Partijos

Algimantas Rusteika. Sveiki atvykę į praeitį

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 18 d. 14:14

30     

    

Algimantas Rusteika. Sveiki atvykę į praeitį

Balsavimas aktualiais klausimais laisvas ir sąžiningas būna tik tada, kai esi laisvas nuo bet kokio išorės spaudimo ir poveikių tau, tavo šeimai ir likimui, t.y. kai balsuojama slaptai. Atviras balsavimas yra komunistų išmislas deputatų nuomonei paveikti partinės drausmės, kontroliuojamos žiniasklaidos, suorganizuoto smerkiančio „liaudies balso“ ir represinių struktūrų pagalba. Slapto balsavimo bolševikai neapkentė kaip velnias kryžiaus.

J.Stalinas beveik visą XVII komunistų suvažiavimą, balsavusį ne 100 % taip, kaip reikėjo, sušaudė, sulyginęs braižą įrašant pavardes slapto balsavimo biuleteniuose su deputatų pildytomis anketomis. Kituose stalininiuose suvažiavimuose balsavusiųjų nuomonėms susekti naudojo rašalo analizės balsavimo biuleteniuose duomenis, nes kiekvienam deputatui su suvažiavimo dokumentais buvo „dovanojamas“ ir unikalus rašiklis, kuriuo jis turėjo dirbti.

Didžiojoje Britanijoje už slapto balsavimo biuletenio nuotraukos paviešinimą – 6 mėnesiai kalėjimo. Net prieš porą tūkstančių metų, tironų laikais senovės Graikijoje ostrakizmas, t.y. nusikaltusiųjų pašalinimas iš bendruomenės, buvo tvirtinamas slaptu balsavimu metant į urnas juodus ir baltus rutuliukus, akmenis, lenteles su pavardėmis ir panašiai.

Kai „antikomunistiniai“ tapinoidai siūlo bolševikiškai balsuoti atvirai už apkaltą, taip ir matau ataskaitinius rinkiminius kolūkio susirinkimus, TSKP suvažiavimus, atvirus partinius kolektyvuose, kur vargšai „laisvi balsuotojai“ sėdi ūsuoto piemens akivaizdoje ir į klausimą „kas už?“ išauga rankų su biuleteniais miškas.

Aš juos suprantu – kai nebeturi nei argumentų, nei balsų, nei visuomenės palaikymo, belieka tai, ką turi – kontroliuojamą žiniasklaidą, savo paties suorganizuotą „liaudies balsą“ ir kompromatų baimes. Ratas pasisuko ir sugrįžo, sveiki atvykę į praeitį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mantas       2019-11-28 18:56

O čia rimtai dėl tų rašiklių? Ir iš kur ta informacija? Gal galima nuorodą į šaltinį?

algis       2018-04-2 1:26

Balsuoti diktatoriaus užimtoje šalyje kuomet jis Tau grumoje yra viena. Balsuoti Seime kuomet atsakai savo rinkėjams ir visai Lietuvai yra kita. Rinkėjai turi žinoti kaip tu meti balsą jų vardu.

algis       2018-04-2 1:21

Ne visur balsuoti vienoda.

Pikc       2018-03-21 22:24

Publijus teisingai užkabino “tamsius sąrašus” ir fauną, kuri mano, jog, “kodėl jie turėtų vykdyti tautos valią,jeigu jų tauta nerinko”? Ir visiškai neteisingai tai priskyrė TIK dabartiniam Seimui - pas libkonus, “socdemus” ir kitus “sisteminius” tų “sąrašinių” (kurių LABAI nemenka dalis IŠTIES yra menkystos) - nors vežimu vežk, o kalbos apie “tautos valios vykdymą” iš tos faunos susilauktų nebent “trolibano” (šiaip jau, irgi menkystų) patyčių. Galiausiai, prieš reiškiant savo “autoritetingą nuomonę” dėl atviro balsavimo “slidžiais” klausimais, vertėtų pradžiai bent straipsnio autoriaus argumentus perskaityti. wink

Publijus       2018-03-20 21:52

Kategoriškai nesutinku.Slaptas balsavimas sudarė sąlygas M.Basčio draugams ištraukti savo chebrantą iš bėdos ir nusivalyti kojas į Konstitucinio teismo išvadas.O viešas balsavimas būtų ir dalinė ataskaita savo rinkėjams,ir rinkėjų pozicijos,bei lūkesčių pateisinimas.Slaptas balsavimas ištrauktų iš bet kokių bėdų ir A.Skardžių.Juk jis Seime jau ne pirmi metai ir ne su vienu bičiuliu obuoliauti ėjo.O Seimas iš tikro neveiksnus.Juk pagal filosofus,”Įstatymų kūryba yra viena aukščiausių intelektinės veiklos formų,prieinamų žmonijai.“Parodykit man Seime,kiek jų bent suprastų,ką aš čia parašiau?Pagal tamsius sąrašus į ten pakliūva visokie menkystos,gražuliai,balsiai ir pūkai.Tipiška jų demagogija:“aš nieko blogo nepadariau,ko jūs iš manęs norit..?“O ką jis gero padarė ir ką iš viso ten gero reikia veikti,taip ir nesupras per kelias kadencijas.Ir kodėl jie turėtų vykdyti tautos valią,jeigu jų tauta nerinko.Jie atsiskaito tik prieš savo grupuotės lyderį,deklaruodami vienybę ir ištikimybę už aukštą vietą sąraše.Kas dar gali būti šlykščiau?

