikia gyventi - oriai. O jūs kaip gyvenate?” Kadangi Bevardis nesuprato apie ką aš parašiau, tai pakartosiu: “naujų ir aukštesnio lygio santykiais tarp žmonių grįstų visuomeninių santvarkų modeliai yra seniai sukurti, tik niekas jums neleis to įgyvendinti”. Į juos pasaulio visuomenė atkreips dėmesį tik tada, kai apie tai sužinos apie 10% šios planetos gyventojų. Jūsų šitas komentaras tik parodė, kad jūs net nesate apie tai girdėjęs. O gerbiamas Algimantas Rusteika? Manau, kad ir jis nėra apie tai girdėjęs. Lietuvoje nėra nei vieno žurnalisto, kuris apie tai rašytų, nes jų per silpnos kinkos, kad įsikirsti į šiuos dalykus. Kur kas lengviau rašyti apie tai, kas neteisinga. O kaip turi būti? Ir kodėl šito nėra? Tokių straipsnių Lietuvoje jūs nerasite.

Hmmmui       2020-06-22 23:26

O ko jūs tikėjotės? Permainų? Sistema sukonstruota taip, kad būtų atspari permainoms. Ši sistema surėdyta taip, kad pro atrankos rėtį praeitų tik padugnės ir nuosėdos. Nukulniuokite prie balsadėžės ir patvirtinkite, jog pripažįstate tokią sistemą teisėta ir teisinga.
Kai čigonė siūlo jums atiduoti jai jūsų pinigus- ką darote?
Tikriausiai jeigu nesate mulkis, pinigų neatiduodate.
Bet balsą atiduoti irgi už pažadus iš lempos tikriausiai lekiate tekinas.
Nors aplinkybių logika absoliučiai tokia pati- joks sveiko proto žmogus nedalina savo turto sukčiams.
Neent jūsų balsas jums bevertis.
Tuomet nėra ko verkšlenti.

Hmmm       2020-06-22 21:39

Tiesa, siais metais gelbetoju kaip reta daug. Upscale nustebino, kad Juozaitis ir Dagys si karta taip atvirai apsisviete, net neapsimetineja del savo tikslu. Apie kitus puteikius net nekalbu. Bjauru

Prašalietis       2020-06-22 20:45

Pašaliniui     2020-06-22 17:34
Beretinis bičiuli, matomai prieš 30 metų dar darei savo darbus į pampersus, arba po 1990 metų tautinėje mokykloje mokeisi blogai, todėl ant tavo galvos šiandiena užsidėta megzta beretkė atminties neprideda. Priminsiu, kad profesionalių Brazauskinių “tautinių” komunistų chebra ir V.Lansbergio KGB-istinių sąjūdiečių perestroijkai ir gorbačiovui remti chebra 1990 metais “parnešė” visiems “laisvę ir nepriklausomybę. Šios chebros skelbė nepriklausomybę, rašė šiandieninę Konstituciją, organizavo ir vykdė valstybinio turto prichvatizaciją, įtaisė Lietuvą į NATO ir ES, pasikeisdamos iki Brazausko mirties valdė Lietuvą. PO Brazausko mirties buvę komunistai nepasidalino valdžios ir iškriko, V.Lansbergis savo “politinę” chebrą perleido tautos anūkėliui G.Lansbergiui, ir V.Lansbergis ir po šiai dienai per savo anūkėlį daugiau mažiau tvarko Lietuvos “tautinę” kūdrą. V.Lansbergis tapo išsivaikščiojančios tautos patriarchas,buvo atkuriamo Seimo pirmininkas, yra prezidentinius rinkimus prakišęs kandidatas, per savo rinkiminės komapanijos klipą užsidėjęs megztą beretkę mekenančiu balsu dainavęs- o kam man tos garbės jei kiti žmonės liūdės… Tokius, kurie šiandiena nežino kas yra eurokolūkyje plūduriuojantis buvęs brazauskinis-lansberginis durnių laivas po Brazausko mirties - lansberginis durnių laivas, sulinkęs ir perkreiptu snukiu beretinių patrarchas V.Lansbergis yra pavadinęs tautiniais runkeliais ir kurdupeliais. Tad patriotinis bičiuli, būk kuo tik nori, tik stenkis nebūti V.Lansbergio nemėgstamu nemokša runkeliu ar kurdupeliu… dar ir šiandien nežinančiu kas yra lansberginė Lietuva arba lansberginis durnių laivas…

Alui       2020-06-22 19:49

Taip tamstos formuluotė tiksli - boikotas.
Taip dabar paskelbus boikotą jis nepavyktų.
Žodžiai “visuomenė”, “publika” ne veltui yra moteriškos giminės- kad norėtų visuomenę, publiką reikia sužadinti, parengti.
Ir tik tuomet įvyks orgazmas.
Kiek metų propatrijonai onanizuojasi diagnozėmis/deklaracijomis?
Per tiek metų veikiant kryptingai, didesniąją dalį informacijos, retorikos fokusuojant į reikimus mygtukus buvo galima buvo jau turėti parengtą dirvą.
Man labai keista, kad komentatoriai viską ką pasiūlau vertina iš vieno rakurso -“dabar”.
Dabar galima tik medų pro stiklą laižyti. Nes nieko nėra padaryta.
Nesiūlau momentinių sprendimų. Niekam net neįdomu ir visa nachaliavščikų publika vien ir telaukia greitų sprendimų.“Stebuklas” rinkimuose vienas iš jų.
Kodėl toks aršus balsuotojų nenoras ieškoti alternatyvos akivaizdžiai idiotiškai beprasmybei?
Todėl kad visi kiti variantai reikalauja bent kažkiek prisidėti vieningame veiksme.
Lietuvisai yra viena nesolidariausių populiacijų pasaulyje. Lietuvisas geriau stips apsimyžęs patvoryje, bet neis dalyvauti proteste bendrojo gėrio labui.
Liumpen-lietuvisas yra egoistiškas padaras ir jeigu kažką daro, tai vien dėl savęs.
Plyšauja pilna gerkle kai krepšininkai kažką laimi, mojuoja vėliavomis ne iš patriotizmo. O tam kad pasišildytų kitų rankomis sukurta šlove, kad pasidarytų selfių feizbukui ar vidiaką jutūbei. “Kat lajkū daugeu surinkčeu” -
va tiek tėra lietuvisų patriotizmo. 
Terminas “lietuvisai” nėra skirtas pažeminti lietuvius.
Lietuvius aš labai gerbiu, tik labai mažai tokių yra.
Dauguma yra tiesiog lietuvakalbiai gyvuliai.

