Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 16 d. 23:32

47     

    

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Nykstančio tikėjimo ir mirštančios meilės šalyje priimta iškilmingai slampinėti aplink šventyklas ir reikšmingas vietas. Visaip demonstruoti patriotizmą ir piktai mokyti gyvenimo pagal valdžios portalus. Itin svarbu teisingai nešioti vėliavas, stabus, visokias gėlytes ir kitaip išoriškai tampytis.

Tikrojo gyvenimo ir gyvosios meilės šalyje nėra jokio skirtumo, kas ką ant savęs užsidės, kas ir ką pakalbės iš tribūnų, nes esmė yra širdyje. Atidarę tuos, kurie garsiai baubia tikriau mylintys, vien piktinasi kitais ir už kiekvieno kampo regi priešus, pamatytume – viduj nieko nėra. Tai tuštumos kaukės.

Kaip jie didžiuojasi, kad labai myli Lietuvą, kaip visus stvarsto už skvernų ir vis klausinėja: o ar mylit ją jūs? Tik nemato, kad mūsų nebėra. Nes yra keturios Lietuvos. Viena švenčia Šv.Valentiną, kita – Valstybės atkūrimą, trečioji švenčia ir užkanda viską. O ketvirtoji nešvenčia nieko, tik tyliai niršta ir trokšta Tėvynei ir visiems visiems atkeršyti.

Štai vėl iki skausmo pažįstamos aikštės, vyrai su vaikais ant pečių ir jaunos šypsenos. O visai šalia tušti, aidūs skersgatviai be žmogaus, nukarusios vėliavos ir negyvi langai. Neilgai truks ir manęs nebebus, bet viskas juk bus, tai kodėl taip neramu? Kodėl už džiaugsmo vitrinų taip tuščia, laisvėje gyvena nelaisvė ir vakarais ilgai tylim?

Buvo tie, kurie vienijo – atsistokim dabar ir lėtai, iškilmingai, iš pačios gilumos: Kalnai ant kalnų, o ant tų kalnų – kalnai ir maži kalneliai... Juk girdit tą balsą, prisimenat? Kur dingo ta dvasia, Vytai? Kada tas šventas Mes pasidalino į Mus ir Juos? Nejaugi vėl tuoj pavasaris, žiedai ir vienybė, kuri nebežydi? Kodėl reikia prarasti, kad suprastum, ir skęsti, kad išmoktum plaukti?

Privatizavo ne tik paežeres, bet ir šventes. Štai kalba iš tribūnų svarbiai svarbiai, o akys laksto į šalis ir stambūs apsaugininkai, patikrinę leidimus, smaigsto žvilgsniais minią. Štai dabar jie drąsiai kažką, rankos judrios, galva vis į šoną, pasitaiso plaukus ar pasitrins kaktą. Per pauzes kramto lūpas ar šiaip nerimsta kojomis. Ir visas kūnas sako: bijau jūsų.

Ir iš sakyklų vien kas kitų per naktis parašyta – tarsi deklamuotų iškaltą mintinai saulelę, kuri atkopdama nebebudina. Teisingi, sunkiasvoriai pasakymai, bet neklystamai jauti – šventykloje nieko nėra, žodžiai susigeria į paveikslus ir Katedroje tuščia. Pažiūrėkit kaip jie žiūri, išjunkit garsą ir pamatysit. Žvilgsnių nesuvaidinsi, neužsidėsi ir neišmoksi – iš akių atpažinsite.

Šią dieną pasivaikščiokit po Gariūnus, bazes, pasivažinėkit troleibusais. Pasėdėkit poliklinikų koridoriuose, ligoninių priimamuosiuose ir prie reanimacijų, policijos nuovadoj ar myžalais dvelkiančioj zonos bendroj patalpoj. Paklausykit, ką kalba akmeniniais veidais žmonės, belaukdami patento VMI salėje, pardavėjos su cigaretėm šaltyje už prekybcentrio kampo, kieti, nekalbūs taksistai savo stotelėse.

Pastovėkit miestelio parduotuvėje prie kasos pusvalandį ar kaimo kavinukėje tarp vyrų, ar siuvykloje tarp moterų, kai atneša vokelius. Pasėdėkit mikriuke, grįžtančiame iš miesto, ir išgirskit tą tylą, kai visų akys pro langus, o senyva moterėlė kalbasi telefonu su anūkėliu Airijoje, kurio niekada nebepamatys.

O ar matėt jaunos merginos beviltiškas, pavargusias akis Senamiesčio užeigos virtuvėlėje prie puodų vasaros karšty? Kaip ji pažvelgia į tuos su nusmukusiais klynais – nerūpestingai linksmus, nekantraujančius savo blynų? Ir kaip tie žiūri į ją ir nemato? Ir kaip jos veide parašyta, kad nieko daugiau jos gyvenime nebebus?

Ar girdėjot tylų, kad aplinkiniai neišgirstų, pensininkų pokalbį belaukiant eilėj prie kompensacijų? Ar skaitėt kietuoliškus žvaigždučių feisbuko pokalbėlius ar bosų puslapį apie safarį – kaip ten viskas faina ir kokie jie dvasingi? Arba kaip žmonės purvinam kieme kantriai laukia Caritas paketėlio ar sėlina dukrai striukės į padėvalkę baugščiai dairydamiesi, kad pažįstami ir bendradarbiai nepamatytų?

