Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Algimantas Rusteika. Totalaus primityvo epocha, arba Dabar laisvė prasideda nuo abejonės

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 13 d. 7:04

33     

    

Algimantas Rusteika. Totalaus primityvo epocha, arba Dabar laisvė prasideda nuo abejonės

Paieškos variklių laikais sąmokslo teorijos paaiškina viską. Valstybių ideologijos ir politinė praktika vadovaujasi „aukštesnio lygmens“, bet taip pat primityviomis sąmokslo teorijomis, tiksliomis detalėmis užmaskuotu melu, priešų įvaizdžiais ir naudinga pusiau tiesa. Valdžios galia ir korporacijų pinigai galutinai sukūrė įtakoms ir pelnams generuoti parankių banalybių monopolį.

Pastebėjot, kaip nejučia dingo autoritetų ir visuomenės gerbiamų žmonių diskusijos apie ateitį, prasmes, visuomenės ir valstybės problemas? Viešasis diskursas tapo kautynių lauku, kur visos vyraujančios aukštumos užimtos, privatizuotos ir pasišiaušę kompromatų vamzdžiais, o už spygliuotų vielų laksto dantingi, amžinai alkani politologiniai dobermanai su valdiškais antkakliais.

Žodžio laisvė seniai pavirto nelaisve sakyti, ko negalima, daugelis valstybių net įstatymais baudžia už vienokias ar kitokias nuomones. Monopolizavę galimybes pinigai ir politinė galia formuoja reikiamus vertinimus ir prieiga prie informacijos skleidimo griežtai kontroliuojama. Dar esantys laisvos diskusijos galimybių likučiai socialiniuose tinkluose vis aršiau naikinami „bendruomenių standartais“.

Protingasis, dar norintis būti atsakingas, tikrasis visuomenės elitas jau marginalizuotas, rūgsta savo sultyse ir uždarytas minios vienatvėje. Rimtų diskusijų laidų ir portalų seniai nebeliko, net kultūros skyrelių juose nebėra, o dar kvėpuojantieji mohikanai šou verslo ir kikenančių primityvų pelkėje yra absoliučiai priklausomi nuo plaukuotos šeriančio šeimininko letenos.

IT civilizacija, sukūrusi beribes informacines galimybes, naikina motyvaciją žinioms ir gilesniam išsilavinimui. Kam neteko girdėti grynaveislio lietuvio (-ės), irzliai linksmu tonu, su privaloma anglosaksiška tarsena viauksinčių absoliučias feisbukų kvailystes? Jų pilni ekranai ir TV studijos, kur baikščiai susigūžusių rašytojų ar mąstytojų niekam nebereikia.

Epocha pagimdo savo žmogų, o tada žmonės epochą atkuria ir kartoja savo gyvenimuose. Dabar išmušė viską žinančių individų su skalbimo mašinos mąstymu valanda. Programėlė nesudėtinga, nereikalauja daug atminties, greitai instaliuojama nuotoliniu būdu ir turi keletą mygtukų. Ir kurį bepaspaustum – įsijungia smegenų autoplovimo funkcija.

Sukūrus informaciškai programuojamą ir valdomą homo primityvus, visuomenė pati tampa nuo jo priklausoma. Vis labiau primityvėja ir politinė realybė, ir pati valstybė. Kaip korporacijų numestais viršpelnių likučiais įsteigtas tinginių ir girtuoklių pašalpinių luomas, kurį laiką užtikrinęs socialinę ramybę, taip ir politinę ramybę garantuojantis primityvizmas palaipsniui tampa našta ir galia, su kuria reikia skaitytis ir pataikauti dėl politinės ateities.

Tačiau „minčių policijos“ prireikia tik vienetams, dauguma patiki ir taip. Primityvumo adata sukelia priklausomybes, todėl banalaus komforto zonai reikia vis didesnių dozių – ir jos suteikiamos. Moderniojo žinojimo paradoksas: žinojimas tapo atvirkščiai proporcingas žinojimui. Kuo mažiau kas žino – tuo daugiau jis „žino“. Durnius žino ir gali trumpai, aiškiai ir labai konkrečiai paaiškinti absoliučiai viską, nors išminčius kalbės ilgai ir vis abejos savo teisumu.

Abejonė yra esminis tikrumo ženklas – nuo jos prasideda ir mąstymas, ir tikėjimas. Neabejojantieji iš tikrųjų nei mąsto, nei tiki, vien užsiima vertybiniais įsivaizdavimais, kurie yra tik sąlyginiai socialiniai refleksai reaguojant į vyraujančius įsitikinimų dirgiklius, kuriuos galima nesunkiai, primityviai užprogramuoti.

Štai Vilnius yra Lietuvos sostinė – tą žinau ir tuo nebūtina tikėti. Tikėjimas atsiranda nežinant, esant abejonei ir yra ją įveikianti galia. Tai vidinė pastanga, būtina nugalėti egzistencinį nerimą ir įveikianti ne faktinio, fizinio, o metafizinio būties pažinimo abejonę. Ir sukuria jau nebe žinojimą, o naują tikrumą ir žmogaus savastį, kurią kai kas skambiai vadina siela.

