Politika, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Sistema žinojo ir veikė visu pajėgumu, bet mergaitė komoje

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 17 d. 20:22

19     

    

Algimantas Rusteika. Sistema žinojo ir veikė visu pajėgumu, bet mergaitė komoje

Jei joks galvijas vaiko neužmuša, tai D.Šakalienė mirksi plastmasinėmis akutėmis ir sako, kad tai sistemos pasiekimas. Lygiai taip pat, pagal tokią pat logiką galima teigti, kad jei vaikas komoje ir neaišku, ar gyvens – tai jos kaltė.

Senoji sistema Matuko nepastebėjo. Šioji mergytę pastebėjo ir ne tik žinojo, stebėjo, bet buvo paleisti visi iki vieno išgirtieji gelbėjimo mechanizmai. Pradėta „atvejo vadyba“, nustatyti „grėsmės lygiai“, vaikų teisių tarnybos „teikė pagalbą“. Na, viskas viskas pagal šv.Dovilės šventąjį raštą.

Ir ūmai paaiškėjo, kad naujoji, tobuloji tvarka gerai veikia tik atimant vaiką dėl niekų iš normalių tėvų, kur jokio pavojaus vaikui nėra, išskyrus pačius kovotojus už jo teises. O kovoje su nenormaliais psichais, kai gresia realus pavojus vaiko gyvybei, vaikų atiminėjimo sistema absoliučiai bejėgė, nors buvo paleista ir sukosi visu pajėgumu – nieko iš to.

Įdomiausia, kad, pasirodo, sistema čia nekalta! Vilniaus vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Sandra Vrublevskienė: „...atvejo vadybos posėdis yra ne mūsų kompetencijoje…“ Tai kas jūsų kompetencijoje, po galais?

Taikliai pasakė Jurga Lago: „Jų kompetencija yra ne jų kompetencijoje. Va čia ir bėda, nes jie už nieką neatsako ir neatsakys, o tėvai privalo būti tobuli ir skaidrūs lyg briliantai. Nežinau, kiek žmonės tversis XXI a. šitokį sovietinį institucijų savivaliavimą. Ir išvis valstybės tampa neproporcingai per daug mūsų gyvenimuose“.

Tą patį vakarą per tautinį programos „Vremia“ variantą R.Didžpetrienė pareiškė, kad kalti esame mes visi, o ne jie. Matot, vargšai vaikagrobiai bijo ką nors daryti, nes visuomenė nepatenkinta. Kai nereikia imti – tai drasko vaiką iš tėvų rankų, kada tikrai būtina – bijo.

Na, dabar jiems bus gera proga pareikalauti dar ir dar daugiau gestapiškos savivalės „normų“. Nors iš principo tai sistemos fiasko, absoliutus ir visiškas. Jie stengsis tą panaudoti, tik nesupranta, kad situacija jau nebe ta. Kartą apgautas pirkėjas įdėmiai seka pardavėjo rankas…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-19 18:11
Teisingai       2019-01-18 16:39

Beprotiška sistema protingai veikti negali, nes plastmasiniai veikėjai, bedvasiai, jie taip ir veikia, kaip robotai.

Manau, kad       2019-01-18 15:11

įmanomas tik taikus pasipriešinimas prieš policinę valstybę. Priešintis visomis įvairiomis formomis. Ten kur tik pažeidžiami žmogaus orumo įstatymai, reikia priešintis. Bet, kaip pasipriešinti rinkimams į prezidentus bankininkus ar mentus, kai VŠA jau sukūrė visą programą, kad apdurninti nemąstantį žiūrovą?

Dar vienas akibrokštas.       2019-01-18 14:40

“Dingus 5 asmenų šeimai į policiją kreipėsi vaiko teisių tarnyba: jų neberanda net giminaičiai”.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dingus-5-asmenu-seimai-i-policija-kreipesi-vaiko-teisiu-tarnyba-ju-neberanda-net-giminaiciai.d?id=80138551

Tiesa ta, kad giminaičiai nesako. O ar galima ką nors sakyti?

Elena       2019-01-18 14:16

Juk ta velniška sistema ir yra sukurta taip ,kad kaltų nebūtų įmanoma surasti,Na bet tokio absurdiško įstatymo Lietuva neturėjo per visą savo tūkstantmetį.

 

 

 

 

 

>o tai       2019-01-18 13:49

kol dar nesibaigė mėlynos tumbos kadencija tol visokios žiobienės ir panašios, sėdės savo postuose, nes sveiku protu negalima kitaip paaiškint, kad tiek broko darbe, o toliau šildo kėdes kabinetuose kaip niekur nieko.

albina       2019-01-18 12:16

Ačiū Algimantui! Kada Jis ir miega.Netylėkime ir nebijokime,kaip sako Popiežiai,aplankę Lietuvą.
Kartais gerai,kad daromos…klaidos.Būtų viskas pagal instrukcijas,nukopijuotas nuo norvegiško varianto,teismas būtų leidęs išskraidinti mergaitę.O kiek *raudojusių*dėl sugriautos vaikystės - kaip ten būtų saugu ir gera tarp svetimų.Viešumas yra jėga,su kuria visgi šiek tiek skaitosi.Gal ir Tauragės vaikai liks Lietuvoje.Jie skuba,jie ir jos niršta.Kas galėtų paneigti,kad avansas nepaimtas?

