Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 19 d. 23:07

20     

    

Algimantas Rusteika. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos

Pokalbiuose su tolimais pažįstamais, šiaip darbo reikalais dažnai – ne iš vieno, penkių ir ne iš dešimties – esu girdėjęs: gerai rašai, visada tave skaitau. Sakau: tai susidrauginkim, pas mane ten visokių yra, kokį nors neaiškų anoniminį išbrauksiu ir vietos rasiu. Ne, atsako. A-a, tai gal esi tiesiog sekėjas? Ne, atsako, per paiešką susirandu ir paskaitau.

Nieko nesupratau, kol vienas žmogus tiesiai nepasakė: nenoriu, kad kas matytų, jog tave skaitau. O dar, neduokdie, palaikinčiau ar „susidrauginčiau“! Žinai, pas mus darbe jau ir taip pasidomi, ir viršininkai vis pasižiūri. Aišku, nieko niekas, bet kai reikia į geresnes pareigas ar šiaip, na, pats supranti. Ir kalbų būna visokių, ir ne apie viską ten galiu garsiai – kam man to reikia.

Na, atsakau, ir juokas, ir malonu, kai pasijunti tokiu tarsi mikroskopiniu disidentu, bet po to susimąstau. Daiktai ir žmonės nulekia atgal, įsijungia laiko mašina ir tu vėl 1980-aisiais. Ir suvoki vieną skirtumą – tada sistema niekas netikėjo ir partiniai patys iš jos žvengė. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos. Tada jėga nugalėjo kūnus, dabar užvaldė protus.

Būti laisvam nelaisvėje ir nelaisvam laisvėje – mūsų nueinančios kartos išradimai ir lemtis.

Dabar kiti laikai – pati baisiausia nelaisvė yra iš įsitikinimo, kad tai yra tikroji laisvė. Ir tada vargu ar yra kas stipresnio už vergo norą išlikti. Ir įtūžį, kad kitas nebūtų kitoks. Na, bet tai normalu, ar ne?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kingas       2021-01-23 12:08

Sovietiniais laikais daugelis tarybų valdžiai laižė subines, o dabar patriotais pasidarė, subinlaižiai. Šaunuolis Algimantai, gerai rašot.

Ehrmantraut       2021-01-21 12:03

nieko nepadarysi ponas Algimantai: banko kreditai ir anstoliai pasirodė baisesni nei rusų tankai.

bjž       2021-01-21 11:25

žygiais,o ne žodžiais mes Tėvynę mylim.

tu vėl 1980-aisiais       2021-01-21 7:37

Rusteika rašo, čia susirenkama papletkinti. Tai toks skirtumas tarp Rusteukos ir komentatorių. Aš tik tokio didelio skirtumo nematau, lyginant su 80- taisiais. Baimė prarasti darbą, pajamas o su jomis butą, šeimą ir t.t. Kaži gal tai dar didesnė baimė nei pas mano mokyklos mokinį, kuris 70-taisiais po šokių nuplėšė berods spalio “šventėms” pakabintą raudoną vėliavą ir po to jo jau nieks nematė. Bet, kad “niekas nieko nebijojo, ypač, Brežnevo laikotarpiu” tai jau tikras drąsuolis matyt rašo, kuris net ir milicijos nebijojo. Žodžiu turėjom trumpą stebūklą, turim ką papasakoti kol dar yra kas klauso ir tiki o toliau ir vėl tas pats ...

habilitās       2021-01-21 0:20

Klystate pone Rusteika!
Tada niekas nieko nebijojo, ypač, Brežnevo laikotarpiu, nes ir pati valdžia neslėpė to, kad tai, kas vyksta realiu laiku ir tai, kas kalbama ir rašoma, yra du skirtingi pasauliai.
Dabar valdžia yra įtikėjusi, kad ji yra ne tik neklystanti, bet ir beveik šventa, kad kiekvienas sąjūdžio patriono žodis vertas antro Vyčio kryžiaus ordino Didžiojo kryžiaus su specialia juosta asmeniškai.
Tik teritorijos gyventojai jais nebetiki, todėl ant valdymo scenos ropščiasi tatuiruotieji ir plačiaišanginiai su didžkliterėmis, apsiginklavę „hate speech“ ir vaikgrobystės straipsniais. Kas panorės rizikuoti šeimos ir vaikų gerovę?! Vienintelis būdas, kuriuo priešinamasi Ideologinei propagandai - vidinė konspiracija.
Alus išgertas, skalbimo milteliai sunaudoti, horizonte –  Covidas ir instrukcijos.

