Prezidento rinkimai 2019, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Tikrą valstybę mes dar turim sukurti. Kartais atrodo, jog tai vis dar įmanoma…

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 2 d. 21:37

35     

    

Algimantas Rusteika. Tikrą valstybę mes dar turim sukurti. Kartais atrodo, jog tai vis dar įmanoma…

Kalba, pasakyta Arvydo Juozaičio steigiamo sambūrio „Lietuva yra čia“ sueigoje.

Mes ten jau buvom. Mes jau buvom valstybėj, apgultoj priešų, kur dėl visko kalta praeitis. Valstybėj, kuri kiekvieną kontroliuoja, seka ir baudžia, kuri naktį gali ateiti į tavo namus ir išsivežti tavo vaikus.

Mes ten jau buvom, kur žmonės viena galvoja ir kita sako, kur vienaip rašoma, kitaip daroma. Kur niekas nebetiki tuo, kas kalbama iš tribūnų, ir patys kalbantieji netiki tuo, ką sako, ir žino, kad mes tą žinom. Bet ir toliau šitaip gyvenam, nes taip reikia.

Atsiverčiu savo Tėvynės Konstituciją, kur kiekvienas žodis – Tiesa. Ir praktiškai viskas, kas tikrovėj, neatitinka jos Žodžio. Kasdien vis daugiau melo, nevilties, tarpusavio neapykantos ir neteisybės. Ir teatro, kad viskas gerai.

Rašo mokytoja. Algimantai, vaikai man sako: bet juk tai netiesa, kas Konstitucijoje parašyta, mes gyvenam čia, nesam nei akli, nei kurti! Ir mokytoja jiems: pasvajokim, kad mes gyvename toje valstybėje, kuri aprašyta – jūsų valia padaryti, kad taip ir būtų...

Ir mūsų valia padaryti, kad taip būtų. Žmonės, mūsų valstybė serga ir nėra nė vieno, kuris to nesuprastų. Argi daugelis negalvojam, kad nieko nebegalim pakeisti? Argi nematom – kurie gali, nieko nenori spręsti, o tie, kurie nori, yra paniekinami? Argi kiekvienas nejuntam, kad mūsų šaliai atėjo išbandymo valanda?

Kas keli metai – naujos gelbėtojų bangos. Tik skirtingai nuo Laimės žiburio, čia nėra gasdinančių šmėklų ir nevirstama akmenimis – pasiekę viršūnę patys pavirsta šmėklomis, o suakmenėja jų širdys.

Laisvė nėra dovana ir niekas dykai laimės nedalina. Niekada nebuvo ir nebus jokių gelbėtojų, jei norit pamatyti tikrą išgelbėtoją – nueikit į vonios kambarį ir pasižiūrėkit į veidrodį. Demokratijos ir laisvės žmonės turi tiek, kiek jos įstengia pasiimti.

Pasaulis pajudėjo. Ar juntat, kad toli toli atsivėrė durelės ir dvelktelėjo permainų nuojauta? Po poros metų galimybės taip pat tyliai užsivers. Prezidentas – pirmas žingsnis, kurį privalom žengti. Ar nusipelnėme to, kas yra, ar esame verti vilties?

Tik susivieniję žmonės gali turėti Prezidentą ir tik Prezidentas gali suvienyti žmones veiksmui. Prezidentas, kuris nebijotų tiesos, kuris išgirstų tuos, kurių negirdi, ir atgaivintų tikėjimą savo valstybe, nes valstybė be tikėjimo yra mirusi.

Baisu, kada žmonės bėga iš Tėvynės, bet dar baisiau, kai valstybė išeina iš žmonių širdies. Tokia valstybė turi kariuomenę ir vyriausybę, įstatymus ir įstaigas, tačiau iš tikrųjų tai tuštuma, kuri sugrius nuo pirmo išbandymo. Argi reikia užkariauti valstybę, kurią gali pigiai nusipirkti?