"Dievui ,Tėvynei ir artimui",-       2020-06-22 19:43

šis skautų šūkis labai tiksliai atitinka NS esmę.Tik kaip šią žinią nunešti žmonėms?Pasitiks arba spengianti tyla arba laukia prikalimas prie kryžiaus.

Tautininkų partija        2020-06-22 19:00

sukurta ant durniaus, kaip ir Juozaičio dūmai, kurie čia nuolat dūmija - smardinasi. Na, o Kisa nuolat mano, kad mes irgi durniai, pamišę dėl Gražulio fintų, tiesa? Ką gero tas Gražulis nuveikė, a?

seimo nario priesaika       2020-06-22 18:54

“Aš, (vardas, pavardė),
  prisiekiu būti šuniškai ištikimas (-a) europos sąjungai ir NATO;
  prisiekiu niekinti ir ignoruoti Lietuvos Konstituciją  ir įstatymus,
parduoti jos žemę ir atimtus vaikus bet kam,kas daugiau sumokės;
  prisiekiu visomis išgalėmis likviduoti Lietuvos nepriklausomybę,
sąžiningai   vergauti Briuselio ir Vašingtono ponams,  NATO karo nusikaltėliams,  uoliai vykdyti Lietuvos žmonių genocidą pagal jų įsakymus.

  Tepadeda man VELNIAS!”

  (Prisiekti leidžiama ir be paskutinio sakinio)

 

Al. Alui'ui        2020-06-22 18:52

Tai, ką siūlai, vadinama boikotu. Būčiau nieko prieš, jei tai būtų pasiekiama ir jei tai veiktų.Dalis žmonių tą jau seniai ir daro - nežiūri komunučekistinės propogandos, neima iš jų dovanų, pusė žmonių nebalsuoja. Kiek tikiesi padidinti nebalsuojančių dalį? Iki 90 nuošimčių? Ir kaip ? Ypač, jei lietuvius laikai nupušėlių gauja ? O kad reikia programos, ,,maketo” ar ,,detaliojo plano”, tai kas gi ginčijasi ? Turbūt ne vienas tuo jau ir užsiima? Ir gal užtektų sukurti forumą, kur tie visi siūlymai, programos būtų sukeliami ir apsvarstomi? Taigi, grįžtam vis prie to paties Glastnost ?

Kis       2020-06-22 18:39

perskaicius susidare dvejopa nuotaika?Jusu partija su Radzvilu priesakyje,bet Radzvilas ne tas lyderis ,kuris galetu vesti partiecius,kodel ne jaunuolis Sinica,tikrai vaikis,kuri galeciau patiketi.Uzmirskite Sajudi,tai jau istorija,tai kuo as tikejau pries 30 metu,siandiena netikiu,nes kur jie buvo?Teisingai rasai,mielas zmogau,nuosirdziai bet kodel nieko konkretaus nepasiulei,kur Kuolys ir jo pasekejai,kur jaunoji gvardija,nieko nepes Uspaskichas,nieko nepes ir Puteikis,neziurint kokius fintus bedarytu,net Paulauskas su zuokula ir Zemaiciu suprato,kad tiek balsu neipirks,kad patektu?Va cia ir paklauskime-o kodel rinkejas nusivyles.Atsakau,vos sikna pajuntaminksta kede visi pazadai palieka uz seimo sienu,Gedukas yra viesai pasake,kad po rinkimu,pazadai negalioja.Nereikiaman 400 lapu programos;uzteks ir 10 punktu,paivairinus su Dievo isakymais.Parasyk,kad pravesi liustracija,teismu ir visa teisine stuktura,o kad neimituosite ,o korupcionierius jeigu ne uzgrotu,tai pavogtu turtu paprasciausia konfiskacija,juk Narkevicius jau pakabintas,o kodel nekabo Gabrielius18 limonu per kadencija,tai jau nebe sposas,ir sedint salimais lovelio?Ir 11 punktu uzrasykite,kad dedule paliks eiliniu seimo pirmininku ir daugiau Grazulio nekilos prie Mickeviciaus paminklo,o Tuckus tegu padeda ant stalo STT pazymas,ypac sunelis?Juokauju,tuois vagis galima isnaikinti tik varu i garda,kaip avinus,kurie nesugeba pateikti dok,daugiau nei 100 rukstanciu eurux3.4525,ypac zmogus neverslaves?Ir mano balsas bus tavo partijos kiseneje.O rimtai eikite su valstieciais,padesite jiems kovoje ir atnesite nauda Tevynei.