Deja, eskadra visada plaukia tokiu greičiu, kokį gali išvystyti pats lėčiausias laivas, o mokytojas aiškina taip, kad didžiausias nemokša suprastų. Bažnyčia neabejoja, o žino ir kalba žinantiems, todėl tikėjimą padaro nebereikalingą ir paverčia nieko nereiškiančiu „žinojimu“. Ir šalia tikrumo masiškai stebime primityvų, aršų, viską žinantį davatkizmą arba buką, abejingą tradicinių ritualų kartojimą be tikro jausmo ir tikėjimo.

Todėl pilna bažnyčių, kur smilkaluose gaudžia vargonai, bet nėra nei Dievo, nei tikėjimo. Todėl šalyje, kur krikščionimis save laiko 90 procentų gyventojų, nėra jokios krikščioniškas vertybes ginančios partijos, o jeigu ir būtų – sunkiai peržengtų rinkiminį barjerą. Nes tiek belikę tikro tikėjimo ir su tuo pačiu naujieji liberalūs marksistai kovoja paskutinę, sprendžiamąją kovą.

Primityvas vyrauja ir valdžios skatiname pseudopatriotizme – niekuo neabejojančiame ir tvirtai žinančiame valdžios nupieštus vidaus ir išorės priešus, kurie beveik visada yra ne tiek grėsmės valstybei, kiek partokratinei sistemai ir jos nepakeičiamiems „lyderiams“, kurie kas keli metai pasikeisdami mus vis gelbėja nuo savo sukurtų grėsmių ir savo veiklos padarinių.

Dauguma laisvų, protingų ir išsilavinusių piliečių net nesuabejoja skleidžiama partine ir iš biudžeto šeriamų „laisvės TV“, portalų propaganda ir primityvių, „intelektualiai“ pateikiamų valdžios sąmokslo teorijų nuomonių formuotojais. Minios išeina į gatves už krepšinio rinktinę. Už savo atlyginimus atskirai išeina mokytojai, atskirai – medikai ir net policininkai, už pensijas – senoliai, bet irgi atskirai.

Tik už teisingą ir tikrą Lietuvos valstybę ir politinės sistemos, gimdančios atskirtį ir neteisybę, esmines permainas neišeina niekas. Prieš smegenų plovimo sistemą ir melą kasdieninį neišeina niekas. Nes dauguma juo net nesuabejoja.

Tėvynės žemė jau suvokiama kaip statybinių ir miško sklypų, turinčių komercinę vertę, suma, o pilietiškumas virsta politinės daugpatystės – daugybinės pilietybės be įsipareigojimų – ilgesiu. Arba totalios propagandos nesunkiai nukreipiamas varlyčių teisių, „atšilistų“ ir viena už kitą kvailesnių teisių takais.

Ir lieka keletas tūkstančių tarp savęs besiriejančių neabejingųjų, kurie nori, bet vieni nieko negali pakeisti. Ir keliskart daugiau sofos išminčių, kurie gerai žino, kaip nereikia, bet nežino, kaip reikia, ir nė piršto nepakrutins. Ir begalė tų, kurie nenori norėti ir negali galėti, nes su džiaugsmu minta jiems brukamu patogiu primityvu.

Prisiminę totalitarines sistemas stebimės: ir kaip jie buvo tokie naivūs, kaip jie galėjo patikėti? Kada nors ir apie mus taip galvos. Atsisakymas kritiškai mąstyti dabar yra pražūtis. Seniau sakyta: išlaisvina Dievas ar doras darbas, tiesa, meilė ar visokie kovojimai. Dabar laisvė prasideda nuo abejonės. Ir mąstymas, ir tikėjimas, ir išsigelbėjimas nuo melo prasideda nuo abejonės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

alkas.lt       2019-10-17 13:37

spausdina gerą M. Puidoko straipsnį “Kodėl siūlomi taršos ir nekilnojamo turto mokesčiai skriaudžia skurdžiausiai gyvenančius?”
Daugiau: http://alkas.lt/2019/10/14/m-puidokas-kodel-siulomi-tarsos-ir-nekilnojamo-turto-mokesciai-skriaudzia-skurdziausiai-gyvenancius/?comments#comments

stasys        2019-10-17 13:12

patvoriniam gaivalui .. reikėtu gyliai įkvėpti oro ir pradėti rūpintis advokatų kontoros paieškomis Lietuvoje. Jei dėl kiekvieno politiko mekeke imtume savo Seimunams apkaltas rengti ,bijau Seime nieko neliktu ..be tu valytoju .

abi.lt       2019-10-17 11:40

tai Vytauto Matulevičiaus straipsnis.

abi.lt       2019-10-17 11:39

raš0 “Kadaise signataras Audrius Butkevičius Strasbūre laimėjo bylą prieš Lietuvą pagrindinai dėl to, kad Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis jį dar iki teismo buvo pavadinęs nusikaltėliu. Europos Žmogaus Teisių Teismas šį faktą įvertino kaip neleistiną spaudimą teismams.

Dabar gi Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras, kalbėdamas per visuomeninę televiziją, iš anksto „numato”, kad grąžintai į Lietuvą Neringai Venckienei – cituoju – „greičiausiai bus paskirta kardomoji priemonė suėmimas“. Tai gal jis jau žino ir galutinį nuosprendį byloje?

