Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė

Algimantas Rusteika. Su tolerancijos diena, brangūs draugai!

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 16 d. 15:30

23     

    

Algimantas Rusteika. Su tolerancijos diena, brangūs draugai!

Kovoje dėl nuomonių laisvės mes paversime savo nuomonę neklystančia, o priešingas nuomones – nusikalstamomis. Visi kitaip manantys bus neteisūs ir visada prieš mus dėl visko kalti.

Žmogaus Teisių Aktyvistas. Taip dabar pasirašinėjami straipsniai. Tarsi kokios pareigos ar mokslininko laipsnis. Ar kaip religinės bendruomenės pareigūno titulas. Tolerancija – šių dienų Dievas.

Visi, kurie burnoja prieš toleranciją, yra už diskriminaciją. O diskriminacija yra visuotinis blogis. Todėl netgi diskusija apie tolerancijos problematiką yra negalima, nes tai diskriminacijos pateisinimas ir įteisinimas. Kaip viduramžiais, kai paabejojimai dėl Dievo buvo persekiojami inkvizicijos ir pašalinti iš viešosios kalbėsenos.

Visi Aktyvistų oponentai iš anksto pastatomi į padėtį, kurioje bet kokiu atveju yra neteisūs. Nes atstovauja ne šiaip kitai nuomonei, o blogiui iš principo. Velnią. Taip labai paprastai tampama visada teisiu nugalėtoju.

Tolerancijos Aktyvistai už toleranciją tol, kol nereikia toleruoti kitokių nei jų nuomonių. Kitokios nuomonės – žemas lygis prieš pasipūtusių ir savim besimėgaujančių teisuolių intelektualines aukštumas. Jie pasiaukojamai kaunasi tik už savo nuomonės laisvę.

Mano teisė būti kitokiam gali būti realizuota tik kitiems prisiėmus pareigą gerbti tokią mano teisę. Aš negaliu iš kitų reikalauti pagarbos, jei pats nesilaikau pareigos gerbti kitokius. Tačiau Tolerancijos Aktyvistų galvose pareigos nesiveisia. Ten knibžda vien teisės.

Visa jų tolerancijos didybė baigiasi, kai prabyla kiti. Meilės vien sau reikalaujantys Naujojo Tikėjimo misionieriai nemyli kitokių. Neapykantos kalba, irzlus kaprizingo lepūnėlio tonas, piktas bet kokių laisvių reikalavimas – atpažinimo ženklai. Negavę saldainio vaikigaliai juk įpratę griūti aukštielninki parduotuvėje ir rėkti. Šiuolaikinio pasaulio supermamos to labai bijo.

Visi yra lygūs. Ir todėl bet kokios teisės, nuomonės ir laisvės lygios. Ir visas reikia vienodai ir lygiai gerbti ir mylėti. Tokia miela socialinė fantastika. Bet realybėje jokiais triukais nepavyks išsisukti nuo vertybinio požiūrio į kultūros ir visuomeninius faktus.

Niekada nebuvo ir nebus taip, kad viskas yra lygiai reikšminga ir vertinga. Kultūra yra nuolat kuriama vertybių sistema. Visuomenė be vertybių skalės paprasčiausiai neįmanoma. Tokia egzistuoja tik perkaitusiose Aktyvistų smegenų mikroschemose.

Tolerancija – pakantumas kitokiai nuomonei ir gyvenimo būdui. Bet tolerancija nėra prievolė teigiamai vertinti kitokį negu esi ir atsisakyti savo požiūrio ir savo žodžio laisvės. Nebūtina mylėti ir liaupsinti tai, kam nepritari. Normaliame, laisvame gyvenime priimta ginčytis, diskutuoti ir kritikuoti.

Būtent šito Aktyvistai labiausiai negali pakęsti. Bet kokią kritiką jie priima kaip socialinį persekiojimą ir asmeninį įžeidimą. Savo komjaunuoliška, aršia puolamąja propaganda, atlaidžiai toleruojama viso pasaulio, baigia tą pasaulį pakeisti.

