Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Štai į mūsų parduotuvę atėjo žmogysta

Tiesos.lt redakcija   2020 m. balandžio 22 d. 8:21

18     

    

Algimantas Rusteika. Štai į mūsų parduotuvę atėjo žmogysta

Vis juodai baltai, vis vertinam, ieškom teisiųjų ir kaltininkų – toks laikas, ką padarysi. Duok mums tiesą ir parodyk melagius, pasakyk, kaip reikia galvoti, kas bus, kas liks nugalėtoju, o kas tik tremtinys į save.

Trokštam pranašų arba patys bandom jais būti – tai gerai, tai labai labai gerai, nes tokie, nuoširdžiai galvojantys ir ieškantys, yra tikri, ypač banalybių ir durnumo pasaulyje reikalingi. Bet tai nėra gyvenimas.

Tikram gyvenime džiaugsmas ir skausmas eina kartu, melas ir tiesa susipynę taip, kad neatskirsi, ir viskas yra tikra. Netikrumas – taip pat, ir meilė, ir neapykanta, žmogus ir žvėris, protas ir pamišimai – viskas yra tuo pat metu.

Patinka fakto tiesa, kur nieko neišgalvota, jokių prisiskaitymų, išdėliojimo į lentynėles, tiesiog momentinė fotografija. Kur tiksli ir teisinga kiekviena detalė, nes tai begalinio ir tikro gyvenimo dalis.

Štai į mūsų parduotuvę atėjo žmogysta. Žaliais auliniais, gumos batais („botais“) – ilgais, iki kelių. Ilgas ilgas raudonas paltas, nors šilta, nepralaidus drėgmei. Guminės storos pirštinės aukščiau alkūnių – oranžinės, iš vidaus atraituose raudonos.

Ant burnos ir nosies – masyvi kaukė. Ant akių – nardytojo akiniai, „akvalangas“. Visą veidą dar gaubia storo organinio stiklo antveidis iki pat krūtinės viršaus, akių už dviejų stiklų – tik įsivaizdavimas. Kažkokia lyg kepurė... Nė lopinėlio nepridengto kūno. Pagal kūno sudėjimą socialinė lytis – moteriška.

Primena Nematomą Žmogų. Jei žinotum jos istoriją, priežastis, mintis, baimes ir aplinką, galėtum parašyt net romaną. O dabar tai tiesiog faktas. Lašelis, kuriame atsispindi šių dienų pasaulio didybė, menkystė ir tragedija.

Mes visi dabar esam faktai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

reg       2020-04-27 19:28

Atsiprasau, - priestarauja.

reg       2020-04-27 19:28

Autorius pats sau priestarauka. Tai raso apie vienybe, tai pats skleidzia negrazias mintis.  Aplamai , siuo kritisku momentu neapykanta drabstosi Respublika ir ” Tiesos”.

stasys        2020-04-23 12:37

Neplanuotas Seimo posėdis kurio aišku A.Rusteika nežiūrėjo ir nematė ,.. o tikrai vertėtu ..delfi.lt/news/daily/lithuania/seime-keisti-vaizdai-pranckietis-apsidziauge-pamates-bent-atklydusi-grazuli.d?id=84115941

antistasys       2020-04-22 20:57

stasy ,,JUKŠ.

stasys        2020-04-22 18:25

Birutė šaukia bravo bravisimo ..ploja karštai aikčiodama . Ar tikrai buvo verta ? norisi paklausti , vienok sudėtingas klausimas juk iš esmės taip ir liko neaišku kas ten ja užvedė ekstazėn . Matyt seni įpročiai visur ploti ir šūkauti .. su ovacijomis . Otlično tovarišč Algimantas , molodiec !! tak deržat.  Stasys šypsosi .

Birute       2020-04-22 17:42

Bravo autoriui.Tiesa.

stalinas tokias šaudydavo       2020-04-22 15:34

nes slepiasi.
komunistui nėr baisiau už paslaptingas būtybes,
———
rusteika tikras stalinistas - komunistas.
molodec tovariščius !!!

štaziui       2020-04-22 12:53

kantriai pakartosiu, ką jau šiandien liepiau daryti: stasele, pirsnodama savo nebevaldomai atsivėrusia vagina, trysčiodama iš jos savo kuratorių paliktu turiniu, bėgte į “žmogaus teisių” ar kokią ten kontorą atsiimti trisdešimt norveginių.

s.m.       2020-04-22 12:52

tokia pirkėjo(s) madinga apranga nebūtinai susijusi su šių dienų realybe,ir nebūtinai yra grotesko forma, kaip mano abc.
Pamenu dar prieš keliolika metų, kai visokie sarsai ir ebolos plaukiojo kažkur toli nuo Lietuvos, Vilniaus troleibusuose karts nuo laiko matydavau savotišką moteriškę ilgu cheminio pluošto (boloninio?) lietpalčiu žiemą ar vasarą, su guminiais botais, su dviem šlamšto krepšiais, kuri būtinai per kelių stotelių trukmės žygį ką nors iš bendrakeleivių iškeikdavo nevalstybine (pa)matine kalba, ir kažkurioje stotelėje išlipdavo pakeisti troleibuso ir kartoti procedūrą nuo pradžios…
Algimanto aprašytai personai su akvalangu, iki visiško portreto išbaigtumo trūksta tik ant kaklo pakabintos skalbinių virvės atraiža parištos 100W lemputės, įrodančios, kad asmuo yra apsišvietęs…

