Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Tai pradžia

Tiesos.lt redakcija   2015 m. lapkričio 14 d. 23:13

21     

    

Algimantas Rusteika. Tai pradžia

Durys nerakinamos, atidaromos kojos spyriais. Kas nori kada nori ateina, išeina. Miega, spjaudo ir bezda visuose kambariuose. Šiukšles mėto, kur pakliuvo.Taip būna bomžų lindynėse ir narkomanų kolonijose apleistuose pastatuose. Namuose, kur yra šeimininkas, taip nebūna. Arba jis ne šeimininkas.

Taip dabar yra Europoje. Pamenu, kai atkūrėme Nepriklausomybę, visi Europos didieji dėl valstybės pripažinimo tampėsi. Jūs juk nekontroliuojat savo sienų, tai ką mes galim pripažinti? Jūsų tiesiog dar nėra!

Dabar patys ES didžiūnai nekontroliuoja savo sienų. Tai ir Europos Sąjungos kaip ir jau nebėra. Nuostabiausia – niekas nesirengia nieko daryti. Susirinkę tariasi, kaip nupirkti pinigais kaimynus, kad tie už juos ką nors padarytų. Vienintelis sprendimas, kurį kenčianti nuo politerekcijos problemų ES įgali daryti – nupirkti pinigais.

Nupirkti pinigais barbarus bandė ir paskutinieji Romos imperatoriai. Ir pradžioje, beje, jiems neblogai sekėsi.

Ir vėl Paryžius. Prisidirbot. Bet vaikščiojat užpakalius suspaudę, protingai nustatytais veidais. Ir įsivaizduojat, kad neužuodžiame jūsų smarvės. Nebuvo pasaulyje nei vieno, kuris nebūtų žinojęs, kad tai atsitiks. Vakar ar poryt – tik toks tebuvo klausimas.

Nuo to niekas neapdraustas ir neapsisaugos. Lengva būti geram, kai viskas gerai. Visuomenė ir valstybė parodo savo jėgą ar bejėgystę po to, kai nelaimė atsitinka. Tai išbandymas, nuimantis visas pliurpalų kaukes. Kai per valandą paaiškėja, kas yra kas ir kas ko vertas.

Specialiosios pajėgos profesionalios. Darbą padarė ir padarys. Tiek, kiek leis gerieji dėdės ir tetos iš kabinetų aukštomis lubomis.

O gerųjų dėdžių ir tetų jau pilni ekranai. Išversti iš šiltų lovų patarinėjantys literatai išvargo savo tekstus. Dėdės ir tetos didingai pamaldžiais veidais juos iškilmingai deklamuoja iš suflerių. Veidai negyvi, balsai virpantys. Susijaudinę tai tikrai. Dėl to, kas dabar bus. Ir kaip išsisukti, įteigti sau ir visiems, kad esi nekaltas. Nes visi iki vieno žino, kad kaltas.

Patarinėjančių literatų rašinėliuose senos giesmės. Privaloma rauda dėl aukų. Ir privaloma malda apie tai, kad liksime ištikimi savo vertybėms. Nei per milimetrą nepakeisim savo vienintelių pasaulyje teisingų požiūrių! Nors būtent tų vertybių ir požiūrių taikymas tiems, kuriems ant jų nusispjauti, ir kelia chaosą, žudynes ir veda į valstybių mirtį.

Niekas tų mūsų nuvalkiotų savižudžių vertybių nepuola. Puola mus. Pasinaudodami mūsų sočiu, ištvirkusiu, kairuoliškų universitetų katedrose išstenėtu vertybiniu idiotizmu. Ir iš mūsų skaniai juokdamiesi. Kas gali būti laukiniams smagiau, kaip išskersti žmones, įsileidusius juos į savo jaukius, turtingus namus ir sutikusius su duona ir druska?

Karas vyksta, nors gerieji dėdės ir tetos to atkakliai nepastebi. Kare laimi ne tas, kuris teisesnis. Laimi visada stipresnis. Ir tas, kuris mažiau bijo mirti. Nes turi už ką numirti. Jie nebijo už savo vertybes mirti. Mes už savąsias norim ne mirti, o gauti patogumų, pateisinimų ir pašalpų.

