Dienos aktualija

Algimantas Rusteika. Prisiminimai apie ateitį

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 23 d. 1:39

16     

    

Algimantas Rusteika. Prisiminimai apie ateitį

Komunizmo laisvių sistemos negalėjai kritikuoti, nes kaip mat laisvai atsidurdavai pas baltas meškas. Bet atskirus sistemos sraigtelius – kokį nors ten rajoninį sekretorių – galėjai maišyt su purvais kiek nori. Dar galėjai būt ir pagirtas, nes tai kartais buvo naudinga konkurentams, susigrūdusiems prie pašaro jų susigrūdimo kovose.

O jei parašydavai CK skundą su konkrečiais ir tikrais, labai kompromituojančiais faktais, tai galėdavo kokį nors kompartijos šulą ir iš balno išmėžti. Nes komunizmo sistema gynė idėją ir save, bet ne atskirus jos asmenis.

Demokratijos sistemą gali kritikuoti kiek tik širdis geidžia. Atskirus sistemos sraigtelius – irgi prašom, iki soties, tai net patinka kitiems susigrūdusiems. Net jei parašysi ką nors labai konkrečiai itin kompromituojančio, pagrįsto faktais apie didelį sprendimų priėmėją, tai už spygliuotos irgi neatsidursi.

Bet tavęs ateis patikrinti visi, kurie tik gali ateiti, ir visi ką nors ras. Turėsi ką veikti ir dėl ko nemiegoti naktimis keletą metų. O jei nieko neras ir toliau rėkausi – užspringsi skrandžio turiniu ar iškrisi besišlapindamas pro langą. Nes demokratijos sistema gina ne idėją ir ne save, o kai kuriuos asmenis, kurie ir yra sistema.

Bet nesijaudinkit, ateityje greitai bus galima kritikuoti ką tik nori. Tik niekas tavęs niekada neišgirs, neklausys, nerodys, nepublikuos ir iš visur viską ištrins. Idėjų, asmenybių ir sistemos nebuvimas bus sistema. Liks primityvūs instinktai, nuo vaikystės programuojami individai, bukas apsirijėlių entuziazmas ir besislapstančių gyvųjų baimė.

Komunizmas propagavo laisvą kolektyvą, demokratija – laisvą asmenybę. Draudimų epochos homunizmas – laisvos gyvulių asmenybės laisvuose stukačių kolektyvuose ir laisvanoriška Vakarų civilizacijos pabaiga. O visa kita – technikos reikalas, ar ne, laisvieji, nepriklausomieji ir nepaperkamieji redaktoriai?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2019-11-23 22:32

... įsistatai savo reliktinę ataugą, kažkodėl vadinama “galva” į pagrindinį darbo organą - analinę angą. Ir perdi liberalbolševikinėm trydom uždaru ciklu. Čia, kad tavo pirdalais nesmirdėtų.

to ah1       2019-11-23 21:06

ES bendravimo kalba nebus Anglų kalba - tad cveką padėk į šoną ir pagailėk Anglų kalbą šiandien zubrijančių patrakėlių.

Etatas       2019-11-23 19:36

Įdarbintas turi dirbti,taip ir stasys,dirba tik dirba mažom raidėm.

stasys        2019-11-23 17:18

ah1, Jules .. Nėra jokios priežasties baimintis dėl Lietuviu kalbos . Jei žmogus moka keletą papildomu kalbu , tai jo nedaro kažkuo pavojingu Lietuviu kultūrai .Lietuva šalinasi ne rusų kalbos vartojimo , o tos sub.kultūros kuri eksportuojama iš tos šalies į mūsų šalį ir čia ne lietuviai jei paveikus o tos tautinės mažumos kurios po šiai dienai vis dar nėra pritaikytos gyvenimui Lietuvoje . Kalba , kaip bendravimo įrankis negali tapti populiari jei šalyje nėra istorinės atminties ir tos terpės (sub.kultūra) kurioje ta kalba pilnai realizuojama . Aš ne prie rusų kalbą ar ju kultūrą aš prieš ta produktą kuris pakeitė ta turtinga kultūrinį paveldą gatvės birzgalo atmieštu „produktu“ ..kuri tie PIPT vartoja . Lietuviu kalba irgi atsirado ne ant balto lapo ..ji be abejo buvo veikiama kaimyniniu šalių eksportuojamu kultūros produktu , tik seniau tai buvo kur kas aukštesnės kokybės produktai .. ir tik dėka to tiek mes tiek kitos kaimyninės šalys vystėsi kultūriniu mainu pagalba ..

