Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Algimantas Rusteika. Steigiamas Kauno forumas: dabar ir vėl yra Pradžia

Tiesos.lt redakcija   2018 m. balandžio 13 d. 0:53

50     

    

Algimantas Rusteika. Steigiamas Kauno forumas: dabar ir vėl yra Pradžia

Tiesa ne tai, ką tau sako, o ką slepia, apie ką tyli vyrai vakarais rūkydami prie ežero po karštos vasaros dienos. Tiesa yra tai, apie ką bijoma kalbėti ir apie ką kalbėti nereikia. Tiesą visada reikia atrasti pačiam ir suprasti pačiam, ir už ją visada atsakai.

Jie žino gerai – svarbiausia, kad pasijustum vienas. Tavo mintys teisingos, ketinimai gražūs, jokios savinaudos, galėtum širdį parodyti, jei kam būtų įdomu – bet juk neįdomu. Jūs bejėgiai ir vieniši. Jūsų niekur nėra, vieni kitų negirdit ir nematot, niekas jūsų negirdi ir nemato, jūsų nerodo ir neskaito. Jūsų daug, bet esat vieni, apsupti ir pralaimėjot.

Priimkit į draugus, noriu skaityti, ką rašot. Ir kaip nebijot, juk tokie laikai, norėjau pakomentuoti, bet dirbu valdiškame, geriau Jums parašysiu, kad kas nepamatytų. Laikykitės, ačiū, su Kalėdomis, laimės ir šviesos visai šeimai. Skaitau žinutes ir štai aš traukiny, lekiančiame tuneliu atgal, prašmėkščioja žibintai ant sienų, toli pasigirsta minios plojimai, skanduotės, trūkčiojamai sukriokia tankų motorai, štai laužų šviesa ir vėl už lango sninga.

Kodėl, kas atsitiko – juk kalbam apie tai, kas tikrai yra, visiems svarbu, niekam blogo nelinkim? Ir staiga pagaunu save – o juk bijai. Juk pagalvoji, ką pagalvos ir kam nepatiks, gal geriau čia patylėti, o štai tą pasakyti kitaip? Kada tai prasidėjo? Kodėl mes vieniši, bejėgiai ir vėl esam tie, kurie prikala savo Dievą, prašo jo malonių ir stato šventyklas? Kas pasikeitė ir pakeitė tuos, kurie naktimis stovėjo susikabinę už rankų?

Iš kur ta baimė, neviltis ir neapykantos tamsa, tylūs užrakintų durų pasauliai ir užuolaidos ant akių? Sutemos sugrįžo ir nepasibaigs, jei nebus kitaip. Šviesa pasirodo išsisklaidžius dūmams, todėl melo reikia vis daugiau. Kur tas, kuriam prakalbus išgirstume ir įtikėtume, kurį gerbtų ir įsiklausytų priešai, kur moralinis autoritetas, kurio per kartas neturėjom, nes mūsų valdovai pabėgdavo, dalina sriubą ar sako Balkono pamokslus?

Baimė yra sielos nuodai. Reikia tikro, kentėjusio, ne iš rūmų ir susitaikymo – mums reikia Vaclovo Havelo ar bepročio, Gandžio ar Liuciferio, mums reikia Voitylos, kuriuo pasitikėtume ir patikėtume, kuris bučiuotų atsiklaupęs šią Žemę ir tai niekam nebūtų juokinga. Ir kuris pasakytų – nebijokite!

Pamenat, kokios buvo šaltos sausio naktys, kaip kvepėjo dūmai ir arbata, kaip liepsnos mirguliavo akyse ir visi buvom broliai? Ir kaip pavargę akmenimis užmigdavom sugrįžę ar budėjime, bet buvom kaip vienas? Kaip galėjom galvas padėti ir kažkodėl nebaisu buvo, ir girdėjom kaip dreba stiklai nuo griausmo, ir nežinojom, ar dabar čia atvažiuos, ar dar ne? Ar pagalvojom, kad tokie galim nebebūti?

Mes žinojom, kad dėl laisvės negalima derėtis. Kad meilė yra arba nėra, ir jokia nauda jos negali nupirkti ar parduoti, nes nėra jėgos, kuri priverstų mylėti arba nemylėti. Buvom mes ir ne mes, ribą suprato visi ir nieko nereikėjo klausti nei aiškinti. Mūsų pasaulis buvo tikras, atpažindavom vienas kitą iš akių ir balso, apsimesdavom, kai reikėdavo, bet tai nebuvo paslaptis.

Dabar vėl esame Mes ir yra Jie. Iš krūmų išropojo nugalėtojai ir pasiėmė viską. Jie vaikšto Mūsų keliais ir naudoja Mūsų ženklus. Matei – Jų akys tuščios, kiekvieną minutę galvoja, kaip nenusipiginus, brangiau save pardavus, kad viską apmokėtų. Kaip vaikai pasitikėjom ir patikėjom, kad tai pabaiga, nors viskas tik prasidėjo. Išvarytųjų buvo mažiau ir jie bijojo, dabar patys esat svetimi, vieniši ir išsigandę, šešėliai ilgėja ir viskas sugrįžta. Dabar vėl yra Pradžia.