Dovanotos nepriklausomybės laikas baigiasi, atėjo metas akmenis rinkti. Tikrą valstybę mes dar turim sukurti. Nejaugi pasibaigus paskutiniams himno žodžiams ir nuėmus delnus nuo krūtinės vienybės nebelieka? Ar tai koks prakeiksmas, kad visi tarpusavyje riejamės ir labiau neapkenčiam ne tikro priešo, o vienas kito, nors siekiam to paties?

Paskutiniai pasakyti žodžiai išlieka širdy iki galo. Poetai tą gerai žino ir pasako kiekviename eilėraštyje. Žinot, dabar matau Vincą Kudirką. Jis gydytojas ir supranta, kiek nedaug jam beliko. Ir nežino, ar Lietuva bus, bet jau sukūrė jai himną, nors šia kalba net rašyti yra uždrausta.

Štai, padėjęs savo smuikelę, jis žvelgia pro išsinuomotos mansardos langą į purviną Naumiesčio gatvę ir galvoja – ar tikra tai, parašiau? Ar gerai gaidą ir paskutinius žodžius sudėsčiau? Ar išgirs ir supras, ar mane kas prisimins?

Ar išgirsim? Ar suprasim ir atsiminsim? Ar sugrąžinsim žmonėms vienybę ir valstybę jos žmonėms?

Kartais susapnuoju, kad tai dar truputį įmanoma.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Liepa-Juozapui       2019-02-4 10:39

Na, visko turim turėt saikingai kaip pats, Juozapai, sakai: ir realizmo, ir pragmatizmo, ir to paties romantizmo.// Juozaitis vienintelis neša tautinio identiteto, lietuvybės kaip vertybės išsaugojimo vėliavą. Aš UŽ. // Gražiai tos vėliavos nešti (ar ją plukdyti) neišeis: niekad ir neišeidavo. Už tą vėliavą reikia ir reikės muštis.// Man pikta, kad vėl lipama ant to paties grėblio, kai tikrieji sąjūdiečiai buvo išdaužyti, išskaidyti nomenklatūrinių elementų.// Nematau to kovingo nusiteikimo ir adekvataus saugojimosi nuo sisteminių šakalų...//

stasys        2019-02-4 8:56

Jei diskusija į pabaiga paatrinsiu čia kažkam . Lietuva paradoksu šalis kurioje gyvena stiprios moterys ir silpni jautrus vyrai . Na paskaitykite autorių jo tekstus ? tie kas ieško juose vilties SAU pirmi turėtu nušokti nuo stogo ..Tai vadinamoji Lietuvos ateitis mėsėdžiu pasaulyje .. Apsaugok dieve nuo tokios realybės , ar Lietuva nyksta ne dėl to kad alternatyva transliuoja tokie karščiuojantis ,sloguojantys svajotojai, ar Jiems skolinčiau pinigus ..? gink dieve ...prašvilps jau kita dieną  .  Nieko nerašysiu blogo apie A.J. aš jo nepažystu neaiškios ir jo mintys .. kartais prasimuša Donkichoto personažo bruožų (kovoti su vėjo malūnais) , bet tai įprastas rinkėju lūkesčiu pamaloninimas . Sakyti kad nėra progreso A.J. tik pradėjus savo rinkiminę kampanija irgi negalima ..bet Jis netapo aiškesnis kaip politikas , kaip šeimos galva .. Ir kaip Juozapas mini jam trūksta to ką turi Skvernelis atėjau, pamačiau , nugalėjau . Viskas tęsiasi ir dar laiko yra ,o va tuos miestus ir juose gyvenančius rinkėjus jau teks šturmuoti ..ir laipioti kopėčiomis .

Letas Palmaitis Autoriui ir kt.       2019-02-4 3:53

Siūlau komentarą prie to paties autoriaus “Visuomenės savigarbos likučių ir mūsų laisvės klausimas”.

mazgys       2019-02-4 3:22

Keblu. Kuris kandidatas yra stiprus polemistas ir talentingas, charizmatiškas, visapusiškai išsilavinęs oratorius, galintis Lietuvos naudai laimėti tiek sudėtingas tarptautines derybas, tiek ir savo pozicijos teisingumu įtikinti Lietuvos vidaus politikos oponentus? Aišku, AJ veikla AMB aplinkoje ir ir vėliau parama kandidatavusiam Paulauskui - nrigiamss balastas.