Ar pagalvojot, ką jaučia tas, kurį vadinat nevykėliu, kai sėda į pigių skrydžių orlaivį ir mato lekiančią atgal ir žemyn Tėvynės žemę? Kada tupi tame pusrūsyje, geria savo nevilties taurę ir žino, kad niekada nebegrįš, kur palaidoti tėvai ir gyvena širdis? Ar klausėt, ką tarpusavyje kalbasi tie šimtai tūkstančių? Žinot, ką sapnuoja, apie ką svajoja, ko neapkenčia ir ką myli?

Demokratija yra dauguma. Tai išsimaudykit toje daugumoje. Patirkit, kiek ten skausmo ir kvailumo, tikrumo ir neapykantos, kiek nevilties, įtampos ir noro sugriauti ir atkeršyti. Kiek palaidotų laimės siekių, banalybių, gyvenimo geismo, meilės ir beprotystės.

Ir tada pajusit, kas yra laisvė. Ir suprasit, kad tie žmonės negalėtų nieko nuspręsti, net jei tikrai galėtų spręsti. Kad jei negali būti kitaip, tai gali būti ne šitaip, ir kad nieko daugiau nebebus, nes nebūsim kitokie. Atsibusit gyvenantys ant parako statinės, turėdami gerą laiką su cigarete dantyse.

Kada atsimerksim ir pamatysim pasaulį ir žmones tokius, kokie jie yra? Be jokių išankstinių nuomonių akinėlių ir ideologinių štampų? Kada išsivaduosim nuo savo patogių, paprastučių popierinių įsitikinimų? Ir suvoksim, kad esam neteisūs, ir visi yra neteisūs, ir teisiųjų nėra?

Taip, tai nieko nepakeis, bet bent neapgaudinėsime savęs. O kam nepatinka – dar plačiau užsimerkit, kad pamatytumėt dar daugiau nieko ir pasakų. Nejau tas milijonas, kurio netekome, ir tie dešimtys tūkstančių, kurių vis netenkame ir netenkame, yra tik nevykėliai, verti nusipenėjusių „rašytojų“ patyčių?

Ar jie ne žmonės, nesvajoja, nemyli, nėra verti bent supratimo ir dėl visko patys kalti? Ar kalbėti apie tai, kas blogai, yra bloga? O gal reikia kaip kadaise – fanfarų? Ir rašant per šventes apie tai, kas skauda, būtinai pasakyti, kad aplink spindi saulutė, rytojus šviesus ir tu nesi priešas? Ir būtinai pridėti valdiško optimizmo saldiklių? Tada labiau patiktų?

Taip, žmonės, kuriems nepavyko ir amžinai patys kalti, irgi yra Mes. Jie negali, nemoka būti kitokie, tiesiog tokie yra. Demokratija – ne sotus, patogus urvelis pasislėpti nuo tamsos –– negi nesuvokiat, ant kokio socialinio vulkano gyvenam? Jūs jų nepakeisit, jie taip pat yra gyvenimas ir Lietuva. Pagailėkit jų nors kiek, nes jie jūsų nepasigailės.

Negalima būti už kažkokią kitą Lietuvą – tokia yra, kitokios nėra ir nebus. Bajorija visada susitapatina su valstybe ir įsivaizduoja, kad jie asmeniškai, jų užpakaliai, džipai, nusipirktos patelės ir slaptos sąskaitos yra valstybė. Nevilties ir skausmo dėl neteisybės aptemdytam protui atrodo taip pat.

Lietuva, jos tiesa ir šviesa yra tie, kurie sakome Mes. Tikrojo gyvenimo ir gyvosios meilės šalyje kalbam apie gresiančią pabaigą ne todėl, kad nieko nebūtų, o kad viskas būtų. Už pabaigą tie, kurie sako – nieko tokio, viskas gerai.

Vienintelis turtas, kurį įgijome – laisvės galimybė, kuri visada su mumis, net jeigu ji tik viltis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-02-21 0:19

po delfio ir 15 min smirdancios propogandos,ateinu cia pasikaityti ir pailseti,atsipalaiduoti,nes supranti,kad Lietuva gyva?

štaziui       2020-02-20 22:02

...prieš “patarimus” čia persdamas, nusišlifuok savo analinę angą. Tvirtai užsivirink ją. Ir daugiau nebepersk čionai savo “komentarais”.

stasys        2020-02-18 14:36

Pasą numesti tai ne kalba ,kam reikalingas pasas žmogui kuris jau nemoka lietuviškai kalbėti ? dėl statistikos ir teorinės galimybės gana nors čia sugrįžti gyventi kur jo jau niekas nelaukia . Čia slypi kur kas didesni prieštaravimai nei tik vieno paso problema ..

pasiekimai       2020-02-18 11:24

galejo padaryti seime kaip Latviai padare , tik noro reikejo , dvi pilietybes. Dabar lietuviai “meto” lietuviskus pasus , ima vietinius. Tai daryti yra be galo skaudu ...., o sypsotis del to gali nebent Lietuvos priesai.

stasys        2020-02-17 22:24

ojojoi 2020-02-17 22:03 > visi seniai suregistruoti ir žinomi .Galite ramiai miegoti ... Lietuva nuo tokiu apsaugota, o tai kad čia dirba ..na tai kur dar tokius kišti ?
Kaipo man tai autorius labai nedaug kuo skiriasi nuo tu ka pavardinote ..

