Ugdymo politika, Šeimos politika

Algimantas Rusteika. Sistema eina į kontrpuolimą

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 2 d. 22:18

26     

    

Algimantas Rusteika. Sistema eina į kontrpuolimą

Gabrieliaus Landsbergio vadovaujama vaikų grobimo kariuomenė pereina į ataką visu frontu. Tikslas jų vienas – jokių (net pačių kosmetiškiausių) tvarkos, pagal kurią iš vaikų atiminėjami tėvai ir žaislai, namai, sesutės ir broliukai, pakeitimų neturi būti, viskas turi likti kaip buvo ir yra.

Vienas po kito nubyra Seimo kiškių-drąsuolių parašai iš vaiko teisių įstatymo pataisų projekto. Lojali (nuo žodžio „loti“) klikasklaida ir visuomeninis manipuliuotojas pradeda artilerinį parengimą didelio kalibro informacinių srutų sviediniais. Kyla pagrįstas klausimas – iš kur toks aršumas?

Šakalienes ir majauskus suprasti galima – bet koks atsitraukimas visuomenės sprogimą žadančioje situacijoje reiškia savo klaidų pripažinimą, atsakomybę ir trumputės karjeros saulėlydį. Tačiau kodėl konservatoriai, kurie miega ir sapnuoja, kaip dar valstiečiams įkąsti, mūru už valstiečių priimtą vaikų grobimo įstatymą? Kuo čia dėtos žvaigždutės, apie vaikus ir šeimą neturinčios žalio supratimo?

Atsakymas paprastas – valstybės sunaikinimo ir visuomenės pavertimo paklusnia melžiamų karvių kaimene sistema, iš kurios valdžia ir pseudoelitas sočiai ir skaniai gyvena, pajuto pavojų. Vaikai ir šeimos jiems nerūpėjo ir nerūpi – iškilo grėsmė jų egzistencijai ir jie susivienijo.

Žmonių baimė sklaidosi kaip rūkas kylant saulei, Guliveris bunda ir nykštukai suprato, kad bent vienas pralaimėtas mūšis galutinai išlaisvins visuomenę. Sukels domino efektą ir reikš jų saldaus gyvenimo pabaigą. Todėl dabar vaikai ir miškai, mokytojai ir medikai – paskutinė ir sprendžiamoji jų kova.

Kiekvienam aišku, kad tai tik mirtinos ligos simptomas, neoliberalizmo, eurofederalizmo sistemos griūties pradžia ir priešinimasis įvykių eigai tik komplikuoja jų pačių padėtį, kuri ir taip kritinė ir prieškrizinė. Net M.Gorbačiovui pakako smegenų suvokti sistemos baigtį ir ryžto pabandyti ją išgelbėti. Mūsiškiams to paprasčiausiai neduota, nes jie nemąsto apie valstybės ateitį ir kilus tikrai grėsmei išsilakstys kaip tarakonai.

Šią savaitę rengiamas sisteminis kontrsmūgis. Senais, labai blogais laikais partijos ir vyriausybės sprendimų apriboti savo laisves žmonės patys paprašydavo „darbo kolektyvų ir aktyvo“ susirinkimuose. Dabar to prašo už valdžios ir užsienio lobistų pinigus gerai įmitusios „nevyriausybinės organizacijos“, valdžios struktūrų darbuotojai ir šiaip iniciatyvūs idiotai.

Savaime suprantama, visi šie „visuomenininkų prašymai“ organizuojami tvirta ranka. Ir tie, kurie į daugiatūkstantinį žmonių mitingą sugeba atvesti penkias mitiūtes, nutaria išreikalauti organizacijų palaikymo ant popieriaus – paskelbta visuotinė NVO (NSO?) mobilizacija.

Nuo penktadienio po Lietuvą slaptai cirkuliuoja raštas Seimui, kuriame reikalaujama nė vieno žodelio vaikų grobimo tvarkoje nekeisti. Raštą pasirašo sena, gera pažįstama NVO(NSO) koalicija „Už vaiko teises“. Ta pati, kuri, vadovaujama nenuilstančios visuomenininkės D.Šakalienės, propagavo vaikgrobystę, patvirtintą įstatymu nenuilstančios deputatės D.Šakalienės iniciatyva.

