Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 17 d. 9:30

21     

    

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Brangūs draugai,

mūsų plačiosios Sąjungos darbo žmonės ir vėl pažymi brangią visiems dieną – Tolerancijos šventę. Žengdama pasaulinės pažangos pergalės keliu, glaudžiai susitelkusi apie landsberginį centro komitetą ir valstybinį banką, mūsų šalis įveikė milžiniškus tamsios praeities sunkumus. Šiandien ji sėkmingai įgyvendina mums nubrėžtą didingą naujosios tvarkos statybos programą.

Smarkiai išaugo mūsų respublikos autoritetas tarptautinėje arenoje. Nuosekli kova už tarptautinio tolerancijos judėjimo gretų vienybę, už aplinkinių tautų gerovę ir demokratiją, nacionalinį išsivadavimą ir taiką Afrikoje bei visame pasaulyje – tokia Lietuvos užsienio politikos kryptis suranda vis didesnį pažangiosios žmonijos pritarimą.
Įgyvendindami Stambulo konvenciją, kitus priimtus nutarimus ir direktyvas, respublikos darbo žmonės plačiai išvystė lenktyniavimą Didžiosios Tolerancijos revoliucijos garbei. Didelį politinį ir gamybinį pakilimą sužadino visaliaudinis tolesnių demokratijos uždavinių svarstymas ir priėmimas pasaulinėje demokratų išrinkimo ir koronaviruso pavojaus šviesoje. Lietuvos žmonės karštai pritarė pagrindinėms ateities darbų gairėms ir lygių galimybių manifestui.

Jubiliejinių metų pradžioje daugelis kolektyvų įsijungė į lenktyniavimą už teisę vadintis Tolerantiško kolektyvo vardu ir prisiėmė padidintus įsipareigojimus, pasiryžo kiekvieną darbo dieną paženklinti našiu darbu, puikia produkcijos kokybe, aktyviu dalyvavimu visuomeninėje veikloje.

Susumavus rezultatus respublikos administracija nustatė, kad nugalėtojais tapo LRT fasuotos šaltienos cecho televizijos derintojų brigada, vadovaujama pamainos meistrės N.Pumprickaitės ir vytintos produkcijos padalinys, vadovaujamas leitenanto V.Pugačiausko. Dirbdami pamainomis, visą parą šie žmonės lenktyniavime parodė gerą sumanumą, puikų susiklausymą, triūsė nuoširdžiai. Antai, I.Makaraitytės vadovaujama pamaina pagamino ne tik viršum patyčių plano numatytą išskyrų kiekį, bet ir darbo našumo užduotis viršijo 15,2 proc.,  pasiekė 1,27 kokybės koeficientą prie planinio 0,98 proc.


Geri ir kiti šio kolektyvo darbo ir veiklos rodikliai. Devyni tarnautojai iškovojo aukštos darbo chaltūros žymūno vardą, išaugo tolerancinio darbo spartuolių ir lygių galimybių savanorių gretos. Keturiolika kolektyvo darbininkų pakėlė kvalifikaciją užsienio kursuose, išmoko gretutinių manipuliavimo operacijų, buvo apdovanoti piniginėmis premijomis. Puikiai kolektyvo nariai padirbėjo ne tik savo darbo vietose, surengė ne vieną tolimą išvyką, skaitė tolerancijos paskaitas mokyklose, darželiuose, lopšeliuose ir gimdymo namuose, aktyviai dalyvavo įmonės smegenų plovimo ir neapykantos kalbų spartakiadose.

Garbingo Tolerancijos kolektyvo vardo suteikimas ragina visus LRT žmones sekti gamybos pirmūnais, toliau vystyti masių kūrybinę veiklą nuotoliniu būdu, skiepyti komunistinį pažiūrą į darbą ir ugdyti atsakomybės jausmą prieš visus šalies kolektyvus ir NVO, lojalumą ir atsidavimą partijai, šaliai ir visai didžiajai Sąjungai.

TEGYVUOJA DIDŽIOSIOS TOLERANCIJOS REVOLIUCIJOS METINĖS!

TEGYVUOJA NEIŠARDOMA LRT IR LIAUDIES VIENYBĖ!

SU TOLERANCIJOS DIENA, BRANGŪS DRAUGAI!

(Ilgi, audringi plojimai, pereinantys į ovacijas. Generalinė direktorė įteikia kolektyvo atstovui pereinamąją daugiaspalvę vėliavą. Visa salė atsistoja, susikimba rankomis ir skanduoja patvirtintus šūkius. Į sceną pakyla nevyriausybinių organizacijų vadovai ir jaunieji konservatoriai, epidemiologai, ugdymo specialistai. Vaikystės sodų auklėtiniai su vaivorykštinėmis neužmirštuolėmis atlapėliuose atlieka iškilmingą patriotinių eilėraščių sąšauką.  Generalinė direktorė žengia pirmyn padėkos žodžiui ir paskęsta plojimų jūroje. Scenos darbininkai išneša kūną.)