Marginalas Rusteikai ir ojojojui       2020-02-17 22:09

Rusteikai:
Tikrojo gyvenimo ir gyvosios meilės šalyje nėra jokio reikalo fotografuotis su vėliava ant peties. O laisvės galimybes pirma reikia blaiviai apskaičiuoti.
Ojojojui:
Deglų eitynės (fakeljnoe šestvie) visai smagiai nusisekdavo Nürnberge, bet baigėsi ten pat kartuvėse.

ojojoi       2020-02-17 22:03

Mentalinio pederasto Juraičio egzotiniai ir budimvieningieji komentarų gausa bando užgožti menką savo skaitlingumą ir žinomumą. smile
O autoriui palinkėčiau mažiau pesimizmo. Ypač tokią dieną, kai fakelų eitynės Vilniuje visai smagiai nusisekė.

Prasideda prekyba       2020-02-17 21:56

emigrantais.Valdžia išvarė žmones į emigraciją ir reikalauja,kad Briuselis padengtų blogo valdymo išlaidas išmokomis.Valdžiai abstinencija,neduok dieve,nebus ,ko vogti.

Šią dieną       2020-02-17 21:00

gyvenam kapitalizme - žmogus žmogui vilkas , kad dar neaišku ?

silkės ausis       2020-02-17 19:50

Lietuvėlei jau galas-kodėl bijote apie tai net prasižioti?

Kodėl nepasakyti tiesiai šviesiai-tai yra kuo tikriausias pasaulį valdančios žydijos suplanuotas RASINIS lietuvių tautos ir visų dar likusių baltųjų europiečių genocidas, masiškai kolonizuojant dar išlikusias baltujų šalis juodasnukių beždžionžmogių ordomis ir prievarta sumaišant vietinių gyventojų likučius su negrų ir afganų kolonistais?

Jau visai netrukus išlikę baltieji europiečiai bus suvaryti į rezervatus ir baigs lygiai taip pat,kaip kadaise indėnai-buvusias baltujų žemes masiškai kolonizavę juodašikniai savo pramogai lankys dar išlikusių baltujų saleles,kaip mes dabar zoologijos sodus.
Arba dar smagiau-įkiš tokį nelaimėlį į narvą ir vežios savo kolonizuotų miestų gatvėmis,rodydami už pinigus…
Vaikų atiminėjimas ir šeimų likvidavimas-jau paskutinė šio kruopščiai parengto genocido stadija,visiškai užkertant kelią demografiniam tautos atsikūrimui-ar bus prasmė kurti šeimą,iš anksto žinant,kad tavo vaikus gali pagrobti amžiams kaip daiktus dėl menkiausio pirstelėjimo?
Ar kas nors apskritai susimąstėte, KOKIU TIKSLU vykdomas šis masinis baltosios rasės žmonių genocidas?

faktas       2020-02-17 19:20

Lietuva jau senai tapo JAV kolonija - važinėja JAV tankai,
uždarinėjamos JAV melo ideologijai netinkančios televizijos, internetas
sekamas, teisiami žmonės, pasakę tiesą apie JAV diktatą, Lietuvos
politikieriai apsiseilėję laižo Vašingtono batus, visa žiniasklaida įmauta
į dolerio apkaustus ir dieną naktį meluoja.

stasys        2020-02-17 19:14

Malda už vergus 2020-02-17 19:05 . žodis ne kirvis kad juo mojuotumėte į kaire ir dešine .. Siūlyčiau padirbėti dar truputėli ir pašlifuoti jautriai ausiai .

Malda už vergus       2020-02-17 19:05

Apgailėkite tautą,
nešiojančią drabužius, kurių pati neaudžia, -
valgančią duoną, kurios pati neaugina,
ir geriančios vyną, kuris teka ne iš jos vynspaudės.
Užjauskite tautą,
kuri pakelia balsą tik tada, kai ištinka paskutinioji,
kai neturi kuo didžiuotis, vien griuvėsiais,
ir niekada nesukils,
nebent, kai jos galva atsidurs tarp budelio kirvio ir trinkos.
Užjauskite tautą,
kurios politinis veikėjas yra lapė,
filosofas - žonglierius,
o menas - skylių lopymas ir beždžioniavimas.
Užjauskite tautą,
kuri naują savo valdovą sveikina trimitais,
o atsisveikina patyčiomis, kad vėl kitą sveikintų trimitais…
Užjauskite tautą,
kurios išminčiai - nukvaišę nuo senumo,
o stipruoliai - dar tik lopšyje.
Apgailėkite tautą,
susiskaldžiusią į dalis,
kai kiekviena dalis save laiko Tauta.

Kahlilis Džibranas (persų poetas)

stasys        2020-02-17 19:02

šiaip > cit. ‘kuo laisvė skiriasi nuo nepriklausomybės: laisvė duodama vergams (važiuoti ir išvažiuoti), o nepriklausomybė - tai nuolatinis valstybės kūrimas…’ ..tikrai nustebinote smile Aš jau norėjau apkaltinti A. Rusteika subalamutinus Tamstai protą , bet gal ir jam dar toloka iki tokiu gylių įžvalgu . smile  Jūsų ižvalgas galima dėti į pirmus puslapius , kaip pavyzdį, kas nutinka kai žmogus taip atsainiai brauko pirštais per klaviatūrą ..

kovo 11       2020-02-17 18:54

Iškabintos vėliavos, o ką švenčiam?

Prieš 30 metų grupė žmonių išdrįso mesti iššūkį bolševikams ir atsiskirti nuo jų imperijos. Pagarba jiems už tai.