Pašaliniui       2020-06-22 17:34

Tam prašaliečiui, vis vaidenasi landsbergis, ir dar geriaau, vadina landsberginė Lietuva, didesnio idioto retai paamatysi, reikia tam puspročiui patart kad niekada nebuvo landsberginės \lietuvos, o visada buvo tiktai komunistų, jie puikiai moka valdyti mases, ir visą savo jovalą permeta landsbergio vardui, o masės visada puola auką.

v čiom diel       2020-06-22 16:56

tokia kieta diskusija vyksta, o iki šiol visą dieną nesimato saugumiečio sąsiaus. Užgėrė vakar?

p. Raigerdui       2020-06-22 16:19

Jūs daug prirašėte, įtikinėjote, stengėtės ir dėl ko? Kad suprastume, jog santvarkos modeliai negimsta lydekai paliepus jemelioms panorėjus?
Sustokime ir pažiūrėkime:
Kur 13:11 komentare parašyta, kad tai būtų daroma greičiau nei katės veisiasi?
Apskritai, kur nurodyti terminai? Ar tame komentare yra teiginių, leidžiančių Jums be ceremonijų priekaištauti dėl atseit, siekio gauti viską greitai ir dykai?
Gal vis dėlto pirma atidžiai perskaitykite kas buvo parašyta prie kuriant ilgiausius ir spekuliatyvius “kontraargumentų” tekstus.
Kažkaip nesolidžiai išsišokote.

Raigerdas > 2020-06-22 13:11       2020-06-22 16:02

Šis bevardis komentatorius teigia:“Parašykime naujos santvarkos modelį, sukurkime naują valstybės funkcionavimo ir kūrybos modelį, suprojektuokime kaip turi atrodyti orūs ir efektyvūs visuomenės, bendruomenių, atskirų piliečių saveikų ryšiai”.
Jūsų norai yra geri ir svarbiausia lietuviški, nes daugybė lietuvių vis dar nori gauti už veltui, kaip tai buvo sovietmečiu, netgi tokį dalyką, kaip “santvarkos modelį”. Aš neginu NS ir nesiruošiu prieštarauti jūsų kritikai. Tai jūsų teisė. Aš noriu tik patikslinti, kad tie, kurie dirbo su tokia idėja, kaip sukurti “naują santvarkos modelį”, atidavė pusę savo gyvenimo ir tobulino visa tai mažiausiai 15-20 metų. O jūs įsivaizduojate, kad čia kas nors parašė rašinėlį, pavadinimu “Naujas santvarkos mdelis” ir viskas baigta.  Pigumas neįtikėtinas, nes nieko mokėti nereikia. Bet tai, kas kainuoja pigiai, tokia ten ir vertė.  Atkreipkite dėmesį į tą faktą, kad yra kita suinteresuota pusė, kuri eikvoja milijardus dolerių, kuria institutus, perka profesūrą, kad tik koks nors genijus, kurio jie nepastebėjo, nesukurtų to “NAUJO SANTVARKOS MODELIO”. Bet nežiūrint į šitų megamilijardierių klubo pastangas ir pastatytas sudėtingas ir pavojingas gyvybei kliūtis, “Naujos santvarkos modeliai” buvo sukurti. Bet, kas leis jums tai įgyvendinti? Tie “Nauji santvarkos modeliai” be abejonės yra geresni ir gana tobuli. Tačiau jie yra įgyvendinami ne taip, kaip bolševikai užgrobę valdžią pradėjo visus šaudyti, kas jiems nepatinka, bet planuotai ir žingsnis po žingsnio keičiant tą senieną į aukštesnių santykių sistemą tarp žmonių. Tai gal užimtų ne vieną dešimtmetį. Pirmiausia, t.y. aukštesnių santykių sistema, o ką daryti su tais žmonėmis su senais jų atgyvenusiais stereotipais, su kuriais jie nenori atsisveikinti? “Naujas santvarkos modelis” yra panašus, kaip gyvenimą kitoje kosminėje planetoje. Ir dalinai jis jau yra pavaizduotas meniniuose filmuose. Ir tie gyventojai iš tos ” “Naujos santvarkos sistemos” žiūri į tuos žmones, apsiginklavusiais tankais ir atominėmis raketomis, kaip į laukinius, pusiau pamišusius, ir netgi labai pavojingus žmones, kurie gali sun aikinti savo planetą. Jūs norėtumėte susprogdinti savo namą, kuriame gyvenate? Manau, kad ne. O žmonija yra priartėjusi prie šitos beprotystės ribos. Pati žmonija dorai nežino, kas yra tas dabartinis žmogus, ir ko iš jo galima tikėtis. Savo valdymo struktūras jie organizavo taip, kad virš jų arba valdžioje, yra nuo egoizmo ištinę, ydomis aplipę tipai, kuriems yra nusispjauti į tą žmoniją. Jie į tai žiūri, kaip į gyvulių bandą, su kuria galima pasielgti vienaip ar kitaip. Ir nors jūs kritikuojate NS, bet jūsų teiginys taip pat yra klaidingas:“Partija, politika yra-  idėjos+planas+veiksmas”. Jūs praleidžiate daug tarpinių grandžių, ir net tokį dalyką kaip tikslas. Šita partijėlių gausybė turi tik vieną tikslą - prasibrauti arba paimti valdžią. Kažkokių didesnių tikslų jie sau nekelia, kadangi tai peržengtų jų egoistinio mąstymo ribas, nes tada reikėtų daugiau protelio, daugiau sąmoningumo, daugiau sąžinės, daugiau atsakomybės, daugiau etikos, kad pradėti realiai spręsti pačias opiausias visuomenės problemas, kurios jau pavirto į žaizdas. O kam to reikia? Ar to reikia G. Landsbergiui? Baikite, jis niekada net apie tai ne svajojo, nes jis yra paprastas žemiškas žmogelis, kuriuos kartais vadina dar šliaužiojančiais, kurie skraidyti negali. Jam reikia patenkinti tik ištroškusių tipelių, besibraunančių prie valdžios ėdžių. Kitų tikslų jie neturi, bet jie išmoko nustatyti protingą miną, sukurti įvaizdį, kad jie žino, kaip spęsti opiausias visuomenės problemas. Svarbiausias jų tikslas yra apgauti tą visuomenę, kuri patikėtų visokiais utopiniais ir išglvotais pažadais, ir nuslėpti savo tikruosius tikslus, ko jie iš tikrųjų nori gauti atėję į valdžią. Jūs tik pažiūrėkite kokioje a bsurdiškoje santvarkoje mes gyvename: partijos ateina į valdžią, o tuos atėjusius pradeda pulti pagal kieno nors užsiundymą žurnalistai skalikai. Kur jūs čia matote “sveiko proto” požymius? Kokia nauda iš tokio spektaklio su gyvais žmonėmis visuomenei? Jokios, nes jie už tai moka, ir nuo tokių spektaklių darosi žmonėms bloga. Yra ir aukos. Pasidomėkite kada nors kaip kriminalai ruošia kokį nors užpuolimo scenarijų, aukas, gasdinimus, siaubo scenas, kraujo praliejimą, netgi su vaikais, bet, deja, visa tai mes galime pamatyti politikų galvose, tiksliau jų idėjose. Todėl atėjo laikas pagalvoti, kokia tų visų scenarijų, ir planuojamų spektaklių pabaiga, kol dar ne vėlu.

