Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Taboras žengia į pragarą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. balandžio 1 d. 18:36

25     

    

Algimantas Rusteika. Taboras žengia į pragarą

Viskas ir prie koronaviruso krizės yra politika. Tik sumažėjo partinių didikų kovų laukas, susiaurėjo reitingus lemianti prolematika, vertinimo kriterijai tapo daug lengviau atpažįstami, o rezultatai – paprasčiau prognozuojami.

Valstiečių likimas dabar tiesiogiai priklauso nuo vienintelio kriterijaus – koronaviruso krizės suvaldymo. Politinių žaidimėlių laikas, viešos gerumo pozos ir permainų imitavimai baigėsi. Arba susitvarkai su situacija ir turi vilčių per rinkimus, arba nesusitvarkai ir būsi palaidotas.

Situacija valstiečiams palanki – galimi greiti ir ryžtingi sprendimai, tuojau pat matomi rezultatai, esi dėmesio centre. Atsakai už viską, sėkmės atveju laimi viską, ir atvirkščiai. Esi priverstas verstis per galvą, kad tik būtų geriau ir nebūtų blogiau. Situacija palanki ir visuomenei, nes valdančiųjų išlikimo ir asmeninių karjerų interesai tampa absoliučiai priklausomaisi nuo padėties valstybėje.

Nepalankus valstiečiams faktorius – priešiška sisteminė žiniasklaida, vidiniai išdavikai, pusiau kenkėjiški, neišravėti buvusios prezidentės sodinukai daugelyje lemiamų postų. Ir praktiškai nieko neveikiantis bei tuo oponentams pravartus prezidentas.

Konservatorių ir jų globalistinių, korporacijų numylėtų satelitų interesas kardinaliai priešingas. Arba valstiečiai nesusitvarko su krize ir turi vilčių per rinkimus, arba susitvarko – ir būsi palaidotas amžiams.

Todėl šitiems dabar kuo valstybėje blogiau – tuo geriau. Situacija nepalanki, nes jie nieko nesprendžia ir negali turėti jokių nuopelnų. Juolab kad ir pasiūlyti ką nors konkretaus profesionalūs patriotai ir iki šiol nesugebėjo ir, matyt, jau niekada nebesugebės.

Todėl lieka vienintelė viltis – nepaliaujamas lojimas. Intrigėlės ir dvaro perversmų projektėliai, visuomenės nepasitenkinimo kurstymas ir pagalių į ratus kaišiojimas bet kokia kaina, ką gerai parodė balsavimas Seime dėl medikų atlyginimų.

Konservatoriams palankus faktorius – savas visuomeninis manipuliuotojas ir privati klikasklaida. Nepalankus – šioje dvispalvėje, primityviai paprastoje dvikovoje vis mažėjanti galimybė apdumti akis kasdien blaivėjančiai visuomenei.

Buvo galima bent apsimestinai – argi pirmas Lietuvoj kartas – deklaruoti bendrą visų politinių jėgų darbą, inicijuoti partijų susitarimą ir Valstybės gynimo tarybą krizei įveikti, viešai paspausti rankas oponentams – to visuomenė sunkiu momentu visada laukia ir tikisi iš politikų.

Tai nereikštų nei kritikos, nei politinės kovos atsisakymo, tačiau suteiktų realių galimybių rudenį. Ideali pozicija – už nieką neatsakai, tačiau viskas, kas gerai, padaryta mums padedant, o viskas, kas blogai, – nepaisant mūsų nuostabių pasiūlymų.

Tačiau nuo daugiametės priešų paieškos pamišusi konservatorių ir jų satelitų viršūnėlė, susidūrusi su tikru priešu šalies viduje, pasirinko politinę savižudybę.

Visuotinio pavojaus akivaizdoje kaukės visada nukrenta. Nėra to blogo, kas neišeitų į geraa. Kas koronaviruso – koronavirusui, o kas konservatorių – konservatoriams. Išoperavus kompromatų valdytojų ir politinių paranojikų auglį valstybės organizmas imtų sparčiai sveikti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-04-3 16:05

įsistatei savo galvą į savo vaginą. Ir pagranduko poza ritiesi į rusijos ambasadą. Cituodamas marksą. Čia nebešik.

Užjaučiu       2020-04-3 8:53

Užjaučiu ūbaujantį  konservatorių Stasį. Vienas likai, nenutilk, nes bus nuobodu be tavo išvedžiojimų.

ah1       2020-04-2 21:17

į pragarą žengia ADRENOCHrOME.Stormas.