Mūsų ieškokite čia: kaunoforumas.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nebloga būtų Karikatūra su tešmeniu       2018-04-21 15:35

Pikc     2018-04-14 1:23
Juozapas: ““Veido” praradimas lietuviškai chuntai būtų itin skausmingas, o gal net ir mirtinas smūgis nes iškiltų reali grėsmė prarasti ES pinigų tešmenį.” - Su visa derama pagarba - DĖJO sajūzo politbiuras, kas ten ir kokiu būdu kur ką valdo - kol sajūzui tas valdymas bus naudingas, tol valdantiesiems tešmens spenys bus pakištas. Tad kol kas ta “chunta” savo snukio prarasti nė velnio nerizikuoja. Lietuvą nujos velniop, bet sajūze jie bus savi, nes (priminsiu) sajūzo politbiuras po Breksito suskubo ant italų komuniagos Spinelio kapo pasižadėti laikytis jo idėjų (t.y. siekti Europos be tautų ir valstybių). Taigi, ta “chunta” iš sajūzo greičiau gaus apdovanojimus ir premijas, negu papeikimą (ar “spenio” atėmimą). smile
5:0

atsiskleidė ES fondų melžėjai       2018-04-21 9:50

“Deklaracija nėra smulkmeniška, konkreti šimtų psl. politinės partijos programa su numatytu finansavimu iš ES ir viešaisiais pirkimais.”

šios dienos naujiena       2018-04-20 20:36

jūsų portalo globėjas pabėgo iš Budapešto į Berlyną

3:3 liko tik seneliai ir neįgalieji       2018-04-20 7:06

išaiškėjo     2018-04-14 8:47
kas nepatinka Karžygiams liliputams. Nepatinka teisybė, kad jie pavėlavo 200 metų ir jų liko 2 mln.prieš 40 mln. lenkų, kad jie tik dabar atsibudo ieškoti, kas padėtų susivienyti, kur tie pasišventę vadovai, bet per vėlai pamatė, kad patys sėdi uždaram vagone ir niekas jų negirdi. O traukinys lekia ir lekia ir vis tuštėja ir tuštėja…Lieka tik seneliai ir neįgalieji
3:3

J >>A       2018-04-18 5:55

Gerai. Susisieksim. Iki.

Algimantas - Juozapui       2018-04-18 0:14

Dėkui už gerą žodį - visi vaidinam, kad esam labai kieti ir to nereikia, bet juk reikia.
Apie viską galvoju panašiai kaip ir Jūs.
Susisiekime. KF tinklalapyje yra kontaktinis e- pašto adresas.
Iki

Juozapas- Algimantui R.       2018-04-17 20:24

Sveiki Tamsta.
Jūsų komentaras nuteikė gerai. Prisipažinsiu, laukiau.
Gerai nuteikė du dalykai - visų pirma, kad netęsiate ydingos VF propatrijonų “tradicijos” užsimūryti dramblio kaulo bokšte nuo publikos.
Antra - Tamsta kalbate apie svarbius ir sudėtingus eiliniams žmonėms suprantama kalba, neprievartaujant skaitytojų skaitant vartyti tarptautinių žodžių žodyno , nesipuikuojant erudicijos regalijomis.
Trečia - Jūs neužkibote ant provokatorių/trolių pigių meškerių ir elgiatės oriai.
Ketvirta - Jūs gerb. Algimantai nekabinate makaronų apie šviesų rytojų, neskelbiate “gerųjų naujienų” apie greitą ir stebuklingą pergalę, nesistengiate patikti buratinų minioms.
Todėl, manau, jog esate rimtas ir įžvalgus Žmogus su kuriuo būtų malonu daryti bendrus darbus.
Man iki kaunų mažumėlę toloka važinėti, o ir nemanau jog vien fiziškai galima burtis teisingiems darbams.
O tų darbų šiandienai yra begalės ir plius pačių įvairiausių.
Vienžo, misliju, jog tam tikruose dalykuose galėčiau tamstoms padėti.
Nepatiks ar netiks - visada galėsite atsisakyti.
Dėl tolimesnės post-deklaracinės veiklos :
Akivaizdu, jog reikia tęsti dialogą su visuomene, reikalinga minčių ir idėjų sklaida.
Tuo pačiu kuriant bet kokį politinį projektą (gerąja prasme), yra reikalų (taktikos) , kuriems netinka formatas “po sekretu vsemu svetu”.
Gi apie strategiją reikia kalbėti kuo plačiau. Bet,...
Strategiją pirma dar reikia sukurti.
Deklaracija yra tik apytikslis vektorius. Strategija orientuota į konkretų Tikslą.
Taigi Tikslo sukonkretinimas, artikuliuotas apibrėžimas ir aiškus pateikimas visuomenei ko gero ir būtų vienas iš tų darbų kuriuos derėtų nudirbti pirmiausiai.
Ėgi taktikoje, visų pirma derėtų sumodeliuoti veikimo formatą, kuris būtų gyvybingas, atsparus išoriniams poveikiams bei destrukcijoms iš vidaus, tvarus laike ir svarbiausia - efektyvus.
Aš, kaip manau ir tamsta, esu labai užimtas žmogus, todėl tikrai neturėsiu laiko piketuose giedoti “marijamarija” mantrų ar šūkauti “gėdagėda”. Nemanau, jog galėčiau daug naudos duoti klijuojant tarpuvartėse atsišaukimus.
Bet tam tikruose dalykuose gaudausi ir turiu idėjų.
Vienžo, jeigu pageidausite - susisieksiu su Tamsa.