Alergija 2       2021-01-20 19:20

Norėjau pasakyti kad pasikesk savo nicką į kur kas padoresnį...
Ir neprašyk kad pasakyčiau dar riebiau…

ah1       2021-01-20 18:59

jei esi laisvas tai esi beprotis, pvz. laisvi viduriai irgi galutiniam rezultate - beprotybės išraiška. Vienu žodžiu laisvė tai beprotybė... arba bomžystė.

liaudies išmintis       2021-01-20 16:55

„Jei laisvė iš viso ką nors reiškia,tai ji reiškia teisę pasakyti žmonėms tai, ko jie NENORI girdėti“ (Dž.Orvelas)
“ 5 procentai visuomenės mąstantys, 15 procentų galvoja, kad mąsto, o likusieji 80 procentų net bijo mąstyti“ (Bernardas Šo)
Visiškai nesvarbu,kas balsuoja ir kaip balsuoja-
svarbu, kas balsus skaičiuoja.
Lojalumas-nebuvimas būtinybės mąstyti.
Mirti už kažkieno idealus yra daug lengviau,nei gyventi pagal juos.
Auksinė taisyklė-kieno auksas, to ir taisyklės.
Jei nori nugalėti priešą-išauklėk jo vaikus.
(Kinų patarlė)
„Revoliucijas pradeda idealistai, tęsia kriminalistai, o baigia karjeristai.“(Dantonas)
Kas kovoja,gali pralaimėti, kas nekovoja—tas jau pralaimėjo.
Geriausias būdas pavergti žmogų-be paliovos jį laisvinti.
„demokratija yra blogiausia iš visų galimų santvarkų,kurioje hienos valdo asilus.“(Aristotelis)
Propaganda yra veiksminga, jei klausome, kas ką čiulba ir tampa bereikšmė, kai pamatome, kas ką lesa.
„Istorija-tai kekšė, atsigulanti po nugalėtoju“ (Napoleonas)
-Kodėl JAV nebūna valstybės pervesmų?
-Nes ten nėra JAV ambasados.
Lietuva yra antra šalis pasaulyje pagal korupciją tik dėl to, kad davė kyšį, jog nebūtų pirma.
agresorius yra tas, kuris užpuola kokią nors valstybę anksčiau už Ameriką.
„Jeigu rinkimai ką nors keistų, jie jau seniai būtų uždrausti“. (Markas Tvenas)
„Nori kontroliuoti opoziciją? Įkurk ir vadovauk jai pats.“ (V.Leninas)
VSD= KGB+CŽV+MOSSAD+ konservai.
Kiaulės kūnas + vištos smegenys + šuns lojimas = kiauLinas Linkevičius


.

Alergijuotam       2021-01-20 14:23

nenusimink, alergija yra susirgimas, kuris ilgai ir kruopščiai gydomas duoda pozityvių rezultatų... smile  Dalį pagydė 1946 Niurnberge. Kiti dar tebesigydo.

> 2021-01-20 14:07       2021-01-20 14:13

mes laukiame, kada tu, juliau Milaiti, kagėbistas-provokatorius, nueisi nuo scenos. Ir nebeterši viešosios erdvės.

Alergija       2021-01-20 14:10

Visokiom sarom, rachelėm ir…

Kis       2021-01-20 14:07

kai nuo arenos nueis patriarchai,putinaidai(o jie artimiausiu metu dings kas kur)butinai suzinosime VISKA ir apie visus.Musu idiotai klysta,kad galima simtmeti paslepti savo niekingus darbelius,o kad jie niekingi irodo baime,kad kazkas suzinos ir mitas sugrius.Artimiausiai valdziai,o ji turi buti jungtine-lietuviska ateiti ir pradeti be baimes,kad tu busi kastruotas is kreslo ar siltos vietos,tu niekada nesilankstysi ,kaip Ingrida pries prasmirusi aozy,o stovesi tiesus ir orus.Daug cia yra nabagu,kurie tiesiog bijo.Katkus bliove ,kaip ozys per Tapino maidaniuka-Geda,o sis marazmatikas dirba,kad teveli neiskastruotu,be to atims laisva TV ir padackas,bijokime ne Kirkorovo,bijokime geju su lesbemis,nes cia tautos degradacija,Kirkorovas padainuos ruseliams,o ju Lietuvoje 20%,tad bukime ne popieriuje,bet gyvenime toletantiski,juk is 2.8 liamu zmoniu,Lietuvoje gyvena ir dirba (dauguma lojaliu),o kad myli rusija,tai to neispjausi gerbkime ir ju zmogaus teises,nes ju 560 tukstanciu santykis 1:6 ir ne tas turi buti rodikliu.Kam apsimesti “patriotu”,kuris per 30 metu taip ir nesugebejo nieko nuveikti?

Hm.       2021-01-20 14:06

Čia yra skaudus ir teisingas straipsnis.

