Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Algimantas Rusteika. Rugsėjo 10-ji ateina: Lietuva atbudo, keliasi ir su ta politine realybe teks susitaikyti, ponai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 25 d. 21:25

15     

    

Algimantas Rusteika. Rugsėjo 10-ji ateina: Lietuva atbudo, keliasi ir su ta politine realybe teks susitaikyti, ponai

Argi nejuntat, kad totalus susipriešinimas pasaulyje ir Lietuvoje prasidėjo ir gilėja? Artėja pasirinkimų metas, teisingiau – jis jau prasidėjo. Kur pasuks kylantis aktyvus visuomenės nepasitenkinimas – didele dalimi priklausys nuo inteligentijos, kuri gali nukreipti šią galią konstruktyvia, taikia, konstitucine linkme ir nepalikti teisėtai įpykusių žmonių vienų.

Iki šiol tylėjusi vidurinioji klasė atsibunda, vis daugiau tikrųjų visuomenės viešų autoritetų renkasi žmonių pusę. Tą gerai parodė A.Jokubaičio ir I.Vėgėlės pareiškimai, sukėlę baisingą Lietuvos teritoriją laikinai administruojančių asmenų įtūžį ir pakalikų skubiai organizuotas aršaus lojimo akcijas.

Akivaizdu, kad po rugpjūčio 10 d. įvykių įtampa valstybėje ir visuomenėje didėja ir pasiekė pavojingą lygį. Dėl atskirų visuomenės grupių diskriminacijos, pradėtos vykdyti „Galimybių paso“ įvedimo pretekstu, kyla reali grėsmė viešajai rimčiai ir valstybės stabilumui. Situacija yra rimta ir artima politinei krizei.

Tai klasikinė krizės vystymosi eiga, kada valdžia nesugeba suvokti padėties ir įsivaizduoja, kad galima pakelti rankutes, pasirašyti antikonstitucinį popierių, uždėti ant jo antspaudą ir numerį – ir viskas bus kaip nori, nepaisant visuomenės pasipriešinimo. Iš tikrųjų krizė vystosi kaip sepsinis uždegimas, kada laiku nepadarius reikiamo veiksmo, po to jis jau nebeturi jokios prasmės ir reikia paaukoti daug daugiau. Visuomenės ėriukų tylėjimas baigėsi, tik ponai to niekaip negali suvokti.

O juk pradžioje reikėjo taip nedaug – tiesiog ateiti ir su žmonėmis pakalbėti. Didžiojo Šeimų gynimo maršo mitinge Vingio parke buvo raštiškai, mandagiai pakviestos dalyvauti ir V.Čmilytė, ir I.Šimonytė, tačiau ponios nesiteikė į kvietimus net atsakyti. Prezidentas į kvietimą atsakė, atsiuntė vaizdo įrašą su savo nuomone ir karūna nenukrito. Lygiai taip ir birželio mėnesio mitinge Prezidento patarėjas atėjo pakalbėti su žmonėmis. Paprasta kaip dukart du politiko gyvenimo ir elgsenos taisyklė – o kiek buvo įniršio, puolimo ir viešų patyčių!

Ir birželio 15–17 d. protestų metu, ir rugpjūčio 10 d. buvo slapstomasi nuo žmonių, atsisakoma su jais susitikti, pasikalbėti, išklausyti. O kai jie patys nutarė palaukti politikų išeinant – atsiųsta provokatorių ir savo elgsena imituota, jog Seimo narių iš Seimo neišleidžiama, nors kas norėjo – išėjo, pakalbėjo ir nuėjo namo. Ir, kaip pagal komandą, atėjus iš anksto pakviestiems sisteminiams žurnalistams, prasidėjo neramumai ir riaušių policija visus išvaikė.