Jau nebe už kalnų ta šviesi diena, kai kovoje dėl nuomonių laisvės jie pavers savo nuomonę vienintele teisinga, o priešingas – nusikalstamomis. Visi kitaip manantys bus neteisūs ir visada prieš juos dėl visko kalti.

Istorinę, prigimtinę ir amžiną mūsų netolerancijos nuodėmę galėsime išpirkti tik visuotiniu jų netolerancijos mums patiems toleravimu. Nepabaigiamu nuolaidžiavimu visoms jų užgaidoms.

Pataikaukime visiems jų norams, pritarkime visiems pasiūlymams, visada ir visur viešai smerkime galvojančius kitaip nei jie. Ir tada galbūt jie pagalvos, ar verta palikti mus ramybėje.

Jie išplės iki begalybės mažumų teises daugumos teisių sąskaita. Pavers savo nuomones ir gyvenseną nekritikuotina privilegija. Diskusijų apie daugumos ir mažumos teisių derinimą ir mažumos pareigas niekada nebebus iš principo. Nes tai juk būtų jų diskriminavimas.

Artinasi realybė, kai net pradėti mąstyti, jog jie yra ne visada ir ne visur teisūs, negalėsime. Ir savo nuomonės viešai pareikšti nebeišdrįsime. O po to nebeįstengsime ir tyliai, patys sau pagalvoti kitaip.

Tokiame pasaulyje Žmogaus Teisių Aktyvistai norėtų gyventi. Tokiame pasaulyje mes jau gyvenome.

Asmenybės lygmeniu tokia nuskriausto, kerštingo vaiko poza yra socialinis egoizmas. Visuomenės lygiu tai – moralinis totalitarizmas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vaidučio ,,priekabiautojas" > Raigerdui       2019-11-18 19:31

Tai kad yra atvirkščiai negu rašote. Pats Vaidas kol kas dar tebegeba išstenėti 2-3 įmanomus perskaityti sakinius, kad ir labai neraštingai parašytus. Tačiau tos citatos… Ką tik dūriau pirštu į vieną iš ,,opusų” ir pabandžiau suskaičiuoti visiškas nesąmones. Iki pusės pastraipos suskaičiavau 7 ir mečiau. Už ką turėčiau save taip bausti, kad skaityčiau iki galo? O tas vargšas turbūt įsitikinęs, kad atidžiai studijuoju jo psichodelijas. Tikras Sizifas! Jūs tų citatų turbūt irgi neskaitote, jei atrodo, kad jis važiuoja į lankas tik savo vardu kalbėdamas. O iš esmės kalbant - čia ne tas klausimas, yra ar nėra ,,dvasinė tiesa” (beje, o kurių dvasių?), reikalas čia tas, kad fizinis darbas jau nebeišgydys. Arba per vėlu, arba visada buvo ,,per vėlu”. Vienu atveju gal dar padėtų rimta klinika, kitu… pats suprantate smile . Aš tik vieno nesuprantu: negi niekas negali mūsų išgelbėti nuo psichiatrinės pacientų atakų?

ger       2019-11-18 18:42

Anksčiau maniau, kad pati įkyriausia sekta - jehovistai. Dabar matau, kad jehovistai, lyginant su urantais, vos ne angelai. Tie urantai lipa ir lipa savo purvinais batais ant galvų ir kakoja jau ne kilogramais, o tonomis. Veltui čia Raigerdas bando apeliuoti į logiką. Tokių sektantų kramėse net pastatęs prie sienos logikos nesurasi. Jau nekalbant apie dar ką nors.