Jokia komanda nėra laimėjusi rungtynių nenorėdama įmušti įvarčių ir bijodama patirti traumų. Karo niekas ir niekada nėra laimėjęs besigindamas. Atsisakymas kovoti už savo namus, savo moteris, savo vaikus. Noras gaisrą gesinti užpilant pinigais.

Šitų dėdžių ir tetų laikas ištiksėjo. Jie jau mirė. Ir nieko naujo nebepasakys ir nebepadarys. Ateis kiti, ir greitai. Jeigu Europos žmonės atsibus. Žudikai taip ilgai, grubiai, taškydami kraujais purto – kelkitės, atsibuskit pagaliau! Bet juk taip norisi miego. O kai atsibundi, traukinukas dažniausiai jau būna nuvažiavęs.

Susinaikinimo džiaugsmas nuo prisiskaityto gerumo pakvaišusių sočių idiotų akyse. Per laukus slenkančios begalinės vilkstinės su raiteliais prie šonų. Istorijos ratas pasisuko. Ir laikas sugrįžo.

Na, truputuką pasistengsim, pakalbėsim. Išsimiegosim ir sustiprinsim dar saugumo struktūras. Pastovėsim susikibę už rankučių. Ir priešas išsigąs. Ir viskas palaipsniui baigsis.

Niekas nesibaigia. Tai tik pradžia. Ir niekas nežino, kas bus.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis       2015-11-19 15:45

Nuo kada per 1300 su viršum metų islamas tapo terorizmu? Kai galvose vata, atmintis trumpa.
Apie terorizmą čia ir kitur:
wikispooks.com/wiki/Abu_Bakr_al-Baghdadi
http://www.youtube.com/watch?v=3UO6jul_u88

otc       2015-11-17 0:08

Teisingai viskas surasyta. Bet nepopuliariai - nes ne politkorektiskai. Nes nera privalomu tokiai tematikai atributu, pvz.:
1. ‘‘Islamas - tai ne terorizmas’’ . Nesvarbu, kad ISIS, Hamas, Hezbolah, talibanas, Al Quaeda, Boko Haram yra islamistai. Cia siaip, sutapimas.
2. ‘‘Musu namai - jusu namai’‘. Nesvarbu, kad tokius sukius skanduojantys asmeniskai i savo namus neketina priimti ne vieno pabegelio - stovint uznugaryje saukti ‘‘pirmyn’’ yra madinga, o svarbiausia - nepavojinga.

ruta       2015-11-16 17:47

Puikus , kaip visada ,Gerb Rusteikos straipsnis , nes sistemine ziniasklaida sugeba tik retransliuoti Europos generaline linija arba Amerikos .Savo protelis tai tik prisitaikyti sugeba / ne uz dyka , manau/ prie Voketijos , Prancuzijos nuomoniu , sprendimu , teziu ..Lietuvos politikai kartais netycia arba privacioje erdveje , pasako savo tikra nuomone apie musulmonus , negrus ..ir ta nuomone laaabai radikali ..Bet Europos pinigeliu , postu tai norisi , patys valdyti valstybes nesugeba , kad butu darbu ,normaliu atlyginimu ......, tai patogiau prisitaikyti /  yra tarybine patirtis - kolaboravimas , tarnavimas represinei sistemai ../.Nejaugi dar neprisibuvo Tarybu Sajungoje , kad vel su visu nieksiskumu , amoralumu , atsisakius net savo Lito ,  jau ilindo ES , patys zinote kur ..Moraliniai degeneratai vel nori maisyti kose is Tautu , religiju ir kulturu .Kaip matome, gaunasi sprogstama medziaga , gal gana ?