Bet po kelių metų beveik tie patys žmonės įkišo mus į dar baisesnę sąjungą. Kaip sakė Kudirka: “už trupinį aukso, už gardaus valgio šaukštą” paguldė Lietuvą po Briuselio antkode.

Todėl anokia čia šiandien ir šventė.

Lietuviai apskritai neturi normalių nepriklausomybės švenčių, nors švenčiam jas beveik kas mėnesį.

Vasario 16-os karta iškovojo nepriklausomybę, bet patys be vienintelio šūvio ją ir prakniso 1940 metais.

Apie kovo 11 jau sakiau.

Liepos 6 - Mindaugo karūnavimas. Vyrukas spjovė į pagonišką indoeuropiečių civilizaciją, kad galvažudžiai vakarų civilizatoriai užmaukšlintų jam karūną. Irgi, mat, nuopelnas. “Ėjimo į Europą” pradininkas, tik kojas bučiavo ne Briuseliui, bet Romai.

Tai ką švenčiam?

seimo nario priesaika       2020-02-17 18:42

“Aš, (vardas, pavardė),
  prisiekiu būti šuniškai ištikimas (-a) europos sąjungai ir NATO;
  prisiekiu niekinti ir ignoruoti Lietuvos Konstituciją  ir įstatymus,
parduoti jos žemę ir atimtus vaikus bet kam,kas daugiau sumokės;
  prisiekiu visomis išgalėmis likviduoti Lietuvos nepriklausomybę,
sąžiningai   vergauti Briuselio ir Vašingtono ponams,  NATO karo nusikaltėliams,  uoliai vykdyti Lietuvos žmonių genocidą pagal jų įsakymus.

  Tepadeda man VELNIAS!”

  (Prisiekti leidžiama ir be paskutinio sakinio)

šiaip       2020-02-17 18:29

kuo laisvė skiriasi nuo nepriklausomybės: laisvė duodama vergams (važiuoti ir išvažiuoti), o nepriklausomybė - tai nuolatinis valstybės kūrimas…

StasysG       2020-02-17 18:03

Jautrus straipsnis. Ačiū Autoriui.

grumstas       2020-02-17 17:56

Ką tik per LRT aptarinėjo it šagrenės oda besitraukiančią ES paramą Lietuvai, tai valstybės atstovas ponas Kubilius priskaičiavo isu išvykusisu iš Lietuvos -jų nedaug, anot Kubiliaus - 2 šimtai tūkstančių!!!. Už tai Lietuva gali gauti po 500 eurų paramos už kiekvieną galvą -metams , ne mėnesiui.; viso 100 mil. O kiek uždirbo tų valstybių bizniui, mokesčių ir paslaugų pavidalu šie išvykę “anot, autoriaus , “nevykėliai” iš Lietuvos? Milijardus ir ne vieną.O kiek iš tikro jų išvyko?
Niekas nežino. Galvoju, kodėl nebėra , neliko visuotinio gyventojų surašymo. Prieš tūkstančius metų tokie būdavo organizuojami, net ir savo atmintyje atsimenu sovietmečiu organizuotus tam , kad galėtų valstybė planuoti savo veiksmus.O kodėl taip kuklinasi tokie kubiliai , menkina išbėgusių lyg nuo maro skaičių  , kurių  tur būt , tokių per milijoną. Atsimenu , kai Kubilius aiškino kad tokia emigracija turi labai gerų pusių _( įgyja patirties , sužino kaip biznį daryti, išmoksta kalbų ir t.t ir etc.), kurių vieną, svarbiausią jis nepaminėjo-  taip išleidžiamas garas iš puodo..

stasys        2020-02-17 17:37

Iš to kokias ovacijos kelia odiozinės A.Rusteikos vaiku darželio personalijos , suprantu kad reikalas rimtas , gal netgi tokios pat svarbos ..kaip vieno užciklinto signataro pastangos visus įtikinti , jog D.Grybauskaitė buvo KGB-mokyklos absolventė . Nors jei tiesiai šviesiai,.. įrodinėti niekas ir nesistengia , tik karts nuo karto apie tai primena tuščioje Seimo spaudos salėje.  Grįžtant į tema,  gal autorius galėtu sutrumpintu teksto variantu reziumuoti apie ka ten rašė ..ir pateikti savo išvadas ..apsieinat be tu galvai plauti miltelių .? Aišku galėčiau paklausti ir Reigardo , tik bijau neužtektu kantrybės skaityti jo visus pamislijimus .!

Kis       2020-02-17 16:50

Aciu,pavarei sventiskai.Kai mane klausia,kaip as svenciulaisves Nepriklausomas sventes?Atsakau,nedvejuodama-sovietiskai,p kai pamatau su primyztu pampersu eilini karta Landzbergi,gaunu smugi i makaule,kaip gaila,kad tave niekas neistrina.Juk jis ir yra mano “svenciu"niekintojas.Kodel as ji sitaip neapkenciu?Sedetu silumoje,sausais pampersais ir paliktu zmones ramybeje.

Prašalietis       2020-02-17 16:21

Egidijus prašaliečiui   2020-02-17 12:39 Šiam pseudo patriotui belieka palinkėti matyti ir klausytis tik ką “patriotiško” blevyzgoja “tautinio Rūpintojėlio” gyvas analogas- V.Lansbergis užsimovęs beretę ir stovintis balkone, arba ką “tautiškai protingo” slebizavoja būsimas gyvas “Rūpintojėlio” analogas Tautos anūkas G.Lansbergis. Tuomet Egidijau, tavo"tautiškai patriotiniame"gyvenimo kelyje lansberginiame durnių laive visokių asilų tikrai nesitaikys…. sutiksi vien tik beretinius ir visokius kitokius"tautinius"runkelius….