A-ūūū redakcija       2021-01-20 13:57

Kur naujasis Jurgos Lago straipsnis?!!

stalinistai ir putinistai valdo       2021-01-20 11:49

o kaip draugas stalinas susitvarkė ar draugas putinas susitvarko su kitaminčiais - visi puikiai žino.
(paklausykite patvorinių, violetinių, kedofilų, pasikorusiųjų, emigravusiųjų istorijų)

O.G       2021-01-20 10:57

Žmones valdo baimė. Prabuskite ir nustokite bijoti, tada pasijausite, kad esate laisvi, nes dabar esate uždaryti garduose ir galvojate, kad jumis rūpinasi mūsų demonai, kurie už pinigus nori visus vakcinuoti ir valdyti jus. Laikas jau bundančių žmonių rankose. Reikia džiaugtis, kad ši aferinė pandemija -daugumai žmonių atvėrė akis ir jie nustojo bijoti. Sėkmės

Prašalietis       2021-01-20 10:27

Algimantas Rusteika. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos…. Paskaitęs pamatai, kad neišrinkto pasėdėti ant Seimo taburetkės Rusteikos šio straipsnelio pagrindinė mintis yra, kad pats Rusteika šiandiena “pasidarė” “vienintelis ir tikriausias” valdžioje esančių korupcionierių, kolaborantų ir parsidavėlių “demaskuotojas ir jų kenkėjas”. Visa ši esanti valdžioje publika Rusteikos labiausiai “bijo”, nes imasi visokių priemonių prieš tuos, kurie paskaito Rusteikos “giliai revoliucinius straipsnius”. Taip sakant, eilinei vietinei publikai Rusteikos straipsneliuose, pagal kiekvieno preferencijas, kiekvienas gali atrasti, kad Rusteika yra šiandieninis Lietuvos ” Navalnas, Trumpas, Tichanovskaja ar Leninas”, kurio be išimties “bijo” buvę, esami ir būsimi valdžiose esantys niekadėjai. Tiesa, yra maža “patriotinė” smulkmena su Rusteikos “kovų už gėrį” pripažinimu užsienyje… Tam Rusteikai belieka kažką padaryti su “pasinuodyjimu Novyčioku”, kaip Navalnas ar Skripaliai, ar pabūti “papjautu” savo namo koridoriuje ar laiptinėje ir pasivolioti ant grindų kiaulės kraujuose, kaip Ukrainos “Putino režimo” disidentas Babčenka… Šiuo atveju, ne tik Seimo taburetkė bus kišenėje, bet kokios Ukrainos Rada gali paskelbti Rusteiką, kaip Seimas Tichanovskają Baltarusijos prezidente, Lietuvos prezidentu ir “būsimu Lietuvos valstybės vadovu”....

Sara       2021-01-20 9:31

d4kui Algimantai, labai taikliai. Deja, tokia realybė. Ir ji atsirado ne vakar. Lietuviai tokie buvo kiek pamenu: ir 1980 ir 1990… Dadar tiesiog tas elgesio kodas išsikristalizavo. Jei nuo 1980 būtų buvę kitaip ir mūsų kova dėl nepriklausomybės būtų buvusi kiek kitokia ir, ypač, pati nepriklausomybė. Visuomenė būtų rinkusi kitus, kitokius. Tikrai, ne Partinės mokyklos sekretorę. Būtų mažiau soc. atskirties, Daugiau solidarumo. Turėtume socialinį romaną, poeziją, kokią turėjome tarpukariu. Žodžiu, ir tauta ir valdžia būtų tikresnės,. Deja, taip nėra. Ir nebus. Nes čia viską  keitė tik atėjūnai. Ir taip nuo 1385/86 m. nuo Jogailos vestuvių ir ąia atsivestų reformatorių iš Lenkijos… Deja, neturi lietuvis tam tikro geno.

Nesutinku       2021-01-20 7:32

Ir tada ir dabar baimė, ir atsargumas buvo tiokie patys, nauda visais laikais buvo siekiama. Pasikeitė technologijos ir diskusijos iš valdžios nekontroliuojamų virtuvių persikėlė į sekimui ir persekiojimui atvirą snukiaknygę. Tai labai patogu. Lyg ir išleidi susikaupusį garą, bet tuo pačiu esi kontroliuojamas ir visas garas sunaudojamas švilpukui. Traukinys nejuda ir nepanašu, kad judės, bet valdžiai tai patogu- paprastai daug šnekantys nieko nedaro, kaip ir tie garsiai lojantys kambariniai šuniukai.

Kas yra Trumpas paziurekite       2021-01-20 4:04

Швец. Является ли Трамп агентом КГБ, что сделают с Навальным, Патрушев вместо Путина, Байден. ГОРДОН“ svetainėje „YouTube“
– youtu.be/riUwcAhg42o


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Andrius Švarplys. Spręskite patys, arba Kaip užbaigsite „Jeigu akademikų samprotavimai neatitinka šiuolaikinės politinės tikrovės, tuo blogiau…“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.