Įžvalgos

Algimantas Rusteika. Tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 12 d. 16:03

12     

    

Algimantas Rusteika. Tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje

Humoras, mokėjimas juoktis yra laisvės, inteligencijos ir proto ženklas. Pastebėjot, kokie rimti yra kvailiai, kaip oriai, pasipūtę kaip kalakutai ir reikšmingai burbuliuoja? Jie visada viską žino – ir puikiai žino, kad nieko rimto nežino – jie kaip šunys junta savo ribotumą ir bijo, kad tai neatsiskleistų, todėl yra pikti. Šunys irgi kanda iš baimės.

Visos didžiosios niekšybės ir kvailystės daromos mūsų naudai ir žmonių gėrybei. Labai rimtai ir protingai, itin dorai, vardan didelių, valstybinių tikslų, dėl tautų ir žmonijos laimės ir taikos šioje Žemėje. Tai kas, kad atskirus žmones, tūkstančių tūkstančius tai sutraiškytų, kad tai kvaila ar neįgyvendinama, tačiau kas naivu, primityvu ir apsimestinai dora – durniams patinka visada.

Tą galima nesunkiai išdėstyti raštu – ir jie išdėsto – visas unikalus, elementoriškas turinys lengvai sutelpa keliose paprastutėse tezėse, kurias vėliau galima labai įmantriai, mokslingai išplėtoti storose knygose – ir jie išplėtoja.

Ir jų sielos draugai, kuriems skausmingos tiesos paieškos, abejonės ir savikritiškumas yra kančia, tuojau subėga paliaupsinti. Banalių, lengvai virškinamų jų nuomonių patvirtinimai yra vienintelis jų intelektualinis penas ir kaip jiems pasidaro gera gyventi!

Protingas tarp durnių visada laikomas durnium, tačiau durnas tarp protingų niekada nebus laikomas protingu ir to niekada nesupranta – tai vėl atpažinimo ženklas. Jis vis grūsis į pirmąsias eiles bažnyčiose ir prie paminklų, bus reikšmingas, kalbės biblines tiesas. Pašaipiai sukrizens ar sarkastiškai, kreivai šaipysis diskusijoje su kitokiais, tačiau nuoširdžiai, užkrečiamai, linksmai kvatojantis jo niekas nematė ir nematys.

Protingas žino, kad tai, kas svarbu ir tikra, yra labai sunku ir beveik neįmanoma, ir kad devyniasdešimt devyniems iš šimto tai visiškai nerūpi. O iš šimto tų, kuriems rūpi, devyniasdešimt devyni to nepasistengs suprasti, nes nesuprasti lengviau. Ir kad iš šimto tų, kurie suprato, devyniasdešimt devyni nė piršto nepakrutins, nes tai pavojinga.

O jei iš likusiųjų šimto – jei nors vienas dar liko – kas nors imsis ką nors daryti ar bent kalbėti, jį bus galima gana nesunkiai nusipirkti ar suteikti kokią paskolą. Arba pradings kur nors – juk visko pasitaiko. O gal galvą per daug skaudės, kada siena stovės kaip stovėjus, pavargs ir ims rašinėti nesąmones į visokius feisbukus.

Žodžiu, nesikrimskit ir nekrimskit vieni kitų, brangūs Lietuvos žmonės. Viskas bus gerai ir taip pat, niekas nepasikeis, nes niekas čia nieko nekeis, o jei tikrai pradėtų – juk neapsidžiaugtumėt. Gyvensim kaip gyvenę ir bus tik žvaigždėtas dangus virš mūsų, ir prisitaikymo dėsnis mumyse.

