Dienos aktualija

Algimantas Rusteika. Sielos tėviškė yra vaikystė.

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 29 d. 7:58

18     

    

Algimantas Rusteika. Sielos tėviškė yra vaikystė.

Vieta, kur pasaulis atsirado tavyje, yra tėviškė.

Ištrintas jau tas ilgesys ir neįvyko sugrįžimai. Dabar esi sapnas atsimerkus.

Ir viskas už lango sutemę. Čia gyvena seni daiktai, kurie tave dar atsimena ir močiutės rankų kvapas.

Ir tu tėvo vienatvė virtuvėje. Ir greit viską prarandam, ir visada išduodam. Ir visada suprantam vėliau.

Spaudau čia žodžius negalvodamas – kaip kadaise akordus prie laužo. Irgi buvo vasara, jos plaukai kvepėjo ežero vandeniu.

Sielos tėviškė yra vaikystė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yanmaneee       2020-09-25 18:58
Nedaugeliui duota       2020-09-2 22:29

yra islaikyti vaikiskos sielos tyruma .

acc       2020-08-29 20:17

kai teroras prieš plebėjus tęsiasi ir pagrindinis veikėjas apdovanojamas naganu rašomi vergsmingi rašinėliai…tfu

Jules       2020-08-29 20:01

Atsiprašau: Kenedis pasisako prieš 5G tinklo plėtrą ir totalitarizmo bangą Europoje, o ne šiaip G plėtrą, kaip parašiau. Tiesa, o kaip būt su neteisėta Vyriausybe, anot Konstitucinio teismo? Kas vadaovauja Lietuvos kariuomenei? Neteisėta Vyriausybė ar kaip? Ką reiškia toks KT konstatavimas, kaip, pavyzdžiui, kad “Konstitucinis Teismas pabrėžė, kad Seimo 2019 m. rugpjūčio 20 d. protokolinio nutarimo, kuris pripažintas prieštaraujančiu Konstitucijai, pagrindu atsiradusių teisinių padarinių teisėtumo prezumpcija nėra paneigta. Vadinasi, tai, kad šiame Konstitucinio Teismo nutarime konstatuota, jog Seimo 2019 m. rugpjūčio 20 d. protokolinis nutarimas prieštarauja Konstitucijai, savaime nesuteikia pagrindo ginčyti šiuo protokoliniu nutarimu įgaliojimus iš naujo gavusios Vyriausybės aktų atitikties Konstitucijai”. Gal yra galinčių čia logiškai mums be dviprasmybių paaiškinti? Kas čia per kėlėbėrda, a?

Jules       2020-08-29 18:00

Šiandien Johno F. Kennedy sūnėnas, Robert Francis Kennedy, aktyviai dalyvavo milijoninėje protesto akcijoje prieš Karūną Berlyne(Straße des 17. Juni) ir pasisakė ne tik prieš milijardierių (internacių-konspiratorių) aferą, bet ir prieš  G korinio tinklo plėtrą ir visuotiną paprastų žmonių sekimą, prieš virusoidinį šposininką Bill Gates, „Microsoft“ įkūrėją. Jis, sūnėnas, kaip žinote, yra ne tik “Tiesos sakymo ir Velnio(blogio) gėdimo” šalininkas, bet ir aršus komercinės vakcinacijos oponentas. Paminėjo savo dėdę, kaip kovotoją su totalitarizmu. „Šiandien Berlynas vėl yra frontas prieš totalitarizmą“, - sakė jis. Taip pat Robertas F. Kennedy jaunesnysis anksčiau pasidalino savo ir kitų demonstrantų nuotrauka priešais Brandenburgo vartus „Instagram“ tinkle, galite pasižiūrėti, nes tai rimta, tikrai. Langų majorai šito nesupras.

Žemyna       2020-08-29 16:06

Ir antraštės mintis yra dovana kiekvienam, ir tekstas…
Tai paskaičius, reikia eiti, kur akys veda, pabūti su savimi, leisti ašaroms sielą nuplauti - iš graudulio, kad kažkas brangaus ir tyro negrįžtamai prarasta, iš susitaikymo su tuo, kas laukia.
AČIŪ. 

 

T0mas J.       2020-08-29 14:47

Nežinojau, kad Rusteika ir taip moka.. Gyvas ir jautrios sielos. Man patinka šis žanras, sakyčiau bent jau man - kaip ir naujas. Trumpai, lakoniškai.
Po pavadinimu - pasirašau.

Žodžio laisvė...       2020-08-29 14:21

Komentatoriau,kiek tavyje yra pykčio,kad neapsieini be nešvankybių.Piktam žmogui net ir saulėta diena yra apsiniaukusi.Užjaučiu,sunku tokiam gyventi pasaulyje.

