Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Prisitaikėlių „tiesos“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. balandžio 29 d. 13:08

19     

    

Algimantas Rusteika. Prisitaikėlių „tiesos“

Mes niekuo nebetikim ir jeigu apsijuosiam, tai ne sprogmenimis, o diržais neapmokestintų eurų. Mirštanti civilizacija visada aukštesnė savo kultūra ir turtais, bet silpnesnė tikėjimu, nes jokių idėjų, išskyrus idėjų neigimą ir įgeidžių teigimą nebeturi.

Mūsų bajorai, pragėrę seimeliuose didžiausią Europos valstybę, taip pat niekur nedingo, jie kaip musės – visada su mumis. Ir duoda vertingų nurodymų, kaip reikia šiuolaikiškai gyventi, taisyklingai mąstyti ir Tėvynę teisingai mylėti – taip, kaip duotu momentu reikia.

Apie prisitaikėlius šnekėti lengva, kol pačiam neiškyla dilema – prisitaikyti ar ne. Tačiau tikras žmogus kankinasi spręsdamas išlikimo ar artimojo likimo klausimą, prisitaikėlis – laukdamas progos nebrangiai pasigerinti gyvenimą, tai jo investicija.

Dažniausiai nieko nelaimi, nes už prisitaikymą niekas milijonų ir net šimtų nesiūlo, o tik palieka ramybėje. Daugiau duoda ne už prisitaikymą, o už atsivertimą. Tam jau reikia pasistengti, talentingi apsimetėliai gauna realios naudos galimybes.

Parsiduos bet kam, kas turi galios ir (ar) pinigų duotu momentu. Jie visada serga už nugalėtojus ir rodo nykščiais žemyn. Telkiasi į gaujas, yra vieningi, negailestingi ir nėra blogio, kurio nepadarytų ir principo, kurio nepažeistų dėl naudos, kurią visada maskuoja vyraujančia ideologija.

Kada reikia, jie stovi su vėliava. Kada reikia, jie gėdina tuos, kurie išdrįsta stovėti su vėliavomis. Sako – nebe tie laikai, dabar kitos vertybės, būkim atviri pasauliui iki mirties. Jei reikės, jie nustos kalbėti lietuviškai ir toliau bus karšti patriotai.

Patriotai iš išskaičiavimo – juos galima vieną kartą per metus suskaičiuoti, visus iki vieno, kai įsikiša mėlyną gėlelę į atlapus. Pažiūrėkit, kokie juokingi tie forumuose sustoję nuliai, kokios bukos jų akys, kokie banalūs jų mintinai išmokti tekstai.

Tai nueinantieji, aktoriai iš bankrutavusio teatro, numirėlių pasaulis, juokingas savo rimtumu. Aršūs komunistai, tapę aršiais dešiniaisiais, pasirinkę nulinių įsitikinimų išdavystę, padarę svaigias politikos karjeras ir savo sodybose sočiai laukiantys valstybinių titulų, pensijų ir laidotuvių.

Kada nelieka naudos, tik praradimai, auka ir išlikimas – viskas pasikeičia per naktį. Kas tikra ir teisinga, atgimsta, o melas numiršta pirmiausiai. Bet tiesos akimirka būna trumpa. Po to ateina naujas melas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2018-05-4 16:01

Jota,
o kunigų sektos į savo sektas moteris ar priima?
—-
Broliai.
Yra tik dvi žmonių kategorijos - Dievo ieškančios ir Dievo neieškančios.
Visi Dievo ieškantys potencialiai ir formaliai yra broliai. Tik sektantai, išpuikėliai ir fanatikai su tokiu požiūriu gali nesutikti…
Ir tu potencialiai esi man sesuo (Jotaso daugiau nevartosiu, neaiškumai kilo tik dėl niko, kurį gali pasirinkti ir itin dogmatiškai nusiteikęs vyr. lyties asmuo…).

Jota       2018-05-3 9:16

Vaidai, jei dar turi bent kruopelę sveiko proto, pamąstyk: tavo idiotiškos urantijos papildymai absoliučiai prieštarauja visam dieviškajam Apreiškimui, pačiai jo esmei! Ar tau tiek daeina?
O jei esi visiškai durnas ir aklai užsispirsi savo paklydime, būsi paprasčiausiai pasmerktas, atmestas Dievo! O tai nėra už nieką baisiau. Tu esi spąstai kvailiams - tokia tavo “apreiškimo” funkcija.

Ir kokiu pagrindu mane pradėjai vadinti vyrišku vardu? Aš lyčių nekeitinėju.
“Kuris nekenčia savo brolio…” - tu man joks brolis, tu - į sektos pinkles įkliuvęs paklydėlis. Ką Kristus laikė savo broliais?

