Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 26 d. 8:32

19     

    

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Ne tik Maskvoje mauzoliejus, bet ir mūsų „elito“ smegeninėse. Jie vis dar važiuoja, neatitraukdami akių nuo užpakalinio vaizdo veidrodėlio ir įsivaizduoja, kad posūkių nebus ir į griovį neįlėks.

Kažin ar imperinės Rusijos, ar demokratinės Lietuvos žiniasklaidoje daugiau straipsnių apie Didįjį Spalį? Ir viskas teisingai – tai žmogžudiško barbarų režimo pradžia ir siautėjimas, nulėmęs XX amžiaus istoriją. Mūsų taip pat. Tik vieną dalyką kažkaip užmiršta.

Kas laimės ir kas bus, sprendėsi ne spontaniškame Petrogrado maište ir improvizuotame perversme, kurio sėkme patys bolševikai netikėjo. Ir ne politikų popierėliais, balsavimo rezultatais ar laikraščių tekstais. Viskas sprendėsi suirutėje (dabar parašytų ‘destabilizacija’) ir pilietiniame kare.

Sukilusių minių buvo nušluotas visas valstybės mechanizmas su bankais, kalėjimais, savivalda, fabrikais ir istorijos paminklais, šventyklomis ir milijonine kariuomene, štabais, slapta policija, generolais ir patrankomis.

Kai nužemintieji ir nuskriaustieji išeina ir jiems tampa būtina pasirinkti, jie pasirenka ne tiesą ir šviesą, ne teisę, o radikalius marginalus ir jėgą. Nerealias jų svajones, primityvius lozungus, griovimą ir sužvėrėjusiųjų kerštą. Visada.

Istorijos pamokėlė valdžiai ir ja patenkintiesiems – yra riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos. Istorijos pamokėlė nepatenkintiesiems – visi maištai ir revoliucijos už visuotinę laimę baigiasi didžiule nelaime.

Derėtų pamokas išmokti, sesija artėja. Tik bėda, kad čia – kaip važiuoti dviračiu ar plaukti: žinojimas nereiškia nieko. Ar jums atrodo, kad dar gal truputį pasivogsim, o po to „reikės kažką daryti“?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kas išgelbės kaimą? - urba       2020-06-28 13:00

LIETUVOS KAIMO GRIŪTIES STATISTIKA

Lietuvos kaimas, užimantis su miškais 97 proc.  Lietuvos teritorijos yra ne tik svarbus ekonominis, bet ir demografinis, ekologinis, kultūrinis bei etninis resursas, tačiau

-      2019 m. sausio 1d. buvo įregistruota 115 tūkst. ūkių, o 2020 gegužės 1d. duomenimis

jų teliko tik 85 tūkst.

-      jaunesnių nei 40 metų ūkininkų kaime tėra 12 proc., o jų kiekis sumažėjo pastaraisiais dešimtmečiais net 55 proc., Lietuvoje gyventojų tesumažėjus 15 proc

-      90 proc. pieno ūkių savininkų yra vyresni nei 60 metų

- karvyčių ir kiaulaičių kaime sumažėjo per 30 metų dešimteriopai

-      ES Lietuvos dirvą iš ekologiškai tvarios pervedė į rizikos kategoriją, o ¼  dirvos yra prastos ar nualintos būklės

todėl, Šapoka kaimui iš 6.3 mlrd eu turi skirti bent 1.5 - 2 mlrd

Rusteikos ,,perlai''..       2020-06-28 1:58

,,Patiko ši straipsnio idėja iš R. teksto, kad nereikia antisistemininkams vienytis’‘-rašo anonimas propatrijoje. A.R.,,Neimsime 7-8 proc.tautiškai nusiteikusių rinkėjų balsų, o taikomės į 50 proc. tų kurie neina balsuoti’‘... Genialu?

Jokių       2020-06-27 18:26

vandens patrankų nereikėtų, jei nesisteminiai nustotų kovoti vieni su kitais, o susivienytų prieš bendrą priešą. Nors prieš rinkimus. O paskui jau diskutuokit, kieno šlipsas tiesiau užrištas. Tą daryti jau dabar - nusikaltimas. O toks šimašius nesislėpdamas demonstruoja, ką apie jus ir mus visus mano. Jis gali tą daryti, nes visada laimi. O jūs? Tas Algirdas ne toks jau neteisus. Neteisus tik dėl to, jog mano jus priversiąs pradėti mąstyti. Neprivers. Laukiu aktyvesnio kitų judėjimų pasireiškimo. Jei nepasinaudos proga - ,,tuda im i doroga”. Kaip ir jums.