Tai – antikonstitucinis, įstatymais draudžiamas aukšto politiko kišimasis į sritį, kuri išimtinai priklauso teismų kompetencijai. Ir tuo užsiima vienas iš parlamentinio teisėtvarkos komiteto vadovų, buvęs LR Aukščiausiojo Teismo ir Konstitucinio Teismo teisėjas, geriau už kitus suprantantis, ką reiškia tokio rango politikui iš anksto „prognozuoti“ teismų sprendimus.

Įdomu, ar į tokį akivaizdų Konstitucijos pažeidimą kaip nors sureaguos kiti Seimo nariai ir ar pagrindinio šalies įstatymo laužytojui nebus inicijuota apkalta.

Kita vertus, tai, kas nutiko, tėra signalas, kad ir šį sykį, sprendžiant N. Venckienės likimą, nebus skaitomasi su priemonėmis. Duodamas ženklą teismams, koks sprendimas turi būti priimtas dėl kardomosios priemonės, S. Šedbaras viso labo pradėjo būsimų pažeidimų sąrašą.”

 

Prašalietis       2019-10-14 22:03

Kam yra"reikalingas"abejojimas aprašė dar 16 a. filosofai metafizikai. Žmogui abejojimas buvo ir yra reikalingas neakivaizdžios tiesos suvokimui. Šiandieniniame lansberginiame durnių laive daugiausiai besireiškiantys “žinovai” viską “žino ar sužino” pasigooglinę ar pasiklausę ką jiems papasakoja jų pripažinti"protingieji”. Šiems “žinovams” gilių mokslo žinių ir praktinių įgūdžių jų “žinojimo srityse” nereikia. “Žinovų” atitinkamų dalykų žinojimui nereikia žinoti, kad,citata-“moksliniai tyrinėjimai turi nukreipti protą taip, kad jis pajėgtų daryti apie tyrinėjamus daiktus teisingus ir tvirtus sprendimus”. “Reikia užsiiminėti tik tokiais dalykais, kuriuos mūsų protas sugeba pažinti tikrai ir neabejotinai” ir t.t. Todėl Lietuvoje yra taip kaip yra, ir kitaip ir negalėjo būti….

stasys        2019-10-14 18:37

Reigardai vėl tuščiažodžiauji .

Raigerdas        2019-10-14 17:09

Kai stasiui reikia aiškinti ABC, kuriuos jis privalėjo pats išsiaiškinti, tai jautiesi, kad tu kalbi kaip su narkomanu. Štai stasys porina:” Ieškoti Tiesos Reigardai galima įvairiais būdais , todėl žmogui svarbiau išmokti ja surasti pačiam o ne gauti sukramtyta kąsniu . Jei įvardinsi ta bloga kuri čia kažkam darau bus galima apsvarstyti ..ir atskirai”. Aš nežinau tos priežasties dėl kurios tu nesugebi išsiaiškinti tų ABC-ėlinių dalykų. Man nereikia “ieškoti tiesos” ir man nereikia jokių “sukramtytų kasnių” vien tik todėl, kad aš esu suaugęs žmogus, o ne vaikas, kaip tau vaidenasi. Tiesa arba ji yra arba jos nėra. Kadangi tu nežinai, kas yra ta Tiesa, tai tau vaidenasi, kad Raigerdas yra toks pat kaip stasys. Tu nežinai, kas yra kvailys, todėl kvailystes bandai iškišti už protingus samprotavimus, nes tau tai yra “normalu”. Aš nežinau, ar tu skaitei G.Orwell “Gyvulių ūkį”, tačiau ten aiškiai parašyta, kad yra tokie žmonės-kiaulės, kuriems Tiesa yra lygi Melui. Štai tu stasy elgiesi būtent taip, kaip rašė G.Orwell. Jis tai parašė, kai tu dar nebuvai gimęs. Kam jis tai padarė? Kad padėti žmonėms apsaugoti savo valstybę nuo žmonių-kiaulių. Jeigu jie šito nepadarys, tai tai tautai baigsis liūdnai. Įdomus reiškinys Lietuvoje: LRT verčia visokį mėšlą į lietuvių kalbą, sukurtą visokių idiotų netgi Vakarų šalyse, bet štai G.Orwell multiplikaciniam filmui “Gyvulių ūkis” įgarsinti pinigų neranda. Net rusai ir tie įgarsino šį multiplikacinį filmą, nors ten pagrindinio paršo Napoleono pavaizduoti bruožai labai atitinka Stalino bruožus ir tą Sovietinės revoliucijos istoriją. Ar šitas aklumas yra atsitiktinis dalykas? Ar LRT bijo šito filmo parodyti, kaip jo bijojo TSRS laikais komunistų partija? Taigi, pagrindinis tos šalies rodiklis yra toks: ar ta valstybė gyvena su Tiesa, ar be jos? Lygiai toks pat reikalavimas yra ir kiekvienam piliečiui: ar šis žmogus gyvena su tiesa, ar be jos. O tu Tiesos ieškai, lyg būtum ją pametęs, nors iš tikrųjų, tu niekada jos neturėjai, o tiksliau pasakius, niekada jos nepažinojai, kadangi niekada ji ta nerūpėjo, nes Melą tu dažnai pavadindavai Tiesa.

