Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Revoliucijos nebus

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 3 d. 20:38

5     

    

Algimantas Rusteika. Revoliucijos nebus

Be reikalo, Marijonai, išsigandai ir jungi atbulinį. Juk pasakei teisybę, kurią visi žinojo. Kaip prie ruso – jie mums melavo, ir mes žinojom, kad meluoja, ir jie žinojo, kad mes žinom, ir mes žinojom, kad jie žino, kad mes žinom. Bet visi tylėjom. Nes taip reikėjo.

Padidėjo kainos – ką jūs! Statistika, visos valdiškos galvos ir pusgalviai, ir visi sotūs kaip katinai komentatoriai rėkė – ne, tai tik runkeliai pas lenkus laksto! Valdžiai reikėjo, kad niekas nepagalvotų, jog kaltas šventasis euras. Nes jei kas parodytų politiką, kuris pasisakytų klydęs, – kaip mat gautų Nobelį.

Dabar iš staiga mums nuleistos teisybės darysim savo biznį. Valio! Garsenybės net tris dienas neis į maximas! Apsipirks trims dienoms ir neis. Ir visiems visiems per visur visur visaip pasirodys, kokie jie tauriai pasipiktinę. Po to, kai viską sušlamš ir išgers – ir vėl nueis. Nes juk nebėra kur kitur eiti.

Ištiks gausi pilietiškumo poliucija. Tų pačių garsenybių, kurios tiek metų nemokėjo ir dabar praktiškai mokesčių už savo dainelių, rašinėlių, falsifikuotų rūbelių pardavinėjimą ir išgertuvių organizavimą nemoka. Kai didžioji šalies buhalterė I.Šimonytė bandė per sunkmetį garsenybes prispausti, koks buvo kilęs riksmas ir dantų griežimas! Iš studijų vargšai neišeidavo, savo didžius vargus apraudodami.

Na, bet tai jau praeitis. Baisingi įstatymai garsenybėms tykiai nuleipo. Drakoniški liko tik smulkiam ir vidutiniam verslui, kuriam visi prieš rinkimus meldžiasi, o po to sėkmingai pamiršta. Visokie ten kioskeliai maišosi maximoms po kojom. Tai kaip senais gerais, jais griežtai vėl užsiėmė FNTT. Ir ramiai vėl galima garsenybiškai gyventi ir būti garsiai pilietiškam.

Jau matau jus apsipilančius prieš kameras ledukais, bėgimus nuo Maksimos iki turgaus už pigesnę Lietuvą, darbo grupes Vyriausybėje ir naujas komisijas Seime. Gal kas ir su kryžiais aplink prekybcentrius pasivaikščios. Ar net Valdovų rūmai sureaguos ir išgirsim kokį nors naują, dar baisiau ryžtingą prakalbėjimą. Daug visko bus, net sunku pasakyti, ko nebus. Tik vieną tikrai žinau, miegokit ramiai – revoliucijos nebus.

Nes revoliucijos kyla tada, kai žmonės nebegali kitaip. O tie, kurie nebegalėjo, jau seniai Airijoje pašalpas gauna. Pas mus jų nebėra. Likę arba tie, kurie čiaumoja sau kalafiorus į kainas nežiūrėdami, arba tie, kurie apie kalafiorus ir nesvajoja, ir be jų puikiai gali. Jiems užtenka ir pigių, sveikų maisto banko makaronų su druska. Na, o entuziastai patriukšmaus ir pavargs. Ne pirmas kartas.

Kai maksimistai dusino smulkiuosius savo kelių centų pigumu, kurį pasiekdavo šantažuodami gamintojus ir importuotojus, – tylėjot. Nes tų centų norėjot. Kai rentė hektarus geležinių dėžių miestų centruose užgesindami ištisus smulkiųjų kvartalus, – tik džiaugėtės, kad jie bus arčiau. Grūdotės per atidarymus dėl keliolika centų pigesnės dešros ar vyno butelio.

Kai smulkieji cypė, bankrutavo, žudėsi, išvažiuodavo su šeimomis visam gyvenimui braškių skinti ir lovų kloti – argi juos girdėjot, ar garsenybėms ir laidų vedėjams tai rūpėjo? Tai linksminkimos ir džiaukimos – pagaliau gavot, ko troškot.

O tos jūsų kalafiorų revoliucijos tai jiems tik juokas. Na, atpigins, atpigins, patikėkit. Jau dabar pritutintos pigių kalafiorų, atsiprašau kalbininkų – žiedinių kopūstų – fūros lekia naktimis į Lietuvą. Ryt poryt per teliką parodys, kaip pigu. Galėsit sau su džiūvėsėliais pasičirškinę skanauti.

