Algimantas Rusteika. Tikroji mūsų valdžia

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 8 d. 14:08

12     

    

Algimantas Rusteika. Tikroji mūsų valdžia

Mokslo ir žinių diena. Visą dieną kavinės ūžė, pilnos aštuoniolikmečių dvyliktokų. Valdžios dovanėlė verslui – keliskart didesnė apyvarta. Ir kaip čia nebūsi partijai ir vyriausybei dėkingas!

Tie, kuriems nepasisekė sulaukti garbingo amžiaus ar neturi pinigiukų, bet nori pasiautėti – apsirūpino iš vakaro. Kad nepritrūktų, užsipirko daug daugiau. Rankinėj kolos buteliukas su uždegamuoju skysčiu, rankoje kardelis.

Ir vartojimo statistika pasipildys, ko labai reikia kovotojams, kad galėtų toliau kovoti. Ir barai su prekybcentriais kitądien skaičiuoja padidėjusį pelną. Ir davatkos labai pamalonintos, kad draudžiama. Viskas visiems gerai.

O po to išaušo diena X, apie kurią tiek svajota ir kalbėta. Naujas kovos už Lietuvos ateitį etapas.  Pagiriamasis žodis kvailybei. Visur pagyvėjimas – kas dabar bus? Žurnalistai nuo ankstaus ryto su alaus skardinėmis atsėlina prie kasų. Ir nekalta veido išraiška visų klausinėja.

Jei pareikalausim dokumento iš senukų, vadinasi, nepilnamečiai mažiau galės nusipirkti ir gerti, ar ne? O jei dokumento iš visų, vadinasi, ir tie dideli, kurie geria, ims mažiau pirkti ir gerti? Juk taip?

Ar yra nors vienas žmogus ne iš psichinės sveikatos centro įskaitos, kuris patikėtų šia „logika“? Ar įmanoma sugalvoti ką nors kvailesnio?

Idėjos fanatikų argumentai apie tai, kad kai kuriose JAV valstijose taip daroma, nepagrįsti. Nes ten tai reglamentuota vietos ĮSTATYMAIS. Nors ir įstatymai gali būti kvaili. Kas netikit, pasiguglinkit „kvailiausi JAV įstatymai“.

Galiausiai maža kas ten JAV valstijų įstatymuose yra. Ten ir vyrai tuokiasi, ir mirties bausmė, ir negrus, tfū, atsiprašau, afroamerikiečius labai skriaudžia. Tai gal tada ir pas mus interesų grupės gali kabinetuose susitarti ir įvesti santuokas su gyvūnais ar mirties bausmes?

Reikalauja dokumentų iš visų alkoholio pirkėjų pas mus NE ĮSTATYMAS, o PREKYBININKŲ SUSITARIMAS. Jis gali galioti tik patiems prekybininkams, nes pirkėjas nėra susitarimo šalis.

Asmens duomenų apsaugos įstatymas nustato, kad asmens duomenys gali būti privalomai teikiami tik įstatymų nustatytais atvejais arba asmeniui sutinkant. Pirkėjo amžius taip pat yra asmens duomenys. Įstatymuose reikalavimo IŠ VISŲ alkoholio pirkėjų pateikti duomenis apie savo amžių nėra.

Pagal Vartotojų teisių įstatymą vartotojų teisė savo nuožiūra pirkti prekes negali būti ribojama kaip nors kitaip negu ĮSTATYMŲ NUSTATYTA TVARKA. Prekių pardavimas negali būti siejamas su kokiomis nors papildomomis sąlygomis.

Pagal Prekybos įstatymą įvesti specialią tam tikrų prekių pardavimo tvarką GALI TIK VYRIAUSYBĖ. Pirkimo-pardavimo sutartyje gali būti numatytos papildomos sąlygos pardavėjams, bet ne pirkėjams. Bet pas mus tai daro ne Vyriausybė, o prekybos bosai.

Virpančiu balsu E.Jakilaitis savo laidoje nedrąsiai paklausia, ar čia viskas gerai. Ir gauna atsakymą – taip turi būti! Tyli sau rūmuose ryžtinga kai reikia Prezidentė, negirdėti ir ryžtingo kai nereikia Premjero.

Mus valdo, privalomas tvarkas nustato ir viešojo gyvenimo taisykles reglamentuoja ne įstatymai ar valstybės institucijos, o prekybcentriai. Ir nieko čia keisto. Nes jie ir yra tikroji Lietuvos valdžia.

Tik tokioje valstybėje man gėda gyventi.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Juozapas       2016-09-10 14:08

Tarabilda savo replikoje parašė esmę- baisu ne dėl absurdiškų įstatymų.
Baisu kad nesipriešinama.
NNesipriešinama jog maximavičiai su marketavičiais primeta visuomenei savo taisykles- reiškia bus daugiau, dar absurdiškesnių taisyklių.
Klusniai einama balsuoti pagal Sistemos įstatymus,vansi tuo patvirtinama jog sutinki dalyvauti farse, sutinki jog oligopolinė-kleptokratinė-vergovinė Sistema gyvuotų ir toliau.
Nesipriešinimas yra pritarimas.

nu ir kas       2016-09-10 11:36

“Reikalauja dokumentų iš visų alkoholio pirkėjų pas mus NE ĮSTATYMAS, o PREKYBININKŲ SUSITARIMAS.” ? - nieko naujo - TSRS laikais per politekonomiką dėstė apie kartelinius suitarimus kapitalizme. Pratinkitinės prie kapitalizmo realybės. Susipažinkit su kapitalizmo ekonomika.

