Nevyriausybinės organizacijos, Intelektualų vaidmuo

Algimantas Rusteika. Soroso pinigai, ketvirtoji valdžia ir NVO

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 31 d. 23:28

18     

    

Algimantas Rusteika. Soroso pinigai, ketvirtoji valdžia ir NVO

Seime stumiamas naujas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo projektas. Pagal jį bus privilegijuojamos stambiosios nevyriausybinės NVO, kurios galės gauti valstybinį finansavimą, o kitos nebus laikomos nevyriausybinėmis organizacijomis ir negalės net dalyvauti konkursuose. Savaime suprantama, stambiosios – tai tos, kurios ir taip ilgą laiką gauna NVO plėtrai skirtas lėšas.

Kodėl įstatymą reikia keisti ir kodėl dabar? Sužinok, kada ir kur vaikšto pinigai – suprasi viską. Ateina nauji milijonai, kuriuos bus galima įsisavinti. Ir tie, kurie šitiek metų ramiai rupšnojo projektus socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei kitų šeimininkų ganyklose, susirūpino, kad “prie Gitano Nausėdos“ neatsirastų problemų.

2019 m. spalio 23 dieną veiklą pradėjo Aktyvių piliečių fondas (APF), kuris “pilietinei visuomenei Lietuvoje stiprinti ir pažeidžiamoms grupėms įgalinti“ išdalins 9 mln. eurų. Atspėkit iš 3 kartų, kas tuos pinigus dalins? Ogi vien Džordžo Soroso žmonės. Lietuvoje APF veiklą administruos nevyriausybinių organizacijų – VšĮ „Atviros Lietuvos Fondas”, VšĮ „OSFL projektai“ ir VšĮ „Geri norai“ – konsorciumas.

Taigi – tos pačios stambiosios NVO, jau turinčios gerosios praktikos. Ir kur nepažvelgsi – vis matyti veidai. Štai į Lietuvą prieš pora metų sugrįžusiame G.Soroso produkte – Atviros Lietuvos Fonde – dalininke šiltai įsitaisiusi Rūta Kačkutė, naujai iškepta Nacionalinio muziejaus direktorė, buvusi Dalios Grybauskaitės patarėja.

VšĮ „OSFL projektai“ irgi seni pažįstami, administravę G.Soroso įkurtą Pagalbos fondą, kuriame darbavosi ilgametė Atviros Lietuvos fondo direktorė Diana Vilytė, po to padirbėjusi ir valdiškų milijardų dalybas prižiūrinčios Viešųjų pirkimų tarnybos vadove, kiti buvę ištikimi D.Soroso finansinio įtakos įrankio – Atviros visuomenės instituto – žmonės.

VšĮ „Geri norai“ įgyvendintų projektų pavadinimai: “ Socialinių lyderių pusryčiai“, “Gerų idėjų vakarėlis“, “NVO įsitraukimas į valstybės valdymą socialinio verslumo srityje“… Ir atstovauja, be abejo, skandinavus – Švedijoje įkurtą socialinio verslo inkubatorių „Reach for Change”, todėl pinigų dalybas administruoti tinkami, nes lėšos irgi ateina skandinaviškos.

“Aktyvių piliečių fondo“ pinigus šie aktyvūs piliečiai dalins, be abejo, labai skaidriai ir atsakingai, ir tikslai surašyti labai gražūs. Tik nori nenori tarp frazių apie pilietiškumus, aktyvizmus, socialines įtrauktis, žmogaus teises ir kitas abrakadabras praslysta ir tai, kas patyrusį biurokratinių tekstų skaitovą iškart verčia pastatyti ausis.

Tuo labiau, kad į vyriausybinės komisijos, sprendžiančios dėl skandinaviškų pinigų dalybų NVO, sudėtį įtrauktas Gėjų lygos pirmininkas Vladimir Simonko, vaikų atiminėjimo įstatymo stūmikės – Elena Urbonienė – NVO vaikams konfederacijos direktorė, Kristina Stepanova – Žiburio fondo direktorė, dabar besidarbuojanti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Tėvų organizacijų atstovų joje nėra.

Bus skatinamas organizacijų, atstovaujančių pažeidžiamų visuomenės grupių interesus, aktyvumas – na, supratot, ar ne? Ir svarbiausia – planuojama 10-15 % įgyvendinamo projekto biudžeto skirti net ne vykdomiems projektams, o pačių organizacijų “gebėjimų stiprinimui“. Ką tai gali reikšti – protingi supras, o kitiems aiškinti beprasmiška.

Tą, aišku, kaip reikia paaiškins ketvirtoji valdžia. LRT generalinė direktorė, buvusi Delfi vadovė M.Garbačiauskaitė Budrienė, dabartinė Delfi vyr.redaktorė R.Lukaitytė Vnarauskienė, E.Jakilaitis, R.Valatka, Š.Černiauskas, V.Pugačiauskas, I.Makaraitytė. Tai mūsų laisvos ir nepriklausomos žurnalistikos žiedas, karaliaujantis eteryje, vadovaujantis strateginėms redakcijoms ir nulemiantis nuomones, kurios nulemia rinkimus, kurie nulemia valstybės ateitį.