Raigerdas>Vaidui Vds        2019-11-18 12:48

Vaidai Vds, tu čia pyksti, kai tave kritikuoja. Iš tikrųjų, tu diskusijose esi silpnas, nes savo mąstyme tu nesivadovauji logika ir ji, mano manymu, nėra tau prieinama. Štai tu rašai:“Kaip dvasingas žmogus turi atpažinti dvasinę tiesą?”. Tokios, kaip dvasinės tiesos niekada neegzistavo, nes ji neįmanoma. Tiesa visada yra susijusi su materija, su laiku, energija, erdve. Jeigu tu nežinai, kokioje Planetoje tu gyveni - Žemėje ar Mėnulyje,- tai apie tiesą su tavimi kalbėti yra visiškai beprasmis dalykas. Todėl būtent šis faktas ir įrodo, kad tu kalbi apie tokius dalykus, apie kuriuos neturi net žalio supratimo. Kai tu cituoji Urantijos knygą, tai tu pasislepi už tos knygos tekstų. O kai pradedi pats kalbėti, savais žodžiais, tai nusivažiuoji į lankas. Tau reikia paprasčiausio fizinio darbo, nes tai yra vienintelė tavo išsigelbėjimo terapija nuo nusišnekėjimo. Patirtos fizinės traumos, tokio darbo metu, tau tik padės sugrįžti į šį fizinį pasaulį iš dvasinio pasaulio kliedesių, kuriame tu pasiklydai, galimas dalykas, nuo pat vaikystės.

Vaidučio ,,priekabiautojas"       2019-11-18 9:56

(tęsinys) O dabar apie tuos, kurie kalba ,,dievo” vardu. Buvo tokie rudmaškiniai, kurie nešiojo užrašus ,,Gott mit uns”, t.y. ,,Dievas su mumis”. Taip, jie keletą metų pakaraliavo. O paskui? Pergalę Dievas kažkodėl paskyrė atviriems ateistams, griovusiems cerkves, žudžiusiems popus ir savąją liaudį. Kodėl? Ar ne todėl, kad jie bent jau nepiktnaudžiavo Dievo vardu? Kažkur pasakyta, kad visos nuodėmės atleistinos, išskyrus piktžodžiavimą prieš Šventąją Dvasią (tingiu ieškoti tikslios citatos). O tu visuose savo ,,opusuose” Jėzų vaizduoji ne tik ne kaip Dievą, bet kaip visišką silpnaprotį, patį sau prieštaraujantį ir vapantį nesąmones. Ir tvirtini, kad būtent Jis taip sakė! Pažiūrėkim, ką užtarnavo tie ,,šentieji” rudmarškiniai. Padalyta valstybė, išgriauti miestai, žuvę milijonai, milijonai išvaryti iš namų, prievartaujamos moterys, ,,vilko vaikai” ir t.t. Gal ir šiandieninė merkelinė susinaikinimo politika yra dar ano piktžodžiavimo karminė pasekmė? Ir pasekmė vokiečių tautos anuometinės TOLERANCIJOS Dievo niekintojams tiek žodžiais, tiek darbais. Tu, deja, esi MŪSŲ tautos didžioji nelaimė, jei mes tave - tokį - toleruojame.