stasys        2019-10-14 17:01

asmuo ..tai kad netrūksta, reikia tik nemaišyti populizmo su jomis . Žiūrėk R.Šimašius tik truputi pasi šiukšlino iškarto problemos Vilnioje tapo matomos o ir žmonės šneka , rašo , svarsto kokia gi ta istorinė atmintis turėtu Lietuva vienyti ..atkuto Lukiškiu a. nesutarimai ir vėl problema ties kuria žmonės kelia klausimus buriasi ir diskutuoja.. holokausto tema santykiu su Lietuviu tauta ..kokios priežastys .. o kur dar sovietais nuasmeninti Lietuvos rašytojai ..? Jei domina ta tema pasiraitok rankoves ir kibk į darbą ..pievos nesuartos jose ir toliau dyksta prietarai sovietiniai .

asmuo       2019-10-14 16:04

>stasiui. Teisingai sakai: Demokratija, idėjų įvairovė... O aš sakau: šiandien nebėra įdėjos, kuri mus visus suvienytų kažkokiam tikslui.

stasys        2019-10-14 14:35

asmuo ..žmoniu-nuomonių įvairovė yra ta sąlyga kuri ta visuomene daro demokratiška ..nemokšiška pliurpti apie norą vienytis neturint idėju -visuomenei .

stasys        2019-10-14 14:33

Reigardui ..aš laikausi savu taisyklių dėka to manau ir kyla nesutarimai nuomonėse. Nebūna Tiesos be kritikos , kaip ir teisuoliais tampama tik per klystkelius ., todėl tu jau man atleisk jei namo pasirinkimas tavęs nedžiugina .,kitas kelias , kita pasaulėžiūra ir jokiu iliuzijų žiūrint į žmogų ..  kuris sako kad Jis kitoks kad Jis gali . Žmogus vertas tik tiek kiek jo galvoje gimsta idėjų sau.. visuomenei , kiek pajėgus priimt i kritikos ir atsispirti norui rūstauti . Tamsta mėgsti ilgais tekstais mąstyti, nors supranti kad juos čia skaito atidžiai gal tik keletas ..tai ir užduok sau klausimą kam juos rašai kitiems ar labiau sau .? Aš linkstu prie pastarojo ..Internetas gali suteikti tik iliuzijas tam kad jos materializuotųsi turi žengti sekantį žingsni .. ir aplankyti A.Rusteika ir jo KF . ..Dėl stasio ..palaikysiu tik idėjas kuriose matomas tikslas, ne politinis procesas, ...Idėjos turi sparnus ir daro gaištama laika čia kažkiek prasminga .. Ieškoti Tiesos Reigardai galima įvairiais būdais , todėl žmogui svarbiau išmokti ja surasti pačiam o ne gauti sukramtyta kąsniu . Jei įvardinsi ta bloga kuri čia kažkam darau bus galima apsvarstyti ..ir atskirai . smile)

asmuo       2019-10-14 14:24

Pats liūdniausias dalykas pas mus yra tas faktas, kad lietuviai yra žiauriai susipriešinę. Todėl nelaimėsim. Todėl, kad nesugebėsim susivienyti nė dėl jokių tikslų.

Raigerdas >stasiui       2019-10-14 13:24

Taip jau yra, kad vagiui vaidenasi, kad vagia visi. Tu nesupranti to dalyko, kaip tas protas veikia. Tu nesupranti, kad viską, ką tu imi iš savo atminties, yra kažkur tai įgyta patirtis. Todėl tau vaidenasi, kad man rūpi, kad “populiarumo nykščiai ir kilstelėtu į viršų”. Nesu parašęs nei vieno komentaro dėl “nykščių populiarumo”. Tau jie rūpi, bet tu jų negauni, štai, kas įdomu. Kodėl tu jų negauni? Todėl, kad tu elgiesi kiauliškai tų pačių komentatorių atžvilgiu. Šiandien žmonės yra labai atlaidūs žmonėms-kiaulėms, bet, manau, kad jie bus priversti pakeisti savo požiūrį į kiauliškai besielgiančius žmones, nes gyvenimas darosi sudėtingesnis ir reikalavimai žmogui auga. Tu pasirinkai tą kelią - kurti kitiems žmonėms kuo daugiau problemų, o aš stengiuosi nesudaryti kitiems žmonėms problemų, o spręsti jas. Taigi, mes su tavimi esame priešingose barikadų pusėse. Ir tarp mūsų niekada nebus taikos. Niekada. Dabar tu virkauji dėl mano tekstų. Aš galiu juos parašyti labai trumpus, bet tu tada pradėsi virkauti, kad tu jų nesupranti. Yra dar ir kitas dalykas, kuris yra labai svarbus: aš nerašau komentarų žemos vidinės kultūros žmonėms. Aš tau nepataikauju, kaip tai daro pas mus kai kurie dainininkai, kurie nori įtikti publikai. Todėl jie nuo scenos keikiasi rusišku matu, čia pat geria alų, nusimauna kelnes ir rodo nuogą užpakalį. Man šito nereikia, nes aš niekada nesutiksiu, kad bet kuris žmogus, neturintis defektų smegenyse, negali išmokti gerbti savo pašnekovo. Yra tik tie piktavaliai, kurie sąmoningai daro atvirkščiai, nes jų tikslas pakenkti kitam žmogui. Kito tikslo jie nesugeba įgyvendinti. Jų tarpe esi ir pats. Todėl nori tu ar nenori, bet tu pripaišysi man savo savybes, nes tau vaidenasi, kad kiti elgiasi taip pat, kaip ir tu. Tokių žmonių gaila, nes jie jais nesugebėjo tapti. Problema - moralės trūkumas.