Kai       2020-02-17 14:51

pakankamas kiekis žmonių supras, kad valstybė KURIAMA, o ne keikiama, tada visos ateistės jotos galės sprogti iš pasiutimo.

A.Dirsytės malda       2020-02-17 13:49

Palaiminki mano mylimuosius
ir visą mano Tautą, o ypač Tėvynės gynėjus,
našlaičius ir visus kenčiančius už tiesą.
Sujunki mus visus vienybėn gyvu tikėjimu,
nepalaužiama viltimi ir nežinančia ribų meile.
Amen.

Jota       2020-02-17 13:33

Šauniai, gyvai A. Rusteika parašė. Atrodo, dar truputėlį padailinsi, patikslinsi kai kurias frazes, ir bus gyva klasika! Ir vulgarybių reiktų vengti, nes jos tekste tarsi duobę pramuša.

Aš jau seniai jutau - “šventykloje nieko nėra”. Jau prieš kokį 20 metų sakiau, bet manim netikėjo, kaip ir dabar netiki. Bet taip yra. Ten tik skambūs žodžiai, iškilmingos citatos, tačiau dvasios jau seniai nebėra. Miega dirsytės ir teresėlės.

Raigerdas       2020-02-17 13:13

Kiek daug šnekėtojų, tai tiesiog užgalvos reikia griebtis. Bet čia yra daugiau vietinių lietuvių problema, nes jiems labai maga pašnekėti tuščiai. Užsienio lietuviai dirba, kala, rašo, mokosi, o vietiniai visa šneka, šneka ir šneka. Ir ką jie šneka? Koks ta š... gyvenimas Lietuvoje. Ir tai yra viskas, ką gali pasakyti tas vietinis lietuvis. Kodėl jis taip šneka? Todėl, kad jam pasakė , kad demokratija yra gerai, ir jis tuo patikėjo. Jam pasakė, kad “Laisvoji rinka” yra gerai ir jis tuo patikėjo. Kas yra tie “pasakytojai”? Politikai. Ar jie patys žino, kad tai yra gerai? Ne, jie nežino, bet jie skaitė, girdėjo ir kalba tai, ką kalba kiti. Kodėl jie tai daro? Todėl, kad jie žino, kad jeigu jie kalbės apie demokratiją pozityviai, tai jie bus išrinkti į Seimą. O Seime geras atlyginimas, gali kalbėti nors ir visiškas nesąmones, bet svarbiausia, kad esi pilnai aprūpintas, turi daugybę privilegijų, tai nejaugi gaila pakalbėti apie demokratiją? Už tokį atlyginimą, tai visada prašau. O jeigu tu nieko neišmanai apie ekonomiką,  valstybės valdymą, tada kas? Ogi nieko, nes ten visi tokie patys. Visi jie atėjo į  Seimą tik dėl gerų privilegijų ir gero atlyginimo, o plius dar kokia pagarba, kiek žemai besilenkiančių, kiek tikinčių tomis kalbomis apie demokratiją. Tai gyvenimas daug geresnis nei prie komunizmo. Prie komunizmo gali supykinti kokį Staliną ir būsi sušaudytas, o čia pliurpi niekus ir kas tau? Ogi, nieko, nes “demokratija” ir “žodžio laisvė“leidžia pliurpti, ką tik nori. Bet yra toks dalykas, kaip sąmoningumas. Jeigu jo yra per mažai, tai jūs pamatysite “demokratiją” kaip Šiaurės Korėjoje. Sovietijoje irgi buvo aiškinama, kad “socialistinėje visuomenėje rinkimai vyksta demokratiškai”. Reiškia tos demokratijos kokybė priklauso nuo žmonių sąmoningumo (tęsinys komentare žemiau).