J---Liepai       2019-02-3 22:38

Sveika miela.
Smagu Tave matyti:)
Tuo pačiu dėkui už pasažą apie lietuvius žudantį romantizmą.
Ne, aš tikrai neturiu jokio nusistatymo prieš Romantizmą kaip reiškinį ar būseną. Romantika puošia santykius ir gyvenimą.
Tačiau politikoje, o ypač valstybės kūrimo reikaluose yra lyg receptinis vaistas- saikingomis dozėmis vartoti netgi privaloma. Nes be romantimos politika virsta cinizmu, o vietoje valstybės, vietoje namų dažniausiai gaunasi kalėjimas arba durnynas.
Tačiau tikra nelaimė atsitinka, kai romantizmo perdozuojama.
Ypač romantizmo perdozavimas kenksmingas primityvioms, beraštėms kvazivisuomenėms.
Politiniams beraščiams, bevaliams liumpenams, orumo neturintiems kumečiams , romantizmas yra iliuzorinis gelbėjimosi šiaudelis, mentalinio skurdo dūmų uždanga.
Tokių subjektų bandoje, romantizmas deformuojamas ir virsta kičine atrauga, avinėlių tylėjimą ir neįgalumą lydinčiu savigailos akompanimentu.
Kuo nykesni ir primytivesni individai, tuo jų pseudo romantiniai užmojai gigamantoniškesni.
Geras pavyzdys, galima sakyti chrestomatinė iliustracija buvo tūlo liumpeno čia rašinėjusio pompastišku “Misterio” nicku, kliedesiai.
(Prisimenate to ligonio svaičiojimus apie “Triumfo Arką” ir “Vytį su Pegaso sparnais” Lu!iški7 aikštės įpaminklinimui?)
Kuo skystesnis protelis, tuo “didingesni projektai” gimsta tokių pusgalvių makaulėse.
Na, o prie kičinio pseudoromantizmo dar pridėjus sovietinio lūzerio norą viską gauti “lydekai paliepus”, tuomet politinę- socialinę erdvę užlieja klampus padaldinto gyvenimo troškulio kisielius.
Tame lietuviškame kisieliuje klimpsta bet kokios racionalios ir kritiškos mintys, nuo deguonies bado nyksta paskutinės idėjų generavimo ląstelės.
Lietuviai yra sau patiems įvarčius mušanti gentis. Tai daro su stebėtinu atkaklumu. Ir tai vienintelė sritis kurioje lietuviai atkaklūs nuosekliai.
Mūsų visuomenė yra lyg planktonas, tiksliau - spermatozoidai/nevykėliai kabantys ant cveko panaudotame prezervatyve.
Tokie neapvaisins ir negims.
Taip ir pareina brisiams galas.
Deja.
Nematau tame jokios romantikos.

Liepa-Juozapui       2019-02-3 21:56

Sveikas gyvas, bičiuli.//
Tikrai sutinku su paties išsakytom kritinėm pastabom. A.Juozaičio rinkiminė kampanija ryškiai grybauja po pievas.// Lietuvišką romantizmą suės nausėdiškai-skverneliški liberalmarksistai pasigardžiuodami.//
Kai vakar viena giminaitė pasigyrė balsuosianti už konservatorišką produktą, susimąsčiau, kuria vieta mano tautiečiai galvoja…//

oho       2019-02-3 21:51

Nebuvau kolchozniku, nebuvau udarniku, nebuvau kosmonautu, bet turiu balta bilieta. Stai toks stilius. Skaitykite briedus.

$+$       2019-02-3 21:25

„...visi tarpusavyje riejamės ir labiau neapkenčiam ne tikro priešo, o vienas kito, nors siekiam to paties?”
⤴⤴⤴
Gal ne vienas kito, o kitokios nuomonės, žinoma, atmetus KGB vatnikų demaršus, kai net patys su savimi „padiskutuoja”.