Abejonė yra esminis tikrumo ženklas        2019-10-14 13:16

Ir mąstymas, ir tikėjimas, ir išsigelbėjimas nuo melo, ir laisvė prasideda nuo abejonės. Atsisakymas kritiškai mąstyti -  yra pražūtis.

stasys        2019-10-14 12:34

komentatoriui ..Reigardas ir pats žino tiesa, kuo ilgesnis komentaras tuo prasčiau nykščiai vertina jo tekstus , va išmoktu glaustai dėstyti mintį žiūrėk populiarumo nykščiai ir kilstelėtu į viršu smile)...va imk mano ? aš visada lyderiauju tarp kvailiu nebusi protingas , reikia mokėti prisitaikyti .

habilitās       2019-10-14 10:55

Kad mąstymas yra civilizacijos variklis, nedidelė naujiena. Būtent jis leidžia išsilaisvinti iš įvairių stereotipų ir dogmų, bet mąstymas nėra duotybė, jo reikia išmokti. Norint gebėti mąstyti kritiškai, reikia pradėti nuo loginio mąstymo,  o tai jau mokyklos užduotis.
Tik kaip tas procesas galėtų vykti, jei išsivadavę iš vienos sistemos, perėmėme visas „gerąsias“  kultūrmarksizmo tradicijas, suvešėjusias vakarų kultūroje ir švietime, po „Frankfurto mokyklos“ veikėjų triumfo.
Dabartinė mūsų švietimo sistema yra grindžiama paruoštuko ir spėjimo principu, mąstyti ir kurti nebereikia, bakstelėjai pieštuku į vieną iš pateiktų atsakymų ir diplomas kišenėje. Žinios nebėra išsilavinimo kriterijus. Panašiai kaip toje Tapino ir Valinsko laidoje, tik nesuprantu, kodêl ji vadinasi „auksinis“, o ne „medinis“, nes apie 70% atsakymų yra spėjimai, o iš tų spėjimų tik apie 30% teisingi.
Nebūtinai kiekvienas turi išmokti diferencijuoti ir integruoti, kad taptu mąstančiu, bet kai mokinys nesupranta kam jam reikia mokytis matematikos mokykloje, mūsų ateitis miglota. Ir jokios partijos, kad ir kaip jos bepasivadintų, nieko nepakeis.

Apie       2019-10-14 9:44

zodzio ir minties laisve Lietuvoje pamirskim.Yra pavyzdziu, kai Delfije yra ne tik blokuojmas komentaras, bet vertinimai po komentarais.Nes neattinka dabartines visaapimanciai skleidziamos liberalmarksistines ideologijos.

Komentatoriams,       2019-10-14 9:40

tar kitko.Pries vertinant komentra, ji reikia susikaupuus perskaityti.Pavizdys - Reigardo pamastymai.Jie tikrai kvalifikuoti ir logiski.Idomu, kaip galima jo komentarus vertinti neigiamai.Su jo komentarais galima sutikti, arba , neisigylinus, abejuoti.O neigiamai vertinti gali tik…Na, kas?

stasys        2019-10-14 9:18

Vaidui Vds ..abejonėse gimsta tiesos paieškos gal ir tikėjimo grudo ten rastume . Laisvė tai galutinis produktas su abejone mažai ka bendro turi . Tas kas nėra ryžtingas tos laisvės siekti vargiai gaus ir ja pasimėgauti. Negali tos abejonės visus kur papuola klijuoti ..tai tik rodo kad žmogus neturi tikslo ir viskuo abejoja .. Taip ir su žodžio laisve , uždrausti išsakyti nuomone galima tik ta reikėtu daryti motyvuojant .. truputis anarchijos nėra blogai pavarinėti kraują.. ir emocijas .

Tarpkitko       2019-10-14 8:18

Stasys yra “visiškas stasys” (dviračio źinios”

ah1       2019-10-13 23:30

yra tik mokantys mokesčius ir nemokantys jokių mokesčių, visa kita pasakos kad mokantys mokesčius mokėtų mokesčius

tragiadije!       2019-10-13 23:28

Delfovalatkinė purvasklaida neslėpdama sielvarto pranešė, jog Lenkijoje tik ką įvykusiuose Seimo rinkimuose, didele persvara vėl laimėjo globalistinės diamokratijos ir euro-pederlalizmo Priešo blogiečio Kazcynskio partija.
Uhu hu, kaaajp greudu!

