Įžvalgos

Algimantas Rusteika. Vienas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 30 d. 1:27

8     

    

Algimantas Rusteika. Vienas

Žmogus gimsta vienas. Svarbiausius dalykus išgyvena vienas ir išeina vienas. Vienatvė – pati tikriausia, giliausia, intymiausia būsena. Vienišumas – pasaulio supratimo ir moralinio išbandymo pamoka, vyriškumo ir tvirtybės testas. Kai kam – net išminties galimybė.

Vienatvėj nuo nieko nepasislėpsi ir nieko nepaslėpsi, esi akis į akį – savo paties įvykis. Kartu tai sunkiausi momentai, egzaminą išlaiko ne visi. Daugelis norėtų išvengti ir pabėgti, apsvaigti, užsimiršti.

Artimieji stengiasi palaikyti, vis ateina ir ateina prie tavo ar tavo vaiko lopšio, prie ligoninės geležinės lovos, prie apsnigto kapo po klevu. Jie būna kartu ir tai džiaugsmas, bet iš tikrųjų esi vienas visada, kada tikrai esi.

Vienatvėje išsipildo mūsų pašaukimai ir įvyksta nuopoliai, čia būnam didžiausi ir staiga nebebūnam. Drąsus supratęs, kad baimėje nereikia bijoti. Laimingas ir laisvas tas, kuris žino – nelaimėje galima būti laimingam ir nelaisvėje – laisvam.

Įdomiausias kalba vienas, gražiausias dainuoja vienas, protingiausias galvoja, mylimiausias ašaroja sau vienas. Kuris tikras, niekada nebijo vienatvės, nes jis tikrai yra. Amžinas, kuris išeidamas, prieš nušvintant tamsai stebi save, pasaulį ir džiaugiasi, jog patyrė ir pagaliau sužinojo paslaptį.

Visą gyvenimą bijojau vienišumo – tegu tik kas nors būna nors gretimam kambary, tegu nekalba ir nematai, bet būna. Grįžęs ir atrakinęs duris iškart pajunti, ar kas nors yra, ar tu vienas, nors dar neįėjai – namai tau pasako.

Dabar, senatvei ir vienatvei artėjant, žinau – visada esam ir būsim vieni. Ir nereikia bijoti vienatvės, kuri mus sukuria, išbando ir atveria. Mes esam vienatvė. Tik mokantieji būti vieni suranda ir supranta vienas kitą, yra tikri, gyvi ir nevieniši.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:03
VaidasVDS       2018-07-2 9:11

Žmogus niekada nebūna vienas.
Jis visada būna su Kūrėju. Ir kada jis būna tik su Kūrėju, tada ir užgimsta pačios gražiausios ir prasmingiausios mintys.
Bet žmogus dažniausiai nežino, kad jis yra su Kūrėju. Jis nežino, kad Kūrėjas “tyliai” jam pataria. Kartais žmogus net išsigąsta tų patarimų, juk tuomet reiktų elgtis kitaip, ne taip, kai visi ir visada.
Nežinantis žmogus, kuriam Kūrėjas nerūpi, negali girdėti Kūrėjo, nes tuomet net ir patarimai neduodami, net ir “tyliai”, nes Kūrėjas niekada nepažeidžia jokio žmogaus valios ir pasirinkimo. Kūrėjas juk tobulas, o žmogus tegali siekti tobulumo.
Ir tik toks žmogus, kuris ne tik, kad niekaip nesugeba išgirsti “tyliai” patariančio Kūrėjo, bet dargi galutinai nusisuka nuo Jo, iš tiesų lieka vienas, Kūrėjas pasitraukia nuo tokios žmogystos ir žmogysta savo blogus darbus baigia atlikti visiškoje vienatvėje. Ir gaila, kad niekas negali pasakyti, kiek tokių žmogystų šiame pasaulyje yra. Atrodo, kad jų gali būti dar labai daug…

tekstas       2018-07-1 16:48

vertas gilaus apmastymo.