ah1 > Julės ir Stasės       2019-11-23 15:41

Įsikalkit sau in galvas kaip cveką kad antroji kalba mažaskaitlėms tautoms visada bus imperijos kalba, priklausomai kokiai imperijai priklausys to pavyzdžiai:  TSRS imperijoje buvo rusų ES imperijoje - anglų;ir būtent imperijos yra pramonizacijos, industrelizacijos ir visa ko nešėjos pirmiausia per kalbą, nes aukščiausia esybė laikas/ Brahma taip sustygavo ir dabar tokie laikai/ gadynė. Civilizacija nešama per kalbą.

Jules       2019-11-23 15:14

Stasiuk, na, nebegyvenk Mėnulyje - nusileisk, kad ir į Vilniaus centrą, į statybas, į ligonines ir vaistines, kur be rusų kalbos nedirbsi, o lėksi lauk. Kas Vokietijon, kas Anglijon ar Italijon, ar Ispanijon, nes čia reik ruskai mokėt. Šito tik seimūnai, pseudo politikai ir tokie pat ministeriai nežino - kolchoznikai apsimeta šito nežiną ir toliau broliaujasi su jedinstveninkais. Vagnorkos Prichvatizacijos komisijos pirminyks E.Vilks mums ne pavyzdys. Anglija traukiasi iš Europos ir taps vėl sala, tad ir europiečių tarpusavio bendravimo kalba ji, Anglų kalba, nebetaps, o tokia kalba taps Vokiečių kalba, Jūsų žiniai, pone Stasy. Arba Prancūzų kalba, kuri prancūzams yra šventovė, o mums, lietuviams, deja, Lietuvių kalba nėra šventovė, kaip rodo lietuvių inteligentų, ypač su aukštais moksliniais laipsniais, išsidirbinėjimai ir atvira nemeilė Motinos kalbai.

ah1       2019-11-23 13:36

na taip ir būdavo kaip rašoma straipsnyje - rajono part.sek padarydavo tvarką nemokamai.Dabar nori apginti savo teises tai turi susimokėti, neturi pinigų - teisės ir tvarka to kas turi pinigų arba nieko naujo po kapitalizmo saule - stiprus “suryja” silpną.

Viltis yra       2019-11-23 11:50

krikščionybė,jos dėsniai,kurie veikia ir jie jų nepakeis.Patys į tą duobę ,kurią kasa įkris.Tik gaila aukų,todėl reiktų pasisaugoti.“Būkit gudrūs,kaip žalčiai…” arba nereikia pulti nuogam į dilgėles(E.Vilkas).

Pradžia       2019-11-23 11:35

Visada būna kelias į kur nors, tai dabar matyt prasideda kelias į pabaigos pradžią.

Birute       2019-11-23 11:24

Autoriau,aciu! Na kaip visad tikslus str.

Tvankstas       2019-11-23 11:01

Teisus Jules - statybose nemokančiam rusų kalbos lietuviui vadovui tampa sudėtinga dirbti su masiškai atvežamais rusakalbiais, ką jau kalbėti lietuviams statybininkams.

stasys        2019-11-23 11:01

Kaip gi čia praeisi pro šalį ir nesukritikuosi pačio pačiausio naujo „homo sovieticus“ . Truputis nauju žodžiu tekstuose negali paslėpti to kaip žmoguje dera senas sovietinis mentalitetas „skusti“ su naujovišku „nebūti abejingu“ . Seni „Kauno inkariukų“ gerbėjai sunkiai susitaiko su ta mintimi kad ju laikas praėjo o demokratija gali būti kažkas kito ne tik ju amžinos kovos su sistema išdava .. cit. „Nes demokratijos sistema gina ne idėją ir ne save, o kai kuriuos asmenis, kurie ir yra sistema.“

Žodžio laisvė...       2019-11-23 10:59

Spaudimas palikti Lietuva yra todėl,kad kvailiai ir sukčiai nemėgsta už save protingesnių ir sąžiningų.