VF ir KF žlugs nekurdami realaus judėjimo ...       2018-04-17 10:35

Užuot pasiūlęs (norintiems įsijungti) susitikti konkrečią dieną ,konkrečioje vietoje ir pasidalinti idėjomis ir darbais,  komentuotojas 19-47 val. siūlo neracionalius veiksmus (popierinius). T.y. siūlo kitiems užsiimti popierine veikla-rašinėjimais, susirašinėjimais, siūlinėjimais intern. erdvėje….. Toks nekonstruktyvumas , jei tas komentuotojas iš KF rato, gali būti,kad KF bus tik tekstų ir susirašinėjimų svetainė, nuo kurios šiai supuvusiai santvarkai nei šilta ,nei šalta…Visi norime numesti Lietuvau užmestus ONS pančius ir daugelis mūsų veikiame kaip galime.  Reikia elgtis protingai- kurti realų KF skyrių (konkrečią dieną, konkr. vietoje), kurti realų judėjimą, sukurti realių reformų viziją,o ne virpinti orą svetainių ribose…Anot VF šulų, virpinimais(tekstų daugybe) ,,budinama tauta” (t. y. keliant audrą stiklinėje vandens, nes tos intern. svetainės prieinamos, žinomos tik   šimtams žmonių...)Judėjimo (realaus permainų instrumento) VF realiai nekuria, tik ,,budina tautą” (judėjimo -realaus instrumento tautai išlaisvinti iš ONS nekuria)…Su bet kuo lažinuosi- VF ,veikdamas taip nekonstruktyviai,matomai, neturės nei savo kandidato prez. rinkimuose, nei reformų vizijos, kurią galėtų tautai pristatinėti (,,budinti”) antioligarchinis VF kandidatas…

Tai yra Lietuvos liga ir nelaimė       2018-04-16 18:47

Yra tūkstantis ir viena priežastis nieko nedaryti ir tik viena - daryti. Ir du būdai nunaikinti bet kokią pradžią. 
Pirmas - rėksmingų revoliucionierių antplūdis reikalaujant pasaulį seną per savaitę sudaužyti, visus kaltininkus susodinti į koncentracijos stovyklas ir per mėnesį tvarka bus. Šiuo keliuku jau pražygiavo sąjūdiečiai, kurių radikalizmo įsiutinta Lietuva kaip mat sugrąžino į valdžią LDDP.
Antras - intelektualių bailių antplūdis, reikalaujant pateikti genialių reformų detalius projektus, kurių niekas nuekada krizių atveju neturi, o jie juos kritiškai išnagrinės ir įrodys, kad tai negerai.
Kai tik kas nors nors ką nors nori pradėti, atsiranda tūkstančiai, kurie nori ne padėti, o nieko nedaryti. Ir tam išveda ištisas teorijas. Ir randa tūkstantį priežasčių krūmuose tupėti ir dar jaustis pranašesniu, labai protingu ir labai drąsiu.
Bloga deklaraciją - siūlykit savo, taisykit, pildykit. Nėra konkretumo - konkretinkit. Reikia reformų - įvardinkit. Niekas košelės neatrys ir vaikučiams sukramtytų idėjų į burnytę neįdės. Arba jungiamės visi ir darom, arba gyvenam po senovei.

Visiška romantika...       2018-04-16 17:07

AIŠKUMO , SKAIDRUMO, KONKRETUMO MINIMUM…..   
Teisūs sąjūdžio principų gerbėjai, pastebėję ,kad nėra pavardžių po Deklaracija. Kas šliesis prie tų, kurie neturi drąsos pasirašyti po romantišku tekstu?