ahh       2020-06-22 15:43

kad tiesa išlaisvintų tiesą visų pirma reikia išsakyti pagal Biblijiją, - na taip kaip Jėzus Kristus išsakė - Jūsų tėvas velnias, galvažudys ir melo tėvas kuriame niekada nebuvo tiesos. Dievas yra tiesa.

dėl lozunginio spamo       2020-06-22 15:38

Tos “pajėgos” yra psichiškai nesveiko tipelio skiedalai, tai bevertis spamas, šiukšlės, kurias normalus adminas turėtų šalinti be ceremonijų.

Antilietuviškas pajėgini,       2020-06-22 14:51

čia ne Sietlas. Pasvajosi, ir praeis.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-22 14:39

Milijonas (pusė visų!) darbininkų išvaryta svetur, o sukilimo nėra.
- Kodėl?
- Todėl, kad nėra vado.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-22 14:36

Svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje
*
Lrt taryba - be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
Lrt taryba - be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
Lrt - laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt - Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt - Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.
*
Kada renkamės prie komunistuojančių gaujų okupuotos Lrt, kad išjungti burokevičininkų grybauskinių (bei panašių) komunistinę propagandą ir pradėti naudoti ją pagal paskirtį Tautos ir Lietuvos labui?
*
Reikia vado žodžio.
________________________________________________________________
Lietuva - tvirtovė

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-22 14:33

Teksto autorei, -iui su nr 2020-06-22 13:11
Sukilimas gali būti durnas arba išmintingas (lietuviškas). Surašei keletą gerų minčių išmintingo sukilimo planui. Puiku.
__________________________________________
Be Lietuvos r bei tv (Lrt) sukilimas - netikras (ir net durnas).

Prekrassnaja Markiza       2020-06-22 13:53

Reikia atimti režimui galimybę vaizduoti jog viskas yra OK.
Nurengti karalius nuogai.
O tuomet beliks niekšus susemti, išvolioti degute, apiberti plunksnomis ir įkišus į bačką paleisti kibenimateri.

Alui       2020-06-22 13:11

Žmogau, nesupranti apie ką kalbama - kokie dar"sukilimai”?
Negalima taip vulgariai suprimityvinti.
Pilietinis pasipriešinimas atsisakant koloboruoti su režimu nėra joks sukilimas.
Sukilimas yra chaosas, o chaosas nieko gero nesukuria.
Atimti iš režimo dūmų pūtimo galimybę, štai ko reikia.
Nebesisveikinti, nebučiuoti rankelės, nedalyvauti jų organizuojamuose melo renginiuose, neimti iš purvinų rankų apdovanojimų ir regalijų, nemojuoti Vėliava JŲ šventėse - argi tai sudėtinga suvokti?
Ir tuo pačiu, demonstratyviai apeinant režimą, pradėti kurti paralelinę Lietuvą.
Kurti išmintingai, kruopščiai, padaryti tai kas vieną dieną paviršiun iškels totaliai visą visuomenę apimantį klausimą - kodėl mes vis dar to neturime?
Parašykime naujos santvarkos modelį, sukurkime naują valstybės funkcionavimo ir kūrybos modelį, suprojektuokime kaip turi atrodyti orūs ir efektyvūs visuomenės, bendruomenių, atskirų piliečių saveikų ryšiai.
Sukurkime Lietuvos, kaip orių žmonių bendrijos maketą ir pasirūpinkime, kad jis pasiektų kiekvieną širdį ir protą.
Norint balsuoti turi būti už ką.
Kai žmonės pamatys, suvoks kas siūloma, tuomet režimas bus priverstas, cypdamai iš neapykantos bet privalės skelbti referendumą po kurio režimo sistemos nebeliks.
Jeigu 90 proc. visuomenės bus nusiteikę, trokš realizuoti naujos Lietuvos Projektą, režimo priešinimasis bus nšluotas lyg šapai potvynio metu.
Na, bet bliamba - niekas nesugeba suprojektuoti to ką siūlyti.
“-Ateisim valdžion, vot tada kažką sugalvosim” - taip kalba arba sukčiai arba pusgalviai.
Šiuo atžvilgiu, kol kas NS mažai kuo skiriasi nuo likusio politinio zbrodo.
Vertybėmis apkaišytos abstrakcijos, plius atkakliai nesiimant jokios apčiuopiamos komunikacijos.  Nesuvokimas, kad protingas vadas ir išmintingas vadas tai skirtingos kategorijos.
Partija, politika yra-  idėjos+planas+veiksmas.
Pagal propatrijonus politika, partija yra teorija+proklamacijos.
Pilni gerų norų?
Bet juk visi keliai į pragarus grįsti vien gerais norais.

