Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Šeimos politika

Algimantas Rusteika. Šeimų Sąjūdis

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 22 d. 17:29

13     

    

Algimantas Rusteika. Šeimų Sąjūdis

Sveiki, vatnikai ir rusofilai, dalyvavę Šeimų marše, jus sveikina vatnikas, ištroškęs valdžios marginalas! Taip dabar kalba ir rodo LRT grafomanai beigi bukalaurai, kurie patys yra marginalai. Netyčia, tautos didžiumai miegant nusivylimuose, atsidūrę prie vairo ir jiems reikia išnaudot pirmą ir vienintelį šansą sunaikinti savo šalį. Jais patiki tik valstybinės eurobabkių įsisavinimo siurbėlės ir tie opozicijos politiniai lavonai, kurie narsiai stovi po medžiu lemiamą valstybei ir Tautai valandą. Ilsėkitės ramybėje, kolegos, man jūsų jau nebegaila.

Sakot, reikalavimai nepolitkorektiški, nerealūs? Bet tai ne politikierių, besidairančių konjunktūros ir naudos, o žmonių reikalavimai. Žmonės to nori ir mes tą sakom. Ir būkit malonūs išgirsti, vykdykit arba nevykdykit, bet supraskit, kad tokia yra piliečių daugumos, kuriai įsivaizduojate atstovaujantys, politinė valia, nuo to nepabėgsit ir durnom kalbom neišsisuksit. Kiek kartų sakėt – mes pritariam, bet trūksta politinės valios… Tai dabar mes jums įkvėpsim tos valios daugiau negu reikia.

Žinot, kas labiausiai patiko? Ne tai, kad visi priešininkai ir provokatoriai buvo apsirūkę ir po tabletės, bereikšmiais debilų žvilgsniais ir turintys vienintelį argumentą – patyčias. Ir net ne tai, kad buvo geras oras ir žmonių daug. Bet pagaliau nebebuvo vyravimo tų etatinių, kiekviename mitinge iki skausmo pažįstamų veidų – amžinai piktų, susiraukusių ir rėkiančių senolių. Pakilo stipri, graži, atsakinga už save ir jauna, Lietuva – mamos ir tėčiai su vaikais ant rankų. Ateities Lietuva.

Jokios neapykantos, jaunų ir senų – šviesūs veidai, ryžtas ir džiaugsmas akyse. Atakuoja paskutines, svarbiausias aukštumas – tikėjimą ir šeimą, bet šie žmonės nepasiduos ir jų neatiduos. Šeimų mitinge Lietuvai suleista vaistų prieš stabligę, jo šviesą išsinešėm širdyse į kiekvieną miestą, kiekvieną kaimą, į namus ir šeimas. Ir jokios nuodų ir purvo dozės jos nebeužgesins, šalis pradeda sveikti, patikėkit.

Sakot, nieko nepasiekėm? Stambulo konvencija su savo 72 „lytimis“ nukelta, „neapykantos kalba“ su tūkstantinėmis baudomis už tradicinę nuomonę atsiimta, prieš vienalytes partnerystes pasisako vis daugiau net valdančiųjų deputatų, abejoja ir Konstituciją žada ginti prezidentas. Manot, be Maršo tai būtų buvę įmanoma?

Taip, jie gal dar turi aritmetinę Seimo marionečių daugumą ar bent jos iliuziją. Taip, 15 metropolijos ambasadorių (kaip primena 15 broliškų TSRS respublikų!) reikalauja provincijos administraciją priimti susinaikinimo imperijos taisykles. Bet ir policijos pareigūnai, su kuriais organizatoriams teko bendrauti rengiant protestą, darė viską, kad jis pavyktų. Ir net VSD žmogus (taip, buvau iškviestas „pokalbiui“) neprieštaravo tikslams, tik domėjosi, kad Maršo metu nebūtų provokacijų ir neprasidėtų neramumai ar riaušės.