Viskas juk praeis – ir mes su savo baimėm, ir mūsų meilės nerimas, ir ši kruvina mūsų Žemė. Mums liks tik kalbėjimas, neviltis ir juokas. Ir juokas iš jų yra svarbiausias, nes tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje, kurioje niekas nuo mūsų nepriklauso.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Piktam ir Autoriui       2018-09-13 23:27

Ar ne keista, kad mūsų tautelė taip greitai pamiršo ir ironiją, ir sarkazmą, ir ezopinę kalbą? Jeigu nesikeiki ir nevarai visų iš eilės ,,ant trijų raidžių”, vadinasi, esi lūzeris, pasiduodi pats ir kitiems varai depresiją smile . Gal kaip tik todėl, kad tapome tokie plokšti, net ir nepriklausomoje vis dar valstybėje niekas nuo mūsų nepriklauso?

grumstas .       2018-09-13 14:11

to Pikc     2018-09-13 1:44

menu, kai į snorą atkomandiruotam banko prižiūrėtojui tūlam Frikliui mokėjo milijonus kone per dieną,  žmona priekaištavo , kad tai per dideli pinigai už tokį darbą... Aš gi pasigavęs žurnalistų aiškinimus , kad tokiam darbui samdomi dažnai spec. tarnybų agentai turintys žinių ir informacijos, galimybių gauti , kaip tie pinigai teka ir į kokius ofšorus nukreipiant slepiami, todėl tokie protu nesuvokiamai apmokėjimai gali būti pateisinami… dabar, kai aiškėja daugiau info , kad snoras buvo specialiai subankrotintas , siekiant pasisavinti ir paimtas paskolas ir siekiant politinių tiklsų. esu smarkiai susigėdęs dėl savo naivumo..
Taigi neskubėk spardyti užpakalių tam , kuris pasiūlo netikėti danajais dovanas nešančiais…

Egidijus       2018-09-13 10:47

faina skaityt ir matyt, kaip dar daug tokuų, kurie nori ne tiesos ir pamąstyti apie tai, kas yra,  o propagandos: už ką čia, prieš ką čia, kokiu tikslu rašo, ką čia mums nori įbrukti, suspardyt, koks jūsų asmens kodas, prie sienos, išdavystė!

to Pikc       2018-09-13 1:44

o koks jo tikslas buvo? pasiduot, depresiją įvaryt, paniką sukelt?
kokį jis tikslą pasiekė mano atžvilgiu? nei aš ruošiuosi pasiduot, nei man depresiją ar panika kad nieko negaliu padaryt ar pakeist.

šitas rašinėtojas tuo pasižymi kad vis kiekvienam straipsnyje aiškina kad viskas jau nuspręsta ir niekas nuo mūsų nepriklauso- šitą itin destruktyvią ideologiją jis bando įbrukt ir kitiems į galvas- tai po to nėr ko stebėtis kad tie kas galėtų neina balsuoti ar į mitingus ar į referendumą (pvz dėl žemės- “taigi nuo mūsų niekas nepriklauso, tai ko ten eiti”)- o tai kas neturėtų eiti balsuoti- būtinai tą daro ir renka tai liberastus, tai koncervus, tai paluckus ir šimašius visokius.
už tokius dalykus autorių gerai prispardyt reikėtų.

Pikc       2018-09-12 23:18

Čingischanai, tamstos reakcija rodo, kad autorius savo tikslą pasiekė. wink

Chingishan       2018-09-12 22:58

tai jūs visi pritariat depresiją ir pasidavimo nuotaikas skleidžiančiam autoriui kad “niekas nuo mūsų nepriklauso.”?
čia gi už tokius straipsnius karo metu prie sienos jį pastatytų kaip panikierių ir pasidaviką. Net nepabandė kovot - o jau pareiškė kad net kovot nereikia nes nuo mūsų niekas nepriklauso. Bent pabandė kovot, kad tokias išvadas padarė? jei taip tai kokiu būdu, kada ir kur?
Tikra Gėda. tpfu o ne vyrai.

Ir vienas lauke karys       2018-09-12 22:36

Penkta pastraipa labai taikli, o ir kitos dvi labai teisingos.

Misteris       2018-09-12 21:20

JUOKAS pribaigė TSRS.
Nors iš tikrųjų taip nusprendė  draugų ratas LUBIANKOJE.
Kad iš DURNIŲ galima pasisavinti BENDRAI sukauptą TURTĄ,šiems net nesuprantant kas daroma.
Aš tai supratau iš karto ir pasakiau siauram draugų ratui,bet jie tuo nepatikėjo.
Dabar jau mato,bet turtas jau siauro draugų rato rankose.
Kai pašaro ėdžiose nėra tą net ARKLYS gali konstatuoti…
Bet numatyt į priekį bent 5 metus į priekį su nedideliu nuokrypiu ,tai užduotis ne par lengviausia net pačiam SALIAMONUI.