1 Ten privalėjo būti bent tos trys pavardės,kurios yra kontaktuose, arba bent viena-Rusteikos.
2) Privalėjo būti santvarkos arba režimo aiškus ir nedviprasmiškas apibūdinimas (VĖŽINĖS šalies ,,ligos” politologinis apibrėžimas, tarkim : ,,oligarchinė- nomenklatūrinė (o.-n.)santvarka
3) Privalėjo būti išvardintos bent trys įsivaizduojamos, iniciatorių trokštamos KONKREČIOS reformos.Galėjo būti nurodytas politinis aiškus vienijimosi tikslas- pakeisti ryžtingų taikių reformų keliu O.n. santvarką demokratine tautos ar jos daugumos naudai… Buvo tik viena vertinga strateginė refominė kryptis baigiant Deklaraciją (kitkas -kritiška romantika…) : ,, “Politinė sistema turi būti reformuota taip, kad užtikrintų visuotinę bendruomenių savivaldą, demokratinį ir tiesioginį visų lygių valdžios institucijų, teisėsaugos ir savivaldos vadovų ir pareigūnų renkamumą bei atsakomybę”.
4) Privalėjo Deklaracija aiškiai kviesti žmones burtis į KF Inc. grupę ar panašiai, nes dabar nėra net dekl. autorių, nei KF iniciatyvininkų, nei tokio kvietimo burtis…
Lyrikos publicistinės ir gražios daug, o skaidrumo ir politinio bei organizacinio konkretumo- minimumas. Pasveikinkim Rusteiką už publicistinę lyriką, asmeninę drąsą  ir gražius norus kažką romantiško ir pakilaus kurti ar burti ( internetinę grupę,inter.puslapį ar dar kažką?). Tikėkim, kad dar bus konkretus kvietimas į konkretų organizacinį susitikimą, aiški koncepcija ir panašiai..Kol kas , deja,nėra net šalia ko telktis ir apie kokius tikslus(vėliavą, reformas) telktis.

Gud ročiui       2018-04-15 21:44

klok įrodymus, kad čia kas nors ką slepia, o neužsiimk bravūra “įrodykite, kad neslepiate”.
tfui, kv ailys tu, o ne gud rotis

atvirumo įsikūnijimui       2018-04-15 20:05

nesikabinėk,o parodyk pavyzdį - paskelbk savo vardą, pavardę ir adresą

tai ką slepiat, cen zūristai?       2018-04-15 18:21

A.Rusteikos straipsnio pradžia:
“Tiesa ne tai, ką tau sako, o ką slepia”

ištojui       2018-04-15 14:58

iš to ką bandai čia prastumti irgi daug ką galima suprasti

iš to       2018-04-15 14:10

ką jūsų portalas cen zūruoja daug ką galima suprasti

zitkai       2018-04-15 12:41

kodėl?
todėl kad iš raidės “L”

Horizontas       2018-04-15 11:10

Mes niekada nebuvome Jie.Iškart to nesupratom.Nieko tokio. Pasitaisysim. Sėkmės !

zita.       2018-04-15 10:39

kodėl ne Lietuvos forumas,kodėl Kauno? ir vėl skaldymas.

turi būti       2018-04-14 19:45

“trukt už vadžių”

ne tik       2018-04-14 19:43

laimėjo rinkimus, bet ir užsitikrino Konstitucinę daugumą

trukt užbadžių        2018-04-14 18:32

ir vėl iš pradžių ....mieli kauniečiai prašom padainuot…jau jie juokias jau ketina jau ūselius jau krutina… ir taip daina be galo…

Istoriją naudinga žinoti       2018-04-14 14:36

“Ir galiausiai, Vengrijos rinkimuose kai kas pastatyta ir vengrų tautos. Savo kalbos pradžioje nurodžiau, ką turėtume daryti, norėdami sustiprinti Vengriją. Nekartosiu ir nedetalizuosiu to, tačiau pasakysiu,  kad jeigu Vengrijos pilietinės, tautinės, krikščioniškos jėgos nelaimės kitų rinkimų, galėtume prarasti viską, dėl ko kelis pastaruosius metus Vengrija taip sunkiai dirbo – krauju, sunkiu triūsu, ašaromis ir prakaitu. Tai reiškia, Ponios ir Ponai, kad Vengrams Vengrijoje gali sugrįžti griovimo, o ne kūrybos laikai. Nereikia pamiršti, kad ką nors pastatyti yra sunkus vyksmas, kuriam reikia daug laiko, o ką nors sugriauti yra lengva ir tai galima padaryti greitai. Galiu jums objektyviai pasakyti, kad niekada nuo Trianono sutarties[6] laikų Vengrija nebuvo taip arti [nuo tikslo] atgauti Europos šalies jėgas, klestėjimą ir prestižą, kaip kad yra šiandien. Ir niekada nuo Trianono laikų mūsų tauta nebuvo taip arti [nuo vilties]” atgauti pasitikėjimą ir gyvybingumą, kaip šiandien. Esu taip pat tikras, kad jei Vengrija vėl turės vyriausybę, tarnaujančią užsienio, globaliems interesams, vengrai vėl praras šią istorinę galimybę – ir ne tik vienam rinkimų ratui, bet dešimtmečiams.”

pieva        2018-04-14 12:37

O Liuciferis čia prie ko? Nesupratau.