Al.       2020-06-22 12:44

Tai jau šioks toks žingsnis į priekį. Bet atsisukit ir į save. Kodėl NS nerengia konkrečios programos ? Už ką balsuos tie 7 ar 5o nuošimčių ? Už Radžvilą balsuos mažuma. Dauguma gal balsuotų, jei matytų už ką būtent jie balsuoja. Žinoma, dauguma ilgos programos neskaitys - bet ją turėti būtina. Ir kartu turėti santrauką. Visam tam reikia spaudos, televizijos, portalo, gal net skrajučių ar grafičių. Tai yra - bendravimo su tauta. O ne, pusę duoto laiko pratupėjus bokšte, paskelbti, kad skelbto Jėzaus Kristaus atėjimo šį kartą dar nebus.

Priimu argumentus dėl vienijimosi su Juozaičiu ar Puteikiu. Bet kodėl tada pasirinktas toks pavadinimas - Nacionalinis Susivienijimas. Kas ir su kuo vienijasi ?

Ar Juozo nuolatinis kartojimas, kad rinkimais laimėti neįmanoma reiškia, kad turim sukilt? Kaip siūlo Jungtinės Pajėgos ? Ir kas bus tie sukilėliai? Tie keli šimtai suvežtų vežimėliuose ?

išsilaisvinimas       2020-06-22 11:33

Tam kad Tiesa išlaisvintų, reikia ją priimti.
O Tiesa yra tokia, kad žaidžiant pagal šulerių taisykles visada laimi tik šuleriai.
Nežaisti pagal svetimas taisykles,
Kurti savas taisykles,
Primesti savąsias taisykles priešui
-štai vieniontelė realiai objektyvi Tiesa apie tai, kaip įveikti niekšų režimą.
Visa kita yra feikai, vėjai, šūdai ir myžalai.

Prašalietis       2020-06-22 11:30

Apie tokias valstybes kaip šiandieninė lansberginė Lietuva, jos politikus, sveiką protą, vykdomą politiką,politikų realaus pasaulio supratimą ir t.t. geriausiai pasako ir apibūdina taip vadinamos liaudies išminties teiginiai: pagal Jurgį ir kepurė; kas kaip moka, tas taip šoka; durną ir bažnyčioj muša; bobos ėjo į bažnyčią pasirodyt vyrams tyčia; kas pakels šuniui uodegą, jei ne jis pats; judyk judyk nemarudyk, jei nemoki nepaškudyk; stebisi lauke šuva gros ansamblis Lietuva; žveng žirgeli lankoj juodberėli lankoj; šeimininkas lengvai pirstelėjo, pas baudžiaunyką lūšnoje langai išbyrėjo; šeimininkas nusičiaudėjo, baudžiaunykas be sveikatos į lovą atsigulė ir t.t.

ahh       2020-06-22 11:19

ne, ne kaip tik tie ir nėra idiotai, kurie nedalyvauja bergždžiame rinkimų procese, kadangi idiotas ir yra str. cit.“Einšteinui priskiriamas klasikinis idioto apibrėžimas:kartoti veiksmą be rezultato ir tikėtis, kad kada nors vis tiek pavyks”.

kažkokiejui       2020-06-22 11:18

bet yra problema - riba tarp lankstumo ir pri(su)sitaikymo yra labai plona.
vien vertybių stuburo nepakanka.
turi turėti aiškų tikslą ir pagal jo punktus žiūrėti - padeda įgyvendinimui lankstumas konkrečioje situacijoje, ar kelia pavojų prarasti tikslą.
kad apsibrėžtum raudonas linijas kurių negali peržengti kompromisuose, reikia turėti planą kuriam tos linijos aiškiai regimos.
yra du būdai eiti daryti pokyčių:
pirmas, lietuviškas - patekti valdžion, o “jau tada dairytis ką čia nuveikus”
antras sugalvoti ką daryti, sukurti planą, apibrėžti aiškius tikslus ir tik tada ėjimu valdžion, kaip instrumentu naudotis tikslų realizavimui.
Šiandien NS neturi ką pasiūlyti visuomenei apart abstrakcijų. Neturi kuo iškomunikuoti idėjų jeigu tokių vis tik sukurs ir net nenumano kaip tai darys, kad būtų apčiuopiamas rezultatas.
Šiandien NS turi gražiomis vertybėmis pakaišytus debesis.
Kur NS suformuluota tiksli būsimos Lietuvos valstybės sankloda, kokia krašto valdymo struktūra, kaip turi būti realizuotas piliečių atstovavimas valdžioje kad jis būtų realus o ne feikinis, kokie mechanizmai užtikrintų piliečių įtaką valdžiai, kaip bus išreikalaujama valdžios atskaitomybė ir atsakomybė prieš piliečius?
Ar tai įmanoma pagal niekinę “konstituciją”?
Galvoti, jog permainų galima pasiekti bandant lipdyti kažką naujo ant supuvusio pamato, yra be galo naivu.
Tai klystkelis vedantis į Lietuvos pražūtį.
Ir niekas dar nesugebėjo argumentuotai įrodyti, jog tai netiesa.
Atvirkščiai, kol kas viskas, absoliučiai 100 proc. rodo, jog bandymai kažką laimėti pagal kriminalinio režimo apibrėžtas taisykles buvo ir yra visiškai nesėkmingi.
Jie tokie bus tol, kol nebus atsisakyta naivių iliuzijų, kad iš šūdo galima nulipdyti skanų saldainį.
Lipdyti galima, žinoma, tačiau bet kuriuo atveju skonis vis tiek bus šūdinas.

sveikas protas       2020-06-22 11:03

sveiko proto Kristus ant kryžiaus mirė
sveiko proto Leninas nuo sifilio kaukdamas į mėnulį numirė.
VOT !!!

