Demokratija ir valdymas, Socialinė politika

Algimantas Rusteika. Valstybės miršta žmonių širdyse

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 16 d. 19:10

18     

    

Algimantas Rusteika. Valstybės miršta žmonių širdyse

Veidaknygė

Skurdo mažinimas, atlyginimai ir pensijos – amžinas valdžios arkliukas. Išlenda sotus kostiumuotas snukis ir sako, kad labai užjaučia vargšus, bet nėra pinigų. Pažada, kad padidins, kai daugiau turės.

O daugiau turės, kai daugiau surinks, t.y. kada daugiau atims. Skųskit vienas kitą ir laukit komunizmo dešimties eurų padidėjimo ribose po kelerių metų. Amžiną atilsį duok mirusiems, Viešpatie.

Skurstančiam senukui nuo darbo sugrubusiomis rankomis visiškai neįdomu, kiek ten turi ar neturi pinigų Sodra, ir tai nėra jo reikalas ar problema. Valdžios problema minimaliai teisingai valstybę tvarkyti.

Visą gyvenimą dirbusio žmogaus likimas ar sveikata yra didesnis prioritetas už granito trinkelėmis išklotas sankryžas, auksinius šaukštus ir šimtus farų visureigių.

Sodra seniai numirė. Ant dirbančiųjų kupros užkrautas maišas, iš įmokų išlaikoma išmokų sistema bankrutuoja akyse ir, atsižvelgiant į tolesnę emigracijos prognozę, jokios priemonės ir žiaurių akcijų klizmos lavono nebeprikels. Minimalią pensiją pagal išgales turi nustatyti valstybė ir mokėti iš biudžeto.

Tai gali būti mažas, bet ne pasityčiojimo vertas „bazinis“ dydis. Didesnę už minimumą, garantuojamą valstybės už stažą, žmogus gali kaupti savanoriškomis įmokomis, kur tik nori – Sodroje, privačiuose fonduose ar po pagalve.

Jokių mokesčių, nė vieno cento nuo minimalaus atlyginimo ir pensijų negali būti atimama. Tada sistema bus gal ir netobula, skausminga, bet teisinga, žmonėms suprantama ir pagrįsta valstybės ištekliais ir prioritetais.

Auganti įtampa palaipsniui atslūgtų. Ir nereikia verkšlenti, kad tam nėra kokių nors galimybių – reikia tik „politinės valios“, kas išvertus į lietuvių reiškia – noro.

Kai valstybei buvo iškilęs pavojus, sprendimus priiminėjo naktimis ir „politinės valios“ pakako. Dabar artėja toks pat pavojus – arba socialinis sprogimas, arba galutinis išsivaikščiojimas.

Nejaugi negirdit tos spengiančios tylos ir nematot besitvenkiančios tamsos, ponai? Juk net nelabai koks ūkininkas susirūpina, kai kyla grėsmė padvėsti jo melžiamai karvei.

Kas juokinga, tai bent panašūs į tai sprendimai seniai parengti mokslininkų. Ir numatyti socialiniame modelyje, kurį naujieji mesijai sukritikavo, atidėjo ir nežinia, kada priims. Žaisti mokesčių „mažinimus“ juos didinant ir apmokestinant dirvožemį juk smagiau.

Mums tik atrodo, kad valstybės miršta jas užkariavus, sugriovus miestus ir išžudžius piliečius. Iš tikrųjų valstybės miršta šviečiant saulutei ir čiulbant paukšteliams – žmonių širdyse.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas > VaiduiVDS       2017-05-17 18:11

VaidasVDS rašo:“Berods Švedijoje (senokai buvo kažkoks straipsnis apie tai) yra sureguliuota įstatymiškai (gal kolektyvinėse sutartyse), kad vadovų atlyginimas negali būti ženkliai didesnis nei darbuotojų, ten visi to gana principingai laikosi, gal todėl ten algos (mažiausiai uždirbančių) vienos didžiausių didžiausių Europoje”.
Taip, VaidaiVDS, taip yra CIVILIZUOTOSE ŠALYSE, kur yra pagarba žmogui. Mes gi išeiviai iš Sovietijos, todėl valdančiųjų požiūris į žmogų pas jų nekinta. Rusijoje, pavyzdžiui, atlyginimo skirtumas tarp aukštas pareigas užimančio vadovo ir paprasto pensininko siekia 450 kartų. Taip, kad mes esame arčiau Rusijos.

