Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Puspročių pasaulis (I)

Tiesos.lt siūlo   2021 m. sausio 6 d. 1:36

14     

    

Algimantas Rusteika. Puspročių pasaulis (I)

Jei pakviesi į diskusiją dešimt idiotų ir vieną žinantį, apie ką kalba, ir visiems duosi pasisakyti po minutę, idiotai visada laimės, nes to vieno niekas nepastebės.

Šį metodą labai mėgsta visokios k-rūtos ir kiti k-laidų vedėjai.

Šiuolaikiniai puspročiai auginami masiškai, kvadratiniu-lizdiniu būdu, iš ekranų, ir patys už tai susimoka. Kašpirovskis apie tokias galimybes ir nesapnavo – dabar puspročiai ne tik patys užsimerkę linguoja, bet ir neapkenčia nelinguojančių, kurie jų bijo.

Pusprotis labai nemėgsta žinojimo – tam reikalinga proto pastanga, kurios irgi neapkenčia, nes proto tai beveik neturi. Kuo mažiau turi ir gali, tuo labiau nori, kaip ir visi impotentai, todėl būna kategoriškas ir vis piktesnis.

Popierinėj epochoj tokie labai mėgdavo madingas, nestoras brošiūrėles minkštais viršeliais, kur visas pasaulis ir viskas tame pasaulyje trumpai, paprastai paaiškinta. Ir eidavo pas visokias raganas ar iš toliau atvykusius šamanus čakrų prasiplauti ar šikpopierio įsikrauti.

Dabar, virtualių pranašų epochoj, skaityti ir permanyti nereikia, šamanai persikraustė į televizijas, o tie, kurie išdidžiai pareiškia, kad telikus išmetė pro langą, gauna dozę per Jų Tiūbes. Svarbiausia atsidaryt nuorodėlę, kurias siuntinėja šimtais – perklausai gurkšnodamas alų kokio Griškos ar Hario, ir viskas aišku.

Belieka išmokti mintinai ir aiškinti Visatą. Puspročiai instinktyviai spiečiasi būriais, nes taip lengviau apsiginti ir spardyti vienišus stipresniuosius. Argumentų kalbos iš principo nepriima – rėk, kaltink ir girdėk tik patį save. Tai visada pasiteisina.

Puspročių elitas – intelektualieji idiotai. Jie nešioja stereotipinius 3D (debilas kubuvert.past.) akinius – užsideda ir nieko aplink nebemato, tik kas ant stiklų parašyta. O parašyta būna visada teisinga ir abstrakčiai pažangi idėja.

Bet jie niekada nemato nieko daugiau. Girdi tik save, apie visą konkretųjį pasaulį sprendžia iš vienos frazės ar kokio puspročių manifesto, kur išdėstyta pigi, primityvi schemutė. Ir iš geros idėjos padaro religiją, o save – fanatikų davatkynu.

Nori žinoti, kas yra neteisus, kas kvailys ir bailys? Kas meluoja, maivosi ir galvoja iš išskaičiavimo? Kas viską parduos dėl savo naudos ir atsisakys savo įsitikinimų, kai tik tai pasidarys pavojinga? Tai labai paprasta – juos kasdien visur pamatysi.

Kai tik pamatysi tą, kuris viską pasaulyje žino, niekada savim neabejoja ir neklysta, kuris visada labai rimtas ir susimąstęs. Toks pusprotis visada žino, kas kaltas, ir niekada pats nebūna kaltas. Jam paprastai ploja minios vidutinybių.

Jie girdi tik save ir neapkenčia kitokių, įniršta dėl kitokios nuomonės ir ima spjaudytis ugnimi, nors vaidina ramius ir tolerantiškus. Amžinai visus tik moko, bet niekada nesimoko ir nepasimoko. Ir jau būtinai žvelgia į kitus iš aukšto.

Šaiposi iš savo tėvų tikėjimų, gyvenimų ir praeities, kurioje negyveno ir apie tai absoliučiai nieko neišmano. Jie mėgsta daugumą, spiečiasi į būrius, vaidina šiuolaikiškus ir nuskriaustus, verkšlena ir organizuotai puldinėja kitokius. Visada turi godžius, apgavikiškai besišypsančius vedlius.

Jiems pasaulis juodai baltas ir susideda iš savųjų ir priešų. Visada kovoja ne už ką nors, o prieš ką nors ir niekada nesielgia patys taip, kaip moko ir reikalauja. Kiekvienam žingsnyje tik ir rėkia: meilės ir supratimo! Bet patys nieko nesupranta ir nieko nemyli.

Jie visada žino, iš kur vėjas pučia, vaidina savarankiškus ir kritiškai mąstančius, bet visada lojalūs vyresnybei ir jai slapta pataikauja. Sėdi pirmosiose eilėse ir juos visada kiek pasiderėjęs nusipirksi. Už grynuosius ar už trumpą garbės akimirką, bet geriausiai – už tą ir aną kartu, nes taip pigiau.