Al. vilniečiui       2018-03-20 1:47

Deja, klysti - dabar būtent Stalino laikai.

vilnietis       2018-03-19 23:46

Dabar ne Stalino laikai.
Ir jeigu esi doras, ne bailys, nesi slaptų  nusikalstamų grupuočių vykdytojas -turi
balsuoti ATVIRAI.

Orvelo kiaulės alkanos       2018-03-19 20:34

KARABASAS pristabdė jovalo tiekimą į lovius.
Žviegia rūpūžės ant laiptų.

teisto bėdžiaus ėdžios       2018-03-19 20:17

pikasiui paprastam tvarte neįdomu.
per prąsta.
va, patriarxo Tvartelyje - kitas reikalas:)
patriarxo Tvartelyje, kur savų pašikta, net ir tas mėšlas pikasiui kvepia nezabudkėmis.

Pikasas2 > Tarabildai       2018-03-19 19:21

Nežinau, ką jūs tame tvarte darote ir man tai neįdomu…

Mes       2018-03-19 19:13

žinom ir atpažįstam bolševikinį braižą. Konservliberalai nieko kito ir nemoka. Viskas atsinešta iš “ten”

Dzeikas       2018-03-19 14:10

Pikasai, stebekite, stebekite , jeigu laisvalaikio daug turite.Uzsirasyti taip pat nepamirskite.

Klausimas       2018-03-19 13:04

Kada bus naikinami prasmirdę konservai?

Tarabilda       2018-03-19 11:27

Ką čia veikia Picasso? Klausyk, atsiboginęs parše, mes čia tamstai neparuošėm nei lovio, nei jovalo. Jukš pas Tapiną ar pas delfius. O gal jau ten viską išrijai. Kas tave čia pasiuntė, kuily?

Geras Plečkaičio       2018-03-19 10:14

straipsnis 15 min.lt apie slaptą balsavimą.Blaivus požiūris.

Pikasas3 > Dzeikui       2018-03-19 9:23

Jūsų “veikimo būąa” jau daug metų stebiu. Nesikeičia jis nei per nago juodymą, “gudruoli”...

Pikasas2 > 08:34       2018-03-19 9:20

Minėtą vakarykštį dokumentinį filmą pernai matėt? Režimas visada pasistengia kad tarp “caro” ir “raudonų ar rudų” niekas neįsiterptų. Šį kartą Navalnas “parų gavo”. Beje. Rusų agentas - jokia ne neurozė. Verta skirti…

albina       2018-03-19 8:36

Ačiū,nenuilstantis Algimantai!Paskaitai ir galvoji - juk taip ir yra.Grupė draugų veikia kaip grupuotė:vienas netrivoja bet kokia kaina tapti premjeru,kiti draugai bijo tyrimo išvadų,ir štai iš FB perlipęs į privačią TV sako:aš ne tik skųsti moku,jau net medalį turiu,aš galiu padėti!Jūs sumaukit apkaltą,o tada - trys naktys prie kompo,ir revoliucija!Savi Vilniaus valdžioj,leidimo laukt nereikės,atstumų nuo sienos laikytis nereikės,nes mes - ateitis!Bet ...norėjo,kaip geriau,išėjo kaip visada,jeigu pagrindinis pranešėjas Bronius-Budulis su apgailėtina zeko leksika.

Dzeikas       2018-03-19 8:07

Pikasai, sovietijos remejai ir dvasiniai broliai atpazistami ne is to kuom jie uzsivadina ir ne pagal ideologija kuria tokie zodziais ispazista, o pagal VEIKIMO BUDA ir REZULTATUS!
Itartinu faktu gausa, veiklos rezultatai, melas skleidziamas artimos aplinkos teisinant veiksmus (Anukelis uzstumtas dedules i URM klerkus , veliau sajudiniu vadu - “jis to vertas”) nebeleidzia laikyti Gabrieliaus gaujos vakarietiska partija vedancia Lietuva teisines valstybes link.

>Pikasas       2018-03-19 7:34

Jūs rašot tai,ką mes jau seniai žinom,bet tik tuo gyventi ir kas ne su mumis,tas rusų agentas,tai jau neurozė.

