Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Sveikatos apsaugos politika

Algimantas Rusteika. Tai kur čia tos sveikatos sistemos perkrovos?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 28 d. 2:05

29     

    

Algimantas Rusteika. Tai kur čia tos sveikatos sistemos perkrovos?

Niekas neneigia – koronavirusas yra pavojinga liga. Tačiau lygiai tokia pat pavojinga liga yra valdžios siekis įbauginti žmones ir tuo pasinaudojus įvesti totalią visuomenės kontrolę.

Isterija tęsiasi ir vis intensyvėja. Portalai, panoramos ir naujienų laidos klykte klykia, kad sveikatos apsaugos sistema artėja prie ribos ir nulūš. Na, nebepajėgs gydyti pacientų.

Ir ką daro 99 iš 100 klausytojų ir skaitytojų? Teisingai, vaikučiai, – jie išsigąsta.

Siaubas apima, įsivaizduojant palatas ir reanimacijas, prigrūstas dūstančių žmonių. Juk ligoninėse tuoj pritrūks vietų! Guldysim stadionuose ir gydysim, nors gydymo jokio nėra!

O štai oficialūs A.Verygos ministerijos duomenys.

Stacionaro lovų skaičius Lietuvoje – 17 363, nuo koronaviruso stacionare gydomi 342, tai sudaro 2 proc. visų lovų skaičiaus.

Reanimacijos-intensyvios terapijos lovų skaičius 656, nuo koronaviruso gydomi 32, t.y. užimtumas dėl koronaviruso – 4,8 proc.

Lovų su deguonimi skaičius – 6 216, nuo koronaviruso gydomi 133, užimtumas – 2 proc. nuo viso skaičiaus.

Lovų su dirbtinės plaučių ventiliacijos įrenginiais skaičius – 597, nuo koronaviruso taip gydoma 15 pacientų, t.y. 2,5 proc.

Tai kur čia sveikatos sistemos perkrovos? Ir kas čia tuoj tuoj nulūš? Ar dėl koronaviruso, kuriuo sergantieji užima 2–4 proc. turimų pajėgumų?

Daugiau visokios statistikos žr. ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Gydo ne lovos       2020-10-30 17:43

Gydo daktarai, jų ir pritrūksime.

ah1       2020-10-29 20:14

stasys…na nežinau su kuo jūs susidūrėt. Man tai toks įspūdis kad puola tuos kurie zombadėžes klauso, na kaip visai kaip vaikystėje kai gązdydavom po pečium baubu tupinčiu, vienas rodydavo pirštu kur baubas tupi, tikindavo kad tikrai tupi ir dar pradėdavo pasakoti kaip atrodo ir tada… ir tada vaikai pradėdavo matyti krutantį tą baubą po pečium ir pritarti kad tikrai baubas gyvena po pečium.

stasys       2020-10-29 9:30

ah1 ..Jus kol kas nerimtai vertinate covit 19 ir be reikalo .Tai kad Lietuvoje gana rimtaj vertinama epidemija ir yra vis dar palankios sąlygos kovoti su ja ( reguliuoti protrūkį) negali tapti priežastimi ja vertinti taip atsainiai . Viena vadovautis informacija kuria pateikia žiniasklaida apeliuodama į va tokia kaip autorius publikuoja statistika .. visai kita ..tai tie realus savo akimis matomi faktai kai su ja susiduri . Aš kaip susiduręs negaliu viso to vadinti ‘gripu’ , ‘slogučiu’ ar kuo dirbtiniu perduodamu keleiviais troleibuse. Nėra vaistu Lietuvos sveikatos sistemoje nuo jos yra tik priemonės ir metodikos palengvinančios žmogui pačiam persirgti jos eigos piką. Todėl Tamstos vaipimasis man atrodo keistai .Mes tik vienu žingsniu nuo to , kai mirčiu statistika ims augti eksponentiškai tam ka šiandiena matome su testu rezultatais .

