Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 12 d. 15:03

12     

    

Algimantas Rusteika. Tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje

Humoras, mokėjimas juoktis yra laisvės, inteligencijos ir proto ženklas. Pastebėjot, kokie rimti yra kvailiai, kaip oriai, pasipūtę kaip kalakutai ir reikšmingai burbuliuoja? Jie visada viską žino – ir puikiai žino, kad nieko rimto nežino – jie kaip šunys junta savo ribotumą ir bijo, kad tai neatsiskleistų, todėl yra pikti. Šunys irgi kanda iš baimės.

Visos didžiosios niekšybės ir kvailystės daromos mūsų naudai ir žmonių gėrybei. Labai rimtai ir protingai, itin dorai, vardan didelių, valstybinių tikslų, dėl tautų ir žmonijos laimės ir taikos šioje Žemėje. Tai kas, kad atskirus žmones, tūkstančių tūkstančius tai sutraiškytų, kad tai kvaila ar neįgyvendinama, tačiau kas naivu, primityvu ir apsimestinai dora – durniams patinka visada.

Tą galima nesunkiai išdėstyti raštu – ir jie išdėsto – visas unikalus, elementoriškas turinys lengvai sutelpa keliose paprastutėse tezėse, kurias vėliau galima labai įmantriai, mokslingai išplėtoti storose knygose – ir jie išplėtoja.

Ir jų sielos draugai, kuriems skausmingos tiesos paieškos, abejonės ir savikritiškumas yra kančia, tuojau subėga paliaupsinti. Banalių, lengvai virškinamų jų nuomonių patvirtinimai yra vienintelis jų intelektualinis penas ir kaip jiems pasidaro gera gyventi!

Protingas tarp durnių visada laikomas durnium, tačiau durnas tarp protingų niekada nebus laikomas protingu ir to niekada nesupranta – tai vėl atpažinimo ženklas. Jis vis grūsis į pirmąsias eiles bažnyčiose ir prie paminklų, bus reikšmingas, kalbės biblines tiesas. Pašaipiai sukrizens ar sarkastiškai, kreivai šaipysis diskusijoje su kitokiais, tačiau nuoširdžiai, užkrečiamai, linksmai kvatojantis jo niekas nematė ir nematys.

Protingas žino, kad tai, kas svarbu ir tikra, yra labai sunku ir beveik neįmanoma, ir kad devyniasdešimt devyniems iš šimto tai visiškai nerūpi. O iš šimto tų, kuriems rūpi, devyniasdešimt devyni to nepasistengs suprasti, nes nesuprasti lengviau. Ir kad iš šimto tų, kurie suprato, devyniasdešimt devyni nė piršto nepakrutins, nes tai pavojinga.

O jei iš likusiųjų šimto – jei nors vienas dar liko – kas nors imsis ką nors daryti ar bent kalbėti, jį bus galima gana nesunkiai nusipirkti ar suteikti kokią paskolą. Arba pradings kur nors – juk visko pasitaiko. O gal galvą per daug skaudės, kada siena stovės kaip stovėjus, pavargs ir ims rašinėti nesąmones į visokius feisbukus.

Žodžiu, nesikrimskit ir nekrimskit vieni kitų, brangūs Lietuvos žmonės. Viskas bus gerai ir taip pat, niekas nepasikeis, nes niekas čia nieko nekeis, o jei tikrai pradėtų – juk neapsidžiaugtumėt. Gyvensim kaip gyvenę ir bus tik žvaigždėtas dangus virš mūsų, ir prisitaikymo dėsnis mumyse.

Viskas juk praeis – ir mes su savo baimėm, ir mūsų meilės nerimas, ir ši kruvina mūsų Žemė. Mums liks tik kalbėjimas, neviltis ir juokas. Ir juokas iš jų yra svarbiausias, nes tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje, kurioje niekas nuo mūsų nepriklauso.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Piktam ir Autoriui       2018-09-13 22:27

Ar ne keista, kad mūsų tautelė taip greitai pamiršo ir ironiją, ir sarkazmą, ir ezopinę kalbą? Jeigu nesikeiki ir nevarai visų iš eilės ,,ant trijų raidžių”, vadinasi, esi lūzeris, pasiduodi pats ir kitiems varai depresiją smile . Gal kaip tik todėl, kad tapome tokie plokšti, net ir nepriklausomoje vis dar valstybėje niekas nuo mūsų nepriklauso?