Pikasas       2018-03-19 6:52

Komfortas, kai viskas apskaičiuota ir įskaičiuota. Tik su Sabčiak teko asmeniškai šnektelėti, jos tėvo praeitį priminti. “Šešiukei” tokio pavedimo nepadarysi. Per daug sužinos… Vakar dokumetiniame ši “piterietė” atsiskleidė. Niekaip nežinojo, ką jos tėtis manytų apie Putino permainas. Juk Vladimiras Vladimirovičius iš jo buvusios aplinkos komandos… “Išauklėtas” atseit…  Labai tikėtina, kad ne tik “Krymnaš” buvo įskaičiuotas, net ir “novičiokas” apskaičiuotas. Juk tai Rytų imperijos interesų išdavikas su dukra nuodytas. Dažnas iš provincijos pasakys: “Taip jam, tam niekšui ir reikėjo”. Dukra panaudota ir pripliusuota? Betgi giminės nuo “Didžiojo Spalio” už savus atsakydavo. Neprižiūrėjo, atseit, ir laiku neįskundė kam reikia…  Geriausiu atveju, įkaitais juos laikydavo ir t.t. Užgrobtoje Lietuvoje pirmuose LSSR “rinkimuose” pasuose žymės buvo daromos. Nebus žymės darbo neteksi ar sužinosi, Sibire “didžiajai tėvynei” dirbsi ar net sužinosi, kur vėžiai žiemoja. Dabar daug kas pasikeitę. Kompiuterinėje eroje viskas kaip ant delno… Bus kam atsirinkinėti. Tam lėšų visada pakaks… Išdaviikams duodama “tėvynės dujų” pakvėpuoti ar naują numerį kokiam poloniui sukuria. Badyti skėčiu ar namus padegti jau nemadinga…
Putino mylėtojai internete striksi iš džiaugsmo. Gal paskutinius “sidabrinius” atidirbinėja. Kvaila sovietijos savų valymus pamiršti… Laukia gal net jų...

man atrodo,       2018-03-18 22:47

kad tie konservaroriu suorganizuoti ir surezisuoti mitingai duos tik priesinga efekta- uz konservus niekas nebebalsuos.

Kada mūsų LRT       2018-03-18 20:10

įsileis į savo arenas tuos repuojančius vaikinukus iš gatvės.Jų dainų žodžiai labai nostalgiški gyvenimo tiesai ir gerai klausosi.Nesiklauso tos liberalios dainelės.

Tiksliai,       2018-03-18 19:20

net jų argumentacija ta pati. Tarybinė liaudis turi žinoti, kaip balsuoja jos deputatai! Priešų intrigoms, liaudies išdavikams - ne! Mes neleisime pataikauti užsienio priešiškoms jėgoms! Amžina gėda kapitalizmo agentams! Mes griežtai smerkiame nukrypusius nuo partijos generalinės linijos ir esame glaudžiai susitelkę apie šalies vadovybę!

Povilas       2018-03-18 18:09

Taip, Džeikai, iki naujos totalitarizmo atmainos įsigalėjimo beliko žingsnis.
Dabar jau nedviprasmiškai diktuojama, kokia viena teisinga pasaulėžiūra yra visiems privaloma.
Drįstantieji garsiai skelbti kitą požiūrį, nei oficialusis viešai smerkiami - tampa “runkeliais”, “vatnikais”, “marginalais” ir t.t. ir pan.
Betrūksta tik vieno - sankcijų tiems kitaip mastantiems.
Nepanašu, kad teks ilgai laukti…
Mes, savo kailiu viską išbandę, tai lengviau atpažįstame.
Trisdešimtmečiai ir jaunesni, deja, priima beveik viską už gryną pinigą.
Gabriuko chebra į juos ir nusitaikė.

Dzeikas       2018-03-18 17:27

Kaip parode Mergaites byla ir susidorojimas su bandziusiais ja ginti musu visuomene jau per viena-du zingsnius nuo grizimo i totalitarizmo vemalus. Po kokiu padazu, liberastiniu, tautisku ar dar kokiu - bus sugalvota, ir tai ne esme.
http://www.sovmusic.ru/m32/otrivok8.mp3  - panasia intonacija tik lietuviskai girdesite ir plosite ir bijosite pirmas nustot plojes, kad jusu neitartu.

Tarabilda       2018-03-18 17:17

Jo Pūras nesirodo. Ar nebus tik pasiųstas į Džoržtauną kelti kvalifikacijos.

sinoptikai spėja,       2018-03-18 17:00

jog kaip įprasta, paskui Algimantą Rusteiką iš paskos sekiojantis ir šį Autorių nuolat dergiantis kontoros agentėlis “julius puras”, šį kartą “neturės lajko” atrisnoti ir pareikšti savo “gianyaliū mynčiū”.
labai jau nepatogus tekstas - nėra ką “komiantuoty” smile

Povilas       2018-03-18 16:52

O dar LR Konstitucijoje parašyta:
62 straipsnis
...Seimo narys už balsavimus ar kalbas Seime negali būti persekiojamas.

Ultimatyviai       2018-03-18 16:48

konservatoriai reikalauja ,kad jei nebus taip ,kaip jie nori,vėl rengs mitingus.Labai gerai,mitingus reikia rengti,pasiūlymus,reikalavimus būtinai formuluoti,bet sėti tokią atmosferą,kad jei nebus taip,kaip mes sakom,tai jūs vis rusų agentai.Tai jau nedemokratiška.


Rekomenduojame

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.