Gynybos politika, Emigracija, imigracija, demografija, Geopolitika

Algimantas Rusteika. Rytoj bus per vėlu

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 24 d. 23:50

9     

    

Algimantas Rusteika. Rytoj bus per vėlu

Su šventom Velykom iš ano pasaulio! Europai per šventes vis paskambina varpai, tik švarkuoti ponai negirdi. Sotaus pragyvenimo fonas – judantys paveikslėliai per CNN namų šeimininkėms. Kaip mūsų sostinėse paklaikusios iš siaubo minios bėga nuo priešo.  Kaip dvokiantys myžalais ir prakaitu barzdylos su kalašnikovais smėlynuose triumfuoja. Stambus planas – neplauti dantys, šypsenos, murzini vaikai šoka mirusiojo pasaulio gatvėse.

Kiek begrūstų eurobiurokratai plikes smėlin, vyksta karas. Nepaskelbtas, be taisyklių. Rungtynės, kur viena komanda turi laikytis visų įmanomų ir neįmanomų draudimų. O kita gali daryti ką nori.

Kam siųsti žalius žmogeliukus į priešo valstybes, jei jos pačios juos pasikviečia, suteikia būstą, nemokamą maistą, gydymą, mokslą ir dar moka pašalpas?  Ir išvaiko savus piliečius, kuriems, matote, nepatinka, kad per jų šventes prievartauja jų moteris.

Užtraukim seną dainą, broliai!  Atsisakykim visko, kas sava, kad neįžeistume svetimųjų, kurie tyliai džiaugiasi savo heraklių žygiais. Mylėkim kitokius ir jie mus mylės! Plačiai užmerkim akis, dar truputį modernumo žolytės ir mes – žemuogių pievelėje. Ten, kur ulba taikios islamo lakštingalos multikultūriškumo alyvose. Tik kaip atsukti kitą skruostą, jei ten vienos mėlynės?

Jau girdžiu, kaip šlykščiai džergždamas pasisuka surūdijęs mechanizmas. Gimsta tuntai deputatinių, vyriausybinių, tarpvyriausybinių, europinių ir tarpplanetinių  komisijų. Ir putlūs vadovai užmiegotomis akimis kas savaitę per naktis tarsis ir tarsis. Šitą jie moka geriausiai Visatoje.

Nusiraminkit. Viskas baigsis policinėmis priemonėmis. Daugiau saugumiečių, farų, tikrinimo punktų ir savųjų sekimo. Galybe naujų suvaržymų ne jiems, o mums. Bus marios užuojautų, ryžtingų kalbų apie amžinąsias vertybes. Terrorism no pasaran! Apie karo priežastis, ką daryti ne rytoj, o per ateinančius 10 metų, niekas nekalbės. Nes karo juk nėra.

Tiesa, François Hollande’as po Paryžiaus atakų iškilmingai pareiškė, kad sunaikins Islamo valstybę. Ir branduolinė valstybė surengė baisingą atkirtį – keliasdešimt aviacijos antskrydžių, nuo kurių aniems nei šilta, nei šalta. Tuo Prancūzijos ryžtingas karas ir baigėsi. O ką surengs Europos Sąjunga, kuri nesugeba apsaugoti sienų nuo migrantų plausteliuose ir kviečiasi NATO laivyną?

Visas Europos karas tebus saugumo operacija. Išgaudysim niekšus ir vėl ramiai, pasiturinčiai gyvensim begalinių taisyklių labirintuose. Ten, už stiklo, šilta ir jauku. Visada tas pats mikroklimatas. Nieko negalima ir todėl nereikia keisti, nes permainos nenaudingos tiems, kurie gali ką nors pakeisti.

Pliurpalais apie teises ir laisves, derybomis ir nuolaidomis priešininkui niekas niekada jokio karo nelaimėjo. Nelaimės ir šito. Naikinančią jėgą gali sunaikinti tik naikinanti jėga. Pripažinti bent tai, kad tave puola, ir pradėti ne žodžiais gintis. Nuo sergančio kūno vėžį atskirti arba izoliuoti. Kitaip gangrena kankins Gavrilą ir toliau.

Nesibaigiantis konsiliumas prie ligonio lovos. Pradžioj sloga, vėliau paragripo virusas, po to – infekcija. Po truputėlį artėja sepsis, o garbūs senoliai vis tariasi. Galima skirti antibiotikų, bet gali pakenkti. O ką sveikuoliai pasakys ir ar tai leidžia gydymo algoritmai? Gal duokim arbatytės, paracetamolio ir ryt spręsim.

Yra toks dalykas – negrįžtami procesai. Kas galima šiandien, per vėlu rytoj. No Country for Old Men.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2016-03-28 13:23

“Neteisus tu tame, kad galvoji jog tautiska valdzia tuom vadovaujasi.” - Protestuoju! Aš NIEKUR valdžiagyvių nevadinau “tautiškais” ir NIEKUR neteigiau, kad jie vadovaujasi logikos ar gėrio principais.
O šiaip, Tamstos požiūriui į tą fauną pritariu - tai visiški egoistai. “Après nous le déluge”, kaip sako. smile

Dzeikas       2016-03-26 16:25

Pikc.,bendrosios logikos,gerio poziuriu tu teisus.Neteisus tu tame, kad galvoji jog tautiska valdzia tuom vadovaujasi.Valdzia,ja sudarantys personos vadovaujasi ASMENINES naudos principu.O todel ju minties vingis mazdaug toks:
“Ciurkas jeigu po bisli imsim,tai bus proga pamelzt ES(kalkuliuoja) .Man nubyres keli simtai ar mElEjonai.Situacija islaikysiu dar 3-5 m stabilia…o po to…O po to jau turesiu pakankamai kad gyventi is rentos ir ne tik Lietuvoj…jei kas is savu kipeza kels, turim kunigaikstytes Birutes bataljona is tuteisu ir totoriu.Na ir teismus ant trumpo pabadelio.Aisku teks dalintis, bet visvien pliuse busiu…”