Vaidučio ,,priekabiautojas"       2019-11-18 9:35

Ir vėl tuščių žodžių lavina… Išskyrus tai, kad įrodei, jog tikrai esi suktas ateistas. Bet vis dėlto pažiūrėkim, ką esi anksčiau parašęs. Čia ne dėl tavęs (su tavimi viskas aišku), o dėl tų naivuolių, kurie gali užkibti. Rašai: ,,Tiesa niekada nenukenčia, kuomet yra sąžiningai tyrinėjama.” Ir žmonėms dažniausiai trūksta ir kantrybės, ir sąžiningumo, ir pačių tyrinėjimų...” Ir tai, anot tavęs, pasakė ne koks ,,debilavotas” alkoholikas, o pats Jėzus! Nesigilinkim dabar į kalbos klaidas, pažiūrėkim tik į turinį. Juk tas, kuris pasakė: ,,Aš esu Kelias, Tiesa ir Gyvenimas”, taip liudijo savo dievystę. O Dievas yra begalinis tiek laike, tiek erdvėje, tiek paraleliniuose pasauliuose. Tai kaip tu, žmogeli, ištyrinėsi pačią Begalybę? Esi koks nors hipervisatos dievas, didesnis ir galingesnis už mūsų Visatos Dievą, ir tas Dievas nuo tavęs gali net kaip nors nukentėti? Tai čia tu tas Absoliutas, o ne jis? A, taip, tau Biblija nėra Šventasis Raštas. Šventasis raštas yra tik tai, ką čia tu pats sau papezi. Bet čia tik tavo vieno ,,tiesa”, kuri su Tiesa neturi nieko bendro. Žinai, ką tai primena? Sliekas irgi turi savo tiesą, višta savo, lapė savo. Ir štai sliekelis panoro visą pasaulį išmokyti savo tiesų. Jis, aišku, nemato vištos, kuri taikosi jį sulesti. Višta pamato lapę, bet neturi galimybių nei pabėgti, nei apsiginti. Sliekas nei mato, nei girdi, todėl kiša iš žemės savo galiuką su savąja tiesa. O varna kraipo galvą ir galvoja, ar jai čia tą kvailą slieką sulesti, ar pasiieškoti ko geresnio. Tokios yra ir tos žmogiškosios tieselės - kiekvieno pagal išsivystymo lygį. (B.d.)

ani > ger       2019-11-17 21:51

Na gal ir ne visai taip. Man rodos, čia toks savotiškas Erlickas Nr. 2. Tik Juozas Erlickas niekada nesišaipo iš Dievo, tai tą laisvą nišą užėmė Vaidas ,,Erlickas”. Čia toks postmodernistinis išsidirbinėjimas. Sako, kad postmodernistų pasaulėjauta - tai begalinio kritimo į bedugnę jausmas, kai nėra už ko užsikabinti. Tada nelieka nei vilties, nei ko nors švento. Ahas kalba kaip visiškas medingalvis, ir jam dzin. Vaido ateizmas subtilesnis ir suktesnis, bet kai įsiskaitai - irgi visiškai primityvus. Jie abu vieno lizdo paukščiai.

ger       2019-11-17 21:36

Retai kada teprisiverčiu paskaityti Vaido kliedesius. Bet kai paskaitau… Man rodos, jis niekada neperskaito, ką parašęs. Arba jam jau visai ku kū.

Taaaaip...       2019-11-17 20:24

Vaidas = Jėzus prieš 2000 metų buvo pasakęs tokį nuostabų absurdą apie TIESOS TYRINĖJIMĄ, bet va - ėmė ir neišliko… Kokia laimė, kad antrą kartą atėjusysis ,,išganytojas” viską gražiai sugrąžina smile . Dabar ahas nudžiugs”: galės kakoti ne tik ant Jahvės, bet ir ant Jėzaus. Tikslas pasiektas 1000 procentų. Sveikinu su pergale, nevisproti Vaiduti!

tuoliarantyškas       2019-11-17 16:33

Nuoriū buti kakučiu-šmuogiedra.