Rasita       2020-10-28 23:09

Jau jie taip save nuo melo ,,perkrovė” , kad patys vieną dieną nulūš. Ir tai atsitiks greitai.

ah1       2020-10-28 21:30

na jei dėl coronoviruso-gripo bus visi gripuojantys-caronovirusuojantys hospitalizuojami tai ligoninėse lovų visiems gripuojanties/caronovirusuojantiems tikrai neužteks-ir ne jokie tai burtai - tai logika, bo niekada dėl gripo/caronoviruso visų gripuojančių/caronovirusuojančių į ligonines neguldydavo ir tokia tvarka buvo nuo TSRS laikų. Bet jei americonai ir nu ta PSO liepia guldyti visus gripuojančius-caronovirusuojnačius į ligonines, tai reiškia kad ligoninėse lovų neužteks dėl pasikeitusios gripuojančių-caronovirusuojančių guldymo tvarkos, o ne dėl gripuojančių-coronovirusuojančių skaičiaus.

stasys       2020-10-28 21:23

ah1 .. aš apie realu gyvenimą , o ne grimasas žiniasklaidos .

Bet        2020-10-28 20:39

Santaros klinikos skelbia, kad lovų penkioms dienoms pakaks, jei taip laigys ir užsikrėtinės šimašiaus kaimas

ah1       2020-10-28 20:30

stasys… Tamsta, ar matei covid 19 viruso etaloną? Nematei kaip ir kiti nematė net neabejoju. Ką matei? Matei, matai ką ir kiti matė ir mato - iš visų kampų kur tik įsijungi žmogakalbes žmonėms varomą siaubą apie covid 19, matai kaukes ir žmones bijančius nedėvėti kaukių dėl skiriamų baudų, tai yra matai žmonių valdymo sistemą įvestą ir esamą net neabejoju.
Na bet tikėkimės ateis TRUMP nuo viruso pasveikęs per kelias dienas ir savo pavyzdiu parodęs kad net senukams virš 70 metų nėra ko bijoti to caronoviruso, kad caronovirusas- gripas kaip caronovirusas - gripas ateina ir praeina ir tai praeis.

stasys       2020-10-28 20:04

ah1 ... Tamsta kitu saugumu rūpinkis , o kas pačiam šviečia tai tik Tamstos asmeninė nuomonė.

ah1       2020-10-28 19:38

pirma - caronovirusas tai gripas, na o gripas tai sezoninė liga prie kurios tarybinė karta pripratusi nuo vaikystės todėl nebaisi- gązdinkit kiek norit caronovirusas-gripas nebaisus ir tiek.
antra - covidas kaip religija - tikima dievu, tikima covidu nors niekas nematė
nei dievo , nei covid 19 viruso etolono, todėl covidas kaip ir religija - tik žmonių valdymo sistema

>Totalikontrolei 2020-10-28 10:06        2020-10-28 19:26

Kas sako, kad patys neužsitraukiame? Ar seimas neužsitraukė, kada pirmą kartą nubalsavo už susirašinėjimų ir interneto lankymo kontrolę po 911 provokacijos?
Niekas nieko neskriaudžia, bet pagaliau atėjo galas “didžiosios” prancūzų revoliucijos laisvei ir viskas sugrįžta į savo tūkstantmetines vietas. Tik vyksta kova tarp pasaulio resursus pasiglemžusių centrų, kas galutinai pavers žmoniją vergų banda, kai niekas negalės nė žingsnio žengti be vergvaldžio leidimo, kaip ir buvo klasikinės vergijos, paskui ir baudžiavos laikais. Tik elektroninių grandinių nebenutrauksi, o kas mano pasipriešinti viską jau supirkusiam kapitalui per “rinkimus” - idiotas. Sparčiai artėja perteklinių vergų mažinimas iki “auksinio milijardo”. Covid čia irgi labai tinka, net ir tarp savęs konkuruojantiems centrams (Kinija, jos ryjama Rusija ir vakarietiškas “orvelizmas”).

