Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 19 d. 23:07

20     

    

Algimantas Rusteika. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos

Pokalbiuose su tolimais pažįstamais, šiaip darbo reikalais dažnai – ne iš vieno, penkių ir ne iš dešimties – esu girdėjęs: gerai rašai, visada tave skaitau. Sakau: tai susidrauginkim, pas mane ten visokių yra, kokį nors neaiškų anoniminį išbrauksiu ir vietos rasiu. Ne, atsako. A-a, tai gal esi tiesiog sekėjas? Ne, atsako, per paiešką susirandu ir paskaitau.

Nieko nesupratau, kol vienas žmogus tiesiai nepasakė: nenoriu, kad kas matytų, jog tave skaitau. O dar, neduokdie, palaikinčiau ar „susidrauginčiau“! Žinai, pas mus darbe jau ir taip pasidomi, ir viršininkai vis pasižiūri. Aišku, nieko niekas, bet kai reikia į geresnes pareigas ar šiaip, na, pats supranti. Ir kalbų būna visokių, ir ne apie viską ten galiu garsiai – kam man to reikia.

Na, atsakau, ir juokas, ir malonu, kai pasijunti tokiu tarsi mikroskopiniu disidentu, bet po to susimąstau. Daiktai ir žmonės nulekia atgal, įsijungia laiko mašina ir tu vėl 1980-aisiais. Ir suvoki vieną skirtumą – tada sistema niekas netikėjo ir partiniai patys iš jos žvengė. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos. Tada jėga nugalėjo kūnus, dabar užvaldė protus.

Būti laisvam nelaisvėje ir nelaisvam laisvėje – mūsų nueinančios kartos išradimai ir lemtis.

Dabar kiti laikai – pati baisiausia nelaisvė yra iš įsitikinimo, kad tai yra tikroji laisvė. Ir tada vargu ar yra kas stipresnio už vergo norą išlikti. Ir įtūžį, kad kitas nebūtų kitoks. Na, bet tai normalu, ar ne?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kingas       2021-01-23 12:08

Sovietiniais laikais daugelis tarybų valdžiai laižė subines, o dabar patriotais pasidarė, subinlaižiai. Šaunuolis Algimantai, gerai rašot.

Ehrmantraut       2021-01-21 12:03

nieko nepadarysi ponas Algimantai: banko kreditai ir anstoliai pasirodė baisesni nei rusų tankai.

bjž       2021-01-21 11:25

žygiais,o ne žodžiais mes Tėvynę mylim.

tu vėl 1980-aisiais       2021-01-21 7:37

Rusteika rašo, čia susirenkama papletkinti. Tai toks skirtumas tarp Rusteukos ir komentatorių. Aš tik tokio didelio skirtumo nematau, lyginant su 80- taisiais. Baimė prarasti darbą, pajamas o su jomis butą, šeimą ir t.t. Kaži gal tai dar didesnė baimė nei pas mano mokyklos mokinį, kuris 70-taisiais po šokių nuplėšė berods spalio “šventėms” pakabintą raudoną vėliavą ir po to jo jau nieks nematė. Bet, kad “niekas nieko nebijojo, ypač, Brežnevo laikotarpiu” tai jau tikras drąsuolis matyt rašo, kuris net ir milicijos nebijojo. Žodžiu turėjom trumpą stebūklą, turim ką papasakoti kol dar yra kas klauso ir tiki o toliau ir vėl tas pats ...

habilitās       2021-01-21 0:20

Klystate pone Rusteika!
Tada niekas nieko nebijojo, ypač, Brežnevo laikotarpiu, nes ir pati valdžia neslėpė to, kad tai, kas vyksta realiu laiku ir tai, kas kalbama ir rašoma, yra du skirtingi pasauliai.
Dabar valdžia yra įtikėjusi, kad ji yra ne tik neklystanti, bet ir beveik šventa, kad kiekvienas sąjūdžio patriono žodis vertas antro Vyčio kryžiaus ordino Didžiojo kryžiaus su specialia juosta asmeniškai.
Tik teritorijos gyventojai jais nebetiki, todėl ant valdymo scenos ropščiasi tatuiruotieji ir plačiaišanginiai su didžkliterėmis, apsiginklavę „hate speech“ ir vaikgrobystės straipsniais. Kas panorės rizikuoti šeimos ir vaikų gerovę?! Vienintelis būdas, kuriuo priešinamasi Ideologinei propagandai - vidinė konspiracija.
Alus išgertas, skalbimo milteliai sunaudoti, horizonte –  Covidas ir instrukcijos.