Raigerdas        2019-11-17 16:27

Kaip visada gerbiamas Algimantas Rusteika paliečia labai aktualius dalykus. Tai labai gerai, bet, gerbiami ponios ir ponai, tos vertybės, kurios buvo toleruojamos viduramžiais, ne visos tinka XXI amžiuje. Štai autorius rašo:“Niekada nebuvo ir nebus taip, kad viskas yra lygiai reikšminga ir vertinga. Kultūra yra nuolat kuriama vertybių sistema. Visuomenė be vertybių skalės paprasčiausiai neįmanoma”. Minties pasaulyje jūs visada atrasite piramidę. Todėl yra svarbūs dalykai, yra svarbiausi dalykai, mažai svarbūs, šalutiniai, menkaverčiai ir kiti dalykai. Sveiko proto žmonės siekia tokios piramidės pažinimo, kad turėti logišką mąstymą, atitinkantį to matomo objektyvaus pasaulio kriterijams. Tiems, kurie įgijo tą protelį su iškreipta sąmone, viską darys, kad ta piramidę apversti aukštyn kojomis, ir kad beprotystė turėtų lygias teises su sveiko proto žmonėmis. Kaip ne gaila, bet mūsų tautietis mąsto gana primityviai. Jis, pavyzdžiui, mato, kad yra jo aplinkoje diena ir naktis, yra juoda ir yra balta, yra šiaurė ir yra pietūs, yra vyrai ir yra moterys, ir jis negali padaryti išvados, kad visa tai, ką jis mato susideda iš priešingybių ir jų vienybės. Ir šiuolaikinis lietuvis žino, kad yra TIESA ir yra MELAS, bet kuo jie vienas nuo kito skiriasi, tai jis nesupranta. Ir svarbiausia, kad jam vienodai rodo, ir jis nenori šito išsiaiškinti. Duodu pavyzdį: ar yra išnagrinėtas nors vienas dalykas, kuriame buvo MELAS ir kiek jis kainuoja. Įvyko gaisras Alytuje, bet juk ten yra MELAS, ir yra konkretūs to MELO autoriai. Tai, kiek kainuoja tas MELAS žmonėms, jų sveikatai ir visai valstybei? Ar bus tai išsiaiškinta? Ne, garantuoju visu 100%, kad ne. Ir kas toliau? O toliau mūsų laukia avarijos dar didesnio maštabo. Taigi, mes matome toleranciją MELUI ir melagiams. Kiek šimtmečių lietuviams prireiks, kol jie pagaliau suvoks, kad negalima dėti lygybės ženklo tarp TIESOS ir MELO? Gal net ne vieną. Ar jie turi tiek laiko? Ne, neturi, nes juos pavergs labiau išsivysčiusios tautos, kuriose mokslo įstaigose yra mokoma, kaip atskirti MELĄ nuo TIESOS. Todėl ŽMOGAUS TEISĖS nėra blogai, bet yra ŽMONĖS, kurie jomis piktnaudžiauja ir paverčia tai neigiamu dalyku. Bet, kad tai padaryti, reikia PAMELUOTI. Melu visada yra iškreipiamas realybėje egzistuojantys dalykai. Todėl yra žmonės, kurie nekenčia TIESOS ir toleruoja MELĄ. Ir reikia suprasti pagaliau, kad jie yra visiška priešingybė tiems, kurie tarnauja TIESAI ir gyvena su TIESA. Ir kas čia yra svarbu? Tie, kurie gyvena su TIESA tiesiog privalo turėti daugiau žinių, kaip ją APGINTI nuo melagių ATAKŲ. Todėl jie turi būti geriau ginkluoti žiniomis, metodais ir technika. Deja, tas kenčiantis ir amžius kovojantis dėl savo išlikimo lietuvis, niekaip nepajėgia suprasti, kad jis turi būti super gerai apginkluotas žiniomis. ŽINOJIMAS yra pagrindinė žmonių vertybė, deja, bukapročiai iš Švietimo ministerijos šito nepajėgia suprasti. Kodėl? Todėl, kad jie ten neskiria MELO nuo TIESOS, todėl jie ten meluoja vienas kitam. Kodėl pas mus skurdas toks didelis? Todėl, kad politikas meluoja visuomenei, ir didesnė dalis visuomenės tai toleruoja. Kodėl Seimo narys Jurgis Razma įžūliai meluoja visai Lietuvos visuomenei? Todėl, kad jis išlieka to mažo vaiko būsenoje (jeigu spręsti pagal jo sąmoningumo lygį), kuris net nesugeba suvokti, kada jis meluoja, o kada sako tiesą. Ne rūpi tai ir visai konservatorių partijai, nerūpi ir Vytautui Landsbergiui, nes jis pirštu baksnoja į Rusiją, o kas dedasi jo partijoje, jis nemato. Todėl, nekovojant prieš melagius, mes sulauksime dar ne vienos katastrofos, tame tarpe ir visos mūsų šalies katastrofos, nors dauguma iš mūsų šaukiame, kad ją mylime. Bet, ką, pirmiausia, joje reikia mylėti? Tai TIESĄ ir tuos didvyrius, nešančius TIESOS fakelą, kaip patį pagrindinį mūsų Tėvynės išlikimo komponentą.