Tarabilda       2016-09-9 19:40

Aš tai į visą tą dokumentuotą alkoholio pirkimą žiūriu kiek iš kitos pusės. Tai savotiškas testas mūsų visuomenei. Gal net netyčia be jokios slaptos minties atliktas. Per šią savaitę mes pamatėme visiškai akivaizdų dalyką, kad Lietuvoj nebeliko nei jokios vyriausybinės ar nevyriausybinės organizacijos, galų gale paprastos visuomenės sluoksnio, kas pasipriešintų akivaizdžiam absurdui.
Nepasipriešino, o tai reiškia, kad mums šakės. Pamatysim ne tokių eksperimentų.

Pikasas       2016-09-9 12:29

Autorius teisus, pasišaipydamas iš amžiaus cenzo nenurodymo. Net neabejoju, kad minimas susitarimas bus gerokai pakeistas. Tačiau, kažkokių priemonių alkoholizmo pristabdymui būtina imtis. Manau, kad ir 20 metų amžiaus reikalavimas ir alkoholio prekybos atskyrimas nuo kitų prekių bei prekybos laiko apribojimai teigiamus rezultatus gali duoti. Valstybinio pilstuko pilstytojai tokioms permainoms labai priešintųsi. Ar privalome jų poreikius tenkinti? Girtas biudžetas - aklavietė...

Apuokiukas       2016-09-9 9:32

Nesišaipykit. Velnio lašai nėra tokia pati prekė, kaip duona. Žmogus turi sąmoningai pasiruošti tų velnio lašų pirkimui - pasiimti pasą, o ne pirkti tada, kai šauna į galvą, ar kai sutinka kompaniją, kuri pakviečia: ,,padarom…”

panašu       2016-09-9 8:27

Tikroji mūsų valdžia oligarchatas, oligarchatui tas pats kokie klerkai bus išrinkti, nes visi vis vien tarnaus oligarchataui - tam yra lobizmo įstatymas, įteisnantis įstatymų pirkimą?

Artūras to s.m.       2016-09-9 0:27

22.15 nealkoholinio alaus nenusipirksite nei su dokumentu, nei be jo. Jis, kaip ir alkoholiniai gėrimai parduodamas tik iki 22 val. Beje, visose ES valstybėse, kur man teko būti.

s.m.       2016-09-8 22:46

galima šviežią prekybininkų marazmą ginčyti, skųsti vartotojų teisių neveikliai tarnybai, o galima tiesiog gerai pasijuokti.
Užvakar vakaro scenelė: vėlokai susiruošęs pirkinių, prieinu vienoje is maxių prie kasos berods 22.15. Tarp pirkinių mano kartais perkamas nealkoholinis alus.
Kasininkė prokuroro tonu rūsčiausia veido išraiška pareiškia:
1) po dešimtos alkoholio “neatleidžiam”;
Aš jai atgal, - pirma, nei alkoholiui, nei man nėra už ką atleisti, nes nei aš, nei tas alus tamystai niekuo nenusikaltom.
Rūsti pardavėja toliau gelbsti savo “prestižą”, -
2)duokite dokumentą, jei alkoholį perkate (nors ką tik pamatė, kad jokį alkoholį);
Aš jai atgal, - neketinu su tamysta nei pažindintis, nei šliūbavotis, mano amžius, - mano paslaptis, esu tiek jaunas ar senas, kiek atrodau.
Kadangi traukiant pinigus iš piniginės matosi, jog belzebubinė lusto kortelė, anot Leto, tradiciškai tupi piniginės peršviečiamame skyrelyje, kasininkė jau imdama pinigus pagaliau nušvinta, - “matau, kad dokumentą turite”.
Situacija baigiasi taika, - ji jaučiasi laimėjusi vykdydama marazminius dargi savo pačios hipertrofuotus sualkoholintus reikalavimus, aš išsaugau nesugadintą vakarą (spėjau tik pagalvoti, bet neišsitarti, - duok…kasininkei…kelią...).

Visiškas Algirdas       2016-09-8 17:27

Man kap prem-terjerui labiausiai neaišku kas man yra aišku - iš ryto galvoju vienaip, per pietus kitaip, o vakare aplamai minčių jokių nebeturiu.
O gal padarykime taip- iš ryto alkoholį parduodam visiems kas turi kažkokį ddokument (be dokumentų niekam), per pietus parduodam vieniems tik pagal pasą o kitiems be paso( burtų keliu, arba kas antram). O vakare pardavinėkim ir be dokumentų ir visiems nesvarbu kokio amžiaus. A? Kaip manot? Aš tai kaip visada, neturiu nuomonės.
Sugalvojau- liepsiu sudaryti darbo grupę!

Vytė       2016-09-8 16:28

Mano manymu, tai tik dar vienas patvirtinimas,jog normaliai funkcionuojančios vyriausybės mes neturime.

Egidijus       2016-09-8 15:17

Rašykit masiškai skundus vartotojų teisių tarnybai. Tikrai padės.

Laima       2016-09-8 14:59

100% pritariu.Geras straipsnis.Ir ką daryt..?


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.