Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Tikroji grėsmė

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 14 d. 17:09

10     

    

Algimantas Rusteika. Tikroji grėsmė

Dėl visokių komentatorių nuomonių specialiosios tarnybos smarkiai nesusijaudina, o štai dėl V.Tomkaus sąrašo viešinimo VSD susijaudino ir oficialiai įspėjo, vadinasi, būta dėl ko. Ir jokių deputatinių komisijų ir ikiteisminių tyrimų V.Tomkus nesusilaukė, nė vienas deputatas ar kitaip pateptasis dėl šmeižto nesikreipė ir nesirengia kreiptis, nors kaltinimai skandalingi ir griaunantys pasitikėjimą valstybe. Tokia įnirtinga tyla (vargano A.Anušausko paveblenimo nepatogu minėti) – gera byla ir apkaltintųjų baimė net viešai cyptelėti pasiteisinant leidžia, kol nėra geresnių, naudotis V.Tomkaus juodraštiniu variantu .

Todėl itin smagu buvo stebėti, kaip Seimas, kuriame knibždėte knibžda įtariamųjų bendradarbiavimu su KGB, ir Prezidentė, lemtingomis valstybei valandomis dirbusi priešų stovykloje, sukėlė masinę isteriją dėl nepavykusios M.Basčio apkaltos už ne taip kaip reikia užpildytą anketą apie pabendravimą su vienu KGB-istu. Iš kur toks aršumas, jei M.Bastys seniai yra politinis nulis, jo buvimas ar nebuvimas Seime absoliučiai jokios reikšmės niekam, išskyrus jį patį su žmona, neturėjo?

Visa ši dūmų uždanga buvo paleista virš prasidėjusios sprendžiamosios kovos dėl teisėsaugos faktinės kontrolės. Iškilo didžiulė grėsmė nacionaliniam saugumui – valstybės valdymui slaptomis pažymomis, teisėsaugos nutekinamais ikiteisminių tyrimų duomenimis ir saviems žurnalistams pamėtėjamais asmeninių sekimo bylų ir pasiklausymo įrašų kompromatais. Prasidėjo tylus karas po antklode dėl to, kas šį galingą ir viešai slaptą valdymo pultelį galės už mūsų ir jūsų laisvę spaudyti. Galvojate: niekam nesvarbu, ar pavyks patvirtinti nueinančios nuo scenos D.Grybauskaitės įtakos paveldėtoją – siūlomą naująjį STT vadovą?

Mėlynajame ringo kampe – Prezidentė su savo šventaisiais konservatoriais, apspistais spiečiaus mitiūčių ir M.Basčio istorijoje pasirodžiusiais apgailėtinai. Raudonajame – dar neuždusęs, raumenis auginantis S.Skvernelis, įšokęs į ringą iš teisėsaugininkų rūbinės ir lėtai, bet užtikrintai imantis vadeles į rankas. Ir visi kiti socialdemonai bei deputatai, išsigandę tikimybės tapti kitais kraštiniais po M.Basčio.

Lėlininkai gerai suprato, kad nepavykus apkaltai galėjo būti prarastas pagrindinis slapto poveikio Seimo deputatams svertas – baimė būti apkaltintiems ar šantažo galimybė už paviešinimą kokių nors nuodėmių, kurių visi turi daugiau negu reikia ir kurios puikiai žinomos kam reikia. O jeigu ir kiti, neseiminiai didikai, pasijaus nukabinti – kas tada bus su Lietuva?

Gaujos lyderio principas – nesugebėjus nubausti vieno nepaklusniojo ims nebeklausyti visi. Kompromatais mintančioje politinėje terpėje, baimės valstybėje pralaimėtojų niekas nesigaili ir galima prarasti viską.Teisėsaugos dobermanai kas vakarą virpina šnerves uosdami orą ir spėdami vėjo kryptį – svarbu nepraleisti momento, iš kurios pusės Naujasis Šeimininkas su šonkauliukais ateis.