Pilietis       2015-11-16 15:32

Pritariu Gerb. Rusteikai..aš pašiurpęs ir labai nusivylęs dabartinės europos
sąjungos politika ir elgsena…viršūnės visiškai atitrūkusios nuo piliečių ir
taip kaip ir Lietuvoje seimas kalbasi su dievais ir visai nesiorentuoja erdvėje
tas pat ir Briuselyje…Sėdi ten dar didesnė krūva veltėdžių nei Lietuvoje ir tik džiaugiasi milžiniškom algom o darbo?...rezultatų jokių...

stasys       2015-11-15 21:42

Autorius driokstelėjo sava realybe pamiršdamas kad tai kas jam priimtina nelabai supranta kitur ..O tai kas savaime susiaugę  Paryžiuje ..nebūtinai pritaps Algimanto Rusteikos realybėje.. ir suprantama, jų, vakarų Europiečių pažiūros ir vertybės formavosi toli nuo sovietinio realizmo kai apsiginti nuo juodos kasdienybės išeidavo tik uždarius langines ir užtraukus užuolaidas ..Taip turėtų atrodyti autoriaus , jei vertinti tai ką Jis rašo . Europos Sąjungos idėja buvo formuojama iš atviro ir savanoriško tautų apsisprendimo stoti į ją paaukojant nemaža dalį savo provincializmo ant to aukuro kas vienija pačia idėja ir kai viena diena ta idėja ,tiksliau jos pamatas, tampa nepatogus išpuolusiais išbandymais ..suprantama kad atsiras tokiu kaip A.Rusteika kuriems bus labai patogų savaip padėti kablelį tame sakinyje . Galima paminti kitų įsitikinimus pažeriant kritikos,.. Jus to nusipelnėte ..bet visumoje tai parodytu kiek skirtinga ta Europa savo vidumi ..koli jai tenka klausytis tokios kritikos ..Lietuva kol kas nei vienu pirštu neprisidėjo prie to kad padėtu spręsti Europos vidaus problemas ,.greičiau priešingai labai aktyviai talkino jas gausindama..Tai kas yra ta Lietuva vizgi visos Europos mastu ? pagal mane tokiu kaip autorius keverzionėse tik gyli provincija ..papą čiulpti moka, į vystyklus daro ..o be visa ko dar ir gyventi kitus teisingai moko ...išvada : modernus Šustauskas.

skaitytojas       2015-11-15 20:28

Tai ne juoda ironija, tai juoda tiesa. Tik Europos viršūnėlės, apspangusios nuo savo gero ir saugaus gyvenimo ir praradusios protą, gali įsileisti tokius srautus jaunų vyrų be dokumentų. Žudomi paprasti žmonės, o viršūnėlėms tokio pavojaus būti nužudytiems nėra. Prie jų niekas neprieis, jie gerai saugomi ir todėl nelaimės atveju tik sugeba paplepėti apie solidarumą, vertybes, kaip mes jų neišduosime ir panašiai. Jie nebesugeba tikrovės vertinti adekvačiai. Jie tapo parazituojančia visuomenės dalimi. Jie nejaučia jpkios atsakomybės už savo europiečių gyvybes. Tai tokia juoda tiesa.

mama iš kaimo       2015-11-15 18:53

  Dėkoju užpuikų straipsnį. Visad laukiu p.Algimanto straipsnių.
“Įsidėmėk-ui” - gal pats tikrai veržeisi pro “svetingai atvertas duris”, į savo “susikurtą” Europą, kaip teisingai sakė signataras Rolandas Paulauskas. Negaliu smerkti -daug kas , kas teklausė TV propagandos, nematė reikalo paklausyti ar paskaityti protingų žmonių straipsnių,  veržėsi. Betgi nejaugi per ketvirtį amžiaus nepamatei, kur “įsiveržei”? Ar vis dar gera ten būti, kur nieko mūsų nėra, o viskas - mūsų vardu?

>To > 11:04 ir kitiems panašiems        2015-11-15 18:31

Ko stebiesi? Tai kad, musų taip vadinami, “elitiniai patriotai” Lietuvos piliečius ir pavertė mus visus runkeliais, šunauja, kirmėlynu, išlaikytiniais, patvoriniais, vatnikais, ciucikais, zombiais ir dar nežinia kuo pavers kai visi išvardinti šiais epitetais tik virtuvėse dejuos kaip blogai gyvenam, kaip mus valdžiagyviai skriaudžia, o už skriaudas pakovoti tegul eina kiti. Va, kai bus kokį dešimtį kartų bus “sudaužyti” seimo langai tada ir bus kita tvarka, o valdžiagyviai tegu žino, kad pikta minia yra baisus ginklas.