Raigerdas       2020-02-17 13:10

Bet yra toks dalykas, kaip sąmoningumas. Jeigu jo yra per mažai, tai jūs pamatysite “demokratiją” kaip Šiaurės Korėjoje. Sovietijoje irgi buvo aiškinama, kad “socialistinėje visuomenėje rinkimai vyksta demokratiškai”. Reiškia tos demokratijos kokybė priklauso nuo žmonių sąmoningumo. Bet apie sąmoningumą niekas nekalba, nes virš 90% tai laiko nelabai svarbiu, o geriausiu atveju antraeiliu dalyku. PIRMOJE VIETOJE MATERIJA, KAIP IR BUVO KOMUNIZMO LAIKAIS, O SĄMONĖ PASKIAU, “KAIP NORS”, “GAL KADA NORS”, “KAI BŪSIME PROTINGESNI”, “KAI BŪSIME TURITINGESNI”, “AI, KADA NORS,  BET NE DABAR”, “DABAR NEVERTA APIE TAI KALBĖTI, NES TAI PER DAUG SUDĖTINGAS DALYKAS”, “BŪKIME PAPARSTESNI IR APSIEIKIME BE AUKŠTŲ MATERIJŲ” ir t.t. O ko trūksta, kad valstybė žydėtų? Tik aukštesnio sąmoningumo. O ko trūksta, kad nebūtų karų, ir sudėtingos situacijos būtų sprendžiamos taikiai? Trūksta pasitikėjimo. O kaip jį įgyti? Tik dėka aukštesnio sąmoningumo. O ko trūksta, kad mes mažiau sirgtume? Tik aukštesnio sąmoningumo. O ko trūksta, kad būtų mažiau nelaimingų atsitikimų, mažiau nusikaltimų? Tik aukštesnio sąmoningumo. O kur gamina tą sąmoningumą? Juk jo nenusipirksi? Taip, sąmoningumo nenusiprksi. Štai NASA ištyrė, kad 98% vaikų gimsta genijais. O kodėl mes juos matome tik vieną kitą ir tai tik išaiškėja po jų mirties? Vaikų genialumą sunaikina šeima ir mokykla. Kodėl? Todėl, ten pat buvo sunaikintas ir tėvų bei mokytojų genialumas. Kas tai padarė? Valdžioje esantys. Tai, gal verta pažiūrėti, kas yra ta valstybė? Imame Vikipedija: “Valstybė – tam tikroje konkrečioje teritorijoje gyvuojanti politinė organizacija, turinti nuolatinę vyriausybę, nuolatinius gyventojus, apibrėžtą teritoriją ir suverenitetą. Egzistuoja du pagrindiniai požiūriai, koks turėtų būti valstybės vaidmuo:
Etatizmas. Valstybės vaidmuo politiniame gyvenime suabsoliutinamas. Pasak G. Hėgelio: „Valstybė – tikslas savyje“. Variantai: autoritarinis, totalitarinis, demokratinis.
Anarchizmas. Valstybinė organizacija laikoma negerove, krizių priežastimi. Tikslas – visuomenė be viešpatavimo, prievartos struktūros.
Intervencija
Praktinės politikos požiūriu kai kurios šiuolaikinės ideologijos griežtai skiria įvairias valstybės intervencijos sritis. Pirmoji jų siejama su valstybės uždaviniais kurti teisinę visuomenės infrastruktūrą, palaikyti teisėtumą ir tvarką, ginti nacionalinę teritoriją nuo išorės agresijos ir įtvirtinti tam tikras tradicines moralės normas”. Ir štai mes turime gana aiškų tikslą, ką privalo daryti politikai. Bet jie šito nedaro. Tai, jeigu jie šito nedaro, tada, ką jie daro, kad nedaro to, ko reikia visuomenei? Jie daro tai, kas jiems šauna į galvą. Tą “šovimą į galvą” arba “tai yra mano nuomonė” jie vadina “demokratija” arba “žodžio laisve”. Ar tai teisinga? Ne. Kodėl? Todėl, kad tokius dalykus gali šnekėti tik menko sąmoningumo žmogus. Ir vėl tas pats sąmoningumas? Tai, kaip jį pagaminti? Tai privalo daryti ŠVIETIMO SISTEMA. Tai ne vien mokykla ir ne vien universitetai, tai visos visuomenės ŠVIETIMO SISTEMA. Tai nuo ko reikėjo pradėti kuriant “NEPRIKLAUSOMĄ LIETUVĄ”?  Nuo žmonių Švietimo, paaiškinant jiems, kas yra KAPITALIZMAS, KAS YRA PRIVATI NUOSAVBĖ IR KAS TURI TEISĘ Į TĄ PRIVAČIĄ NUOSAVYBĘ. JI PRIVALĖJO BŪTI ĮSIGYJAMA MORALIU IR TEISĖTU BŪDU. Taigi, turėjo būti viskas sprendžiama iš sąmoningumo principų, t.y. tai, kas skatina žmogų tapti sąžiningesniu ir sąmoningesniu. O kaip buvo padaryta? O taip, kaip “šovė į galvą”, t.y. nesąmoningai, neprotingai, egoistiškai, todėl mes ir pakartojome XIX-XX a. JAV vykusius procesus, kurie vadinasi “Laukiniai Vakarai” arba “Aukso karštligė”, o dabar “Pinigų karštligė”. Kur ji veda? Į tautos išnykimą, ne valstybės, o tautos, nes jai vadovaujantys politikai neturi net žalio supratimo, ką reikia daryti, kad tauta galėtų IŠLIKTI.

reg       2020-02-17 13:07

Gal ir nemazai tiesos parasyta.. bet tuoj prisimenu musu sukileliu laidotuves ir dideli buri suvaziavusiu baltarusu. Kaip jie skandavo, kaip drasino vienas kita, zinodami, jog cia, Vilniuje yra ju gurksnis laisves! Pasibaigs laidotuves, teks suvynioti plevesuojancias veliavas, susesti i traukinius ir sugrizti uz sienos i realybe.  Bet mes ispuikom, laisve yra savaime suprantamas dalykas, nuolat ieskome del ko padejuoti ir paburnoti. Kai kam dejuoti yra tiesiog saldu.

A.Dirsytė, o ne rusteikos...       2020-02-17 13:04

A.Dirsytės maldos, o ne rusteikos negatyvai išgelbės Lietuvą:
—-
Šv. Teresėle, misijų globėja,
suteiki mums apaštališkos dvasios,
padėki mums savo gražiu elgesiu laimėti Viešpačiui sielų.
Amen.

Birute       2020-02-17 12:45

Rasykit gerb.Algimantai-nors skaitant asaros bega..kokia tiesa,tikra tiesa..aciu Jums.
Aciu ,kad esate.

Egidijus prašaliečiui       2020-02-17 12:39

Na tu ir asilas

Vasario 16-os negatyvas       2020-02-17 12:37

kas per vasario 16 skleidžia negatyvą?
Ruskeliai okupantai ir jų kolaborantai.