O prezidentą Lietuva tikrai turės, tik tai bus ne A. Juozaitis, kad ir kaip gerbėjai besivienytų. Sistema du kartus R. Pakso klaidos nepadarys. Čia ne taip senai kažkuris komentatorius citavo viena filosofą, kad prie tironijos valdo kvailys, o prie demokratijos, kokia yra pas mus, valdo kvailius, kurie mano, kad balsuodami kažką renka.

Seilės varvinimas už mylimą pretendentą, įtakos rinkimų rezultatui neturi. Be reikalo A.J. pasidavė provokacijai, kova jau senai vyksta tarp Leningrado ir Maskvos grupuočių, tik A.J. toje kovoje atleka epitazerio vaidmenį.

Keistas       2019-02-3 17:37

Dalykas tas, kad ir vadinamų protingų dvikojų Pasaulyje, proto karas gali virs tikruoju karu, gal tai yra užkoduota, ir kitaip tikriausiai nebus.

būsimam invalidui       2019-02-3 16:58

Oho, labai įdomu- kaip nebuvęs spaliuku, nebuvęs pijonierium, nebuvęs komsomolcu, nebūdamas kpss nariu, bet dokumentuose turėdamas įrašą draudžiantį studijuoti aukštosiose mokyklose dėl atvirai antisovietinių nuostatų, “juozapas” tapo partškolos absolventu? Kur ir kada susapnavai tokius briedus?
O gal girtas rašinėji,a?
Oi, pasisaugok… Pakliūsi kada nors “juozapui” į nagus- už tokius pletkus, likūsį gyvenimėlį kiekvieną kart pakakojęs, šūde randus rasi…

mes su neapykanta laimėsim pasaulį       2019-02-3 15:19

komunistų ideologo Lunačiarskio žodžiai
dar pridėjo: krikščioniškos meilės mums nereikia !!
o mūsų genijus bei vadas Leninas sakė:
- kas ne su mumis, tas prieš mus !!
————-
(todėl partinės mokyklos auklėtiniai: juozapas ir kiti teisingai reikalauja griežtumo, disciplinos !!!)
VOT!!

parama       2019-02-3 14:27

Portalas lyg ir remia antisisteminius požiūrius, gausiai publikuoja Rusteikos straipsnius, suteikia tribūną Juozaičiui.
Tiek įvairūs autoriai, tiek skaitytojai rypuoja, o ir patys portalo šeimininkai kartais nuvarvina ašarą, jog režimas trukdo nesisteminės minties sklaidai, blokuoja opinuojančiųjų režimu balsą.
Prasidėjo rinkimų karštligė, kurioje nenuostabu, dominuoja režimo pakalikų alasas.
Turint omenyje A.Juozaičio komunikacinį silpnumą, turint omenyje Radžvilo komiteto ketinimus eiti į ES parlamentą, būtų logiška apsaugoti tuos kuriems portalas demonstrupja paramą nuo kontorinių bobikų trolinimo.
Deja, portalas demonstruoja donkichotišką kvailumą. Atseit demokratija.
Naivu ir neatsakinga.
Tik taip galima vertinti visokių pobrūkšninių “pajėgų” nevaržomą baliavojimą čia.
Be abejo, kritinis mąstymas būtinas, nes tik ginčuose gimsta Tiesa.
Bet juk akivaizdžiai matyti skirtumai kur yra argumentuotas kritinis požiūris, o kur bukas pigus bliovimas.
Ar Adminas,(logikos profesorius) susirgo meningitu, kad neatvokia ką daryti?

propagandonui (13:50, 13:54, 13:55, 14:05)       2019-02-3 14:11

Jau pats su savimi “diskutuoji”?