Požiūris       2020-10-28 19:21

į Sveikatos apsaugą,tai požiūris į žmogų,rinkėją.

svetys to svetys       2020-10-28 17:08

Na, prie kiekvieno infektologo galima papildomai pastatyti ir po 1000 lovų, bet nuo to jis neturės daugiau jėgų jas visas prižiūrėti (jei jose gulėtų vidutiniškai ir sunkiau sergantys ligoniai).
.
Sakyčiau, ir arkliui yra aišku, jog „aprūpintos gydymo vietos“ be atitinkamo tame besispecializuojančių medikų kiekio yra tuščia vieta.
.
Na, ir aš nežinau nė vieno sandėlio, kuriame yra prikonservuota infektologijoje besispecializuojančių medikų. Ir kuriems sprigtelėjus į kaktą - pastarieji pradėtų lakstyti ir gydyti.

Kis       2020-10-28 17:05

kada ateini valdyti ir ne bum-bum,tada ir apsidraudi su sia tokia menkaverte propoganda,Juk sauks,kad Veryga sugriove med sistema ,jis nukarpe medikams atlyginimus,jie europoje vieni is pazangiuju ekonomikos srityje o KGB dalia prakekia tokius,kurie gali ir pasodinti,draudima vogti pajuto net Kovenskiai.Kai atsipeipeles zmogeliai saukstai vel bus auksiniai.

Filosofiniai moraliniai       2020-10-28 16:20

kriterijai vėl tampa svarbūs.Ir dėlto nuoširdžiai galima padėkoti virusui.Gera valia prioritetų nepavyksta susidėlioti.

Pasaulis seniai ir atkakliai       2020-10-28 15:02

ėjo Sveikatos apsaugos tinklo naikinimo kryptimi.Sergantis žmogus pas gydytoją laukė savaitę,mėnesį,du,o operacijos ir kelis mėnesius,-taip gydymas neteko savo misijos,o liko tik pelno objektu.Tokia sistema reiškė,kad tai medicinos parodija,kai pagalbos reikia šiandien,vėliausiai po savaitės.O juk daktaras ar kunigas yra jau daugiau šventa,tai negali būti tik   komercija.Ir nereikia sakyti,kad nėra pinigų.Jei nėra pinigų žmogui,vertybėms,tai galiausiai jų prireiks tiek,kad maža nepasirodys.Kaip dabar ir yra,-visus pelnus ryja pandemija.Save gerbianti šalis turėtų gerą ligoninių tinklą su gerais specialistais,geromis jų algomis,o pacientui su geru prieinamumu.Nes šį virusą gali pakeisti kitas,ir dar kitas.Taip ir NS programa medicinos klausimu buvo biurokratinė,ne žmogui.

to svetys       2020-10-28 13:43

Tai juk ne lovas kaip baldus čia ministerija skaičiuoja, tiesiog taip priimta vadinti atitinkamai aprūpintas gydymo vietas ligoninėse - negi neaišku?

EGIDIJUS       2020-10-28 13:37

SAM ką tik savo interneto psl.atnaujino duomenis. Pateikti situacijos spalio 27 d. duomenys. Niekas iš esmės ligoninėsenepasikeitė, procentai liko tie patys, jokių baisių augimų nėra, tik padidėjo “besimptomių” .Bendras stacionare užimtų lovų skaičius net sumažėjo. Gydomų nuo COVID skaičius stacionare padidėjo nuo 342 iki 348 -baisu, kiek daug.

Al.       2020-10-28 13:13

Dabar, kai laimėjo Tie, kam reikia, isterija, manau, baigsis.

Al. Autoriau'ui       2020-10-28 13:11

Kokybiškos lentelės nuorodoj.

Žodžio laisvė...       2020-10-28 12:59

Na,užteks vietų ligoninėse,kurių dar nepanaikino.Nepanikuokim.Nėra to blogio,kas neišeitų į gerą.Nėra padėties be išeities.Šimtmečiais Lietuva kovojo su marais,karais ir globaliomis negerovėmis.Ir gyvenome,gyvename ir gyvensime.Išmokime susikaupti,
susivienyti ir nugalėti sunkumus,broliai ir sesės.

stasys       2020-10-28 12:59

Seni skaičiai autoriau .Ju paprasčiausiai nespėja keisti . Nesunku palyginti pasiklausius skelbiama informacija . Vienok klausimu su tuo testavimu yra .Daromu testu skaičius, per diena , išaugo du tris kartus sergančiu procentas dar didesnis .Klausimas kiek reikia daryti testu per diena Lietuvai tam kad užtikrinti epidemijos plėtros suvaldymą ?