Prašalietis       2020-02-17 12:19

Ne graudu, o juokinga, ne prasmingą viltį, o ironišką lansberginį kikenimą gali sukelti autoriaus gedulingi pasamprotavimai prie Tautos išsvajotos"nepriklausomos ir suverenios” Lietuvos numarinto dar 1991 valstybingumo kūdikystėje negyvėlio. Autoriaus gedulingi pasamprotavimai dėl nevykusio valstybingumo, nepriklausomybės, suvereniteto, ašaros pavėlavo mažiausiai 20-25 metus. Šiandiena graudulingai ir su viltimi prikelti apverkiama, dar “tautinių” komunistų ir KGB-istų iš rusiškos komunistinės okupacijos “gimdoma” nepriklausoma ir suvereni Lietuva, pagautiems euforijos ir iliuzijų žmonėms nepastebint, pradėjo merdėti jau tada, kai “tautiniai"sąjūdiniai ir komunistiniai vadai su savomis"tautinių patriotų” chebromis visiems savo organizuojamuose mitinguose ir sambrūzdžiuose pasakojo, kaip mes visi užgyvensim, kai pagaliau “nešersim” Rusijos, o tais laikais gaminamą visą savo gausią žemės ūkio produkciją ir tuomet buvusių gausių pramonės įmonių produkciją pardavinėsim 500 milijonų turinčiai Europai. Išsvajota laisvos, suverenios ir nepriklausomos Lietuvos iliuzija galutinai buvo palaidota, kai V.Lansbergis su savo chebra pasakė, kad kolūkių turi nebūti, ir kas kiek “sugeba” kolūkių ir tarybinių ūkių turto pakelti, jį išsinešiotų po namus. Po to Tautos ir nepriklausomybės labui 3 milijardų dolerių vertės Mažeikių Naftos gamyklą V.Lansbergis su savo “politine” chebra dovanojo-“išnuomavo” Wiljamso įkurtam UAB-ui su mažiausiai galimu tuo laiku 10000 litų įstatiniu kapitalu, ir dar Wiljamsui pridėjo iš Lietuvos biudžeto berods 300 milijonų litų apyvartinėms lėšoms. “Tautiniam” bizniui nesigavus, gamyklą po kelių metų Wiljamsas berods už 30 milijonų perleido lenkams. Niekas viltingai ir graudžiai dėl Lietuvos taip pat neašarojo, kai Brazauskas, pagal dar V.Lansbergio chebros vyriausybės vadovo Vagnoriaus sudarytą planą, su savo “tautinių” komunistų chebra orgavizavo pramonės įmonių bankrotinimus ir jų prichvatizavimą saviems ir “tautiniam” kriminalui už talonus(lietuviškus vaučerius), kapeikas ar visiškai veltui. Su viltimi kad kas nors atlūš, tais laikais joks eilinis “tikras tautos patriotas” neliūdėjo ir graudžiai neašarojo, nors jau akivaizdžiai matėsi, kad praktiškai galutinai pribaigtoje Lietuvoje V.Lansbergis, Brazauskas ir kiti “tautos patriotai” privatizuoja kur gali ir ką gali. Žemes ir jas nešioja “pagal susikurtus įstatymus"iš blogesnių Lietuvos vietų į geresnes Lietuvos vietas. Na o vėlesnės Lietuvos lavono dalybos kaip Atominės elektrinės uždarymas ir t.t.vyko esant visuotiniam visokio plauko patriotų džiaugsmui ir trykštant džiaugsmo ašaroms. Vykdant galutinį Lietuvos valstybinio lavono"laisvės, nepriklausomybės, suvereniteto galutinai lavoniniam užtikrinimui”, 2004 Lietuvos pridavimas į NATO ir ES taip pat nei vienam tautiniam idealistui, tikro suvereniteto, nepriklausomybės ir laisvės svajotojui nei tautinio, nei graudaus, nei širdgėlingo ašarojimo nesukėlė, graudžių maldų kalbėjimo taip pat neprireikė... Kaip sakė vienas tikrai protingas žmogus ir tai ne kartą patvirtina istorija ir buvusi “viltis” 1990 metais,kad Viltis tėra durnių motina. Šimtus metų besicivilizuojantys čiabuviai prieš visokius savo"demokratinius rinkimus"taip pat kaip ir “durniai”,suradus sau kokią viltį,gyvena tai su džiaugsmo ašaromis akyse. Ne už ilgo gyvenimas pasidaro vėl su “tautinėmis"graudžiomis nevilties ašaromis akyse, kai tos susigalvotos viltys eilinį kartą neišsipildo. Tad ir pagrindinis “tautinis"simbolis pas tokius visų “skriaudžiamus”, tik priverstinėse ar savanoriškose okupacijose sugebančius egzistuoti nelaimėlius tegali būti nuolatos kenčiantis, beviltiškas,dieną-naktį verkiantis, bėdavojantis, supančio pasaulio realybių nesuvokiantis, tik prosenelių kaulus matantis, buvusių “tautinių“didvyrių kaulų ieškantis ir pakankamai jų nerandantis ir t.t. “Marijos žemėje” iš medžio išdrožtas"Rūpintojėlis”.