Teisingai       2019-02-3 14:05

Pastebėta, komentare pasikartosiu, Matyti prezidentą laikantį plytą, ir stojantį  krutinę už AMBALOVą,, būtų keista.

komentaras- pasikartosiu       2019-02-3 13:55

Lietuvai reikia permainu, tas tiesa. Ir ta “sventoji kandidatu trejybe” ju ne(i)vykdys. Bet deja, na negaliu balsuoti uz Juozaiti, kad ir daugelis mano gerbiamu zmoniu ji palaiko. Istorine klaida ir plyta man yra lygu AMB visiems laikams.
Taigi, atsiprasau, bet si karta be manes….

komentaras- pasikartosiu       2019-02-3 13:54

Lietuvai reikia permainu, tas tiesa. Ir ta “sventoji kandidatu trejybe” ju ne(i)vykdys. Bet deja, na negaliu balsuoti uz Juozaiti, kad ir daugelis mano gerbiamu zmoniu ji palaiko. Istorine klaida ir plyta man yra lygu AMB visiems laikams.
Taigi, atsiprasau, bet si karta be manes…

mes mylim cenzorių ozolą       2019-02-3 13:50

mūsų visų mylimas bei garbinamas komunistas ozolas buvo partinis cenzorius (redaktorius)
———-
(todėl visi komentarai, kurie neatitinka Partijos linijos bus be gailesčio trinami)
VOT!!

entuziazistui       2019-02-3 13:09

“beje 2019-02-3 12:31
Rusteika šaunuolis. Į prezidentus. Be kalbų.”
.
Tamstos ura-patriotizmas yra įžeidimas straipsnio Autoriui, kuris daug metų rašo, kovoja, daro pastangas, kad žmonės pradėtų mąstyti.
O tamsta lyg koks bukas veršis vos pamat3s patinkančią tezę iškart užbliauni-
“Y prezidentuūūūs! Bia kalbūbūbū.”
Ir be proto. Bile tik pakvimpa naxaliavais pyragais…
Ubagėli, tu ubagėli iš utėlėto kumetyno- kada pagaliau nusivilksi burlioko vatniką?

Rakštis,       2019-02-3 12:59

minkštoi vietoi tas A. Juozaitis, kai kam.Todel ir baubia visokiais balsais.Nasileiskim kvailinami.

beje       2019-02-3 12:31

Rusteika šaunuolis. Į prezidentus. Be kalbų.

tovariščiui       2019-02-3 12:30

jūs artikuliuotai paaiškinkite, kuo Jums Puteikis neįtinka? Nes Jūsų nuodingo koliojimosi pasiklausęs, pasiryžau tik už jį balsuoti.

>message       2019-02-3 12:24

Pasakyta esmė, o ji valdo tūrinį, parašyti viena, padaryti, jau labai, kita.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-02-3 11:46

Atsivertęs buvai Algimantai tikrąją konstituciją ar antikonstitucinio seimo banditų terlionę?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-02-3 11:38

Tautai primetama, septynių antikonstitucinių seimų bevertė (niekinė) terlionė,
va čia
https://www3.lrs.lt/home/Konstitucija/Konstitucija.htm

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-02-3 11:37

Lietuvos gynėjų tikroji konstitucija - pirminio pavidalo,
va čia
https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.47BB952431DA

DDDdajui       2019-02-3 11:14

Taip, nesisteminių kandidatų dalyvavimas rinkimų cirkuose, visada buvo ir yra tik garo slėgio nuleidimas pro švilpuką.
Sistemai naudinga pamojuoti “diamokratijų” skudurėliu.
Tai padeda kriminalinė chuntos režimui bent dėl akių režimą pateikti kaip legitimią sanvarką.
Tačiau vien naivių idealistų-kandidatų negalima kaltinti kolaboravimu su žulikais.
Mulkinimo spektaklio nebūtų be publikos.
Cirkas be žiūrovų neegzistuoja.
Nebūtų balsuotojų, nebūtų cirko.
O be cirko neliktų ir režimo.
Tektų kurti normalią santvarką.
Nors labiausiai tikėtina, jog režmo šukės tiesiog persiformatuotų į kitokį cirką. Tam pakanka pakeisti vienus klounus kitais.
Nes publika neišranki.
Lietuviškam durniui pirštubrodant į dangų, lietuviškas durnius mato tik pirštą.
Todėl, pardon, bet tamsta neturite jokių faktų, įgalinančių abejoti A. Rusteikos padorumu. Negražu pilti srutas be jokio pagrindo.