Rašte mirgėte mirga pažįstami veidai ir NVO (NSO). Čia rasi ir R.Didžpetrienės „Gelbėkit vaikus“, ir D.Pūro vadovautą Žmogaus teisių stebėjimo institutą (dabar droviai nebepateikiantį duomenų apie savo vadovą), čia ir A.Kurienės „Paramos vaikams centras“, ir kiti Barnevernet sistemos „laikintojai“, „tolerantiškasis“  jaunimas ir t.t.

Parašų po šiuo „prašymu“ reikalaujama primygtinai ir agresyviai, susisiekiant telefonais, siuntinėjant grupinius elektroninius laiškus visoms šeimų, moterų, globos ir vaikų organizacijoms ir asociacijoms, gaunančioms lėšų iš valdžios, psichologams ir psichiatrams, bendruomenių, mokyklų ir vaikų darželių, bibliotekų vadovams, samariečiams, maltiečiams ir Caritas padaliniams, kunigams, paramos ir socializacijos centrams.

Ne visiems gaunantiems toks prašymo paprašymas iš aukščiau patinka, tačiau sistemos ar nuo jos priklausomi žmonės atsisakyti bijo. Žmogus, mums pateikęs rašto kopiją ir masinių susirašinėjimų elektroniniu paštu atvejus, papasakojo ir apie tai, tik labai prašė jo pavardės neskelbti. Šiuo metu po „prašymu“ jau 84 organizacijų ir organizacijėlių parašai.

Ir tai labai nedaug, žinant, kad iš kiekvienos organizacijos reikalaujama toliau siuntinėti laišką visoms kitoms, su kuriomis tik turima ryšių, pažįstamiems ir šeimų nariams ir bet kam, kas yra elektroninių adresų sąraše. Štai vien Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ laišką persiuntė daugiau kaip 230 gavėjų. Laiškai dauginasi geometrine progresija, gavėjų jau tūkstančiai ir greit šalyje nebeliks organizacijos, negavusios D.Šakalienės bendražygių kreipimosi.

Šiame rašte jau uždėta data – gruodžio 3-ji. Pirmadienio rytą jis bus įteiktas Seimui, besirengiančiam svarstyti vaikų grobimo įstatymo pataisas. Ir per artimiausias dienas prasidės parengta ir koordinuojama isterija žiniasklaidoje, per visas televizijas ir portalus. Tikslas – kad niekas nepasikeistų.

O žinot – ir gerai būtų, jei taip atsitiktų. Nes galutinai būtų išsklaidytas dar gyvas žmonėse mitas apie tai, kad valdžia galvoja ir rūpinasi, išskyrus save. Tuo labiau, kad vaikgrobystės „tvarkos“ pataisymas iš principo nėra įmanomas – nusikaltimą žmoniškumui ir antikonstitucinę rašliavą iš įstatymų reikia ištrinti visiškai ir iki galo.

Tai būtų Pyro pergalė, kai laimėjus mūšį pralaimimas karas. Šimto pakalikų parašais ir keliasdešimčia drebančių deputatų mygtukais nieko nebeišgelbėsit. Masinės manifestacijos, kai prie Seimo ateis keliasdešimt tūkstančių tėvų ir ims statytis palapines, 240 milicininkų neišvaikys – tam reikės specialiųjų pajėgų ar kariuomenės, kurios vargu ar tokius įsakymus vykdys.

Klasikinė situacija, kai „viršūnai“ nebeturi nė vieno gero sprendimo – visi blogi, ir nebegali senoviškai valdyti. Ir kai „apačiai“ nebenori senoviškai gyventi. Ir niekas čia nėra kaltas ir kalti visi. Mes labai ilgai leidome jiems tą daryti.

Artėja Kalėdos, kada gimsta Dievas ir šviesa vėl pradeda artėti. Už lango matau svyruojančias liepų šakas. Tai permainų vėjas – atėjo metas akmenis rinkti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

mazgys       2018-12-3 19:02

—-> Mix
Dėlės, ir tiek.