Tarabilda Vaidui VDS       2017-05-17 18:08

Teisingus dalykus kalbi. Didžiausia klaida šitos visuomenės kūrime buvo ta (bala nematė žmogus tiki ar ne), kad buvo išstumtas užribin statybos aikštelės teisingumo jausmas. Net netikintis žmogus jo likučius turėtų turėti, bet pas mus atsitiko taip, kad valdžios, kiek jų bebuvo, įtvirtino net tokią nerašytą normą, kad žmogus, nepraradęs teisingumo jausmo valdžioje yra persona non grata.
Solidari visuomenė be teisingumo jausmo, dalijimosi - neįmanoma.

Raigerdas > vyrui, kurio vardas Jadzė       2017-05-17 18:03

Nežinau, kaip paaiškinti tiems “gudriems”, kuriems vaidenasi, kad jie yra “patys gudriausi”. Štai ir čia, lyg tai, nauja Jadzė atsirado. O faktiškai tai rašo labai paties savęs bijantis vyras. Todėl nieko nuostabaus, kad jis čia ir apie fazes, ir apie bangas bando kažką tai paistyti. Kaip ten bebūtų, bet tai yra žinoma šiame portale figūra. Kiek žinau, stribų moterų Lietuvoje nebuvo. Čia tik vyrai gali degraduoti iki tokio laipsnio. Jadzė yra vienas iš tokių ryškesnių ineternetinių stribų. Tai darbas tau Jadze tik dabar prasideda? Ar ne per vėlai?

Jadzė Reigardui       2017-05-17 17:53

A paklausyk tu manęs senos bobos. Prieš rašydamas pasižiūrėk, kokia mėnulio fazė. Atrodo, kad nepasižiūrėjai.

VaidasVDS       2017-05-17 16:02

Su mūsų valstybe atsitiko tokia bėda, kad ji niekada nejautė tikrų proporcijų, keldama algas ar tarifus. Svarbesniems keldavo daug ir iš karto, vargingesniems iš to, kas likdavo (o likdavo visada nedaug, nes niekada neužtekdavo). Jei ir buvo taikomos proporcijos, tai jos buvo taikomos lygiavos (bet ne lygybės) principu, t.y. jei keliamas atlyginimas kokiam nors sektoriui, tai keliama visiems po 10 %, 100 Lt gavusiam pridedama 10 Lt, o 1000 Lt gavusiam pridedama 100 Lt. Lygiagrečiai paaugdavo mokesčiai, kurie surydavo ar viršydavo vargingųjų algos padidėjimą, o pasiturintiems dar šiek tiek ir likdavo. Niekas niekada nesivargino kažko kelti, taikant proporcijas, t.y. skurstančiam padidinti pvz. 40%, vidutiniokui 20%, turtingesniam 10%. Taip gavosi ir atotrūkis, ir didelė pajamų nelygybė. Ir dabar jau niekas nemoka ar nenori išmokti tai pakeisti.
Berods Švedijoje (senokai buvo kažkoks straipsnis apie tai) yra sureguliuota įstatymiškai (gal kolektyvinėse sutartyse), kad vadovų atlyginimas negali būti ženkliai didesnis nei darbuotojų, ten visi to gana principingai laikosi, gal todėl ten algos (mažiausiai uždirbančių) vienos didžiausių didžiausių Europoje.
Pas mus gi godumas vis dar valdo beveik visus, o sotus alkaną nelabai užjaučia…

