Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Sveikatos apsaugos politika

Algimantas Rusteika. Už mūsų ir jūsų sveikatą!

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 28 d. 21:22

17     

    

Algimantas Rusteika. Už mūsų ir jūsų sveikatą!

Per karantiną sustabdė beveik visą sveikatos apsaugą, vadinamąsias planines paslaugas, paliko tik virusinius reikalus, būtiną ir skubią pagalbą, skiepus ir onkologiją. Poliklinikos užsiėmė praktiškai vien nuotolinėmis konsultacijomis, t.y. papliurpimais telefonu ar skaipu, į ligonines nevirusinius guldyta tik kraštutiniu atveju, kai mirtimi vadavosi.

Ir ką – brangūs Lietuvos žmonės atsakingai, pilietiškai susiprato ir ėmė mažiau sirgti. Skubios ir būtinosios pagalbos, kurios ir taip niekas nestabdė, vis tiek suteikta 40 proc. mažiau negu pernai per tą patį laiką! Infarktų sumažėjo 30 proc., insultų – ketvirtadaliu!

Kad vyr.gydytojai nevirkautų, įstaigoms skyrė 1/12 mėnesinio finansavimo iš ligonių kasos, nepriklausomai nuo suteiktų paslaugų. Žodžiu, dirbti beveik viską uždraudė, pinigų davė kaip visada, algas padidino – atostogauk kabinete, skaityk delfius-feisbukus ir džiaukis!

Dabar atėjo laikas atnaujinti tas planines paslaugas, t.y. paleisti sustabdytą mediciną. A.Veryga balandžio 29 d. nurodė, kaip tą daryti. Pradžioj rekomenduota atnaujinti bent 50 procentų paslaugų.

Mėnuo toliau tebegaudant virusą pralėkė greitai. Ir štai net tas pusę paslaugų atnaujinti parengė planus tik 53 procentai ambulatorijų ir poliklinikų ir 56 procentai ligoninių! Ir tai tik planai – rašmenys ant popieriaus ar kompe, net viceministrė nežino, ar tos paslaugos iš viso aktyvuotos, tuo labiau – kiek jų realybėje suteikta.

* * *

Šitaip buvo smagu praktiškai nieko neveikti, verkšlenti ir gauti tiek pat. Ir lietuviai ėmė mažiau sirgti, nuo visokių širdies smūgių ar apopleksijų griuvinėti. Dar taip pusmetėlį nieko negydysim, ir tapsim sveikiausia tauta.

Dabar ministerijai didžiausias rūpestis – kaip toliau dalinti pinigus įstaigoms. 1/12 nuo metinio poreikio beveik nebeteikiant paslaugų – netinka. O finansavimas už paslaugas, kaip iki šiol, irgi negerai, nes paslaugų tiek, kad niekaip ant vandens neišsilaikys.

Sako, ieškos balanso ir sugalvos ką nors. Va šituo tai tikrai tikiu – jie visada ką nors sugalvoja. Greičiausiai pasisems ir padalins iš kokių nors gautų pagalbos fondų, nes nei verslui, nei žmonėms vis tiek nesugeba padalinti.

Už mūsų ir jūsų sveikatą!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-05-31 17:00

stasele virpančia vagina, gana plerpti netinkamu organu. Tas organas ne kalbėjimui skirtas. Juo čia viską užbezdėjai. Todėl susikišk savo galvą į tą savo plepėjimo angą ir “koloboku” ridenkis link maskovijos ambasados. Tavęs tavęs ten laukia. Su šampano buteliais. Tik ne tam, kad įpiltų. Kam - pati pamatysi, kai nuriedėsi. O čia užteks gadinti orą.

stasys        2020-05-31 16:34

Alg. užplūdo dvejopi jausmai , gal tas sąrašas pildomas sunkiai ? Visko matę žmonės nenorį dėti parašu ties ta idėja kuri kelia neaiškius šiurpulius ir lūkesčius .. kas tie naujai iškepti “nacionaldemokratai” ..?  kuo jie skiriasi nuo kompanijos einančios į svetima sodą obuoliauti turimos daugumos teisę .? Ar tas pats R.Karbauskis ne taip Seime elgiasi > Visa tai klausimai į kuriuos tokiems Algiams, Algirdams atsakyti per sudėtinga .. keliai virpa .