Dabar vėl atspėkit iš trijų kartų, kur juos visus galite rasti besidarbuojančius vienoj vietoj, vienoje komandoje? Taip, atspėjote – VšĮ Lietuvos žurnalistikos centre, kurį įsteigė ir dalininku tebėra D.Soroso Atviros Lietuvos Fondas. Ir tai, be abejo, nesukelia jokių interesų konflikto visuomeninės ir nepriklausomos LRT direktorei, ar ne?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

NVO yra pririštos prie valdžios pinigų..       2019-11-3 15:27

ONS salygomis mes neturime IR NEGALIME turėti visuomeninių tikrų organizacijų...Jos yra tapę korumpuotomis valdžios patarnautojomis, nes pririštos prie biudžeto pinigų ir dirba daugumoje už pinigus…

StasysG       2019-11-3 13:05

Negali būti taip, ką čia parašė p. (habilitās ir     2019-11-2 13:24 ). Lietuvoje to nėra.

tiesiog klasika:       2019-11-2 18:06

Pirmosios prie šios šėryklos suskubo LGBTQ „visuomeninės“ organizacijos,

habilitās ir       2019-11-2 13:24

G. Sorošas per savo 80 metų jubiliejų pasigyrė turįs sąskaitoje 5 mlrd dolerių ir pasiruošęs iki 85 gimtadienio išleisti visus pinigus projektams, kurie padės kovoti už pasaulio globalizaciją, t. y. visiems, kurie oponuos nacionalinių valstybių stiprėjimui ir padės neutralizuoti bet kokį nacionalinių-patriotinių jėgų augimą.
Pirmieji prie šios šėryklos suskubo LGBTQ „visuomeninės“ organizacijos, taip pat dosniai buvo remiami administraciniai vienetai bei atskiri asmenys, padėję įsitvirtinti LGBTQ „visuomenininkams“ jų valdomose teritorijose. Nieko naujo.

stasys        2019-11-1 21:32

https://edition.cnn.com/2019/10/31/europe/russia-africa-propaganda-intl/index.html , savo ruoštu norisi papildyti Rusteikos įdirbi.. Jei šalyje silpnos NVO ju vieta užima kiti su kitais finansavimo šaltiniais . A.Rusteika kelia klausimus bet į juos pačiam pažvelgti kritiškai vis dar neišeina .

Michail Veller       2019-11-1 19:59

СЕКС, БРЕД И ПОЛИТИКА - Михаил Веллер, 09.04.2019
https://www.youtube.com/watch?v=cHuVO1D-fhs&t=3252s

Alio       2019-11-1 19:15

Kaip visada, durniai patys susimoka už savo kolonizacija.
Vengrija, Lenkija, Čekija ir Slovakija jau nuvažiavo savo traukiniu. Baltieji negrai iš Marijos žemės nesuspėjo. Svarbu, kad nuograuzu nuo Soroso stalo vietiniam elitui užteks.
Nepaklausta svarbiausio - o kiek trupinių Kojalai?

Vakarų civilizacijos atviro priešo įtaigavimai       2019-11-1 18:08

New York Times, Soros’as: „nacionalistai-populistai“ kaip Donaldas Trumpas yra laikini nukrypimai ir globalizmas nacionalizmą galiausiai įveiks. Nacionalizmo banga Europoje, Šiaurės Amerikoje bei kitose pasaulio dalyse yra ne daugiau nei sutapimas:
„Turiu pripažinti, kad situacija pasisuko prieš mane, tačiau nemanau, kad pralaimėjau. [...] Trumpas yra anomalija ir jis aiškiai teikia pirmenybę savo asmeniniams interesams, o ne nacionaliniams. Manau, tai prisidės prie jo žlugimo kitąmet. Taigi aš šiek tiek spėju, kad reikalai pasisuks kita linkme.“
Soros’as, vienas dosniausių leftistinių partijų Europoje ir Amerikoje remėjų, teigia, kad Trumpas pralaimės 2020 metų rinkimus ir kad Masačusetso senatorė Elizabeth Warren yra „labiausiai tinkanti būti prezidente.“

grumstas       2019-11-1 15:03

Tiesiog šiuo atžvilgiu net Putinas , paskelbęs tokias užjūrio deleguotas kontoras NVO (Neatpažintas Veikiantis Objektas?)  , kurios penimos užsienietiškais pinigais , darosi suprantamas , nes šių užsienio įtakos agentų-kontorų veiksmais daroma destruktyvi - prieš tautą , valstybę , tokią ,kokia nuplanuota valstybės statybos plane-Konstitucijoje ,politika. Orbanas , Kačynskis tai suprato ir turėjo valios ir jėgų tuos griovėjus pašalinti iš jų vadovaujamų valstybių, nepaisant pasiutusio dantų griežimo iš Briuselio. Bet taip gali elgtis tik stiprių valstybių ,stiprūs savarankiški vadovai.