abc.       2020-04-22 11:23

ta taip vadinama žmogysta buvo meno žmogus norėjusi parodyt situacijos,niauro lingvistinio programavimo absurdiškumą,farsą.žurnalistas kažkodėl susinervino…

stasys        2020-04-22 11:20

O autorius ar kada nors bandė apsvarstyti kokios išvaizdos būtybė užeitu į jo parduotuvę prisiskaičiusi jo pačio str. glūdinčio negatyvo ?  Iš to kaip aršiai kai kurios personos tuos jo str. girią sąveikos tame tikrai yra . Visuomenė vis dar linkusi vertinti matomus dalykus paviršutiniškai , gal ta menama moteris pati serga virusu ir jei rūpi labiau kiti o ne tai ka toks kaip A.Rusteika apie ja pamanys. Jei atmesti sąmokslo teorijas iš galimu variantu liks patys paprasčiausi . Turtingas vidinis pasaulis retai patrauklus savo išvaizdą .. ir tam yra savas paaiškinimas. Autorius nėra linkęs ilgai svarstyti ties savo tekstais ..gal todėl jie tokie beveidžiai ..forma su išvaizda .

Ir vistiek viskas praeis...       2020-04-22 10:27

Besisaugantį ir Dievas saugo.Bet juk neinam per kelią nesidairydami,saugomės,ne iš baimės,tiesiog.Gyventi nuolatinėje baimėje yra tikrai pavojinga sveikatai,kraujospūdis kyla ir prieš egzaminą,ir prieš vizitą pas daktarą.Bet galim ir dabar kažkaip proto ribose laikytis karantino.Dabar gi iki anekdotų:kas šiukšles kaupia,kas vien kruopom maitinasi,į savo kiemą išeiti bijo.Nurimkime,žmonės!Melskimės ir gyvenkime,nes kiekviena diena yra dovana,pagarbiai su ja elkimės.

Iš tiesų,baimė       2020-04-22 10:16

labai silpnina imunitetą.Ir vis tiek ,kelia nerimą,kad gydytojams nekelia nerimo,jog kita tautos dalis negauna medicinos paslaugų ir atvejai sunkėja,komplikuojasi.Nejauki tyla,kai valdiškose įstaigose dirbantys medikai tyliai džiaugiasi viruso dovanotomis atostogomis.nekalbant apie tuos,kurie gydo virusą.

>Patyčių meistrui       2020-04-22 9:58

Jūsų mintys atrodo taurios ir teisingos – iš pirmo žvilgsnio. Bet nieks nedraudžia bent pamėginti pažvelgti plačiaqu. Sukūrėte menamą situaciją su senais tėvais, kurie jai atseit viskas, ką ji turinti. Tebūnie (nors neįtikina). Tačiau nuo natūraliai ateisiančios baigties, nuo mirties (juk seni) niekaip neapsaugos ir pati neapsisaugos. Nors sienom lipk, dezinfekcinio skysčio ežere maudykis – o niekaip.
Mano supratimu, autorius norėjo parodyti neadekvatumo pavyzdį. Nesmerkiu, nesišaipau, neturiu tokios teisės. O bet tačiau - neadekvatų pilna. Baimės pilna. Ir nieko nepadarysi. Toks mąstymas. Tai irgi gyvenimas, anot A.R.

Patyčių meistrui       2020-04-22 9:34

Pagalvok apie tokią istoriją. Duktė namuose slaugo senus tėvus. Jiems virusas - beveik mirtis. Dėl tėvų ji padarys bet ką, nieko daugiau pasaulyje ji neturi. Na atrado sandėliukyje, dar tėtės vilkėtus “gaisrininko
aptaisus”. Žino kad atrodo ne taip, kaip norėtųsi. Tačiau tėvus saugoti reikia. Valgyt jiems ir sau nupirkti taip pat reikia. O kad pakeliui sutiko nebrandų pašaipūną, tai čia tik mums proga apie jį išgristi. Pats save parodė. Moteriai, kuri saugo save ir kitus - pagarba.

Kis       2020-04-22 9:30

pamates toki zmogu mano parduotuveje,tikriausiai pasigaileciau ta moterimi,nes mano galva jai kazko truksta,galbut tik demesio,vyriskos meiles,o galbut ir smegenu?Tokiai personai pavydeti nera ko?O jus?

Tikrai taip.       2020-04-22 9:22

Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis. (A.de S. Egziuperi)

Tikrai taip.       2020-04-22 9:19

Esame, kaip tik tokie, kurie mirtinai visko bijo. Svarbiausia yra tai, koks žmogus išeis iš mūsų parduotuvės. O tai priklauso nuo manęs. jei aš taip pat apsišarvojęs ir atsiskyręs nuo šio pasaulio, tai žmogysta liks dar labiau įsitikinęs savo teisumu. O jei aš esu atviras net koronei, tad žmogysta gal išsigąs, o gal susimastys, o gal net susigės…. Vis tik yra geras posakis - nori keisti pasaulį, tai keiskis pats.


Rekomenduojame

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.