Dzeikas       2020-08-29 13:55

bjzui:
pajuokaut norejai , bet netyciom giliai isarei. Kodel lietuvis kirminas? Kodel Lietuva prilyginama tai vieta kur tik sliekai ir gyvena? Sakote ne kirminai? Pasigilinkite i lietuviu kalba. Ne , ne leksika.Si karta ne apie nosines ir paukstelius ant snypscianciu priebalsiu. Apie prasmini signala ir emocini kruvi kuria nesa sios kalbos naudotojai is prigimimo.
Lietuvis tik is durnesniu kalbes iki galo ir negriztamai, zodziai bus surikiuoti (kaip pas “patriarcha”: grieztai pakalbejo, visi suprato , o logiskai isvartyt gali i bet kuria puse) taip, kad neliktu vietos dviprasmiskumams.Ziurim i valdzia ir aplink ja besisukaliojancius: net uz akivaizdu nusikaltima TOKIE ilgam neses, atsip., aplamai neses. Pradedant nuo sajudistu svogeriuku 1991m rugpjucio 19d emusius klijuoti “tarybu valdzios atstatymo komitetus”. Kazino tai vadinasi statymas ir ant baltu ir ant raudonu - nepralosiama strategija. Kas laimi issuka is atsakomybes pralaimejusius, o po to kartu melzia lochus toliau. Nors akivaizdi valstybes isdavyste , ir komitetininkai turejo buti buvusiame KGB rusyj elementariai pakarti. Isdavyste tradiciskai tik taip baudziama. Elgsies garbingai Lietuvoje? Gyvensi sunkiai, bet neilgai(Pociunas, Venckiene , Budreviciene patikeje kad gyvena ne subineje).
Kaip bjz teisingai pastebejo, subine ir sliekai vienas be kito negali. Kirminams vezlys pvz durnumo isikunijimas - fe, koks pas ji nelankstus kiautas.Gi trina turbut. Tiesa vezlys veisiasi tik labai svarioj kudroj. Irgi kirmino poziuriu durnyste. Ka ten rasi, misti nera kuom. Va subinej viska cia numeta is zarnu, badu nemirsi.

bjž       2020-08-29 13:15

Sentimentalu ,bet jaudina.Is tos pacios serijos: mažas slėkutis sako savo tėveliui-girdėjau ,kad ten viršuje šviečia saulė,šilta ir labai gera.Kodėl mes čia būname.Čia tamsu,šalta ir dvokia.-todėl,kad yra toks žodis-TĖVYNĖ,sūneli.

Prašalietis       2020-08-29 13:06

Prisiminęs savo “sielos tėviškę”:
Aušta rytas nematytas
Balandžiai burkavo
Ožkos bliovė
Žolę rovė
Papais maskatavo….

Kis       2020-08-29 11:41

senstam pone Algimantai,vakar pasnekejome apie musu bendro gyvenimo pradzia,teviske,savarankisko gyvenimo pradzia,o sianakt maciau visa seriala tu ivykiu.Kalis kartus keliaus ir vel maciau,atsikelus pro langa pamaciau tik nuo lietaus skestanti darzeli ir epizodai is serialo.Zmogus nenuspejama butybe?

Jules       2020-08-29 11:36

Pasisakantys prieš milijardierių suplanuotą Karūnos diktatūrą jau renkasi Berlyne: “Kritiker von Corona-Auflagen dürfen doch in Berlin demonstrieren”. O Vilniuje ar renkasi kas? Ar visi tupi ant sofkutės ir remia kolchoznikus? Ir tai mano pirmasis komentaras čia, Langų majore.

> 2020-08-29 10:11       2020-08-29 11:18

deja, tu, juliau Milaiti, ne rožė. Nors akivaizdu, kad užaugai mėšlo kruvoje!

Birute       2020-08-29 11:03

Jautru ir gilu..aciu gerb.Autoriui

Dzeikas       2020-08-29 10:11

Nesupratau Rusteikos jumoro…
Vieta kur pasaulis atsirado tavyje yra ne ten kur pasauli isvydai, o ten kur atsivere tavo sielos gelmes ir Dievo duoti ir TOJE APLINKOJE atsiskleide gabumai. Roze gali uzaugti meslo kruvoje, bet dziugina ji lankytoju akis priziuretame sode.

grumstas       2020-08-29 9:33

Rūta, aplenkei mane… irgi ruošiausi parašyti “gražu’‘. O dabar dar rašau , kad ir smagu , kai supranti , kad yra žmonių galvojančių ir mąstančių suprantančių identiškai taip pat.

Rūta       2020-08-29 9:22

Gražu


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.