Istorijos pamokos        2018-04-14 11:54

1920 m Tarptautinė Trianono sutartis pasirašyta Paryžiuje, ją paminėjo V.Orbanas savo kalboje. Kas tai per sutartis? Įdomu, pažiūrėkim

“1920 m. birželio 4 d. buvo pasirašyta tarptautinė Trianono sutartis, pagal kurią Vengrija, buvusi Pirmojo pasaulinio karo pralaimėtojos Austrijos – Vengrijos dalis, taip pat pralaimėjusi tautinių bolševikų pradėta kąrą su Čekoslovakija ir Rumunija, buvo itin pažeminta – neteko 72 proc. teritorijos ir 62 proc. gyventojų. Už naujųjų Vengrijos sienų liko 3 milijonai vengrų. Jei ne raudonųjų, vadovaujamų B. Kuno ir jo bendražygių, avantiūros, tarptautinės sankcijos Vengrijai neabejotinai būtų buvusios ne tokios skaudžios.”
  Dabar pažiūrėkim, kas tas Bela Kunas ir jo bendražygiai….Siaubas

išaiškėjo       2018-04-14 7:47

kas nepatinka Karžygiams liliputams. Nepatinka teisybė, kad jie pavėlavo 200 metų ir jų liko 2 mln.prieš 40 mln. lenkų, kad jie tik dabar atsibudo ieškoti, kas padėtų susivienyti, kur tie pasišventę vadovai, bet per vėlai pamatė, kad patys sėdi uždaram vagone ir niekas jų negirdi. O traukinys lekia ir lekia ir vis tuštėja ir tuštėja…Lieka tik seneliai ir neįgalieji

Pikcui       2018-04-14 0:36

tamsta dėstai remdamasis būtuoju laiku.
briuselyno orwelistinėspiderinės “santvarkos” laikai irgi baigėsi.
homjaunizmo dienelės tiksi pabaigon.
Lenkija, Vengrija, Austrija, Italija, ...
junkersų dienelės rieda vakarop.
ta chebra eis šieno ravėti ir mūsų matrioškų neglobos.

Pikc       2018-04-14 0:23

Juozapas: ““Veido” praradimas lietuviškai chuntai būtų itin skausmingas, o gal net ir mirtinas smūgis nes iškiltų reali grėsmė prarasti ES pinigų tešmenį.” - Su visa derama pagarba - DĖJO sajūzo politbiuras, kas ten ir kokiu būdu kur ką valdo - kol sajūzui tas valdymas bus naudingas, tol valdantiesiems tešmens spenys bus pakištas. Tad kol kas ta “chunta” savo snukio prarasti nė velnio nerizikuoja. Lietuvą nujos velniop, bet sajūze jie bus savi, nes (priminsiu) sajūzo politbiuras po Breksito suskubo ant italų komuniagos Spinelio kapo pasižadėti laikytis jo idėjų (t.y. siekti Europos be tautų ir valstybių). Taigi, ta “chunta” iš sajūzo greičiau gaus apdovanojimus ir premijas, negu papeikimą (ar “spenio” atėmimą). smile

net       2018-04-13 22:20

atsikovoti savo visuomeninės televizijos neįgalūs ir dar lyginatės su lenkais ir vengrais. Liliputai lyginasi su Guliveriais, naivu ir apgailėtina

oi, užsisnaudžiau       2018-04-13 22:15

lenkų 40 mln. vengrų 10 mln. ir tai krikščioniškiausios tautos Europoj. Ferštein? Pavėlavot 200 metų. Gudrūs lenkai apsisuko greičiau. Deja…

tai štai kam reikalinga Religija       2018-04-13 22:05

ir dabar lenkų 20 mln. vengrų 10 mln. o lietuvių 2 mln.

pavėlavot 200 metų, lenkai buvo gudresni       2018-04-13 22:01

“mums reikia Voitylos, kuriuo pasitikėtume ir patikėtume, kuris bučiuotų atsiklaupęs šią Žemę ir tai niekam nebūtų juokinga. Ir kuris pasakytų – nebijokite!”

Komentaras į gretimą Vaičaičio str. apie Teisingum       2018-04-13 20:55

pažiūrėkit     2018-04-12 22:50
kas šiuo metu vyksta Lenkijoj. Tik dabar, praėjus 28 metams praėjus po 1989 metų Apvaliojo stalo, pradėtas vykdyti Teisingumas, pradėjo veikti naujas Generalinis Prokuroras, milijardinių turtų grobikai tempiami į dienos šviesą, ką privogė per 28 metus. pas mus - jokios prošvaistės, Ledynmetis. Todėl tokius straipsnius galėjot ir neatgriozdinti į portalą, neerzinkit žmonių.