Beata su simpatiškuoju šveplu italiuku naujų receptėlių pamėtės. Savaitę kitą rūtelės su savo klounais studijose palos. Vis nereikės apie rinkimus ir gyvenimą galvos laužyti. O po to visi viską kaip visada pamirš.

Ir jokios jūsų akcijos jiems nebaisios. Koks skirtumas, kad nepirksit tris dienas, – ketvirtą apsipirksit už visas tris. Kaip prieš rugsėjo pirmąją šnapsą, pilnais vežimais, kad nepritrūktų – dar daugiau prisikrausit.

Štai latviams stogas ant galvų užgriuvo, visa šalis verkė ir žuvusius brolius, seseris, vaikus ir tėvus laidojo. Ar kas tą dabar pamena? Ar, kaip sakydavo L.Šepetys –„presa“ – ką parašė apie avarijos priežastis, kas kaltas, kas pasikeitė ar atpigo? Ar nuboikotavo po gedulo braliukai latviai maksimas?

Perka ir stumdosi eilėse kaip dideli. Nes neįmanoma per kelias dienas emocijomis pakeisti sistemos, kuri buvo kuriama dešimtmečiais. Kuriai patys audringai plojom, su džiaugsmu priėmėm, kurią kasdien palaikom ir be kurios savęs nebeįsivaizduojam. Nes ji naudinga politikams, nusiperka žiniasklaidą ir geriausius publicistus, paperka šūdniekiais mūsų vaikus. Jos dešimtmečiais niekas taip ir neišdrįso nei pakritikuoti, nei rimtai patikrinti.

Ne numavičiai ir maximos kalti. Je suis numavičiai ir maksimos. Jie tik įkūnijo mūsų svajones apie tuščią ir blizgų gyvenimą. Dirbk, pirk, mirk, net jei pirkti nieko nereikia. Nes turi būti toks, kaip visi. Ne tik jie be mūsų, bet ir mes be jų nebegalim kaip be oro. Ir jokie bigai ar lidlai šito nebepakeis.

Tai šeimyninis ginčas. Parėkausim, nusiraminsim ir sugrįšim.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-05-3 20:44

” Dirbk, pirk, mirk” bet prieštai dar pliurpk kaip Rusteika. Aš nesakau revoliucijos. Aš sakyčiau Lietuva nesukur civilizacijos. Nesukurs valstybės kurioje žmones giventu darnoje ir gerbuvyje.

Letas Palmaitis       2016-05-3 14:04

Kas ten buvo Zolitūdėje griuvus Maximos stogui, supras tik tas, kuris prisimena reikalą pakeisti premjerą. Jis ir buvo pakeistas. Kitaip stogas būtų griuvęs ne darbininkų pakraštyje (plg. Maksvos namų sprogdinimą darbininkų rajone), bet kur nors centre.
Kai tokių dalykų nenorima pamatyti, aišku, kad revoliucijų (t.y. kontrrevoliucijų, nes revoliucija tebuvo tik viena - masoniška Prancūzijoje) nebus, nes kainos ir pilvas kiekvienam brangiau už tiesą.

Smalsuolis       2016-05-3 10:11

Pažiūrėjau internete. M.Mikutavičiaus kompaktai eina po 14, 15, 20 eurų. Na juk per brangu, ką norit sakykit. Reikėtų skelbti boikotą, nes ponas jau ir pats išsigando, ką valdžia pasakys, gal net į rūmus gali nebepakviesti…

Daina       2016-05-3 7:09

Ir vėl - tiesiai į dešimtuką. Autorius teisus. Taip ir yra: esam buki ir patiklūs, kad klausome ir tikime ką mums skiedžia per nuosavus kanalus lovio vaidilos… Tad… to nusipelnėme.

Tikrai       2016-05-2 21:12

Tai jau taip.
Bet lietuvisai yra toks narodas, kad verčiau sumaišys su purvu autorių ir suės su šūdais, nei leisis kad jiems kas nors karčią teisybę po nosim prikištų.
Nes “brangūslietuvosžmonės” yra neklystantys. Todėl juos ir valdo Neklystanti matrioška.
Viskas yra kaip ir turi būti, nes abuojumas, bukumas ir idiotizmas kainuoja brangiai. Ir kuo toliau, tuo labiau brankz.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.