Toto       2018-09-12 20:40

per daug depresijos. Tikiuosi, pasaulis turi daugiau spalvų.

Birute       2018-09-12 20:34

Labai teisingai parasete.Aciu,kaip visada i desimtuka.

Chingishan       2018-09-12 20:08

autoriaus frazė: “valstybėje, kurioje niekas nuo mūsų nepriklauso.” -
nuo tavęs gal ir nepriklauso- o nuo manęs priklauso.
iš kur tas luzeriškumas sunku suvokt. tu gal tiesiog užsitrauk anklodę ir šliaužk į kapines tyliai čia nerašinėdamas savo nesąmonių.
Jau tikrai įgryso šita depresija sklindanti iš lūzerio tekstų.

mtz.       2018-09-12 17:08

pagaliau autorius suprato,kad čia nieko nepakeisi.nei su tais forumais,nei be forumų.jau senovės išminčiai kalbėjo ,jog pirmiausia reikia keisti save. bet kur tau…


Rekomenduojame

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Lidžita Kolosauskaitė. Švietimo spindesys ir skurdas

Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus

Valdas Vižinis. Laiškas emigravusiems. Ir VALSTIEČIAMS

Martynas Katelynas. Rinkimai Švedijoje: nevaldoma masinė migracija nulems rezultatą?

Vidas Rachlevičius. Apie Prezidento rinkimų kampaniją kitaip, arba Kas mums visiems atsitiko, kad dabar turime tai, ką turime?

Geroji Naujiena. Jį sutikę net kurtieji girdi ir nebyliai prabyla!

Kaip atsiranda prekeiviai Lietuva?

Roko Gasparaičio interviu su Arnoldu Zdanevičiumi, buvusiu homoseksualu: „Homoseksualizmas yra baisi liga, sielos liga“

Andriaus Švarplio replika A.Lašui, arba Dar kartą apie viešojo sektoriaus (o ne Landsbergių verslo) nususinimą prisidengiant „teise ir laisve rinktis“

Chemnicas: prieš nevaldomą imigraciją protestuojantys vokiečiai priminė Angelai Merkel nuo pabėgėlių rankos žuvusius tėvynainius

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Popiežius Pranciškus. „Tikri pinigai kyla ne iš kitų pinigų, o iš darbo“

Andrius Švarplys. Apie lietuviškus influencerius ir JAV „konstitucinę krizę“

Vokietijos vidaus reikalų ministras: „Migracija – visų problemų motina“

Justas Mundeikis. „Ekonomisto komentaras“ – apie minimalų mėnesinį atlyginimą Lietuvoje

Algimantas Rusteika. Jie mus labai myli

Nida Vasiliauskaitė. Tikroji, pagrindinė, pirmaeilė dabarties politinė problema

Andrejus Gaidamavičius: „Premjere, ar taip turėtų atrodyti saugomos teritorijos?“

Rasa Kazėnienė: „Jei tu ne vagis, tu esi niekas“

ES biudžeto komisaras: Europos Sąjungai gresia „mirtinas pavojus“

Valdas Vasiliauskas. Viešame TS-LKD partijos pirmininko laiške įsivėlė logikos klaida

ES daugėja ne santuokoje gimusių vaikų, Lietuvoje – ne

Rasa Čepaitienė. Sekso ekonomikos spąstuose

Valdas Vasiliauskas. Profesija – ministrės vyras (papildyta video)

Jonas Burokas. Atverkime savo širdis žuvusių už Tėvynės laisvę pagerbimui ir teisingumui

Valdemaras Klumbys. Vilnius irgi tvarkosi: Reformatų parkas ir kitos žaliosios erdvės

Aušra Maldeikienė. Kaip Kinija tapo strategine Lietuvos partnere?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.