Tačiau dabar ne 2009-ieji, šis žaidimėlis nebepraeis, guminių kulkų niekas nebebijo. Ir štai šaunioji ir tolerantiškoji Europos G taško komanda, nuotoliniu būdu valdoma medaus mėnesį paryžiuose išgyvenančio mero, pajutusi pavojų iš baimės suviduriavo. Pradėta kaip visada – nuo melo. Viešai buvo paskleistas gandas, kad rugsėjo 10 d. protesto mitingo suderinimas atšauktas – kad žmonės išsigąstų ir neatvažiuotų. Pareikalavus pateikti tokio sprendimo dokumentą ilgai tylėta, kol prisipažinta melavus – niekas neatšaukta.

Dar meluota apie tai, kad bus inicijuojami Susirinkimų įstatymo pakeitimai ir todėl mitingas negalės įvykti, nors Seimas susirinks tik mitingo dieną, rugsėjo 10-tąją, ir jokie įstatymo pakitimai tai datai absoliučiai negali būti priimti. Meluojama apie tai, kad bus derinama mitingo galimybė su VSD – esą kyla pavojus, kadangi tų pačių organizatorių renginys baigėsi riaušėmis, nors įstatymas nenumato jokių derinimų su VSD ir riaušėmis pasibaigusio mitingo Lietuvos Šeimų Sąjūdis neorganizavo.

Dar baisiai gąsdinama, kad nebus išlaikyti įstatyme numatyti atstumai iki Seimo pastato, nors visi iki šiol vykę susirinkimai taip vyko ir jokių „pažeidimų“ niekas nepastebėjo. Ir rugsėjo 11 d. toje pačioje vietoje prie Seimo numatytame ir suderintame Fizikų dienos renginyje jokių „atstumų pažeidimų“ neįžvelgiama.

Paskutinis šimašoidų ir užingridų per nemigo naktis išvargtas argumentas – teigiama, jog rugpjūčio 31 d. bus iš naujo svarstoma, ar suderinti rugsėjo 10 d. mitingą, nors jis jau seniai suderintas. Vyriausiojo administracinio teismo nutarimu yra pripažinta, kad susirinkimo organizatoriai gali laisvai pasirinkti susirinkimo vietą, laiką, tikslą ir formą, o savivaldybės pareiga yra tik užtikrinti jo saugumą. Tačiau toliau meluojama apie tai, kad „mitingas neteisėtas“, iš valdžios taikomas spaudimas net privačių struktūrų, nuomojančių scenas, vadovams, o taip pat įmonei, teikiančiai biotualetų ir šiukšlių surinkimo paslaugas, kad atsisakytų aptarnauti mitingą ir taip jį sužlugdytų.

Žmonių besibaidančiai ir nuo jų besislapstančiai Lietuvos provincijos administracijai vėl išsiuntinėti kvietimai dalyvauti mitinge ir jame pasisakyti, išdėstyti ir apginti savo poziciją. Pakviestas ne tik prezidentas G.Nausėda, bet ir I.Šimonytė, V.Čmilytė Nielsen, G.Landsbergis. Laukiame atvykstant, kiškiai drąsuoliai, išdrįskite nors kartą pažiūrėti į akis žmonėms, kuriuos tariatės atstovaujantys.

Afganistanas parodė, ko verta užsienio finansuojama ir nuperkama valdžia ir kiek ji pajėgi už savo valstybę pakovoti iškilus tikram pavojui. Mes nesiekiame jokios įtampos eskalacijos ir valstybės griovimo, todėl išsiuntėme valdžios atstovams kvietimus susitikti, pradėti dialogą ir ieškoti išeičių iš krizinės situacijos.

Ir netikėtai greitai, per pusvalandį, gavome iš V.Čmilytės Nielsen sutikimą susitikti.

Atsakymas įdomus – mums pranešama, kad į Seimą galėsime patekti tik turėdami Galimybių pasą. Vadinasi, tie, kurie reikalauja atšaukti Galimybių pasą, turi išsiimti Galimybių pasą, kad galėtų aptarti Galimybių paso antikonstitucingumo klausimus su jo priėmėjais. O nenuilstantys ir visada reikiamu laiku reikiamoje vietoje atsirandantys LRT brolijos atstovai parašys – „antivakseriai atėjo pasiskiepiję, tai tiek ir tų jų principų“. Arba „atsisakė ateiti, nors pirmininkė labai sutiko ir labai labai norėjo dialogo“.