Dzeikas       2019-02-3 11:02

Visdelto nereiktu isterikuoti. Kiek supratau buvo kokis tai show ant LTV su kandidatais ir AJ isstate pajuokai, o tas uzkibo?
Jeigu viskas kas imanoma buvo padaryta, ir geresniu nera reikia daryt savo darba pagal isgales toliau.
Prisiminkite Orleano sturma okupuota anglu, organzuotas isties nevykusiai, bet deka Zannos d’Ark tikejimo ir ryzto buvo paimtas. Hollywoodo juostoj tai buvo pavaizduota kaip sturmo boksta ne ta puse pastate ir nuverte(n) panaudojo kaip tilta uzlipti ant sienu. Perfrazuojant Cernomyrdina , norejo kaip visada, o gavosi gerai. Tokie dalykai ir vadinami “stebuklu”. Kiek tiesos su bokstu nezinau, bet nuo tol Zanna d’Ark vadinama Orleano Mergele.
Todel nepaisant PR manipuliaciju ir smegenu zaginimo technologiju galiausiai sprendzia zmogus balsavimo kabinoje dedamas kryzeli.O ne Valatkos verbaline pornografija. Nes kai nuo sifilio nosis krenta , tai jokiu kremu ar makijazu neuzterliosi.
PS. Beje as nesuprantu sitos isterikos su balsu pirkimais. Tegul moka nors po “melejona” uz balsa, svarbu neleisti moketoju i kabina su balsuotuoju, ir turint omenyj siulaikines technologijas neleisti kontroliuot KAIP zmogus deda kryzeli. O susitarimus uz rinkimu punkto ribu kaip ten kas su kuo tariasi bandyt kontroliuot yra kvailyste, Sizifo darbas + pazeidziama teise i privatuma.

DDD       2019-02-3 10:59

Senas Songailos triukas - kurti intelektualiai ir organizaciškai nepajėgius darinius garo nuleidimui, kad nesikurtų pajėgūs. Negi ir Rusteikos toks tikslas? Labai nusivilčiau.

ponui-2       2019-02-3 10:27

Tamsta sakote- tai duok mums kitą, “tikrai laimintį”  balsavimui.
Pone, galima ant pasidabruotos lėkštutės patiekti nors ir auksinį kandidatą-
dabar jau vėlu, traukinys nuvažiavo palikęs kakotojus tupėti ant bėgių.
Laikas nuo birželio buvo iššvaistytas gėrėjimuisi savimi kaimelių bibliotekose ir dalinant knygeles saujelei pritarėjų.
Tuo tarpu reikėjo ne tikinti tikinčius, bet patraukti savo pusėn armiją abejojančių arba nieko negalvojančių, reikėjo atmušinėti ir pervilioti balsus iš priešininkų stovyklos. O tam reikia didelių pautų ir aršumo, charizmos reikia, norint laimėti, reikia dominuoti informaciniame lauke.
Pasižiūrėkite penktadienio R. Valkatos šou tiapkino ožkos tv- Valkata labai sėkmingai ir pasimėgaudamas kalė vinis į Juozaičio įmyžą, ištatė jį lyg kažkokį nebrendylą-keistuolį ir kandidatas užkibo- pliauškė apie kalbos išsaugojimą ir brolybę su latviais. Sistemai reikėjo parodyti Juozaitį atitrūkusiu nuo buratinų rūpesčių priplaukėliu, o Arvydas naiviai leidosi išstatomas mulkiu. Tuo tarpu, kitas “rinkimų liūtas” tūlas Puteikis, oho, tas tai veikė lyg įgudęs piarščikas ir etrio laiką išnaudojo 100%. Puteikis būdamas labai riboto protelio, bent jau gudrus, Valkatos spąstus apėjo vikriai ir nemirksėdamas, gi Juozaitis mikčiojo ir demonstravo prasikaltusio katino fizionomiją. Kokią žinutę gavo buratinai, a? Kas dabar skaitys labai protingas Juozaičio programas?
Rinkimų cirke laimi ne programos, o įmyžai.
Laimi tas kurį perka geriausiai.
Negražu ir amoralu, bet tai objektyvi realybė.
Juozaitis į Žaidimo lauką išėjo žaisti pagal Žaidimų organizatoriaus Taisykles.
Tos Taisyklės yra tokios, kad Loxatrone laimi tik antpirštininkai.