Visi toje manų košėje dirbo dėl reitingų ir į mūšį buvo mesta viskas. Ką tik pažeidę Konstituciją fotografuodami slapto balsavimo biuletenius veikėjai mosikuoja Konstitucija, nors jiems už tokius pažeidimus, kurių jie ir patys neneigia, galėtų būti surengta masinė ir sėkminga apkalta, kaip kad nutiko už balsavimo procedūros pažeidimus išmestam vargšui „prisikėlėliui“ Linui Karaliui. Reikalaujama paleisti Seimą, nors tam nėra ir nebus reikiamo balsų skaičiaus, arba priešlaikinių rinkimų, nors tam nėra nė vieno Konstitucijoje nustatyto pagrindo. Nemokamas cirkas tęsiasi.

Įsisiautėjęs S.Skvernelis net siūlė balsavimą Seime iš viso panaikinti ir įgalinti apkaltos sprendimus priimti Konstitucinį Teismą – jam įžengus į S.Daukanto aikštės kabinetą tai galutinai užbaigtų diktatūros kūrimą, nes tautos atstovybė prarastų paskutines galias. Tam audringai plojo nepatenkinti, įskaudinti, tuščių politikų ir valdiškų žurnalistų lozungų paveikti žmonės nepagalvodami, jog atėmus sprendimo teisę iš negero Seimo ir perdavus ją niekieno nerinktam teisininkų būreliui, teisių nebeturėtų ir žmonių išrinktas tikrasis Seimas visais, ne tik valdžios krėslams lemiamais momentais.

Sistema po truputį byra toliau, sumaištys bus vis didesnės – pratinkitės. Nei mums, nei valstybės ateičiai jokio skirtumo, buvo M.Bastys deputatu ar nebebus. Rungtynės vyksta toliau, tačiau nesvaikim – niekas apie mus čia negalvoja ir niekam mes nerūpim.

Šioje aikštelėje tiesiog nėra mūsiškių ir nėra už ką sirgti – nusipirkim spragėsių ir stebėkim gražius derinukus, tritaškius ir dėjimus iš viršaus.

Gal tik nauji rinkimai M.Basčio apygardoje patenkins smalsumą, kur krypsta reitingų rodyklės, nors mūsų reitingų profesionalai seniai žino: reitingų rezultatai labiausiai priklauso nuo reitingų rezultatų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

skorpionas.       2018-03-15 13:13

atrodo kad winds of change pradėjo pūst ne iš tos pusės.

Kazys       2018-03-15 9:36

Ar dar nepakanka laiko susivokti,kokie LR įstatymai yra netikę?Kokie Konstitucijos straipsniai paseno arba netinka?Gali seimo narys balsuoti pagal savo sąžinę ar privalo paklusti partijai? Ir dar vienas klausimas,į kurį nerandu atsakymo:į kokių laikraščių straipsnius privaloma reaguoti,aiškintis,teisintis,o į kokius - ne?

Ale       2018-03-15 7:50

Įsijungia feisbukinė minia be nuovokos(Tapinas paprotins visus), liūdna.„...atėmus sprendimo teisę iš negero Seimo ir perdavus ją niekieno nerinktam teisininkų būreliui, teisių nebeturėtų ir žmonių išrinktas tikrasis Seimas visais, ne tik valdžios krėslams lemiamais momentais“.

vai me       2018-03-14 22:48

Nenusimink, Algimantai.Sutinku, kad pastudijavus, Tomkaus raštus, atrodo ,kad jie nepaliko tautai , nė menkiausios vilties.Bet taip nėra.Aš netikiu, kad šimtas tūkst. įvairių partijų narių, yra beviltiški padugnės. Jiems belieka pasirinkti, ar apsivalyti, ar į šiukšlyną. Tereikia atsivežti, iš Lenkijos, specialistą su melo detektoriumi ir savo vadus kgb-istus, išvyti iš partijos lazdomis, pagreitinant procesą ,spyriais į subines. Taigi, būkime optimistais.Kaip sako liaudies išmintis:“Net, jeigu tave suėdė drakonas, visada yra, net keturios išeitys”.