Raigerdas>melagiui 2017-05-17 13:37       2017-05-17 14:02

Jūs rašote, kad neskaitote mano komentarų, bet matote didžiąsias raides. Tai, kaip jūs neskaitydamas jas matote? Tada jūs esate unikalus žmogus. Kodėl tokia Dievo dovana nepasidalinti su visu pasauliu?
Turiu jums klausimą: kodėl jums nepadaryti geriau už Raigerdą? Jeigu jūs šitą padarysite, tai Raigerdui nebus jokios prasmės rašyti savo komentarų. Iš kur pas jus toks neįgalumas? Bet dėl jūsų neįgalumo, pasirodo, kaltas yra Raigerdas. Manau, teisingai čia parašė viena moteris apie komentatorius po Eurovizijos, prilyginusi juos STRIBAMS. Iš tikro, labai taiklus pataikymas, nes tie internetiniai stribai nieko negali, išskyrus, kad parašyti:“Tu š..,; tu durnas; rašai nesąmones; niekas tavęs neskaito; esi aslias” ir t.t. Ir jokių argumentų, jokių geresnių pasiūlymų, jokių geresnių variantų, ir tik vienas vienintelis ėjimas - įkąsti. Tikrai, pokario metu turėjome stribus, kurie neišnyko, bet persikvalifikavo į internetinius stribus.

Raigerdui       2017-05-17 13:37

nors tamstos komentarų jau seniai nebeskaitau, bet gal bent kitiems įdomu būtų... Jei nekrautumėte tų didžiųjų raidžių be saiko…