VaidasVDS       2018-05-3 8:39

Jotasai,
pasiskaityk savo Šventą Raštą geriau, nei čia putas drabstyk:
1 Jn 3 Kas nemyli, tas pasilieka mirties glėbyje.[i3] 15 Kuris nekenčia savo brolio, tas žmogžudys ... 18 Vaikeliai, nemylėkite žodžiu ar liežuviu, bet darbu ir tiesa. 19 Tuo mes pažinsime, jog esame iš tiesos, ir jo akivaizdoje nuraminsime savo širdį ... 23 O štai jo įsakymas: kad tikėtume jo Sūnaus Jėzaus Kristaus vardą[i4] ir mylėtume vieni kitus, kaip jo įsakyta. 24 Kas laikosi jo įsakymų, pasilieka Dieve ir Dievas jame. O kad jis mumyse pasilieka, mes žinome iš Dvasios, kurią jis mums davė. (1 Jn 3,23: Kristaus vardą – patį Kristų, jo asmenį (hebraizmas).)
—-
Bet esi pats pasiklydęs savojo Šventojo Rašto vingiuose. Biblija yra labai svarbus ir labai geras Dokumentas, bet reikia pakankamai nemažos išminties atskirti jame esančius dieviškus žodžius nuo žmonių žodžių. Tau tas tikrai nepavyko…

Negaliu skaityti tų paistalų...       2018-05-3 7:13

“Kuomet parašai ką nors šiek tiek sudėtingesnio ir verčiančio mąstyti…”


Vaidui VDS
Tu ne tik neparašai ko nors “sudėtingesnio ir verčiančio mąstyti…”, bet tu ištisai nusišneki, ypač religinėmis temomis, kalbėdamas apie “dvasinius” ir “žmogiškus” “principus”, apie nacionalizmą, kurį suvoki vien blogąja prasme; prieštarauji pats sau, kalbėdamas apie nuolatinę pažangą, bet apsisukęs vėl rašydamas, jog blogai “buvo Jėzaus laikais, taip yra ir dabar”; kalbi apie evoliuciją ir pažangą, kai visi jau kalba apie žmonijos saulėlydį, apokalipsę, apie paskutiniuosius laikus. Šėtonas per tave nori suklaidinti ir užmigdyti žmones, kad jie nežiūrėtų į laiko ženklus, imtų abejoti Šventuoju Raštu, nesirūpintų savo išganymu. 


Sakau tau gražiuoju: prarasi paskutinį protą su ta Urantija. Būk vyras, susiimk, įstenk garbingai prisipažinti pats sau, kad suklaidino tave piktasis su ta Urantija, kad tik atplėštų nuo Dievo ir padarytų tave Jo Žodžio niekintoju. Šventasis Raštas toks sudėtingas, toks begalinis, jame atsiveria tokia gelmė, kad visokios idiotiškos urantijos jį tik sutepa, iškraipo,  atskiedžia mėšlu.


Tikra nelaimė svetainei, kai pristoja koks nors nelabojo apsėstas…

sveikas protas gali nugalėti ir pasaulinio tvano a       2018-05-1 20:34

pasiekus tap tikrą sugedimo laipsnį privaloma totalinė dezinfekcija, ir koks nors “dieviškas” ar “tarpgalaktinis” protas ją tikrai atliks… ar, galų gale, tas pats dirbtinis intelektas įves tvarką pagal savo supratimą...

VaidasVDS       2018-04-30 22:48

Nebus jokių “geležinių lazdų”, bet karų dar tikriausiai bus, gal net labai didelių. O gal ir ne. Labai svarbu, kad dvasinė tiesa yra atskleista. Labai blogai, kad pasaulis dar pilnas Jotasų, Letų ir kitų kiek pamišusių, tiek truputį, tiek ir baisiai, religininkų. Jie beveik tokia pati problema, kaip ir užkietėję ateistai-sekuliaristai. Taip buvo Jėzaus laikais, taip yra ir dabar. Bet dabar pasaulis daug labiau civilizuotas ir nors jį valdo sekuliarizmas, bet sveikas protas vis tiek turės nugalėti. Nei viena kova nebūna be aukų, pasiaukojimo iš vienos pusės, ir šmeižto, neapykantos kurstymo ir netikrų pranašų ar stagnatorių klykavimo iš kitos pusės.
O juk reikia kurti tai, ką kūrė Jėzus. Jis nenaudojo jėgos, jis naudojo išmintį ir diskusijas, paraboles, bet ne alegorijas. Ir paraboles buvo priverstas naudoti tik todėl, kad negalėjo visko sakyti tiesiogiai, nes jo misija būtų pasibaigusi dar neprasidėjusi mirties bausme ar užmėtymu akmenimis. Dabar jau galima sakyti tiesiogiai, nors ir ne visur pasaulyje, bet civilizuotame dar daugmaž galima, o kalbant išmintingai net nereikia niekuo rizikuoti. Na nebent koks nors cenzorius ištrins, o fanatikų su bombomis užantyje bent pas mus dar nelabai yra. Tad reikia naudotis proga ir padaryti darbus be didesnių aukų...