Lietuviui baimę įvarė...       2018-04-13 20:54

Lietuviui baimę įvarė įvykiai Garliavoje ir nuo tos dienos lietuvis liko su sulau-
žytu stuburu.Praeis ne vienas dešimtmetis, kol lietuvis pakels galvą ir ištiesins
savo sukrypusį stuburą.Skaudu gauti smūgius iš savos valdžios,už kurią daugelis buvo
pasiryžę kruvinosiomis sausio dienomis paaukoti net savo gyvybes.Valdžia negreit nusiplaus smurto prieš  savo tautą nešvarumus.Ir tas smurto atvejis daugelį paskatino
emigruoti iš Lietuvos.Ir dar begėdiškas tautos apvaginėjimas jau ne vieną dešimtmetį.

Liepa-Juozapui       2018-04-13 20:52

Sveikas, bičiuli.//
Kauno forumui dabar reikia tik palaikymo ir bendražygių. Kritikuot jie ir patys sugeba.//
Aha, vakarėnai turi nuosavus režimus, vagis, niekšus ir kitų rūšių veikėjus. Visur ta pati velniava. Gera ten,kur mūsų nėra…//

Juozapas       2018-04-13 18:22

Apie sąvokas ir sąvokų naudojimą.Žemiau esančio komentaro autorius kelia klausimą dėl nepakankamai raiškaus ir artikuliuoto santvarkos apibūdinimo bei dėl vengimo garsiau įvardinti dalykus tikrais vardais.
Šioje vietoje norėčiau replikuoti kolegai:
Sutikdamas su tamstos dėl priekaištais intelektualams dėl vengimo, norėčiau patikslinti gana svarbų aspektą. Jeigu jau vadinti, tai vadinti tiksliai.
V.R. veikalą apie lietuvišką “opoziciją” aš taip pat vertinu, kaip gana reikšmingą. Vienok, man nepatinka sąvokos “santvarka” vartojimas to reiškinio kuris yra ir vyksta Lietuvoje atžvilgiu.
Tai ne santvarka. Tai režimas. Režimas turintis daugumą  chuntos terminą atitinkančių požymių.
Sąvoka “santvarka” labai patogi režimo šulams, nes ši sąvoka bent formaliai suponuoja kažkokio legitimumo regimybę. Tad, piliečiai nors ir keikia tokią “santvarką”, tačiau lyg ir “vsio zakonno”. Vakarėnai tokiu atveju užsimerkia, nes patogu - tokį “lgitimų režimą-“santvarką” galima melžti, galima juo naudotis savo reikmių tenkinimui.
Gi chunta, režimas yra nusikalstamas darinys, kurio toleruoti vakarėnai negali. Bent jau ilgai.
Viešai vadindami lietuvišką polit-visuomeninį-ekonominį darinį režimu arba chunta, per tam tikrą laikąsukurtume insoiracijas neišvengiai apie tai prabilti vakarų visuomenes, o vėliau ir tų šalių politikus.
“Veido” praradimas lietuviškai chuntai būtų itin skausmingas, o gal net ir mirtinas smūgis nes iškiltų reali grėsmė prarasti ES pinigų tešmenį.
Kadangi dabartinis kriminalinis režimas Lietuvoje iš esmės vaikosi daugiausiai finansinių-turtinių naudų, vansi derėtų kapoti tas šaknis kurios leidžia vogti.
Kadangi režimmui vadovaujantys banditai savo sėbrų į kalėjimus nesodins, vienintelis būdas sukelti chuntai skausmą yra vogimo ganyklų atėmimas.
Nebus ką vogti, neliks ir intereso valdyti.
Pirmas žingsnis kovojant su vagimis yra vagis pradėti oficialiai, viešai ir garsiai vadinti vagimis, o režimą vadinti režimu.
Aišku, tuomet iškyla asmeninės atsakomybės dėl kolaboravimo su režimu klausimas - dalyvauti neligitimaus režimo “rinkimų“cirkuose ar nedalyvauti?
Bet tai jau kita tema.
O Kauno Forumo kokybės kol kas nevertinsiu. Tai daryti dar per anksti.
A. Rusteika protingas žmogus ir aštresnis už Radžvilą. Bet jeigu algimantas bus vienas tarp bezdėtojų, tai nelabai kažkokia pagada pasidarys.
Žiūrėsim kai dugną dėsim.