>> 10:13       2020-06-22 11:02

Jei krikščionybę tapatini su šio portalo ,,proto bokštais”, tai gal ačiū. Tokia ,,krikščionybė” be Kristaus tik atbaidys dalį balsuotojų. Kiek jau partijų Lietuvoje pasivadino krikščioniškomis? Ir kelios iš jų netarnauja nelabajam? Taigi… O Dievo žmogumi galima būti ir be etiketės. Tada ir Dievas žmogaus širdyje nerizikuoja būti supančiotas.

Kažkokie       2020-06-22 10:26

tik norai ir pageidavimai .Tikras politikas turi būt labai labai lankstus . Pvz kaip toks Taleiranas , kuris visada laimėdavo , nes visada paaiškėdavo jog jis buvo nugalėtojų pusėj .

habilitui       2020-06-22 10:26

Jūsų pastabos taiklios. tačiau tokias įžvalgas taip pat nederėtų grįsti niekuo neparemtu teiginiu, kad visi be išimties “gyvenantys Lietuvoje žino ko Lietuvai reikia”.
Deja - nėra nei vieno fakto, juolab įrodymo, kad taip yra.
Šiandien turime be galo nykiai primityvų kumetišką “supratimą” “kat būtū gereu”.
Toks mulkiškas įsivaizdavimas nėra žinojimas. Tai abstraktūs prisvaigimai, kurie paremti kaip taisyklė vergiška pilvo “filosofija”, be jokio strateginio mąstymo.
Nes Lietuvoje mąstymas yra net ne deficitas - tai dalykas kurio vietoje turime vakumą.
Lietuvoje yra nepilni 3 mln individualių norėtojų besirūpinančių vien savo daržo pupomis ir nėra jokio “mes”. Sirgimas už kašio pergales ar pan. “patriotizmo” simuliakrai nekuria nacijos.
Naciją kuria strateginis Tikslas.
Pigesnė dešra, daugiau pašalpų ir didesnės pensijos, mažesni mokesčiai yra ne strategijos subjektai. Tai dalykai buitiniame lygmenyje.
Išsprendus buitinius dalykus niekaip nesukuriama nei Tauta, nei Valstybė.
Pašėrus gyvulius, žmonėmis jie netampa.
Taškas.