Atsakėme, kad jei tikrai norima susitikti, atvyksime į Vyriausybės, ministerijos ar bet kurios Seimo kontroliuojamos įstaigos pastatą, kur lankytis negalioja Galimybių paso apribojimai, kuriuos išsigandusi žmonių Seimo valdyba įvedė po rugpjūčio 10-osios. Taip pat sutinkame išnuomoti ir pasiūlyti susitikimui bet kokias konferencijai pritaikytas patalpas, kurios atitiktų Seimo pirmininkės pasiūlytus saugumo ir kitokius reikalavimus.

Rugsėjo 10-oji nenumaldomai artėja ir tikrai įvyks. Žmonės atsiprašo nuo darbų, patys nuomojasi autobusus, bus profesionali apsauga ir organizatorių tvarkdariai. Jokių provokatorių, riaušių ir vandens patrankų nebebus, nesvajokit. Susirinks ryžtingi, bet taikūs piliečiai už savo Tėvynę ir vaikų ateitį, atvyks žmonės iš kitų šalių, Europos šalių parlamentų nariai.

Lietuva atbudo, keliasi ir su ta politine realybe teks susitaikyti, ponai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-08-26 19:01

Papildysiu ‘habilita’ , reikėtu paviešinti ir rėmėjus , bent pagrindinius . Reklama nėra blogas dalykas , jei viskas sąžininga ir pagal įstatymus .

habilitās       2021-08-26 14:55

O kas lips į tribūną? Sąrašą paviešinsite?!

Rimtuolis       2021-08-26 13:20

Filosofinis-praktinis klausimas. Žvelgiant į tai, kas vyksta dabar Lietuvoje, Baltarusioje, ar anksčiau - priešmaidaninėje Ukrainoje, kur yra riba, kai paimti akmenį ir mesti į pareigūną yra nusikaltimas ir provokacija, o kada - jau pareiga ir būtinybė?

Rimtuolis > 11.52       2021-08-26 13:18

Iš bažnyčios sklinda ne tik tyla. Štai per tremtinių-politinių kalinių sąskrydį Ariogaloje kard. S.Tamkevičius per pamokslą aštriai kritikavo visokius valdžios stumiamus genderizmus, žmonės ėjo komunijos, o paskui labai šiltai plojimais sutiko I.Šimonytę...

štaziui       2021-08-26 13:05

stazele, neatstatyk čia visiems į veidus savo iki begalybės išdraskytos analinės angos. Susiberk į ją trisdešimt norveginių ir bėk rašyti ataskaitą “žmogaus teisių” ar kokiam ten “fondui”.

Al.       2021-08-26 12:48

,,O juk pradžioje reikėjo taip nedaug – tiesiog ateiti ir su žmonėmis pakalbėti.” Kažin ar užtektų, jei rinkimai suklastoti.

Kaziui       2021-08-26 11:52

Tamstos klausimai yra visai vietoje. Jeigu homoseksualizmas yra sunki nuodėmė, tai, tokiu atveju, yra ne mažiau sunki nuodėmė ne tik praktikuoti homoseksualizmą, bet ir homoseksualizmą viešai propaguoti arba tokiam propagavimui pritarti. Būtent visiška Bažnyčios tyla homoseksualizmo propagavimo atžvilgiu yra nemaža paskata atsirasti tokiems „katalikams“, kaip „navickams“ Lietuvoje ir „baidenams“ Amerikoje, o homoseksualistams belieka tik džiūgauti tokia susidariusia padėtimi.

Kad       2021-08-26 11:10

Tas atsikėlimas ant kairės žydokomuno-rū kojos.