Raigerdas        2017-05-17 13:34

Tai, jeigu skaitėte komentarą žemiau, tai pažiūrėkime į tokį dalyką, kaip teigia psichiatrai, - ŠIZOFRENIJĄ. Jie teigia: “Emocijų sutrikimai-
Jausmai (emocijos) šizofrenijos atveju nuskursta, nyksta sugebėjimas suvokti ir įsijausti į aplinkinių emocijas, išnyksta jausmų spalvingumas, įvairovė, nyksta aukštesnieji jausmai (gėda, meilė, užuojauta), sutrinka „emocijų logika”, jos nebeatitinka aplinkos įvykių, pasitaiko prieštaringi jausmai”.
Ar jums visa tai neprimena kai kurių Seimo narių elgesio? Žiūrime toliau. Paimsiu tik vieną charakteristiką:“Mąstymas būna nenuoseklus, ligonis gyvena susikurtoje realybėje”.
Taigi, jeigu paimsite mūsų VALSTYBĖS VALDYMO STRUKTŪRAS, tai čia nėra vieningos sistemos. Todėl tai primena ŠIZOFRENIJOS variantą, kad viena VALDŽIOS INSTITUCIJA DARO VIENĄ, O KITA BLOKUOJA JOS VEIKLĄ, TREČIA DARO SAVAIP, PRIKLAUSOMAI NUO TO, KAS TEN YRA GENERALINIS DIREKTORIUS, PAVYZDŽIUI, KOKS BUVO VSD SAVO LAIKU, - ORAKULAS MEČYS LAURINKUS. Tas pats Orakulas Mečys Laurinkus tik ne iš DELFŲ Graikijoje, kurie yra šalia Parnaso kalno, o iš VSD. Turime mes ir savų Orakulų ir mums Graikija čia ne pavyzdys. TAI YRA REZULTATAS, KADA VALSTYBĖS VALDYMO SISTEMA PRIMENA ŠIZOFRENIJOS BŪSENĄ. Pažiūrėkite į tokį faktą: ATLYGINIMAI SEIME NEPRIKLAUSO NUO EKONOMINĖS PADĖTIES VALSTYBĖJE. GYVENTOJŲ VALSTYBĖJE SUMAŽĖJO VOS NE MILIJONAS, O VALDŽIOJE VALDANČIŲJŲ NESUMAŽĖJO NEI KIEK. Todėl, reikalauti, kad šita šizofreniška valdymo sistema veiktų, kaip SVEIKO PROTO MECHANIZMAS yra bergždžias ir beprasmis dalykas. Visa Lietuvos nykimo istorija yra susijusi su KOLEKTYVINIO PROTO valdymu. Jeigu karalius Mindaugas nebūtų suvienijęs tuos mėgstančius besiginčyti kitus kunigaikščius, mes tos Lietuvos iš viso nebūtume turėję. Mes buvo stiprūs, kol turėjome LYDERIUS. Be LYDERIO, be aiškios valdymo sistemos, kurią galima sukurti, kaip Prezidentinę Respubliką, nieko su šita šizofrenišką Kolektyvinio Proto sistema nebus. Iš savos istorijos mūsų tauta galėjo pasimokyti, bet nenori. Žydai, tarp kitko, tai suprato labai seniai, todėl VIENAS DIEVAS, AUKŠČIAUSIASIS DIEVAS, atsirado jų kultūroje ne šiaip sau. Mes, su savo KOLEKTYVINIO PROTO VALDYMO sistema, einame ir prieš gamtą, ir prieš žmogaus prigimtį, ir netgi, prieš elementariausią logiką. Valdymo sistema turi būti vieninga ir viena valstybinė institucija turi papildyti kitos valstybinės institucijos egzistavimą. Valstybė yra gyvas organizmas, todėl NEGALI BŪTI TOKS PAT PINIGŲ TIEKIMAS Į SEIMĄ, JEIGU NEBĖRA JAUNOS KARTOS, JEIGU NEBĖRA PAMAINOS, KURI PAKEIS ŠITUOS NUPUŠUSIUS SENIUS, PRIDIRBUSIUS TIEK, KAD DEŠIMTMEČIAIS KITIEMS REIKĖS SRĖBTI TĄ NEVYKĖLIŲ IŠVIRTĄ VIRALĄ. O mokės už visą tą reikalą ne RENTININKAI, KURIE DABAR PASAKYS-“O MES ČIA NE PRIE KO, DUOKITE MUMS MŪSŲ RENTĄ”. Ir jie reikalaus šito, nežiūrint į tai, kad dažna pensininkė moteris ateina į kokią nors “IKI” tik pasižiūrėti į maistą ir jeigu išgali, tai nusiperka donos kepaliuką.

valstybe mirsta       2017-05-17 13:19

kai mirsta teisingumas toje valstybeje.

Raigerdas >>Raigerdas 2017-05-17 12:1       2017-05-17 12:42

Jūsų pastabos geros. Tokias pastabas aš vertinu. Dėkoju.