Judėjimas tapo masinis, jis prasidėjo ne „iš viršaus“, lyderiai kalba žmonių kalba ir juos išgąsdinus, suėmus ar kitaip pašalinus, niekas nepasibaigtų, tik dar labiau įsisiūbuotų ir net buka valdžia tą supranta. Egzistuoja vienintelis vidinis prieštaravimas ir pavojus. Per didelis radikalumas atstumtų svyruojančius, abejojančius ir ramių permainų trokštančius, todėl judėjimas netaptų visaapimantis, o per mažas reiklumas virstų susitaikėliškumu ir net mažiausių valdžios nuolaidų nebesulauktume. Tačiau pradžia yra, visi sprendžiantieji tą supranta ir šį balansą sureguliuos gyvas procesas.

Vilniuje dar susitiksim, tačiau veiksmas ir ateitis dabar persikelia į vietas. Neiššvaistykime įdirbio, tęskim kas pradėta. Burkimės darbo kolektyvuose, sporto ar bendraminčių klubuose, bibliotekose ar laiptinėse, tarp šeimų, telkime tikinčiųjų ir tėvų bendruomenes, susisiekime su Šeimos gynimo maršo koordinatoriais, kurių kontaktus turite. Ir steikime šeimų sąjūdžio rėmimo grupes, vietinius seimelius ar kaip tuos darinius bepavadintume.

Pradėkime nuo reikalavimo atverti visas mokyklas mūsų vaikams. Nuo tvarkos įvedimo vietinio kunigaikštuko valdomame savo kaime, miestelyje ar mieste. Į vieną atėjusį pilietį jie nusispjaus, į dešimtį ar šimtą – pagalvos, ar verta, o jei už jų nugarų stovėsim susitelkę visoje Lietuvoje – supras , kad naudinga būtų ir susitarti. Tik pakviesit – ir atvažiuosim su vėliavomis iš visų šalies kampelių, pro visur parodysim ir paskelbsim.

Mums nereikia politinių partijų. Tam, kad viskas nevirstų partinėmis rietenomis ir varžybomis dėl įtakos, vienintelis patarimas – jokių vietinių partinių įtakotukų vietose, nors tai visiškai negalioja partijų eiliniams nariams. Tikslas – sutelkti pilietiškų žmonių politinę valią į tokią jėgą, kurią politikai ir sprendimų priėmėjai būtų priversti vykdyti tam, kad išliktų valdžioje. Ne valdžia, o visuotinė, totali valdžios kontrolė – jie turi pradėti dirbti savo darbdaviams.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2021-05-23 13:50

stazele, tavo galva galutinai įstrigo šeimininko analinėje angoje. Bejėgiškai grabalioji rankomis, norėdamas pasičiupti trisdešimt norveginių, o iš tiesų maigai klaviatūrą. Daug raidžių primaigei, bet prasmės jokios.

stasys       2021-05-23 8:35

Visa tai kol kas atrodo kaip ne prastos sąmokslo teorijos dalis . A. Rusteika (matyt po pokalbio) ‘sukaustytas’ to pačio mitingo metu sake kalba .Tikrą tiesą ,jo metu buvo naujovių , nebuvo tu pagiezingu ,apsiseilejusiu jūs norinčių gelbėti .. bet ir švente viso to renginio nepavadinsi .Įtampa ore neramus juokas ,jokių šiukšlių po kojomis ..turbūt rezultatas to jog nugaros plaukeliais organizatoriai ir dalyviai jautė trečią akį kuri atidžiai Juos sekė  ir niekaip negalėjo apsispręsti pritarti ir padėti ar likti šone ir laukti. Raudonos linijos jau po kojomis sunkų apsispręsti kur dėti koja . Visuomenės nepritarimas tai Seimo politikai ,Prezidento poziciją , man atrodo jog Vilnius ir ‘aukstu rūmų gojai’ liko vieni ir i juos atsisuko visą likusį provinciali Lietuva . Neatsargus žingsnis ir katastrofa. Prezidentas gins Konstitucija o ji palaikis dauguma . Moteriškas valdžios kvartetas ( Ingrida, Viktorija, Aušrinė ,Vilija ) pradeda ‘buksuoti’ .