Mix       2018-12-3 16:53

Net sunku suvokti, kiek biudžeto pinigų čiulpia šios įstaigėlės. Ir dar valdžiasėdžiai drysta dejuoti, kad pinigų trūksta didinti atlyginimus švietimui, sveikatai,socialinėms reikmėms? Aštuonkojis su šimtais čiuptuvų.

mazgys       2018-12-3 16:19

—-> džaiugiuosi

Gerbiamoji/gerbiamasis, jie išsigando ne tik mūsų, bet ir galimo tarptautinio spaudimo. Jau aišku, kad vaikų grobimo Lietuvoje įvykiai yra po padidinamuoju stiklu ne tik Lietuvoje ir Europoje, bet, galimas dalykas, ir visame pasaulyje.

džiaugiusi       2018-12-3 14:13

Vajė, vajė - griuvo trys ministrai.
Negaliu atsidžiaugti…
Ledai užpelkėjusioje Lietuvoje pajudėjo.
Jie mūsų IŠSIGANDO

Dėl tų surinktų parašų - šakalienės ir co apgavo tuos vargšus žmonelius, nes jiems buvo paaiškinta, kad Seimas nori grąžinti vaikų mušimo įstatymą. Tai aišku, kad reikia tam priešintis, todėl buvo nesunku surinkti parašus

Dabar sekantis ėjimas turėtų būti - išvaryti Kukuraitį

$+$       2018-12-3 13:30

Deja, atsakymas nėra paprastas, kaip mano autorius, I. Zabulionytė yra labai populiari ir gerbiama ne tik tarp panevėžiečių (2016 m. – metų panevėžiė), bet ir tarp Lietuvos invalidų. Jos motina Marija buvo vadinama Panevėžio Motina Teresa. Kodėl ji ėmėsi šios iniciatyvos, tai jau atskira istorija.

Why not ?       2018-12-3 13:23

O ko nepaskambinus. Sąrašai yra. Yra kaimynystėje gyvenančių.
Jie gi nenori nieko keisti. Tame tarpe nenori to punkto, kad būtų įvesta atsakomybė už melagingus skambučius. Taip kad, anonimiškai galima skambinti. Anonimai toleruojami. Pirmyn. Tegul “tarnybos” palaksto…

>>>Kaunas       2018-12-3 13:00

Super idėja!
Visai nesunku paskambinti.
Riekia po Lietuvą tokį, tipo, flešmob-ą užsukti. Protesto vardan…

Kaunas       2018-12-3 12:44

Sveiki,

gal tada reikia pradeti apskundineti"specialistams” visu situ veikeju seimas? Kad ju seimose vaikai traumuojami ir t.t.?

Na va       2018-12-3 12:40

ir išlindo visi anonimai. Ir jie visi mūsų tarpe, ir, galimai, jie seka žmones, nužiūri vaikus, skambina anonimiškai. Ir jie visi, gal būt, finansuojami iš biudžeto. Todėl ir nebelieka finansavimo mokytojams gydytojams, kultūrai.

baisu       2018-12-3 11:51

...nera zodziu…kiek siknalaiziu ir lendanciu prie lovio…

Www       2018-12-3 9:34

Trumpas yra pasakęs ,  vargas Toms valstybėms, kurias valdo visokie judėjimai ar svetimu valstybių remiamos organizacijos. Dėl to Vengrija išvaikė visas organizacijas, kurias remia sorasas. Bolševikai atėję į valdžia 1917m tai PAT rėkė, kad seima yra atgyvena. Aš tik vieno nesuprantu kaip gali žmones balsuoti už tuos, kurie naikina jų seimas ir valstybe. Manau Juozaitis yra vilties prezidentas iš tu visu pasiskelbusio.

Objevili ves spisok       2018-12-3 9:03

Geras sąrašas. ir visokie po pal. Matulaičio vardu palindę centrai išlindo. Visa konservų gvardija. Daug išlaikytinių. Pasprings.

žinia       2018-12-3 8:51

Jau yra nukentėjusių nuo komunistuojančių partinių gaujų režimo. Už dalyvavimą mitinge prie Lrt spalio 22, yra atleistas iš darbo vienas pilietis. Tai - susidorojimas.

kulminacija       2018-12-3 8:33

Be žodžių.
Mūšis bus. Arba - arba

matysime       2018-12-3 8:30

kaip balsuos Tautos tarnai ,siulau atkreipti demesi i anuka

zabulionyte       2018-12-3 8:28

dar viena mergyte ,ko ji rupinasi svetimais vaikais ko savo negimdo ?