Agnė>>>taip       2018-03-14 22:15

Neisim, oras ne koks bus smile)) Be to paskubėjo aktyvistas, Bastys jau išėjo, tai ko dar?

news       2018-03-14 21:40

o jedinstvo chunveibinai su suplyšusiom tapkėm priešakyje, rytoj 16 val ruošiasi pulti Seimą. organizuojama per siauros skydinės (j)inkilą. gal per anksti buvo išsiskirstyta iš lukiškių aikštės sekmadienį?

Basčio tai nenurašykite       2018-03-14 21:32

Tai tarpininkas tarp politikų ir šešėlinio pasaulio. Jis eina ten, kur žymesnis kolega pabijotų purvintis. Ir Basčio politinė įtaka niekada ir neturėjo viršyti nulio. Apie jį, manau, dar daug įdomaus sužinosime.
O tiapkinių mitinge tai dalyvauti tikrai neverta, nedarykite priešams paslaugos. Jiems tiesiog gera proga ant galvos nukrito. Nepasisekė tik su oru. Bet jų toli siekiantys tikslai niekaip nesutampa su mūsų.

Kažkas spyrė        2018-03-14 21:04

konservatoriams į vieną vietą,kad kaip įgelti šoko…

taip       2018-03-14 20:38

Žalimas ką tik aiškino ir aiškinosi su Makaraityte, o interviu pabaigė, kad toks, toks ir dar kartą toks (suprantate koks) Seimas vistik gali ir taip balsuoti,kaip subalsavo, nes tokia ta mūsų demokratija. Kaip sunku pripažinti, kas šiaip eiliniam aišku, kad Seimas yra aukščiausia valdžia. Su prezidentinėmis galiomis užsienio santykiams.
Vakar buvo įdomiau. Su paskutiniu rezultatų sakiniu Laisvės piknikų organizatorius A.T.pakėlė žmones už demokratiją. Kartą jau aiškinosi dėl alkoholio, ryt garsūs žmonės, kaip girdėti portaluose,  susirinks dėl ateities. Ir kodėl man tai kažką primena. Ar eisite?

zita.       2018-03-14 20:35

p.A.R. taip viltingai rašėt apie permainų vėjus,L.J po eitynių lietuva lietuviams užsisiuvo burną,matyt lengvame šoke,ar lengvoj depresijoj.pavasaris pasižymi nuotaikų šuoliais,ir matyt nelabai ką pakeisim.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

Povilas Gylys. Kai vaikai tampa mažiau išsilavinę nei tėvai

Geroji Advento Naujiena: Budėkime – Jis sugrįš!

Andrius Švarplys. Dar yra ir trečias kelias – politinės kvalifikacijos standartas

Ramūnas Aušrotas. JTO Vaiko teisių konvencija skirta kontroliuoti ne tėvų, o valstybės priimamus sprendimus vaiko atžvilgiu

„NeRedaguota“. Rajmund Klonowski ir Vytautas Sinica. Žmogaus teisės Lenkijoje ir kitur

Andrius Švarplys. Twitteris pradeda elgtis kaip valstybė valstybėje?

Ramūnas Aušrotas. „Smurto banga“: pora pastebėjimų LRT.lt teksto paraštėje

Andrius Švarplys. Naujienos iš Amerikos rinkimų

Algimantas Rusteika. Tvanas (Iš ciklo „Klūpanti Tėvynė“)

Darius Kuolys. Prieš Evelinos kerinčią jaunystę klumpa ir profesorius, buvęs KT teisėjas, teisėtyrininkas konstitucionalistas Vytautas Sinkevičius

Andrius Švarplys. Apie Twitterio cenzūrą

Liudvikas Jakimavičius. Prezidentūra turėtų atidėti Vyriausybės formavimą iki geresnių laikų

Andrius Švarplys. Ir BBC laukia CNN likimas

Klausymai Pensilvanijos valstijos senate. Publika juokiasi: iš naktį atsiradusių 600000 balsų už Trumpą... 3200

Vytautas Sinica. Naujos normos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Jos protestuoja ne mano vardu. Atsakymas Š.Černiauskui ir kt.

Audrius Bačiulis. Šimonytė – premjerė Uspaskicho ir Palucko malone

Vytautas Radžvilas. TS-LKD nariams ir rėmėjams

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.