AAA       2019-01-18 11:53

Keistas reiškinys: liberalizmas įvedinėja vis didesnę diktatūrą:(

o tai       2019-01-18 11:20

ką veikia tiek metų šiltoje kėdėje sėdinti Žiobienė? Kokios jos funkcijos? Imti padorų atlyginimą ir nebūti už nieką atsakingai?

nuomone       2019-01-18 8:22

100% jūs teisus,ačiū kad rašote ,netylite pasislėpęs,šakalienės ,kada jūs pagaliau atsipeikėsit,ar nebijot dievo bausmės,o jinai kartais labai skaudžiai baudžia jus ,arba jūsų vaikus

moteriškas biznis       2019-01-18 7:22

Globos namuose augančių vaikų seserys šaukiasi pagalbos:
juos nori atskirti ir išvežti į užsienį.
„Jie nenori būti įvaikinti į užsienį ir išskaidyti po vieną, po du“, –
sako keturių nepilnamečių vaikų sesuo, nesutinkanti, kad jos broliai ir sesuo būtų įvaikinti į užsienį, nors du iš keturių sutikimus pasirašė. 
Su žiniasklaida susisiekė bendravo dvi pilnametės globos namuose augančių vaikų seserys.
Šeimoje yra trys suaugusios seserys, dar keturi vaikai auga globos namuose. 10-metis berniukas ir 11-metė mergaitė pasirašė sutikimus tarptautiniam įvaikinimui, kiti du broliai, 13-metis ir 9-metis, atsisakė.
Apie galimą įvaikinimą į užsienį sužinojo iš brolio:
„Apie tai mūsų niekas neinformavo. Giminaičių niekas neinformavo. Apie pasirašytą sutikimą  13-metis brolis, kuris gyvena globos namuose, prasitarė vienam iš giminaičių, – kalbėjo neseniai pilnametystės sulaukusi sesuo. – Broliai ir sesutė nenori būti atskirti, kiek kalbėjau su sesute ir broliu, kurie tuos sutikimus pasirašė, jie juos pasirašė nepagalvoję, kaip bus ir kas nutiks. Manau, kad jiems davė pasirašyti ir nepaaiškino, kad nutiks, kad juos atskirs. Manau, kad juos įkalbėjo.“
Nors įstatymai nedviprąsmiškai draudžia išskirti brolius ir seseris įvaikinant į užsienį, “teisinėje valstybėje” jokios žiobienės dėl to nerauda.
Prekybos vaikais sistema be sutrikimų veikia trisdešimt metų. Vaikų pardavimo kainos 1994 buvo 15000$ už vienetą, o dabar už dūšelę ima jau 500000$.
Tačiau taisyklės stabilios- trečdalį sumos nuo parduoto vaiko visada gauna teisėja. Kas įdomu- vaikų pardavinėjime dalyvauja vien teisėjos mpterys.

...       2019-01-18 0:18

Zmones kalba,kad sakalienes projektas grobti vaikus kabo ant plauko,tai reikia naujos aukos.Reiskia tarnybos narkomanu seima zinojo,kartais lanke,bet vaiko negelbejo.Vyksta kova del projekto pataisymo,tai ka daryti????Uztat kaip zmones kalba,tarnybos aukoja dar viena vaika????Vienintelis sansas ir pasitikejimas valdanciaisiais,TAI PROJEKTO ISMETIMAS I SIUKSLYNA.Tai,ne seimoms sukurtas projektas,tai nusikalteliams.

normalu       2019-01-17 23:59

Kuriamas narko sodomitinis rojus ir bet koks narkomano elgesys yra leistinas, suteikiant nepakaltinamumo indulgencija.

Ko gero       2019-01-17 23:19

Galimai yra slapta instrukcija del narkomanu vaiku, o istatymas tik normaliu seimu vaikams galioja

Tremtis       2019-01-17 22:47

Ačiū A.Rusteikai, straipsnis - tai viršūnė teisybės ir Lietuvą grąžinantis teisingumas. Taip reikia kovoti prieš tas atskalūnes, vaikrobystės lervų bylose. Ačiū Teismamas, teisingai pažvelgusiems į vaikgrobių užmačias ir nepasisekusias dalybas už parduotą laimikį. Taip pat Ačiū Seimo nariui gerb. Puidokui, Puteikiui ir visiems balsavusiems už teisingai pataisytą Vaikų teisių įstatymą, kuri parengė didžiai gerbiamas Ramūnas KARBAUSKIS. Šlovė ir pagarbą kovojantiems už teisingumą.

brrr...       2019-01-17 22:46

tiesiog būtina stabdyt pradžiai valstybės,o po to ir užsienietišką finansavimą visų rūšių “vaikagrobiams .O “matuko ” nemušimo įstatymą atšaukt 100 proc. absoliučiai .Visos tos didžpetrienės nepateisino žmonių pasitikėjimo ,ir privalo imtis paprastesnių darbų.

Ministrui       2019-01-17 22:31

Kukuraiti, jei dar liko tavyje nors lašas vyriškumo- atsistatydink. Tavo žinioje esančios tarnybos darbo brokas, nusišnekėjimai į pievas, akivaizdus melas jau akis bado visiems. Ir tai jau parodo teismas, o ne žmonės ar seimo nariai, atseit, renkantys populiarumo taškus.

graudu žiūrėt       2019-01-17 22:21

Kaip šiandien raitosi VTAT   atstovas dėl protingo teismo sprendimo daugiau nedraskyti vienos šeimos globotinių vaikų namuose- mes, atseit viską darėm gerai, bet globos namai mums ne taip pranešė (15 min.info). tarsi ne jų pareiga kontroliuoti, kas tuose namuose darosi.
Kol nebus atliktas nepriklausomas auditas nebus visuomenėje pasitikėjimo.  Ponia kontrolierė Žiobienė turėtų pristatyti visas akredituotąsias, ko slėpti, jei viskas gerai.

be komentarų       2019-01-17 21:24

mirtinas straipsnis.
100 balų!


Rekomenduojame

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.