Blefas       2020-06-27 12:45

Kažkiek tiesos bet nedaug, pirmiausiai, nėra tiek daug tų vadinamu pažemintų ir nuskriaustųjų, o yra turintys ir neturintis, seniau gal nuskriaustųjų ir pažemintų buvo daugiau, dabartiniais laikais tokių mažuma, o klausimas kodėl vieni turi daigiau kiti mažiau yra esminis, atsakius į jį galima padaryti ir išvadas.

nu.       2020-06-26 21:37

nu skolko možno gasdint?juk ir pats autorius žino kad nieko nebus.

Petras       2020-06-26 19:12

Visiskai teisingai,kuo daugiau zemiau skurdo ribos pilieciu tuo kibirksties pliupsnis didesnis,o ypac rankom trina tu saliu veikejai kurie gali labai lengvai paduoti degtuka…

stasys        2020-06-26 16:00

Stasys 2020-06-26 13:37 . seilei pavarvinti . smile) youtube.com/watch?v=_h7xBGBk4Kk

Stasys       2020-06-26 13:39

StasysG. Bet ne anas.

Stasys       2020-06-26 13:37

Revoliucijos nebežiūriu. Istorijos rato neatsuksi.  Už tai pažiūrėjau Rusijos karinį paradą. Kokia galybė. Visą pasaulį galėtų užkariauti.

Dabar prisitaikymo metas.       2020-06-26 13:24

Kaip išlikti.

abc.       2020-06-26 13:12

liguistos vizijos.karštis ,dehidratacija.

Tai tiem       2020-06-26 11:58

nužemintiems ir nuskriaustiems ką siūlot ? Geresnį pomirtinį gyvenimą ?

Taip.       2020-06-26 11:40

Banda? Banda be piemens. Nėra Lietuvoje vyrų, kurie pakeltų tautą, t.y. be baimės eitų jos priekyje, kaip Žana d’Ark – prancūzų nacionalinė didvyrė, Katalikų bažnyčios šventoji. Dieve, duok mums bebaimį piemenį.

stasys        2020-06-26 11:40

Cit.“ Kai nužemintieji ir nuskriaustieji išeina ir jiems tampa būtina pasirinkti, jie pasirenka ne tiesą ir šviesą, ne teisę, o radikalius marginalus ir jėgą. Nerealias jų svajones, primityvius lozungus, griovimą ir sužvėrėjusiųjų kerštą. Visada.“  . Kas tie nužemintieji ir nuskriaustieji ? ar tie kuriems R.Karbauskis milijardus eu. skolintu daliną ?  Ar čia autorius nemato tam tikros socialinės paralelės Lietuvoje su Amerikoje vykstančiai įvykiais ?  ar tik ne tamstos dėka dygsta kaip grybai tie nuskriaustieji ir ar mums Lietuvoje negresia dar vienas socialinis abortas kai išpampusiais pilvais „badaujantis“ ims save tapatinti su juodaodžiais Amerikoje ? Daug klausimu , yra ties kuo pamąstyti ..

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-26 10:30

Vytauto Landsbergio gerbėją Gaudentą Aukštikalnį (ir panašius) reik išdrėbt iš NS, kad netrukdytų veikti Tautos bei Lietuvos naudai.
_________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų
2020 birželio 26

Deivis        2020-06-26 9:53

Visa tai įmanoma, bet ne Lietuvoje. Lietuviai yra banda, o ne tauta. Daugiau sukilimų nebus.

Panašu       2020-06-26 9:41

kad autorius nesidžiaugia , jog Rusijoj buvo revoliucija 1917. Tarp kitko , be tos revoliucijos Rusijoj kaži ar būtų  kada nors sukurta ta Lietuvos respublika , kad ir kokia netobula ji bebuvo .

iš Lietuvos       2020-06-26 8:53

Labai teisingai ponas Algimantai.

Taigi       2020-06-26 8:52

daugelis dėl to ir vagia, kad nujausdami artėjančią katastrofą stengiasi įsirengti saugias saleles. Be pinigų tai sunkiai įmanoma. Taip buvo ir septynioliktais ir visada. Pinigai ne viskas, bet be jų sukilimo metu ... Mano senelis už maišą vinių nusipirko arklį, o už maišą druskos - vežimą. Ir taip išsigelbėjo. Tie, kas vagia, matyt mano, kad sugebės su mersais persikelti į savo saugias salas ... Sukilimo maišto metu kaip tik ir bus apiplėšinėjami tie, kurie kažką turi, kurie kažkaip skiriasi nuo kitų, kurie “geriau” pasirengę ...


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.