Daugiau iliustracijų žr. ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

karzygys.lt       2020-11-20 7:38

ne kominterno, Al.-ai, ieškok giliau.

Al. Dzeikui       2020-11-19 18:26

Lietuvoj nėr jokio tautinio elito ir tuo labiau nėr jokio nacionalizmo kiauto. Šalis užvaldyta rusų sleptosios policijos rezervo ir kominterno atstovų. Iš kur tu trauki tą nacionalizmą, nežinau.

Dzeikas       2020-11-18 19:39

Al.‘ui
Tai jau nebe musu kartos problema. Mes pasilikome tame laike kai skirsnis buvo totalitarizmas(nacizmas, komunizmas, etc.) ir laisvasis pasaulis. Naudoti antikomunistine argumentacija dabar tolygu kaip Sajudzio laikais kelt klausima kuri linija maziau zalinga Laisvojo pasaulio raidai: prudonistai, ar blankistai? Arba nagrineti falansteriu zlugimo priezastis.
Gaila kad Lietuva Laisvojo pasaulio nare tebuvo taip trumpai. Salyginai galima sakyti tarp 1990 kovo 11 ir 2012m geguzes 17dd.
Tegaliu remtis analogijos desniu ir patarti ka daryti pasipriesinti “tolerantiskajam totalitarizmui” is tos patirties iseinant:
Jeigu pamenate pirmasis atsakas i komunizma buvo “kuo susirgai - tuo ir gydykis”. Nacizmas ir italiskasis fashizmas. Jeigu sis metodas butu laimejes JAV , Ruzveltas sieke “ypatingu igaliojimu” bet Auksciausiasis Teismas tada isdriso kirst siam per rankas, - pasaulyje isigaletu viena is totalitarizmo atmainu. Nesvarbu kokia.
Sis analogijos desnis sufleruoja , kad nacionalistinis atsakymas imant sia ideja kaip pagrindine grandi uz kurios bus pradeta traukt lauk visa totalitarine tolerastija (ar tolerantiskasis totalitarizmas) - klaidingas kelias.Lietuva ilindusi i nacionalizmo kiauta taps dar viena Siaures Koreja, arba kazkas panasaus i Baltijos Armenija. Beje si mutacija visai imanoma jeigu Rusija nuslopintu Baltarusija, o ES nebemoketu daugiau jokiu ismoku Lietuvai(kaip ir buvo suplanuota nuo 2020m) + JAV grizusios i izoliacianizmo politika.
Manau vos tautiskas shudelitis gaus garantijas is Rusijos(vel oksimoronas: “Rusijos garantijos”),- mazdaug liksite prie savo + leisime pakankamai pasivogt is musu vamzdzio i ES per jusu teritorija nutiesto, - iskart radzvilai, puteikiai ir kiti juozaiciai gaus finansavima ir visokeriopa mediju palaikyma.
Vel sakysite: ka galima padaryti? Pasirinkt mazesni blogi. O kuris mazesnis as net nezinau. Nes be laisvo zmogaus Lietuva nieko negali. Tegali eiti ten, kur ja veda shudelitis. Laisvo zmogaus mes neturime ant tiek, kad net mintis apie tai,- kad jis pats gali sprest savo likima ir savo gyvenyma bent jausavo gyvenamajame rajone, seniunijos lygmeniu, - israuta su saknimis. Mes nuo to esame toliau negu 1990m netgi.
Kada paskutine galimybe praradom? 2012m geguzes 17d. Jeigu minia pasipiktinusi isvaikytu policajus - Lietuvos istorija butu pasukusi visai kitu keliu. Lenkija i mus lygiuotusi. Ne mes i ja.

Al. Dzeikui       2020-11-18 13:04

Nikolajų kaltinti sugalvojau ne aš. Bet svarstymui ką reikėjo daryti pritariu. Ir dabar turim gerą progą grįžti prie to paties uždavinio po šimto metų. Jei visas mūsų tikslas pasmerkti Nikolajų, Vytautą, lietuvius, rusus ar žydus, tai daugiau nėr prasmės gaišti laiko. Mano nuomone, visos tautos, jų ,,gerieji žmonės”, atmetę buvusius nesutarimus, turi susivienyti prieš kominterno sąmokslą ir apginti savo laisvę.