šūdo gabalui štaziui       2019-10-13 22:47

O tu, kontoros nusmurgėli- ko tu toks “susirūpinęs”?
Ištisomis paromis tūnai čia ir nuodiji orą.
Kokiu tikslu?
Klausimas retorinis.

stasys        2019-10-13 21:56

A.Rusteika susirūpino primityvo epocha , o juk pačio straipsniuose ir ne daug minties svorio .Gal ten juose rastume atsakymus į Lietuva kankinančias problemas ? taip , tik viena, bloga valdžia kuri nesirūpina savo valstybės piliečiais . Taip įsivaizduoja KF vadas Lietuvos pertvarkąs .. nukirtai galva o jos vietoj kitos dvi išaugo ..tokiu atveju autorių reikėtu pakrikštyti mėsininku .. nes jo darbas turi tik viena funkcija čirkšt kirviu ir sekanti rieda .. į pamazgų duobę . Nukirstu galvų skaičius reiškia darbą kuriuo tas Kauno politinis darinis dar gi labai didžiuojasi .. Tai ir yra primityvizmas – staliniškas ..tas irgi labai mėgdavo klausti „KAS KALTAS“ ? kieno galva taps uoga ant to šiandieninio visuomeninio aukuro ..? Demokratija .. laisvas žodis neturi kažkokio konkretaus apibendrinimo savo didžiu ..todėl pasakyti ar mes jos pakankamai turime ir neišeina . ..nes pagal visus fizikos dėsnius žmogus tos laisvės gali panešti tik tiek kiek pats pajėgia..todėl kai išlenda koks rėksnys ir imasi aiškinti kad jam trūksta tos demokratijos ir laisvo žodžio pirmu atveju žiūriu ar toks pilietis pajėgus ja pats nešti . Ne paslaptis kad šiltnamio sąlygomis augantis „plepūnai“ labai mėgsta ne tik minkštas ‚sofkutes‘ bet retkarčiais ir ant bačkos parėkauti ...mol matote kokie jie pilietiški . Deja grįžtant į Lietuva jos problemas nemažta .. o galvų skaičius tik didėja ..Gal Algimantui priminti kaip Heraklis Hidra nugalėjo ? ..matyt nereikia ..švaistytis kardu taip šiuolaikiška ir herojiška ., - mes juk Lietuva gelbstim be jokiu idėju .. vieno mygtuko paspaudimu .

Raigerdas        2019-10-13 21:21

Daugelis dorų ir gerų žmonių Lietuvoje, deja, įsivaizduoja labai klaidingai, kad, jeigu mes ištvėrėme Rusijos okupaciją ne vieną šimtmetį, tai mes ir toliau ištversime. Žinokite, sakau jums su didžiausia pagarba jūsų mintims, kad kiekvienas daiktas, kiekvienas žmogus, kiekviena valstybė, kiekviena planeta randasi duotu momentu tam tikroje būsenoje. Deja, net šviesiausi mūsų mokslininkų protai, deja, nesugeba įvertinti to pirmo faktoriaus - būti. Todėl būtina atskirti valstybės būseną ir tautos būseną. Žinokite, kad tautos būsena yra blogesnėje padėtyje, nei valstybės būsena. Mes, kaip valstybė, nesame prie išnykimo slenksčio, bet mes esame prie išnykimo slenksčio kaip tauta. Pabandysiu paaiškinti savo mintį tokiais pavyzdžiais. Jeigu atsuksime laiko spiralę 5-8 milijonus metų atgal, tai mes pamatysime tokį gyvį, kaip katė. Tada dar jokių liūtų nebuvo. Pažiūrėję į katės evoliuciją, mes pamatysime labai didelį šio gyvūno išgyvenimo potencialą. Ir štai šita katė evoliucionavo, keitėsi jos genai, ko pasekoje šiandien turime didžiulį kačių išplitimą po visą pasaulį: leopardai, liūtai, tigrai, kiaunės, pumos ir t.t. Jeigu kalbėti apie lietuvių tautos genomą, tai jis niekam nerūpi. Pas mus tik vienetai yra pajėgūs įsivaizduoti, kad netgi žmogaus mintis yra pajėgi įtakoti pasikeitimus genuose. Ir pažiūrėkite, kaip šitoje srityje darbuojasi psichiatrija su psichologais. Jiems rūpi tik pinigai, todėl jie be jokio sąžinės graužimo išrašo arba pataria naudoti antidepresantus, kurie padaro neatstatomą žalą žmogaus smegenims. Moterys taip įniko į tuos antidepresantus, raminamuosius ir kitokius psichotropinius vaistus, kad jos net nenutuokia, kokią žalą bus padaryta tiems jų vaikams, kuriuos jos pagimdys. Štai mama narkomanė, turi 2 vaikus, labai silpnus ir sergančius, ir pati yra nepajėgi atsikratyti šitos priklausomybės. Ir ji klausia, ką daryti, kaip jūs galvojate, kieno? Ogi, psichiatro. Pasaulyje jau yra sukurtos efektyvios programos, kurios gali išgelbėti žmones, papuolusius į priklausomybės spąstus. Bet jūs pabandykite pasiūlyti Lietuvoje geriausias programas pasaulyje, tai jus tuoj pat pradės atakuoti ta gydytojų-šarlatanų gvardija arba psichiatrų gvardija, kad jūs kėsinatės į jų teritoriją ir į jų gaunamus iš valstybės pajamas. O jų interesus saugo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Monopolijos Lietuvoje yra taip suėmusios savo iltimis pagrindinius mūsų tautos išgyvenimo stimulus ir motyvus, kad tos jėgos, kurios dar tikisi, kad mes išgyvensime, deja, yra per silpnos kovoje dėl išlikimo. Ir pagrindinis dalykas, tai vienybės nebuvimas. Kas gali dar išgelbėti Lietuvą? Tai yra mano asmeninė nuomonė, kad jokia partija šito nesugebės padaryti, bet tai gali padaryti menininkas, su stipria Vydūno ir kitų šviesių pasaulio protų filosofija. Todėl, mums reikia pradėti diskutuoti apie mūsų tautos išlikimo galimybes, sutvirtinant valstybėje jos pagrindinį statybos bloką arba pagrindinę ląstelę - šeimą. Atlikus šitą darbą, būtina pereiti prie sekančio žingsnio - vieningos valstybės valdymo sistemos sukūrimo. Užteks užsiimti vien tik kritika. Valdžioje sėdintiems ta kritika buvusi nebuvusi. “„Valdžiava tegali būti dalykas žmogui, o ne žmogus jajai” - taip sakė Vydūnas. Bet su dabartiniu besmegenių politikų požiūriu į mūsų visuomenę, mums šimto metų neužteks, kad pasiekti tokį lygį, apie kurį rašė Vydūnas. Bet ar mes turime tą šimtą metų? Ne, mes jų neturime, todėl veikti reikia pradėti jau šiandien, nes rytoj gali būti peržengta ta negrįžtamumo riba, kada nieko pakeisti jau nebeįmanoma.