Žodžio laisvė...       2021-08-26 10:36

Ne pas šachmatų stumdytoją turi eiti susitikti mitinguotojai ar jų atstovai,o pati
čmilė  privalo ateiti ir pasisakyti pačiame mitinge mitinguotojams. Ko ji bijo? Niekas nesiruošia tepti rankų apie KGB-isto atžalą. Visi žino iš kur ji yra ir kas ji. Žino Tauta, kad Lietuva vėl atsidūrė kruvinųjų komunistų nasruose ir kad plėšk ir grobk sena raudonojo fašizmo nuostata( tyrimas dėl “koronės” kainuos net 75 eurus).
Proga pareketuoti jau apvogtus. O didžiūlės baudos už kaukių nedėvėjimą miške per
karantiną ar tai nėra susitikimas miško take su plėšiku??? Plėšikams smegenys išvarvėję. Lietuva, kur tu eini???

kazys        2021-08-26 8:26

Taip ,čia žmonės kreipiasi į Dievą prašydami užtarimo ,pagalbos ir apšviesti protus tų kurie stumia Lietuvą į pražūtį.O KUR BAŽNYČIOS POZICIJA? Kodėl tyli kunigai ir vyskupai? ar jie nemato kokios melo jūros aplink tyvuliuoja? ar ir patys jose paskende?

stasys       2021-08-26 8:19

Naujas Cvirka užlipo ant ‘bačkos’ . Aš atsisakau užtraukti siūlomo autoriaus ‘kasiako’ .Blaivios akys irgi vertybė , o šviesus ‘neuždumintas’ protas ir galimybė realiai vertinti tokius str. Vienok nenoriu būti ir blogu pranašu , kaip pasiklosi lova Algimantai Rusteika taip ir miegosi .

Šmikynytė       2021-08-25 22:37

Bliatj, nu tai ką dabar darysim, juk ateina visiškas pzdc.
Armonikaite, ar turi paskolint keletą čemodanų?
Dėl visako reikia šmutkes ir babkes susipakuoti iš anksto.
O jeigu ateis 100 000 prasčiokų, ką gali žinoti kuo viskas baigsis.
Šimto tūkstančių joks specnazas nesuturės - tokua masė mūsų orkas nušluotų kaip šapelius.
Aš tai dėl visako ir bilietuką lėktuvo jau nusipirkau.
Pasakyk chebrytei tegul irgi bilietukus nusiperka.
Nes paskui gali visiems neužtekti vietų kai pasidarys karšta…

Malda Šventajai Šeimai        2021-08-25 22:37

Malda Šventajai Šeimai (pagal Amoris laetitia)

Jėzau, Marija ir Juozapai,
su pasitikėjimu kreipiamės į jus, –
jumyse spindi tikroji meilė.

Šventoji Nazareto Šeima,
padaryk ir mūsų šeimas
bendrystės bei maldos vietomis,
tikromis Evangelijos mokyklomis
ir mažomis namų Bažnyčiomis.

Šventoji Nazareto Šeima,
tenelieka mūsų šeimose
prievartos, užsisklendimo ir susiskaldymo,
o kiekvienas, kuris buvo įskaudintas ar papiktintas,
tepatiria paguodą ir išgydymą.

Šventoji Nazareto Šeima,
padėk visiems suvokti,
kokia yra graži šeima Dievo sumanyme,
ir saugoti ją šventą bei nepažeistą.

Jėzau, Marija ir Juozapai,
išgirskite ir išklausykite mūsų maldavimą.
Amen!   

piliečiai už savo Tėvynę ir vaikų ateitį        2021-08-25 22:35

  Malda už šeimą – visuomenės ir valstybės pagrindą

Visagali amžinasis Tėve, nuolankiai meldžiame Tavo Sūnaus, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus vardu, atleisk mums mūsų tautos nuodėmes, duok jėgų priimti Tave atmetančius, padėk išsaugoti Tėvynės laisvę ir apginti šeimą – visuomenės ir valstybės pagrindą.

Tėve, savo gailestingosios meilės jėga sustabdyk blogį ir apšviesk žmonių protus bei širdis pasirinkti gėrį. Amen. 

kazys       2021-08-25 22:25

DIEVE PADĖK.

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.