O jei dar pridėsim       2020-10-28 10:26

sanatorijų lovas,tuščių viešbučių lovas,kur galima įrengti laikinas ligonines,tai nuogastauti nėra ko.O kur dar rajonų ligoninėsTikrai,isterija sisteminėje žiniasklaidoje darosi įtartina.Virusui niekas antrankių neuždės,nes tai neįmanoma.Jis,gali būti,kad atėjo visiems laikams ir laikas mokytis ramiai su juo gyventi,susitelkiant į gydymą ir sveiką savisaugą.Tik klausimas kyla kitas,ar čia ne įtakingi gydytojų klanai sumaišė savo interesus ir dėl savo patogumo jau tvarko valstybės tvaką.Apie hipokratus ,pasišventimą,pasiaukojimą kol kas sunku kalbėti,nes galėjo taip atsitikti,kad dalis gydytojų dėl pinigų gali jau nesuvokti šių sąvokų.Laikas rimtai patyrinėti šių gydytojų įtaką valstybės valdymui.

Gydytojai ruošėsi ir       2020-10-28 10:22

jau planavo sprukti į karantiną,kai Veryga padarė savo patį geriausią darbą ir įpareigojo daktarus gydyti ir siųsti sergančius coronos tepinėliui.Tai garantuoja,kad gydytojai dirbs ne iš namų,vonios ar miegamojo,o bus darbo vietose,kas šiai profesijai pandemijų atveju ir priklauso.

>Totali kontrolė        2020-10-28 10:06

Su visa pagarba – Jums vis atrodo, kad visas blogis atplaukia kažkur iš išorės, kad “kažkas” mus skriaudžia, nuskriaus… ir žmonijai galas…
Tai kad ne, mielieji. Visos bėdos mumyse. Teisingai, pasiduodam patogumams, nenorim, nesugebam ir tingim savarankiškai mąstyti, reflektuoti, prisiimti atsakomybę.
Žmonija pati save naikina, būdų tam nors vežimu vežk, ir vienas iš jų – pasyvus susitaikymas bei nuolatinis bijojimas (net ne visai aišku ko, svarbiausia tiesiog bijoti, tai labai patogiai drumsčia protą).
Viską MES PATYS ant savo galvų užsitraukiame.
Bet, žinoma, pripažinti tai nemalonu ir nepatogu.

Jūs visiški glušai       2020-10-28 9:39

Lentelė išplaukusi…, o jie duria nykštį žemyn.
Tokiems glušams vaistų nėra.

svetys       2020-10-28 8:41

Na, jei skaičiuoti bile lovas ...tai pas Lt gyventojus dar yra keletas milijonų lovų.
Deja, lova nėra lygu medicininė pagalba.

Autoriau       2020-10-28 8:18

Pasirūpink kokybiška lentele !

Totali kontrolė       2020-10-28 4:35

nėra judėjimo apribojimai. Kontrolė yra būtent kontrolė, o jos totalumas seniai elektroninis. To nenorima pastebėti dėl akivaizdaus patogumo tvarkyti reikalus elektroniškai.
Laisvė jau seniai iškeista į patogumą. O kur veda asmens kontrolė, jau supratome iš greitėjančio pavergimo naikinant šeimą, kada atimami vaikai ir siunčiami nežinia kur, o dabar prisideda ir judėjimo laisvės -
ne, ne apribojimas!
Bet laipsniškas per visą pasaulį plintantis judėjimo laisvės naikinimas.
Tai artėjančio pasaulino masto žmonių naikinimo pradžia. Ne Lietuvos, bet globalinis reiškinys.


Rekomenduojame

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.