 

Lyriška Deklaracija...Sveikinu ir stebiuosi...       2018-04-13 17:44

Radžvilas veikale ,,Opozicija” mūsų  santvarką pavadino aiškiai: oligarchinė- nomenklatūrinė santvarka…Toliau nei jis ,nei pasekėjai Klaipėdoje ir Kaune BIJO (?)rašyti šią aiškią formuluotę (absoliučią tiesą) ir vengia siūlyti reformų planą...Sąjūdis pradžioje vengė kalbėti apie Nepriklausomybę, bet dabar laisvė, tad kodėl V.R. ir jo šalininkai DREBA IR TIESIAI NEAPIBŪDINA ŠIOS LR ,,LIGOS”?
Ta sąžininga ,,diagnozė” yra steigėjų sąžiningumo, drąsos ir ryžto testas, o be teisingos diagnozės nebūna parenkami teisingi ,,vaistai” (dem. ryžtingos pamatinės reformos transformacijai iš o.-n. santvarkos į demokratinę..)Rusteikos vietoje būčiau nemuilindamas Deklaracijoje parašęs vietoje aibės lyrikos, kad čia telkiami ir laukiami tie, kas nori šią supuvusią o.-n. santvarką pakeisti demokratine taikių reformų keliu. Rusteika yra pakylėtas , geras prozininkas- publicistas, bet silpnas vadyboje. Matyt todėl, jo asmeniniame tekste apie KF nėra net nuorodos į inter. puslapį...
Nėra tame puslapyje aiškaus kvietimo burtis į KF Inic. grupę ir nėra nei vienos reformos daugumos naudai išvardintos…Pradžia labai primena poetų,publicistų, eseistų (prozininkų) svetainės kūrimą, o ne pilietinio judėjimo Kauno skyriaus būrimą. Jeigu Rusteika su keliais lyriškai ,,muškietininkais” nenusileis ant žemės ir bijos kurti pil. antioligarchinio judėjimo grupę, tai bus šnipštas…Kol kas galima tik pasveikinti jį už konspiraciją ir lyrišką pradžią...

rinkėja iš Kauno       2018-04-13 14:35

atsidariau čia nurodytu adresu tą puslapį ir kiek nustebau dėl Kauno forumo anonimiškumo. Po deklaracija - jokio parašo. Jokios užuominos apie tai, kas sudaro KF branduolį, ar yra kokia organizacinė struktūra, veiksmų planas, būdai suburti žmones. Tik prie Kontaktų nurodytos trys pavardės. Vienintelė iš jų plačiau žinoma - Rusteikos. Bijau, kad tai virs dar vienu feisbukiniu burbulu. Sąjūdis kūrėsi ir veikė ne taip.

Perskaičiau jūsų deklaraciją       2018-04-13 14:23

O kas toliau, nes deklaracijoje surašyta tai kas yra seniai žinoma. Reikalingas planas ir veiksmai. Patarimas vadovautis Radviliškio Tautininkų rinktinės apygardos"Už Lietuvą Lietuvoje” vadas dar 2012 metai paaiškino ką darysim, kai nuversim užsienio kolaborantų valdžią:
  1. Nuo valdiškų ėdžių išvaikysim visus šiandien riebiai šeriamus dykaduonius. Dabar gi prikurta tiek visokiausių valdiškų kontorų, kad tik jas skaičiuodams greitai pameti skaičių ir gali kuoktelėti. Kontoras sukūrė biudžetiniai partiniai, idant ten sutupdytų savo draugelius ir gimines.

2. Visi valdiško pinigo vagys, turto grobstytojai, aferistai ir kitokie „lėšų įsisavintojai“ likusį jų niekingą gyvenimą praleis kaliūzėje. Bet ten bus susodinti ne kortom lošti, o dirbti visuomenei naudingą darbą – po sargybos priežiūra tvarkys prišiukšlintą Lietuvą, miškuose ir paežerėse rinks stribvaikių paliktą mėšlą, šluos ir lopys kelius, žodžiu, dykai po laukus nebindzinės. Už darbą anie žulikai gaus kasdien po bliūdą skystos sriubos.

3. Sužiūrėsim, kas ir kaip prisigrobė turto. Dabar gi kiekvienas piemuo ar valkata pamiškėse turi išsistatęs didžiausias trobas su krūvom mebliuotų kambarių. Gi patys jie „deklaruoja“, kad gyvenime nieko naudingo nedirbo, bo nieko nemoka, tik buvo visokiais partiniais ar „vaidybininkais“. Kaip čia yra? Tie, kas aria žemę, kremta sausą duoną, o „vaidybininkai“ su partiniais minta visokiais užjūrių krabais ir iš dirbančių žmonių dar tyčiojasi, vadindami juos runkeliais. Tai dabar patys galės tų runkelių pagraužt…
  Ir t.t.  Viso 18 punktų.