Rusteika nusiplovė rankas nuo esminio klausimo?       2020-05-30 14:57

Atgimti politinė savivaldi tauta jau dabar beveik neįgali… Nusvers tituluoti keistapročiai iš akademinio luomo ir nebus vieningo nacionaldemokratų kumščio spalį ar nusvers adekvatūs asmenys ir skestanti valstybė bei tauta turės bent šiaudą nusitvėrimui Seime.Keistapročių, trečiaeilių temų blusinėtojų pilnas prodemokratiškas tiesos portalas.NS duobkasio Šopausko svetainė ,manau samoningai:):),publikuoja tokių asmenų tekstų ir tokių temų laviną, kad tik komentatoriai ir bendrapartiečiai nesuprastų, kad rinkimai jau poryt, o mažiukai ir NS jau yra pasmerkti….Šis ,moksliniais laurais pasidabinęs ir apsvaigęs nuo antiliberalinių savo ,,paklodžių’‘, asmuo ,matyt jau tiek nuskridęs į kosmosą,kad ,ko gero, yra nuoširdžiai įsitikinęs,kad seimo rinkimai vyks už metų -kitų, o NS gaus 10 procentų,....Tada, kai jis, už metų-kitų, pradės talpinti medžiagą tuo klausimu portale..
Mūsų-demokratų- puikusis publicistas Rusteika rašo bet kokia tema, kad tik pats, bei kiti, negalvotų apie spėriai artėjančią NACIONALDEMOKRATŲ ( ir jam savos NS….) KATASTrOFĄ spalį ir apie būdus jos išvengti…Esu beveik tikras, Rusteika jau nusipirko brendžio aplaistyti 2 procentų NS ,,pergalę” ir ,todėl, kaip šaltas, bet neramus belgas:):), toliau rašinės apie bet ką, kas jam šauna į galvą ir akis dieną kiekvieną
Jis vienas iš nedaugelio adekvatesnių asmenų NS vežime, ,,ristūno’’ profesoriaus sparčiai tempiamame į prarają, todėl jo tylėjimas ,OPIAUSIU GYVYBINIU VIENYBĖS IR RINKIMŲ KLAUSIMU, matomai,yra jo susitaikymo ,su NS patricijų nuprotėjimu ir partijos krachu, ženklas…
Bet vis tik keliu dorovinį hipotetinį klausimą: Jei garbingas, tiesus ir gan drąsus publicistas Algimantas savanaudiškai ( t.y. dėl asmeninės ramybės… ) _užmerkė sąžinės akis- susitaikė su krachu spalį, tai negi, būdamas ,tarkim, V. Vitkausko vietoje 1940 metais jis gebėtų pasielgti kitaip?? Negi adekvatusis publicistas tylės toliau, nors supranta, kad po mažiukų ir NS kracho, negrįžtamumo taškas Lietuvos valstybingumo merdėjimui bus 99 procentais jau praeitas…

Blusinėja tiesos portale penktaeilio opumo temas (ministrų,ekonomistų kokybės klausimus) kitas kaunietis iš KF rato…
Atšuoliuoja spalio tragedija, o toliau -pasekmėje lauks valstybingumo ir polit. tautos likučių nesustabdomas merdėjimas,NS išnykimas iš partijų registro ir kitos pakasynų ,,naujienos’‘...
Šopauskas ir NS grietinėlė per daug apaugę titulais ir laipsniais,kad suvoktų savo visišką neadekvatumą politinėje dabartyje ir atsakomybę už politinės tautos negrįžtamumo tašką ir jo peržengimo pasekmes po šio rudens…
Titulais ir akidangčiais nėra apsišarvavę tik P. Plumpa, A.Rusteika bei dar vienas kitas NS aktyvo žmogus..Nepatikėčiau,kad Šopauskas uždraudė A.R. rašyti bendro kumščio ar ar NS individualistinio kracho tema,kaip kad jis neleido publikuoti Plebėjų raginimo rinkimų ir santalkos tema…
Karingasis Marius Kundrotas jau senokai V.R. palygino su Markuliu- Ereliu..Kol kas šis profesorius veikia taip, kad pateisintų kundrotų pravardes.
Bet kodėl tyli Rusteika, matydamas NS akademikų kelią,maksimaliai spartinantį Lietuvos laidotuves…????
Alg.

abc.       2020-05-30 13:35

rašinėliai nepadės traukiniui riedančiam bedugnėn.

Life Site News       2020-05-29 23:20

2020 m. Gegužės 29 d. („LifeSiteNews“). Prezidentas Donaldas Trumpas šiandien paskelbė, kad JAV nutraukia ryšius su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kuri buvo smarkiai kritikuojama dėl to, kaip ji tvarkė koronavirusą, taip pat dėl ​​to, kad jai daro didelę įtaką Kinija. .


„Kinija kontroliuoja Pasaulio sveikatos organizaciją, nepaisant to, kad per metus moka tik 40 milijonų dolerių, palyginti su tuo, ką moka JAV, tai yra maždaug 450 milijonų dolerių per metus“, - sakė D. Trumpas.

Trumpas taip pat metė iššūkį Kinijai dėl to, kaip ji sprendė koronaviruso problemą, pranešė CNBC.

„Pasauliui reikia Kinijos atsakymų apie virusą. Turime būti skaidrūs. Kodėl Kinija uždarė užkrėstus žmones iš Uhano į visas kitas Kinijos dalis? “ jis paklausė. „Jis nenuvyko į Pekiną“, - pridūrė prezidentas, „niekur kitur“, tačiau jie leido jiems laisvai keliauti po pasaulį, įskaitant Europą ir JAV. “

Trumpas penktadienį pareiškė, kad PSO „nepavyko įgyvendinti prašomos labai reikalingos reformos“, o JAV „šiandien nutraukia mūsų santykius su Pasaulio sveikatos organizacija ir nukreipia šias lėšas į kitus pasaulio kraštus ir nusipelno skubių visuotinės visuomenės sveikatos poreikių“.

https://www.lifesitenews.com/news/breaking-trump-cuts-ties-with-world-health-organization-depriving-it-of-450m-annually?utm_source=OneSignal

ah1       2020-05-29 19:09

ko nepadarysi dėl milijardų įsisavinimo.