Tvankstas       2019-11-23 10:59

Kasmet brandžiose demokratijose yra šimtai demokratijos kritikų sunaikinami (klykiant apie Rusijos ar pan. susidorojimus), šimtai uždaromi į psichiatrines ligonines iki gyvos galvos (klykiant apie Rusijos at pan. susidorojimus), paverčiami ten daržovėmis, kad jau niekada nesugrįžtų jokiu būdu į visuomenę.
Teisus Rusteika.

stasys        2019-11-23 10:45

Jules .. netaukškite nieku , vis dar yra organizacijos kuriose įprasta vartoti rusiška kalba , vienok ju skaičius gana smarkiai sumenko .Joks oficialus dokumentas negali galioti jei Jis parašytas ne Lietuviu kalba . Bukime supratingi ..yra tam tikra visuomenės dalis Vilniaus krašte kuriems Lietuviu kalba nėra gimtoji ir vartojama kas diena . Su tokiomis problemomis susiduria ir kitos vakaru Europos šalys ir jos iš to nedaro problemos . Nėra jokiu prielaidu galvoti kad rusu kalba tampu populiari mokytis , greičiau priešingai reikia rūpintis kad mes nevirstume ta tauta kurios vartojamoje kalboje puse žodžiu sudaro naujai suformuoti anglu kalbos pagrindu naujadarai .

Jules       2019-11-23 8:45

Lietuvos inteligentai eilinį kartą veda Lietuvą į katastrofą. Vilniuje vėl prasčiokai priversti darbe kalbėti rusiškai, o ne lietuviškai. Manau, supratote apie ką čia aš parašiau, tiesa? Teturėdami tik du milijonus vienokių ar kitokių lietuvių mes ištirpsime toje jūroje - išnyksime kaip dūmas, anot Maironio, jei niekas šitokio galutinio sprendimo mūsų atžvilgiu nesustabdys. Tai besivartaliojančių įvairiose spalvose ir pseudo ideologijose raudonųjų oligarchų demokratija, stipriųjų demokratija, Europos nugalėtojų demokratija, Pinigų Mašinkos demokratija, o ne paprastų lietuvių, norinčių geriau gyventi ir turėti lygias tarpusavio teises, lygias galimybes ir laisves. Turėti nacionalinį orumą, savigarbą ir pagaliau - garbę. Eiliniams lietuviams vis toliau tęsiamas nepalankių sąlygų čia, Mūsų Lietuvoje, gyventi sudarinėjimas ir spaudžiami ją palikti, gal žinote kodėl?


Rekomenduojame

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

Audriaus Bačiulio replika apie naująją tvarką „Šimašiaus okupuotame Vilniuje“

Buitinė trauma ar policininkų smurtas? arba Popierius viską pakenčia, o lietuvis?

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Algimantas Rusteika. Pasaka ne pasaka apie tai, kas visada skęsta, o kas tik paviršiumi plaukioja

Geroji Naujiena: Kad Dievo išmintis apsigyventų ir mūsų tautoje

Susipažinkime: Dievo tarnaitė Elena Spirgevičiūtė

Liudvikas Jakimavičius: Pagaliau supratau

Raimondas Navickas. Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva?

Vytautas Radžvilas. Taip – tai dar vieno „bananų baliaus“ repeticija

Nida Vasiliauskaitė. Išsilavinusių žmonių Lietuvai nereikia

Algimantas Rusteika. Šį rytą atsibudome nebe Lietuvoj. Back in USSR

Rasa Čepaitienė. Pamiškė

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Patyčių mokyklose aukas atims iš tėvų?

Algimantas Rusteika. Kaip jiems pinigų trūksta

Mateusz Morawiecki. Lenkija privalo apginti tiesą

Liudmila Sergejeva. Ana Achmatova ir Tomas Venclova

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: „Laisvė Lietuvai evoliucijos keliu neateis – veltui niekas nieko neduoda“

Kauno forumas. LRT moko, kaip galima viešai pasityčioti iš prezidento

Vytautas Radžvilas. Netikros tikrovės ištakos. Pertvarka ir nomenklatūrinio valdymo restauracija (iii)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.