Juliaus Greimo pastebėjimas:       2019-10-13 20:39

Dabartinį žmogų bene geriausiai apibūdina tai,
kad prasmės ieškojimas, prasmės klausimas jam tapo beprasmis.
*************************************************************
Kitaip ir negalėjo nutikti, kadangi naujausių laikų žmogus
(absoliuti dauguma) atmetė Dievą, stojosi į Jo vietą
ir pats ėmėsi steigti gyvenimo prasmę,
būtiškai nebūdamas pirmapradžiu prasmės šaltiniu.
Todėl išsigelbėjimas paprastas ir vienintelis - grįžti prie Gyvojo Vandens Šaltinio.
Grįžti gyvensena, o ne žodeliavimu apie tai.
Štai toks apsisprendimas ir jo vykdymas jau labai labai nepaprastas.
Ypatingai kai tai turi atlikti ne atskiri individai,
o tautos absoliuti dauguma. Tačiau kito kelio nėra ir būti negali. NK

fake       2019-10-13 20:29

“Lietuvių tauta išliks,turime tam amžių subrandintą imunitetą” - toks teiginys yra visiškas feikas ir niekuo nepagrįsta savigyra.
Gal kažkada tokį imuniteta lietuviai ir turėjo, tačiau dabar - nebe.
Tai faktas su daugybe gyvų įrodymų.

>logiška       2019-10-13 20:21

Lietuvių tauta išliks,turime tam amžių subrandintą imunitetą.Pagalvokime,kas per trisdešimt metų parodė tikrąjį veidą.Manau buvę sovietiniai funkcijonieriai-įvairūs tiekėjai,gerai įvaldę lėšų pasisavinimo meną+klerikalai staiga patapę pagarboje ir valdžioje.Prisiminkim-mokytojas atvežęs vaikus ant Rambyno kalno užpuolamas sutanoto šėtono,kai mokyklos vadovybė po tokio akibrokšto turėtų neprileisti prie mokinių tokio ale dvasininko.Neleistinas įsikišimas dėl Romuvos.Seimūnų kikenimas paminėjus Romuvos vardą apskritai lygiuojasi į F.Gojos paveikslą“Saturnas ryjantis savo sūnų”.Primityvumas idealogizuotoj politikoj ir religijoj.Bet, kai tai kas buvo paslėpta tampa suvokta,prasideda sveikimas.