Dzeikas       2020-11-18 6:40

Al.ui
Lietuvoje tolerastijos idejos nesutinka deramo atkircio ne del ryzto stokos politiku gretose.Tai jos, Lietuvos socialines politikos pasekme - isvaryti lauk zmones kurie sugeba imtis ryztingu veiksmu. T.y. politine (o socialiniais laiptais zemyn tai pasireiske ekonomikoje ir net buityj) k
Konkurencija buvo salinama ne tobulejant paciam,valdymo ir organizacijos metodus, o SALININT konkurentus ir supanciojant visuomenes galimybes pasipriesint.
T.y. Lietuva NUO VIDURAMZIU nieko neismoko. Klumpa ant to patiems akmens kaip ir jos valdovai nuo Mindaugo iki Vytauto (tas tai ypac pasistenge ibaudziavint lietuvius, “genijus” sush.)
Neseniai kalbejausi su draugu likusiu Lietuvoje. Jis dabar sekmingas verslininkas(nezvairuokite, jis pradini kapitala susikure praliejes kibirus prakaito Vokietijoje, iki kruvinu nuospaudu). Sako viskas nuostabu, pinigai upe teka , tik pirsta pajudink. O tos problemos kurias tiesos.lt ivardija jam atrodo nerimtos ir gincytinos, a le “problemeles yra, bet tai tolima ir greiciau akademiska, teoriniame lygmenyje.Gal.”

Dzeikas       2020-11-18 6:26

al.ui
Bolshevizmas i scena islindo tik apie 1917m vasara, kai Rusijos respublikos valdzia neisdriso nutraukti kara - pagrindine masiu nepasitenkinimo priezasti. Nikolajus II jau buvo privatus asmuo ir nieko nebesprende.
O 1917m vasari jis nepasipriesino revoliucionieriams, kurie kele burzuazinius sukius ir neatmete civilizacijos sugyvenimo principu, pasiekimu ir vertybiu.Bolshevikai tuo metu mazai zinoma eiline ekstremistu grupele(greta eSeRu, anarchistu ir pan.).
Tad kaltinimai Rusijos paskutiniajam monarchui nevisai korektiski.

Al.       2020-11-18 0:16

Istorikai ir politologai kaltina Nikolajų, kad nepasipriešino bolševizmui. Dabar turim gerą progą parodyti kaip tai reikėjo padaryti.

Komedija ir tragedija viename       2020-11-17 21:45

Deja mes nesapnuojam, čia aprašyta klaiki realybė, o jau tos nuotraukos iš darželių, tai iš vis be komentarų...

stasys       2020-11-17 21:19

Komentaruose vien pliurpalai .

ah1       2020-11-17 19:04

o tolerancija prasidėjo nuo tokio Jašuos mokiusio toleruoti smurtą - gavus per vieną veidą atsukti kitą, plius mylėti priešus… Kažkur skaičiau - norint kad įsigalėtų blogis tereikia kad geri žmonės nieko nedarytų. Tik kaip tai padaryti globaliu mąstu? - ogi sukurti religiją/ žmonių valdymo sistemą nesipriešinti blogiui ir blogis įsigalės

Kis       2020-11-17 17:39

isvare tuos,kurie kliude,paliko tie kuriems nors prisik uz kalnieriaus,jie sauks kad kvepia.Praejo rinkimai ir prasidejo dainuska nuo pradziu,nejaigi gali kaltinti tuos berazumius,negali nes jie zenkliai mus lenkia (ne ne fiziskai,kai pasiziuri i broilerio rankyte,pasibaiseji nes ji be drockes daugiau nieko nenuveike.Dabar tikrai parodis is kur tie dinozaurai su KGB antpeciais gyvena.Paziurekite Optv kur Ruta randa su Vasiliausko pagalba irodymus,kas tas ozys?Jis ne ozys,jis yra melagis,apsimetelis,vargsas pusiauzydelis,be tikejimo ir doroves.Po mirties negal ir pakasti,paleis vejais ir butinai juroje,kad niekas net smilteles is sio padaro nerastu.Apie likucius ,kas paliko Lietuvoje,vieni nupirkti tukstanciai30,antra tiek lANDZBERGIO UZSLEPTUS kgb REZERVUS,trecias pogrupis,tai nupirkti kas su zeme,miskais,kas aukstais postais ,o paskutine porusis,tai zmogeliai panasus i pati Landzbergi.Kaskart pagaunu save bemastancia,kodel mes nuo laidziaujame,eikime i gatves,uzkurkime lauzus ,kad nesusalti,o kitiems parodyti kas sioje zemeje seimininkas,o ta Patarnaujancia publika nubausri pagal Lietuvos Respublikos istatymusKodel Zalimas iki siol nuo kovo men.pasibaigius kadencijai dirba lyg niekur nieko?Tegu jis parodo ta KT straipsni,kad sitaip galima ir teisiskai teisingai.Prie to straipsnio truksta (prim)kuo baudziamas pazeidimas?