Gerbiamam Autoriui,       2018-04-13 14:02

ačiū, parašėte jautriai, gražiai. Lietuviai jautrūs. Jiems to reikia.  Jie myli save. O ypač savo mitus. Juk jie tokie gražūs. Skaidrina niūrią skurdžią kasdienybės buitį. Bet dar svarbiau, kad parašėte tiesą. Na, arba beveik tiesą. Kodėl, beveik? Todėl, kad gerokai pakištą po padidinamuoju stiklu ir pernelyg romantišką... Tiesa, manau, proziškesnė. Visuomet ir ypač šiuo atveju: 1) mūsų budėjimas prie AT 1991 pradžioj buvo prasmingas ir realus iš esmės truko maždaug mėnesį-pusantrto. Taigi, palyginti neilgai (nesakau, kad budinčių nebuvo ir vėliau dar iki gegužės, bet tai jau daugiau buvo rutina realios reikšmės nebeturėjusi). O tai reiškia, kad ir ta mūsų kančia ir auka nebuvo jau tokia didelė. Net iš tolo nelygintina pvz. su WWI ar WWII kančiomis; 2) ir nuotaikos budėjusiųjų būdavo gana įvairios, nusistatymai kai kuriais klausimais skirtingi ir ginčų tikrai netrūko, beje, kaip ir bendro nusistatymo apsiginti nuo dar vieno galimo puolimo; 3) saugojusių AT budėjusių prie jos išties net dienomis nebuvo jau ir tiek daug. Netgi kritinėmis sausio vidurio dienomis ne daugiau kelių-keliolikos tūkstančių.

Balsuosim       2018-04-13 13:30

už Kauno Forumą.

Kaunas imlesnis       2018-04-13 11:48

naujovėms.

>Liepai       2018-04-13 11:00

baimei būtina tamsa. Įungus šviesą baimė dingsta. Tamsa tiesos nežinojimas O iš kur ją žinoti? Įjungus radiją iš VISŲ stočių pilasi melas, pusiau melas arba aiškiaI kvailinimui-zombinimui skirtos “laidos”. Tie, kas jas rengia turi tikslą - palaikyti Tamsą (nežinojimą - baimę). Mokiniams jie siūlo narkotikus, tikintiesiems bruką pasakas apie esą buvusią pagonybę, apie išrinktosios tautos atneštą palūkanų “gėrybę” ir t.t.

Tikimės,kad       2018-04-13 9:58

dalyvausit rinkimuose.Kaip pasiekti ,kad 5 ptocentų barjeras būtų sumažintas iki kokio vieno ar dviejų?

Daugiau yra       2018-04-13 9:48
gera žinia       2018-04-13 8:41

Steigiamas Kauno Forumas - tai labai džiugu. Gal galima apie tai sužinoti daugiau?

nu jo...       2018-04-13 7:46

“Bet… vyresnioji karta išmirs, kuriai buvo 50 metų skiepytas tikrove nepasitikėjimo jausmas, ir gyvenimas taps šviesesnis”

neblogai čia pavarėt smile aha, vyresnioji karta čia viską temdo. Šviesios atminties Ozolo, Granausko, Martinaičio karta… Žmonės, turintys didelės patirties, vėtyti ir mėtyti, seniai išmokę atpažinti demagogiją ir melą, nesižavintys aukštųjų technologijų žaisliukais… žmonės, dar matę “senovišką” gyvenimą, dar asmeniškai atsimenantys senelių ir prosenelių turėtas vertybes… logikos čia esama, tikrai mes tik kliudome šviesiai ateičiai!!!

Daug tų kartų išmirė ir       2018-04-13 6:52

baimė,netiesa,melas,smurtas,išdavystės vis tiek liko…Kartojosi karais,holokaustu…

Liepa       2018-04-13 6:52

Algimantas klausia mūsų visų ir kiekvieno “iš kur ta baimė, neviltis ir neapykantos tamsa,...” ?. Turim tos baimės didžiulį kraitį iš labai seniai. // Gal net nuo pagonybės laikų, kai buvo kertamos šventos giraitės ir prievarta brukamas svetimas , bet naujas ir labai geras dievas. Argi suskaičiuosi tuos visus baisius mus, lietuvius, ištikusius dalykus :karus, marus, baudžiavas, išlietuvinimo, išvalstybinimo ,komunistinius, o dabar kapitalistinius-globalistinius-genderistinius projektus ?// Drąsos jokiam prekybcentry nenusipirksi. Nes drąsą reikia kaupti išmintingai kantriai, ilgai- užsiauginti savyje kaip medį.//

Dzeikas       2018-04-13 6:45

“Vyresnioji karta ismirs” - netiesa, gal ir samoninga kuri naudinga besinaudojantiems netiesos vaisiais.
Vergai neismirs ir vergija liks tol, kol vergas bus pasiryzes prarast viska vardan laisves.

$+$       2018-04-13 6:39

“Baimė yra sielos nuodai”
⤴⤴⤴
Nebūčiu toks kategoriškas. Baimė tikrai trukdo atsiskleisti žmogaus asmenybei, tai tikrai daro neigiamą poveikį žmogaus gyvenimui ir pilnavertės visuomenės (bendruomenės) formavimuisi.

Bet… vyresnioji karta išmirs, kuriai buvo 50 metų skiepytas tikrove nepasitikėjimo jausmas, ir gyvenimas taps šviesesnis (tikiuosi, bet nebūtinai Lietuvoje).


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.