To > 11:04        2015-11-15 16:27

Taip “garbingai” paprastus Lietuvos žmones pravardžiuoja pasivadinę elitu kai kurie valdžios atstovai, jų šalininkai ir komentatoriai. Dar praleidau - durnius. KAS MENKINA KITUS, tik menkės vertas.

>11:04       2015-11-15 11:50

Gal konkrečiau prašyčiau, tu čia iš tų paskutinių išvardintųjų kuris esi? Ar runkelis? Patvorinis?  Vatnikas? Ciucikas? Zombis? Debilas? Kad žinotume, su kuo reikalą turim. Buk atidesnis, nes kaip visada suplaki viską į krūvą, galiausiai lieki durniaus vietoj.

Naktinukui 23:39       2015-11-15 11:04

Taip, sutiko mūsų Judus išskėstom rankom, tik už tai brangiai teko sumokėti:
uždaryta saugiausia Europoje atominė, sunaikintas laivynas su naujaisiais
laivais, Mažeikių nafta, fabrikai, žemės ūkis… Ką galėjo, tą atidavė.Europos centras tapo varganu pakraščiu. Gavome skolas+skolas+skolas ir seną ginkluotę.
Na dar mūsų švonderiai didžiavosi nepriklausomybe,nupirko dujovežį-bombą, ne tik pinigus ryjantį, bet ir pavojų Lietuvos saugumui keliantį.
Tik stebuklas gali mus dabar išgelbėti. Ponai šiknas šildysis Majamiuose, pinigų
turi,prisiplėšė, prisiskolino. Runkeliai, patvoriniai, vatnikai,ciuciai,zombiai,
debilai liksime gimtoj žemėj.

EiSi       2015-11-15 9:15

Jie jau. Tik ar mes jau ne jie?

o kas belieka...       2015-11-15 8:07

Ačiū autoriui už teisingą, juodą ironiją. Kitaip šiuo metu parašyti tiesiog neišeina. Toks laikmetis, taigi tik toks stilius ir tinka. Visada skaitau Jūsų straipsnius.
O kas bus toliau? Manau, kad plauksim pasroviui, nes dėdės ir tetos, anot Jūsų, tuoj nusiramins ir nepajudins toliau nei piršto. Iki kito sudrebinimo. Teisingi Jūsų žodžiai - jie jau mirę.

nepasakė, kad rusija išgelbės nuo arabų       2015-11-15 5:59

žingsnis po žingsnio:
- pradžiai išgąsdinti
- paskui supykinti
- paskui priversti ieškoti gelbėtojo
- paskui kreiptis į draugą putiną ir prašyti pagalbos
——-
šoka mūsų komuniagos pagal ruskelių dūdelę - kitaip ir nemoka gyventi.

apie       2015-11-15 2:41

youtube.com/watch?v=nmIBr1YDjFQ

ana       2015-11-15 2:35

žingsnis po žingsnio ir bus kaip Rusijoje - įteisinimas šariato teismų youtube.com/watch?v=2vYF6PuknBo ?

Egidijus - įsidėmėtojui       2015-11-15 0:13

Nematyti, kad problemas sukėlė EU politika gali tik aklas. Mes jau esam europiečiai ir nereikia čia gąsdintis. Matyti savo problemas, jas aptarti ir steNgtis kad jų nebūtų yra normalu. Nenormalu slėptis po lapais ir vaizduotis kad viskas OK.

Kažkodėl nenustebau       2015-11-15 0:08

Na va, ugnies liežuviai jau pasipylė. Žiūrėk nepasprink.

Liberastinei kiaulei 23:39       2015-11-14 23:46

Europa jau senokai praradusi veidą, tad nusispjauti į snukį ne nuodėmė.
Atsiknisk, liberaste.

Įsidėmėk       2015-11-14 23:39

Algimantai Rusteika, kaip tau , taip ir kitiems norintiems į Europą, buvo svetingai atvertos durys, bet jei atsidėkodamas bandysi jai spjaudyti į veidą  - patikėk, vardan visuomenės saugumo, tai be dėmesio nepraeis.

Jot       2015-11-14 23:34

Va čia tai tekstas! Šį straipsnį reika transliuoti visais kanalais vietoje to šūdo kurį mala impotentų ir išdavikų govėda.

Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.