Dabar       2020-05-29 17:04

rajoniniuose miesteliuose bet kuriuo laiku gali sutikti gydytojus.Energingai ir entuziastingai diskutuojancius savo ismaniaisiais.Tikrai, kai kam, katino dienos.

O kaip, jei negali?       2020-05-29 16:52

gerai, jei gali paskambinti daktarui ir pasakyti “man ten ar ten skauda”. Gal ko nors paklaus ir iš savo profesinės patirties išrašys vaistų dažniausiai ligai su tokiais simptomais. O kaip, jei kalbėti negali? Jei pasakyti negali, kad skauda, kur skauda? Juk daktaro ne tik ausis, bet ir akis reikalinga diagnozei nustatyti? Labai skaudu, kad Ministras taip ilgai šito nesupranta.

Kažkaip reikia išmokti       2020-05-29 14:28

gyventi su tuo virusu.Gal jis dar ilgai klajos po pasaulį.Keisti gyvebnimo būdą,-tai geriausia vakcina.Grįžta prie tradicinio maisto,neskubaus gyvenimo būdo ir visų kitų vertybių,kurios padeda stiprinti imuninę sistemą.Šis neribotas keliavimas ir maišymasis po pasaulį tampa parazitiniu ir gamta jį atmeta.

Vis dar norisi       2020-05-29 14:24

tikėti,kad yra ,kad ir plonas gydytojų inteligentų sluoksnis,kuris neapsiriboja keliais žemiškais poreikiais.Kurie turi idealų,siekių,svajonių ir tai,kas dabar vyksta,jiems nepriimtina.

Ir didelės ligoninės ,       2020-05-29 11:32

paskambinus pasakydavo netgi gegužės 20 dieną,kad mūsų lovos rezerve.Matyt,gydytojams patinka tokia laisvė,tai gal jiems keisti profesiiją ir neužimti tikrų gydytojų vietos?Teks dirbti dar ilgai su kaukėmis ir prie to bent laikinai priprasti.Medicina-liberalios visuomenės moralės atspindys.Tiksliau moralės nerasta.Kaip reikės gyventi toliau anatūralios atrankos sąlygomis,kai žmoniškumas pandemijos metu krito pirmas?

Tie pagalbos fondai        2020-05-29 11:20

irgi pasibaigs.O artimųjų netekčių žmonės jiems nedovanos.Kad ir su onkologija ne kas.Senolis,kuris turėjo gulti į ligoninę spinduliams kovo viduryje,dar vis negydomas.

Vinis       2020-05-29 9:40

Važiuosime gydytis į Baltarusiją?

Trys k       2020-05-29 8:49

Progresuojam, kažkada, visai neseniai bvo du k dabar turėsim 3 k tai korona, karantinas, toliau,tikriausiai košmaras, jei ne kas nors baisesnio.

stasys        2020-05-29 7:17

Nėra čia ko ant tos sveikatos sistemos varyti . Be abejo norisi kad viskas imtu veikti senu režimu ..truputi pakvailiojome namu areštu o štai vasarai atėjus vėl apie save priminė senos lygos . Galu gale kiek žmogus gali kentėti ?  to daryti ilgai visuomenės interesui tikrai nėra linkęs . S.Skvernelis visiems medikams algas beveik sudvigubino ..užtat autorius ir veržiasi pamatyti realiai tuos geruosius pokyčius sveikatos įstaigose .Man atrodo viskam reikia laiko o tos susikaupusios sveikatos problemos ne per diena ar savaite bus išspręstos .Prisiminkime jog tie patys gydytojai iki karantino derino savo darbus su visa eile privačiu įstaigų .

Sabotažas       2020-05-29 3:51

Gydytojų šeimynėlė , “besidarbuojanti rajono lygio ligoninėjė, gyvenanti šalia , dabar ištisas dienas , per karantiną,  tvarko savo gyvenamosios vietos aplinką - pjauna trumpina šukuoja ir glosto žoliapjovėmis pievelę : tokiu būdu kovoja su virusu. Vieni daktarai išvažiavo užsienin ilgesnių pinigų, kiti dabar volioja durnių- tai tur būt daugiausiai tie kurie įsidarbinę provicijų poliklinikose ir ligoninėse.
Aišku, yra ir tie ,kurie dirba normaliai , kvalifikuoti specialistai, didesnėse klinikose ir centrinėse didmiesčių ligoninėse, tačiau visumoje medicinos paslaugos žmonėms sabotuojamos .  Štai toks terminas apibūdinti dabartinę padėtį teritorijoje kurioje gyvename: sabotažas….

Pagarba       2020-05-28 21:46

Ačiū. Taiklu, kaip visada.


Rekomenduojame

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.