Pakeleivis       2018-07-1 12:15

Ačiū, Algimantai.

Gili ir       2018-06-30 19:47

  skaudi filosofija.Bet, tik vienatveje labai ryskiai ir aiskiai pajunti Dievo esybe.

kvailiai visada vieni :)       2018-06-30 17:15

protingi turi Dievą smile

Misteris       2018-06-30 11:37

Tobulėt reikia vienatvėje,bet reikia nepamiršt ,kad teks susirinkt kažkada visiems Šviesos kariams į būrį ir perverst MONADĄ.
To darbo svetimomis rankomis niekas nepadarys.
Būkite švarūs ir pasiruošę šiam įvykiui.

Gebėjimas       2018-06-30 8:05

į paprastus ir lyg tai suprantamus dalykus pažvelgti nepaprastai, naujai, išmintingai - Algimanto braižas. Tiesiog įdomu ir malonu skaityti ir…susimąstyti.


Rekomenduojame

Arvydas Juozaitis. Latvijos parlamentas nepritarė Globalios migracijos paktui

Raimondas Kuodis R. Karbauskiui: Nustokit kraupinę visuomenę kosmine suma – pakėlus mokytojų vidutinę algą 150 €, per metus reiktų 50 mln.

Valdas Vižinis profsąjungiečiams: Gal esate akli, kurti? Nematote, kad jus įvelia į politinę priešpriešą?

Laisvės kovotojų sąjungos protestas dėl Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui (papildyta)

Grėsmės vaikams pagal Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymą

Stasys Jakeliūnas. Dar kartą apie Švedijos ekonomiką ir jos bankus

Valdas Vasiliauskas. Vyriausieji etikos juokdariai

Degėsys Liutauras. Du biznio planai: vienas – mokytojams, o kitas – premjer-ministrui…

Andrius Švarplys. Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

Algimantas Rusteika. Lapinas, kuriam visada reikia taip, kaip reikia

Vytautas Daujotis. Aukštasis mokslas – viltys ir realijos

Kauno Forumas: Raginame visuomenę ir mokytojus kritiškai vertinti politinio elito statytinių bandymus „tarpininkauti“ dialogui su valdžia

A. Juozaičio pareiškimas dėl Seimo priimtos rezoliucijos „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“

Saulius Dambrauskas. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas neatitinka Konstitucijos

Letas Palmaitis. Smūgis neigiantiems Kristų: moderni skaičiuoklė patvirtina Jį gimus tada, kaip ir spėta, ir tai nė kiek nesikerta su Evangelija

Policijos pareigūnas apie Garliavos pamokas ir streikuojančius mokytojus: Kuo jie skiriasi nuo teroristų?...Neišeis gražiuoju, bus „išvesdinti“

Dvi Seimo rezoliucijos dėl JT migracijos sutarties: už  ir prieš (papildyta)

„Lietuvos ryto“ televizija: už „Matuko reformos“ – norvegų verslas

Vytautas Sinica. Eurofederalizmas ardo Europos Sąjungą

Raimondas Kuodis. „Santa-barbara“ prasideda: užuot aukojęs bokštą, Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus

Konferencijos „ES ateitis: suverenių valstybių Europa“ vaizdo įrašas

Mindaugas Puidokas iš Andriaus Tapino suręstų „Barikadų“

Andrius Švarplys. JTO Migracijos sutartį paskaičius

Arvydas Juozaitis. Migracija ir globalizmas

Algimantas Rusteika. Žaidimėlis: įkąsk varžovui prie lovio. Bet taip, kad ir sistemą apgintum

Bronislovas Burgis. Kad vergai neugdytų vergvaldžių. 12 tezių mokyklai

Valdas Vasiliauskas. Dalinkite kortas iš naujo

Vytautas Rubavičius. Vaikų „ėmimo“ ideologija ir ekonomika

Arvydas Juozaitis. VDU Politikos ir diplomatijos fakulteto vadovybė išsigando diskusijų

Ingrida Šimonytė apie mokytojus, bibliotekininkus ir medikus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.