 

ponui       2019-02-3 9:49

Tamsta patempėte lūpą lyg vaikis iš kurio nori atimti saldainį. Esate tikras lietuvis- tikrovę norėtumėt matyti nulakuotą. Bet saviapgaulės gliancas deja, padėties negerina. Juozaitis kaip žmogus yra protingesnis trigubai už visus kitus sisteminius, o doresnis dešimtgubai. Bet kas iš to?
Rinkimai yra rinkodara ir prekyba.
Kandidatai yra prekės kurias reika įsiūlyti ir parduoti.
Grubu, bet taip yra.
Ne vien todėl, kad režimas primetactokias nuostatas.
Rinkos dėsniai, politikos komenrcilizavimas egzistuoja visų pirma dėl to kad egzistuoja paklausa- publika valgo tokį pašarą.
Lietuvoje balsuotojai perka Gelbėtoją- lyg kokį stebuklngą maisto papildą kuris be mankštų, dietų ir kitokių pastangų ištižėlius vienu mostu pavers gražuoliais gyvenančoais ilgai ir laimingai.
“message” komentaras nėra nukreiptas prieš AJ. Taip galvoti gali tik visiškas primityvas. “message”- tai pranešimas tai nachaliavščikų daugumai, kurie tiksi primetę į urnas popiergalių jau bus nuveikę Didįjį Darbą savo gerovei.
Tačiau buratinai negalvoja, jog yra puikiai sustyguota sistema, kuri turi visus instrimentus apginti SAVO gerovei. Kadangi sisteminių šulų gerovė yra tikra ir apčiuopiama, jie savo gerbūvį gins smertelnai.
Todėl protingas ir doras Juozaitis bus dorojamas taip, kad kudlos rūks.
Sudoros, suvalgys ir kaulelius išspjpvę įteiks buratinams perrištus kaspinėliu.
Anisisteminis kandidatas siekiantis nugalėti visą rują turi būti storaodis, dantytas, naguotas ir su geluoniu uodegoje- karo mašina žudanti priešus skersai išilgai fronto linijų.
Deja, turime švelnų ir pūkuotą meškiuką Tedį kurį galima tiesiog be jokios rizikos sau, pamurkdyti nosį purve ir numesti užribin.
Ir pamurkdys ir prames. Ir ką tada p. AJ? Sėdės baloje ir plekšnos sau ausimis per veidą. Na ir kas, kad juo tikėję varguoliai piktinsis blogoečių žiaurumu?
Varguolių ašaros niekam neįdomios.
Nes kaip anksčiau maskva, taip dabar briuselis- ašaromis netiki.
Nebent jūs būtumėt pederastai.
Tuos tai gintų irglobotų:)

gražu ir tikra       2019-02-3 9:03

Ačiū, p. Algimantai už tiesos žodžius iš širdies. Tikiu Jumis, kaip tikiu ir kandidatu į prezidentus A. Juozaičiu. Man irgi kartais dar suspurda širdyje - dar galime susitelkti, atsikelti ir sukurti savo tikrą valstybę - ne parodiją. Duok, Dievuli, mums nors lašelį laimės.