Rabbi Sacks       2019-11-1 13:15

Reflections on ‘Sapiens’ & ‘The Strange Death of Europe’
https://www.youtube.com/watch?v=BY6UY2tn5Os

Www       2019-11-1 12:19

Atėjo genijus ir vėl išnyko, atėjo Leninas visiems laikams! Gaila Lietuvėlės, mastantys jau neatsiveria tu nemąstančių dėl to ir murgdoma, valstybe, Tauta dumblyne. Baisiau nei prie okupanto

Patiko       2019-11-1 11:12

tiesiog ETSR – Europos Tarybų Socialsitinė Respublika

Išties       2019-11-1 11:01

Liberalmarksistiniai/liberalkomunistiniai veikėjai jau užvaldė beveik visas svarbiausias Lietuvos valstybės valdymo sritis.Deja.Kolkas tauta nėra pajėgi šio kenksmingo ,,užkrato"atsikratyti.

Tikrai       2019-11-1 10:13

labai protinga, kad Amerikos kareiviu buvimas Lietuvoje skatina soroso fondo klestejima.Kai kam Amerikos kareiviu buvimas yra kaip sasas ant sik..s.
  Paziurekim i sio zydo veida.Tai blogio isikunijimas.

Stambieji ūkininkai remiami,o       2019-11-1 0:22

smulkieji žlugdomi.O šiaip,tai ,kai į Lietuvą atvažiavo Amerikos kareiviai ir technika,Soroso žiedas pasijuto saugus kaip niekada ir siautės valdžia irgi kaip niekada.

dr. Plepys       2019-10-31 23:55

O Liet. Srošo partija irgi gaus pasrėbti?

tiek       2019-10-31 23:52

informatyvu, naudinga. Tiesa,tarp išvardintųjų kažkaip pasigedau Kuolio,kaip ten jis?

Tvankstas        2019-10-31 23:50

Trūksta nepaminėto P. Auštrevičiaus, kaip G.Soros dirigento iš Briuselio Lietuvai.


Rekomenduojame

Neringa Venckienė suimta 2 mėnesiams. „Tai absurdas“, – teigia advokatas Marijus Velička

Ramūnas Aušrotas. Apie konferenciją „Teugdo šeimos laimingus vaikus“ ir tėvų teisę patiems nuspręsti, kaip lavinti savo vaikus

Liudvikas Jakimavičius. Lietuviškoji Dreifuso byla

Aurelija Stancikienė. Apie teisingumą dėžutėse

Visi į mitingą prieš LRT vykdomą politiką. Susitinkame šeštadienį 14 val. prie LRT, Konarskio g. 49

Karolis Venckus. Kaip iš 39 Neringai Venckienei inkriminuotų nusikalstamų veiklų JAV teismas paliko 4

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Kaip TROJKA Graikiją „gelbėjo“

Ramūnas Aušrotas. Laida „Spalvos. Gėjai tėčiai“ pažeidė įstatymą. Teisininko komentaras

Valdas Vižinis. Siaubūnės Neringos neliko, arba Laiškas Karlui

Darius Kuolys. Svarbūs Lietuvos švietimo duomenys

Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus tarybos pareiškimas dėl 2020 metų valstybės biudžeto

Vytautas Sinica. Naujam pasauliui naujas žodynas: nuo patriotizmo iki Vyčio

Andrius Švarplys. N. Venckienė atgabenama į Lietuvą. Yra tik dvi išeitys: bloga ir blogesnė. Geros nėra

Apie Neringos Venckienės ekstradiciją JAV žiniasklaidoje

Ar tikrai? Valdas Vižinis. „Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą...“

Rimantas Jokimaitis. Štandartenfiurerio ir jo laikų istorijos, arba Pasakojimas apie Lietuvos žydų žudiką

Atminties šviesa neišvydusiems saulės šviesos

Ramūnas Aušrotas. Aukščiausiojo Teismo išaiškinimas bus labai svarbus

Alvydas Jokubaitis. Ar religija yra ideologija?

Tėvai reikalauja teisės neleisti vaikų į pamokas apie LGBT santykius

Algimantas Rusteika. Kas darys sistemines reformas?

Zigmas Tamakauskas. Neužpustyti laiko dulkių prisiminimai

Irena Vasinauskaitė. Dienos, kai praeitis susitinka dabartį...

Geroji Naujiena: Gyvybės Viešpats, draugas mūsų geriausias

Lina Sedra. SOS: VILKAI! Patvirtinta REKORDINĖ medžioklės kvota – vilkų apsaugos ar vilkų genocido planas? Taikinyje – 40 proc. populiacijos

Be komentarų. TV reklamuoja higieninius paketus vyrų mėnesinėms

Dalius Stancikas. Ginčas per Vėlines

Visų Šventųjų ir Vėlinių išvakarėse buvo pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

Pal. Jurgis Matulaitis. Šventumo siekimas

Geroji Visų Šventųjų naujiena: Palaiminti…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.