Testas       2019-11-17 16:13

Š. m. [2015] rugpjūčio 25 dieną nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kreipėsi į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją su prašymu išaiškinti LGBT* bendruomenės atstovus žeidžiančio termino „pederastas“ reikšmę bei pateikti svetimžodžio queer lietuvišką atitikmenį. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos specialistų išvadoje įžeidaus termino „pederastas“ pobūdžio neįžvelgiama, o žodžio queer reikšmės rekomenduojama ieškoti anglų kalbos žodynuose.

https://www.lgl.lt/naujienos/valstybine-lietuviu-kalbos-komisija-izeidaus-zodzio-pederastas-pobudzio-neizvelgia/

ah1       2019-11-17 14:28

o ką gali žmogus prieš buržua? Įspūdis kad tuoj iš viso galėsime tik “mū mū” kaip Gerasimas Turgenevo, ir tada buržua tegalinčiam pasakyti mū mū lieps sunaikinti tai ką myli -“Mū mū”, sunaikinti žmoniškumą... Nebereikalo Platonas savo veikale ” Valstybė” nurodęs kad po demokratijos ateina žiauriausia vergija ir prasideda viskas nuo tolerancijos, ir ne kas kitas o tolernacija kelias į vergiją, pagal Platoną.

Teisingas       2019-11-17 12:32

Logiškas, išsamus straipsnis, vadinama tolerancija trina ribas tarp tiesos ir melo, ir leidžia klestėti tik vienai nuomonei, kritika naikinama, vadinant ją supriešinimu neapykantos kurstymu, o tai tolerantinis melas.

ah1       2019-11-17 12:08

kentėkit, kentėkit, kentėkit - Jėzus irgi kentėjo

Kas pakėlė ginklą       2019-11-17 11:03

Nuo ginklo ir žus. Švedijos valdantieji socialdemokratai su tolerancija taip nusivažiavo, kad šioje šalyje įsikūrė dešimtys “no-go” zonų, kuriose laisvai prekiaujama narkotikais, o tų zonų imigrantų nusikaltėlių gaujos atvirai kariauja tarpusavyje. Už tokią situaciją atsakingi asmenys turėtų būti teisiami už aplaidumą ir nusikaltėlišką tiesioginių savo pareigų neatlikimą. Ir solidariai su tais nusikaltėliais imigrantais turėtų atlyginti visą jų padarytą žalą. Turbūt net mokinukui aišku, kad sprendimas yra tik vienas. Paskelbti nepaprastąją padėtį, pasitelkti gerai ginkluotą policiją bei kariuomenę, ir tų, kurie besąlygiškai nepasiduos, be gailesčio iššaudyti. Ginančius nusikaltėlius ir trukdančius kariuomenei tolerastus prilyginti tiems paties nusikaltėliams. Taip jau buvo Europoje, niekas geriau nesugalvojo, ir nesugalvos. Kai į šalį tolerastų atvežtas nusikaltėlis daro nusikaltimą, tą nusikaltimą kartu daro ir tolerastas. Tiek Vokietijos, tiek Švedijos tolerastų rankos yra sukruvintos savo tautiečių krauju. Ir to kraujo kasdien vis daugiau. Tas pats gresia ir Lietuvai. Akivaizdu, kad šiandien Europoje vėl siautėja bolševikai, ir jų jokiu būdu negalima toleruoti ar ignoruoti.

