Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Taip veikia ir kompiuterių virusai – pirmiausia sunaikina sistemos apsaugą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 20 d. 0:20

10     

    

Algimantas Rusteika. Taip veikia ir kompiuterių virusai – pirmiausia sunaikina sistemos apsaugą

Ceremonijos ir dvaro ritualai visada slepia tuštybę ir netikrumą. Juk matėt, kaip iškilmingai, pasipūtę kaip kalakutai, apsigaubę viduramžius primenančiomis mantijomis jie vorele įslenka ir kaip reikšmingai susėda?

Ne viskas, kas teisėta, yra teisinga ir ne viskas, kas teisinga, – teisėta. Tuo remiasi ir taip veikia visos diktatūros.

Kas yra diktatūra?

Kada nerenkamas, niekam valstybėje neatsakingas ir neatsiskaitantis, absoliučiai jokiais būdais nuo žmonių nepriklausomas organas gali teisėtai nuspręsti bet ką. Ir niekas nei šiame, nei kitame pasaulyje neturi teisės to sprendimo pakeisti ar atšaukti.

Tarkim, kad žmonių išrinktas Seimas su žmonių išrinktu Prezidentu vieningai, Prezidentui pasiūlius, priimtų Konstitucijos pataisą ir panaikintų Konstitucinį Teismą. Arba tą užsimanytų padaryti referendume visi šalies piliečiai visais balsais.

Tada Konstitucinis Teismas pripažintų Seimo nutarimą prieštaraujančiu Konstitucijai ir negaliojančiu nuo jo priėmimo momento. O referendumui paprasčiausiai neleistų net įvykti, nes jo formuluotė „prieštarautų Konstitucijai“.

Ir viskas būtų teisėta, pagal galiojančius įstatymus. Tik ar teisinga? Atsakymo paklauskit savo teisingumo jausmo, kurį kiekvienas žmogus turi.

Taip veikia ir kompiuterių virusai – pirmiausia sunaikina sistemos apsaugą. Jokie perkrovimai nepadės – virusui pribaigti reikia naujos sistemos. Ką visiems patariu ir linkiu suprasti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2020-08-20 22:11

akies klaida - iki naujo sistemo paleidimo teks palaukt iki 2025m.,                  2+0+2+5 lygu 9,  taip kaip 1917m sudėjus skaičius iki 10 t.p.  lygu 9…. Papartis, magija, matrica, fibonači ir t.t. - vadinkit kaip norit.

ah1       2020-08-20 21:42

iki naujo sistemo paleidimo teks palaukt iki 2026,                          2+0+2+6 lygu 9,  taip kaip 1917 sudėjus t.p.  lygu 9…, papartis.

Kis       2020-08-20 21:07

buvau apakus susipazinus su Sveicarijos valstybes valdymo sistema.Mes vaidiname,kad atejusprezidentui kazkas pasikeis?Nepasikeis,nes palikti su KGB suristai Grybauskaites patarejai,kad ir Kuliesius,aiskus kad trintukas,nes Prezidenta netiesiogiai ivaro i tokius spastus,o po to meginama ji deskridetuoti.Cia menkuciais potepiais nieko nepakeisi,reikia sutikti,kad si sistema paranki tik “isrinktiesiems"Nevykes pavyzdys,bet juk yra zmoniu kas isvoge ne viena milijarda ir kas?Toliau diktuoja salygas tautai,kai norima kazka patvarkyti istatymiskai,tampame vatnikais?Juokinga,ne visai nejuokinga,nes pati valdzia apsivogusi sitaip neskaito,bet kazkada butina uzbaigtiKas to nenori?landzbergis(dedule)matomai siejamas su rusijos KGB ir armija tokiu pat “rezervistu"Valionis taikosi i uzsienio ministro posta,kazkas jam pasakes,nes riek metu sedejo po sluota,laukite pasikeitimu.O KT niekam ji nereikalinga ,tam yra parlamentas ir gausus,ten mase uzimta kedziu,kurias BUTINA palaisvinti.

s.m.       2020-08-20 15:17

lakoniškas ir savo idėja teisingas straipsnukas.
Tik, Algimantai, padarėte logikos klaidų. Ketvirtoje pastraipoje pamiršote kabutes, - gali “teisėtai” nuspręsti bet ką. Lygiai taip pat priešpaskutinėje pastraipoje darote klaidą, - ir viskas būtų teisėta. Arba pamiršote kabutes, arba NETEISĖTA.
Pamatinis teisės principas yra toks, - iš neteisės neatsiranda teisėtumas. Ir nors mūsų Konstitucijoje nėra taip tiesiai šviesiai kaip JAV konstitucijoje įvardinta, kad pilietis visais būdais privalo priešintis neteisėtumui, bet 3 straipsnis sako, kad Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką. Išvertus į visiems suprantamą kalbą, - priešintis BET KAM reiškia tame tarpe ir priešintis visokių Konstitucijos nenumatytų šaraškino kontorų steigimui ir suteikimui joms Konstitucijos pamatiniams principams prieštaraujančiais pseudoįstatymais Konstitucijoje nenumatytų galių, išeinančių už Tautos suteikto mandato ribų. Kai Tautos tarnas pasijunta viešpačiu virš Tautos.
Štai šiuo klausimu radikaliai skiriasi mano nuomonė lyginant su senokai girdėto bičiulio Juozapo idėja, kad “tititiucija yra popiergalism ją reikia būtinai keisti”.
Ne, ji nėra tokia. Tik reikia laisvanoriškai-privalomai (jei reikia, su kelių-keliolikos metų apšvietos kursais Pravieniškėse ar Sniego gatvėje Vilniuje)visokiems bolševikiniams kontroms, KGB neliustratams, valstybės išdavikams ir tiesiog gatvės banditams padėti tą suvokti. Užraukti vienąkart tą šlykštų kojų valymąsi į Tautos Pagrindinį Įstatymą.
Tikiu, kad anksčiau ar vėliau tai įvyks.