Birute       2020-04-2 18:28

SAUNU!!!!I desimtuka.

Baisius       2020-04-2 13:22

Koronas susuko protus, kai kam jau ir pragarai matosi, jei pažiūrėti į istoriją, kokių ten būta,  dabar, pagal tikrai buvusius pragarus,  galima tik nusijuokti.

stasys        2020-04-2 10:07

O kas išgydys ‚rusteikas‘ nuo įpročio pataikauti ne „konservatoriams“ ?. Juk iš to kas čia rašoma galima daryti tik viena išvada , vargšai valstiečiai kovota su epidemija o opozicija jiems trukdo.  )  Toč toč situacija kokia matėme visus tuos ketverius metus , opozicija švilpauja – atostogauja o valstiečiai su valdančiais kepa sau svarbias pertvarkąs valstybėje kurios tiesa sakant gerų rezultatu ir nežada , nes nėra rastas bendras sutarimas su likusiomis partijomis dėl esminiu problemų Lietuvoje sprendimo . Štai ir ši karta , balsuojant Seime dėl medikams atlyginimu priedu , procesai stringa taip kaip vieni ir kiti neranda išeities sprendimo tašku todėl tenka kartoti tai ka galima būtu padaryti iš pirmo karto . Autorius ironizuoja Prezidento G.Nausėdos užimta pozicija .. ir bando padalinti čia visiems naudingumo balus , gal jo pačio reiktu paklausti KAS ČIA ANT KO ŽAIDŽIA savo nešvariais baltiniais ,ar tikrai laikas matuoti nauda ir perspektyva kai situacija valstybėje sunkiai apibrėžiama ?  G.Nausėda laikosi tos pozicijos kuria deklaravo rinkimu metu , tai yra siekti bendros darnos Lietuvos politikoje ir suvienyti skilusia visuomene . Kaip man tai čia viskas aišku . Belieka paklausti kokios pozicijos laikosi V.Radžvilas ?  Partijos lyderis turi formuoti savo įvaizdį ir ta kaip tik tinkamas laikas dabar daryti .. ar Jis palaiko ta balą kurioje atsidūrė ūbaujantys valstiečiai ir trimituojantis apie savo sėkme ? .

Taboras       2020-04-2 9:11

Taboras lieka taboru

Kaip       2020-04-2 8:09

visada, labai taiklus ir teisingas autoriaus straipsnis.Aciu.

Ale       2020-04-2 8:03

tiksliau nepasakyti, - dėkui.

Nuomone       2020-04-2 7:27

Konservatoriai rudenį pralaimės rinkimus,ne parodė tikrąjį savo veidą, lovys yra viskas, tauta yra niekas.

ah1       2020-04-2 0:27

be komentaro https://youtu.be/PBas6zCe6wU
Kur žengiam?

ah1       2020-04-2 0:11

Covid 19 žengia į pasaulinę vyriausybę -  https://youtu.be/V_Lwan26vjs

ah1       2020-04-1 23:51

žygiai: koronė į europą, rodsild i chiną, gogai i kauraviją -
https://youtu.be/vjlriTLBkyc

Kad jus kur šiltinė,       2020-04-1 22:00

koronė ir kitokia kvaraba, o tave, milaiti, dar ir spirocheta už negatyvo skleidimą. O sveikos sielos piliečiams - ir kūno sveikatos! Tegu įvyksta natūrali atranka, taip sakant smile .

covid 19 ligonis       2020-04-1 21:02

Viskas aišku, bet kur tos šiltinės dabar gaut?
O gal tiks korona?
Ai, vistiek nėra iš ko rinktis -
einu, išbučiuosiu brangius valdžios žmones.
Ech, ne veltui kinų ” Karo menas ” teigia:
“Apkabink savo priešą, tuomet jis negalės išsitraukti kardo”.

Regbgd       2020-04-1 21:02

Kad tik tas blogas išeitų į gerą, kad nušluotume konservatorius per rinkimus. Ne tas žodis, kad jie nusibodo, nuo jų jau purto! O ponas Matulas per ŽR pezėjo toks gerutis, taip viską nori gerai padaryti,bet… O bet tačiau, geriau jau nieko nedarykit jūs, ,,žmonių partija,, taip sakant

Rūta       2020-04-1 20:57

Pamenu, buvo toks Mosfilmo kūrinys - “Taboras žengia į dangų”. A.Rusteikos labai taiklus straipsnio pavadinimas. Dar patiko terminas - “profesionalūs patriotai”.