Ponas       2019-02-3 8:30

“message” neprastai sukurpe savo kritiska komentariuka.Tai tik dar vienas is eiles kritisku komentaru Juozaicio atzvilgiu.Visi jie logiski tik tuo, kad bet kuriuo budu apjuodinti ir nustumti A.Juozaiti i rinkimu parastes.Bet message kritika imantari, logiskai(kai kam) padeliota, be pasidrabstymu.Kai kuriem komentatoriams itiko.Prirase kruva pastabu, kurias ispildyti ir pagristi galetu tik pats Dievas.Ir pastabos tiesiog neteisingos.Siame priesrinkiminiame laikotarpyje.Ponas message nori idealaus prezidento Lietuvai?Tai ir as noriu, ir jis, ir jie.Tada klausimas, kuris is esamu pretendentu jums tinka labiau uz Juozaiti.Pagal pavardes.Tada ir isryskes, kas mes tokie ir ko norim.

Al.       2019-02-3 0:42

Nemanau,kad šiuo atveju, jausmai ne tokie svarbūs kaip protas - manau, intuityviai matom, kad jis nepajėgus. Ne vien iškalbos, bet jėgos pajudinti kalną.Jei per tas dvi savaites niekas neišdrįs susiremt su slibinu,ką gi - matyt, tokia Dievo valia.

pobrūkšniniui dolbajobui       2019-02-3 0:41

Nelysk į rimtus suaugusiųjų pokalbius mažvaiki pratrydėli.
Užknisai, pigus primityve.

Messing's message       2019-02-3 0:00

Gaila, kad Kandidatas neturi šio straipsnio Autoriaus iškalbos. Perskaičiau kandidatinę AJ programą. Surašyta gerai nes rašė ne kandidatas.
Tegul, nesvarbu, kad ne pats. Taip ir daroma. (Be to, kandidatas skirtingai nuo lig šiolinių , supranta savo programos tekstą.)
Tačiau svarbiausią darbą- ištransliuoti publkai,  privalo pats!
O va tam, deja, A.J. neturi jokių gabumų.
Tuo nesunkiai galėjo įsitikinti visi kas sekė A.J. pasisakymus tv laidose.
Protingas žmogus, bet kaip rinkiminis veidas absoliučiai nevykęs.
Nes publika vartoja ne protą, o įvazdį (”įmyžą”).
Įmyžo nėra. Nerasta. Charizmos nulis.
Aišku, turint savo rankose žiniasklaidą, administracinį resursą ir oligarchų paramą maišais pinigų, Lietuvoje ptezidentungalima išrinkti ir bezdžionę.
Be nieko, tik su knyga rankoje, Lietuvoje gali gauti tik barankos skylę.
Būkime realistai.
Sajūdžio veteranai, kultūrininkai spontaniškai išstūmę A.J. į politinę sceną, padarė mums visiems meškos paslaugą.
Judesys buvo reikalingas, bet atliktas skubotai, mėgėjiškai ir naiviai stvėrus pimą pakliuvusį po ranka.
Taigi, situacija dviprasmiška- permainos būtinos, programa nors dar gana išplaukusi, bet iš esmės teisinga, tačiau įgyvendinimo pramušimo tarano nėra.
Vietoje kuvaldos sienų trupinimui, turime tautine juostele perrištą paralono gabalą.
Sotuacija analogiška A. Rusteikos tekste išdėstytoms pastaboms apie konstituciją:
Programoje surašyta Tiesa, žodis žodin, bet kandidatas savo formatu neįgalus įgyvendinti turinio.
Nes AJ tūlui eiliniui balsuotojui nepatiks. Nėra emocinio ryšio.
O juk lietuviai balsuoja vadovaudamisi ne protu, o emocijomis!
Lietuviai programų neskaito!
Nes rimtam skaitymui, nupopsinti kumečiai yra alergiški.
Už Rusteką būtų balsavę. Už Juozaitį- nea.
Tai ne piktdžiuga, ne pagieža. Tai objektyvi realybė.
Bet kam rūpi objektyvi realybė?
Čia juk Neadekvatumo teritorija,
Lietuvoje iš analitinės prognostikos populiariausi yra horoskopai.

 

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.