LABAI       2020-02-17 12:15

rūsti realybė.

grumstas       2020-02-17 12:02

Taip parašyti gali tik tas , kuriam labai skauda, labai labai… Ir jautiesi toks bejėgis prieš tą  bejausmįą sistemą , vadinama valstybe. O kas yra valstybė ? Tuoj atsakysit - valstybė tai mes… bet yra ir kitas atsakymas - tai prievartos sistema , verčianti visus gyventi pagal įstatymus. Mūsų valstybėje gyvenama pagal demokratinius įstatymus. , nes gyvename “demokratinėje valstybėje”. Teiginys tiems, kurie patiklūs, kurie tiki propagandine ideologija, kuri formuojama ir kuriama pasimokiusių juristų , filosofų , rašyti ir pliurpti pramokusių dvaro liokajų, kad apmulkinti sąmonę , protus tų , kurie atsidūrę ant pačio žemiausio socialinio laiptelio- žemiau to laiptelio -tik pamotės Tėvynės grindinys , ant kurio galima pasidėti ubago lazdą. bet ir tos negali padėti , negavęs leidimo iš biurokrato, negavęs leidimo iš “įstatymų leidėjo”.
Kai iš bendruomenės atimama teisė įtakoti, rinktis ir rinkti savo valdymo tarnus, o manipuliuojant iš dviejų kreivų priverčiami išsirinkti mažiau kreivą - mūsų vaikams ir anūkams paliekama galimybė Tėvynę mylėti iš tolo.

manitu.       2020-02-17 11:23

kabam apie gresiančią pabaigą...kalbėkim rašykim ir stebėkim.gink dieve nieko nedarykim.suteneris iš vakarų nebenori finansuot pagyvenusios panos.ką daryt,kam dar parsiduot?

nebliauk, rusteika       2020-02-17 10:58

ruskeliai dar blogiau gyvena.
bet jie geria vodką ir džiaugiasi savo nelaimių kaltininku draugu putinu smile

Ehrmantraut       2020-02-17 9:59

gerą mintį davė gerbiamas Algimantas, kad valdiškus renginius žiūrėt išjungus garsą, tada aiškiau matosi visa ta oficiozo nykuma. vakarykštė G.Nausėdos kalba nepadarė jokio įspūdžio: valdiška, pilka, be ugnelės.

Kazys       2020-02-17 9:07

Labai stiprus ir teisingas straipsnis. Kai pagalvoji ,ir iš kokios planetos ar iš kokios šiknaskylės tie seimūnai ir ministrai randasi. Visiškai nesusigaudo kaip gyvena žmonės kaimuose ir mažuose miesteliuose, kaip gyvena ir dėl ko emigruoja. Siūlyčiau prieš rinkimus politikams ne dalyvauti iškilminguose minėjimuose ne miestelių ir kaimų ;vasaros ,,sporto ,,tipo šventėse ; bet kaip ir rašo Rusteika pasikalbėti su vyriokais prie baro ,parduotuvėje , turguje tegul atvažiuoja politikai pas ūkininkus paprastą darbo diena pas stambius ir pas smulkius pas niekam nežinomus ir išgirs daug minčių kurios privers mastyti truputi kitaip ,bet jie šito kaip tik ir nedaro , arba pasirodo pas kokį stambų ūkininką pavaikšto su baltu chalatu po naują ferma pastatyta už ES paramą ,o žiniasklaida parodo ir pasidžiaugia , va kaip puikiai mūsų ūkininkai gyvena ir kokie šaunūs politikai kaip gerai valdo.

Miršta labai       2020-02-17 8:11

daug 50-60 metų žmonių,žūsta jauni mokiniai dėl įdiegto liberalaus neatsakingo gyvenimo.Medicina apstatyta saugikliais,kad tik ligonis nepatektų pas daktarą,kad tik mintis jam nekiltų pas jį eiti.Nomenklatūra gydosi ir klesti.Vakar vienišas mirė poetas.

stasys        2020-02-17 7:49

Algimantas Rusteika. Šią dieną
Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 14 d. 19:45
>>>> REIKTU KAŽKURI STR. IŠTRINTI ?

ah1       2020-02-17 1:47

tas milijonas kurio netekome tai komunistų butkevičinių ir prezidentės mokestis už euro įsivedimą - reikėjo rodiklio apie mažą bedarbystę tai ir pagamino mažos bedarbystės rodiklį skrurdu ir badu apie milijoną  išvydami iš Lietuvos.
Ir tas milijonas kurių netekome ir tie tūkstančiai kurių netenkame tai vartotojai-ekonomikos rinkos variklis, nėra vartotojų - nėra apyvartos, nėra apyvartos - nėra apyvartinių lėšų ... bankrotas.  Emigracija tai valdžiažmogių durnumo rodiklis - pjovimas šakos ant kurios sėdi.

labai jau negatyviai       2020-02-17 1:42

Bet pasiskaitykite penkiolikakapeikių anonimišką straipsnį apie deglų eitynes ir pamatysite, kad ana barikadų pusė, nebepajėgdama nieko aiškiau sugromuliuoti, bando gimdyti netgi užpakaliu. Į “15kapeikų” redakciją jau sugrįžo “geriausios” brežnevinio komjaunimo laikų tradicijos. Linksmumo šventės proga tai neprideda.

uno       2020-02-17 1:30

Nebėra jokių “mes” yra tik pora mln “aš”, ir “JIE”.
Parazitai.
JŲ nėra daug, bet JI solidarūs.
Ns tik solidarūs gali išgyventi.

Žmogus       2020-02-17 1:01

Joooooo…..

maciau       2020-02-17 0:11

kiek siandien Katedroj buvo persidaziusiu maldininku.

Nu jo       2020-02-17 0:05

Stipru, patiko.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.