DD plius DD       2021-05-23 5:54

Pradžia buvo miglota ir nelengva. Pamačius Tomkaus, Butkevičiaus, Lekstučio, o ir to paties Orlausko veidus (sutikit, kad Orlauskas ne S.Geda, J.Marcinkevičius, M. Martinaitis ir visa eilė kitų- pirmojo didžiojo Sąjūdžio auksaburnių) didelio entuziazmo nekilo. Bet organizatoriams kažkaip pavyko atsisijoti. Ir galiausiai renginys pavyko dar ir kaip.
Dar manau, kad “mums nereikia partijų” tuo tarpu labai teisinga nuostata. Štai jau internetuose mačiau- “birželio 3-čią N.Puteikis ir Centro partija kviečia į šeimų maršą ir t.t. Manau, kad vos tik Centro (ar bet kuri kita) partija, ar patys pasiskelbtų tarkim “Šeimų partija”, pamatytumėm greičiausias pasaulyje užgimusios pilietinės iniciatyvos laidotuves. Bet ateityje vis tik prireiks, nes konstitucinėje sąrangoje valstybė yra ne vizija ar idėja, o struktūra. Pilietinė visuomenė irgi ne beformė ameba ir kokios nors struktūros nori-nenori, bet neišvengs. Tačiau tai dar ateityje, nebent esanti politinė rinktinė išlįstų iš jau užrūgusios komforto balos ir pasisuktų į tautą veidu, o ne užpakaliu ar šonu dantis sukandę. Ką gali žinot. Matysim.
O tuo tarpu- sėkmės!

Diedas       2021-05-22 23:43

Falšas
Visos Europos, gal viso Pasaulio problemą bandoma suskaldyti ir nukreipti iki vietinių valdininkų lygio.
Puolimas ant esančių valdžioje politinių lavonų, bandymas parodyt, kad vietinės pieškelės kalti dėl vyraujančio bordelio, tai tik noras tuos prispaustus vargšus, pasmerktus prakeiksmas, bet laikinai “galingus” pėstininkus, pakeisti kitais trokštančiais valdžios nevykėliais.
Šiandien, as bepripultų prie lovio ir pinigų, visi turės vykdyti absurdiškus nurodymus iš aukščiau ir visi lygiai taip pat mulkins Lietuvą.
Šiuo momentu vienintelė išeitis, atsiriboti nuo visų rėksnių, nežiūrėti, nesidomėti žiniasklaida, nepasiduoti agresyviems gandų skleidėjams, niekuo netikėti tik savimi ir Dievu.
Vyksta totalus karas prieš žmoniją. Ir lietuviai nuo senovės turintys patirtį priešintis okupantams privalo išgyvent.
Vienintelis teisingas kelias dabar, neieškoti apsišaukėlių gelbėtojų, bet savame rate, PIRMIAUSIA ŠEIMOJE, tarp giminių, tarp draugų ir bendradarbių išlaikyti nuo seno puoselėjamas vertybes.
Mums buvo uždraustas raštas, kalba, buvo primetinėjama svetima lietuviui komunistinė ideologija, bet tauta išgyveno ir išsaugojo save tik per šeimas, per tėvų mokymą, per teisingus įsitikinimus, per neapykantą svetimiems.
Atėjo toks metas, kai turime vėl išgyventi.
Bet tai padarysime ne per apsišaukėlių organizuojamus maršus, bet neprarasdami protėvių vertybių, neleisdami kvailinti savo vaikus, nesmerkdami, bet paprotindami apmulkintą tautietį.
O kai ateis laikas eiti į gatves, visi tai pajaus širdimi.
Tada ateis tikrasis sąjūdis, tada nereikės agituoti eiti į mitingus. Bus taip pat, kaip buvo griūnant savietski sajūzui.
Tik šį kartą, tikiuosi,  kartu su mumis bus ne vien Latvija ir Estija, bet visa Europa.