Alergija 2       2021-01-20 19:20

Norėjau pasakyti kad pasikesk savo nicką į kur kas padoresnį...
Ir neprašyk kad pasakyčiau dar riebiau…

ah1       2021-01-20 18:59

jei esi laisvas tai esi beprotis, pvz. laisvi viduriai irgi galutiniam rezultate - beprotybės išraiška. Vienu žodžiu laisvė tai beprotybė... arba bomžystė.

liaudies išmintis       2021-01-20 16:55

„Jei laisvė iš viso ką nors reiškia,tai ji reiškia teisę pasakyti žmonėms tai, ko jie NENORI girdėti“ (Dž.Orvelas)
“ 5 procentai visuomenės mąstantys, 15 procentų galvoja, kad mąsto, o likusieji 80 procentų net bijo mąstyti“ (Bernardas Šo)
Visiškai nesvarbu,kas balsuoja ir kaip balsuoja-
svarbu, kas balsus skaičiuoja.
Lojalumas-nebuvimas būtinybės mąstyti.
Mirti už kažkieno idealus yra daug lengviau,nei gyventi pagal juos.
Auksinė taisyklė-kieno auksas, to ir taisyklės.
Jei nori nugalėti priešą-išauklėk jo vaikus.
(Kinų patarlė)
„Revoliucijas pradeda idealistai, tęsia kriminalistai, o baigia karjeristai.“(Dantonas)
Kas kovoja,gali pralaimėti, kas nekovoja—tas jau pralaimėjo.
Geriausias būdas pavergti žmogų-be paliovos jį laisvinti.
„demokratija yra blogiausia iš visų galimų santvarkų,kurioje hienos valdo asilus.“(Aristotelis)
Propaganda yra veiksminga, jei klausome, kas ką čiulba ir tampa bereikšmė, kai pamatome, kas ką lesa.
„Istorija-tai kekšė, atsigulanti po nugalėtoju“ (Napoleonas)
-Kodėl JAV nebūna valstybės pervesmų?
-Nes ten nėra JAV ambasados.
Lietuva yra antra šalis pasaulyje pagal korupciją tik dėl to, kad davė kyšį, jog nebūtų pirma.
agresorius yra tas, kuris užpuola kokią nors valstybę anksčiau už Ameriką.
„Jeigu rinkimai ką nors keistų, jie jau seniai būtų uždrausti“. (Markas Tvenas)
„Nori kontroliuoti opoziciją? Įkurk ir vadovauk jai pats.“ (V.Leninas)
VSD= KGB+CŽV+MOSSAD+ konservai.
Kiaulės kūnas + vištos smegenys + šuns lojimas = kiauLinas Linkevičius


.

Alergijuotam       2021-01-20 14:23

nenusimink, alergija yra susirgimas, kuris ilgai ir kruopščiai gydomas duoda pozityvių rezultatų... smile  Dalį pagydė 1946 Niurnberge. Kiti dar tebesigydo.

> 2021-01-20 14:07       2021-01-20 14:13

mes laukiame, kada tu, juliau Milaiti, kagėbistas-provokatorius, nueisi nuo scenos. Ir nebeterši viešosios erdvės.

Alergija       2021-01-20 14:10

Visokiom sarom, rachelėm ir…

Kis       2021-01-20 14:07

kai nuo arenos nueis patriarchai,putinaidai(o jie artimiausiu metu dings kas kur)butinai suzinosime VISKA ir apie visus.Musu idiotai klysta,kad galima simtmeti paslepti savo niekingus darbelius,o kad jie niekingi irodo baime,kad kazkas suzinos ir mitas sugrius.Artimiausiai valdziai,o ji turi buti jungtine-lietuviska ateiti ir pradeti be baimes,kad tu busi kastruotas is kreslo ar siltos vietos,tu niekada nesilankstysi ,kaip Ingrida pries prasmirusi aozy,o stovesi tiesus ir orus.Daug cia yra nabagu,kurie tiesiog bijo.Katkus bliove ,kaip ozys per Tapino maidaniuka-Geda,o sis marazmatikas dirba,kad teveli neiskastruotu,be to atims laisva TV ir padackas,bijokime ne Kirkorovo,bijokime geju su lesbemis,nes cia tautos degradacija,Kirkorovas padainuos ruseliams,o ju Lietuvoje 20%,tad bukime ne popieriuje,bet gyvenime toletantiski,juk is 2.8 liamu zmoniu,Lietuvoje gyvena ir dirba (dauguma lojaliu),o kad myli rusija,tai to neispjausi gerbkime ir ju zmogaus teises,nes ju 560 tukstanciu santykis 1:6 ir ne tas turi buti rodikliu.Kam apsimesti “patriotu”,kuris per 30 metu taip ir nesugebejo nieko nuveikti?

Hm.       2021-01-20 14:06

Čia yra skaudus ir teisingas straipsnis.