Raigerdas        2020-06-22 10:25

Cituuoju gerbiamą Algimantą Rusteiką:“Artėjančių rinkimų baigtis ir Lietuvos perspektyvos lemiamai priklausys nuo to, ar pagaliau pabus esminių permainų sekiančių visuomenės sluoksnių sveikas protas ir realybės jausmas”. Kaip yra su tuo “sveiku protu ir realybės jausmu”? Jo nenusipirksi, jo neiškepsi ir jo nesusapnuosi. Hitleriui prireikė pralaimėti karą, kad vėliau nusišauti, nes tas “sveikas protas ir realybės jausmas” taip ir nepasibeldė į jo duris. Tai iš kur jo gauti? Pažiūrėkite, kiek žmonių pas mus vartoja tuos žodžius “sveikas protas” ir kiek mažai žino, kas tai yra. Tą “sveiką protą” naudoja netgi pagarsėjęs savo skalinimais Rimvydas Valatka. Po to, kai mirė Leonidas Brežnevas, Rimvydas Valatka prarado savo subinlaižiavimo objektą ir dabar jokių naujų idėjų jo, kaip profesionalaus prisitaikėlio galvelėje nekyla. Pagal Rimvydą Valatką “sveiku protu” vadovaujasi jis tik vienas, nes “valstiečiai” jo iš viso neturi. Kazusas yra dar ir toks, kad psichiatras ar psichologas irgi nežino, kas yra tas “sveikas protas”, bet gydo žmones, ir ypač mėgsta gydyti žmones nuo depresijos, šerti juos antidepresantais po 5, 7 ar daugiau metų, kol tas žmogelis visiškai nenuprotėja. Imame politikų sferą. Pažiūrėkite, kiek čia yra to “sveiko proto”. Akivaizdūs faktai matosi visoje pasaulio istorijoje, kad vieninga sistema padaro stebuklus. Štai Kinija padarė ekonominius stebuklus. Ko dėka? Dėka savos vieningos valdymo sistemos.  Bet matote, pas mus badoma pirštu, kad ten komunistai. Taip komunistai, bet jie suprato, kad tai yra vienintelis šansas išgyventi Kinijai, o lietuvių politikai šito neįsikerta. Štai JAV yra dvipartinė sistema, ir ji taip pat duoda geresnius rezultatus,  nei mūsų valstybėje, kur yra 24 partijos. Imame Hitlerį, kuris pakelia Vokietijos ekonomiką iki aukštumų. Dėka ko? Dėka vieningos valdymo sistemos. Taip ji yra fašistinė, tai ji yra ydinga, bet ji yra veikianti vieninga valdymo sistema. Paimkime TSRS. Taip ir ydinga komunistinė sistema. Bet ji yra veiksminga, dėka ko TSRS įsitvirtino ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Ką padarė lietuviai? Ar jie vadovavosi “sveiku protu”? Na, jie negalėjo vadovautis, nes jie iki pat šiandien nesugeba išsiaiškinti, kas yra tas “sveikas protas”. Neminėsiu visų sveiko proto požymių,  bet paminėsiu vieną iš esminių - tai racionalus mąstymas. Kas yra racionalu, o kas ne, jūs galite lengvai paskaičiuoti matematiškai. Taigi, lietuviams reikėjo sukurti vieningą valdymo sistemą, tik ne komunistiniu pagrindu, ir ne fašistiniu pagrindu. Štai ir viskas. Bet jie šit nesupranta, nes jų tame “sveikame prote” trūksta detalių, todėl jie darys bile kaip, kur nebus jokių racionalumo požymių. Aš jau keletą metų kalu kaip tas genys, kad LRT valdymas ir ten esama politika yra pati didžiausia nesąmonė. Ir štai pagaliau atsirado grupė žmonių, kurie pradėjo žiūrėti į tą LRT ne kaip į normą, o kaip į išsigimimą. O kur buvo iki to Seimo nariai? O jie apie tai nei bū, nei mū, nes jie irgi nesuoranta, kas yra tas “sveikas protas”. Štai koks pareiškimas buvo pagaliau paduotas Europos Komisijai:“Interneto žiniasklaidos asociacija ir UAB „All Media Lithuania“ pirmadienį pateikė skundą Europos Komisijai (EK) dėl valstybės pagalbos teikimo Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) pažeidžiant Europos Sąjungos valstybės pagalbos taisykles”; “Seimo tvirtinamas finansavimas visuomeniniam transliuotojui atitinka visus ES valstybės pagalbos požymius, todėl jis turėjo būti suderintas su EK. Tai nebuvo padaryta. Todėl pagal galiojančias taisykles, tokia valstybės pagalba yra laikoma neteisėta ir privalo būti sugrąžinta į valstybės biudžetą”. Va, matote kokie dalykai dedasi. Tai štai, vadovaujantis “sveiku protu”, jūs viską galite padaryti teisingai, bet jeigu vadovautis ta iraconalia proto dalimi, kas Lietuvoje tapo norma, tai bus ir 24 partijos, tonos tuščių pažadų, machinacijos, manipuliacijos, sukčiavimai, apgaulės, savanaudiškumas, amoralumas,  beteisiškumas, neteisingumas ir rezultate skurstanti labai didelė visuomenės dalis. O kaip atsiranda tas “sveikas protas”? Jis yra auginamas mokykloje. O jeigu mokytojas nežino, kas yra tas “sveikas protas”? Tada Švietimo sistemai vadovauja tie, kurių galvose siautėja iracionalus protas. Štai ir viskas. Laukite tragiškos pabaigos, nes nesivadovaujant “sveiku protu”, o vadovaujantis šita beprotiškąja proto dalimi, t.y. iracionaliu protu, pabaigos rezultatas yra vienas - pražūtis. 

 

lozunginiam "VOTui"       2020-06-22 10:14

būtybe- liaukis šikioti savo pigiai debiliškus lozungus
tu neturi ką pasakyti, todėl malonėk nešiukšlinti erdvės savo tryda

habilitās       2020-06-22 10:14

Citata:
„šviesuomenė išstumta į paraštes“
Klausimas:
Kas ta šviesuomenė? Kaip su ja susipažinti? Arba kokie kriterijai tą šviesuomenę apibūdina? O gal tai tik „elito“ sinonimas, nes pastarasis be kabučių neturi turinio?
C.:
„Reali valstybės ateities galimybė – tų 50 %, kurie neateina į jokius rinkimus ir nusivylę viskuo, pažadinimas.“
K.:
Ar tikrai manote, kad turite tokį „žadintuvą“?! Nei šis, nei prieš tai buvę straipsniai tokių užuominų nepateikia.
C.:
„ateinančios rimtos, naujos pajėgos susitelks ir įgis galių.“
K.:
Ar tikrai parašėte tai, ką norėjote parašyti? Iš kur jos ateis, ir kuo tas rimtumas pasireikš? Dar viena serija kritinių straipsnių apie senas pajėgas?!
C.:
„Lietuvai reikia…“
Štai čia yra Lietuvos politikos kulminacija. Ne tik jūs, bet ir visi kiti, be išimtis, gyvenantys Lietuvoje žino ko Lietuvai reikia. Vienareikšmiškai!

Ar ta likusi neabejinga       2020-06-22 10:13

šviesuomenė supras ,kad NS stuburas yra krikščionybė?Nes kitaip jie pateikiami kaip nacionalistai su visais neigiamais atspalviais.Labai sudėtinga.Pavadinimas turėjo skambėti krikščioniškai.

Nu gal        2020-06-22 9:27

kada nors ( už kokių 15-20 ) metų ta dabartinė nesisteminė opozicija ir taps sistemine opozicija . O gal ir niekad netaps . Apie jos galimą buvimą pozicija net nekalbu .