Pikc       2016-03-26 14:00

-> Dzeikas: Mano galva, tai tiesiog apžvalginis gerokai sarkastiškas (ne be pagrindo) straipsnis apie bendrą situaciją, o ne kreipimasis į Lietuvos valdžią. Antra vertus, kreiptis reiktų. Ir apie jokį “ėjimą į mūšį” kalbos nėra, nes pas mus, laimei, dar nėra su kuo muštis - geriausia būtų, kad taip ir liktų, nes jei ne, tada tikrai valdžiagyviams bus priteršti apatiniai. smile Ir, beje, logiškam sprendimui priimti nereikia jokio “karingumo”: pareiškimą “nelegalų nepriimsim, nes bijom dėl savo saugumo” aš nelaikau karingumo pasireiškimu - tai paprasčiausias sveikas protas ir natūralus savisaugos instinktas.

Dzeikas       2016-03-26 13:37

Pikc., BENDRAI paemus musu nuomuones sutampa.Taciau toks atsakymas tiek pat tikslus kiek atsakymas taip/ne i klausima “ar vis dar geri konjaka rytais?”.
Problema ta, kad ne Lietuvos nosiai spresti tokio lygio problemas.Lietuvos karingumas labai gerai pasireiske,kai kazkokie piratai palmiu lapais apsikaisioje pareikalavo kazkiek ten tukstanciu ispirkos uz pagrobtus jureivius.
Karingumas pasireiske zodziais “mes neturime pinigu…”
Aplamai straipsnis teisingas.Tik adresuotas ne tiems, kas proima sprendimus.
Kreiptis i lietuviska valdzia siuo llausimu tas pat kas kreiptis i prievartaujamos moters vyra gulinti girta savo vemaluose

Pikc       2016-03-25 22:04

Labai geras A. Rusteikos atsakymas. O dar priminsiu “Dzeikui”, kad išmokos baigsis nepriklausomai nuo to, kiek giliai sulįsim sajūzo tiesiojon žarnon. wink
P.S. Lenkai tiesiog nenori pas save alach-babachų. JOKIOS išmokos nekompensuos nuolatinės terorizmo grėsmės. Aš į alach-babachinamą sajūzą mieliau žiūrėsiu per televizorių, negu per langą. Tamsta, kaip suprantu, laikotės priešingos nuomonės? wink

atsakymas A.Rusteikos 2016-03-16 straipsnyle       2016-03-25 12:24

“Federacinės Europos utopija numirė. Ji tebuvo nerealus didžiųjų valstybių masturbacinis vaizdinys. Svajonė susikurti ir amžiams įteisinti sau didžiulę, politiškai pavaldžią erdvę, kurioje lemiamą įtaką ir taip faktiškai turėjo.
Taigi jokios tragedijos ir apokalipsės neįvyktų. Organizmas išsivalytų nuo narkotikų ir atsigautų. EU išliktų. Tik ne fantastinė, o tikra ir kokia gali būti. Mėšlo prisikaupta dešimtmečiams, būtų ką veikti visiems. Ir tas veiksmas padėtų pasveikti ir suartėti iš tikrųjų. O ne vieniems tikintis išmokų, o kitiems – nuolankumo, kaip dabar.” A.Rusteika

Dzeikas       2016-03-25 11:31

Lenkija nesedi ant ES ismoku adatos.Tiksliau jie investavo jas i savo infrastruktura.“Idarbino” liaudiskai snekant,o ne pragere ir isvoge.Jie gali ir be ju,ismoku.Lietuva - bus labai skaudus abstinenciijos sindromas nuo virsuneliu ir iki paciu apaciu.
Kas nepamena 90-uju pradzios zmoniu “is gatves” nuomuones: “(rus.keiksmas) ...man ta laisve, as est noriu!“Tai kas bus kai Vokietija pyktelejusi ims “uzsuks kraneli”? Tik ne duju ar naftos kaip rusas,o ismoku.
Kad priespastatyti save ir ginti tiesa pirmiausia reiktu nustoti kalbeti netiesa ir rasti savyje jegu nevogti.
O esamoje bukleje straispsnis nevykelio slaptu svajoniu paglostymas.Pries einant i musi su islamiskaja invazija reiktu priterstus apatinius pasikeiti.

ką galėtų daryti Lietuva?       2016-03-25 9:09

Tą ką ir Lenkija. Lenkija pasakė: po Briuselio įvykių nepriimam jokių atbėgėlių.

Dzeikas       2016-03-25 1:58

Na ka galetu padaryti Lietuva,net jeigu ,o stebukle, jos valdzia butu adelvati ir neapsivogusi?
Atrezti Merkel,kad pati kviete - pati tegul ir priima.O mes priimsim tik krikscionis ir tik su originaliais dokumentais.Irbateiciai tegul konsultuajasi su ES nariais pries darydama pareiskima visu vardu.
O jeigu ponai eurobiurokratai pagaliau rysis spresti problema is pagrindub(Dachau koncentracojos. stovykla grazinti is muziejaus i veikianti stovi), tai Lietuva atsius pareigunu padeti daryt klizma musulmonu irstvoms europos didmiesciuose.Ir iki 2,reikes ir 20 tukstanciu vyru kariuomenes tuo paciu tikslu uz ES ribu.

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.