Raigerdas dar apie "Melo Respubliką"       2017-05-17 12:39

Kaip galima apiplėšti savo piliečius? Reikia sukurti tokią valstybės valdymo sistemą, kurioje, įkūrus grupes “gudruolių”, galima semti jos turtus ne tik lopetomis, bet ir ekskavatoriais. Pats patogiausia valdžia, kurios neįmanoma sukontroliuoti yra valdžia, dirbanti pagal KOLEKTYVINIO PROTO valdymo principus. Semti iš tokios valdžios gali ne milijonais, o milijardais. Kažkodėl tai mūsų piliečiai, net nepasidomi tuo, kas vyksta aplinkui gamtoje, ko mokė mūsų protėviai. Dabar tapo mada rodyti pirštu į Dievą, kuris, neva, ir nuspręs, koks yra tos Lietuvos likimas. Sprendžiant pagal MELO gausą, tai jo nykštis turėtų nulinkti žemyn. Bet grįžkime prei mūsų protėvių išminties. Mūsų tikėjimas yra susijęs su gamta ir su kosmosu. Paimkime Saulę. Ji šviečia ir jos dėka gražiai čiulba ulba paukšteliai, žmonės augina grūdus, vaisius, daržoves ir t.t. T.y. vieninga sistema. Čia turėtu būti aišku visam Seimui ir netgi A. Kubiliui. Paimkime dabar kitą sistemą - žmogaus kūną. Jeigu ji yra tinkamai maitinama, o pats žmogus gyvena laimingai ir jo optimizmas trykšta per kraštus, tai jo sveikata bus puiki. Plaučiai pasiima deguonį, širdis varinėja kraują ir tas kūnas jaučiasi puikiai. Tai irgi sistema. Ir čia turėtų būti aišku Visam Seimui ir netgi A. Kubiliui. Bet yra tokia “gudruolių” rūšis žmonių tarpe, kuriems svarbiausias jų uždavinys gyvenime - patenkinti savo EGO, kur pagrindinį vaidmenį vaidina kokia nors viena ar keletas YDŲ. Ir jie pagal save sukuria labai keistą gyvenimą, kurio pagrindas bus MELAS. Todėl buvo sukurta LIETUVOS VALSTYBĖS VALDYMO SISTEMA, KURI PRIMENA TOKĮ “ŠEDEVRĄ”, KAIP “ZAPOROŽIETĮ”. Aukščiausia valdžia tokioje MELO RESPUBLIKOJE yra KOLEKTYVINIS PROTAS. Įsivaizduokite ŽMOGŲ, kuris būtų valdomas “KOLEKTYVINIO PROTO”. Tai yra ŠIZOFRENIJOS variantas.

>Raigerdas        2017-05-17 12:13

Raigerdai, nenirškite taip labai. Dalies tiesos Jūsų žodžiuose esama, bet tik dalies. Nederėtų painioti Dievo ieškojimo su religijos – taigi iš dalies ideologijos – reikalais. Tie, kuriems Dievas nepasitraukęs iš sąmonės, nei griaus, nei žudys, nei meluos. O religinės institucijos, religinės ideologijos, religiniai ribotumai beigi religinės baimės – savo ruožtu.
Beje, aš ne Tarabilda smile