Praeivis       2018-12-3 8:14

  Lietuvą baigia sugraužt baisus vėžys. Jūs tik pažiūrėkit, kiek metastazių išplito po visą kūną. Tuoj sveikos vietos neliks. Chemoterapija nepadeda, reikia skubios chirurginės invazijos. Gal dar turim šansų.
  Nuo tų visų “naujovių” ir deklaruojamų “laisvių” patapome nebelaisvi. Savo Šalyje.
  Gūdūs laikai…

beveik į temą       2018-12-3 7:01

Jekeliūnui pasiūlius naikinti šwedbankių monolį ir pažaboti lupikautojus, lyg širšių lizdas sukilo vida sisteminių gvardija. Choro priešakyje, kaip ir dera stovinti Rezidentė- Dirigentė pratrūko klykti, jog “tas Jekeliūnas voabšče nekompetetingas ir net neadekvatus!”.
Na ką gi, kadencija baigiasi, tai nebėra ko maskuotis.
Bet kad ir taip buvo aišku:)

 

mazgys       2018-12-3 0:22

Tiesiai į 10, profesionalus darbas! Ačiū ir idžiausi linkėjimai gerb. Algimantui!!
O NVO sąrašiukas - puikus, vėliau jis labai pravers, kaip ir visa kita, kas pateikta straipsnyje.
Prokurorai galėtų pasakyti ,,dėkui’‘, kad už juos nudirbta šitiek darbo.

kontrpuolimas į tarakonų kontrpuolimą       2018-12-3 0:14

būtų žmonių išėjimas į mitingą keliolika tūkstančių. Pradžiai.

Al.       2018-12-3 0:07

Didžiulė zombių kariuomenė. Bet labiausia blogi dalykai įvyksta todėl, kad gerieji žmonės nutyli ir leidžia jiems įvykti.

Va ir,       2018-12-2 23:50

sąrašą turim. Čiulpiančių...

Jzp       2018-12-2 23:50

Puikus Algimanto tekstas, žmogiška komunikavimo kalba.
Realiai Kauno Forumas yra gyvas ir tikras. Kiti kol kas dekoratyvūs.
Bet- geras pavyzdys įkvepia. O ir nėra kito pasirinkimo. Zylių gūžtelė Vilniuje juk neįgali.
Laikas ir aplinkybės gimdo tikrus lyderius. O netikri lieka paraštėse.
Taip buvo, yra ir bus teisinga. Toks Istorijos dėsnis.
Revoliucijas daro gyvi žmonės.
O negyvėliai gyvenimus imituoja deklaracijomis.

Ella       2018-12-2 23:27

Tą šakalą į Seimą niekas nerinko, kaip ji prasibrovė? Tai žmogus baisūnė, kurią ėda keturkojis ir niekaip nesuėda, o vaikus ji suės su ilgais savo krumpliais. Gerieji žmonės, gelbėkit Lietuvos ateitį, mūsų mažus angeliukus, kodėl už šakalo didžiulius biznio pinigus mažyliai ir jų gimdytojai turi kentėti smurtą ir tėvų netektį?

Vaikai ne prie ko       2018-12-2 22:56

Tikras pinigų ėdimas per tas VŠĮ, sakė naikins, bet kiek jų yra!!!

Praeivis       2018-12-2 22:55

...Šimto pakalikų parašais ir keliasdešimčia drebančių deputatų mygtukais nieko nebeišgelbėsit. Masinės manifestacijos, kai prie Seimo ateis keliasdešimt tūkstančių tėvų ir ims statytis palapines, 240 milicininkų neišvaikys – tam reikės specialiųjų pajėgų ar kariuomenės, kurios vargu ar tokius įsakymus vykdys.

Tik taip. Kitus veiksmus jie ignoruos.
O ir jauniem tėvam neprošal būtų pajust 1991 sausio 13-osios DVASIĄ!

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.