Bus daugiau

Iliustracija: Ruan Huisamen. Kvailių laivas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-01-14 8:39

Tv ir internetas turi uzslepta kazkokia magija.Buvau sokiruota,kai man gerai pazistami zmones po masisko video platinimo internete apie tai ,kad zeme plokscia ir panasias erezijas,susimasciau,kad kiek nedaug ir koks pazeidziams jaunimas,beje neatsilika ir vyr.amziaus.Laikas zmones sviesti,aiskinti visiems prieinamais budais.Ryzas idiotas amerikoje uzvaldemazesnio issilavinimo amerikonus,o juk atejo is sou ir neaiskaus verslo zmogelis ribotu sugebejimu?Cia jau ir Fucikas nepadetu,perspedami,kad zmones butu budrus?

jutas       2021-01-6 23:53

1791. WILNO, KOWNO. O kur Lietuva? Lietuvos nebėr. Kam ji, nebereikia jos. Užtat yra Lenkijos karalystė. Tai bent proto bokštai. Prisiminė 1791 m. gegužės 3-osios konstituciją, įstrigo, prilipo, siūlys mums kaip minėtiną  datą  2021 metais. Tai bent kiti tokie pat- valstiečiai. O sako, kad tupicos, glušai, chamai, bumblos, randapo mėgėjai. Tokie tokius iš kvapo pažino ir ant alaus pavadino. Ištraukė iš viduramžių spintos kažkokius dar tarpusavio įžadus. Kodėl niekas negirdėjo apie tokius anksčiau? Kad būtų tvirčiau, po buvusios Vilniaus okupacijos prisireikė naujos klastos? Dabar aiškina, kad Lietuva nebuvo paminėta tik todėl, kad buvo sumažėjęs jos indėlis į bendrą valstybę. Jei tie 1791 spalio 20 dienos įžadai buvo tokie nuoširdūs ir meilūs, tai kodėl Lietuva ištisus 20 metų buvo neįleista į Vilnių po jo okupacijos ir tik atsitiktinumas (bet ne panstwos kilnūs norai) nulėmė, kad mes senąją sostinę vėl turime?  Tautininkai, aū!

ah1       2021-01-6 21:25

per idiotizavimą į robotizavimą, nuo 1:28:52
https://youtu.be/fQTHcifla-o

Prašalietis       2021-01-6 20:19

Rusteika tik po 30 metų “patriotiškai apsižiūrėjo” kokie keleiviai aplikui plaukia… Nors šio tipo keleiviai visoje sovietijoje buvo pradėti formuoti “šauniaisiais” gorbačioviniais “ūskorenijos, gosprijomkės, glasnost, perestroijkės…” demagoginiais laikais, pasitelkus ne tik perestroijkinius komunistinius ir KGB-istinius demagogus, bet ir tokius neeilinius “stebūkladarius” kaip Kašperovskis, “gydęs viską ir visiems per” tv, Čiumakas kiekvienam “užtaisinėjęs stebūklais vandenį iš krano” taip pat per tv. Po to žmonių kvailinimo estafetę sėkmingai perėmė “tautiniai” profesionalūs komunistai ir KGB-iniai sąjūdiečiai perestroijkai ir Gorbačiovui remti, pasakodami, kaip visi greitai užgyvensim kaip Europoje, kai tik baigsim “šerti Rusiją”, ir savo pramonės ir žemės ūkio produkciją pardavinėsim vakarų Europai. Lansberginio durnių laivo “Puspročių pasaulis” buvo neišvengiama pasekmė. Priežastis yra aprašę gana seniai ir disidentas a.a. profesorius Vytautas Skuodis, ir a.a.V. Petkevičius, kas ir kaip vyko pasakoja konkrečiais faktais buvęs Vilniaus Spalio rajono komunistų partijos sekretorius, Lietuvos komunistų partijos antras sekretorius, TSKP CK narys, pirmos nepriklausomos Aukščiausios Tarybos deputatas Švedas….. Visą šį “kardibaletą” mačiusiam vyresnės kartos bent kiek adekvačiam žmogeliui jau seniai yra aišku, kad pagelbėti vietiniams “vakarietiškai civilizuojamiems puspročiams"gali tik kvalifikacijos nepraradęs sanitaras iš nesuinteresuoto “sucivilizuoti vietinius čiabuvius iki visiško beprotiškumo” užsienio. Kad toks “užsienis” šiais laikais atsirastų yra praktiškai neįmanoma..

Diedas       2021-01-6 19:20

Straipsnis nuplagijuotas.
Apie kiaules komunistus, Sąjūdžio laikais tokių publikuodavo dešimtimis.

Ruskeika paziurek i veidrodi       2021-01-6 18:32

Ir pamatysi kad rasai apie save

ah1       2021-01-6 18:03

Vienu žodžiu A.R.  straipsnis apie idiotizavimą per masines idiotizavimo priemones ir būdus.

myliu rusteiką       2021-01-6 17:16

tik draugo rusteiko dėka NS nepateko į seimą
tauta suprato, kas tas NS, jei rusteikai visi durniai, idiotai, numirėliai ir t.t.
Molodec rusteika, tak deržatj !
VOT !!!

O kodėl       2021-01-6 15:23

laivas ne iš akmenų? Pastatykite laivą iš akmenų, sulips pusė teritorijos, visi 47 nuošimčiai.

O už ką       2021-01-6 15:02

kovoja p. A. Rusteika? Irgi visada tik prieš ką nors. Taigi?..

štaziui       2021-01-6 14:24

stazele, tik nebandyk čia gudrauti. Savo smegenimis niekada nesinaudojai, tik kūno angomis paslaugas šeimininkams suteikti.

abc.       2021-01-6 12:52

šiaurės honduro gyventojai nesipriešins.

stasys       2021-01-6 12:47

Neblogai ..

Deivis        2021-01-6 11:47

Rusteika pasiūlyk ką nors. Aš siūlau priešintis arkliagalvės chuntai. Priešintis kaip kas išmano. Pradžiai…


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.