Dzeikas       2020-04-1 20:34

kaipui:
Butent pasakei ta pati, tik kitais zodziais. Kaip sifilitikui visus apgamus nuvalyk, dezinfekuok - na pabus pacientas svarus diena -dvi, bet jeigu blyskioji spirocheta pasiliko kune , ji atsigamins ir vel pasireiks kokiu nors negalavimu, gal kitoje vietoje ir kitaip.
Beje, jei galvoji, kad reikalas Banku kondome , tai negiliai kasi - tai tik vienas is kanalu. Cia uzkratas ir politinis, ir nesvariais kapitalais ir kadrinis. Isvalysi viena sistema, sakykim politikus (o ir tai darbo kaip Augijaus arklides isvalyt) is kaimyniniu sistemu(kapitalo, valdininkijos, teisesaugos) po kiek laiko pribegs uzkrato ir vel griz viskas i senas vezias.
Vienas sifilio gydymo budu, - vel naudoju alegorija, - apkrest organizma siltine. Temperatura sukyla iki 41-42, blyskioji spirocheta zusta. O siltine po to pagydoma zymiai lengviau.
Savaime aisku, jeigu paciento sirdis islaiko temperatura 42C

Balsavimas Seime dėl       2020-04-1 20:22

atlyginimų priedų medikams - niekšybės etalonas. Bet lochai ir padugnės liks patenkinti ar abejingi.

DDD       2020-04-1 20:09

Ne visada visiškai sutinku su Rusteika, bet šį kartą absoliučiai visi sakiniai į dešimtuką. Pagarba.

kaip dekoratyvinis mėmė pagadą daro       2020-04-1 20:07

Autorius žinoma optimstas.
Na gerai, tarkim šunkoncerviai žlugs- taip bledinoms ir reikia. Valio!
Bet… (bliat!), kas iš to - Banko nuosėda į strateginius postus stumia
komitetinius grybkadrius.
Ši šalis valdoma per totalų sekimą ir kompromatų segtuvus.
Tai santvarkos, t.y. režimo esmė ir gyvybingumo garantas.
Tai kai koncervai nustips, jie tuoj pat prisikels kitais pavadinimais.
Nes zaraza mutuoja lyg koronavirusas.
Kraštą gali išgelbėti tik totali dezinfekacija steriliai nušluojant visus virusus, mikrobus ir bakterijas, nesvarbu kokios kilmės anie bebūtų.
Nes virusai, mikrobai ar bakterijos nei į triušiukus nei į kačiukus neevoliucionuoja.
Iš zarazų išauga tik zarazos.
Ir visada tik dar atsparesni dezinfekavimui.
Banko nuosėda pasirūpins, kad koncervovirusus pakeistų landzgrybiniai komitetvirusai.
Ar nuo to bus sveikiau?
Klausimas ne retorinis.
Durnas klausimas.

 

tiek       2020-04-1 19:53

patiko . Trumpai ir iš esmės.

> 2020-04-1 19:19       2020-04-1 19:34

O ta nuotrauka, juliau Milaiti, iš tavo vaikystės albumo? Tas, kairėje, tikriausiai tu?!

abc.       2020-04-1 19:33

valstybės gynimo taryba. čia apie ką?

Dzeikas       2020-04-1 19:19

Ne, neimtu.
Kodel?
Ivyktu ne “auglio” isoperavimas, o veziniu lasteliu(kurios auglyje) persiliejimas i kitus audinius ir paskesne sveikuju lasteliu intoksikacija, infekavimas ir persigimimas i vezinas.
Kad atsitiktu kaip sako autorius, individai igarsine ideja, trukde ir savotave kova su epidemija turi buti eliminuoti is viesojo gyvenymo kaitinta gelezimi http://img0.reactor.cc/pics/post/Я-Ватник-политика-песочница-политоты-1778130.jpeg
arba jei norime islikti teisines valstybes remuose nujunkyti nuo visu imanomu valstybes subsidiju, tarnybu ir pan.
Betgi jus zinote, kad cia LIetuva, cia mass media 2 varnai akis vienas kitam kertantys , o buityj - svociai-pusbroliai.Tyliainuims, tyliai perstatys ir tyliai jie atsirs kitoj siltoje vieteleje kur vel darys ta pati.
Valstybe - tai tolima, ne sava ir laikina.
O sava - tai sava. Ir kas pasirenka valstybe - tas ne lietuvis.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.