vaidui vds       2018-04-30 18:34

“gerąją vyriausybę” galėtų sukurti tik dangaus angelai ir tik “geležine lazda” netikėlius sutramdydami. kritiškai per didelė populiacijos dalis laisva valia renkasi degradavimą, todėl apsivalymas įmanomas tik per karus…

VaidasVDS       2018-04-30 12:07

Kuomet parašai ką nors šiek tiek sudėtingesnio ir verčiančio mąstyti, tuomet nėra diskusijos, tik minusiukai.
Nerašiau aš čia apie lietuvišką ar pro patrijišką nacionalizmą. Ir koks gi tas lietuviškas nacionalizmas gali būti. Negi skriausime žemaičius? Mes ir taip juos beveik sulietuvinome. Be to žemaičiai dar ir patys gali lietuvius kartais pamokyti.
Daug baisesni tų didžiųjų, rusų, amerikiečių ar naujadaro, Naujosios Europos, ir jame esančių didžiųjų valstybių, nacionalizmai.
Ta geroji pasaulietinė vyriausybė, kuri tikriausiai taip išgąsdino minusuotojus, turėtų būti tokia, kuri ne tik priimtų tokius mažiukus kaip Lietuva, bet ir atsižvelgtų į juos, kaip į sau lygius.
Dvasinis principas yra toks - kuo didesnis, tuo geresnis, tuo daugiau padedantis mažyliams. Žmogiškas principas yra visiškai kitoks - kuo didesnis, tuo stipresnis ir visi mažiukai turi tavęs klausyti. Ir kaip dar toli tam net ir šiuolaikiniam žmogui iki dvasinio (sudvasinto) mąstymo…

Pikc       2018-04-30 9:46

->“Skirta Pikc” - vyresnio amžiaus žmonėms nėra taip lengva persiorientuoti - ypač po ilgų tikėjimo metų. O mokinukų kenkėjais vadinti irgi liežuvis neapsiverčia - jie gi pasirinkimo nelabai turi, jeigu mokytojai liepia.

Aš tai vadinu       2018-04-30 9:21

atsidavimu per ANALINĘ vardan GEROVĖS materialinės.
Nuuu,bet nuo smarvės ir nuo musių nebeatsimušite.

VaidasVDS       2018-04-30 8:54

Kartais tiek nedaug tereikia, kad geras tekstas taptų labai geru. Pamąstymui:
“Be Dievo, be religijos, mokslinis sekuliarizmas niekada negali suderinti savo jėgų, harmonizuoti savo skirtingus ir besivaržančius interesus, rases ir nacionalizmus. Ši sekuliarizuota žmogiškoji visuomenė, nepaisant savo neprilygstamų materialistinių pasiekimų, iš lėto byra. Pagrindinė siejanti jėga, kuri priešinasi šiam antagonizmo byrėjimui, yra nacionalizmas. O nacionalizmas yra pagrindinis barjeras visuotinei taikai.”
——
Taigi du labai sunkūs mąstymui momentai.
Matome sekuliarizmo beviltiškas pastangas sukurti savąją bedievę religiją. Ir visiems yra aišku, kad tokios pastangos prie nieko gero neprives. Tačiau kitko niekas, net ir pats autorius, nepasiūlo.
Nacionalizmas irgi nėra išeitis.
Išeitis yra tikroji religija ir tikrasis tikėjimas. Kas iš to, kad Rusija yra neva krikščioniškas kraštas, kas iš to, kad visų Europos valstybių bent jau šaknys yra krikščioniškos, kas iš to, kad Amerika taip pat beveik visa krikščioniška. Juk visos jos turi būtent tuos skirtingus nacionalizmus, tik kitaip juos įvardija.
O jeigu vienas Dievas visoms tautoms, tai kažkokių nacionalizmo dalių reikia atsisakyti ne savo susikurtų religijų, bet to vieno Dievo naudai, o kartu ir žmonių brolystės naudai, o kartu ir taikos naudai, o kartu ir humanistinei-dvasinei, o ne turtingų korporacijų valdomai, pasaulietinei vyriausybei, kuri ir kontroliuotų komunistuojančius, fašistuojančius ir naujai besiformuojančius tik turtingųjų “rasę” aptarnaujančius nacionalizmus.
Štai ką reikia kurti ir ko reikia siekti.
Ir kelias yra labai ilgas bei sunkus. Tiek tikroji religija (šiuo metu smarkiai susiskaldžiusi į žmogiškus tikėjimus ir įvairiausias sektas), tiek humanistinis-dvasinis valdymas vis dar yra labai toli nuo savo tikrų idealų...