grumstas .       2018-09-13 13:11

to Pikc     2018-09-13 1:44

menu, kai į snorą atkomandiruotam banko prižiūrėtojui tūlam Frikliui mokėjo milijonus kone per dieną,  žmona priekaištavo , kad tai per dideli pinigai už tokį darbą... Aš gi pasigavęs žurnalistų aiškinimus , kad tokiam darbui samdomi dažnai spec. tarnybų agentai turintys žinių ir informacijos, galimybių gauti , kaip tie pinigai teka ir į kokius ofšorus nukreipiant slepiami, todėl tokie protu nesuvokiamai apmokėjimai gali būti pateisinami… dabar, kai aiškėja daugiau info , kad snoras buvo specialiai subankrotintas , siekiant pasisavinti ir paimtas paskolas ir siekiant politinių tiklsų. esu smarkiai susigėdęs dėl savo naivumo..
Taigi neskubėk spardyti užpakalių tam , kuris pasiūlo netikėti danajais dovanas nešančiais…

Egidijus       2018-09-13 9:47

faina skaityt ir matyt, kaip dar daug tokuų, kurie nori ne tiesos ir pamąstyti apie tai, kas yra,  o propagandos: už ką čia, prieš ką čia, kokiu tikslu rašo, ką čia mums nori įbrukti, suspardyt, koks jūsų asmens kodas, prie sienos, išdavystė!

to Pikc       2018-09-13 0:44

o koks jo tikslas buvo? pasiduot, depresiją įvaryt, paniką sukelt?
kokį jis tikslą pasiekė mano atžvilgiu? nei aš ruošiuosi pasiduot, nei man depresiją ar panika kad nieko negaliu padaryt ar pakeist.

šitas rašinėtojas tuo pasižymi kad vis kiekvienam straipsnyje aiškina kad viskas jau nuspręsta ir niekas nuo mūsų nepriklauso- šitą itin destruktyvią ideologiją jis bando įbrukt ir kitiems į galvas- tai po to nėr ko stebėtis kad tie kas galėtų neina balsuoti ar į mitingus ar į referendumą (pvz dėl žemės- “taigi nuo mūsų niekas nepriklauso, tai ko ten eiti”)- o tai kas neturėtų eiti balsuoti- būtinai tą daro ir renka tai liberastus, tai koncervus, tai paluckus ir šimašius visokius.
už tokius dalykus autorių gerai prispardyt reikėtų.

Pikc       2018-09-12 22:18

Čingischanai, tamstos reakcija rodo, kad autorius savo tikslą pasiekė. wink

Chingishan       2018-09-12 21:58

tai jūs visi pritariat depresiją ir pasidavimo nuotaikas skleidžiančiam autoriui kad “niekas nuo mūsų nepriklauso.”?
čia gi už tokius straipsnius karo metu prie sienos jį pastatytų kaip panikierių ir pasidaviką. Net nepabandė kovot - o jau pareiškė kad net kovot nereikia nes nuo mūsų niekas nepriklauso. Bent pabandė kovot, kad tokias išvadas padarė? jei taip tai kokiu būdu, kada ir kur?
Tikra Gėda. tpfu o ne vyrai.

Ir vienas lauke karys       2018-09-12 21:36

Penkta pastraipa labai taikli, o ir kitos dvi labai teisingos.

Misteris       2018-09-12 20:20

JUOKAS pribaigė TSRS.
Nors iš tikrųjų taip nusprendė  draugų ratas LUBIANKOJE.
Kad iš DURNIŲ galima pasisavinti BENDRAI sukauptą TURTĄ,šiems net nesuprantant kas daroma.
Aš tai supratau iš karto ir pasakiau siauram draugų ratui,bet jie tuo nepatikėjo.
Dabar jau mato,bet turtas jau siauro draugų rato rankose.
Kai pašaro ėdžiose nėra tą net ARKLYS gali konstatuoti…
Bet numatyt į priekį bent 5 metus į priekį su nedideliu nuokrypiu ,tai užduotis ne par lengviausia net pačiam SALIAMONUI.