Deivis        2020-11-17 17:38

Po nepriklausomybės atkūrimo reikėjo sušaudyti visus iki vieno komunistus ir jų batlaižius.

bjž       2020-11-17 12:07

Užsikabino vadžios -ir vėl nuo pradžios.Jei tie patys žmonės vėl valdžioje. tai kas gali būti kitaip?Kažkada Pupų dėdė dainavo “Vilnius mūsų ,o mes rūsų”,dabar Jis uždainuotų “Lietuva mųsų,o mes…net neaišku kieno…bet visi artimiausi kaimynai-priešai.Griauti,nestatyti yra lengva,mes nei statom,nei ariam,nei sėjam,mes didžiuojames savo Lietuva ir iš to labai gerai gyvenam.

gerardas        2020-11-17 11:48

butu juokinga jei nebutu liudna

ha ha        2020-11-17 10:01

vakar ziurejau sena prancuziska filma- L’aventure c’est l’aventure. ten daug farso ir siaip keistokas filmas, bet man patiko ten viename epizode buves sukis-  Prostituées de tous les pays unissez-vous! Filmas yra is septyniasdesimtuju metu, tada net didieji tolerancijos optimistai nemane, kad taip greitai ir tokia pazanga bus pasiekta. va taip va, draugai

stasys       2020-11-17 9:47

Virš manes vienu aukštu aukščiau gyvena pagyvenęs vienišas vyras kuris nuolatos kalbasi su savo televizoriumi .Taip kaip senos statybos sovietiniai daugiabučiai nepasižymi gera garso izoliaciją, nenoromis tenka įšgirsti ką Jis galvoja apie tą valdžia. Reziumuoju: ‘žodžiai’ daug maž tie patys .Taip ir čia autoriau , nepasitenkinimas bet kokioje jo išraiškoje - išpyldyme nesuteikia daug laisvės žodžiais . Tai tik emocija kurią galime perduoti kastuvai.

Ehrmantraut       2020-11-17 9:39

bet tikrai, kaip šiurpiai panašu su anų laikų leksika. nesenai papuolė per jutubę pažiūrėt gal 1976 metų programos “Vremia” įrašą, vienas prie vieno, kad jį kur smile

Ačiū       2020-11-17 9:31

Ačiū, Algimantai, už puikų praeities priminimą. Puikiai prisimenu tuos laikus. Buvom pripratę nekreipti dėmesio į tokius tauškalus, o gyventi jaunyste, meile ir viltimis dėl ateities. Ir tėčio abejonės, ar kas nugalės tokią galybę... Kad užkariavo pusę pasaulio, o dabar reikalauja taikos…
Atsirado stipruoliai, kurie tą galybę nugalėjo. Deja: Drakonas mirė, tegyvuoja Drakonas! Dabar jau savas, todėl turėtų būti mylimas ir garbinamas dar daugiau, kad ir per prievartą. Todėl to siekiama net vandens patrankomis. Mus perauklėti jau neteko vilties- per stiprus stuburas. Todėl imasi pačių mažiausių. Jie viskam imlūs, gal ir pavyks užauginti zombius. Tėveliai, stebėkite atidžiai savo vaikus, neleiskite užteršti jų protų žalingomis mintimis, vedančiomis į žmonijos susinaikinimą.

pasibaisejau       2020-11-17 9:17

kai pamaciau , kokio masto smegenu plovimas isvystytas musu darzelinukams. Ir cia tik pradzia.
O autoriaus tekstas- puikiai iliustruoja tolerastine isterija, kuri vienas prie vieno atitinka dar nesenus laikus socialistiniame lageryje.

Puiku,       2020-11-17 9:01

gerbiamas autoriau!Pralinksminot pradziai.Veliau, atsipeikejus uzplauke liudesys.Ar tai mano svajoniu Lietuva?

Lietuvis        2020-11-17 8:39

labai fainai, pasijutau kaip jaunystėje kai klausydavom tokių pačių šūkių. Iš kitos pusės liūdna nes pasirodo niekur toli ir nenuėjom.


Rekomenduojame

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Algimantas Rusteika. Labanakt

Paskelbtas partizanų žinynas

Almantas Stankūnas. Apie JAV demokratiją

Algis Avižienis. D.Trampo pralaimėjimo priežastys

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas (I)

Ramūnas Aušrotas. Homoseksualumas įveikiamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.