Raigerdas        2017-05-17 12:09

Tai, jeigu paimti už Melą, kaip mūsų valstybės egzistavimo pagrindą, tai ji gyvena, palyginus, dar neblogai. Štai A. Kubilius, pacituoja kokią nors citatą iš Biblijos ir klausia savo bendrapartiečių, tarp kurių, ryški dauguma yra krikščionis:“Ar buvo atsiprašyta pensininkų, kad jiems buvo sumažintos pensijos krizės metu?”. Ir pats atsako:“Nebuvo”. “Ar reikia atsiprašyti?”. Ir pats atsako:“Reikia”. Ir iki šiol neatsiprašė, nes nėra kada, kadangi rūpėjo užbaigti savo namo statybą. Ar jis netiki į Dievą? “Na, kaip jūs drįstate šitaip teigti ar net klausti?” - galimai net įsižeidęs, atvožtų A. Kubilius. Ar A. Kubilius gyvena blogai? Jis skursta? Ne, jis neskursta. Tai, jeigu jis neskursta, tai, kaip jis gali suprasti tuos, kurie skursta? A. Kubiliui, tai yra neįmanomas dalykas, nes galimai, jis priklauso tai kategorijai žmonių, kuri supranta SKAUSMĄ TIK TADA, KADA SKAUDA JAM. O KADA SKAUDA KITAM? NE, TOKS SUPRATIMAS A.KUBILIUI YRA NEPRIEINAMAS DALYKAS. Bet tada, kaip jis atsidūrė Seime? Štai čia ir yra toks įdomus reiškinys Lietuvoje apie kurį nei Seimo nariai, nei patenkintas savimi DELFIS, nesiruošia kalbėti. Taigi, buvo didvyriai, kurie paaukojo savo gyvybes vardan Lietuvos ateities. Daugelis iš mūsų stovėjo Baltijos kelyje arba rizikavo savo gyvybe prie Seimo. Bet pasinaudojo visu šituo tik atskiros “gudruolių” grupės, o mums kas liko? Likti Lietuvos patriotais ir klausytis per kokią nors “Lietuvos ryto” televiziją rentininko R. Valatkos šnypščiančių ir karksinčių vertinimų. Nei A. Kubilius, nei R. Valatka neskursta. Taigi, jie nesiruošai būti solidarūs su skurstančiais pensininkais. Grįžkime šiek tiek į istorijos vingius. Faktas tas, kad Rusijos caras Petras I-asis buvo gana ryški asmenybė ir jis sueuropino Rusiją ir padarė ją gana stipria valstybę iš Maskvos kunigaikštystės. Rusija nuėjo CARO VALDŽIOS STIPRINIMO KELIU, o Lietuva ir Lenkija Karaliaus valdžios silpninimo keliu. Žečpospolitos Didikai siekė vis didesnės ir didesnės valdžios sau. Rezultate - jie prarado ne tik tai, ką turėjo, bet ir visą dviejų tautų Respubliką. Pati Rusija, prisigrobusi žemių, be abejo, nebegalėjo jų suvaldyti, nes kultūra tam reikalui buvo žemesnė nei Europoje, todėl visa valdžia buvo prarasta, ir į jos vieta buvo pastatyti diktatoriai. TSRS be diktatūros egzistuoti negalėjo. Kai tik buvo susilpnintas režimas, ir valdžia vis labiau ir labiau buvo valdoma KOLEKTYVINIO PROTO, šita dar viena “SĄJUNGA” subyrėjo. Šios “SĄJUNGOS” pagrindas buvo MELAS. Lietuva, atsiskyrusi nuo “MELO SĄJUNGOS”, pradėjo kurti savo “MELO RESPUBLIKĄ”. Vienintelis dalykas, kuris tikrai buvo geras šioje MELO RESPUBLIKOJE, - tai galimybė išvažiuoti į užsienį ir netgi užsidirbti daugiau, nei mokama “MELO RESPUBLIKOJE”. TSRS subyrėjo, bet nei RUSIJA, nei LIETUVA neišsivadavo nuo tų VELNIŲ, kuriems MELAS yra NORMA. Kadangi Rusijoje tokių MELAGIŲ KONCENTRACIJA YRA DIDESNĖ, tai jų politika yra atitinkama. Lietuvoje jų yra mažiau, todėl ir MELAS čia yra mažesnių apimčių. Tačiau, kur to MELO koncentracija yra didžiausia? Valstybinės įstaigose. Čia yra pagrindiniai MELO bunkeriai. Todėl, nesunaikinus šitų bunkerių pensininkų gyvenimas nepagerės ir skurdo priežastys nebus naikinamos.