Toto       2018-09-12 19:40

per daug depresijos. Tikiuosi, pasaulis turi daugiau spalvų.

Birute       2018-09-12 19:34

Labai teisingai parasete.Aciu,kaip visada i desimtuka.

Chingishan       2018-09-12 19:08

autoriaus frazė: “valstybėje, kurioje niekas nuo mūsų nepriklauso.” -
nuo tavęs gal ir nepriklauso- o nuo manęs priklauso.
iš kur tas luzeriškumas sunku suvokt. tu gal tiesiog užsitrauk anklodę ir šliaužk į kapines tyliai čia nerašinėdamas savo nesąmonių.
Jau tikrai įgryso šita depresija sklindanti iš lūzerio tekstų.

mtz.       2018-09-12 16:08

pagaliau autorius suprato,kad čia nieko nepakeisi.nei su tais forumais,nei be forumų.jau senovės išminčiai kalbėjo ,jog pirmiausia reikia keisti save. bet kur tau…


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Viešpaties pagauti

Linas V. Medelis. Kaip mylėti vaikus, kai to moko nemylintys ir nemylimi

Algirdas Endriukaitis. Iš nepriklausomos Lietuvos teismų verdiktų: koloborantai, persekioję „Kronikos“ leidėjus, teisūs, visuomeninkai –  ne

Algimantas Rusteika. Sveikinu visus brangius Lietuvos žmones atvykus į 1939-uosius! (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis. Apie Škirpą „visko“ M. A. Haroldas nežino

Suomija nori, kad migrantai grįžtų namo – du kartus padidinta grįžimo išmoka

Iš arti. Seimas Vyganto Malinausko ir Vytauto Sinicos akimis: atrodo, vaikai bus atiminėjami lengvai, dažnai ir ne vien kraštutiniais atvejais

Arvydas Juozaitis. Steikime Tautos iždą

Valdas Vasiliauskas. Kultūra, atskirta nuo valstybės

Vytautas Radžvilas. Šeštoji V. Putino kolona – stipresnė už penktąją

Antanas Maceina. Trys europiečio iliuzijos komunizmo akivaizdoje

Mateo Salvinio atsakas kairiųjų aktyvistui: „Siunčiu tau 20 imigrantų į namus“

Pasirašykime peticiją: Petro Cvirkos paminklas – okupacijos ir kolaboravimo simbolis, jam ne vieta Vilniaus širdy

Vytautas Sinica. Štai šeštoji kolona – visu gražumu

Robertas Grigas. Kunigui Juozapui Zdebskiui: „Tai ne putino uogos ant sniego…“

Raimondas Navickas. Ko moko jaunimą šis keistas filmas? arba Iliustracija VSD ir 2-jo departamento 2018 m. „Grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui..“

Verta prisiminti. Konstitucinis Teismas: Lietuvos valstybė – tai AŠ!

Frederikas Erixonas. Rinkimai pakeisiantys Europą?

Algimantas Rusteika. Miškų kirtimo nusikaltimas tęsiasi

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ko tikėtis viešojo sektoriaus darbuotojams iš Vyriausybės komisijos?

Nuo bačkos. Dainius Pūras. Viena iš sėkmingiausių sąmokslo teorijų – mitas apie tariamą Norvegijos nesėkmę šeimos ir vaikų teisių apsaugos politikoje

Savivaldos rinkimams artėjant. Kokią Vilniaus viziją rinksimės?

Atėjo laikas: visuomenė turi prisiimti atsakomybę už Lietuvos likimą

Karolis Kaklys. Ar įmanoma demokratiška savivalda be mažumos?

Austrijos Vyriausybė praneša: 62 proc. asmenų, įtariamų 2016-aisiais nužudę moteris, yra „užsienio kilmės“

Audrius Bačiulis. Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika. Kurioje pusėje Lietuva?

Vytautas Radžvilas. Pirmas žingsnis pokyčių link – nutraukti katės ir pelės žaidimą

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kas lemia šiuolaikinių intelektualų menkumą?

Algis Krupavičius. Dvi diagramos, kurias verta prisiminti prieš būsimus rinkimus

Rasa Čepaitienė. Romualdo Ozolo lietuviškosios kultūros samprata

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.