Klausimas       2020-06-22 8:57

Anekdotiškom lietuviškom pajėgom, kas ten lenda į nekonstitucinį Seimą?, kad jie lenda tai taip, bet jei tu ne aklas, ar dar kas nors tau yra tavo žiniai juos sukiša patys rinkėjai, va tau ir pajėgos.

pradžiai turi būti "ISKRA", o po to - "PRAVDA"       2020-06-22 8:55

grybauskaitė partškoloje rusteikai dvejetą parašytų.
VOT !!!

suvokimas iki kurio dar reikia priaugti       2020-06-22 8:44

Straipsnis 95 proc. taiklus. Labai tiksliai įvardintos priežastys, dėl ko nesivienijama su idiotais bei apsimetėliais. (Na dabar įkyruolis Aaaaalgirdas pratruks paklodėmis).
Tačiau tekste yra vienas daugiau nei ginčytinas dalykas -kad Sistemą galima įveikti “rinkimais”.
Gal kažkur ir galima, bet ne Lietuvoje. Nes populiacija čia, ne tik politiškai beraštė, tačiau publika dar ir visiškai naivūs, lengvatikiai, lengvai pasiduodantys propagandos manipuliacijoms . Tokiems pudrinti smegenis yra juokų darbas.
Ypač kai režimo rankose sukoncentruoti medijų resursai varo į vienus vartus.
Netgi jeigu būtų prasmė dalyvauti rinkimuose, nieko nebus, kol nėra persvaros informaciniame lauke. Taigi vienykis nesivienijęs, tačiau bus kaip buvo ir yra - monkey business.
Bet pats svarbiausias dalykas yra paties tikslo dėl kurio kažkas būtų daroma nebuvimas. Padrikų ir abstrakčių gairių rinkinėliai nėra tikslo įvardijimas.
Tikilas ir gairės turi esminį skirtumą. Tai toks pats skirtumas tarp “obuoliuko” taikinio centre ir savokos šaudykla.
Tikslu galima vadinti tik be galo aiškų ir tikslų dalyką, o gairės yra abstrakcija.
Kam reikalingas konkretus tikslo apibrėžimas? Tai kaip statybos projektas.
Pastatyti kokybišką pastatą galima tik turint detalius brėžinius. Niekas nestato namų pagal gaires.
Reikia vieną kartą susivokti, jog režimo ramstis ir manipuliacijų šaltinis yra kvailiams skirta, atseit “konstitucija”.
Išmušk režimui iš po kojų šią demagogijų taburetę ir chunta pakratys kojas.
Tačiau nugalėti drakoną yra tik pusė darbo - turi atsirasti mechanizmas ir instrumentai visiems laikams užkardantys drakonų reinkarnacijas.
Šiandien Lietuvoje niekas neužsiima tikslo formulavimu, niekas nekuria Naujo Pagrindinio Įstatymo projekto.
“Kai ateis į valdžią geriečiai, nu taba tai jau pulsim galvoti, ką daryti”
Toks veikimas iš lempos nieko gero nesukuria. Tai tik tas pats šūdinas “reformų reformavimas”. Ir baigsis tokie sapnavimai tik taip kaip baigsis - šūdinai.
Gal dar po kokių penkių metų patrijonams dašus, bet bus šaukštai po pietų.
Nes kiekviena diena artina Lietuvos pabaigą.
Taigi kol NS nekels konkrečių tikslų, kol NS nesiims inicijuoti režimo pamato demontavimo ir kol nepasiūlys visuomenei konkretaus plano, tol nei vienas sveiko proto žmogus negaiš savo laiko prisidedant prie bevaisės saviveiklos.
O mulkių santalka nieko efektyvaus nesukurs.
Autorius puikiai įrodo, kad negalima santalka jungiantis su svieto perėjūnais.
Metas susivokti, jog NS viduje irgi reikia kokybinių pokyčių.
Nes geras profesorius negarantuoja, kad profesorius bus geru politiku.
Politikoje be teorijos dar yra ir planavimas, strategijos, taktikos, organizavimas ir vadyba.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-22 8:24

Antikonstituciniu būdu sulindusių į seimą ir beveik tris dešimtmečius veikusiųjų (nusikalstamų) partinių gaujų labai sunkių padarinių tvarkymui, NS bendraminčių svarbiausių (strateginių) siekių bei veiksmų sąraše turėtų būti:
*
1) seimo rinkimų įstatymo keitimas (nes esamasis nedera su konstitucija, nes sąrašinių negali būti seime). Jau 7 seimai yra antikonstituciniai ir visos seimo partijos turi būti išjungtos (išformuotos, ...) už (nusikalstamą) antikonstitucinę veiklą.
*
2) 47 konstitucijos straipsnio pirminio pavidalo patvirtinimas (atstatymas). Žemė piliečiams, o ne užsieniečiams. Tai padaryti l lengva, paskelbus Tautai apie 7-ių antikonstitucinių (neteisėtų) seimų veiklą;
*
3) Tautos budelių komunistų išjungimas (iš politikos), pasmerkiant komunistų partiją, nušalinant (buvusius) komunistus (Grybauskaitę, ...) iš tarnybos valstybinėse įstaigose bei verslo vadybos. Partizanų tikslas buvo: išjungti komunistus. Kai nepavyko mums padaryti to iki šiol, tai ir vargstam.
*
4) pavojaus (ypatingosios nepaprastosios) padėties paskelbimas (Tautai telkti), sunaikinto ūkio tvarkymui (lito susigrąžinimui, ...)
*
5) okupuoto Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto padėties keitimas su rusų kariuomenės išprašymu bei administravimo perėmimu iš Rusijos (remiantis okupantų Molotovo Ribentropo paktu, bei kitais istoriniais šaltiniais). Jei būtų buvęs išprašytas okupantas iš Kristijono Donelaičio (Martyno Mažvydo, ...) gimtinės iš Karaliaučiaus krašto, tai nebūtų buvęs okupuotas Ukrainos Krymas. Visuotinis nepakantumas okupantams.
___________________________________________
2020 sukilimas
___________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 birželio 22

Dzeikas       2020-06-22 7:14

Na Lietuvoje tik kvailiai laisvi.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.