Raigerdas        2017-05-17 11:21

Viskas yra pagal nuopelnus. Kuo daugiau MELO valstybėje tuo blogesnė yra jos padėtis. Štai ir Tarabilda meluoja: “Be Dievo darant taip ir turėjo būti”. Meluojama visur, netgi pasitelkiant tą patį Dievo vardą į pagalbą. Tarabilda kažkaip rašo, lyg, ne Lietuvoje gyventų. Gal sakau Tarabilda jau emigravo ir rašo kur nors iš Afrikos? Ir jis nebeprisimena, kad vos ne kiekveinas Seimo narys, priesiekdamas pasako: “Ir tepadeda man Dievas”. Ir tai jau daroma virš 20 metų. Seime buvo organizuojamos netgi sekmadieninės pamaldos, kur dalyvaudavo Valdas Adamkus arba kita Lietuvos apdovanota įžymybė - Vytautas Landsbergis. Bet Afrikoje gyvenant, Tarabilda galėjo ir nežinoti šito. Maža to, Katalikų bažnyčia gauna kiekvienais metais valstybinę paramą iš biudžeto. T.y., jai atskaičiuojama iš valstybės biudžeto solidi suma, todėl katalikų bažnyčia tikrai neskursta. Išskaičiuojama Katalikų bažnyčiai iš tų pačių pagonių, kuriems dažnas krikščionis išreiškia savo neapykantą. Togs Lietuvoje yra “teisingas” pinigų paskirstymas. Bet, Tarabilda, tikriausiai, gyvena Afrikoje, todėl nieko apie tai nežino. Maža to, krikščionys turi netgi savo partiją Seime, kuri yra taip pat maitinama iš tų pačių mokesčių mokėtojų kišenės. Mokyklose yra dėstoma tikyba, o tikyba pasirodo yra tik viena šiame pasaulyje - tai katalikybė. Kitų, pasirodo, neegzistuoja. Ta tikybos mokytoja gauna algelę. Taip, ji nedidelė, kaip ir kitiems mokytojams, tačiau jai moka ne Katalikų bažnyčia, o Švietimo ministerija. Bet Tarabilda čia raudoja, liedamas, aišku, ne krokodilo ašaras, kaip toje Afrikoje kartais atsitinka, o paprastas sūrias ašaras dėl to, kad vis nėra Dievas Lietuvoje mylimas. Kažkaip tai nepanašu į tiesą. Taigi, krikščionys Lietuvoje yra visapusiškai palaikomi, bet jiems vis vien yra per mažai. Kadangi per mažai, tai reikia pasakyti jiems ir tiesą už ką jie yra palaikomi. Jie yra palaikomi tik už savo tikėjimą. Tai nėra duoklė Dievui, bet tai yra jų palaikymas. Esu ne vienoje šalyje bendravęs su krikščionimis lietuviais-emigrantais. Jie, tarp kitko, nei vienas nesiruošia grįžti į Lietuvą ir kuria ten savo šeimas. Kas metėsi į akis? Tai, kad jie, išpažysdami savo religiją, yra gana riboti žmonės net ten užsienyje. Jiems yra baugu skaityti kokias nors vertingas knygas, kurios nėra krikščioniškos. Jiems yra baisu, nes 10 Dievo įsakymų yra rašoma, kad “Neturėk kitų Dievų, tik mane vieną”. Ir tai yra įsakymas atsiriboti nuo visko, kas yra nekrikščioniška. Įdomu yra tai, kad jų tikėjimas yra toks skystas, jeigu paėmus iš esmės, kad paskaičius kokį nors Konfucijų, jie momentaliai nebetikės į Kristų. Tamsūs Viduramžiai XXI amžiuje. Ir šitie žmonės tiki į Dievą. Tarabilda, būdamas jų tarpe, neturėtų lieti ašarų. Reiškia, jam reikia persikelti iš Afrikos ir gyventi su krikščioniškom emigrantų grupėmis Europoje. 

Išeitis YRA       2017-05-16 21:47

sučiulbo storasis Vasia - marš visi į BANKĄ ir per banką....... Geras biznis planuojamas - smaugs pensininkus per sąskaitas - ADMINISTRUOS iki dienų galo…

Tarabilda       2017-05-16 21:42

Jo.Po perkūnais, nos skradžiai žemę prasmek, kaip apmaudu. O atrodo, ar taip jau seniai buvo vilties, kad kažkaip ta visuomenė kažkaip telksis ir kurs Lietuvą. Šnipšas išėjo. Be Dievo darant taip ir turėjo būti.

Laukiu ŽIURKIŲ pjautynių       2017-05-16 21:26

kuri baigsis parazitų kanibalizmu.Tie tai jau tikrai neemigruos.Aš jau net kvatojuos ,matydamas jų susirūpinusius ir piktus snukelius.

J...       2017-05-16 20:14

Tikrai.
Amen.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.