Diktatura       2020-08-20 13:02

Tai amzinas veiksmas tik uzmaskuotas ivairiausiom maskiruotem, kaip ja bevadintum ji visada yra, yra visiskas absurdas galvoti, kad demokratija yra laisve absoliuti nesamone, kad laisve nuo rimbo ar bato tas taip, bet ateina kitoje formoje, kad ir pinigu diktatas, arba kokio nors marazmo, taip kad neturekit iliuziju diktatura yra visada, tik spalvos kitokios.
,,

Stasy,       2020-08-20 10:57

neteisus, kad “Konstitucinis teismas negali perrašyti Konstitucijos str. ir juose rūšiuotis kaip sau tinkamas”, nes jis gali viską. Saulę Mėnuliu pavadinti, o Stasį Pasaulio kunigaikščio čia, FB, atstovu.

Dzeikas       2020-08-20 7:59

PS. Beje , Lietuva siuo keliu ir vystosi. Iseda, isvagia valstybe is vidaus. Po to atsiduoda agresyvesniam kaimynui. Tie aptvarko situacija, tada Lietuva istruksta is siu itakos ir vel prasideda resursu isvagimas i valdanciosios grupuotes rankas iki valstybes isyrimo. Vel okupacija , vel resursu pildymas okupanto saskaita , po to vel “issivadavimas” ir tu resursu perpumpavimas i valdzios grupuotes rankas.
Jau kaip ir lietuviskas modus vivendi et operandi.
Kaip cigonas , jeigu jis turi pastovu darba ir atskira seimos busta tai jau ir ne cigonas.

Dzeikas       2020-08-20 7:54

Analogija teisinga.
Bet sprendimo budas perkraut visa programine iranga(t.y. specialistu kalba Windows’us istrinti ir nauja instaliuoti) nera vienintele. Galima isvalyt nuosekliai visa iranga izoliuojant irisvalant kiekviena programa atskirai. Tik pastarojo budo kaina virsyja naujo kompiuterio kaina.
O realybeje sie budai atrodytu taip:
1. Visiskas valstybes institutu sugriovimas ir ju sukurimas is naujo visiskai kitais , nebuvusiais valdzioj(I, II ir net III-jame lygyje) zmonemis. Kazkas panasaus kaip Mikenu civilizacijos sugriovimas senoves Graikijoje ir antikines demokratijos(pamatu) ant jos griuvesiu sukurimas (1500-1000 metai iki Kristaus).
2. Plataus masto reformos vykdomos okupantu, arba finansuojamos is isores. Is dalies tai pavyko Gruzijos prezidentui Saakashvili.Be abejo vidiniais resursais to nebutu pavyke.Reformos Gruzijoje buvo finasuotos is isores. Bando ivykdyti Ukraina.

Žodžio laisvė...       2020-08-20 7:36

Tai lietuviška diktatūra kol kas neryjanti Lietuvos žmonių taip smarkiai,kaip tai daro kruvinieji tarakonai rytuose.Kai kam Lietuvos Konstitucija ir Visuotinė Žmogaus
Teisių Deklaracija neveikia pilna apimtimi.Konstitucinio Teismo “pirmininkas” dirba
ir toliau pasibaigus jo kadencijai teismo pirmininko pareigose.

stasys        2020-08-20 6:59

Tai iškreiptos problemos vertinimas . Konstitucinis teismas negali perrašyti Konstitucijos str. ir juose rūšiuotis kaip sau tinkamas . Nežinau kas autoriui pripūtė į ausį tokia nesąmonę , bet tas kas pūtė aiškiai buvo neišmanėlis Lietuvos Konstitucijos . Taip , šiandiena grupelė ‚marginalu‘ labai atkakliai perša mintį jog to KT aplamai Lietuvai nereikia , aiškina jog Lietuvai užtenka to vieno valdžios perdalinimo tarp institucijų demokratijai išsaugoti . Gal kada nors taip ir bus , kai Lietuva taps pilnaverte demokratiška visuomene o mes nustosime rinkti asmenis į Seimą iš žemiausio socialinio sluoksnio su sovietinio mentaliteto atplaišomis . O kol kas siūlau to nedaryti ir pradėti nuo daug paprastesniu dalykų .. vienas tokiu svarbiu darbu kad tesimuose pagaliau imtu veikti tarėju institucija , o piliečiai išmoktu prisiimti atsakomybe už tuos veiksmus kuriuos atlieka VALSTYBĖS VARDU . Paleisti ‚berazumius‘ į laukus lengva o kas juos paskum sugaudys štai kur klausimas autoriau ?
p.s. pirma tema po ilgo laiko kuria verta butu aptarti aut. str.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.