A-ūūū redakcija       2021-01-20 13:57

Kur naujasis Jurgos Lago straipsnis?!!

stalinistai ir putinistai valdo       2021-01-20 11:49

o kaip draugas stalinas susitvarkė ar draugas putinas susitvarko su kitaminčiais - visi puikiai žino.
(paklausykite patvorinių, violetinių, kedofilų, pasikorusiųjų, emigravusiųjų istorijų)

O.G       2021-01-20 10:57

Žmones valdo baimė. Prabuskite ir nustokite bijoti, tada pasijausite, kad esate laisvi, nes dabar esate uždaryti garduose ir galvojate, kad jumis rūpinasi mūsų demonai, kurie už pinigus nori visus vakcinuoti ir valdyti jus. Laikas jau bundančių žmonių rankose. Reikia džiaugtis, kad ši aferinė pandemija -daugumai žmonių atvėrė akis ir jie nustojo bijoti. Sėkmės

Prašalietis       2021-01-20 10:27

Algimantas Rusteika. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos…. Paskaitęs pamatai, kad neišrinkto pasėdėti ant Seimo taburetkės Rusteikos šio straipsnelio pagrindinė mintis yra, kad pats Rusteika šiandiena “pasidarė” “vienintelis ir tikriausias” valdžioje esančių korupcionierių, kolaborantų ir parsidavėlių “demaskuotojas ir jų kenkėjas”. Visa ši esanti valdžioje publika Rusteikos labiausiai “bijo”, nes imasi visokių priemonių prieš tuos, kurie paskaito Rusteikos “giliai revoliucinius straipsnius”. Taip sakant, eilinei vietinei publikai Rusteikos straipsneliuose, pagal kiekvieno preferencijas, kiekvienas gali atrasti, kad Rusteika yra šiandieninis Lietuvos ” Navalnas, Trumpas, Tichanovskaja ar Leninas”, kurio be išimties “bijo” buvę, esami ir būsimi valdžiose esantys niekadėjai. Tiesa, yra maža “patriotinė” smulkmena su Rusteikos “kovų už gėrį” pripažinimu užsienyje… Tam Rusteikai belieka kažką padaryti su “pasinuodyjimu Novyčioku”, kaip Navalnas ar Skripaliai, ar pabūti “papjautu” savo namo koridoriuje ar laiptinėje ir pasivolioti ant grindų kiaulės kraujuose, kaip Ukrainos “Putino režimo” disidentas Babčenka… Šiuo atveju, ne tik Seimo taburetkė bus kišenėje, bet kokios Ukrainos Rada gali paskelbti Rusteiką, kaip Seimas Tichanovskają Baltarusijos prezidente, Lietuvos prezidentu ir “būsimu Lietuvos valstybės vadovu”....

Sara       2021-01-20 9:31

d4kui Algimantai, labai taikliai. Deja, tokia realybė. Ir ji atsirado ne vakar. Lietuviai tokie buvo kiek pamenu: ir 1980 ir 1990… Dadar tiesiog tas elgesio kodas išsikristalizavo. Jei nuo 1980 būtų buvę kitaip ir mūsų kova dėl nepriklausomybės būtų buvusi kiek kitokia ir, ypač, pati nepriklausomybė. Visuomenė būtų rinkusi kitus, kitokius. Tikrai, ne Partinės mokyklos sekretorę. Būtų mažiau soc. atskirties, Daugiau solidarumo. Turėtume socialinį romaną, poeziją, kokią turėjome tarpukariu. Žodžiu, ir tauta ir valdžia būtų tikresnės,. Deja, taip nėra. Ir nebus. Nes čia viską  keitė tik atėjūnai. Ir taip nuo 1385/86 m. nuo Jogailos vestuvių ir ąia atsivestų reformatorių iš Lenkijos… Deja, neturi lietuvis tam tikro geno.

Nesutinku       2021-01-20 7:32

Ir tada ir dabar baimė, ir atsargumas buvo tiokie patys, nauda visais laikais buvo siekiama. Pasikeitė technologijos ir diskusijos iš valdžios nekontroliuojamų virtuvių persikėlė į sekimui ir persekiojimui atvirą snukiaknygę. Tai labai patogu. Lyg ir išleidi susikaupusį garą, bet tuo pačiu esi kontroliuojamas ir visas garas sunaudojamas švilpukui. Traukinys nejuda ir nepanašu, kad judės, bet valdžiai tai patogu- paprastai daug šnekantys nieko nedaro, kaip ir tie garsiai lojantys kambariniai šuniukai.

Kas yra Trumpas paziurekite       2021-01-20 4:04

Швец. Является ли Трамп агентом КГБ, что сделают с Навальным, Патрушев вместо Путина, Байден. ГОРДОН“ svetainėje „YouTube“
– youtu.be/riUwcAhg42o


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.