Socialinė politika

Algimantas Rusteika. Valstybė ir makaronai

Tiesos.lt redakcija   2015 m. spalio 21 d. 19:27

6     

    

Algimantas Rusteika. Valstybė ir makaronai

Lietuvos vandenyse tautiniai bankai beveik nebeplaukioja. Vienus pasiglemžė privatizacijos cunamis. Kitus taikliais šūviais valdžia paskandino. Aplinkui vien tų vaikagrobių skandinavų stiebų miškas. Iš lietuviškų stambiausias – Maisto bankas. Tai ir pasidėjau indėlį. Na taip, kaip ir jūs. Įmetėm tų pigių makaronų dėžėn. Ir neapleidžia išdidžios gėdos jausmas.

Visur ir visada buvo ir bus tokių, kurie išeina į tarpuvartes. Knistis po šiukšles. Tai pačių žmonių pasirinkimas. Ir prie ruso, ir prie vokiečio, ir prie lietuvio. Dar būna karai, marai ir kitos gerojo Dievulio siunčiamos dovanos.

Bet trijų milijonų populiacijoje taikos metu šimtatūkstantinės minios, kurios praktiškai badautų? To nebuvo pasaulyje, iš kurio pabėgome. Nėra nei tame, į kurį dedamės einantys. Valstybė, XXI amžiuje nesugebanti užtikrinti legaliai dirbančiam ar visą gyvenimą dorai pradirbusiam žmogui pajamų minimumo, būtino pavalgyti? Tai istorinis nesusipratimas.

Lietuviškas gerumas – trys viename. Duoti išmaldos. Pasišlykštėti vargšu, nes jis vargšas todėl, kad pats kaltas. Ir pamiršti. O po riebios vakarienės žiūrėti, kaip kokios sexy žvaigždytės, storos politikės ar nuo rūpesčio susiraukšlėję politikai tamposi prieš kameras, pirkdami bėdžiams po aliejaus butelį. Ar dar ką nors blizgaus. Svarbu, kad vartojimo terminas būtų ilgas. Toks kaip pačių perkančiųjų. Tfū.

Nespirgėkit, davatkynai. Argi ką sakau. Įmečiau vermišelių, turiu liudininkų ir čekį. Melskimės. Taip, žmogui labdara – verta ir teisinga, išmintinga ir išganinga. Solidarumo ir kaltės už sėkmę atpirkimo išraiška. Taip ir prisakyta uoliam katalikui. Amen.

Bet valstybei tai – veidmainystė ir gėda. Bejėgystės, abejingumo savo piliečiams ir tikrosios kaltės maskavimo kaldrytė. Socialinio jautrumo dekoracija iš faneros su prakirptomis skylėmis besipiarinančių snukiams. Ar yra kas pasaulyje man labiau neapkenčiamo ir niekingo, kaip labdara, vis pareklamuojama valstybės? Kuri nesugeba ar nenori pašalinti masinio vargo priežasčių?

Niekada nepamiršiu, kaip kažkadaise Eks-Ekselencija, impulso pagautas, buvo užsukęs į kažkokią rajono bėdžių trobikę. Kaip lėkė iš ten su visa svita lauk pasibaisėjęs tuo, ką pamatė! Ir nuo to laiko daugiau po tokias trobikes nebevaikščiojo

Triukšmingai sugriaudėjo skurdo mažinimo programa ir lavina strategijų. Ir tykiai užgeso, taip niekam nieko ir nepadėjusi. Užtat Prezidentūra pasidabino paauksuota tupykla. Tokios, sako, net pats ukrainiečių caras Viktoras neturėjęs.

Niekas neliepia, kad ten stovėtų baltarusiški WC. Bet vis dėlto. Jeigu neturite teksto suvokimo problemų – suprasit. Aš čia daugiau apie moralinį jausmą, mieli ponai. Jis kaip muzikinė klausa – žmogus turi arba ne.