Supratome Jus,       2019-11-17 8:30

kad jau trečią kartą reikia duot atgalios, kad maža nepasirodytų - Trečias Pasaulinis tai ir padarys. Duos atgalios - tik nežinia iš kur, iš kokios pusės ir konkrečiai kas?

nemokšų kliedesiams       2019-11-16 20:08

ah1, Dzeiko, tiek’o sapalionės apie atseit JHS skelbusio nuolankumą blogiui, yra puikus primityvaus nemokšiškumo pavyzdys.
Norint suvokti, kas parašyta Šv. Rašte, nepakanka vien skaityti.
Dar reikia ir bent elementaraus išprusimo.
Evangelijoje aprašomi kokie įvykiai? Kada jie vyko, kokks anuomet buvo aplinkos kontekstas, a?
Kvailiams teks priminti- tai buvo Romos imperijos kolonijoje, okupuotose žydų žemėse. Romos imperijoje, kaip ir priimta tam laikui, veikė vergovinei santvarkai būdingi įstatymai ir papročiai. Norint suprasti tikrąją JHS žodžių prasmę, reika žinoti apie ką kalbama.
Prieš keletą metų, šio portalo skaitytojams, “atsukto žando” reikalą labai argumentuotai išaiškino puikus Šv. Rašto ir Biblijinių laikų papročių žinovas, filologas, senovės hebrajų, aramėjų, arabų kalbų specialistas, dr. Letas Palmaitis.
Esmė tame, kad pagal to meto papročius romėnas patricijus, negalėjo vergo liesti delnu- mat lietimas delnu reikštų vergo pripažinimą sau lygiu arba savęs nužeminimą ik vergo lygio.
Todėl patricojus negalėjo sau leisti skelti antausio vergui.
Patricijus vergui smogti galėjo tik “atbula ranka”, t.y. išorine plaštakos puse.
Drąsūs vergai, kartai įsigudrindavo viešai pažeminti patricijus, vikriu judesiu pakreipdami galvą taip, kad veidas atsidurtų prieš smūgiuojačiojo patricijaus delną.
Joks kitas patricijus matęs ar žinantis, jog kitas patricijus buvo lietęs vergą delnu, susitepėliui nebepaduodavo rankos.
Tai reiškė socialinę izoliaciją o dažnai ir ekonominį krachą.
JHS ragindamas atgręžti kitą skruotą, išties skelbia pareigą niekada nesitaikstyti su blogou. Netgi gyvybės kaina.
Visada priešintis Blogiui- štai tikroji Viešpaties Žinia!
Tokiu būdu tolerastų- liberastų demagogija primenant krikščionims beraščių kaimo kunigėlių viduramžiais skelbtas nemokšiškai interpretuotas “tiesas” yra tik pigi manipuliacija kvailiams. Su kuo kvailius ir “sveikiname”.

stasys        2019-11-16 20:05

Pliurpalai žmogaus kuriam svetima girdėti kitu nuomone . Panašu kad autoriui ir toliau lemta klupti už tos KT pirmininko Žalimo išsakytos minties apie valdančia dauguma .. reikia tikėtis kad dar truputi tolerancijos pas autorių dėl manęs rasis ir jam nereikės ant manęs spjaudyti .. ..

G.P.       2019-11-16 19:20

Puiku, kai yra žmogus, parašantis tekstą, po kurio teiginiais galiu 100 proc. pasirašyti. Ačiū.

tiek       2019-11-16 18:52

aš tiesiog nepritariu “antro žando"filosofijai.Turiu savą.

Dzeikas       2019-11-16 18:25

ah1: Taip. Taciau gavus ir i kita skruosta Jezus nesake ka tuo atveju daryti. T.y. tokiu atveju isigalioja Senojo Testamento priesakai, kuriu Jezus nerado reikalo taisyti.
Nors nelabasis iskraipo siuos Jezaus zodzius kaip “visada atsuk skruosta musanciajam tave , kiek jis bemustu”.
O jus kam pritariate?

ah1       2019-11-16 17:49

trumpai - gavus per vieną veidą atsukti kitą - šitą tai jau seniai mus išmokė Jėzus Kristus

Birute       2019-11-16 17:30

Aciu Autoriui -taikliai kaip visada.


Rekomenduojame

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.