2Taip, valatkos ar tapino       2018-04-30 7:45

Nėra geresnio būdo savo agentams užmaskuoti, kaip parodyti juos aršiausiais savo priešais…

Pikc       2018-04-29 21:52

“Jau kelinti metai” - pradėjęs skaityti pagalvojau, kad čia apie čigonus iš Rumunijos ar Bulgarijos. smile

Skirta Pikc       2018-04-29 21:16

Tai ka-jau buvo laiko susivokti,o jei jie neturi laiko pasidometi kas prie ko-tera naudingi idiotai.Jie sudaro ,,mase” ir yra kenkejai.

Jau kelinti metai        2018-04-29 18:04

pavasarį Lietuva sulaukia labai įžūlių ir nekviestų svečių iš Europos.Ją užplūsta invaziniai šliužai.Iš patriotizmo tai pačiai Europai vyriausybė bei agronomas Pranckietis net bijo viešai užsiminti apie šią ekologinę nelaimę.Nors verkia visas feisbukas.Betgi pažiūrėjus giliau,yra įdomių priežasčių ,kodėl šie šliužai nesulaukia pasipriešinimo.O todėl,kad Briuselio išmokomis sunaikintas Lietuvos kaimas,vienkiemiai,kuriuose būriais ganėsi vištos,žąsys,antys…O pro šiuos kaimo gyventojų kordonus nepraeis joks šliužas.Juos ryja vištos ir jų kolegės net be poilsio ir nuovargio.O tie nekviesti padarai vis plečiasi ..Tuoj ir miestuose painiosis po kojomis.Reikės žiūrėti,kad nepaslysti,užlipus ant jų.Jau nekalbant ,kokia nemaloni jų išvaizda.

Taip, valatkos ar tapino       2018-04-29 17:57

neįsileis Rusija,nes jie paloja ant jos.Bet ar jie būtų tokie drąsūs,jei nebūtume NATO.Ar nebūtų komjaunuoliai, linksintys galvas?

Viskas l teisingai       2018-04-29 16:52

Bet skaitau, kad straipsnis tuštokas. Tuštokas tuo, kad nepaminėta tų prisitaikėlių nė viena pavardė, o tai jau negerai. Tauta tuos judus turi žinoti. Juos reikia minėti visur ir visada. Tuos aršius komunistus, (pridursiu ir KGB-istus), tapusius aršiais dešiniaisiais ir net LIetuvos “patriotais”, pasirinkę nulinių įsitikinimų išdavystę, padarę svaigias politikos karjeras ir savo sodybose sočiai laukiantys valstybinių titulų, pensijų ir laidotuvių.
  Yra ir tokių kuriuosne tik, kad nesodina į kaliuzę, bet dar saugo ir moka budžetinius pinigus po 273 tukstančius jevrikų į metus už jo apsaugą. Gal jau būtų laikas baigti tų pinigų išmetimą į balą, nes ne tik, kad nėra naudos, bet dar už musų sumokėtus pinigėlius į biudžetą mus šmeižia, juodina, niekina su didžiausia neapykanta…

Pikc       2018-04-29 16:35

Puikiai parašyta - bet dėl vieno punkto niekaip negaliu sutikti: “Patriotai iš išskaičiavimo – juos galima vieną kartą per metus suskaičiuoti, visus iki vieno, kai įsikiša mėlyną gėlelę į atlapus.”
Su tokiu skaičiavimu prie atmatų priskirtume nuoširdžius naivius žmogelius, kurie masinės dezinformacijos priemonių vykdomos smegenų plovimo kampanijos dėka įsitikinę, kad su ta žydra popierine “spaliukų žvaigždute” TIKRAI pagerbia Sausio 13-os” aukas ir mokyklų mokinius, kuriems tos “nezabūdkės” segamos privaloma tvarka - kaip “senais gerais laikais”.

Aciu ...       2018-04-29 13:42

...uz idomias ir teisingas mintis.Visada malonu skaityti Jusu straipsnius.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.