Ne valstybė, o žmonės neramina. Kaip dažnai kažkas mums nepatinka, bet patys tame dalyvaujam. Praryjam valdžios kabliuką su atjautos slieku. Tarsi asmeniškai prisidedam prie pasaulio tobulybės. Pasijuntam geručiais.

Ir tuo pačiu pasidaliname atsakomybe. Prarandam teisę ko nors reikalauti. Nusiraminam ir į lovas. Ryt nieko neatsiminsim. Iki kito karto, kai užgiedos per teliką už kokius nors mirštančius vaikelius. Kurių vaistams valdžia niekaip, na niekaip niekaip neturi pinigų.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

EiSi       2015-10-22 8:39

“o kas toliau, o kas is to?” Vėl kažkas parašys straipsnį apie tai, kad kažkur kažkas yra blogai, kažkas ir vėl rašys komentarus ar like’ins pritardamas arba ne straipsnių autorių mintims… iki išnyksim. Iš esmės tai ne ką protingesnis užsiėmimas, nei “makaronų valgytojų” pasirinkimas rinkimų metu. O “makaronų valgytojų” jūs nepakeisit, jų visada bus dauguma. Patraukt į savo pusę juos galima tik tuo atveju, jeigu sugebėsit pasiūlyti kažką realiai daugiau nei makaronai.

pamastymu,       2015-10-22 0:38

poteksciu daug. Ir as mastau - o kas toliau, o kas is to? Va, Vaisvila su Naku surenge Seime spaudos konferencija, kuria aptakiai nutyli ,,didziausi” dienrasciai. ir ne tik. Mazesni taip pat. Kodel? Bijoma, kad per toli nueis, bijoma atvirai palaikyti, bijoma vienytis? O juk del viso sito kazkam labai fain. Tie ,,kazkas”, tai susivienije, Seime sedi, o tie, kuriems rupi, skauda, kelia zmones, niekaip negali susivienyti - juk ideja tai ta pati! Tad kur suo pakastas? Vienas kitam pavydi?! Taip ir nykstame. Atskirai, po viena. To ir siekia neliustruoti, bet siltai Seime sedintys, nepriklausomybes priesai. Deja.

hondūrasas       2015-10-21 21:19

bananinėms respublikėlėms kaip taisyklė būdinga tai jog didelė dalis visuomenės gyvbena skurde, o saujelė valdančiosios chuntos vbeikėmų gyvena prabangoje.
jeigu ne šaltas klimatas, atitiktume visu požymius buti greta hondūrų ir ekvadorų.
bet gailestingasis dievulis siunčia mums klimato atšilimą. dar meteliai kiti ir patys pradėsim auginti bananus daržuose. o jeigu valdžia dar duos makaronų retkarčiais - vabšče zaživiom. nu jau badu tai tikrai nemirsim. ateitis šviesi!

perpetum mobiles       2015-10-21 21:10

Makaronų valgytojų balsai lemia rinkimų rezultatus.
Valdžiai paranku kad makaronų valgytojų nemažėtų.
Makaronų valgytojai balsuoja už tuos kas numeta krepšelį makaronų labadaros.
Uždaras ratas. Plačiųjų masių skurdas yra valdančiosios klikos amžino valdymo garantas.

makaronų valgytoja       2015-10-21 21:04

Žiuriu teliką. Rodo mūsų Premjerą. Ak, kooooks vyras, koks vyras…
Valgau makaronus ir galvoju - būtinai balsuosiu už jį. Gal padidins makaronų davinį? Nu tai aišku, ak padidins. Ir tris eurus prie pensijos pridės. Ooooo, trys eurai - suma nemenka. Daug makaronų išeina. Balsuosiu. Už!

nesupranta komunistų partijos politikos       2015-10-21 20:47

padaryti super turtingus
padaryti daug vargšų, ubagų
padaryti, kad nebūtų teisingumo.
——
revoliucija ir daug daug lietuvių kraujo garantuota.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.