Raigerdas        2019-10-13 18:55

Priimta sakyti, kad spektaklis yra nusisekęs, jeigu ten yra kokia nors razina, kurios dėka tas spektaklis tampa gyvu kūrybinio procesu aktu. Gerbiamo Algimanto Rusteikos straipsniuose gana dažnai gali atrasti razinų, kurias paragavęs gali kristi iš juoko. Štai viena iš tokių razinų:“Viešasis diskursas tapo kautynių lauku, kur visos vyraujančios aukštumos užimtos, privatizuotos ir pasišiaušę kompromatų vamzdžiais, o už spygliuotų vielų laksto dantingi, amžinai alkani politologiniai dobermanai su valdiškais antkakliais”. Karikatūra apie politologus nupiešta gana tiksli. Šita karikatūra man iš karto priminė Virginijų Valentinavičių, dažnai besiganantį “Žinių radijo” laidose. Kai tik laidos vedėjas paskelbia kokią nors temą ir pristato Virginijų Valentinavičių, tai net neklausęs gali bent jau maždaug nusakyti, ką jis ten pasakė. Iš pradžių nesupratau, kodėl jis taip lyg robotas arba koks nors Rusijos TV propagandistas varo vis tą patį ir tą patį, kol neperskaičiau, kad jis buvo A.Kubiliaus patarėjas vidiniais politiniais klausimais. Štai jo biografijos fragmentai:“1995–2004 m. dirbo Laisvosios Europos radijuje Prahoje. 2004 m. dirbo „Eltos“ naujienų agentūroje, 2005–2006 m. „Eltos“ vyriausiasis redaktorius. 2005–2009 m. vedė LNK TV analitinę laidą „Savaitės panorama“. 2006–2009 m. buvo naujienų portalo Alfa.lt vyriausiasis redaktorius ir direktorius. 2009–2012 m. Andriaus Kubiliaus patarėjas vidaus politikos klausimais. [1] Nuo 2013 m. dirbo Europos humanitarinio universiteto, Socialinių ir politikos mokslų departamento vadovu”. Melas šitam “mokslininkui” yra toks artimas dalykas, lyg jis visą gyvenimą būtų pradirbęs ne pas A.Kubilių, o 5-ame KGB Dezinformacijos skyriuje Maskvoje, nes jo “tiesa” tikrai yra labai primityvi: kas ne už A.Kubilių, ar net konservatorius, tas yra Lietuvos priešas. Štai ir visa jo primityvi ideologinė platforma, tik neaišku, kokiu tikslu jis mokėsi VU filosofijos fakultete ir net ten dėstė. Galimai tik tam , kad gauti darbą valdžiavoje ir ten atlikti savotiško “trolio” funkcijas konservatorių partijos labui. Kai jis pradeda kalbėti, tai susidaro įspūdis, kad toks dalykas kaip filosofija jam iš viso nėra pasiekiamas dalykas, kaip tai lapei Ezopo pasakėčioje apie vynuoges.
O dabar pamąstykime apie tai, kodėl tiems lietuviams nesiseka valdyti savo valstybės? Tauta nyksta. Jau 2020 m. į Lietuvą reikės atsivežti apie 300 000 emigrantų. Štai yra Nigerija. Tai valstybei nereikalingi IT specialistai, tai dabar jie atvyksta pas mus. Nigerijos valdžia irgi rūpinasi tik savimi, kaip ir mūsų valdžiava, todėl Nigerija jau garsėja kaip internetinių sukčių šalis, nes valdžioje sukčių taip pat yra gausu. Norėčiau gerbiamam Algimantui Rusteikai palinkėti pradėti kalbėti apie BLOGĮ. Blogis turi konkrečias apimtis. Jis Lietuvoje auga, nes yra auginamas. Pavyzdžiui, skurdas Lietuvoje nėra laikomas BLOGIU. Kas jį sukūrė? Neaišku. Kas jį augina? Neaišku. Ar kas nors yra atsakingas už tai, kad Lietuvoje yra skurdas? Ne. Tada, kur jūs matote Lietuvoje valdžiavą? Jos nėra, bet yra grupinis interesas ĮSISAVINTI valstybinius pinigus. Ir kova vyksta tik tarp šitų grupių, pasivadinusių, kad niekas neįtartų, kokie tikrieji yra jų interesai, PARTIJOMIS. Apie 93 000 lietuvių jau pareiškė norą likti JK po Brexit’o, o kiti net svajoja tapti JK piliečiais. Nejaugi iš tikro jau nieko nebe įmanoma padaryti su ta tarpusavyje besiryjančią dėl grupinių interesų patenkinimo valdžiava?

logiška,       2019-10-13 18:43

jog Lietuva ir lietuvių etnosas negali išlikti.
Net nesistengia.
Autoriaus tekstas yra blaivi aiškiaregystė - nepaneigiamais faktais pagrįsto Nekrologo anonsas.
Amen.

Birute       2019-10-13 17:48

taip.tiesa.

Gerb. autorius "ant ribos"       2019-10-13 15:45

na ir gerai,gal pagaliau prives skaitytojus prie senos,kaip vadovėlinė istorija tiesos-keiskis pats ir aplink tave keisis pasaulis.Su agonijoj besiblaškančia sistema kovoti beprasmiška.Tik dar mąstančių asmenybių vieši pasisakymai gali pažadinti ir kitus.Kai anglai didžiuojasi ir seka Tony Parsons,latviai rengia Rygoje gimusio G.Givin transformacijos stovyklas pas mus bažnyčia dar vis bando gąsdinti.Taip jaunimas apart diplomo ir pinigų mokykloje apie tolesnę žmogaus evoliuciją ir nesužino.O kažkada Lietuvoje gimė ir gyveno toks Igoris Kalinauskis,parašęs knygą“Vienumoje su pasauliu,aprašęs savo paties nubudimo momentą.Žmonija atranda kelią,bet tie,kurie iš nežinojimo ar iš godžios puikybės blaškysis tarp malonumo ir depresijos tiesiog kels chaosą.

grumstas       2019-10-13 14:08

Abejonė reikalauja mąstymo kančios ir pastangų suprasti, perprasti , suvokti esmę ...
bet gyvename , privalome gyventi , pagal iš visų kampų tiražuojamus užkeikimus , ne tam, kad kankintumėmės , o kad būtumėme laimingi- tad toks sunkus užsiėmimas , kaip mąstymas -ne kiekvienam patogus, komfortabilus užsiėmimas. Patogiau su čipsų pakeliu ir skarbonke alaus žiūrėti kakadu ar peliukus. Kad mąstymas katorginis užsiėmimas , rodo tai , kad smegenų darbui ,įtempto protinio darbo metu, reikia didžiulio energijos kiekio : sudarydamos vos 2 proc. kūno svorio, smegenys suvartoja apie 25 proc. viso organizmo energijos potencialo.


Rekomenduojame

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.