Sveikinu autorių       2021-05-22 21:57

ir porą trejetą jo kolegių ištrūkus iš po kalbančiųjų sparnelio į darančiųjų laisvę. Čia jūs labiau reikalingi.

Visuomenės rūšiavimui       2021-05-22 21:49

jie nori pasitelkti matematikos mokslą ir pradėti nuo vaikų.Matematikos mobingas,-vaikus,kurie negabūs matematikai,gabūs humanitarai,nori izoliuoti nuo aukštojo mokslo.

Šeimų maršas buvo nuostabus       2021-05-22 21:28

Susirinko puikūs žmonės, džiaugiasi širdis, ačiū Jums, puiki pradžia!:-)

TULAS       2021-05-22 19:49

Dabar reikia ruosti veiksmams del partnerystes istatymo priemimo. Partneryste priestarauja konstitucijai. Nepriestarauja tik Konstitucinio teismo isaiskinimui.

Žiauru       2021-05-22 19:49

“centre idėjų nėra, tad burkimės ir darykim tvarką”.

Pilietis       2021-05-22 19:15

Gal būtų nebloga mintis Vilniaus universitete grąžinti statusą lituanistikos katedroms?

tiek       2021-05-22 19:07

Atsikračius kvailos stumiamos ideologijos , tuojau pat būtina imtis socialinio teisingumo atstatymo .Pirmiausia - pareikalauti teisingai perskirstyti mokesčių naštą nuo visai nuskurdintų link turtingųjų . O tam būtina pareikalaut skubiai imtis perteklinės prabangos ,viso LIETUVOJE prabangiu pripažinto turto (tai - būsimo susitarimo objektas)civilizuoto apmokestinimo (“civilizuotas ” nuo “brazauskinio” skiriasi tuo ,kad apmokestinama ne visa Lietuva , visas NT tais 1 ar 3 proc/metus ,o VISAS PRIPAŽINTAS MŪSŲ VALSTYBĖJE PRABANGIU TURTAS ne mažesniu nei 30 proc/metus ataskaitinių metų rinkos kainomis (tokiu būdu nors ir milijonus pagrobus ,nebebus tikslinga “grobį” verst į prabangią jachtą , rūmus ,nes turto mokestis bus toks didelis ,kad praktiškai už tą prabangą teks kaskart iš naujo susimokėt kas tris metus (taip NHL lygos žvaigždė Kasparaitis dėl ligos buvo priverstas savo milijonus kainavusią vilą skubiai (kol nepasodino už mokesčių nesumokėjimą )perleisti prof. bokso žvaigždei ,milijonieriui Taisonui . Istorija buvo plačiai aprašyta ir Lietuvoje). Taigi , prisidirbusią valdžiukę tikrai yra už ką dul….ky…,dulk…y ir dar kartą siųst pas dulky t.

Tolesnis planas       2021-05-22 18:43

bus paskelbtas vėliau, kai patys sugalvosim.

Žemyna Autoriui       2021-05-22 18:38

Kadangi mums tokių brangių  begalinių Laisvės šventikų ir neuždirbtų algų mėgėjų nusikratyti neįmanoma,
kadangi turėsime ant savo sprando iki kitų rinkimų net ir tuos nešti, ką kitaip, kaip veltėdžiais ir išdavikais pavadinti negali, o tvirtai prisisiurbusių sąrašinių net ir per rinkimus nenusikratysi, vadinasi, reikia kito kelio. Kaip Leninas sakė - my pojdiom drugim putiom.
  Šiandien šovė į galvą, kas galėtų juos paveikti. Juk jie reaguotų nebent į vieną poveikį - sustabdytą algų jiems mokėjimą... Gal žinote, ar įmanoma tai padaryti? (žinoma, ne programišių ,,konsultaciją” turiu galvoje)

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.