Įžvalgos

Algimantas Rusteika. Vienas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 30 d. 1:27

8     

    

Algimantas Rusteika. Vienas

Žmogus gimsta vienas. Svarbiausius dalykus išgyvena vienas ir išeina vienas. Vienatvė – pati tikriausia, giliausia, intymiausia būsena. Vienišumas – pasaulio supratimo ir moralinio išbandymo pamoka, vyriškumo ir tvirtybės testas. Kai kam – net išminties galimybė.

Vienatvėj nuo nieko nepasislėpsi ir nieko nepaslėpsi, esi akis į akį – savo paties įvykis. Kartu tai sunkiausi momentai, egzaminą išlaiko ne visi. Daugelis norėtų išvengti ir pabėgti, apsvaigti, užsimiršti.

Artimieji stengiasi palaikyti, vis ateina ir ateina prie tavo ar tavo vaiko lopšio, prie ligoninės geležinės lovos, prie apsnigto kapo po klevu. Jie būna kartu ir tai džiaugsmas, bet iš tikrųjų esi vienas visada, kada tikrai esi.

Vienatvėje išsipildo mūsų pašaukimai ir įvyksta nuopoliai, čia būnam didžiausi ir staiga nebebūnam. Drąsus supratęs, kad baimėje nereikia bijoti. Laimingas ir laisvas tas, kuris žino – nelaimėje galima būti laimingam ir nelaisvėje – laisvam.

Įdomiausias kalba vienas, gražiausias dainuoja vienas, protingiausias galvoja, mylimiausias ašaroja sau vienas. Kuris tikras, niekada nebijo vienatvės, nes jis tikrai yra. Amžinas, kuris išeidamas, prieš nušvintant tamsai stebi save, pasaulį ir džiaugiasi, jog patyrė ir pagaliau sužinojo paslaptį.

Visą gyvenimą bijojau vienišumo – tegu tik kas nors būna nors gretimam kambary, tegu nekalba ir nematai, bet būna. Grįžęs ir atrakinęs duris iškart pajunti, ar kas nors yra, ar tu vienas, nors dar neįėjai – namai tau pasako.

Dabar, senatvei ir vienatvei artėjant, žinau – visada esam ir būsim vieni. Ir nereikia bijoti vienatvės, kuri mus sukuria, išbando ir atveria. Mes esam vienatvė. Tik mokantieji būti vieni suranda ir supranta vienas kitą, yra tikri, gyvi ir nevieniši.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:03
VaidasVDS       2018-07-2 9:11

Žmogus niekada nebūna vienas.
Jis visada būna su Kūrėju. Ir kada jis būna tik su Kūrėju, tada ir užgimsta pačios gražiausios ir prasmingiausios mintys.
Bet žmogus dažniausiai nežino, kad jis yra su Kūrėju. Jis nežino, kad Kūrėjas “tyliai” jam pataria. Kartais žmogus net išsigąsta tų patarimų, juk tuomet reiktų elgtis kitaip, ne taip, kai visi ir visada.
Nežinantis žmogus, kuriam Kūrėjas nerūpi, negali girdėti Kūrėjo, nes tuomet net ir patarimai neduodami, net ir “tyliai”, nes Kūrėjas niekada nepažeidžia jokio žmogaus valios ir pasirinkimo. Kūrėjas juk tobulas, o žmogus tegali siekti tobulumo.
Ir tik toks žmogus, kuris ne tik, kad niekaip nesugeba išgirsti “tyliai” patariančio Kūrėjo, bet dargi galutinai nusisuka nuo Jo, iš tiesų lieka vienas, Kūrėjas pasitraukia nuo tokios žmogystos ir žmogysta savo blogus darbus baigia atlikti visiškoje vienatvėje. Ir gaila, kad niekas negali pasakyti, kiek tokių žmogystų šiame pasaulyje yra. Atrodo, kad jų gali būti dar labai daug…

tekstas       2018-07-1 16:48

vertas gilaus apmastymo.

Pakeleivis       2018-07-1 12:15

Ačiū, Algimantai.

Gili ir       2018-06-30 19:47

  skaudi filosofija.Bet, tik vienatveje labai ryskiai ir aiskiai pajunti Dievo esybe.

kvailiai visada vieni :)       2018-06-30 17:15

protingi turi Dievą smile

Misteris       2018-06-30 11:37

Tobulėt reikia vienatvėje,bet reikia nepamiršt ,kad teks susirinkt kažkada visiems Šviesos kariams į būrį ir perverst MONADĄ.
To darbo svetimomis rankomis niekas nepadarys.
Būkite švarūs ir pasiruošę šiam įvykiui.

Gebėjimas       2018-06-30 8:05

į paprastus ir lyg tai suprantamus dalykus pažvelgti nepaprastai, naujai, išmintingai - Algimanto braižas. Tiesiog įdomu ir malonu skaityti ir…susimąstyti.


Rekomenduojame

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Kviečiame pasirašyti peticiją, reikalaujančią sustabdyti Jono Noreikos-Vėtros šmeižto kampanijas ir išsaugoti visus pagarbos jam ženklus

Kviečiame visus susipratusius Lietuvos piliečius veikliai paremti Kauno forumo iniciatyvą dėl visuomeninio transliuotojo

Vidmantas Valiušaitis. Ministre Linkevičiau, raskite jėgų atsigręžti į veidrodį

Stasys Yla. Paskutinis atodūsis: prisiminimai apie Joną Noreiką-Vėtrą

Kanadoje gydytojai siūlo įteisinti vaikų eutanaziją be tėvų sutikimo

Audrius Bačiulis. Apie visuotinę debilizaciją: tai, kas anksčiau kėlė šiurpą, šiandien tampa vis labiau geidžiama ateitimi

Vladimiras Laučius. Demokratinio kapitalizmo saulėlydis (I). Pabaigos pradžia

Dienos tema apie Adolfo Ramanausko-Vanago nukankinimą ir nesiliaujantį pomirtinį šmeižimą

Valdas Vasiliauskas. A. Slavino sąrašas

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Ir vėl praraja, arba Apie liūtų ir zuikių drąsą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.